|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako napisati odpoved
12.5.2008 13:01:31   
Alisa
Danes sem ugotovila sama pri sebi da imam vsega dovolj in je bila danes navsezgodaj kaplja čez rob. Odločla sem se da dam odpoved.
Kaj moram napisat?
Hvala

_____________________________

preden si bil spočet, sem si te želela,
še preden si bil rojen, sem te ljubila
in komaj si se rodil, bi zate umrla.
To je čudež življenja.


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako napisati odpoved
12.5.2008 13:02:19   
Anonimen
Ti samo napiši VSE kaj ti leži na duši, pa bo ok user posted image

(odgovor članu Alisa)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako napisati odpoved
12.5.2008 13:05:37   
srki
Pri nas so punce zelo kratke in jedrnate. Saj ni treba nič obrazlagat, kako in zakaj, razen če hočeš no, samo ne bi bilo fajn, predvidevam, če si tako huda.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako napisati odpoved
12.5.2008 13:05:48   
Anonimen
naslov organizacije, ime + priimek šefa
naziv delovnega mesta
Datum
zadeva: odpoved delovnega razmerja

Podpisana tainta z dnem tem in tem dajem odpoved (iz razloga).

Datum, podpis.

Pa še nasvet: pred odpovedjo izkoristi dopustuser posted image



(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako napisati odpoved
12.5.2008 13:09:03   
srki
Evo, nekaj takega. Razlog pa seveda se moraš zlagati, v tvojem primeru. Al je res fajn, da vse napišešuser posted image . Po mojem ne.

A se dopusta ne da prenesti, nekaj menda že, nek sorazmerni delež, al kaj že?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako napisati odpoved
12.5.2008 13:09:17   
Pajaca
Napiši takole:

Alisa prosim za sporazumno prekinitev delavnega razmerja dne (1).

V primeru, da sporazumna prekinitev delovnega razmerja ni možna, odpovedujem delovno razmerje z dnem (2).

Alisa



Čist nič drugega ni potrebno
pod (1) napiši datum ko bi želela nehati delati.....
pod (2) pa napiši dan s katerim drugače daješ odpoved in od tega dne se ti potem šteje še odpovedni rok, kolikor ga pač imaš. Torej če napišeš 12.5 in imaš 1m odpovednega roka, nehaš delati 12.6

Pa čist tko, če greš drugam, moraš v tej službi običajno koristiti sorazmerni delež dopusta, ostalo lahko preneseš. Mal pazi da se ne zaj z dopustom.


Razlogov zakaj daješ odpoved ni treba navajat. Je res tole mal bolj uradno, ampak je pa sigurno prav.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako napisati odpoved
12.5.2008 13:10:24   
mojsoncek
predlog...

Spodaj podpisana _________, rojena ____ v _____, zaposlena na/v _______ na delovnem mestu _______, z dnem ____ odpovedujem pogodbo o zaposlitvi sklenjeno dne _____.  
Pričakujem, da bo odpovedni rok začel teči z dnem prejema odpovedi.

Ce zelis ckrajsati odpovedni rok, napises se:
Predlagam skrajšanje odpovednega roka in prekinitev pogodbe o zaposlitvi z dnem _________.

< Sporočilo je popravil mojsoncek -- 12.5.2008 13:11:18 >


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako napisati odpoved
12.5.2008 13:21:02   
Alisa
Super ste! Hvala.
V tej firmi delam od otvoritve, to je zdaj 8 let in v osmih letih nobene povišice, nobenga regresa, vse kar so mi naredili v teh 8 letih je povišanje za vodja persionala in urejanje vseh papirjev, s tem da imam plačo še vedno isto kot prej, čeprav je bilo rečeno drugače. Je pa še ogromno drugih stvari ki me morijo tam, ena je naprimer ta; pred 2 mesecema je pršu en študent in se dela kar glavnga in dela štrajt med nami, oz. res ne morem več.

_____________________________

preden si bil spočet, sem si te želela,
še preden si bil rojen, sem te ljubila
in komaj si se rodil, bi zate umrla.
To je čudež življenja.



(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako napisati odpoved
12.5.2008 13:37:50   
srki
Pa imaš novo službo že izbrano, ali boš šla zdaj na Zavod?

(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako napisati odpoved
12.5.2008 13:52:23   
Alisa
Ne boste verjele - glih kar sem se zmenla za novo službo in sam začetna plača je rekla da je 1000 eur, kar lahko tam sm sanjam.

_____________________________

preden si bil spočet, sem si te želela,
še preden si bil rojen, sem te ljubila
in komaj si se rodil, bi zate umrla.
To je čudež življenja.



(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako napisati odpoved
12.5.2008 13:53:03   
Alisa
Pa še 2 minute stran od doma, prej sem se pa z Gorenjske fjakala dol v Ljubljano.

_____________________________

preden si bil spočet, sem si te želela,
še preden si bil rojen, sem te ljubila
in komaj si se rodil, bi zate umrla.
To je čudež življenja.



(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako napisati odpoved
12.5.2008 13:57:47   
Pajaca
Super Alisa, pol pa sam skopiraj eno od teh odpovedi, ker a ti pač potegne pa jo čimprej oddaj. Pa res pazi na dopust, ker tam ne boš mogla iti kar takoj na dopust.

Srki a ni tako,d a če sam daš odpoved, da potem ne moreš na zavod, oz ne dobiš nobene podpore???

(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako napisati odpoved
12.5.2008 13:59:53   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Pajaca

Super Alisa, pol pa sam skopiraj eno od teh odpovedi, ker a ti pač potegne pa jo čimprej oddaj. Pa res pazi na dopust, ker tam ne boš mogla iti kar takoj na dopust.

Srki a ni tako,d a če sam daš odpoved, da potem ne moreš na zavod, oz ne dobiš nobene podpore???


Nisem Srkoslava, ampak, ja, je tako kot praviš.

(odgovor članu Pajaca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako napisati odpoved
12.5.2008 14:09:34   
srki
Ja, je tako, zato pa sem vprašala, samo če je že novo službo dobila, pa še boljšo, to je pa Super. Pa še blizu doma, z zame dobro, plačo.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako napisati odpoved
12.5.2008 14:19:11   
Alisa
Ja kak pa je to z dopusti, nimam glih izkušenj s tem. Jaz sem tej gospe povedala da grem 7. julija za 14 dni na dopust, pa je rekla da do takrat bova zalavfale in da ni problem. Saj se dopust prenese, če ga nisem še nič porabla, mam še lanskega 6 dni, tega pa bom porabla v tej službi, k zdaj delam ta novi pa vsaj jaz mislim, da se prenese.
Hvala vam punce!!!!

_____________________________

preden si bil spočet, sem si te želela,
še preden si bil rojen, sem te ljubila
in komaj si se rodil, bi zate umrla.
To je čudež življenja.



(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako napisati odpoved
12.5.2008 14:27:10   
srki
Glede novega dopusta se kar pozanimaj  v kadrovski, kako in kaj. Ena naša biše sodelavka vem, da ni mogla celega dopusta prenest. bodo punce iz kadrovske bolj vedele.

(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako napisati odpoved
12.5.2008 14:33:00   
Alisa
IZVIRNO SPOROČILO: srki

Glede novega dopusta se kar pozanimaj  v kadrovski, kako in kaj. Ena naša biše sodelavka vem, da ni mogla celega dopusta prenest. bodo punce iz kadrovske bolj vedele.


Pri nas v firmi itak nimajo pojma, to je družinsko podjetje in tam delajo sm domači in noben nima nobenih izkušenj, oni bodo itak rekl, tud če ni res, da se prenese, sm da bodo cenej čez pršl.

_____________________________

preden si bil spočet, sem si te želela,
še preden si bil rojen, sem te ljubila
in komaj si se rodil, bi zate umrla.
To je čudež življenja.



(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kako napisati odpoved
12.5.2008 14:34:09   
mojsoncek
Kot je meni znano lahko preneses samo sorazmerni delez dopusta. Pa v firmi (ko odhajas) ti morajo dati potrdilo o koriscenem dopustu.

_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako napisati odpoved
12.5.2008 14:37:25   
srki
Aja, družinska firma...to je pa že kaj drugega. Madona, take stvari bi pa že morali vedeti. Kaj pa če v službo, ki si jo zdaj dobila, pokličeš, pa povejo, kakšna je praksa pri njih.

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kako napisati odpoved
12.5.2008 14:46:25   
mojamura
moram nekaj napisati, ampak ne mi zamerit.....

napiši.....razstajem se cigani sa vama!

user posted image

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kako napisati odpoved
12.5.2008 17:37:53   
tititi
Kar se dopusta tice je najboljs da se v tanovi firmi pozanimas kako in kaj, ker ti bojo povsod rekli tako, da bo za njih bolje. Iz mojih izkušenj ti povem, da ni važno koliko si ga v prejšnji firmi pokoristila, vedno ga računajo proporconalno glede na mesece ko si pri njih... na žalost je tako, da se pri menjavi službe moraš marsičemu odpovedat...ampak sej službo ponavadi menjaš zato, ker (upaš da) greš na bolje.

Čestitam in držim pesti da bo v novi službi boljše.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kako napisati odpoved
12.5.2008 19:55:58   
tassi1
Po 13 letih sem tudi jes menjala službo in res je ,da lahko koristiš sorazmeren delež dopusta.Dobila sem tudi regres za 4 mesece,ostalo pa v novi službi-toda šele v decembru!
Ampak -važno je,da sem se rešila delovnih nedelj in fizičnega dela ,da o psihičnem terorju sploh ne govorim:np:če sem šla v bolniško-to pomeni da sem morala delati zaro cel mesec popoldan s štirimi nedeljami -pop-seveda!

(odgovor članu tititi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kako napisati odpoved
13.5.2008 8:44:02   
kajsica
Alisa, glede odpovedi. Ne napiši sporazumna odpoved, ker takrat z delodajalcem zdajšnjim določita čim krajši odpovedni rok, lahko si že z jutri doma. Nobenemu delodajalcu ni v interesu, da zadržuje nekoga v odpovednem roku, saj je efektivnost dela precej manjša ali pa je sploh ni. Napiši samo v naslovu odpoved delovnega razmerja in v tem primeru, ti pripada celoten odpovedni rok. Poleg tega je v naši zakonodaji mejnik 1.7. in jaz bi ti priporočala, da do takrat ostaneš v firmi, saj ti pripada celoten dopust in celoten regres za celo leto. Še najbolje pa bi bilo, če ostaneš na zdajšnjem delovnem mestu do konca svojega dopusta in ne prekineš delovnega razmerja. Razmisli o tem!

Če pa rabiš kakšne informacije, se je najbolje pozanimati pri odvetniku za delovno pravo, ki ga sigurno imate kje v vaši bližini (cena za razgovor pa je nekje okoli 20€). Če so tvoji delodajalci člani obrtne ali pa gospodarske zbornice, se obrni na zbornico, ker imajo brezplačno pravno svetovanje za svoje člane in za njihove zaposlene. Poleg tega obstaja tudi delovno sodišče, kjer boš tudi dobila odgovore.

V glavnem, jaz zaradi jeze ne bi šla na vrat na nos, ampak bi se o vsem pozanimala in bi potem prekinila. V kolikor pa je meni znano, ti bi po zakonu moral pripadati regres za vsa leta in tudi v tem primeru se je pametno obrniti na delovnega odvetnika, ker bi lahko dobila celo vse za nazaj z legitimnimi obrestmi.

Upam, da boš rešila čimbolje.

(odgovor članu tassi1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?