|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prihodki in gradnja
20.5.2008 20:42:49   
jakaracman
Nikoli se ne bi spustila v kaj takega pri 2000 eur in 6 članski družini.

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Prihodki in gradnja
20.5.2008 21:02:37   
tatam
Ker če bi zidali drugod, bi bilo naše stanovanje prazno, vzdrževat in kurit bi ga bilo treba...Sedaj pa smo vse pokoristili in tudi lepo zgleda. Pa finančno se zelo pozna tako pri komunalnem prispevku kot kaj vem kje še vse, saj se tretira kot prizidek.
Razmišljaj v tej smeri.



Smo razmišljali vsekakor.Ampak kot sem napisala imamo probleme z vlago,plesnijo,saj sama gradnja in izolacije nigo v redu.Vsako pomlad vse saniramo, pozimi isto s***** naprej.Se naveličaš!!
Ravno zaradi tega najbolj navijamo za novo hišo!
Sedaj čakamo lokacijsko informacijo,da vidimo kak daleč je parcela sploh zazidljiva in potem se bomo odločali!

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Prihodki in gradnja
20.5.2008 22:22:18   
Annny
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

mi trenutno obnavljamo sobo in zidamo kopalnico na podstrešju staršev. Že to nas bo stalo okoli 6000 s tem, da je bil edini plačani majster vodovod-centralna, ostalo delamo sami - od zidanja s siporeksom, gisp plat, beljenja, elektrike, izolacije, polaganja ploščic...
Potem se nameravamo lotit hiške 150m2 na svoji parceli, nadomestna gradnja - torej prišparamo še okoli 8000 € za komunalni prispevek, ki ga tako ne rabimo plačat.
Zakreditirala se bova za skupno 500-600 € mesečno na 10-15 let (BREZ HIPOTEKE) - torej bova imela cca 80000€ na voljo. Skupaj zasluživa malo pod 2000€/mesec.
Gradila bova večinoma sama s siporeksom - Y-tong, kjer dobimo ob nakupu siporeksa, mase-lepila za siporeks in preklade za celo hišo do strehe (11000€), dobiva pa zastonj njihov načrt za hišo, tako, da nama ni potrebno tega posebej plačevat.
Skratka, kolikor sva računala in preračunavala nama ceneje pride ta hiška kot pa 3-sobno stanovanje (pri nas so po 90000€), ampak to pride v poštev le, če si res pripravljen maximalno kar se da narediti sam. Če plačuješ majstre, kupiš še zemljo in plačaš komunalni prispevek se ne splača.

Fajn si preračunajte pa premislite. Mi bomo šli v gradnjo tudi zaradi tega, da otrok ne bo rastel v čistem betonu - da ima vsaj peskovnik in nekaj kvadratov trave pred hišo.
 Kakšen kredit pa je to - 80.000 € in brez hipoteke? Boste imeli poroke?LP

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Prihodki in gradnja
20.5.2008 22:25:59   
Annny
IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman

Nikoli se ne bi spustila v kaj takega pri 2000 eur in 6 članski družini.
 Zakaj pa ne, če jim je že zdaj, ko so otroci majhni, tesno? Če ne bi zneslo, človek lahko bajto še vedno proda.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Prihodki in gradnja
21.5.2008 8:02:28   
Beti S
Na vašem mestu bi par mesecev, dala stran 500 €, če preživite par mesecev s 1500 € pol bi šlo. Pozanimaj se koliko kredita dobiš za anuiteto 500€. Pri nas imamo občinski kredit, ki je veliko bolj ugoden kot na katerikoli banki. Pozanimaj se če ga imate vi.

Kot so že nekatere napisale, se vse da, mal je lahko odrekanja, če pa ste spretni lahko veliko sami naredite in tako prišparate.

Mi smo dobili hišo cca.280 m2, in jo komplet prenavljamo znotraj in zunaj, tko da je skor isto kot da bi zidali.
Mož je zelo spreten in ko ma čas to je večinoma kakšen popoldan in sobota naredi skoraj vse sam (postavljaj je vso elektriko, vodo, centralno s pomočjo soseda) Imamo veliko prijateljev, tako da vsak neki ve, pa ga vpraša kako se kaj naredi pa je. Res pa da če sam delaš traja mal več časa.

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Prihodki in gradnja
21.5.2008 9:27:14   
noe
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

mi trenutno obnavljamo sobo in zidamo kopalnico na podstrešju staršev. Že to nas bo stalo okoli 6000 s tem, da je bil edini plačani majster vodovod-centralna, ostalo delamo sami - od zidanja s siporeksom, gisp plat, beljenja, elektrike, izolacije, polaganja ploščic...
Potem se nameravamo lotit hiške 150m2 na svoji parceli, nadomestna gradnja - torej prišparamo še okoli 8000 € za komunalni prispevek, ki ga tako ne rabimo plačat.
Zakreditirala se bova za skupno 500-600 € mesečno na 10-15 let (BREZ HIPOTEKE) - torej bova imela cca 80000€ na voljo. Skupaj zasluživa malo pod 2000€/mesec.
Gradila bova večinoma sama s siporeksom - Y-tong, kjer dobimo ob nakupu siporeksa, mase-lepila za siporeks in preklade za celo hišo do strehe (11000€), dobiva pa zastonj njihov načrt za hišo, tako, da nama ni potrebno tega posebej plačevat.
Skratka, kolikor sva računala in preračunavala nama ceneje pride ta hiška kot pa 3-sobno stanovanje (pri nas so po 90000€), ampak to pride v poštev le, če si res pripravljen maximalno kar se da narediti sam. Če plačuješ majstre, kupiš še zemljo in plačaš komunalni prispevek se ne splača.

Fajn si preračunajte pa premislite. Mi bomo šli v gradnjo tudi zaradi tega, da otrok ne bo rastel v čistem betonu - da ima vsaj peskovnik in nekaj kvadratov trave pred hišo.
 


Katero hiško ste pa vzeli? Midva bova zidala Piko. Pa za papirje sva še dala zraven 1300 za vodilno mapo.

Mi smo tudi 4 in imava 1600 povprečje, - 160 za  preživnino in -180 za najemnino. Lačni nismo , za oblečt imamo, pač ene 3 lete še ne bomo vidli morja, smučali bomo pa na Celjski ali na Golteh.
In ni hudiča , da se ne bomo spravili  v hišo, bomo pač v prtljičju nekaj časa , da vse zrihtamo.In mi niti malo ni žal , da sva se odločila za gradnjo, ker nekaj najslabšega je to,  če si najemnik.Smo že enkrat čez noč ostali brez stanovanja in zato hočem , da smo čim prej na svojem.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Prihodki in gradnja
21.5.2008 11:59:12   
tatam
Kajajaka in noe tudi mi smo za Ytong hiško.Odločamo se med Vito in Nežo. Meni osebno je Neža zelo všeč,Vita pa sploh ne-ampak je cenejša.In če se bomo že odločli za gradnjo bomo verjetno res Nežo,saj je to ja odločitev za življenje.In ne vreg,če bi skup spravli Vito,da ne bi tud Neže?!?!

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Prihodki in gradnja
21.5.2008 12:44:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

jaz sem sicer precej skromna


....user posted image user posted image user posted image sorry rija...ampak...user posted image user posted image

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Prihodki in gradnja
21.5.2008 13:18:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: caffee

IZVIRNO SPOROČILO: rija

jaz sem sicer precej skromna


....user posted image user posted image user posted image sorry rija...ampak...user posted image user posted image



Ta je bla pa res močnauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Prihodki in gradnja
21.5.2008 13:36:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: caffee


IZVIRNO SPOROČILO: rija

jaz sem sicer precej skromna


....user posted image user posted image user posted image sorry rija...ampak...user posted image user posted image




Ta je bla pa res močnauser posted image

Kolikor sem jaz videla Rijino hišo, ne bi mogla reči, da je skromna, zgleda zelo impozantno - ampak sem opazila, da je kar nekaj zadev v njej zelo premišljenih in tudi morda malce cenejših. Tako, da se jo pogosto vzamem za vzor.user posted image

Se mi pa 2000 evrov mesečnega dohodka niti ne zdi tako malo, odvisno, koliko vam sedaj ostane na mesec. Osebno raje 2-3 leta fejst stisnem, kot pa da bi nas bilo 6 na 50 kvadratih... Jaz sem bila sama skoraj pol leta gradnje oz. dokončanje hiše z majhnim dojenčkom, brez dneva dopusta - pa smo sfurali... nam je pa sedaj bolje. Je pač starejša malce bolj samostojna kot njeni sovrstnikiuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Prihodki in gradnja
21.5.2008 14:41:19   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Miša99


IZVIRNO SPOROČILO: caffee



IZVIRNO SPOROČILO: rija

jaz sem sicer precej skromna


....user posted image user posted image user posted image sorry rija...ampak...user posted image user posted image





Ta je bla pa res močnauser posted image

Kolikor sem jaz videla Rijino hišo, ne bi mogla reči, da je skromna, zgleda zelo impozantno - ampak sem opazila, da je kar nekaj zadev v njej zelo premišljenih in tudi morda malce cenejših.


jaz bi rekla, da je tega kar veliko user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Prihodki in gradnja
21.5.2008 15:30:22   
puncica

IZVIRNO SPOROČILO: tatam

Odločamo se med Vito in Nežo. Meni osebno je Neža zelo všeč,Vita pa sploh ne-ampak je cenejša.In če se bomo že odločli za gradnjo bomo verjetno res Nežo,saj je to ja odločitev za življenje.In ne vreg,če bi skup spravli Vito,da ne bi tud Neže?!?!


Ja tud mi se bomo po vsej verjetnosti odločili za Nežo, jo bomo šli najprej pogledat na Brezje kjer ena stoji, sam najavt se mormo še prejuser posted image user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Prihodki in gradnjama
21.5.2008 17:46:36   
Drnula
Ria, že dalj časa me zanima kakšna je vaša hiška.  Se jo da kje ogledat user posted image

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Prihodki in gradnjama
21.5.2008 19:52:02   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Drnula

Ria, že dalj časa me zanima kakšna je vaša hiška.  Se jo da kje ogledat user posted image


seveda....pri nas user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Prihodki in gradnja
22.5.2008 8:44:07   
maja1488
Kolk vam pa ostane na mesec?


ne glede na to kakšno plačo imaš, na koncu meseca je vedno 0. Mislim, da je povsod tako.

Jaz se NIKOLI ne bi zakreditirala za več kot 15 let, oziroma ne več kot do 50 leta starosti. In če bi se, bi imela zavarovalno vsoto za primer smrti tako kot je znesek mojega kredita. Kar pomeni, da praktično daješ dve anuiteti. Eno v kredit, eno v življenca. Poznam primer, ko sta žal umrla oba starša v prometni nesreči, otrokom (vsi polnoletni) pa je ostal kredit cca 180.000€. Si predstavljate.

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Prihodki in gradnja
22.5.2008 8:53:45   
jakaracman
IZVIRNO SPOROČILO: Annny

IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman

Nikoli se ne bi spustila v kaj takega pri 2000 eur in 6 članski družini.
 Zakaj pa ne, če jim je že zdaj, ko so otroci majhni, tesno? Če ne bi zneslo, človek lahko bajto še vedno proda.


Vprašala je in sem odgovorila moje mnenje.In kam greš, ko hišo prodaš a pod most z 6 člani.
Pa še tisi, ki pravi ne glede koliko imaš ostane 0 na koncu meseca.To pa ni res.Meni pač ostane vse prej kot nič.

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Prihodki in gradnja
22.5.2008 8:54:21   
Anonimen
Odvisno, kaj kdo razume na koncu meseca, da ostane 0,00 euro. Če namensko varčuješm potem temu verjetno ni tako... Žal pri večini brez kreditov ne gre, vendar primer, ki ga opisuješ, kako so otroci dedovali kredite, je tako tako.... pač verjetno bi lahko prodali hišo in poplačali kredit, ali kako? Mi2 imava kredit, vendar če bi se nama kaj zgodilo, mislim da bi po prodaji hiše in poplačilu  jima še vedno ostalo za dve garsonjeri ali enosobna stanovanja.

(odgovor članu maja1488)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Prihodki in gradnja
22.5.2008 9:11:16   
rija
ja, je že tak, da ko vzameš kredit, bi se naj obvezno življensko zavaroval za višino kredita....
vse kar je več od tega, pa je nesmiselno naložen denar user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Prihodki in gradnja
22.5.2008 10:10:46   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: maja1488

Kolk vam pa ostane na mesec?


ne glede na to kakšno plačo imaš, na koncu meseca je vedno 0. Mislim, da je povsod tako.


Tole pa ni res, midva vsak mesec vsaj neki prišparava in nikol nisva imela nulo, no mogoče sva bila parkrat oba v minusu pa to kakih 10-20 EUR ampak se je zglihal  s tistim kar sva imela našparan, tako da tale izjava da kakšrno plačo imaš imaš 0 ne bo držal. Če se bomo pa zakreditiral bomo pa sigurno imel še neko jamstvo al zavarovanje al neki zraven (se ne spoznam ravno na to, to moj bol obvlada), da s dolgovi otroci ne bodo obremenjeni, sej to je pa prvo kar moraš poskrbet če jemlješ kredit za tako dolgo dobo.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Prihodki in gradnja
22.5.2008 10:22:04   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: maja1488

Kolk vam pa ostane na mesec?


ne glede na to kakšno plačo imaš, na koncu meseca je vedno 0. Mislim, da je povsod tako.



S tem se pa tudi jaz ne strinjam, po tej logiki varčevanje ne bi obstajalo. Jaz sem precej zapravljiva oseba in nama še vedno ostane ca. 1500 EUR na mesec - on je res bolj varčne sorte ...

Bova pa midva tako naredila kot je napisala že prej  puncica - sklenila posebej življenjsko zavarovanje, če bi nama pa res hišo zasegla banka, greva pa še vedno lahko nazaj v ta stanovanje, kjer sva zdaj.

Jaz gledam na celo stvar tako: namesto najemnine bova pač kredit odplačevala.

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Prihodki in gradnja
22.5.2008 10:55:44   
tatam
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Drnula

Ria, že dalj časa me zanima kakšna je vaša hiška.  Se jo da kje ogledat user posted image


seveda....pri nas user posted image


Sicer ne vem od kje si,ampak glede na to kar sem prebrala sedaj tudi mene zanimauser posted image Kaj pa samo kako slikico za radovedne babe???user posted image

< Sporočilo je popravil tatam -- 22.5.2008 10:56:31 >

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Prihodki in gradnja
22.5.2008 11:02:13   
tatam
Hvala vsem za nasvete!Ene ste optimistke,druge pesimistke,tretje realne...Jaz sicer še vedno kolebam med ja in ne!user posted image
Kolko nam ostane na mesec??Oba sva bolj zapravljivca,tak da večinoma bolj malouser posted image Če se potrudiva pa kar precej,tak da vem,da sva sposobna!Vprašanje je le,če bova zdržala tolko let?!?!Zato pa je fajn kredit,za nas,ki drugače ne znamo-tak si pa prisiljenuser posted image
O dolgoročnih kreditih pa sploh ne premišljujem-max 7-8 let!!So prevelike obresti,pa riziko..Pa na mojo plačo ne bi dobila dovolj,da končamo hiško,pa bi bli v k....!Najprej hiša+streha,potem postopoma okna,medtem mož odplača en kredit,vzame drugega...Nekak tak je bil plan!

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Prihodki in gradnja
22.5.2008 12:35:42   
frutka_
Se strinjam z Drnulo. Poleg tega je veliko stroškov pri zidanju, ki jih niti ne predvidiš. Pridejo sproti. Težko si VSE vzameš v kalkulacijo.
V takem primeru se mi montažna bajta zdi boljša rešitev. Vnaprej veš koliko te kaj pride, katera dela so noter...
In podobno kot Rija se tudi sama ne bi odrekla kvaliteti življenja na račun zidanja. Res bi temeljito premislila. Pri 4-ih otrocih pa je veliko stroškov. Če ne druga bodo kmalu šli študirat in bodo spet potrebovali kakšen dodaten euro.

Sicer pa srečno pri odločanju!

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Prihodki in gradnja
22.5.2008 12:38:10   
tatam
Če ne druga bodo kmalu šli študirat in bodo spet potrebovali kakšen dodaten euro.


To pa imamo še čas,tak da bi mogli zdaj pohitetuser posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Prihodki in gradnja
22.5.2008 14:53:24   
tehnofil
Parcelo mamo lepo kar doma zraven,le še ugotovit moramo do kam je zazidljiva.

Zidajte tako, da če se kaj zalomi, lahko še vedno prodate. Ta novo ali pa ta staro hišo. To je takšna varovalka, da se lahko brez strahu lotite zidave.


< Sporočilo je popravil tehnofil -- 22.5.2008 14:54:04 >

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?