Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati? Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.
Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.
Naša dvomesečnica se čez dan še vedno doji na poldrugo uro ali uro. Ponoči se dojimo le dvakrat.
Zanima me, kakšne so vaše izkušnje - dati pikici vsakič, ko joče, ali vztrajati in ne ponuditi približno tri ure po zadnjem podoju? Bo dojenčica sama podaljševala razmake med dojenji?
Slišala sem za nasvete, da mleko ob kratkih razmakih med podoji ne more niti dobro nastati in da potrebuje počitek tudi otročičkov trebušček. Po drugi strani pa berem, da veliko mamic ponudi dojko ob vsakem joku...
Ja moja bo stara 4 mesece pa se čez dan doji na 1,5 ali 2 uri, ponoči je pa od 19.30-5h mir. Ampak zdej 2 dni pa hoče čez dan na 1 uro, včeraj je bilo noro in sem že študirala, da bi ji popoldan mleko po flaški dala, da vidim kolk spije, če je res lačna ali je kaj drugega, sam do zdej flaške ni hotla, če sem ji kdaj probala dat, da bi jaz lahko kam šla. Ne vem, bom vidla kakšne zahteve bo imela danes. Drugač so pa meni točno na tri ure hranit in nič prej malo mimo. Vsak po svoje kvačka, pa lep pozdrav
Zdaj, ko prihajajo vroči dnevi, je še posebej pomembno, da otroka dojiš vedno, ko se hoče dojiti. Ker če ne dobiva nobene druge tekočine, se doji večkrat po malo tudi zato, da se odžeja.
Pa še to: tudi meni so sestre v porodnišnici govorile, da ne dojit na več kot 3 ure, ker mora vmes mleko nastati Pa ravno na začetku, ko je za nastajanje mleka najbolj pomembno ravno pogosto dojenje. Mleko nastaja ves čas, tudi sproti med dojenjem in žensko telo ga vedno pridela malo več kot pa ga otrok popije.
Kaj pa če bi se dojila kar naprej in potem bruha, ker ima trebušček preveč poln. Js bi ji z veseljem ponudila dojko vsakič ko hoče, ampak imam občutek da se prenajeda, jo potem tišči, pobruha ven in joka. kako naj vem kdaj je res lačna in koliko časa naj bo pristavljena da bo dovolj Stara pa je 8 dni.
Ja punce jaz imam podoben problem danes je star 1 teden.Ko sva prisla iz bolnice je skoz spal da sem ga zbujala ker sem se bala da bo zgubljal na tezi.No danes pa ze od 12 ure bi skoz jedu, ga dojim po 15 minutah zaspi mu podrem kupček ga dam spat in čez 20 minut on spet vleče in sploh ne vem kaj nej nardim.Če bo ponoč tko bom čist gotova sploh ne vem če se mleko dela tko hitr sam ko ga hočem stisn se vidi da je sam to ni normalno da hoče skoz jest.Kaj ve mislte kaj nej nardim?
Eni otročki se pač hočejo veliko dojiti. Dojenje ni samo hranjenje. Kaj pa duda? Ko se je pri nas podobno dogajalo,da se je hotel ves čas dojiti, sva mu dala dudo in počasi se je navadil na njo. Pa čeprav sva vedno zatrjevala, da najin otrok pa že ne bo imal dude Pa se vseeno še zgodi, da se hoče kakšen dan kar naprej dojiti, pa je star 3,5m in takrat se pač dojiva.
IZVIRNO SPOROČILO: julči
Kaj pa če bi se dojila kar naprej in potem bruha, ker ima trebušček preveč poln.
Ja tudi to poznamo, se nam je dogajalo na začetku, da je kar sesal in sesal potem pa kar naenkrat vse izbruhal, ker sploh ni bil lačen, hotel je samo sesati. Ampak moj je bil potem, ko je izbruhal odvečno mleko, takoj dobre volje. Mislim, da s časom spoznaš otroka, tako da točno veš ali je lačen ali je kaj drugega in nam se potem to ni več dogajalo.
< Sporočilo je popravil gajči -- 19.5.2008 18:35:17 >
tudi mi smo imeli od začetka podobne probleme vendar smo vztrajali in sedaj po dveh mesecih jemo približno na dve uri odvisno včasih pa je sit tudi do tri ali štiri ure vender ko se zbudi mora potem vse nadoknadit tako da potem je skoraj vsako uro drugače pa jeva takrat ko je lačen in ne takrat ko naj bi bila ura za jest saj tudi mi odrasli jemo ko smo lačni nekateri pač več rabijo sicer pa dojenje za otroka ne pomeni samo hranjenje ampak tudi cartanje sčasoma se tako navadiš na otrokov jok in hitro ugotoviš zakaj joka
Sem se že malo pomirila, sem mislila, da imamo samo mi probleme z dojenjem. Jaz pri našem novorojenčku tud ne vem še točno kdaj bi on jedel ali kdaj bi se cartal. Najhuje mi je, ko se hranima, da zaspi zraven ali pa, da se začne vmes full jokat in je cel v krču bogi revež, in potem kupčka podirama pa se še kar joka pa ne neha in podrema kupček ga spet pristavim parkrat potegne - pa spet jok in spet kupček...in po nekje uri in pol mučenja oba zaspima - in potem ne vem, če se je sploh kaj najedel ali je zaspal od utrujenosti Pa v nosečnosti sploh nisem dosti razmišljala o dojenju - samo to, da bom pa sigurno dojila...da sploh ne govorim o bolečih bradavicah, kaj bolečih, eh, no, po 3 tednih dojenja so se sedaj bolečine nekoliko umirile in se lahko dojima tudi brez stiskanja zob in solz v očeh...