|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Življenje s starši v isti hiši
27.5.2008 15:44:03   
Olivija
mene sta pa tako razvadla, da prav uživam v tem, da živimo v isti hiši (ločena vhoda). user posted image

Med mojo drugo porodniško je mami delala doma in jaz sem se imela krasno. Fajn družbo, skuhana kosila, občasno varstvo  ... kaj naj si človek več želi.

Sta pa naša dva zelo skulirana in imata svoje interese  in na srečo se  tudi ne vtikata v najine zadeve.




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Življenje s starši v isti hiši
27.5.2008 16:03:24   
Nogavica
Mi trije tudi živimo v mansardi nad mojimi. Od lani imamo svoj vhod, račune delimo na pol, velikokrat se tudi po nekaj dni ne srečamo. Zaenkrat nam je fajn. Moji ne hodijo gor, razen ko so povabljeni, tudi vtikujejo se ne v naše življenje.

_____________________________

Živa - 22. 11. 2006
Tilen - 17. 10. 2009

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Življenje s starši v isti hiši
27.5.2008 16:30:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

Zelo imam rada svoje starše, ampak raje pod most, kot z njimi v istem stanovanju user posted image . Enako s partnerjevimi starši..


No, jaz bi z mojimi se potrpela, ampak zgolj za prehodno obdobje. Z njegovo mamo pa ga ni denarja. Pa raje zivim se 15 let narazen.

(odgovor članu Rožica I)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   [Brisano sporočilo]
27.5.2008 18:53:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ~Biba~)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Življenje s starši v isti hiši
27.5.2008 20:34:44   
Netopirčy81
Prva 3 leta sva bila pri njemu doma, zdaj sva pa že 1,5 leta na SVOJEM v najemu. Res je zakon, ne bi šla več ne k njemu, ne nazaj k našim.

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Življenje s starši v isti hiši
27.5.2008 22:10:07   
Anonimen
KL, zame veš kako je.user posted image

(odgovor članu Netopirčy81)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Življenje s starši v isti hiši
27.5.2008 22:44:34   
Shorty_
Živimo pri njegovih ločeni vhodi skupen vrt. Super mi je ker grem lahko na WC in tamalo pustim zunaj  ipd., seveda pa si med seboj pomagamouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Življenje s starši v isti hiši
27.5.2008 23:42:31   
andie
Tut mi živimo pri mojih.
Pri njegovih jaz ne bi nikol.user posted image user posted image
Zastopimo se super, enkratnouser posted image  Vedn smo se.
Imamo svoje stanovanje v spodnjem štuku, ne rabimo plačevat stroškov.
Mojadva dost delata in hodita okol, tak da sem ful vesela, ko sta doma, se zlo rada z njima pogovarjam in sem z njima.
Nikol nista bla kakorkol odveč, upam, da mi tut njima ne. Se še nismo skregal in se gotovo ne bomo nikoli.

Glede vprašanj-
Ja, mama je bolj kot ne skos v bajti, dela. Ati uživa zunaj na sončku in js ponavadi plazim za njim s hčerkico in se pogovarjamo. On uživa v delu zunaj, sem mu pomagala prej, zdaj zaenkrat ne, ker mala še ne hodi, tko da moram bit zraven nje.

Ja, lahko se v miru sprehajam ipd... ker mi je fajn, če sta mojadva tut zuni. Fant enako.

Zunaj se ne deremo in kregamo, to se sam noteruser posted image

Moti me, da nismo sami takrat, ko seksama in je treba bit tihouser posted image  Pa še to imava čas ponavadi zvečer, tak da med tednom se mal zadržima, med vikendom pa mojih itak večinoma niuser posted image

Meni v glavnem je najboljša stvar v življenju, da sem lahka z mojimi skupaj (dost drugih stvari ne štima, ampak to mi pa največ pomeni)user posted image


(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Življenje s starši v isti hiši
28.5.2008 0:01:13   
rija
HB sami.



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu andie)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Življenje s starši v isti hiši
28.5.2008 6:46:34   
srki
Midva živiva pri naših že več kot 4 leta. Do sedaj ni bilo nobenih problemov, se dobro razumemo.

Z njimi živiva zato, ker je bila možnost, da si urediva začasno gnezdece pri naših in šparava na tem, da se preseliva na svoje, kar v kratkem tudi bo.

Ne, meni ni težko živeti z njimi. Vendar, to je kratek rok, kaj bi bilo, če bi vedno tako ostalo, pa ne vem.

Če celo življenje z nekom pod isto streho živiš, pa je, po mojem, potrebno tudi veliko prilagajanja z ene in druge strani.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Življenje s starši v isti hiši
28.5.2008 7:21:58   
Tinky
Živiva pri mojih (ločen vhod in dvorišče), vendar samo še do septembra.
Razumemo se super, vendar sem mišljenja, da stari in mladi ne grejo skupaj.




_____________________________

Teo 10.7.2008
Maja 27.7.2010

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Življenje s starši v isti hiši
28.5.2008 8:11:41   
mini11
No, pri nas je pa čisto tako kot je zapisala andie . Živimo skupaj in se midva niti ne pogovarjava, da bi šla na svoje. Pa imava možnost.
Tako da vse je odvisno od ljudi, nekateri lahko živijo skupaj, za druge pa je boljše da ne.user posted image  

(odgovor članu andie)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Življenje s starši v isti hiši
28.5.2008 8:53:40   
deja27
živiva pri njegovih,res za po****it,vedno en vtikanje,poslušanje,na dvorišču nisem tud 5min.sama,je varnost (tašča) že za manouser posted image user posted image po vrhu sta pa,še pamet sveta pojedla.

(odgovor članu mini11)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Življenje s starši v isti hiši
28.5.2008 9:18:03   
Mandek
Z bivšim sem živela v hiši njegovih staršev-ločen vhod, svoje stanovanje, svoj del dvorišča. KAO. Zalomilo se je, ko je gospa Tečka želela, da jaz čistim del hiše, kjer ima ONA avto. Khmuser posted image . In ko se je vsa namulila, ker je nisem vsak dan, ko sem prišla iz službe ali faksa, letela pozdravit. Da bi lahko moralizirala. Z mojim sva se sicer dobro razumela, ampak sčasoma so ta vmešavanja načela najino vezo. Sem pač dovolila to, ne zanikam. Ampak on ni bil pripravljen it drugam dokler ne bi imel vsega denarja na kupu (nekje 15 let).
Z mojim pa sedaj živiva v podnajemu, ampak greva ven, ker imava drugačen cilje. Do poroda bova pri njegovi mami (v najslabšem primeru greva ven prej), potem pa se začne druga zgodba...user posted image

(odgovor članu deja27)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Življenje s starši v isti hiši
28.5.2008 9:54:27   
Markova
Kaj pa ko ste odzunaj bajte; si ja delite isto dvorišče.
Kaj naredite; če se spravte recimo ven lenarit. Medtem pa si tašča/tast oz. mama/oče zmislita da bosta kaj postorila okrog bajte...saj veste vedno se najde kaj za delat okrog bajteuser posted image Nimate svobodne volje odločat...ležite in ju pustite da npr. grabljata, žagata; ali skočite pomagat;klub temu da ste hoteli imet urco le zase?

Ja, če se namenim sedeti z nogami v luft, točno to počnem. Nihče me grdo ne gleda. Kaj si mislita ne vem, kakšna beseda na to temo ne pade nikoli. Načeloma pa tudi sama rada brskam po vrtu in s tem nimam težav.

Se lahko zuanj sprehajate, delate kar se vam zahoče; ne da bi se pri tem srečali s taščo/tastom oz. mamo/očetom..in morate odgovarjat na vpr. kaj je to, kaj delaš to, daj raje ono tak (smajli ki si puli lase user posted image )

Normalno, da lahko delam, kar se mi zahoče. Srečamo pa seveda se. A zaradi mene ne bodo hodili na lasten vrt, kadar se jim bo zazdelo?

Se lahko zunaj derete/ kregate na glas; ne da bi ostali z velikim zanimanjem (beri radovednostjo) opazovali dogajanje?

Deremo in kregamo se pa na vrtu itak  ne in se  ne bi niti, če bi imeli svoj vrt. Dretja na vrtu ne toleriram že nasploh, ker menim, da nas sosedje niso dolžni poslušat. S tem mislim kričanje in ne normalno pogovajanje in otroško zabavo.

Mam občutek da znotraj bajte že je tista svoboda, mir; ampak zunaj pa...nikoli niste sami..ker vas gleda; posluša big taščauser posted image Vas ne moti ta občutek, da niste sami? user posted image

Ne, res me ne moti. In zame tašča ni big tašča ampak čisto prijetna oseba, s katero prav rada poklepetam. Jasno, da nas gleda in posluša, pa saj tudi mi njih gledajo, kaj pa če gre njim to na živce?
Kaj pa vem, se zavedam, da imam srečo, da sta tašča in tast taka, kot sta.
Še vedno trdim, da sta za špetir vedno potrebna (najmanj) dva.

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Življenje s starši v isti hiši
28.5.2008 10:08:57   
jagoda77
od kar sem se odselila od doma nekaj let nazaj, moram rečt, da mi je prav super
nikoli ne bi živela več doma, pa ne zato ker se ne štekamo, ampak zato ker imam rada svoj mir in pa predvsem to, da nekdo vedno o meni vse ve... kdaj pridem, kam grem, koga ni doma,.... in pa ko ti druženje z domačimi ali taščami in tasti presede, enostavno vstaneš in greš domov... na svoj dom vsaj par KM stran user posted image
raje v najemu kot pa doma, tko jest pravim
ampak zdej bova tko čist na svojem svojem, pa bo še boljš :-)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Življenje s starši v isti hiši
28.5.2008 10:27:28   
mika
No, kajnda, vidiš, da tastari in tamladi ne grejo skup


Pa ni vedno tako. mi smo z mojimi živeli 4 leta skupaj v skupnem gospodinjstvu, pa ni bilo niti enega konflikta.

sedaj je z nama tast. Na začetku je bil problem, ker ga je tašča napihovala, da mu bo moj mož vse pobral, da bo naš hlapec in ji je verjeluser posted image , čeprav sva ga midva vedno potegnila iz težav, ki mu jih je delala tašča.
sej sem o tem stokala na RR, ampak pol sem si rekla, kaj sem si zakuhala moram požret. bomo poskusili, če bo šlo, bomo skupaj, če pa ne, pa vrneva denar in naj gre na svoje.
no in danes lahko rečem, da si boljšega tasta ne bi mogla želet. nobenih konfliktov, vse se lahko pogovorimo. tast je videl, da se vedno drživa dogovora in nama 100% zaupa. prej ko je živel sam, je s pokojnino šel komaj iz meseca v mesec, sedaj pa mu kar nekaj ostane in je zelo zadovoljen.
sploh pa mu je v veliko veselje, naša pupa in sta veliko skupaj.
Dedi je zakonuser posted image .


(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Življenje s starši v isti hiši
28.5.2008 11:07:42   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: deja27

živiva pri njegovih,res za po****it,vedno en vtikanje,poslušanje,na dvorišču nisem tud 5min.sama,je varnost (tašča) že za manouser posted image user posted image po vrhu sta pa,še pamet sveta pojedla.


V takem primeru je pa pametno spokat.

Jaz tudi pravim tako, kot Jagoda. Čeprav ni konfliktov in se imaš lušno, je tisto, kar je tvoje, res najboljše. Najbolj fajn pa mi bo, ko se bom lahko naga po bajti sprehajala, če bom hotelauser posted image .

(odgovor članu deja27)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Življenje s starši v isti hiši
28.5.2008 11:14:36   
maartinca
Tudi mi trije živimo pri mojih v zgornjem nadstropju nimamo ločenega vhoda pa kar gre, če jima pa kaj ni prav pa povesta in se pogovorimo. Res pa je da sta že oba kar v letih (75) in se jima niti ne da vmešavat kaj dosti no ja mami včasih kaj pokomentira ampak se ne dam motit. Če bo vse po sreči bova pa tudi v roku 2-3 let na svojem, sicer samo čez cesto ampak bomo sami.
Imela pa sva možnost tudi pri njegovih strarših si uredit stanovanje in nama nebi bilo potrbno it v novo gradnjo vendar sva oba rekla ni šans. Ker njegova sta pa maljša (50 ) let in bi naju že sedaj rada malo pokomandirala, če bi pa skupaj živeli ...
Mislim pa da je našim partnerjm lažje biti pod tujo streho kot nam, ker pri njih gre tko čez en uhelj notr in druzga ven ... me pa vse slišimo in se potem obremenjujemo ...

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Življenje s starši v isti hiši
28.5.2008 18:17:50   
only_me
mi3 živimo skupaj z mojimi starši (in z mojim bratom in sestro) Mi3 in starša smo v isti etaži, brat in sestra pa v drugi. Trenutno zidava, ampak se nama nikamor ne mudi s selitvijo, kajti tu nam ne manjka nič. Nobenih stroškov, razumemo se.... pa čeprav imamo skupni vhod, skupno kopalnico, kuhinjo.... Moram reči, da smo zelo tolerantni eden do drugega, tako da prepirov skoraj ni. Ne rečem - so, ampak ne hudi.

Tako da velika hvala mojim staršem, kajti na njun račun je nama omogočeno, da lahko maksimalno šparava za hiško.Res si želim, da bi vas več imelo take starše.

Je pa res, da vseeno komaj čakam, da bomo tak daleč, da se bomo selili, čeprav bom celo familijo ful pogrešala. Ampak - ko si na svojem, si le na svojem :D

(odgovor članu via_2)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Življenje s starši v isti hiši
28.5.2008 21:35:26   
aprilčica07
Mi3 smo v hiši mojih staršev, ločen vhod, ločeni stroški.... Razumemo se super,konfliktov zaenkrat ni:):)  Kako bo v prihodnosti pa nismo še zihr, ker je dosti odvisno od službe  dragega (zna bit, da bo delovno mesto na drugem koncu Slovenije), ma če do tega pride bomo problem reševali takrat. Zaenkrat nam pa prav nič ne manjka.):)

Mislim, da tud če bi živeli pr tašči ne bi blo kakšnih problemov, je super ženska, in bolj kot berem razne poste na temo tašč ni niti slučajno taka tašča:)

(odgovor članu only_me)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Življenje s starši v isti hiši
28.5.2008 21:53:09   
Splet.Ka
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

Koliko vas je takšnih, ki živite v isti hiši s svojimi ali partnerjevimi starši?
Zakaj živite skupaj, oziroma ali je težko živeti pod isto streho?


Po kakšnem letu najine zveze mi je že postalo jasno, da z življenjem pod isto streho z njegovimi ne bo nič, čeprav bi živeli v hiši, imeli bi ogromno stanovanje, ogromen vrt,...

Vesela sem, da sem že prej izkusila nekaj skupnega življenja, da se mi ni bilo težko odločiti za svoj mir. V njihovi družbi ne morem niti riti s stola dvignit, ne da bi me vsaj dva človeka vprašala, kaj želim, ali kaj rabim, kam grem, kaj nameravam. In potem se vsaj trije "zagrebejo", kdo mi bo tisto stvar prvi priskrbel. Če nimam posebnih želja, me pa nonstop sprašujejo, ali bom jedla to in ono,...

Na srečo smo šli pred 12 leti tudi skupaj na počitnice in smo se imeli porazno. Zdaj pri nas najbolje delujejo presenečenja - da se tam pojavimo nenapovedani.

Da ne bo pomote, z njegovimi se čisto ok razumemo, a le, če nismo prisiljeni biti preveč skupaj. Tako da cenim svoj mir v malem stanovanju bolj kot vse na svetu.

No, pa če bi živeli v isti hiši, nikoli ne bi vedela, kdaj bova ostala brez strehe nad glavo, ker nihovo družinsko podjetje propada in se bliža dan, ko bodo ob vse, kar imajo, vključno z domom.

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Življenje s starši v isti hiši
28.5.2008 22:11:28   
Sunny Morning
IZVIRNO SPOROČILO: NRMM
Sem mnenja,da moraš biti od staršev stran toliko,da k tebi ne morejo v copatih ali biciklom user posted image .

Pri meni to ne pali...niso moji problem.

_____________________________

06.01.2008 se nama je rodila princeska Neja!

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Življenje s starši v isti hiši
28.5.2008 22:14:42   
Sunny Morning
Se samo meni zdi ali ima večina žensk probleme s taščami.user posted image

_____________________________

06.01.2008 se nama je rodila princeska Neja!

(odgovor članu Sunny Morning)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Življenje s starši v isti hiši
28.5.2008 22:15:59   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Sunny Morning

Se samo meni zdi ali ima večina žensk probleme s taščami.user posted image


Se ti kar prav zdi. TO ugotavljam že par let tukaj....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Sunny Morning)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?