|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 14:42:40   
pegi1
kalina, sej te nic ne kregam, mah sem jezna in razocarana nad vsem tem, mi je ze toliko zivcev pojedlouser posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 14:51:57   
pegi1
mirani, zal ocitno res ne poznas sistema, vloge je treba oddat do 31.3. za september naslednje leto. ce si nekje zavrnjen, ne pomeni da potrkas na naslednja vrata in te kar vzamejo, tam pades na zadnje mesto, ce ze prej nisi oddal vloge. sicer pa je letos tak babyboom, da bo mnogo otrok ostalo brez vrtcev oz. bodo varstvo resvali drugace- s privat varuskami oz. babicami in dedki. tudi sama sem oddala prosnje ze lansko leto (v 5 vrtcev) za mesec april 2008 in so me povsod zavrnili, zato moj otrok sedaj obiskuje privat vrtec, ki zelo veliko stane, ampak enostavno nimam druge izbire in srno upam, da v septembru doimo javni vrtec, pa kjerkoli to ze bo!

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 14:59:21   
lemavrica
No jaz sem dobila še eno zavrnitev, sicer smo kar visoko na čakalni listi in upam da dobim.Drugače bo šel pa v privat varstvo, ne mislim se več sekirat zaradi tega ker se mi lahko potem samo še sname.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 19:38:55   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image user posted image Mi smop pa danes dobili obvestilo da smo sprejeti v vrtec in to obe....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 19:41:15   
Kalina
miša user posted image cestitam!! V kateri vrtec pa?

_____________________________

...potem so mi jo otrplo in jokajočo položili v naročje.
Prvič sem jo stisnila k sebi in jo poljubila.
Instinktivno se je umirila in me popolnoma zasužnjila s svojim laskanjem moji moči.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 19:54:57   
MarijaPo
Mene pa zanima, zakaj starsi vozite otroke v oddaljene vrtce? To po moje porusi cel sistem. Ce bi imel otrok zagotovljeno mesto v vrtcu, ki je fizicno najblizji njegovemu stalnemu prebivaliscu, ne bi imeli toliko problemov, tako pa dajejo starsi vloge v 15 vrtcev in je potem valda povsod premalo mest (ker je zato 15x vec vlog kot je otrok).
Mi zivimo 50 m od vrtca in vsako jutro je tavzent enih mehkokurcnih avtov (beri cestnih terencev), ki vozijo svoje otoroke cez nase otroke, ki gredo peš v vrtec. To se mi zdi skrajno neumno, ker so prvic mehkokurcni avti precej nevarni in zakaj bi kdo hotel tvegat zivljenje svojega otroka in drugic saj imajo vrtec v blizini svojega doma in zakaj ne morejo tam oddat otroka, namesto da ga vozijo k nam.

(odgovor članu Kalina)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 19:58:49   
Kalina
Marija jst isto razmisljam kot ti, in sem oddala samo eno vlogo za en vrtec(4 enote) najblizje nasem domu, posledicno sem izpadla "stupid"user posted image

_____________________________

...potem so mi jo otrplo in jokajočo položili v naročje.
Prvič sem jo stisnila k sebi in jo poljubila.
Instinktivno se je umirila in me popolnoma zasužnjila s svojim laskanjem moji moči.

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 20:03:08   
MarijaPo
Vidis, Kalina, tu sva si enotni. Jaz sem oddala vlogo za ta nas vrtec in potem se za sosednjega (ki je tudi na "walking distance"). V druge vrtce nisem oddajala vlog, ker ne mislim vozit boge Eve vsako jutro ne vem kako dalec.

(odgovor članu Kalina)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 21:09:03   
sazi
Mene pa zanima, zakaj starsi vozite otroke v oddaljene vrtce?


Ali se samo meni zdi ali ste res tisti, ki ste dobili vrtec v prvo in to pred nosom brez problemov blazno pametni na to temo.
No, da ti odgovorim na vprašanje. V vrtcu, ki je 200m od naše hiše (torej najbližji) so lani zavrnili 122 otrok. Pri sestri več kot 200. Oba najina otroka sta lani izvisela. Letos sem se pogovarjala z ravnateljico in mi je lepo rekla, da naj vlogo sicer oddam, ampak računam s tem, da prostora ne bomo dobili. Zato sem ga vpisala tudi v vrtec, ki je od doma bolj oddaljen. Torej po tvojem naj bi ga vpisala samo v ta vrtec in potem debelo gledala in šla po možnosti gladovno stavkat, ker otrok ni dobil mesta v vrtcu?

Sicer pa, če želijo odpraviti probleme s podvajanjem vlog naj uredijo centralni zbirni sistem vlog, ali pa naj omogočijo (čepraj verjamem, da je zaenkrat v tako kratkemn času fizično neizvedljivo), da vsak otrok dobi vrtec v bližini svojega doma in da se otrok ne zavrača - lahko zrihtaš?

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 21:11:27   
sazi
posledicno sem izpadla "stupid"

sicer ne vem, če si izpadla stupid - pokroviteljska pa v vsakem primeru. Če boš dobila prostor imaš srečo, da si doma na pravem koncu Ljubljane, kjer ni takega navala na vrtce. In kolikor razumem, živiš na območju vrtca Mladi rod - tu ni nobenih novih sosesk, prebivalstvo se počasi stara in posledično je v vrtcih dovolj prostora za večino otrok iz tega okoliša. Čim greš pa v bližino kakšne novejše soseske, pa povpraševanje presega ponudbo tudi za 500%

(odgovor članu Kalina)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 21:21:43   
Kalina
sazi, v nasem obmocju je zelo veliko otrok in je tudi naval na vrtec Mladi rod (5 enot). Ok, mogoce sem smotan naredila, ker sem otroka vpisala samo v en vrtec, ampak meni ni da vozim otroka "dalec" v vrtec vsak dan. Ce zdaj ne dobim vrtec, sem sigurna da bom pa enkrat konec septembra, oktobra.. Takrat je veliko izpisov, ker nekateri se premislijo, otroci so veliko bolni, in starsi popustijo itd. Zato sem dala vlogo v samo zeljen vrtec. In nikakor nisem imela namen izpasti pokroviteljska. 

_____________________________

...potem so mi jo otrplo in jokajočo položili v naročje.
Prvič sem jo stisnila k sebi in jo poljubila.
Instinktivno se je umirila in me popolnoma zasužnjila s svojim laskanjem moji moči.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 21:28:00   
sazi
bom pa enkrat konec septembra, oktobra


OK, razumem. Ampak po kakšni logiki pa res lahko računaš na to, da bo takrat sprejet? Npr. mi smo bili lani 142 v čakalni vrsti - ma do odhoda malega v šolo ne bi bil sprejet tja. Saj zdaj je pri varuški. Smo zadovoljni, ampak vseeno rabi it v vrtec in tudi meni se ne da vozakat malega v gužvo in nazaj - kakšno alternativo pa imam? Ostanem doma ali kako?

(odgovor članu Kalina)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 21:34:19   
pegi1
sazi se absolutno podpisem pod vse tvoje poste!!!user posted image
kalina, ce mislis, da bos vrtec dobila pred septembrom se globoko motis, ti ze kar zdaj povem, saj sem osebno preklicala vse vrtce v ljubjani in prosila ko nora, ampak niti en nima prostora do septembra in ne bodo jemali novih otrok. tako da ce bos dobila septembra, si lahko srecna.
in se enkrat zakaj vec vlog- jaz bi bila najsrecnejsa mama na svetu, ce bi dobila KJERKOLI!!! in kot sem ze rekla, sem ze lani dala vloge v 5 nam najbliznjih vrtcev, pa so me povsod zavrnili, letos nisem hotla tvegat ponovnih 5 zavrnitev!!zato sem zaradi tega bila primorana otroka dat v privat vrtec in placujem 480eur/mesec, kar je za nas standard tooooo much.
in vse tiste, ki vas motijo avtomobili, ki vozijo svoje otroke v vrtec... mah sploh ne bom komentiralauser posted image user posted image . srecno

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 21:35:56   
Kalina
Zate nevem, jaz ostanem doma ja. Kolk tock ste pa imeli, da ste bili sele 142 na listi? Oz koliko jih imate sedaj?
Btw nerazumem te sovrazne nastrojenosti, ti cist nc nocem?!user posted image


_____________________________

...potem so mi jo otrplo in jokajočo položili v naročje.
Prvič sem jo stisnila k sebi in jo poljubila.
Instinktivno se je umirila in me popolnoma zasužnjila s svojim laskanjem moji moči.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 21:38:58   
Kalina
pegi, si ne zelim, da bi sel otrok v vrtec pred septembrom. A vi hodite slucajno v vrtec Mali svet?

_____________________________

...potem so mi jo otrplo in jokajočo položili v naročje.
Prvič sem jo stisnila k sebi in jo poljubila.
Instinktivno se je umirila in me popolnoma zasužnjila s svojim laskanjem moji moči.

(odgovor članu Kalina)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 21:58:17   
pegi1
mi imamo 48 točk, pa so nas lani zavrnili. ja in sedaj hodimo v mali svet

(odgovor članu Kalina)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 21:59:29   
pegi1
in da ne bo pomote, vrtec je super, samo zal nima koncesije in vse skupaj pride zelo drago

(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 22:03:25   
Kalina
Kaj ne dobi ta vrtec v bliznji prihodnosti koncesijo? No, jaz zivim takoj nasproti vrtca in vsak dan cez okno vidim starse, ki pripeljejo otroke, verjetno sem tudi tebe ze mnogokrat videla.user posted image

_____________________________

...potem so mi jo otrplo in jokajočo položili v naročje.
Prvič sem jo stisnila k sebi in jo poljubila.
Instinktivno se je umirila in me popolnoma zasužnjila s svojim laskanjem moji moči.

(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 22:08:47   
sazi
Btw nerazumem te sovrazne nastrojenosti, ti cist nc nocem?!


OK, bralo se je tako kot da ful kompliciramo in da je itak najenostavneje vpisati en vrtec in držati fige.

Točk imamo v enih vrtcih 45, v enem pa 51. Lani jih je sestra imela 59, pa je bila več kot 50. v čakalni vrsti. Res je v bližini nekaterih novih sosesk res nemogoče dobiti mesto, zato smo/so starši primorani otroke voziti drugam.
Doma pa ne nameravam ostati. Pa tudi mali bo septembra star že 2 leti in pol in bi res potreboval vključitev v vrtec.

(odgovor članu Kalina)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 22:14:08   
Kalina
Mi imamo tudi 51tock.  Nasa bo septembra tudi stara 2leti pa 4m in tudi potrebuje vrtec in vse kar spada zravenuser posted image
Glede kompliciranja, jst tudi kompliciram, mogoce vec kot vi. Aja a nima starejsi otrok prednost? Neki tazga sm brala??


_____________________________

...potem so mi jo otrplo in jokajočo položili v naročje.
Prvič sem jo stisnila k sebi in jo poljubila.
Instinktivno se je umirila in me popolnoma zasužnjila s svojim laskanjem moji moči.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 22:23:17   
sazi
Aja a nima starejsi otrok prednost?

Ima, ampak samo, če imata oba enako točk.

(odgovor članu Kalina)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 22:24:13   
Kalina
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Aja a nima starejsi otrok prednost?

Ima, ampak samo, če imata oba enako točk.


To je pa tud neki, a ne?


_____________________________

...potem so mi jo otrplo in jokajočo položili v naročje.
Prvič sem jo stisnila k sebi in jo poljubila.
Instinktivno se je umirila in me popolnoma zasužnjila s svojim laskanjem moji moči.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 22:26:22   
pegi1
ubistvu so tile vasi otroci ze ful stariuser posted image ... s tem mislim, da sploh vec ne bodo potrebovali jaslicni oddelek. kot mi je znano otroci od 2,5-3 let naprej ze dajo v starejso skupino in tam vec ni taksne guzve, saj je vecja skupina- mislim, da okrog 20 otrok. problem bodo jaslicni oddelki, kjer sprejmejo v skupino samo do 14 otrok. zdej mi je jasno, zakaj nekazere tukaj niste tako obupaneuser posted image .

(odgovor članu Kalina)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 22:36:22   
Kalina
Ma ja pegi, jst sm tok napsihirana, da sploh spat nemorem, sam o tem govorim. user posted image Mislim, da dajejo v 2.starostno skupino sele od 3let naprej. Aja kaj pa pomeni kombinirana?

_____________________________

...potem so mi jo otrplo in jokajočo položili v naročje.
Prvič sem jo stisnila k sebi in jo poljubila.
Instinktivno se je umirila in me popolnoma zasužnjila s svojim laskanjem moji moči.

(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: vrtec - zavrnjeni
19.4.2008 6:55:44   
bobek05
drage mamice...

ko prebiram vaše poste, mi je kar hudo... sama sem tudi mama, skoraj 3-letnika in letos gre iz jaslic v vrtec..

ampak sem pa tudi na drugi strani te medalje... vsak dan sprejemam vloge, gledam obupane poglede staršev in poslušam njihove do srca segajoče prošnje... se komu sploh sanja kako se se počutim? ali pa vsi ostali, ki opravljajo to funkcijo? ravno predvčeraj me je en ati skoraj na kolenih prosil naj spravim njegove otroka v jaslični oddelek in ko je odšel, sem skoraj jokala...

KAKO naj ustvarim prosto mesto, ki ga NI?? kam naj dam otroka, če vsi oddelki pokajo po šivih? user posted image user posted image

razumem, da ste jezne, žalostne, razočarane in živčne zaradi čakanja, zavrnitev, ipd., ampak zakaj to znašate nad vrci? če ima vrtec npr. 50 prostih mest v jaslicah, sprejme pa 100 prijav (hipotetično) - KAKO naj izbirajo katderega otroka sprejeti in katerega ne?? na žalost morajo biti nekateri kriteriji

jaz še nobenega otroka nisem zavrnila (na srečo se je tako izšlo, da smo vmes tudi imeli kak izpis, pa so dobili mesto tudi tisti, ki so čakali), ampak se resnično bojim kaj bo jeseni... ker ne bom (glede psihe) v nič boljšem stanju kot ste zdaj ve user posted image mislite, da mi je vseeno? samo zato, ker npr. ne poznam imena na vlogi, še ne pomeni, da ga bom z lažjim srcem obvestila, da žal ni sprejet/a v vrtec...

pojdite se pritožit na občine, pa na državo in na ta nori sistem, ne bodite pa jezne na vrtce, ker res ne morem čarati... imamo le toliko prostih mest kot je kapacitet - pa še nekaj - št. oddelkov res prijavimo mi, odobri jih pa občina...

vsem mamicam iskreno želim, da dobijo mesta za svoje sončke

< Sporočilo je popravil bobek05 -- 19.4.2008 6:58:11 >


_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu Kalina)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?