|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 11:43:56   
Barbk
Jaz sem sicer zaposlena (trenutno na podaljšani porodniškiuser posted image ), doma imamo 14 mesečno pikolinko in z mojim user posted image  delava na drugi bebici. Tudi jaz tako kot Little angel študiram na daljavo na Dobi in sem juhuhu že 3.letnik. user posted image  Izpite delam redno (skoraj čisto user posted image ), no le enega od lani bom delala zdaj, ker je bil izpit ravno na moj PDP in sem seveda iz "varnostnih" razlogov (če se pravočasno ne odjaviš od izpita se ti šteje kot, da si ga ruknil-brez izjem user posted image ) odjavila. Pol sem šla pa 8 dni čez rok. user posted image  Tri dni po porodu, ko smo prišli iz porodnišnice pa sem mogla že izpolnjevati tedenske obveznosti (jih je pri takem načinu študija presenetljivo veliko-marsikdo misli, da je tak način študija "simpl ko pasul" user posted image ) in loviti rok. No pa je šlo in še gre...

_____________________________

30.12.2006 sva po osem dnevni zamudi dočakala najino princesko Manco.Najina sreča je zdaj popolna...:o)

Za mesec in pol sta Brina in Žiga pohitela in našo družinico povečala...Pa nas je 5!
(10.7.2009 ob 9.49 in 9.50)

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 12:52:58   
_sanja_*
Pozdravček še iz moje strani!
Kk lepo je prebrat, da je tolk mamic študentk oz. tistih, ki načrtujemo user posted image . Se mi zdi, da mlade mamice nekak prihajajo nazaj v modouser posted image Torej, sem zadnji letnik bolonjskega študija. Mogoče mi rata diplomirat junija, drugače pa pol septembra na drugem roku. Se bom pa potrudla da bo letosuser posted image
Pa nisem še noseča, ta mesec bova še pazla, potem pa gre zares user posted image

(odgovor članu Barbk)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 14:17:40   
limonita
Živjo punce!

Se vam pridružujem tudi jaz. Vendar še nisem čisto prepričana, ali se naj lotiva dela ta ali naslednji mesec. Sem pa zadnji letnik faksa. Sicer sem sedaj prebrala, da pripada dodatno leto  (podaljšanje absolventa ali ponovni vpis v letnik), vendar ne vem ali bi to zame veljalo, ker sem zaradni bolezni enkrat že ponavljala letnik.

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 15:02:06   
_sanja_*
Mislim, da bolezen pri tem nima veze. Tudi jaz ne vem, če to velja zame, ker bolonski nima absolventskega in ne vem, če lahk še čaram eno leto sam zarad dipomskeuser posted image No, upam, da ga ne bova rableuser posted image

Sm pa ravnokar zvedla super novičko, mam kr polepšan danuser posted image Moja kolegica je že v drugo noseča. Prvič je rodila v 4. letniku, tik pred maturo, ampak jo je potem nardila na jesenskem roku, no to je blo predlani, zdj bojo dobili pa novo pikicouser posted image user posted image


< Sporočilo je popravil _sanja_* -- 6.3.2008 15:05:49 >

(odgovor članu limonita)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 15:36:19   
Inigo
eko, še ena bodoča mamica študenkta. sem 2. letnik ekonomske v MB. čaka me še tale semester do konca, potem pa nizek štart in porod. 4.7. imam rok user posted image

me pa zanima, če katera ve, e sem vseeno uporavičena do tistega denarega dodatka, če imam pokojnino po očetu?

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 16:00:07   
katra55
Inigo, do starševskega dodatka si upravičena tudi če prejemaš pokojnino.

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 16:10:56   
Inigo
pa si sigurna? ker nekateri pravijo da ne... češ da je to kot plača, kljub temu da ni obdavčena... ne razumem! user posted image

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 16:17:04   
Anonimen
Nires katra
odločiš se ali starševski ali pokojnina.Oboje NE moreš dobivat!!

(odgovor članu Inigo)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 16:29:44   
katra55
Oprosti nisem bila sigurna, sem pa našla en odgovor in res starševski dodatek ti ne pripada.
http://www.svetovalnica.com/klepetalnica/viewtopic.php?t=3761

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 16:38:26   
Anonimen
Ji pripada če se odloči zanjuser posted image
če je pokojnina višja od starševski potem se odloči zanj,če ne pa za starševski

(odgovor članu katra55)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 17:45:25   
Inigo
ja ja, se mi je zdelo.

mam pokojnino večjo, tko da bom kar to obdržala user posted image

hvala, punce!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   [Brisano sporočilo]
6.3.2008 21:13:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Inigo)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 21:44:47   
Lea2007
No, pa še ena pravnica...skoraj.... diploma oddana...Dojenčka bomo pa septembra dobili, komaj čakam. Juhu.

Kar se pa dodatkov tiče, si pa lahko vse preberete v Zakonu o starševskem varstvu in družinskih prejemkih...najdete ga na uradnem listu....
Glede starševskega dodatka, ki znaša 181,46 EUR mesečno pa si lahko vse preberete tule http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/starsevskiDodatek.asp. Sem pa brala na strani študentske družine, da se štipendija ob podaljšanju absolveta ne podaljša....če si pa kater drug letnik, jo pa dobivaš. tole je pa citat iz pravilnika o štipendiranju »…se v času absolventskega statusa štipendija lahko izplačuje samo eno leto…«.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: bodoče mamice študentke
7.3.2008 9:21:41   
liam
Lea2007, nas je pa res kar nekaj, mislim pravnic mamic...:) Ja, je že tako, da je pred nami še dolga pot do kake solidne kariere.

(odgovor članu Lea2007)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: bodoče mamice študentke
7.3.2008 11:49:13   
brkn83
no na splošno se nas je kr veliko študentk najdlo, ki načrtuje otroka, oziroma so že noseče.
tiste ki ste že user posted image  želim lepo in mirno nosečnost, vsem ostalim pa želim, da čim prej zagledamo user posted image user posted image .

lep danuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu liam)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: bodoče mamice študentke
7.3.2008 12:01:28   
liam
IZVIRNO SPOROČILO: brkn83

no na splošno se nas je kr veliko študentk najdlo, ki načrtuje otroka, oziroma so že noseče.
tiste ki ste že user posted image  želim lepo in mirno nosečnost, vsem ostalim pa želim, da čim prej zagledamo user posted image user posted image .

lep danuser posted image user posted image user posted image



Se pridružujem:)

(odgovor članu brkn83)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: bodoče mamice študentke
7.3.2008 17:49:06   
Leli§
O, kako lepo brat koliko mamic je študentk. Tudi sama sem študentka in svojega malčka sem rodila konec prvega letnika. Sem redna študentka in nisem nobeno leto povzirala. Sem pa sedaj (končno) zadnji letnik in upam, da čim prej končam študij saj mi ta vzame ogromno časa. Raje bi se igrala s svojim malčkom amapk tudi študij je treba končat.
Veliko sreče vsem mamicam in bodočim mamicam pri študiju in user posted image .

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: bodoče mamice študentke
1.4.2008 13:57:11   
_sanja_*
Ojla...
Mamice študentke in tudi druge, ki to niste... A katera ve, kako je s štipendijo na podiplomskem študiju? Zadnjič sem namreč nekam vložila prošnjo,pa so rekli, da štipendirajo samo dodiplomski študij, zato sem pomislila, če je slučajno glede štipendije za mamice tudi tako.
Sama bom naslednje leto namreč na podiplomskem študiju, in če ne dobim štipendije samo zaradi tega, razmišljam da bi letošnje šolsko leto razvlekla še za eno.
Vaša mnenja? Izkušnje?


(odgovor članu Leli§)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: bodoče mamice študentke
1.4.2008 19:36:08   
katja_p
Pa še nova nosečka štidentka. Sem v 3. tednu in absolventka, v fazi končevanja prve diplome, čaka me še ena.
In kaj me trenutno najbolj skrbi? Ja finance, ker ni porodniške, če nisi v službi. To pa jaz ne bom, ker me v šolahk (za kar bom specializirana) ne rabjo, ker jih je itak preveč.

Se kateri sanja, kolk dobiš od Zavoda za zaposlovanje, pa a dobiš kaj od socialne?

lp

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: bodoče mamice študentke
1.4.2008 20:36:14   
cina
Hej, tudi jaz sem redna študentka, s fantom delava na projektu user posted image in upam, da bo kmalu rezultat tu. Imam pa zaradi tega veliko motivacijo za študij, tako da do user posted image želim narediti čimveč izpitov...

Tudi jaz bi bla vesela, če bi katera napisala svoje izkušnje glede financ, kako in kajuser posted image

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: bodoče mamice študentke
1.4.2008 22:41:19   
bella02
Pozdrav še od ene študentke!
Sem četrti letnik na FF. Prvi sonček je star 4 leta, drugi prihaja avgusta. Manjka mi še veliko izpitov, samo ker se dobi dodatno leto tudi v absolventu, me niti ni pretirano strah. Bom pa poskusila do jeseni še kakšnega naredit. Lepo bodite!!!

(odgovor članu cina)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: bodoče mamice študentke
2.4.2008 7:14:08   
becky
če te ne rabijo. sama sem na istem. zato sem na podiplomcu (no, tud zato). pa saj bo pri men je že eno leto od diplome, pa še nobene službe. od sociaslne dobiš prvo socialno pomoč (205 €), venda ne vem kako je, če imaš bebico. štejejo se tud prihodki od dela preko študenta, lastno gospodinjstvo, prihodki tvojega, če skupaj živita...ampak 3 mesece ti socialne ziher pripada, če kdo drugače reče, ti laže, ker poznam ful ljudi iz različnih denarnih okolij po diplomi, pa vsi smo dobli prvo podporo. sicer pa po porodu dobiš starševski dodatek, pa pomoč, če ne presegata cenzusa, pa doklade, tak da nekaj denarja je. aja, pa po diplomi še lahko delaš preko študenta eno lto, če nisi nikoli pavzirala- ne vem pa, ali ti kaj trgajo od tega ali ne in če ti slučajno trgano vrnejo pri dohodnini. upam, da sem ti kaj pomagala. aja, do porodniške pa imaš pravico., če delapš vsaj 5 mesecev pri istem delodajalcu.želim ti čim lepšo user posted image  in zdravega user posted image

(odgovor članu bella02)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: bodoče mamice študentke
2.4.2008 7:19:01   
digi
Absolventka PTMN in FIL, mamica leto in pol starega navihančka Timona.

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu becky)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: bodoče mamice študentke
2.4.2008 7:43:22   
nina166
Tudi jaz sem mamica študentka, izredna in zaposlena na 4 ure, doma pa imam skoraj 2 leti starega sončka. Pa v kratkem bomo začeli delat na drugem user posted image .

Vsem ki delate na user posted image  želim, da vam čimprej uspe.

_____________________________

Domen - 16.6.2006
Daša - 21.1.2009

(odgovor članu digi)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: bodoče mamice študentke
19.7.2011 20:40:15   
tadejadany
PUnce zivjo!

Stara sem 19 let(februarja bom 20) Naredila sem srednjo ekonomsko solo v celju zdaj pa sem vpisana na epf v mb.
Z fantom sva skupaj 3 leta. On je star 24 let Že kar nekaj časa si zelivauser posted image vendar nisva zelela kar vse na hitro. Zdaj ko sva prepricana da sva se vedno enakega mnenja, da se se vedno spostujeva, imava rada itd. pa si zelo želiva otroka.
Fant je zaposlen ima tudi dokaj solidno placo. Vendar edina stvar ki me skrbi je seveda moje solanje. Strah me je da nebom zmogla vsega. Zanima pa me ali imajo bodoče mamice studenke kaj olajsav na študiju? Namrec vpisana sem v redni studij, vprasanje se predvsem nanasa na obdobje ko bom rodila otroka? Ali bom lahko sla na izpit kljub temu da nebom imela dovolj prisotnosti, vaj, itd. Ima katera z tem izkusnje?

Prosim pomagajte, otroka si zelo zeliva vendar se sama nisem cisto prepricana prav zaradi tega ker me je strah kaj bo z studijom.user posted image


Dobrodosla vsa mnenja in vsi nasveti! :))



(odgovor članu nina166)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Neverjetno: Sestri sta isti dan rodili dvo...
Včasih so zgodbe, ki jih piše življenje tako nepričakovane, da jim je težko verjeti. Ta zgodba je prav neverjetno srečna...
8 slabosti vsakodnevnega seksa, za katere ...
Kakšne so slabosti vsakodnevnega seksa? Ali nam lahko preveč seksa res škodi? To je vprašanje, ki si ga zastavlja veliko...




KOLEDAR
Lelly28 RR

Kje kupite stenski koledar?

naredimo ga sami (17%)

kupimo v trgovini (17%)

dobimo reklamnega od podjetja (58%)

dobimo gar za da (8%)


Število vseh glasov: 12

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!