|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
2.6.2008 23:29:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Tiset, ki dojite - hrana
3.6.2008 8:02:58   
srki
Ampak res. Ko so meni začeli govorit, ne tega, ne onega, sem se vprašala, ja kaj hudiča pa naj potem še jem. Vsak dan samo krompir, riž, govedino, piščanca....kaj še? Za svinjino so me tudi, naj je ne jem, samo če pa pogledamo, kaj dobiš v porodnišnici za zajtrk, kosilo in večerjo?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Tiset, ki dojite - hrana
3.6.2008 9:14:11   
BibaMaJa
Od začetka jem vse in ni imel nobenih krčev.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Tiset, ki dojite - hrana
3.6.2008 10:32:56   
mali007
Saj ni nihče rekel, da tega ne smeš jesti, le da se je te hrane dobro izogibati. Sicer pa je od posameznice odvisno, kaj hoče jesti in česa ne. Jaz tega nisem.

Kar se pa tiče porodnišnic - v Kranju sem pred porodom dobila tako hrano, kot naj bi jo jedla doječa mamica, po porodu pa čisto normalno hrano (mi je potem moj nosil hrano): svinjski dunajski, pečen krompir, zelje....

Čokolada pa je mojega miška dejansko zaprla user posted image

(odgovor članu BibaMaJa)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Tiset, ki dojite - hrana
3.6.2008 11:18:54   
mali007
No, da dokončam....

Pri čokoladi je pomembna vsebnost kakava, več ga je, bolj zapira (očitno ne vseh - blagor vam). Banane naj bi tudi zapirale, pa mene ne.

Sploh pa spisek ni dolg in je toliko druge hrane, da se da nekako preživeti prve 4 mesece. Kaj pa manjka govedini, teletini, puranu, piščančku, zajcu, ribam...  Ko so bili prazniki sem namesto orehove potice jedla pehtranovo in skutno. Kakšno tortico (sadno - brez jagod) tudi pojem, čeprav je v njej beljak.

Men je bilo najbolj hudo za čokolado, sem manijak nanjo. Sem jo probala tm okoli 4. meseca in je user posted image takoj zaprla. Še sedaj, če jo pojem več kot 2 koščka (ima 6,5 m) ga zapre.

(odgovor članu mali007)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Tiset, ki dojite - hrana
3.6.2008 14:32:48   
Majabo
Tudi jaz sem na"dieti" in bom počasi začela uvajati nove zadeve v jedilnik. Stročnic ne jem in jih ne pogrešam, bi pa jagode in čokolado, ki jih ne probam! Kozice sem že jedla in ni bilo nič narobe. Namesto tort si pač privoščim kakšno palačinko ali štruklje. Sladoled pa le vanilijev.
Od sadje jem banane, lubenico, olupljene jabolka in breskve. zelenjavo vso vendar samo v juhah, surove ne.
Od mlečnih stvari jem bolj malo, ubistvu samo sir in aktivio ali aktimel.

Pogrešam seveda zeleno solato in paradižnik, kisle stvari.

Ze nekaj dni me matra da bi pojedla tuno - rio mare. pomoje nebi bilo nič narobe?? kaj pa topljene sirčke??

(odgovor članu mali007)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Tiset, ki dojite - hrana
4.6.2008 19:23:13   
mali007
Saj zeleno solato lahko ješ, le kisana naj bo z jabolčnim kisom (ne z navadnim vinskim).

Kaj, a tunina v konzervi ni v redu? Jaz jo namreč jem.

(odgovor članu Majabo)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Tiset, ki dojite - hrana
5.6.2008 13:08:07   
simin
jaz sem se prvi mesec kar pazila, potem pa sem počasi začela jest skoraj vse, tudi čokolado, solato..
še vedno pa ne jem, stvari, ki napenjajo, mleko in mlečne izdelke pa obožujem in jih jem že od prvega dne dalje in na srečo ni malčku nič škodilo!
poslušaj sebe in kmalu boš ugotovila, kaj lahko in česa ne, majhne pregrehe so pa dovoljene, zaradi njih ne bo tvojega user posted image  nič manj in nič več zvijalo.

(odgovor članu mali007)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   [Brisano sporočilo]
5.6.2008 13:50:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mali007)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Tiset, ki dojite - hrana
5.6.2008 15:24:09   
aleži
Mah, pri prvem sem res ful se držala strogo nisem jedla fižola, jagod, čokolade,... mleka in mlečnih proizvodov zaradi moje alergije.... zdaj pa ne kompliciram kaj preveč pri drugorojenki. Jem skoraj že vse razen tistih stvari katere napenjajo, jagod in svinjine ter si vsako toliko privoščim mleko s kavo.  Čokolada, njammm!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Tiset, ki dojite - hrana
5.6.2008 21:26:11   
mali007
Da ga je zaprlo, vem po tem ker ga je matralo. Zjutraj je v spanju jokal (pa ne zaradi zob ali česa podobnega) in se napenjal tudi čez dan, ven pa ni prišlo nič. Trebušček je imel že čisto napihnjen. Ko pa se je le pokakal (z muko in po nekaj dneh, sam ali pa s pomočjo svečke) je bilo zelo trdo, potem pa čisto v redu.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Tiset, ki dojite - hrana
9.6.2009 20:00:58   
FLASK_A
No, ponovno obujam starejšo temo.

Torej: kaj dejansko jeste tiste, ki ste ugotovile, da hrana vašim dojenčkom povzroča težave?
Jaz lahko jem:

- jogurti, mleko, navaden namaz, navaden sir, sladka smetana
- salama, hrenovke
- pica
- kruh
- puran/piščanec
- zelena solata, rdeča pesa
- krompir, riž
- grah, korenje

Moje kosilo- če dejansko pridem do njegauser posted image :
1- puran s krompirjem in solata
2- piščanec s popečenim rižem in rdeča pesa (paradižnika ali mezge ne smem)
3- pica in solata
Med temi obroki pa malica- navadno salama pa kruh.

Zdaj pa vas prosim za kak pameten jedilnik, ker nisem kuharica in nimam pojma, kako skup sestavljat stvari, da bo kolikor toliko različno in dobro
Kako in kakšno hrano ste si ve pripravljale?


_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu mali007)
Neposredna povezava do sporočila: 37
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Seks po porodu: Ste vedeli?
Približno šest tednov po porodu, ko se konča čišča, naj bi par spet lahko pričel s spolnimi odnosi. Moški seveda nekolik...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?