|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
22.5.2008 9:36:02   
ursa_p
Honey in lemavrica ... stanovanje je veliko samo 80 m2 (velikost stanovanja ni pomembna za velikost psa, ki ga kupujes - psu je vazno samo, da te ima ob sebi!). Prej sem zivela sama z dvema bokserkama v garsonjeri in sta se imeli cist fajn. 
Punce imajo 140 x 200 veliko posteljo, naceloma se notri ne nori, ceprav je dopoldne, ko nas ni doma dostikrat veselo ... tepih "na steni", povser, ki je na sliki je ze davno "pokojni", ... v glavnem imajo se fajn.

Ursalara ... zelo lepo si napisala svoje sporocilo ... se popolnoma strinjam. user posted image

Rija ... zakaj ze??? Jaz sem si psa kupila zaradi karakterja, ki mi ustreza ... bokser ni ne velik, ne hud pes - dalec od tega!!! Pri nas doma so sami prijazni psi. user posted image  Dobro si brcnila v temo. user posted image

Lp, Ursa

(odgovor članu Nikita***)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
22.5.2008 9:43:29   
ursa_p
Smo malo zasli s teme ... PES NI ZA NA VERIGO, ampak za sobivanje s clovekom.

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
22.5.2008 10:19:31   
rija
ursa p: mislim, da sem kar zadela žebljiček direkt na glavo, ker če bi mela dovolj velik ego, bi ti bilo ČISTO VSEENO, KAK TE GLEDAJO DRUGI LJUDJE.....torej....tvoje obnašanje je ne samo neodgovorno, pač pa tudi zelo otročje.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
22.5.2008 11:30:31   
Katey
Praktično vse svoje življenje smo imeli pse, tud zdaj ko sem na svojem ga imam in živi z nama v stanovanju, je pes pasme labrador in na sploh pravi cuker in polnopraven član družine, pa vseeno ga na posteljo in na kavč ne pustimo oz. zdaj ko je že star si tega niti ne želi, ker mu to ni bilo dovoljeno, ima svojo košaro, kjer spi giblje pa se lahko po celem stanovanju. Seveda ga imamo radi in nasploh se ogromno časa in način življenja prilagaja njemu, ker pes je ogromna odgovornost in če si ga kupiš se je treba tega prekleto dobro zavedati.
Nisem pa pristaš tega da se psu vse dovoli, ležanje na kavčih in posteljah, hranjenje pri mizi in lizanje krožnikovuser posted image  in takih in drugačnih stvari, ki za moj pojem niso primerne, pa s tem ne mislim nikogar obsojati,  pri nas tega enostavno ni in ne bo.
Glede privezovanja na verigo je pa moje mnenje tako, imam prijateljico, ki živi v hiši in ima psa pasme Bernski planšar,  pravega lepotca in socializiranega psa. Skupaj smo obredli ogromno vrhov, sprehodov in tečajev v pasji šoli. Ker pa okolica hiše ni ograjena in tudi boksa ni možno postaviti, je pes na verigi in sicer dolgi verigi tako da se lahko giblje po celotnem dvorišču in lahko vam povem, da mu ni prav nič hudega, vsakič ko je kdo pred hišo ga spusti prav tako je na sprehodih ravno toliko kot moj ki živi v stanovanju.
Tako da je potrebno ločit, kaj pomeni imeti psa na verigi, nikakor se mi ne zdi prav, da imajo določeni ljudje psa, ga pripnejo na verigo in je to vse kar 'naj bi pes poteboval' ga ne spustijo niti enkrat v življenju in je le del hiše, to je za moje pojme nespremenljivo in kruto, če pa ti možnosti ne dopuščajo druge izbire kot je veriga in se zavedaš, da pes potrebuje gibanje in tvojo navzočnost se mi zdi, da s tem načinom ni nič narobe.

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
22.5.2008 12:02:52   
ursa_p
IZVIRNO SPOROČILO: rija

ursa p: mislim, da sem kar zadela žebljiček direkt na glavo, ker če bi mela dovolj velik ego, bi ti bilo ČISTO VSEENO, KAK TE GLEDAJO DRUGI LJUDJE.....torej....tvoje obnašanje je ne samo neodgovorno, pač pa tudi zelo otročje.


Ah, ja. Mi je cisto vseeno za vse govorice, ampak mi ne odgovarja, da se glih vsak kreten spotakne vame!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
22.5.2008 13:08:08   
ursalara
Joj mi imamo doma 4 kužke in nobeden ni na verigi vsak ima svoj pesjak in veliko prostora za gibanje ko smo doma jih spustimo iz pesjaka in tekajo po naravi eden iz med njih je zlati prinašalec ki pa biva z nami v hiši in ni pogojev da bi bil zunaj!Jaz sem mnenja da nevarnih pasem ni vse je odvisno od lasnika psov recimo argentinska doga je pes ki je mojemu najbolj všeč in ko se bova selila bova definitivno imela vsaj 2 ta psa!Ta pes sploh ne sme biti zunaj zaradi svoje kratke dlake kaj šele na verigi je znano da je to ena bolj redkih pasem ki so zelo zaščitniški do otrok so pa dokazano boljši od pitbullov recimo greš samo na Fužine-Lj vidiš same pitbulle ko pa se prikažeš z argentinsko dogo pa vsi svoje kužke malo manj kot vzamejo v naročje in se popokajo domov ja zakaj hudiča saj ni nevaren pes pes bo nevaren samo takrat ko ga bo tako vzgajal lastnik!Vsak se ustraši nekatere pasme ki se recimo malo pozanimajo o njej recimo argentinska doga je bila ustavrjena za lov na divje prašiče in pume in vsak zdaj misli da če raztrga prašiča ali pumo da bo pa tudi človeka-napaka!Pes definitvno ni za na verigo pa ni važno kakšne pasme je,pes je tvoj spremljevalec in nič drugega drugače pa imate tisti nepoznavalci psov in njihove vzreje zelo obširen pravilnik napisan na zelo veliko pasjih forumih in to dejanje ki ga nekateri opisujete da je normalno za psa definitivno ni to je mučenje!Obstaja tudi zakon o mučenju živali jaz vam ga definitvno priporočam da si ga preberete!Navsezadnje se pes lahko prosto giblje če je ustrezno cepljen,kastriran ali steriliziran in da ni ugotovljeno zanj da je nevaren!Na forumo moj pes imate tudi kratke opise pasem in s tem si boste veliko pomagali pri nakupu psa!Recimo vam dam primer opisa pasme za Argentinsko dogo!



< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 23.5.2008 23:47:39 >


_____________________________

4.1.08 se nama je pridruzila najina princeska Lara!

http://picasaweb.google.com/krasevec.ursa


(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
22.5.2008 13:41:23   
Katey
Vse bi bilo lepo in prav, če bi si ljudje kupovali pasme psov, ki so jim dorasli in so meddrugim primerni tudi okolju v katerem živijo. Res je da noben pes ni slab, da so slabi lastniki, na žalost je pa še tako, da si preveč ljudi kupuje pse kot dokaz sebi in družbiuser posted image user posted image , kar je pa popolnoma zgrešeno in pomilovanja vredno.  To da bo pes nevaren samo takrat ko ga bo tko vzgajal lastnik, ne drži popolnoma, ker določene pasme imajo v sebi popadljivost, ki naj bi jo lastnik sposoben obvaladati svojega psa omejil oz. prevzgojil. Žalostno pa je dejstvo, da se vse več takih psov najde v urbanih okoljih, kjer je ogromno otrok, ljudi in drugih psov, zato še prevečkrat pride do neljubih dogodkov.


(odgovor članu ursalara)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
22.5.2008 14:24:43   
rija
raztrga prašiča ali pumo da bo pa tudi človeka-napaka!


tega pa res ne moreš vedet za 100%!

se je že prevečkrat pokazalo drugače. koliko pa je sploh incidentov, ki pač ne dobijo medijske pozornosti......

pes, pa naj je to pekinezer ali ta doga, ko so med ljudmi, sodijo na povodec.


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu ursalara)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
22.5.2008 14:31:37   
Katey
Sklepati po tem, za kar je bil pes vzrejen toliko in toliko let nazaj ravno ne gre, ker danes se pri pravih vzrediteljih vsak znak agresije odpravlja, oz. psi ki kažejo agresijo niso primerni za razplod.
Se pa strinjam, da naj bodo psi tam kjer so otroci, ljudje, ...na vrvici.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
22.5.2008 17:25:04   
ursalara
IZVIRNO SPOROČILO: Katey

Sklepati po tem, za kar je bil pes vzrejen toliko in toliko let nazaj ravno ne gre, ker danes se pri pravih vzrediteljih vsak znak agresije odpravlja, oz. psi ki kažejo agresijo niso primerni za razplod.
Se pa strinjam, da naj bodo psi tam kjer so otroci, ljudje, ...na vrvici.


Se strinjam s teboj itak pa je logično da v mesto ne boš šel z psom brez povodca no saj jaz ne grem če smo čisto iskreni jaz še nikoli nisem šla z psom v mesto!


_____________________________

4.1.08 se nama je pridruzila najina princeska Lara!

http://picasaweb.google.com/krasevec.ursa


(odgovor članu Katey)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
22.5.2008 17:33:16   
ursalara
IZVIRNO SPOROČILO: rija

raztrga prašiča ali pumo da bo pa tudi človeka-napaka!


tega pa res ne moreš vedet za 100%!

se je že prevečkrat pokazalo drugače. koliko pa je sploh incidentov, ki pač ne dobijo medijske pozornosti......

pes, pa naj je to pekinezer ali ta doga, ko so med ljudmi, sodijo na povodec.



Za vzrejo psov moraš imeti ustrezno dovoljenje in če na komisiji ugotovijo da je v psu agresija ti ne dajo vzrejnega dovoljenja!Pes mora itak iti v šolo oz gre bolj lastnik da se nauči kako ravnati z psom,v šoli ga itak civilizirajo in večina napadov če se zgodi se zgodi samo zaradi agresije drugih ljudi oz "draženja"ali prehitrih gibov!Se strinjam s teboj če že ljudje peljejo svojega psa v mesto naj bodo na povodcu jaz osebno z psem ne grem v mesto doma ga naj imajo pa v pesjaku ali za to primernem kotičku ne pa na verigi!


_____________________________

4.1.08 se nama je pridruzila najina princeska Lara!

http://picasaweb.google.com/krasevec.ursa


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
22.5.2008 19:34:16   
_andreja_
hvala za vaše mnenje..

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu ursalara)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
22.5.2008 23:51:49   
Anonimen
 
IZVIRNO SPOROČILO: evely

Ko se gre s psom na sprehod mora biti le-ta na povodcu.Mene je groza ko grem skozi park ali mesto in vidim psa ki ni na povodcu. Noben mi ne more garantirat da ta pes ne bo skočil v mimoidočega. Poleg tega pa obstajajo zelo visoke kazni glede tega ( mislim da nekje 400 €).Čisto prav.




Hja, ko bodo pri nas uredili t.i. "dog rune", bo zivljenje precej lazje. Zdaj psa ne smes spustit nikjer, vedno mora biti na vrvici (ne vem kako je za gozd). Ampak - moj pes ima strasen nagon, ker je pac lovska pasma. Torej spuscanje v gozdu odpade. Ob cesti itak ne more biti spuscena. Na PSTju so spet nekateri sitni. V Tivoliju pa so se trenutno razpasli wannabe telovadci. Ampak - zadnje case jst svojo kuzo v Tivoliju spuscam, vendar se striktno drzim tega, da po Tičistanu ne sme letat odvezana, ker ji ne pustim preganjat veveric in ptic (kar je zdaj tudi prepovedano), in obvezno je na povodcu, ko gremo mimo Colnarne oz. cez ograjeni del parka.

Ce se priblizujejo otroci ali pa pes na povodcu ali pa kaka psica, psa pac poklicem k sebi.

(odgovor članu evely)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
23.5.2008 0:09:04   
Anonimen
ursalara, navedi prosim vir, od koder kopiras, da ne bo kakih tezav zaradi avtorskih pravic.

_andreja_, pes je za v hiso. In ce bo pes tekal 5 ur skupaj, poleti na mocnem in vrocem soncu, mu ne bo fajn. Bo bolj zadovoljen z majhno teraso, po moznosti s senco.

Moja Luna je beagle, pa jo imamo v stanovanju, kjer nas zivi 5, trenutno lezi med mami in ocijem v spalnici (oci je bil ful proti psu in seveda sta oba cvekala, kako pes ne bo ne na kavcu, ne v postelji .. ja ja). Ce ji je ponoci slabo, jo je pac treba peljat ven, ce bruha sredi noci, je treba sredi noci pocistit. Zjutraj cez teden jo vozi ven moj oci, za vse ostalo pa sem zadolzena jaz.

Ko je sama, vcasih nic, vcasih pa max 6-8 ur (zelo redko), ves cas prespi. Tudi ce je kdo doma, ona spi. In ce celo dopoldne nic ne spi, je prav sitna in popoldne koncno omaga. Jaz npr. pridem iz sole vcasih ze ob 12h, pa ne greva nikoli pred 15. ven - ponavadi greva skupaj spat, ker takoj, ko se jaz ulezem v posteljo, je ze ona zraven in me praska s tacko, da jo moram bozat ali pa jo spustit pod kovter user posted image

Povodec pa NI ENAKO verigi! Do pred kratkim sem jaz imela Luno skoz na vrvici zunaj, ker je bil odpoklic za zjokat in ker se boji otrok (smo tudi ze imeli primer ugriza, nazalost) - odkar nam jo je nekdo zastrupil na balkonu. In tako se grozno boji otrok, ki kricijo, ki norijo, ki rolajo, ki se podijo z rolkami ... Boji se vsakega suma in poka, cesar se po naravni zasnovi ne bi smela (ker je lovec). Pa se - ker so jo zastrupili in od takrat je tako.

Spusceno sem imela le na agilityju in to je bilo to. Pa je prezivela. Ker smo delale dolge sprehode + igrale smo se doma. K sreci imamo dolg hodnik, da lahko nori za zogicami in cofi in vsem ostalim, kar ji pride pod gobec. Njej tudi trije dolgi sprehodi niso dovolj, ima prevec energije.

Ja, tudi moja babi ima enega psa na verigi in drugega v pesjaku. Seveda sem proti temu, ampak v hisi pa obeh tudi ne more imet. Zakaj imata dva psa? Kmecka logika, bi jaz temu rekla. Za enega definitivno nista primerna skrbnika, ker je pes za njiju premocan (mesanec med kraskim in nemskim in se kaksnim ovcarjem). No, pri njima bi jaz Luno lahko prosto spustila, ker imamo dovolj prostora. Ampak je ne morem, ker je zraven gozd in bi mi usla.

Pes rabi sprehod, pa tudi ce je prosto spuscen na vrtu itd. In to v vsakem vremenu - dezju,mrazu, vrocini, snegu, vsemu. Vsaj moja blazno uziva v dezju, ko jo enkrat spravis ven. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
23.5.2008 8:24:33   
ursa_p
Ursalara ... ti moram priznati glede argentinca ... na podlagih izkusenj z njimi sem opazila, da z majhnimi otroci niso sli skupaj. Zdej jih je ze kar veliko pri nas, tako da zdejsnjih linij ne poznam ravno, tako da ti lahko povem samo na podlagi 5-ih let nazaj. Drugace pa je to tudi meni fantasticen pes po izgledu, karakter mi pa ne odgovarja.

Kar se pa ogresije tice ... tukej ste malo naivni ... ni res, da pri vzrejnem "odpravljajo" agresijo, ker se takim psom ne da vzrejnega ... danes vsi dobijo vzrejno ... na zalost. Zato je pomembno je predvsem kaksnega vzreditelja najdes in da si ogledas pse iz njegove linije v razlicnih situacijah (predvsem v druzbi drugih psov in v druzbi ljudi).
Ursalara ... pojdi si kdaj pogledat vzrejni pregled ... mogoce ravno za argentince, ceprav jih je na vzrejnih ponavadi zelo malo.

Teme o psih vedno preidejo na NEVARNE PASME ... zeme najnevarnejsa pasma je nemski ovcar oziroma mesanci z njimi, ki se jim ogibam na 300m. Pa verjemite, da ne bo nikoli pristal med nevarnimi pasmami. Ampak sej pravim, to je ze druga tema.

Lp, Ursa

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
23.5.2008 8:57:47   
ursalara
Ribica  tole statistiko od doge sem kopirala iz statistike o psih prav o argentinskih dogah!
Ursa_p jaz osebno se ne strinjam s teboj moj kolega ima argentinca in so se temeljito pozanimali iz katerega legla prihaja in koliko je agresije v njemu ker se enemu iz komisije ni pustil pes pregledat oz prešlatat ni dobil vzrejnega odvisno na koga naletiš je pa čedalje več tega da lahko vsak dobi vzrejno!
Drugače pa pravim da je argetinec zaščitniški do otrok sem videla nekaj primerov je pa tudi statistično dokazano da niso doživeli še napada od argentinca!Na vzrejnem ne odpravljajo agresije samo ugotavljajo ali je prisotna ali ne no saj iz mojih izkušenj je pa res da ne vem kaj se dogaja zdaj govorim za 2-3leta nazaj!
Se pa popolnoma strinjam da morajo take pse imeti odgovorni in zreli lastniki!
Se pa strinjam s teboj glede nemškega ovčarja!Je pa recimo tudi dokazano da največ napadov pripisujejo zlatemu prinašalcu pa je za nas najbolj lep pes jaz ga imam doma in vem ko se se z psom stepel ker je prišel na njegovo ozemlje in ga prvi sam napadel smo jih komaj dali narazen statistika dokazuje da je bilo največ napadov in ugrizov na človeka od zlatih prinašalcov!





< Sporočilo je popravil ursalara -- 23.5.2008 9:03:52 >


_____________________________

4.1.08 se nama je pridruzila najina princeska Lara!

http://picasaweb.google.com/krasevec.ursa


(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
23.5.2008 9:01:57   
ursalara
No pa mislim da smo šli čisto iz konteksta te teme oz vprašanja jaz sem še vedno mnenja da pes ni za na verigo in se stinjam z ribico da veriga ali povodec so dve različe stvari

_____________________________

4.1.08 se nama je pridruzila najina princeska Lara!

http://picasaweb.google.com/krasevec.ursa


(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
23.5.2008 9:23:54   
angel_rebelde
IZVIRNO SPOROČILO: ursalara
Se pa strinjam s teboj glede nemškega ovčarja!Je pa recimo tudi dokazano da največ napadov pripisujejo zlatemu prinašalcu pa je za nas najbolj lep pes jaz ga imam doma in vem ko se se z psom stepel ker je prišel na njegovo ozemlje in ga prvi sam napadel smo jih komaj dali narazen statistika dokazuje da je bilo največ napadov in ugrizov na človeka od zlatih prinašalcov!


OMG, izven teme, se opravičujem.. A res? Jaz sem pa nameravala kupiti zlatega prinašalca user posted image

Za moje pojme pes ni za verigo, mi nismo nikoli imeli psa na verigi, razen če smo zunaj praznovali in so bili majhni otročki. Drugače pa nikoli. Na sprehodu so pa zmeraj bili na povodcu, ko smo bili v naravi, pa spuščeni.


< Sporočilo je popravil angel_rebelde -- 23.5.2008 9:25:26 >

(odgovor članu ursalara)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
23.5.2008 10:18:03   
ursalara
IZVIRNO SPOROČILO: angel_rebelde

IZVIRNO SPOROČILO: ursalara
Se pa strinjam s teboj glede nemškega ovčarja!Je pa recimo tudi dokazano da največ napadov pripisujejo zlatemu prinašalcu pa je za nas najbolj lep pes jaz ga imam doma in vem ko se se z psom stepel ker je prišel na njegovo ozemlje in ga prvi sam napadel smo jih komaj dali narazen statistika dokazuje da je bilo največ napadov in ugrizov na človeka od zlatih prinašalcov!


OMG, izven teme, se opravičujem.. A res? Jaz sem pa nameravala kupiti zlatega prinašalca user posted image

Za moje pojme pes ni za verigo, mi nismo nikoli imeli psa na verigi, razen če smo zunaj praznovali in so bili majhni otročki. Drugače pa nikoli. Na sprehodu so pa zmeraj bili na povodcu, ko smo bili v naravi, pa spuščeni.



poglej to dokazuje statistika jaz imam doma drugače takega razvajenca da verjet ne moreš je pa do moje dojenčice zelo zaščitniški poznam nekaj psov teh pasem ki so tako nežni in ki niso nobenega napadli jaz mislim da ni nič narobe če ga kupiš saj to dokazuje statistika jaz pa iz mojih izkušenj ti povem da je res super pes!!!


_____________________________

4.1.08 se nama je pridruzila najina princeska Lara!

http://picasaweb.google.com/krasevec.ursa


(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
23.5.2008 15:27:44   
ursa_p
Ursalara ... no, zascitniski so ze, ampak kar se tice majhnih otrok, se mi zdi, da niso ravno primerni. Je pa absolutno odvisno od vzreje in linije! Se najbolj pa od lastnika. Je pa res, da imajo visok prag potrpezljivosti. To govorim iz mojih izkusenj.

Ja, seveda da imajo najvec grizov po statistiki ZP-ji, saj tudi vse kar je mesano z ZP-ji je zabelezeno kot ugriz ZP-ja ... pa se nekaj je pomembno ... cist vsak hudic se vtakne v zlatega prinasalca (joj, kolk je lep, pa kar vanj plane) ... in logicno je, da bo pes imel kdaj tega dovolj, potem pa savsne. Pa se najvec jih je. Kdo se pa v pittbulla vtakne? Skoraj nihce.
Ce pa ste gledali po TV, je pa najvec ugrizov na hrvaskem ravno od nemskih ovcarjev ... to pa zato, ker je vsak mesanec podoben ovcarju tretiran kot ovcar. Upam, da razumete kaj pisem.

Angel_rebelde ... ce se dobro pozanimas o prednikih, vzreditlejih, itd. je to zelo krasen pes. Poglej si karakter psa in si preberi vec knjig, veliko pa izves tudi od lastnikov samih, ki jih srecas na cesti - na primer.
Cist izven teme ... pred cca. 15 leti je bila cela linija ZP-jev agresivnih ... enega od njih so imeli moji stari starsi ... posledice ... pogrizeni cisto vsi, razen mojega najstarejsega brata. Pa je ostal pri hisi vseeno 13 lepih let. Jaz ga nikoli ne bom pozabila. user posted image

Lp, Ursa

(odgovor članu ursalara)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
23.5.2008 15:51:55   
hmm...
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

...... pes na ketni, zaveži se ti na ketno in tekaj v krogu in lajej na moža.... a bo lepo???? najbrž ne tebi in ne možu... jaz sem absolutno proti zavezovanju psov.....a ni dpmž tega tudi prepovedalo??


naredite ograjo okoli hiše in mejte ga spuščenega, pes rabi svobodo in ne tekanja v krogu.... in če ne, naredite mu raje velik pesjak in ga dopoldan, pred službo in popoldan peljite na dolg sprehod, ker pes rabi polno gibanja.......



Se strinjam.



Samo na ketni NE!

To je nekaj najhujšega za psa. Tako kot so že skoraj vse druge napisale, ga imej spuščenega na terasi ali pa mu  naredi velik pesjak. Zdaj bo vročina poleti in glej da bo imel dosti sence in še posebej VODO.

_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
23.5.2008 19:10:35   
jolly123
ursalara kot je že rekla ribica daj prosim navedi vir oziroma si preberi temo http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,16514.0.html

Iz mojpesa namreč ni dovoljeno kopirati karkoli brez dovoljenja upravljalca mojpesa.

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
23.5.2008 21:20:20   
ursa_p
RibicaRR ... sploh nisem pogledala, ce je bilo glede argentinca kopirano iz mojpesneta. Bo treba takoj odstraniti slike, pa mislim, da bo treba izbrisati tudi tekst. Tako objavljanje vsebih iz mojpesneta namrec ni dovoljeno. Je pa vse na linku povedano.

Lp, Ursa

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
23.5.2008 23:47:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ursa_p

RibicaRR ... sploh nisem pogledala, ce je bilo glede argentinca kopirano iz mojpesneta. Bo treba takoj odstraniti slike, pa mislim, da bo treba izbrisati tudi tekst. Tako objavljanje vsebih iz mojpesneta namrec ni dovoljeno. Je pa vse na linku povedano.

Lp, Ursa


Ja, ravno zaradi tega sem jo prosila, da navaja vir, ker nimam casa se po netu iskat, od kod je kopirano, ker se nekako raje ubadam z ucenjem za maturo user posted image

(odgovor članu ursa_p)
  Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: pes na verigi; da? ali ne?
24.5.2008 9:26:13   
ursalara
IZVIRNO SPOROČILO: ursa_p

Ursalara ... no, zascitniski so ze, ampak kar se tice majhnih otrok, se mi zdi, da niso ravno primerni. Je pa absolutno odvisno od vzreje in linije! Se najbolj pa od lastnika. Je pa res, da imajo visok prag potrpezljivosti. To govorim iz mojih izkusenj.

Ja, seveda da imajo najvec grizov po statistiki ZP-ji, saj tudi vse kar je mesano z ZP-ji je zabelezeno kot ugriz ZP-ja ... pa se nekaj je pomembno ... cist vsak hudic se vtakne v zlatega prinasalca (joj, kolk je lep, pa kar vanj plane) ... in logicno je, da bo pes imel kdaj tega dovolj, potem pa savsne. Pa se najvec jih je. Kdo se pa v pittbulla vtakne? Skoraj nihce.
Ce pa ste gledali po TV, je pa najvec ugrizov na hrvaskem ravno od nemskih ovcarjev ... to pa zato, ker je vsak mesanec podoben ovcarju tretiran kot ovcar. Upam, da razumete kaj pisem.



se strinjam

IZVIRNO SPOROČILO: jolly123

ursalara kot je že rekla ribica daj prosim navedi vir oziroma si preberi temo http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,16514.0.html

Iz mojpesa namreč ni dovoljeno kopirati karkoli brez dovoljenja upravljalca mojpesa.



če bi dobro prebrala tekst bi videla da ni bilo kopirano iz moj pes ampak je bilo povzeto iz člankov argentinske doge lahko ti pa navedem pravi naslov pa boš videla!
http://www.vecer.si/tacek/default.asp?kaj=6&id=2006061505076551

ter živalce.com nisem pa zasledila na teh člankih da jih ne smem kopirati,nisem pa jaz kriva če imajo povsod na večih forumih ali v članih podobne ali iste slike,lahko pa si v iskalnik utipkaš argentinska doga ali dogo argentino pa boš videla koliko tem se ti odpre!




_____________________________

4.1.08 se nama je pridruzila najina princeska Lara!

http://picasaweb.google.com/krasevec.ursa


(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?