|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
21.5.2008 10:02:04   
srki
Meni je pač še nabolj naravno, da pes prosto tega okrog, samo to ni več dovoljeno, pa še kakajo potem povsod. Ampak, če pogledam po našem kraju, je malo takih, ki jih imajo v pesjakih ali na vrvici. Saj me ne moti, dokler vem, da pes ni nevarne pasme in je prijazen in dokler mi po vrtu ne kaka.

Pač, psa jaz v hiši ne bi imela.

Pred službo pa mi glih ni, da grem z njim na sprehod, že tako ustanem pred peto.

Mogoče, pol, ko bi prišli domov, ko bi bili zunaj nrp. na vrtu, da bi imeli spuščenega, bi šlo. Navaditi bi ga pač morali, da se ne giblje drugod, kot doma. Saj to se da, so inteligentna bitja, a ne?

Sodelavka vem, da ga je tako navadila, da ne gre nikoli na cesto, vedno ve, kje je meja.

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
21.5.2008 10:04:18   
Anonimen
Imam rada živali, če me kaj moti je dvoje: 1. da je pes doma na ketni, in 2. da je na sprehodu spuščen in tava ali entava ob lastniku... Sem pa strogo prosti ketni...

(odgovor članu jolly123)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
21.5.2008 10:11:37   
srki
Zdaj pa ne razumem: Če ne maraš, da je na ketni, zakaj ne maraš potem, da tava ob lastniku? Pol mora biti na ketni, da ne bi taval?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
21.5.2008 10:25:30   
jolly123
Na sprehodu je na povodcu. In če greš z njim za eno uro ven mu čisto nič ne manjka. Ni fino, ko na sprehodu srečaš spuščenega psa, ki je povrh vsega še napadalen. Pa nekateri imajo psičke, ki se gonijo in jim je ziher ful fino odganjat potencialne ljubimce svoje psičke.

moj pes je spuščen res samo na ograjenem prostoru in tam, kjer vem da mi ne bo tiščal v druge živali. Ja saj jih lahko naučiš da so vedno doma,okoli hiše ampak se ti lahko zgodi kaj totalno nepredvidljivega in je že hop na cesti. Pa tudi kakšen pes je tako trmast, da se mu ne bo dalo dopovedat, da mu ni treba letat za vsakim psom in mačko ki jo bo videl.

srki saj, če nimaš pogojev oziroma veš da psu ne moreš nuditi tistega kar bi rabil ga pač nimaš. Ne zdi se mi pa prav recimo, da se psa vzame, potem pa sameva. Mi za našega  vstanemo tudi ob dveh zjutraj in gremo ven če je treba. Smo se tako odločili.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
21.5.2008 10:32:36   
srki
Mah, saj imam pogoje, tudi ze velik pesjak. Tako da verjetno res ne bi smelo biti problema. Samo kaj, ko tudi psi zahtevajo svoj čas, kot otroci, pa ga včasih kar nekako zmanjka. Bi pa imeli novofundlanca.

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
21.5.2008 10:45:02   
evely
Ko se gre s psom na sprehod mora biti le-ta na povodcu.Mene je groza ko grem skozi park ali mesto in vidim psa ki ni na povodcu. Noben mi ne more garantirat da ta pes ne bo skočil v mimoidočega. Poleg tega pa obstajajo zelo visoke kazni glede tega ( mislim da nekje 400 €).Čisto prav.

Kar se tiče tega, če je pes doma na povodcu, ali v stanovanju, ali v pojstli... čist odvisno za kakšnega psa gre in za kakšen dom gre( za hišo, ki ima ogromno dvorišče, ki je ograjeno; hišo ki nima ograjenega dvorišča in ima pes dostop na cesto; majhno stanovanje, veliko stanovanje...). Mi ga imamo doma dopoldan na vrvici - ima 15 metrov za tekat , prav tako ima ograjen prostor ki ima cca. 9 kvadratnih metrov in se lahko vanj umakne ko si zaželi . Znotraj le tega prostora ima še svojo hiško user posted image . Pač živimo na vasi in je velik porblem, saj nam je že parkrat odletel na daljši sprehod brez nas user posted image , k sreči se je vrnil cel.
Ne me zdaj napadat, popoldan in čez vikende se precej ukvarjamo z njim, samo dopoldan, ko pa ni nikogar doma je pa pač na vrvici. Nočem da se mu karkoli zgodi, pa tudi čist nič mu ne manjka.
V hiši ne more bit ker smo striktno proti temu in ima zato tudi svoj mali domek( torej 9 kvadratnih metrov velik ograjen prostor, svojo hiško in še zunaj tega 15 metrov za tekat).
Pa ne me zdaj napadat, vsak ima lahko svoje mnenje in vsak ve kaj je dobro za njegovega psa.

< Sporočilo je popravil evely -- 21.5.2008 10:47:59 >

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
21.5.2008 10:56:40   
srki
Meni se zdi to čisto OK, če pomislim, da ima 15 m za tekat, pa če primerjam npr., da je samo v dnevni sobi.

(odgovor članu evely)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
21.5.2008 11:11:15   
Nikita***
Predlog tvojega otroka mi je sprejemljivuser posted image .
No, malce resno - nikakor ne na ketno. Pesjak, terasa, stanovanje, hiša,... vse to mi je ok. Ketna mi je grozljiva. Mučiš kužka po nepotrebnem. Raje si ga ne umisli.
Sicer pa - zakaj bi imeli psa?

_____________________________

EX JERY

Ženska, ki je pretrpela izgubo otroka, se ničesar več ne boji. (židovski pregovor)

http://www.freewebs.com/trini-horjulska/

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
21.5.2008 11:19:10   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: Miša99

Imam rada živali, če me kaj moti je dvoje: 1. da je pes doma na ketni, in 2. da je na sprehodu spuščen in tava ali entava ob lastniku... Sem pa strogo prosti ketni...


tole je pa tud meni malo mimouser posted image

kaj pa tisti, ki niamo možnosti imeti spuščenega psa in je zaradi tega v pesjakuuser posted image , potlej anj ga pa še na sprehodu dam na ketnouser posted image user posted image , pa pol je bolj da nimam psa. Kaj pa ima potlej od življenja, če je skoz privezan al pa zaprt.

drugače pa sem jaz za obje, boljše kot pa da tava brez nadzora okoli.

Našedva sta čez dan v pesjaku ali pa na ketni po vrtu. ketna je dolga in kuža lahko tudi teče za žogo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
21.5.2008 11:40:11   
želva
IZVIRNO SPOROČILO: jolly123



srki saj, če nimaš pogojev oziroma veš da psu ne moreš nuditi tistega kar bi rabil ga pač nimaš. Ne zdi se mi pa prav recimo, da se psa vzame, potem pa sameva. Mi za našega  vstanemo tudi ob dveh zjutraj in gremo ven če je treba. Smo se tako odločili.


Mi smo se za našega enako odločili, če imaš psa, je kot da bi imel še enega otroka.Midva ga tudi pred službo ven voziva, pa tud če je trebapol ob 5.00 vstat.
Če bo ketna dovolj dolga in bo pes na njej res samo kadar vas ste vs lužbi, potem je še kar sprejemljivo.Drugače mi je pa bolj všeč terasa. Pa hišauser posted image
Res je da pes ne rabi družbe 24 ur na dan, mu je pa vseeno lepše, če je večino časa blizu vas.


(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
21.5.2008 12:07:40   
Anonimen
Zdaj pa ne razumem: Če ne maraš, da je na ketni, zakaj ne maraš potem, da tava ob lastniku? Pol mora biti na ketni, da ne bi taval?


Iz tega razloga:
Na sprehodu je na povodcu. In če greš z njim za eno uro ven mu čisto nič ne manjka. Ni fino, ko na sprehodu srečaš spuščenega psa, ki je povrh vsega še napadalen. Pa nekateri imajo psičke, ki se gonijo in jim je ziher ful fino odganjat potencialne ljubimce svoje psičke.


Mene je spuščenih psov pač strah, saj so me že 2x ugriznili. Prvič pri 6-ih letih in drugič nekje prosti koncu OŠ. obakrat sicer nič hujšega, razen strahu, ki ga sedaj imam...



< Sporočilo je popravil Miša99 -- 21.5.2008 12:08:41 >

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
21.5.2008 12:14:24   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: Miša99

Imam rada živali, če me kaj moti je dvoje: 1. da je pes doma na ketni, in 2. da je na sprehodu spuščen in tava ali entava ob lastniku... Sem pa strogo prosti ketni...


Enako. S tem, da poudarjam na povodcu, tam kjer so drugi ljudje, drugi psi, v urbanih okoljih, v parkih, mestih, pred blokih, v naseljih. V naravi naj bo spuščen in prosto teka naokoli. Meni tolk deklc dvignejo ljudje, ki nimajo psa na povodcu, iz dveh čisto preprostih razlogov: na vseh teh lokacijah je ogromno avtomobilov, in zelo redko kateri pes v isti sekundi odreagira, ko ga pokličeš, in v takih urabnih naseljih je tudi ogromno otrok in ljudi, ki pa mogoče niso najbolj veseli, če ji 'obišče tuj pes'. Sploh ker lahko predvsem otrok naredi kakšen 'instiktivni gib', pes pa to vzame kot grožnjo. Ni se za zafrkavat, res ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
21.5.2008 12:15:22   
Anonimen
kaj pa tisti, ki niamo možnosti imeti spuščenega psa in je zaradi tega v pesjaku

Jaz v tem primeru ne bi imela psa. Zame je osnoven pogoj za psa: velika ograjena parcela/dvorišče, pozimi naj ima pes po moje vsaj malo ogret prostor, da ni ravno zunaj v kakšni bajtici ali pesjaku. Če gre pes na sprehod pa naj bo na povodcu. Jasno, da se ga tam, kjer ni okoli ljudi, otrok, kolesarjev -  spusti.

(odgovor članu mala maja)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
21.5.2008 13:02:26   
honey
Še jaz pristavim svoj piskrček: moji starši imajo 2 psa - enega majhnega in enega velikega. Z malim bi si upala tudi v center Ljubljane brez povodca. Zakaj? Ker je kuža star 13 let in še nikoli v življenju, če si mu rekel, da ne sme, ni stopil tudi koraka stran od tebe. Zato. Res pa je, da mu niti ne pustimo, da bi šel do kakšnih otrok ali drugih sprehajalcev, ravno zato, ker vemo, da se nekateri ljudje bojijo psov, pa čeprav je kakšno malo "ščene". Velikokrat sem že videla tudi v centru Ljubljane, da so imeli ljudje pse spuščene - brez povodca, ampak je kuža lepo hodil poleg njih in ni niti pogledal levo ali desno, pa ni važno, če je šel mimo pešec, kuža, kolesar ali karkoli. In jih razumem, ker vem, da zaupajo svojim psom. Tako, kot mi zaupamo našemu malemu. Ja, in tudi doma, ko je na dvorišču, na dveh straneh ni bilo ograje (oz. na eni je še vedno ni), pa ni šel nikoli čez mejo, pa ni važno, kdo ali kaj gre mimo. Še mačko napodi nazaj, če jo vidi, da se hoče iti potepat user posted image

Tavečji je pa drug patron. Njega imamo pa v pesjaku in tudi, ko gremo na sprehod, ga imamo na povodcu - ravno zato smo kupili Flexi. Sicer ni napadalen do ljudi, ampak nikoli ne vemo, kaj ga lahko piči, je pa tudi ogromen pes in če ne drugega, se ga bi lahko kdo ustrašil, če bi začel pes dirkat proti njemu. Sploh otroci - ker na njih je pa čisto usekan. On bi se igral z njimi, valjal po tleh in se podil z njimi po travniku, samo žal se ne zaveda, da je prevelik za njih (če se postavi na zadnje tace je višji kot jaz, se pravi več kot 160 cm).

Kar pa se tiče ketne, bom pa še tako povedala. Prvič se mi ne zdi človeško psa privezat na ketno, ker mu non-stop nekaj zateguje vrat (naša dva sta na dvorišču oz. v pesjaku vedno brez ovratnice), drugo je pa tudi to, da si pes uničuje hrbtenico (ali vrteenca) s tem, ko se na ketni zaganja. Poznam primer, ko so morali dati psa, ki je bil drugače popolnoma zdrav, pri 10 letih uspavati ravno zato, ker si je s tem, ko je bil celo življenje na ketni, tako poškodoval vretenca, da ni mogel tudi stati ne več.

Zdaj pa malo razmislite, kje bo kuža.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
21.5.2008 16:47:56   
ursalara
Dober lastnik živali bo dobro poznal svoje dolžnosti do živali in do skupnosti, v kateri živi. Dolžni smo za žival dobro skrbeti, ter poznati njene potrebe, ki so od vrste do vrste različne. Seznaniti se moramo tudi z zakoni, ki urejajo področje hišnih živali in narekujejo odnose do skupnosti za skrbnike psov Vedeti moramo, da žival potrebuje:primerno hrano in tekočino;zdravljenje, ko ga žival potrebuje; redna cepljenje ( proti kužnim boleznim in steklini) in odpravljanje (notranjih in zunanjih) zajedalcev;vsakodnevno gibanje in ljubezen;primerno namestitev, ki žival varuje pred vremenskimi vplivi;primerno vzgojo in socializacijo;
Dolžnost vsakega lastnika je, da neželena legla
prepreči. V današnjem času je možnosti za preprečitev brejosti veliko, a še vedno je to najenostavneje preprečiti s sterilizacijo oz. kastracijo živali. Vsi lastniki živali se moramo zavedati, da naše živali ne živijo večno. Tudi žival se stara. Ko je žival že zelo bolna ali zelo stara in ji ne vi, ne veterinar ne more več pomagati, se lahko odločite za evtanazijo. Ta takšno odločitev se mora odločiti vsak lastnik sam, seveda po posvetu z veterinarjem.Vse živali bi želele imeti odgovorne lastnike, ki bi za njih lepo skrbeli skozi vse njihovo žiljenje. Vsako vaše ravnanje bo žival hvaležno sprejela in vam skrb vrnila s svojo naklonjenostjo.

Pes je vaš spremljevalec in naj ne bi bil na verigi tudi v posvojitveni pogodbi za psa vam piše da morate psu nuditi vse kar potrebuje da naj bi bil kastriran ali stereliziran!Psu naj bi omogočiliredne sprehode in gibanje tisti psi ki so označeni za nevarne morajo biti na povodcu in imeti gobčnik ,pes absolutno ne sme biti na verigi s tem že kršite zakone!
Jaz osebno vam predlagam da ga imate na terasi sami se pa odločite kaj boste storilimogoče pa boste imeli srečo in vas ne bo nihče prijavil za mučenje živali!


_____________________________

4.1.08 se nama je pridruzila najina princeska Lara!

http://picasaweb.google.com/krasevec.ursa


(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
21.5.2008 21:18:16   
_andreja_
glejte jz itak delam po 4 ure in bi bil kvečjemu 5 ur dnevno pa ketni, se mi pa zdi da bi imel pes več svobode, če bi bil na ketni ki ima škripec in ima vsaj 20 metrov za tekat okoli, kot pa na terasi na ploščicah. moj prejšna psička je bila tudi med tednom ko smo delali na ketnci in je tudi z veseljem  šla nanjo, ko si jo poklical je priletela in sklonila glavo. veliko raje je bila na ketni kjer je imela pogled nad vsem, kot pa ko smo jo zaprli na teraso.

drugače je pa zame povodec, ravno tako ketnca. in tudi prejšna psička je bila lahko spuščena da je prosto tekala kjer je hotela, ampak ko je videla da imam poveodec v roki je s takim veseljem priletela, da sem jo zapela in da smo šle na sprehod, čeprav bi bila lahko brez povodca, je veliko raje videla če sem jo dala na povodec.

zakaj pes? zato ker imam rada živali, rada imam pse, in si ne predstavljam da ga ne bi imeli. tako kot si brez otrok ne predstavljam življenja. zame so obvezujoč afrodizijak, pa rečte kar hočete.

a pesjak, je pa bolši od ketne??zakaj?? tam ima pes na voljo 5 kvadratnih metrov, na škripcu s ketnco bi imel pa 150 kvadratih metorv??kaj je za vas boljše??

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu ursalara)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
21.5.2008 23:11:16   
Nikita***
IZVIRNO SPOROČILO: _andreja_


zakaj pes? zato ker imam rada živali, rada imam pse, in si ne predstavljam da ga ne bi imeli. tako kot si brez otrok ne predstavljam življenja. zame so obvezujoč afrodizijak, pa rečte kar hočete.



Če ta navedba držiuser posted image , bi tvoj pes bival s tabo in na kakšno ketno niti pomislila ne bi.

_____________________________

EX JERY

Ženska, ki je pretrpela izgubo otroka, se ničesar več ne boji. (židovski pregovor)

http://www.freewebs.com/trini-horjulska/

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
22.5.2008 6:54:49   
_andreja_
IZVIRNO SPOROČILO: Nikita***

IZVIRNO SPOROČILO: _andreja_


zakaj pes? zato ker imam rada živali, rada imam pse, in si ne predstavljam da ga ne bi imeli. tako kot si brez otrok ne predstavljam življenja. zame so obvezujoč afrodizijak, pa rečte kar hočete.



Če ta navedba držiuser posted image , bi tvoj pes bival s tabo in na kakšno ketno niti pomislila ne bi.
če tako gledamo, bi tudi otroku vse dovolila, kar mu na pamet pade, pa čeprav bi se lahko poškodoval???žaval ni za v hišo, ....

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu Nikita***)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
22.5.2008 8:35:15   
ursa_p
Ej, murkica ... katera pasma pa je ... jaz vem samo to, da so t.i. "nevarni" psi "nevarni" izkljucno zaradi svojih lastnikov!
Srki ... ne obstajajo nevarne pasme psov, ampak samo nevarni lastniki s psi.

Bskrle ... psice se CELO leto ginjo ... tudi jaz priporocam kastracijo, pa ne bo vec na ketni. user posted image

Srki ... skoda da ni bilo ze takrat kazni (vas so ocitno ganile - ene se danes ne) ... mi gredo na zivce taki lastniki psov, ki jih lepo spuscajo, mi, ki imamo pa psice, jih mormo pa gledat, ja ... zakaj ze??? Neodgovornost ...

Jaz take pse ali privezem na kak drog - ce se jih drugace ne morem znebiti ali jih peljem domov in lastnike dodobra nap***** ali pa jih enostavno odpeljem v Gmajnice, pa naj placajo oskrbo psa. Tako ... za vse ki se vedno spuscate svoje pse brez kontrole!!! Ce zelis imeti psa, ga tudi vozi na sprehod ... ne rabi sam cele vasi prestefnat, ker se vam enostavno ne da. Zakaj ste ga pa kupili???

_andreja_ ... katerega psa bi pa sploh kupili??? Za kaksen namen bi ga imeli ... kaj pricakujete od psa (karakter)???

Pa da vam predstavim moje stiri pse, ki zivijo z nami v stanovanju. Res, da je veliko dela, ampak ni variante, da bi psi pristali zunaj!
Na zalost imam v albumu samo tole fotko ... imamo pa 2 bokserki in 2 nemski dogi (se jih vidi v ozadju):

http://linchaich1.moj-album.com/slike/529069/WE28zUBRtwamkNEI.v.jpg

Pse imamo v vecini noter, sta pa bokserki zelo radi zunaj na soncku, tako da imamo ograjen del, ceprav NIKOLI ne grejo same na cesto (pa ce gre 100 psov mimo, 100 mack ali pa 100 ljudi ... ampak ker smo doma tik ob Zaloski, se nikoli ne ve. Na sprehodu so spuscene, hodimo pa po travnikih in ko koga srecamo se umaknemo. Kar se pa centra tice ... sem hodila z dvema privezanima bokserkama po centru, pa so se vsi zgrazali ... in ker sem jih imela dovolj, sem jih spustila, potem pa ni nihce vec komentiral ... itak pa sta zelo poslustni, tako da ubogata 100 na uro. Ce malo pomislite ... se kdaj ustrasite psa, ki gre samo mimo in ni lastnika zraven ... ah, ta itam sam tava okoli ... ce boste pa srecali dogo na povodcu, bo pa zgrazanje kaj sploh s takih psom okoli hodimo in podobno.
Nase gredo na sprehod 3x na dan ... zjutraj jih Matic pelje, ampak ponavadi ne na dolg sprehod, potem so same doma 8 ur, potem pridem jaz domov in gremo s tamalim spet na sprehod, potem pa se zvecer ... veckrat pa gredo na sprehod se enkrat vmes.

Se glede tekanja na vrvici ... pa vi veste, da psi potrebujejo veliko vec spanca kot ljudje ... psi vecino dneva prespijo, tako da tistih 5 ur, ko nekoga ni doma sigurno spijo, ce so bili pred tem na sprehodu kot se mu pravi sprehod. Ko pridete domo, pa spet na sprehod. Pes spada k lastniku ... so druzabna bitja.

Lp, Ursa

< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 22.5.2008 23:56:24 >

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
22.5.2008 8:53:19   
honey
Uršap, ne morem si kaj, da se ne "spotaknem" ob tvoj post. Samo zanima, kolikšno stanovanje imate, da sfolgate imeti 2 bokserki + 2 nemški dogi v stanovanju? Imate grad? user posted image  Ne vzeti to za kakšno hudonameren post, ampak res, ker jaz si nekako že ene nemške doge ne predstavljam v stanovanju user posted image . Sicer so meni ti psi božanski in bi ga takoj imela, samo mojega user posted image  skoraj kap sune vsakič, ko vidim kakšno nemško dogo na cesti (čeprav jih je žal zelo malo) in začnem vzdihovat zraven, da kako je to lep pes.

No tako, malo sem posmetila temo, ampak ne morem si kaj, ker čim vidim kje napisano "nemška doga" se mi kar učki zasvetijo. user posted image

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
22.5.2008 8:55:34   
lemavrica
Jaz sem tudi čisto navdušena nad dogami, bokserja imamo pa doma in je čista igrača. Pa mene tudi zanima kam date 2 dogi in 2 bokserja ki konec koncev tudi nista majhna.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
22.5.2008 9:09:32   
Nikita***
IZVIRNO SPOROČILO: _andreja_

IZVIRNO SPOROČILO: Nikita***

IZVIRNO SPOROČILO: _andreja_


zakaj pes? zato ker imam rada živali, rada imam pse, in si ne predstavljam da ga ne bi imeli. tako kot si brez otrok ne predstavljam življenja. zame so obvezujoč afrodizijak, pa rečte kar hočete.



Če ta navedba držiuser posted image , bi tvoj pes bival s tabo in na kakšno ketno niti pomislila ne bi.
če tako gledamo, bi tudi otroku vse dovolila, kar mu na pamet pade, pa čeprav bi se lahko poškodoval???žaval ni za v hišo, ....


Kakšne veze ima (ne)vzgoja otroka z bivanjem psa pri človeku?
Da žival ni za v hišo, je pač tvoje mnenje. Kljub temu jih imaš doma kar nekajuser posted image . Ups, kaj pa sedaj, ko žival ni za v hišo?!user posted image

_____________________________

EX JERY

Ženska, ki je pretrpela izgubo otroka, se ničesar več ne boji. (židovski pregovor)

http://www.freewebs.com/trini-horjulska/

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
22.5.2008 9:13:42   
frutka_
Naš pesa je v stanovanju. Je labradorka. Kadar smo zunaj, kje na samem, ni privezana. Sicer pa obvezno na povodcu. Sploh, ker živimo v mestu, blizu vrtca, parka, šol in je vedno polno otrok okrog.
Če bi imela hišo, bi psa po vsej verjetnosti imela ponoči noter v kurilnici ali na hodniku, čez dan pa zunaj na vrtu. Da bi tekal. Na ketno ga verjetno ne bi dala. Raje bi kakšen lični, velik pesjak zgradila.
Ampak odvisno od pasme in psa. Kako je vzgojen, njegovega karakterja.
Poleg tega je recimo pri moji babici na deželi čisto normalno, da je pes privezan na verigo na dvorišču. Pa so glih tako vsi prijazni in niti eden ni nikoli nikogar ugriznil. Pa ima babica lovskega terierja in enega mešančka.

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
22.5.2008 9:16:28   
Tinky
Če nimaš časa za psa, ga enostavno nimaš, glih tako velja, če nimaš zanj primernega prostora.
Naša prinašalka spi v hiši v svojem prostoru, čez dan se pa prosto sprehaja po ograjenem dvorišču, velikem 2.200 m2.
2x dnevno gremo na enourni sprehod (pa ne glede na to, če dežuje ali sneži).

Psa smo vzeli zato, da nam dela družbo...ona nam in mi njej.

Je šolana in zato uboglijiva. Če ji rečeš sedi, bo sedla...brez pardona. Ve kdo je šef v hiši.

Zame ketna ni rešitev, pa močno dvomim, da je kater pes vesel, ker ga boš privezala.
Če ni druge opcije kot ketna (pa če tudi za par ur dnevno), psa sploh ne bi imela.


_____________________________

Teo 10.7.2008
Maja 27.7.2010

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
22.5.2008 9:31:54   
rija
sem hodila z dvema privezanima bokserkama po centru, pa so se vsi zgrazali ... in ker sem jih imela dovolj, sem jih spustila, potem pa ni nihce vec komentiral ... itak pa sta zelo poslustni, tako da ubogata 100 na uro.



temu pa jaz pravim, da če nimaš dovolj velikega egota, si kupi velikega in hudega psa user posted image
 
jaz mam kužke rada, takšne in drugačene, vendar jih ne maram v svoji postelji, na svojem kavču, na svojem pojštru...zavedam se, da rabijo približno toliko časa in pozornosti, skrbi, kot moj otroček. in zato si ga v danem trenutku ne želim privoščiti, kakorkoli, da je bila to velika želja "ko se bomo preselili v hišo" na ogromnem ranču user posted image



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?