|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 6 [7]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: hiša, hiša..
27.3.2008 14:58:10   
kalbo
A nebi rajši imela z bratom dobrih odnosov, kot pa da jih zaostruješ zarad tko nepomembne stvari kot je keš. Če imaš kje živet, je tole kar zganjaš ta hip fovšija, ki potegne vedno najslabše iz ljudi, tako iz tebe kot iz tvojega brata.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: hiša, hiša..
27.3.2008 15:02:50   
kalbo
Baguska, ne vem, če si s svojim razmišljanjem fer do svojega brata. On vzdržuje hišo, on bo na stara leta poskrbel za starše, ti boš pa lepega dne prišla in rekla, toliko je moje kot tvoje. To enostavno ni fer, čeprav je tko po zakonu. Oziroma je po zakonu tko, da je tvojega pol minus vsi vložki v hišo, ki jih tvoj brat dokaže. Ker je pa to treba dokazat na sodišču, ti pa še tisto, kar ti ostane poberejo odvetniki. A se splača?

Ampak kot sem rekel, se zaradi tega ne splača kregat...je življenje prekratko.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: hiša, hiša..
27.3.2008 15:29:06   
taja27
IZVIRNO SPOROČILO: taja27

najbolj se da uživati v tistem, kar si ustvariš sam oz. z nekom, ki ga imaš rad ... in to tudi najbolj ceniš ... veliko bolj kot tisto, kar preprosto dobiš ...



Saj je fajn, če nekaj ustvariš sam, ampak še lepše je, ko to carstvo lahko podariš svojim otrokom. Saj v bistvu zato pa ustvarjaš, vsaj jaz delam tak. Vse kar delam, delam za svojega otroka in celotno družino seveda. In ko bom stara, se bo točno vedelo komu kaj in kdaj.


nivess ... jst si pa želim, da bom vzgojila takega otroka, ki bo znal cenit to, kar bo ustvaril sam ... ker le tako bo lahko cenil tisto, kar ustvarjava midva in kar so ustvarili tisti pred nama ... in jst si tud želim, da vse za nama ostane otroku/otrokom ... s tem, da ne ustvarjam zato, da bo vse ostalo ... ampak zato, da nam je sedaj lepo in zato, da lahko damo tudi tistim, ki nimajo toliko, tistim, ki jih imamo radi ... ker hitro se lahko zgodi in izgubiš vse, kar imaš ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: hiša, hiša..
27.3.2008 20:17:48   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: taja27
nivess ... jst si pa želim, da bom vzgojila takega otroka, ki bo znal cenit to, kar bo ustvaril sam ... ker le tako bo lahko cenil tisto, kar ustvarjava midva in kar so ustvarili tisti pred nama ... in jst si tud želim, da vse za nama ostane otroku/otrokom ... s tem, da ne ustvarjam zato, da bo vse ostalo ... ampak zato, da nam je sedaj lepo in zato, da lahko damo tudi tistim, ki nimajo toliko, tistim, ki jih imamo radi ... ker hitro se lahko zgodi in izgubiš vse, kar imaš ...


Kar hitro se tudi lahko zgodi, da tvoj otrok ne bo imel moznosti/prilike, da ustvari sam. Otrok bo cenil tisto, kar ga bomo naucili ceniti in na koncu koncev, zakaj mu ne bi bilo lepo postlano, zakaj toliko borbe, da bo sam ustvarjal. Iskreno, ce bi lahko, bi svojemu otroku omogocila, da brezkrbno zivi. Da lahko potuje, se varaca, uziva zivljenje brez materialnih ali eksistencijalnih skrbi. Bo slabsi clovek ali kaj ce se ne bo rabil zadolzevati...
In ce se vrnem na zacetno temo a pro po napisanega. Tocno ta situacija je, da si otrok ne zeli sam ustvariti, niti zeli prevzeti nase breme kredita, ker je "iznasel" lazjo pot. In skoraj vsi ga - zagovarjajo, da kaj se sestra buni, da je trdosrcna itd.
Ce bi pa sestra prisla z zgodbo, kako je brat zasedel prostor v domaci hisi, ki je bil namenjen zasilnem izhodu, a ona je sedaj na cesti z dvema otrokoma, eno bogo placo in ne premore najemnine, a brat je ne sprejme v hiso ker ni dovolj prostora, bi bilo pa pljuvanje po njemu in skoraj zagotovo komentarji, ja tako je ko nisi pravocasno mislila in uredila zadeve.
In med tistimi, ki so tako nematerijalisticno usmerjeni a je mogoce kaksen, ki bo odstopil del svojega stanovanja/hise, ubogi zenski z mladoletnima otrokoma, ki je v izjemno tezki situaciji? Ponudbe pricakujem kar tukaj - saj materialno ni nic vredno - imejmo se radi, a garantiram, da bo ta doticna zenska izjemno hvalezna in bo spostovala ponujeno pomoc. Kdo bo prvi?

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu taja27)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: hiša, hiša..
27.3.2008 20:21:54   
karmy

IZVIRNO SPOROČILO: sneška_

IZVIRNO SPOROČILO: karmy

IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: karmy

jaz bom raje celo življenje v najemu, kot da me froc teži pol k sm ŠE ŽIVA  da kaj prepišem na njega. 


jesus kakšno razmišljanje user posted image  raje daš tujcem kot lastnemu otroku user posted image

nisem zasledila karmy, si že mamica?


ja raje, ker da bi moj otrok težil da prepišem stanovanje na njega ko sem še živa, ga pošljem v tri krasne



Malo bolj egoistično razmišljanje.


hahaha ne me smejatuser posted image user posted image user posted image user posted image zdaj si me pa s tem res spravila v smeh.

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu sneška_)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: hiša, hiša..
27.3.2008 20:37:32   
RoZala
Meni se zdi pa neumestno, da se zdaj, ko so starši še živi, prepirate o dediščini, delitvi hiše, izplačilu... Če sta z bratom edina dediča, se bo hiša itak takrat delila na dva dela (oz. stanovanje, ki si ga bo uredil bo njegovo, čeprav več vredno, od staršev pa bo tvoje). Če te brat po smrti staršev ne bo mogel izplačat (če boš seveda to hotela), potem bo moral hišo prodat. Če jo ne bo hotel sam, bo ukrepalo sodišče in jo prodalo samo.

Predlagam, da se o tem nič več ne pogovarjate in uživaš kar imaš: dva živa starša in brata.

(odgovor članu lea23)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: hiša, hiša..
27.3.2008 21:39:08   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: Misek


Kar hitro se tudi lahko zgodi, da tvoj otrok ne bo imel moznosti/prilike, da ustvari sam. Otrok bo cenil tisto, kar ga bomo naucili ceniti in na koncu koncev, zakaj mu ne bi bilo lepo postlano, zakaj toliko borbe, da bo sam ustvarjal. Iskreno, ce bi lahko, bi svojemu otroku omogocila, da brezkrbno zivi. Da lahko potuje, se varaca, uziva zivljenje brez materialnih ali eksistencijalnih skrbi. Bo slabsi clovek ali kaj ce se ne bo rabil zadolzevati...
In ce se vrnem na zacetno temo a pro po napisanega. Tocno ta situacija je, da si otrok ne zeli sam ustvariti, niti zeli prevzeti nase breme kredita, ker je "iznasel" lazjo pot. In skoraj vsi ga - zagovarjajo, da kaj se sestra buni, da je trdosrcna itd.
Ce bi pa sestra prisla z zgodbo, kako je brat zasedel prostor v domaci hisi, ki je bil namenjen zasilnem izhodu, a ona je sedaj na cesti z dvema otrokoma, eno bogo placo in ne premore najemnine, a brat je ne sprejme v hiso ker ni dovolj prostora, bi bilo pa pljuvanje po njemu in skoraj zagotovo komentarji, ja tako je ko nisi pravocasno mislila in uredila zadeve.
In med tistimi, ki so tako nematerijalisticno usmerjeni a je mogoce kaksen, ki bo odstopil del svojega stanovanja/hise, ubogi zenski z mladoletnima otrokoma, ki je v izjemno tezki situaciji? Ponudbe pricakujem kar tukaj - saj materialno ni nic vredno - imejmo se radi, a garantiram, da bo ta doticna zenska izjemno hvalezna in bo spostovala ponujeno pomoc. Kdo bo prvi?


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: hiša, hiša..
27.3.2008 21:47:52   
Anonimen
in na koncu koncev, zakaj mu ne bi bilo lepo postlano, zakaj toliko borbe, da bo sam ustvarjal. Iskreno, ce bi lahko, bi svojemu otroku omogocila, da brezkrbno zivi. Da lahko potuje, se varaca, uziva zivljenje brez materialnih ali eksistencijalnih skrbi.


Imas prav.
In zakaj ob tem ne bi bilo tudi meni lepo?

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: hiša, hiša..
27.3.2008 22:18:14   
kaya2007
nisem vsega brala...sem pa dobila občutek, da ti gre precej  nos, če bi tvoj brat dobil kaj več kot ti user posted image

kakor koli že, brat ti ni dolžen dati ničesar, boš pa svoj del dobila po smrti staršev-odvisno koliko pa je od oporoke-če ne drugače pa vsaj nujni delež. pred tem se o teh stvareh kregat, se mi zdi pa precej neokusno.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: hiša, hiša..
27.3.2008 22:55:28   
nejcko
Ampak na eno stvar pa tukaj vsi pozabljate.
Res je sicer, da bo dedovala po smrti staršev in ji bo pol hiše avtomatično pripadalo - pol hiše, v kateri bo bival brat, ki že zdaj vpije, da z njo pa noče živeti pod isto streho!!!

Zdaj mi pa povejte
- kako takega brata prisiliti, da te izplača, če nima denarja?
- kako takega brata prisiliti, da se bo iz hiše izselil in pristal na prodajo le-te?
- kako v skrajni sili živeti  s takim bratom pod isto streho?
- koko v primeru, da se hiše npr. ne bo dalo prodati (recimo, da je bogu izza nogu) in kaj vemo, kakšne razmere bodo čez 20 let ali več.

Vsi pišete, kot da je z oporoko oz po zapuščinski razpravi pa vse fino in fajn. Ja pa jade. Fino in fajn se bere ... tožbe (in z njimi povezani stroški - tistega, ki toži, kar bo v tem primeru avtorica posta!!!) pa se vlečejo leta in leta ... in leta. In leta in leta in leta se bijejo boji, raste sovraštvo, ki prehaja v inat, ... medtem se že malce postaraš ... zboliš na živcih ... iščeš (stanovanjske) rešitve za lastne otroke.

Mar res še niste slišali za zapuščinske zdrahe? Hmmm, res ne vem, kje živim ... večina vas očitno v oblakihuser posted image

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: hiša, hiša..
27.3.2008 23:21:43   
baguSka
Baguska, ne vem, če si s svojim razmišljanjem fer do svojega brata. On vzdržuje hišo, on bo na stara leta poskrbel za starše


user posted image user posted image user posted image  Brezskrbi... ne ves. On je NE vzdrzuje in on NIKOLI ne bo skrbel za najine starse. U bistvu sem ze jaz tista ki to pocnem... ker on nima nobenih prihodkov, tko da ga ze zdej nekako starsi podpirajo. Pa ceprav ima zivi na svojem koncu hise... Ampak pri nas je bil tak dogovor in se vedno velja. Tega se zaveda tudi moj brat in nekega kreganja okoli tega. On se zaveda, da je toliko njegovega, kot mojega, pa ceprav on tam zivi. Je pa res, da on nima familje in ne vem ce jo bo sploh kdaj imel. Dejstvo je, da tudi ce jo bo imel ali kakorkoli, polovica hise ostane meni. In tuki on nima kej men govort, da ni nic mojega in da ne bo z mano zivel... Ker je to potem enkrat tudi moja odlocitev in ne samo njegova! In on meni ne more rect, naj si drugje iscem ali da v tej hisi nisem zazeljena... Tako pac je. In on to ve. Ne bom pa ven metala njegovih stvari oz spreminjala stvari ali kaj pdb, kar je on investiral v hiso... Fer je fer. Jaz njemu nic ne bom vzela, on pa tudi meni ne.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: hiša, hiša..
27.3.2008 23:25:11   
baguSka
Mislim, da jim v nobenem primeru nihče ne bi toliko zameril, kot zdaj, ko stvari v kritični situaciji puščajo odprte.


Pa niti ne da jih puscajo odprte... ampak celo na to karto spilajo, da si igrajo... svojim otrokom pravijo, naj se sama zmenita glede njihovega premozenja... user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: hiša, hiša..
27.3.2008 23:29:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
- kako takega brata prisiliti, da te izplača, če nima denarja? Prisili ga sodišče. Če ne plača, odredi prodajo nepremičnine in delitev kupnine. V skrajni sili sledi celo rubež.
- kako takega brata prisiliti, da se bo iz hiše izselil in pristal na prodajo le-te? Sledi 1. odgovoru - po potrebe ga tudi prisilno izselijo (beri: odnesejo ven iz hiše, dobesedno), če sam ne gre, ko je hiša prodana.
- kako v skrajni sili živeti  s takim bratom pod isto streho? Težko. Jaz bi naredila še ena vhodna vrata (če bi prašič podpisal soglasje kot solastnik user posted image ).
- koko v primeru, da se hiše npr. ne bo dalo prodati (recimo, da je bogu izza nogu) in kaj vemo, kakšne razmere bodo čez 20 let ali več. Tukaj pa pristanemo pri tišičnih Slovencih, ki si na sodišču pravdajo cca. do vnukove smrti, ne samo do lastne. user posted image  Beri prejšnji odgovor, pač.

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: hiša, hiša..
27.3.2008 23:36:39   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: karmy

IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: karmy

jaz bom raje celo življenje v najemu, kot da me froc teži pol k sm ŠE ŽIVA  da kaj prepišem na njega. 


jesus kakšno razmišljanje user posted image  raje daš tujcem kot lastnemu otroku user posted image

nisem zasledila karmy, si že mamica?


ja raje, ker da bi moj otrok težil da prepišem stanovanje na njega ko sem še živa, ga pošljem v tri krasne


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: hiša, hiša..
27.3.2008 23:39:02   
baguSka
Joj nejcko.... zdej me pa spet zelodc boli.... user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: hiša, hiša..
28.3.2008 0:09:20   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Joj nejcko.... zdej me pa spet zelodc boli.... user posted image


Pa ne, no, baguskauser posted image , saj ni povsod in vedno tako hudo. Ampak v tem primeru so pa zametki dobri. In zato je še toliko bolj grdo od staršev, da nočejo videti, da s svojim ignoriranjem ne bosta koristila otrokoma. Še huje ju bosta sprla, če ne prej, po smrti sigurno.


Plemenita, ja, vem, da vse lahko tako poteka, kot si napisala, ampak žal preteče vseeno kar dosti časa, da do takih skrajnih ukrepov pride.

Poznam primer, ko sta se brat in sestra pravdala skoraj 10 let. Ko je končno moja znanka dosegla, da ji je brat izplačal nujni delež, je že nnnnnnnnnnnnnn denarja zmetala za odvetnike ... in tako je bil (po ko končnem izračunu) tisti nujni delež bolj švoh. Da o načetih živcih ne govorim.

Je pa žalostno, da do takih stvari pride, res žalostno.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: hiša, hiša..
28.3.2008 0:23:39   
Anonimen
Vem, Nejcko, vem... "naša" familija se za eno je*eno grmovje, ki zaseda 1 meter ob hiši (na Plitvicah), drka že 15 let... naši hočejo obdržati to grmovje, sosedje (teta) pa trdijo, da grmovje pripada njim... pa razumi, če moreš. user posted image

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: hiša, hiša..
28.3.2008 9:58:37   
Anonimen
Se kar strinjam z Nejcko. So bratje, ki te enostavno postavijo pred vrata in idi kamor hočeš. Poleg tega mislijo, da je vse njegovo, če bi pa slučajno dobila tisto, kar je bratu v napoto, so pa oni radodarni. Žal je tako v mojem primeru. Pa smo se ful razumeli, sestra z družino, jaz in on. Dokler ni prišla tamlada in dokler mu nismo vsi skupaj hišo zgradili, v kateri je ostal brat. Tako, da na kakšne dobre odnose se jaz ne bi preveč naslanjala. Tudi jaz sem bila mnenja, da ker sem mu pomagala, da se bom lahko vračala in da me bo z veseljem sprejel v svoj bivši dom. Danes je pa nami kup groženj, psovk, (z materine in bratove strani) samo zato, ker bi rada eno parcelo pri cesti, čeprav imam v deležu zapisano mnogo več. On se pa bohoti na 36 ha, pa še te ne obdela. Pa razumi, če moreš. Jaz ne.user posted image

< Sporočilo je popravil decembrka -- 28.3.2008 10:00:16 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: hiša, hiša..
28.3.2008 11:59:57   
kalbo
Brezskrbi... ne ves. On je NE vzdrzuje in on NIKOLI ne bo skrbel za najine starse. U bistvu sem ze jaz tista ki to pocnem... ker on nima nobenih prihodkov, tko da ga ze zdej nekako starsi podpirajo.


To je pa seveda povsem druga pesem. Moj primer se pa tudi zelo velikokrat zgodi.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: hiša, hiša..
28.3.2008 15:29:24   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007
-Prisili ga sodišče. Če ne plača, odredi prodajo nepremičnine in delitev kupnine. V skrajni sili sledi celo rubež.
- po potrebe ga tudi prisilno izselijo (beri: odnesejo ven iz hiše, dobesedno), če sam ne gre, ko je hiša prodana.
-Jaz bi naredila še ena vhodna vrata (če bi prašič podpisal soglasje kot solastnik  ).
-Beri prejšnji odgovor, pač.

In s tem si ustvariš res lepo življenje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 170
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 5 6 [7]
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 6 [7]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




vtikanje
23tina

ali pustite staršem ali tašči oz. tastu,da se vtikajo v vzgojo vaših otrok?

da,ker potrebujem nasvete (5%)

ne,ponorim! (11%)

se ne vtikajo (14%)

pustim do neke meje (45%)

ne pustim,vzgoja je izključno stvat staršev (25%)


Število vseh glasov: 506

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!