|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Krst nezakonskega otroka
11.5.2008 12:39:36   
Anonimen
A v vaši fari župniki tud tolk komplicirajo?


Pojma nimam.

Ne razmisljam o krtsu dokler sama v popolnosti dolocene vere ne sprejmem, v tem primeru krscanske.

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Krst nezakonskega otroka
11.5.2008 12:40:09   
Anonimen
Samo en primer; moj drugi otrok bi bil krščen, če bi župniku v roke stisnila kuverto.


Mislis?

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Krst nezakonskega otroka
11.5.2008 12:48:02   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Kaliope

IZVIRNO SPOROČILO: ****


Zakaj potem otroka sploh krstit?

Zakaj iskati pripadnost v nečemu, česar ne izpolnjuješ in nimaš namena izpolnjevati?




otroka bi krstila zato, ker bi mu s tem dala možnost, da se sam poistoveti s kršanskim naukom in da se lahko k njemu zateče, če ga bo potreboval. Še enkrat: česar ne poznaš, še ne moreš poslužiti.




To se lahko otrok vedno, najbolje pa, da takrat, ko lahko o tem sam odloča. S krstom o tem odločaš ti, katero vero naj sprejema, ne pa otrok, torej mu ne daješ drugih možnosti, temveč te, ki so zate sprejemljive.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Kaliope)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Krst nezakonskega otroka
11.5.2008 12:54:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kaliope

****, vem, kaj misliš in kaj hočeš poudariti. Verjemi, da sem sama pri sebi že večkrat imela takšne dialoge in razmišljanja. Še vedno se v teh vprašanjih iščem, ampak kar sem zares trdno ugotovila, je to: Bog, "naš skupen izvir" ali kakor koli ga poimenujem, po mojem mnenju ni ničesar "predpisal" (če ga poosebim). Če pogledaš 10 zapovedi, te niso popolnoma ničesar drugega kot nekakšne človeška etična načela, po katerih živi vsak dober človek. Zato sama pri sebi ne vidim smisla, se oprijemati "predpisanih" pravil v mojem primeru krščanske vere, ker vidim bistvo v njej v tem, da kot dober človek poskušam delati dobro vsem ljudem, če kdaj koga prizadenem, prosim njegovega odpuščanja, in se trudim vedno ceniti stvari, ki so mi dane in ljudi, ki so v mojem življenju.
In ja, to lahko zgleda, kot da jemljem iz vere tisto, kar mi odgovarja. A zdi se mi, da je to vseeno boljše, kot pa da bi se silila poosebiti tisto, česar ne čutim in s čimer se ne poistovetim. To se mi zdi, bi bila večja žalitev za Boga, krščanstvo in kristjane.
Zakaj se vseeno počutim pripadnica krščanstva? Ravno zaradi tega, ker sem bila v njem vzgojena in ker vem, da če bom kdaj spremenila svoje razmišljanje oz. bom začutila potrebo, da svoje odgovore in "zdravljenje svoje morebitno ranjene duše" poiščem v veri, bo to zagotovo krščanska.
In to je možnost, ki jo želim dati svojim otrokom. Da bodo sami lahko poiskali odgovore na svoja vprašanja, ki pa jih ne bodo mogli najti, če ničesar ne bodo poznali.





To je vse zelo lepo napisano.
Toda spet oziroma še vedno ne razumem:

1. Krščanstvo in recimo RKC ima neke dogme, zakone in pravila. Od njenih pripadnikov se pričakuje da se jih držijo oziroma da jih sprejmejo. Drugače zakaj potem sploh pripadati?

2.Sama praviš da 10 zapovedi niso nič drugega kot etična načela.
Torej zakaj pa ne moreš otroka vzgojiti po teh etičnih načelih brez krsta ?
Brez da mu po mojem mnenju"vsiliš" neko versko pripadnost na papirju,če sama praviš da se naj sam odloči in naj sam poišče odgovore na svoje vprašanja. Če ga ti krstiš sama pa ne verjameš v sv. krst in v Božja pravila potem je to meni nerazumljivo. Zraven pa menim da se otrok ni svobodno odločil, saj ni rekel ja hočem biti krščen?!

3. Praviš da boš morda rabila zdravljenje"morebitno ranjene duše" ?
Lej iz srca upam da ne boš nikoli potrebovala iskati uteho v veri in da bodo vsi tvoji dnevi polni sreče in veselja.
Ker meni osebno se ne zdi prav da bi se zatekali h Bogu samo ko nam je hudo. Če si vernik si vernik vsak dan od jutra do večera in sprejemaš vse kar ta vera uči. Ne zdi pa se mi prav da je nekdo vernik samo takrat ko mu to odgovarja recimo glede na sutuacijo, okoliščine in pa potrebe.


otroka bi krstila zato, ker bi mu s tem dala možnost, da se sam poistoveti s kršanskim naukom in da se lahko k njemu zateče, če ga bo potreboval. Še enkrat: česar ne poznaš, še ne moreš poslužiti.


Vidiš ti mene ne razumeš. Jaz te vseskozi sprašujem : Zakaj se bi tvoj otrok poistovetil s krščanskim naukom če pa ti ne verjameš vanj in se ga nočes držati?

Pa to je meni nerazumljivo?

Pa praviš česar ne poznaš se ne moreš poslužiti.
Česa pa ne bo pozna,l saj 10 zaopovedi so tako etična načela, ki jih boš njemu - otroku poskusila privzgojiti?
Sama praviš po domače povedano v vseh svojih zapisih, da kristjan ni nič drugega kot "dober človek" in da zato ne rabiš RKC kot institucije, vsaj tako jaz razumem.
Po drugi strani pa iščeš neko uslugo te institucije kot je sv. krst.
A ne vidiš da tukaj ni logike?


pripadnost krščanstvu pa sama vidim dokaj podobno kot pripadnost temu, da sem Slovenka ... tukaj sem bila rojena, vzgojena in zagotovo je moje razmišljanje delno pogojeno ravno s tem, da sem vzgojena kot kristjanka.



Jaz sem rojena v Sloveniji, vsi moji predniki so bili od nekdaj tukaj. Tudi v krščanstvu sem bila vzgojena...
Pa je moje razmišljanje popolnoma drugačno.
Sama mislim, da nam je Bog dal svobodno voljo in pa pamet na uporabo. In da ni prav da bi na nas preveč uplivala okolica in norme, ki so v neki družbi same po sebi umevne ter vzgoja, če se nam ta ne zdi prava.



Ker pa je tema o krstu otroka naj povzamem. Uporabnica 2 sraki je lepo napisala, kaj je krst. Zate to ni to, zakaj potem hočeš to?? To je vse bistvo mojega vprašanja...




(odgovor članu Kaliope)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Krst nezakonskega otroka
11.5.2008 12:56:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Kaliope
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Zakaj potem otroka sploh krstit?

Zakaj iskati pripadnost v nečemu, česar ne izpolnjuješ in nimaš namena izpolnjevati?
otroka bi krstila zato, ker bi mu s tem dala možnost, da se sam poistoveti s kršanskim naukom in da se lahko k njemu zateče, če ga bo potreboval. Še enkrat: česar ne poznaš, še ne moreš poslužiti.
  S krstom o tem odločaš ti, katero vero naj sprejema, ne pa otrok, torej mu ne daješ drugih možnosti, temveč te, ki so zate sprejemljive.


Tocno tako.

Ne vem, zakaj je treba izbiro "prevaliti" na otroka? Zakaj ne raje reci, ta vera je meni najboljsa in v njej hocem vzgajati otroka? Kaj v vasem prepricanju manjka, da bi lahko sami prevzeli odgovornost?

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Krst nezakonskega otroka
11.5.2008 13:07:11   
Blejka26
jaz sem se odločila da ko bom imela otroke,da otrok ne bom silila k mašam,verouku...da bom to odločitev prepustila otroku samemu..in sedaj imam dve čudoviti hčerkici,obedve sem želela da bi krstila in sem ju..verjetno bosta hodili k verouku vsaj do obhajila,če jima ne bo všeč,tud prav in ne bom ju silila..zakaj..ne bom rekla da so mene ravno silili ampak je bilo pomembno,pa mi sedaj ni žal.V glavnem otroka imam krščena in to je zame najpomembneje..obhajilo,birmo..vse lahko naredi kasneje,če tko gledate,krst se mi pa zdi res smešen,če ga naredijo odraslemu..moje mnenje

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Krst nezakonskega otroka
11.5.2008 13:07:50   
Anonimen
Kaliope:

Aja pa še to...ker ko sebe prebiram se mi zdi da bi bil kak župnik kar ponosen name.user posted image user posted image user posted image  Ker se zdi kot da branim in zagovarjam RKC.
Temu ni tako isto bi se lahko pogovarjali o KP (komunistični partiji) tudi tam mi ne bi bilo jasno če bi mi nek njen član rekel verjamem v Boga ampak sem komunist...Enotravno ne gre skupaj. Ni Logike??

Moj point je:

Če se gre za pripadnost potem ta ne more biti polovična. In če se gre za svobodno voljo. Potem je ta otroku kršena saj mu z krstom ti določiš vero.
Hkrati pa to nima logike, saj sama v vero ki mu jo določaš sploh ne verjameš?


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Krst nezakonskega otroka
11.5.2008 13:20:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Blejka26

jaz sem se odločila da ko bom imela otroke,da otrok ne bom silila k mašam,verouku...da bom to odločitev prepustila otroku samemu..in sedaj imam dve čudoviti hčerkici,obedve sem želela da bi krstila in sem ju..verjetno bosta hodili k verouku vsaj do obhajila,če jima ne bo všeč,tud prav in ne bom ju silila..zakaj..ne bom rekla da so mene ravno silili ampak je bilo pomembno,pa mi sedaj ni žal.V glavnem otroka imam krščena in to je zame najpomembneje..obhajilo,birmo..vse lahko naredi kasneje,če tko gledate,krst se mi pa zdi res smešen,če ga naredijo odraslemu..moje mnenje


Še enkrat citiram uporabnico 2 sraki:

... da se starša pri krstu pred Bogom zavežeta, da bosta svojega otroka vzgajala v kršanski veri (molitev zjutraj in zvečer, ob nedeljah in zapovedanih praznikih pri sveti maši, spoštovati vse zakramente: sv.krst, sv. obhajilo, sv. birma, sv. maziljenje, sv. zakon, sv. spoved; izogibanje grehu; itd.) botra pa pomagata pri le-tej.
 

Ali ima tvoje pisanje in konec koncev tudi dejanje kako logiko??? Preberi si kaj pomeni krst in kaj si ti napisala zakaj si ga krstila...
 

(odgovor članu Blejka26)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Krst nezakonskega otroka
11.5.2008 13:21:43   
rija
benika, prepiši se v našo vero....verujejo/mo v bolj življenske stvari user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Krst nezakonskega otroka
11.5.2008 13:37:01   
Kaliope
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Zakaj se bi tvoj otrok poistovetil s krščanskim naukom če pa ti ne verjameš vanj in se ga nočes držati?



Sama mislim, da nam je Bog dal svobodno voljo in pa pamet na uporabo. In da ni prav da bi na nas preveč uplivala okolica in norme, ki so v neki družbi same po sebi umevne ter vzgoja, če se nam ta ne zdi prava.




na tole tvoje vprašanje, si si že sama odgovorila. Morda se moj otrok ne bo strinja s tem, da se njegova mama ne poistoveti z vsemi nauki RKC-ja, ker se bo on sam morda našel v njih.

In ja, s tem ko otroka kristim, se jaz odločim, da bo primarno spoznal krščansko vero. Ker se odločim tudi o tem, kakšne vrednote mu bom privzgojila, katere pravljice mu bom od začetka brala, katero glasbo bo najprej slišal, v katerem okolju bo vzgojen, kateri jezik bo govoril, itd itd ... marsikaj izbere starš in s tem definitivno močno vpliva na otroka.
In sama si resnično želim, da bo moj otrok imel dobro podlago, na kateri bo kasneje sam lahko sprejemal svoje odločitve - in trdno sem prepričana, da mu s približanjem vere lahko samo koristim.

Glej, zvesta sem samo svojemu "srcu" (ma se sliši pocukrano ;) ) ... in menim, da bistvo krščanstva ni institucinalizirano "božje občestvo", ampak da ga lahko živim tudi brez častenja Boga v zato namenjenih prostorih ... verjamem, da je Bog vedno z mano in da sem mu v svojih intimnih razmišljanjih bližje, kot pri prisostvovanju sv. maši.
Enostavno povedano: sama krščansko življenje vidim tudi zunaj institucij RKC-ja.

Sploh zato, ker sem/bom po profesiji med drugim tudi zgodovinarka in še predobro vem, kako okolje, zgodovinski čas in takratna prepričanja vplivajo na tolmačenje Božje besede, njeno zapisovanje in ustanavljanje institucij.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Krst nezakonskega otroka
11.5.2008 13:39:38   
Kaliope
IZVIRNO SPOROČILO: ****


Temu ni tako isto bi se lahko pogovarjali o KP (komunistični partiji) tudi tam mi ne bi bilo jasno če bi mi nek njen član rekel verjamem v Boga ampak sem komunist...Enotravno ne gre skupaj. Ni Logike??




oh, pa še kako bi tole šlo: komunizem je bil v svojem bistvu boj delavskega razreda za izboljšanje lastenga standarda in za večjo enakost med ljudmi ... o tem, kako se je izrodil in kaj vse je nato še v svojih različicah zahteval od svojih pripadnokov, pa je druga pesem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Krst nezakonskega otroka
11.5.2008 13:45:16   
Kaliope
IZVIRNO SPOROČILO: ****


3. Praviš da boš morda rabila zdravljenje"morebitno ranjene duše" ?
Lej iz srca upam da ne boš nikoli potrebovala iskati uteho v veri in da bodo vsi tvoji dnevi polni sreče in veselja.
Ker meni osebno se ne zdi prav da bi se zatekali h Bogu samo ko nam je hudo. Če si vernik si vernik vsak dan od jutra do večera in sprejemaš vse kar ta vera uči. Ne zdi pa se mi prav da je nekdo vernik samo takrat ko mu to odgovarja recimo glede na sutuacijo, okoliščine in pa potrebe.




no, se strinjam, ampak se postavi bistveno vprašanje: kaj je to, kar VERA uči? Je to to, kar mi tolmačijo duhovniki, redovniki, teologi itd? Ali je vera tisto, kar ob prebiranju, razmišljanju, čutenju ... jaz dojemam kot verovanje?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Krst nezakonskega otroka
11.5.2008 14:11:59   
žarnica
MIdva nisva poročena. Jaz nimam nobenega zakramenta,fant vse. Njegova želja je bila,da bi otroke krstila. Prvič sva šla do župnika in nama je pridigal,da če sem misliva poročit in  da bi bilo fino,da tudi jaz "naredim" zakramente. Sem mu lepo povedala,da jaz nisem verna, krst je fantova želja in jaz proti temu nimam nič. Če bo on hodil s hčerko v cerkev,ji govoril o Jezusu,,...ni nobenega problema. POl je župnik le popustil,a hkrati ni pozabil povedat,da drugega otroka pa ne bo krstil,če ne bova poročena.

Sedaj bi želela krstiti še mlajšo hčerko in ravno ta teden bova šla v drugo župnijo,saj se tam da vse zmenit.

Hčerka pa bo imela botro,ki tudi ni poročena in ima otroka.

(odgovor članu Kaliope)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Krst nezakonskega otroka
11.5.2008 14:12:48   
AnciM
Kaliope zakaj enostavno ne priznaš, da boš otroka krstila zato, ker lepo zgleda otroški krst in zato, da otrok ne bo imel preveč neprijetnih situacij v življenju.

Sama sem bila krščena pri 10 letih in se mi je zdel to najlepši krst, kar sem jih videla v življenju. Res je nekaj posebnega. Starši so sicer bili cerkveno poročeni in vzgojeni v krščanstvu (redne nedeljske maše do najstniških let) vendar so nato živeli "s svojo pametjo". Tako pa živi večina kristjanov po birmi, ko jim dajo starši prosto pot. Žal pa okolica, sploh na deželi "zahteva" neke norme. Vsi te hecno gledajo, če ne krstiš dojenčka (sama bi svojega raje dala krstiti kasneje), ali če se ne poročiš cerkveno. Iz ljubega miru potem ponavadi popustiš, tako kot bom tudi jaz.

**** kristjani smo žal deljeni v svojem prepričanju in veri. Sama krščanska vera je zelo lepa in tudi živim po njenih zapovedih (iz svetega pisma). Ne maram pa RKC kot inštitucije. Preveč nekih nerazumljivih omejitev in prepovedi. Nekako pozablja, da je življenje lepo in da se kot tako lahko tudi živi.

(odgovor članu Kaliope)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Krst nezakonskega otroka
11.5.2008 14:24:11   
Pipi kuku
Da ne bom navajal vseh citatov, ki so jih predhodni govorniki navedli, pa vseeno nekaj replik na zagovarjanje, ZAKAJ KRSTITI?

- kakšen smisel ima krstiti otroka zato, da ne bo imel pozneje problemov?

- kakšen smisel ima otroka krstiti zato, ker izgledajo krsti odraslih ljudi "smešni"? Osebno menim, da ni lepšega, kot odrasli krst, saj se v teh primerih odrasla oseba, ki zna razmišljati s svojo glavo, odloči, da bo sprejela vero. V primeru otrok se o tem odločajo starši, ki bi morali imeti stvari razčiščene in potem otroke tudi v tem duhu vzgajati do njihove polnoletnosti in ne samo do prvega obhajila!

-krstiti in vzgajati: kako boste neporočene/i vzgajali, če pa sami nimate ""pošlihtano"? Izgovor, da se moj noče poročiti, je iz mode. Sedaj se lahko poročiš tudi enostransko (čeprav se sliši butasto), će se že on noče, pa mislim, da se bodo tudi dedci zmigali, če se boste hotele poročiti enostransko. Razen seveda, če je on že krščansko poročen, potem je pa to že debata za novo stran

- zakaj otroka krstiti v krščanski veri, da bo imel boljše izhodišče za prejemanje ostalih zakramentov po potrebi??? Dragi starši, ali boste zaradi enakega vzroka krstili svoje otroke tudi v muslimanski, pravoslavni, hindujski, budistični,... Verjetno se sliši smešno, ampak ali se smejite tudi, ko sami razmišljate o krstu v krščanstvu? Nasmejte se rajši sami sebi, namesto da pišete replike na moje razmišljanje.

(odgovor članu Kaliope)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Krst nezakonskega otroka
11.5.2008 16:36:02   
Kaliope
AnciM - oprosti, ampak ne označuj me za osebo, ki so jih sploh mar kakršne koli družbene "norme" in ne govori, da bi svojega otroka krstila zato, ker to lepo zgleda user posted image to se mi pa zdi res plehkost na višku ... če si do svojih sklepov prišla po branju mojih postov, potem bom pa res prosila katerega od administratorjev, da jih zbriše.



(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Krst nezakonskega otroka
11.5.2008 16:38:12   
Kaliope
aja, pa še to - kakšne probleme pa imajo nekrščeni otroci? povej mi, lepo prosim, ker me res zanima.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Krst nezakonskega otroka
11.5.2008 16:48:48   
Lunca1
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Sej meni pri taprvem (razem polurne pridige o nujnosti poroke) tud ni. Zakompliciralo se je pri drugem otroku. Rajš ne pomislim, kaj bi mi potem rekel pri tretjem otrokuuser posted image


Benika boš morala spet svoje čare uporabit in spet pregovorit. user posted image

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Krst nezakonskega otroka
11.5.2008 18:27:44   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

Kaliope zakaj enostavno ne priznaš, da boš otroka krstila zato, ker lepo zgleda otroški krst in zato, da otrok ne bo imel preveč neprijetnih situacij v življenju



Za kakšne neprijetne situacije se gre tukaj?
Samo firbec me daje. Sama sicer sem krščena, drugih zakramentov pa nimam. In jih ne pogrešam. In ne vem, kakšne neprijetne situacije bi lahko imela brez krsta?

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Krst nezakonskega otroka
11.5.2008 19:35:20   
ZmajTolovaj
In jih ne pogrešam. In ne vem, kakšne neprijetne situacije bi lahko imela brez krsta?

JA, jaz mislim da nobenih user posted image Jaz nisem krščena, moja hči ni krščena in tudi ne bo, razen če se bo sama tako odločila.


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Krst nezakonskega otroka
11.5.2008 20:50:04   
ugi
Zakaj je pa krts odraslega smešen mi pa ni jasno. Jezus se je tudi odrasel krstil. V bistvu se bi morali ljudje dat krstit odrasli, da se zavestno odločijo za krščanstvo. Otroci so itak vsi Božji, pravijo. user posted image

Drugač pa v Svetem pismu ni ne duha ne sluha od poroke, še od zakona zelo malo piše, pa še to ne v smislu kot ga mi dojemamo. Je pa veliko napisanega od ljubezni in zvestobe.

_____________________________

Če imajo otroci doma zapik, ne bodo bežali drugam.
______________
Luka, 30. 3. 2005
Lara, 1. 1. 2010

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Krst nezakonskega otroka
11.5.2008 22:09:58   
benika
Drugač pa v Svetem pismu ni ne duha ne sluha od poroke, še od zakona zelo malo piše, pa še to ne v smislu kot ga mi dojemamo. Je pa veliko napisanega od ljubezni in zvestobe


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ugi)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Krst nezakonskega otroka
11.5.2008 22:14:50   
Anonimen
Jezus se je tudi odrasel krstil. V bistvu se bi morali ljudje dat krstit odrasli, da se zavestno odločijo za krščanstvo. Otroci so itak vsi Božji, pravijo. user posted image


Ja, res je, pri tridesetih je bil krscen, tako pravi Sveto pismo.

(odgovor članu ugi)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Krst nezakonskega otroka
11.5.2008 22:23:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ugi


Drugač pa v Svetem pismu ni ne duha ne sluha od poroke, še od zakona zelo malo piše, pa še to ne v smislu kot ga mi dojemamo. Je pa veliko napisanega od ljubezni in zvestobe.


Jaz sicer nisem pripadnica RKC pa sem šla tole preverit, samo iz firbca .In sem našla v Svetem pismu več kot 300 zadetkov za zakonsko zvezo, oziroma zvezo med dvema ki sta "poročena".
Tako da tole ne bo držalo.



(odgovor članu ugi)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Krst nezakonskega otroka
12.5.2008 7:20:43   
NATAŠI
pri nas je enako... 1.nezakonski otrok je krščen, drugi mora biti pa v zakonu

(odgovor članu Kaliope)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?