|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 21:50:31   
Mandek
Moj oči bi, če bi mu to naprej vrgla, prekinil vse stike z mano, za vedno. Nekoč, v srednji šoli,sva pršla v en konflikt, ker neki nisem povedala. Je zvedel od neke tretje osebe in ni 2 meseca spregovoril z mano. Ne bu ne mu. Za isto mizo sva jedla, ampak mene tam ni blo...
Non stop tuhtam, da sem krivična, da ni mogel vedeti, ampak..po drugi strani pa mi ni jasno, zakaj me ni vprašal, če bo meni kaj narobe hodilo. Tista jeza se je samo v žalost sprevrgla...

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 21:55:59   
majcci
Moja prijateljica se tudi sama preživlja in ji starši ne dajo nič denarja, je pa prijavljena doma, ampak mislim da kot lastno gospodinjstvo.
Par let nazaj je bilo tako, da je dobivala ona otroške doklade, ker je straši niso več preživljali oz. je imela svoje gospodinjstvo, lani pa so morali iti vsi - ona, mama in oče na socialno (nisem prepričana) podpisati da ima svoje gospodinjstvo (v isti hiši) in da ji morata in oče in mama plačevati preživnino (vsak okoli100€). Drugo je ali se potem tega držijo. So pa naredili to zato, da dobiva otroške doklade za sebe ona. Upam da je kolikor toliko razumljivo napisano.
Poznimaj se malo, morali bi ti pripadati oz. se lahko zmeniš da ti nakazujejo na tvoj račun (midve z mamo sva naredili tako).

(odgovor članu massylou)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 21:59:12   
majcci
Ne bi rekla da si krivična, razmišljaš čisto prav, on živi z zmoti, ampak z nekaterimi se je res težko zeniti karkoli, ker vidijo samo svojo plat. A z mamo se tudi ne moreš kaj pogovoriti?

(odgovor članu majcci)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 21:59:27   
Dream
Če sem prav seznanjena, DURS ne kontrolira stanja vsako leto, pod drobnogled te vzamejo samo tisto leto, ko je kaj za popravit oz. ko je pri komu kaj sumljivega.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 22:06:19   
Gina
Povej očetu, da imaš zaradi njega za plačat dohodnino, in da mu zaradi tebe in zaradi tega, ker laže dursu, ni treba plačati dohodnine, oz. jo bo zato dobil toliko in toliko nazaj. Povej mu, da želiš, da ti on plača dohodnino, ker je zaradi tebe toliko in toliko na plusu (en otrok pride vsaj okoli 1000eur na leto za neko povprečno plačo, ali več). Poleg tega mu povej, da zahtevaš, da te neha uveljavljati v dohodnini, ker ne moreš zaradi njega plačevat reči, ki ti jih ni treba - saj te zihr uveljavlja tudi ta hip ali te pa bo na koncu leta spet. Ali si poročena? Če si poročena, si uveljavljani član od moža in lahko na tej podlagi daš ugovor na durs, ne moreš biti od očeta uveljavljani družinski član.

Kaj pa potem, če ne bo govoril s tabo? Kaznoval bo samo sebe. Tebe v bistvu ne more, če sprejmeš njegove otročje fore za bolane. Če jasno vidiš bolezen, virus, bacil, ki se mu širi po glavi, da je zaradi tega tiho, se ne moreš jezit nanj, lahko se ti kvečjemu smili. A ti njega kaj brigaš? A se mu kaj smiliš? Prav dol mu visi, glavno da bo dobil denar. Še ignoriral bi te in kaznoval, ker si si drznila reči mu karkoli! Halo?! Zakaj se potem tepeš za njegovo ljubezen in se sekiraš, če se ne bo pogovarjal? To je njegov problem. Ne bori se za njegovo ljubezen, ti si pa ja vredna vse kaj več kot to, da se bo norčeval iz tebe. Izbori si svoj denar nazaj. Ni ti treba mu šenkat nekaj, kar mu ne pripada.

(odgovor članu majcci)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 22:13:16   
piščanc
ja in če se ne bo pogovarjal s tabo?? verjemi mi, da je sedaj čas da pokažeš zobe in imaš dober razlog. če se mu upreš, bo mogoče mulal nekaj časa, ampak slej ko prej bo uvidel, da s tabo ni dobro češenj zobati. in te bo bolj spoštoval.

moj odnos s starši je precej boljši od takrat ko sem se uprla in mu prepovedala uveljavljanje (ok, bilo je že deset let nazaj) mene in izkoriščanje. leto in pol smo bili bolj kot ne tujci, sedaj jaz dirigiram kaj lahko in kaj ne. očeta ne boš spremenila, spremeniš lahko sebe in sovj odnos z njim.

povej mu, da naj te da ven iz dohodnine ali pa plača tvoj presežek. to sta opciji, za drugo leto naj te pa ne računa več. če se s tvojim poročita, je partner avtomatsko tvoj skrbink in oče odpade na polni črti.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 22:15:23   
aprilčica07
Meni se to zdi res žalostno. Bolj kot, da bi me razjezilo, me bi vse skupaj prizadelo. 

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 22:15:59   
Anonimen
ja in če se ne bo pogovarjal s tabo??


Kot da se zdaj pogovarja.

Trenutna situacija ni komunikacija, ampak prikrita oblika nasilja.

(odgovor članu piščanc)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 22:48:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Povej očetu, da imaš zaradi njega za plačat dohodnino, in da mu zaradi tebe in zaradi tega, ker laže dursu, ni treba plačati dohodnine, oz. jo bo zato dobil toliko in toliko nazaj. Povej mu, da želiš, da ti on plača dohodnino, ker je zaradi tebe toliko in toliko na plusu (en otrok pride vsaj okoli 1000eur na leto za neko povprečno plačo, ali več). Poleg tega mu povej, da zahtevaš, da te neha uveljavljati v dohodnini, ker ne moreš zaradi njega plačevat reči, ki ti jih ni treba - saj te zihr uveljavlja tudi ta hip ali te pa bo na koncu leta spet. Ali si poročena? Če si poročena, si uveljavljani član od moža in lahko na tej podlagi daš ugovor na durs, ne moreš biti od očeta uveljavljani družinski član.

Kaj pa potem, če ne bo govoril s tabo? Kaznoval bo samo sebe. Tebe v bistvu ne more, če sprejmeš njegove otročje fore za bolane. Če jasno vidiš bolezen, virus, bacil, ki se mu širi po glavi, da je zaradi tega tiho, se ne moreš jezit nanj, lahko se ti kvečjemu smili. A ti njega kaj brigaš? A se mu kaj smiliš? Prav dol mu visi, glavno da bo dobil denar. Še ignoriral bi te in kaznoval, ker si si drznila reči mu karkoli! Halo?! Zakaj se potem tepeš za njegovo ljubezen in se sekiraš, če se ne bo pogovarjal? To je njegov problem. Ne bori se za njegovo ljubezen, ti si pa ja vredna vse kaj več kot to, da se bo norčeval iz tebe. Izbori si svoj denar nazaj. Ni ti treba mu šenkat nekaj, kar mu ne pripada.


Se strinjam. Sama sem bila oz. sem v podobni situaciji pa verjemi,  danes mi ni noben hvaležen zato, da sem se odpovedovala. Ne pogovarjajo z mano, še več, okoli me blatijo, (in to lastna mati)  ker sem se jim končno uprla, da nečesa pa ne dam, nujnega deleža po očetu!!!! Če bi imela v mladosti tako pamet, kot jo imam sedaj, ne bi pustila niti centa (očetova pokojnina, dokladi - tudi vedela nisem, koliko je mati dobila). Ni bilo veliko, ampak za internat vem, da bi bilo dosti. Sem pa osupla, ko sem prebrala, da morajo starši plačati preživnino otroku, če ne živi z njimi.  Pa kje ste ble pred 20 leti? Pa kje je bila moja pamet? Ja, valda, enga otroka je bilo lahko vrteti okoli prsta. O Bog, kako sem mati spoštovala. Mater sem danes jezna kouser posted image user posted image user posted image
Mandek, vzemi se v roke in vzemi tisto, kar ti pripada. Vem, da je hudo, ker se gre za očeta. Ti bo manj hudo, če mu boš pustila? Vprašaj se. Pa srečno.

< Sporočilo je popravil decembrka -- 13.5.2008 22:51:13 >

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 23:36:40   
Angellina
Gina je spet še meni oči odprla user posted image

Mandek te popolnoma razumem. Ej, a veš da so mene uveljavljali kar trije? Moj mož, takrat fant, sva pa živela skupaj, kot vidva in me je dobesedno res živel, saj sem jaz še študirala. Oče in mami sta pa ločena in sta me carja kr oba prijavila! In potem jaz to izvem in sta bila celo užaljena! Seveda sem zahtevala, da obvestita DURS.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Sem neupravičeno jezna?
14.5.2008 7:27:26   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: Dream

Tale je pa res huda... Mogoče bi bilo bolje, da se odjaviš z naslova domačih in te potem tvoj fant prijavi kot vzdrževanega člana? Da ne bo trebu očetu še služiti na tvoj račun... user posted image


Se strinjam. Mislim, enim pa res dogaja.

(odgovor članu Dream)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Sem neupravičeno jezna?
14.5.2008 8:44:39   
Anonimen
No, zdaj si dobila precej objektivnih mnenj, jaz pa situacijo bolje poznam. In vem kakšen je tvoj oče, kakšna je tvoja mami in mama. In te razumem in vem, da ne boš ukrepala in zavoljo 300 € je najbrž bolje da ne. Vendar! Če se boš sedaj prijavila k tvojem fantu, te bo lahko oče za letošnje leto še vedno uveljavljal za pet mesecev, zato mu vsaj to moraš povedati. Povej mu, da razumeš, da najbrž ni vedel, da tebi to v škodo hodi in da prihodnje leto tega pač ne naredi več, ker ni fer. Otroški dodatek itak pripada otroku, tebe pa ne more več uveljavljati, ker te tudi preživlja ne več, četudi si še študentka, si knjige kupuješ sama, na predavanja in izpite se voziš sama oz. ti ne data ne za potne stroške, ne za hrano, ne za nič.
Vem kako je, ko ne govori s tabo, tudi pri moji sošolki je bilo tako, se spomnim, da par mesecev nista z očetom govorila, živela pa pod isto streho. Vendar tak pač je, ima te rad, ponosen je nate in v duši ni slab človek in prepričana sem, da se da z njim pogovoriti o tem. Vendar ne po telefonu, ko boš doma.

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Sem neupravičeno jezna?
14.5.2008 8:46:26   
Anonimen
Aja, to sem še hotla reči, tu kjer sta zdaj, si uredi vsaj začasno bivališče. Čimprej. Pa če se drug mesec selita, ne bo problema, pač odjaviš in prijaviš drugje. Ali pa si ga urei tam, kjer ima J stalnega.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Sem neupravičeno jezna?
14.5.2008 9:10:23   
Felicity
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Povej očetu, da imaš zaradi njega za plačat dohodnino, in da mu zaradi tebe in zaradi tega, ker laže dursu, ni treba plačati dohodnine, oz. jo bo zato dobil toliko in toliko nazaj. Povej mu, da želiš, da ti on plača dohodnino, ker je zaradi tebe toliko in toliko na plusu (en otrok pride vsaj okoli 1000eur na leto za neko povprečno plačo, ali več). Poleg tega mu povej, da zahtevaš, da te neha uveljavljati v dohodnini, ker ne moreš zaradi njega plačevat reči, ki ti jih ni treba - saj te zihr uveljavlja tudi ta hip ali te pa bo na koncu leta spet. Ali si poročena? Če si poročena, si uveljavljani član od moža in lahko na tej podlagi daš ugovor na durs, ne moreš biti od očeta uveljavljani družinski član.

Kaj pa potem, če ne bo govoril s tabo? Kaznoval bo samo sebe. Tebe v bistvu ne more, če sprejmeš njegove otročje fore za bolane. Če jasno vidiš bolezen, virus, bacil, ki se mu širi po glavi, da je zaradi tega tiho, se ne moreš jezit nanj, lahko se ti kvečjemu smili. A ti njega kaj brigaš? A se mu kaj smiliš? Prav dol mu visi, glavno da bo dobil denar. Še ignoriral bi te in kaznoval, ker si si drznila reči mu karkoli! Halo?! Zakaj se potem tepeš za njegovo ljubezen in se sekiraš, če se ne bo pogovarjal? To je njegov problem. Ne bori se za njegovo ljubezen, ti si pa ja vredna vse kaj več kot to, da se bo norčeval iz tebe. Izbori si svoj denar nazaj. Ni ti treba mu šenkat nekaj, kar mu ne pripada.


Se strinjam z Gino. Naj ti plača dohodnino, drugače ga prijaviš DURSu (če se da?).

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Sem neupravičeno jezna?
14.5.2008 10:03:27   
Mandek
Tako kto praviš, Hijencita, objektivna mnenja so danes na mestu. Včeraj sva šla z mojim zvečer ven, čez park in sem non stop razmišljala o tem, da nisem poštena in da to ziher ni takšna stvar, da bi jo obešala na velik zvon.
Pa je.
Trenutno mi gre res za vsak cent in mi njuno dretje in prestavljanje krivde name samo še bolj krivi hrbtenico. Ne bom rekla, da bom šla do njega in se poskušala z njim pogovorit. Pri nas je to malo težje...
Vsekakor bi mi bilo lažje, da bi se lahko sama odjavila od tam, da bi me drugo leto res lahko moj uveljavljal. Ampak, če sem prav razumela, me mora sam odjaviti, ne?
Joj, joj...In jaz imam vedno, VEDNO slabo vest, ker krivim sebe. Še zadnjič sva se z mojim skregala, ker je mami hotela, da bebo prijavim doma, ne tam, kjer bomo mi trije skupaj. In jaz? Seveda, mojemu ni blo jasno, jaz pa itak, budala, kakšrna sem, se spičim zaradi tegauser posted image , ker ma mami kao prav... A v tem primeru bi oči tut bebo uveljavljal al kako? Se opravičujem za popolno nevednost, ampak res bolj malo vem o tem...


(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Sem neupravičeno jezna?
14.5.2008 10:29:21   
sazi
Da ne bom ponavlhala besed drugih, ker so ti itak vse podobno povedale in tudi moje mnenje je podobno. Oče ne ravna prav, mi je pa jasno, da ne gre kar tako postavljati vajinega odnosa (oče-hči) na kocko, pa kakršenkoli odnos to že je - očitno vama tako ustreza.

Dodala bi samo, d abi se na zelo eleganten način temu kregu v prihodnje najlažje izognila s poroko s tvojim fantom - ko se enkrat poročiš, te je dolžan preživljati mož in ne več starši in tako te gotovo ne bo mogel uveljavljati v dohodnini.

Kar se pa naslova tiče - ponavadi se dojenčka prijavi tam, kjer ima mama stalno bivališče, zato bi bilo najbolje,m če obstaja kakšna možnost, da se vsi trije (ti, fant in dojenček) stalno prijavite na istemnaslovu. Tako tudi v prihodnje, če bo otrok kdaj bolan oče lahko koristi bolniško za nego otroka, česar v primeru, da nimata istega naslova ne more.

Upam, da čimprej razrešite situacijo, ker sekiranje in kreg res nista najboljše razpoloženje za user posted image . Pa srečno.

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Sem neupravičeno jezna?
14.5.2008 11:43:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mandek

A v tem primeru bi oči tut bebo uveljavljal al kako? Se opravičujem za popolno nevednost, ampak res bolj malo vem o tem...




Če sta te že sedaj okoli prenesla, se ti zdi, da bi otroka prijavila v tvoje dobro? Sigurno ne. Da ne bi res kaj takega naredila. Kako se upreti staršem? Preprosto, reči ne. Čeprav boli, včasih bolj, včasih manj. Ampak še vedno manj, kot da te okol prenašajo. Starši so res starši, pa vendarle.....sama sem se že tisočkrat vprašala, zakaj imam take? Pa ne vem. Tako pač je.  Jaz bi na tvojem mestu čimprej uredila, prijavila bi se tam kjer si, pa poroka tudi ni slaba ideja. Mislim pa, da se pri starših odjaviš ne potrebuješ njihovega privolenja. LP

(odgovor članu Mandek)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Sem neupravičeno jezna?
14.5.2008 11:45:42   
Anonimen
Ej, pa kaj je s tabo. Še najmanj pri vsej stvari ne krivi sebe. Lahko se samo kriviš, da si jima do sedaj popuščala. Čeprav raje išči rešitev za naprej za svoje dobro, ne pa krivdo.

< Sporočilo je popravil decembrka -- 14.5.2008 11:46:50 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Sem neupravičeno jezna?
14.5.2008 11:50:19   
emaa
Za to, da se odjaviš s tega naslova, ne rabiš od njiju ničesar, onadva te pa sama ne moreta odjaviti. Ti se kar drugje prijavi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Sem neupravičeno jezna?
14.5.2008 11:59:06   
majcci
Verjamem da si v težki, smotani situaciji, ampak zdaj se gre za tebe in tvojega otroka.
Najbolje je, da greš na socialno, poveš v kakšni situaciji si in kaj ti je narediti.
Povej, da živiš pri fantu, vendar tam nisi prijavljena, da želiš da te on vzdržuje (oz. upošteva kot vzdrževanega družinskega člana), kako je z otroškimi (tvojimi in otrokovimi, ko pride), da bi jih ti rada obojne prejemala,...
A očetu si pa dala potrdilo o šolanju? Zdaj mu ga ne dajaj več.
Upam da boš čimbolje rešila zadevo.
Žal eni starši res niso to kar bi morali biti.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Sem neupravičeno jezna?
14.5.2008 12:35:41   
mika
Vsekakor bi mi bilo lažje, da bi se lahko sama odjavila od tam, da bi me drugo leto res lahko moj uveljavljal. Ampak, če sem prav razumela, me mora sam odjaviti, ne?


polnoletna oseba se mora sama odjavit iz stalnega prebivališča, nihče drug je ne more. tako da se lepo odjavi in prijavi pri fantu.
in ja oče tudi tvojega otroka lahko uveljavlja kot vzdrževanega člana, če mu to dovoliš.

vem, da je teško bit proti staršem, sam pri tebi ne gre zato. nič slabega zato ne boš naredila. razumela bi, če bi ti starši na kakršenkoli način pomagali, pol se ne bi jezila, samo tvoj oče dela tebi škodo.

nisi pa edina s takšnimi starši, žal tud jaz poznam takšne. ne morem verjet kaj nekateri ponejo svojim otrokom. moja tašča se je za otroka trudila 7 let,  naredila pa mu je ogromno škode, ne morem niti pisat kaj vse. in tudi pri njej gre vedno le za denar. obrnila pa je tako, kot da on hoče denaruser posted image . celo njegove delnice je prodala, pa pojma nima kako, ker ji nikoli ni nič podpisal.

a veš, ljudem, ki gre samo za denar ne poznajo ničesar drugega kot denar, niti lastnih otrok ne. lahko, da se motim, ampak po napisanem sodeč, sta tud tvoja dva takšna.

kaj pa vem, jaz bi na tvojem mestu letošnjo dohodnino pozabila(če to zate ne pomeni veliko, v nasprotnem primeru ne), očetu povedala, da te ne more več uveljavljati in se prijavila pri fantu.

verjetno bo obesil nos, se bo pa že sprijaznil...če pa ne, njegov problem. na tebi je da poskrbiš zase in svojo družino.


(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Sem neupravičeno jezna?
15.5.2008 10:21:31   
kalbo
Tale je pa res huda... Mogoče bi bilo bolje, da se odjaviš z naslova domačih in te potem tvoj fant prijavi kot vzdrževanega člana? Da ne bo trebu očetu še služiti na tvoj račun...


Tole ne gre, to lahko naredi samo če sta poročena, ali živita v skupnem gospodinjstvu več kot dve ali tri leta.

Očeta pa pošlji nekam in kliči na davčno pa jim povej, da on tebe že lep čas ne vzdržuje več, pa stalno bivališče si uredi tam, kjer živiš.

(odgovor članu Dream)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Sem neupravičeno jezna?
15.5.2008 10:40:37   
kalbo
Zdaj sem do konca prebral. Ja, take tipe, kot je tvoj oče poznam. Misli, da je on glavni in ponižuje in izvaja psihično nasilje nad svojo družino. Ti se spravi čimprej na občino in se lepo oba prijavita na istem naslovu in čimprej prijavita skupno gospodinjstvo. Še najbolj elegantna rešitev je pa poroka. Tako je vse avtomatsko brez pretirane birokracije, pa še olajšava za vzdrževanega družinskega člana, ki jo bo uveljavljal tvoj mož vam bo močno razbremenila proračun. naredi to zase in predvsem za svojega otroka.
Kaj ni treba obešati na veliki zvon? A tega, da oče lastnemu otroku in vnuku odžira težko prislužen denar? Da misli, da bo z dretjem na svojo nosečo hči dosegel, da te bo lepo še naprej izkoriščal? Punca, če bi bla ti moja, tega pod nobenim pogojem nebi pustil, pa naj bo situacija kakršnakoli. Nič slabega ni v tem, da se odrasel človek upre svojim staršem. To je pomemben korak pri odraščanju.

Če nikoli več ne spregovori s tabo bo on na zgubi, ne ti.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 15.5.2008 10:41:18 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Sem neupravičeno jezna?
15.5.2008 10:59:57   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Nič slabega ni v tem, da se odrasel človek upre svojim staršem. To je pomemben korak pri odraščanju.




se popolnoma strinjam. predlagam da to narediš čim prej. začneš lahko z tem, da se s fantom prijavita na istem naslovu, gresta eno sredo na matičnega in dahneta DA, še pred vsem tem pa kliči na DURS in razloži situacijo.

ne se bat svojih staršev kot vrag križa. to ni več spoštovanje ampak bolj strahospoštovanje.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Sem neupravičeno jezna?
15.5.2008 11:17:32   
amalija
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


Tole ne gre, to lahko naredi samo če sta poročena, ali živita v skupnem gospodinjstvu več kot dve ali tri leta.



tole pa ne bo VEČ držalo - zunajzakonska zveza je po novem vsaka dalj trajajoča zveza - ni več časovne omejitve.

 Skupnost mora trajati "dalj časa". Zelo pogosta laična razlaga, ki pa je napačna(!), je, da to pomeni 2 leti. Koliko je "dalj časa", presoja sodišče v vsakem primeru posebej.

Več tule
http://www.pravozatelebane.com/index.php?option=com_content&task=view&id=62&Itemid=98

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?