|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   LUSKAVICA
29.4.2008 16:00:42   
LARA25
Luskavica se mi je prvič pojavila 2 meseca po porodu. Gre za kapljičasto luskavico in je najbolj razširjena na nogah. Pojavila se mi je zaradi padca imunskaga sistema, po porodu sem bila dvakrat na antibiotikih. Dermatolog mi je predpisal kremo za mazanje in svetoval fototerapijo. ALI IMATE KAKŠNE IZKUŠNJE Z ZDRAVLJENJEM LUSKAVICE?
Hvala za odgovore
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: LUSKAVICA
29.4.2008 16:16:01   
pomar*ANČA*
solarij vem da pomaga

(odgovor članu LARA25)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: LUSKAVICA
29.4.2008 16:26:17   
Majuska
Zdravo Lara25,

moj mož ima tudi podoben tip luskavice in se drži posebne jetrne diete - luskavica v osnovi namreč pomeni težave z jetri. To pomeni, da ne je nič iz bele moko (nadomesti jo s polnozrnato), nič svinjskega mesa, ne sme kave, čokolade, stročnic, jagod in agrumov - oziroma sadja z visoko vsebnostjo kislin. Vedeti je treba, da dermatolog zdravi posledice, ne pa vzroka.

Velikokrat se maže z olivnim olje, ampak ne s kozmetičnim, temveč jedilnim - ful pomaga. Poleti mu res najbolj pomagata morska voda in olivno olje.

Pije pa tudi čaj, neka huda mešanica, ki čisti kri, samo zdajle ne vem vseh sestavin, ti javim naknadno. Želim ti uspešno zdravljenje te nadloge user posted image

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: LUSKAVICA
29.4.2008 16:36:38   
LARA25
Kako pa  je tvoj mož prišel do te ugotovitve, kdo mu je to svetoval. Jaz sem ravno včeraj dobila potrditev, da imam luskavico, zato me to še toliko bolj zanima. A se mu stanje kaj izboljša in kdaj se mu poslabša? Meni je rekel dermatolog, da se lahko kar dobro prepreči, pozdravi pa ne

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: LUSKAVICA
29.4.2008 16:41:35   
gojska
to kar je majuška napisala, sem ti hotela tudi jaz svetovat. Samo jaz ne vem toliko o tem.
Take stvari kažejo na zastrupljenost telesa oz. njegovo nesposobnost predelati strupe. Zato izbruhne tam kjer je šibak. Že samo srbenje kože je znak povečanega izločanja strupov. Z zdravili organizem še bolj obremenjuješ z dodatnimi strupi.
Predlagala bi ti, da malo po netu pogledaš, ker je dovolj o tem napisanega in , da nujno nekaj spremeniš. Z boleznijo in bolečinami nam telo sporoča da je čas za ukrepanje in čiščenje.Upam da ti bo še kdo kaj konkretnega o luskavici napisal.
Moj sošolece vem, da se je zdravil homeopatsko.

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: LUSKAVICA
29.4.2008 16:45:05   
gojska
aja Lara25 že tam na zdravje sem tole pripopala, pa si poglej. Tud za luskavico pomaga. Sam ne zdaj nehat zdravniku hodit.
klik 

(odgovor članu gojska)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: LUSKAVICA
29.4.2008 17:03:08   
Majuska
IZVIRNO SPOROČILO: LARA25

Kako pa  je tvoj mož prišel do te ugotovitve, kdo mu je to svetoval. Jaz sem ravno včeraj dobila potrditev, da imam luskavico, zato me to še toliko bolj zanima. A se mu stanje kaj izboljša in kdaj se mu poslabša? Meni je rekel dermatolog, da se lahko kar dobro prepreči, pozdravi pa ne


bla bla bla ... dohtarji se vedno znajdejo, da si krijejo lasten hrbet in da se nihče ne bi pritoževal. Moj dragi je obiskal prijatelja, ki se ukvarja z alternativnim zdravljenjem in mu oba zelo zaupava. Ne bom delala direktne reklame, če te zanima kontakt se mi javi na ZS. Lepo mu je razložil, kako in kaj, mu predpisal jetrno dieto, povedal kako naj se umiva da bo najboljše zanj in mu nasploh svetoval. In res gre na bolje.

Ko staknem celoten recept za čaj, pošljem user posted image

(odgovor članu LARA25)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: LUSKAVICA
30.4.2008 7:59:21   
Anonimen
Če imate doma rožico-kaktus, ki se imenuje po domače ušesnik, se z njim maži večkratna dan. Stisneš sok direktno na kožo in rezultati bodo sigurno takojšnji. Ne spomnim se točnega imena te rožice. Ponavadi se stiska v obolelo uho, pa mame ali stare mame sigurno vedo kaj točno mislim.user posted image
Upam, da ti bo takoj bolje, moji teti je bilo v 3 dneh, pa je imela tapravo luskavico. Kreme ti samo tanjšajo kožo.user posted image

(odgovor članu Majuska)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: LUSKAVICA
30.4.2008 10:12:29   
incabinca
Moja mami ima luskavico... vsak večer se namaže s kuteridom in si more potem v tisto prozorno folijo zavit to čez noč. Drugače pa ji morje FUUL pomaga.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: LUSKAVICA
30.4.2008 12:38:39   
gojska
Ne spomnim se točnega imena te rožice. Ponavadi se stiska v obolelo uho, pa mame ali stare mame sigurno vedo kaj točno mislim.



natresk.........sam nisem stara mamauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: LUSKAVICA
1.5.2008 8:47:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: gojska

Ne spomnim se točnega imena te rožice. Ponavadi se stiska v obolelo uho, pa mame ali stare mame sigurno vedo kaj točno mislim.



natresk.........sam nisem stara mamauser posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image  hvala, sam meni uhajajo info iz glave.user posted image


(odgovor članu gojska)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: LUSKAVICA
5.5.2008 12:53:06   
Majuska
IZVIRNO SPOROČILO: incabinca

Moja mami ima luskavico... vsak večer se namaže s kuteridom in si more potem v tisto prozorno folijo zavit to čez noč. Drugače pa ji morje FUUL pomaga.


Kuterid resda pomaga, ampak povzroča pa tudi tanjšanje kože. Moj mož ga je nehal uporabljati, ko se je le nalahno popraskal in mu je začela takoj teči kri. In ja, morje ter olivno olje (za mazat) delata čudeže user posted image

(odgovor članu incabinca)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: LUSKAVICA
7.5.2008 22:01:22   
Nogavica
Mogoče bom brcnila čisto mimo, ker res ne vem, kako luskavica izgleda, ampak ko že pišete o srbenju - tudi meni se po porodu na komolcih  (zadnje čase tudi po kolenih) vsake toliko pojavijo pike, ki neznosno srbijo. Seveda si jih praskam, potem pa se pike povečajo in nastanejo nekakšni mehurji. Čez nekaj dni izginejo, potem je kak teden ali dva mir, potem pa spet nastanejo. Je tudi to lahko luskavica?

_____________________________

Živa - 22. 11. 2006
Tilen - 17. 10. 2009

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: LUSKAVICA
13.5.2008 20:50:22   
Majuska
Ne, mehurji se pri luskavici ne pojavljajo. Hm, kako naj razložim, v bistvu gre za rdeče madeže na koži, s tem da je koža zelo zelo suha, v bistvu se koža 3x prehitro obnavlja. In ja, koža zelo srbi, predvsem v nočnih urah zna biti grozno.

(odgovor članu Nogavica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: LUSKAVICA
13.5.2008 21:05:42   
LARA25
pa menda je za luskavico značilen zelo izrazit rdeč rob okrog madeža.
a je pri tvojem tudi tako, pri meni je

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: LUSKAVICA
15.7.2008 10:49:05   
Ekranček
Meni osebno najbolj pomaga fototerapija. Problem pa je ker se nanjo spomnim šele ko začne postajati toplo. V kratke hlače pa mi ni ravno ugodno zlesti.user posted image  No fototerapije izvajajo samo do maja, ker kasneje je zadosti naravnega sevanja!?! Seveda!! Posebno če nočeš pokazati svojih nog!! Solarij sicer delno res pomaga, vendar ni isto saj je druga valovna dolžina. Pri fototerapiji uporabljajo zgolj UVB žarnice. Je že kdo poskusil dobiti kakšen manjši "solarij" vendar z UVB svetlobo?

Razočaran nad der.Ambulanto

(odgovor članu LARA25)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: LUSKAVICA
15.7.2008 13:04:35   
Anonimen
Alo!
Moj ima tudi luskavico ... pa je bil blazno razočaran nad zdravniki in njihovimi kremicami, ki niso naredile ničesar ... tako da se sedaj maže z neko naravno kremo od ene zeliščarke (upokojene medicinske sestre ali nekaj takega) in mu kar pomaga ... pa soncu se poleti veliko nastavlja. Pa saj pomaga, samo izgine pa nikoli. Je p res, da je huje predvsem takrat ko je pod hudim stresom, saj stres oz. stanje duha na take zadeve močno vpliva.

(odgovor članu Ekranček)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: LUSKAVICA
22.7.2008 22:59:10   
petrcamg
Sem šele sedaj zasledila to temo...
Tri leta nazaj, se je tudi meni pojavila luskavica in to v kar precej hudi obliki. Imela sem jo po komolcih (hudo) , na kolenih in tudi rahlo na enem očesu ( veki).  Na komolcih je bila tako močna, da mi je bilo kar malo nerodno nositi kratke rokaveuser posted image .
Nočem, da bi to katera imela za reklamo, ampak popolnoma sem si odpravila luskavico z Kopeljo mrtvega morja in z Aktivno kremo (oboje Just). Kopeli sem izvajala približno 2-3x tedensko (na koncu manj), mazala sem se pa s kremo vsak dan zjutraj in zvečer. Luskavica je izginila precej hitro, ponovno pa se mi je pojavila sedaj- oz. ni še vidna, samo po komolcih čutim rahlo srbečico, pa koža ni videti ravno najlepša...
Se bo treba spet malo mazatiuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: LUSKAVICA
22.7.2008 23:04:25   
petrcamg
Pozabila sem povedati, da sem bila zaradi luskavice pri dermatologu, ki mi je isto predpisal kuterid, vendar je pomagal za krajši čas, potem pa se je spet pojavilauser posted image .
Če bo katera sprobala zadevo, naj mi prosim javi kako se je pri njej obnesla zadeva...lahko tudi na zs.

(odgovor članu petrcamg)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: LUSKAVICA
23.7.2008 9:42:49   
Ekranček
Našel!!user posted image  In tudi že naročil! čez štirinajst dni začnem z fototerapijo doma user posted image .
Bom poročal, kako napredujem. Aja če še koga zanima link...www.drhoenle.si

(odgovor članu petrcamg)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: LUSKAVICA
23.7.2008 9:49:00   
Tanik
moj dragi ima tudi luskavico, mu ne pomaga nobena krema. sva pa slišala ze ene ribe ki ti pojejo odmrlo kožo in je šel to probat.
učinek je takoj viden, po 5 minutah.
a pozna katera to? je že kdo probal te terapije? pri nas v sloveniji tega ni, vsaj nisem zasledila.


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu Ekranček)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: LUSKAVICA
26.7.2008 21:19:26   
petrcamg
Natka28, kam pa je šel tvoj dragi na te ribe? Zadnjič sem zasledila to debato o enih ribah, k ti pojedo odmrlo kožo na podplatihuser posted image ... Baje je to hit, ampak v Ameriki.

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: LUSKAVICA
28.7.2008 7:56:40   
Tanik
na Dunaju smo bili.

_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu petrcamg)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: LUSKAVICA
30.4.2009 21:28:30   
jaka123123
user posted image Dr. Riba!
Za vse, ki imate probleme s kožo, sedaj ne rabite več hodit v tujino, temveč si po naravni poti, brez stranskih učinkov povrnite mlado in nežno kožo.
Zadeva z ribami je edina, ki spravi luskavico v latentno obliko. Sam sem imel te težave, no sedaj jih nimam več.
Center Dr. Riba je v Ljubljani, link www.dr-riba.si

Kdor se ukvarja s težavami z luskavico, mu lahko povem, da po končani terapiji ni več ne duha in sluha o luskah na koži.
Je pa tudi program za piling celotnega telesa, ki izboljšuje prekrvavitev in pomaga tudi pri odpravi celulitauser posted image .

Tudi dermatologi povedo, da je to edina rešitev brez stranskih učinkov, samo to je za njih alternativna medicina, ki poa je uradno ne morejo podpretiuser posted image .

Pa uspešno z vašimi kožnimi težavami!!! user posted image www.dr-riba.si user posted image

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: LUSKAVICA
11.9.2009 9:44:36   
jelica4
Luskavica je bolezen, ki je iz dneva v dan pogostejša in zelo nadležna. Vzrok za njen nastanek je vsakdanji stres, neprimerna prehrana, alkohol, dednost. Naj povem, da je imel moj sin zelo hudo razširjeno luskavico po celem telesu. Obiskoval je zdravnike, a nobeno lekarniško mazilo ni pomagalo. Potem se je zgodil čudež. Našel se je nekdo, ki nam je polepšal življenje s čudežnim mazilom, imenovanim Dar narave. Po 30-dnevni kuri (rednega mazanja, brez popuščanja !!) se je njegovo kritično stanje neverjetno spremenilo ali bolje rečeno pozdravilo. O luskavici ni bilo več sledu. Če koga zanima takšno mazilo, mu lahko pomagam, pošljite mi sporočilo na ZS ali pa na moj naslov darnarave@gmail.com .

Lep pozdrav!

(odgovor članu jaka123123)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?