|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
26.6.2008 19:25:00   
Paštetka
za debelost otrok so krivi v prvi vrsti starši in babice in dedki pri tistih,kjer le-ti otroke čuvajo. Sploh babice vedno nekaj tiščijo vanje: da le ne bo lačen user posted image .

Zakaj starši? Ker le-ti kupujejo hrano in se odločajo kaj bodo jedli. Potem priprava hrane. Žal, ampak 70% staršev ne zna pripraviti zdravega kosila oz. obroka. Pod nezdrav obrok ne štejem kakšnih kašic ali linotov, saj ti po mojem mnenju vsebujejo še več vitaminov in ostalih pomemnih sestavin, kot drugi doma pripravljeni obroki.

Zelenjave se žal vse preveč razkuha, testenine prav tako, premalo se pogleda na deklaracijo, kaj in česa vsebuje katero živilo.... POtem smo prisiljeni kupovati cenejšo hrano v diskontih,kjer je potem boljše ne prebrati deklaracije. user posted image  Premalo ljudi je osveščenih, kaj kateri E-ji so, kaj pomeni pravilno pripraviti hrano...

Res je da je tempo življenja vse hitrejši, vendar to ni izgovor za nepravailno prehranjevanje. Za kuhano zelenjavo rabiš max. 11 minut, za testenine pa tudi 3 minute časa. Solato otrebiš max. v 5 minutah...

In zakaj potem imamo otroke, če zanje nimamo časa user posted image


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
26.6.2008 20:05:55   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Res je da je tempo življenja vse hitrejši, vendar to ni izgovor za nepravailno prehranjevanje.


Res je ni izgovor, vse je stvar prioritete. In kot pravi mič stvar navade. Navade pa je kar težko spremeniti. In to, da imaš otroka je ena fajn motivacija, da jih spremeniš.

Ampak za normalno izobraženega in situiranega človeka naj to ne bi bil problem. Dejansko je problem za ljudi, ki nimajo denarja saj so prisiljeni kupovati poceni izdelke. Jaz še nikoli nisem videla budget polnozrnate testenine.

ko slišiš za zgodbe, da je otroku največja poslastica jogurt, in ne čokolade, me kar stisne.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
26.6.2008 20:10:53   
BAMBINA_
No, tole je tudi ena zanimiva teorija o debelosti otrok: KLIKNI

_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 0:04:35   
skuštrana
Pod nezdrav obrok ne štejem kakšnih kašic ali linotov, saj ti po mojem mnenju vsebujejo še več vitaminov in ostalih pomemnih sestavin, kot drugi doma pripravljeni obroki.


Ti to resno? Linoti so kakorkoli jih obrneš navaden junk food... In nikoli nimajo več vitaminov in mineralov kot doma pripravljen obrok..Sladkorja pa ja..

Pa jih pri nas tudi jemo, sploh jaz imam zelo rada keksolino, tamala čokolino, ampak se zavedam da je to junk food in se ne slepim da je kao zdrava hrana.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 7:16:06   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Pobalami

Dejansko je problem za ljudi, ki nimajo denarja saj so prisiljeni kupovati poceni izdelke. Jaz še nikoli nisem videla budget polnozrnate testenine.



ja, to je tudi res. zdrava hrana je dražja kot "navadna". In marsikdo res komaj skrpa za štruco belega kruha na dan, pa za bele mercatorjeve ali ne vem čigave makarone. In v tem je tudi problem, saj je tudi znano, da je več debelih ljudi med "nižjim slojem" prebivalstva.

In ja, linoti in ostale kašice, katerih se nekateri tako radi poslužujejo, so res navaden junk food. Predhodnica Mc Donaldsa.

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 7:18:41   
Suzy.
Mislim, da je vedno krivda staršev, da so otroci predebeli.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 7:53:14   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Pod nezdrav obrok ne štejem kakšnih kašic ali linotov, saj ti po mojem mnenju vsebujejo še več vitaminov in ostalih pomemnih sestavin, kot drugi doma pripravljeni obroki.


Ti to resno? Linoti so kakorkoli jih obrneš navaden junk food... In nikoli nimajo več vitaminov in mineralov kot doma pripravljen obrok..Sladkorja pa ja..

Pa jih pri nas tudi jemo, sploh jaz imam zelo rada keksolino, tamala čokolino, ampak se zavedam da je to junk food in se ne slepim da je kao zdrava hrana.



ja, smrtno resno. Nanaša se pa na en drug zgoraj  moj omenjeni odstavek.

Ne boš verjela, kako znajo eni kuhati brokoli. Namesto 5 minutk, ga kuhajo po eno uro. Prav tako je v 80% primerov pri vseh zelenjavah. POvej mi, kaj ostane potem v tej zelenjavi noter? Nič. Pa še okus je za bljak zato otroci ponavadi zelenjave nočejo jesti. Zdaj pa preračunaj, koliko potem ostane kje procentualno vitaminov in vsega noter, pa da vzameš še tisti grižljaj razkuhane zelenjave, ki ga bo dete pojedlo. ZERO.

ZA mene je junk food, hrane, ki vsebuje prazne kalorije. In med te lahko komot prišteješ doma razkuhane testenine npr., bel kruh... potem lizike, bonboni, razni kupljeni keksi, moje včerajšnje nektarine, ki npr. niso bile niti približek nektarin, so se pa čutila vsa škopilna sredstva note, potem gazirane pijače ki niso nič drugega kot v vodo dodan sladkor, barva in mehurčki ...

Vsi piškoti, čokolade niso junk food. Čokolada ima ogromno kalcija in kalija. Eni otroci ga rabijo.

Zato pa pravim, potrebno je prebrati dekalracijo, kaj vse kaj vsebuje in potem razpredati o tem kaj je zdravo in kaj ne.

Seveda pa zmernost velja povsod

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 7:55:43   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Pod nezdrav obrok ne štejem kakšnih kašic ali linotov, saj ti po mojem mnenju vsebujejo še več vitaminov in ostalih pomemnih sestavin, kot drugi doma pripravljeni obroki.


Ti to resno? Linoti so kakorkoli jih obrneš navaden junk food... In nikoli nimajo več vitaminov in mineralov kot doma pripravljen obrok..Sladkorja pa ja..

Pa jih pri nas tudi jemo, sploh jaz imam zelo rada keksolino, tamala čokolino, ampak se zavedam da je to junk food in se ne slepim da je kao zdrava hrana.



ja, smrtno resno. Nanaša se pa na en drug zgoraj  moj omenjeni odstavek.

Ne boš verjela, kako znajo eni kuhati brokoli. Namesto 5 minutk, ga kuhajo po eno uro. Prav tako je v 80% primerov pri vseh zelenjavah. POvej mi, kaj ostane potem v tej zelenjavi noter? Nič. Pa še okus je za bljak zato otroci ponavadi zelenjave nočejo jesti. Zdaj pa preračunaj, koliko potem ostane kje procentualno vitaminov in vsega noter, pa da vzameš še tisti grižljaj razkuhane zelenjave, ki ga bo dete pojedlo. ZERO.

ZA mene je junk food, hrane, ki vsebuje prazne kalorije. In med te lahko komot prišteješ doma razkuhane testenine npr., bel kruh... potem lizike, bonboni, razni kupljeni keksi, moje včerajšnje nektarine, ki npr. niso bile niti približek nektarin, so se pa čutila vsa škopilna sredstva note, potem gazirane pijače ki niso nič drugega kot v vodo dodan sladkor, barva in mehurčki ...

Vsi piškoti, čokolade niso junk food. Čokolada ima ogromno kalcija in kalija. Eni otroci ga rabijo.

Zato pa pravim, potrebno je prebrati dekalracijo, kaj vse kaj vsebuje in potem razpredati o tem kaj je zdravo in kaj ne.

Seveda pa zmernost velja povsod


Že, že, Paštetka, ampak vsi pa le nismo kreteni za štedilnikom user posted image  In zaradi tega še ne moreš trditi, da so linoti in ostalo sranje bolj zdravi od doma narejenih zadev. In da so sploh zdravi in polni vitaminov user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 7:56:28   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

ne še vedno zagovarjam....če majoneze ne pokuriš gre ven :)...sedenje za računalnikom in bit zasvojen z igricami....sej res da delajo možgani in prsti, ampak tok pa spet ne :)


Ja, zasvojenost je huda rec.

Racunalnik sam po sebi pa ne skodi.



jah od računalnika se res ne naješ ja :)....ampak hitro pa postaneš odvisen...in s tem je vse povezano

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 8:30:04   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: Volga


Že, že, Paštetka, ampak vsi pa le nismo kreteni za štedilnikom user posted image  In zaradi tega še ne moreš trditi, da so linoti in ostalo sranje bolj zdravi od doma narejenih zadev. In da so sploh zdravi in polni vitaminov user posted image


No tudi jaz mislim, da je zmeraj manj takih "kretenov", saj že v navadni lady, anji, jani... piše kako se pravilno kuha.
kar pa se tiče dodatkov vitaminov v hrani pa je tudi treba pazit saj lahko presežeš dnevno dozo vitaminov. sploh razne cedevite, ki veljajo za zdrave so "nevarne".

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 8:46:39   
Marogica
Tudi jaz sem mnenja, da se debelost pri otrocih najprej "začne" doma. S tem pa ne mislim, da morajo otroci jesti samo zdravo, ker v tem obdobju enostavno "potrebujejo" nezdravouser posted image . Torej razne sladkarije, čipsi, Mc Donaldsi in pdobono sranje, je enostavno del naše prehrane oz. tega časa. Vendar je vedno vprašanje meje oz. pretiravanja/nepretiravanja. In tukaj nastopi starš, ki to mejo določi in jo tudi izvršuje.

Mi jemo absolutno vse nezdravo(zgoraj našteto), vendar to ni pravilo pri nas, torej otroka vesta, da morata pojesti vsak dan sadje, preden dobita sladko. In kot sem že pisala, pri nas pojemo tedensko 10 kg sadja(cela družina).  Čipse, McDolnaldse pa imata na "jedilniku" samo občasno.

Kot pravim, vse v mejah normale. Pa čeprav gre za E-je, maščobe.....pa kaj jaz vem, kaj še....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 9:02:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Pobalami

Dejansko je problem za ljudi, ki nimajo denarja saj so prisiljeni kupovati poceni izdelke. Jaz še nikoli nisem videla budget polnozrnate testenine.



ja, to je tudi res. zdrava hrana je dražja kot "navadna". In marsikdo res komaj skrpa za štruco belega kruha na dan, pa za bele mercatorjeve ali ne vem čigave makarone. In v tem je tudi problem, saj je tudi znano, da je več debelih ljudi med "nižjim slojem" prebivalstva.

In ja, linoti in ostale kašice, katerih se nekateri tako radi poslužujejo, so res navaden junk food. Predhodnica Mc Donaldsa.


Men je pa hecno trdit da so revni ljudje debeli. Revni ljudje glih tolk da majo kaj za jest, nimajo iz česa bit debeli.
Debeli bodo oz. so ljudje k jih srečaš v trgovini, pa tlačijo v voziček kao une ponaredke kokakole, pa miljon sokov, pa sok za razredčit, pa kremenatlce, pa ocvirke, pa polento, pa gajbo pira, pa gumaste bombone za tamale, pa še čips za tamale pa po možnosti še šteko malboro rdečih. Pa so recimo tam nižji srednji sloj. Niso pa revni. Ker če bi bli revni neb kokakole pili.
Ampk jaz za isti denar isto familjo za mal dlje nahranim k oni. Skuhaš kkšno mineštro, skor zastojn lahko, skuhaš makarone z pelati-skor zastojn, daš v pečico krompir pa bučke pa mal sira čez naribaš-poceni,zelje, repa, koleraba, fižolove juhe......... v bistvu cenej skoz prideš če kuhaš na tak način k pa iz raznih konzerv in pripravljene stvari. Tako da pomanjkanje denarja.....ne vem no, majčken za lase povlečen razlog. Moja stara mama komaj da živi, tolk ma mal penzije, pa še nikol ni konzervirane hrane jedla al pa bla debela. Meso pa je enkrat na teden-v nedeljo, redko še kdaj med tednom. Isto moja mami, ki po dohodkih tud med nižji srednji sloj pade. Ne bašejo vsak dan kremenatlcu vase.

< Sporočilo je popravil karin24 -- 27.6.2008 9:04:18 >

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 9:12:29   
frutka_
Z večino se strinjam, dodala bi samo to, da je huje kot če otrok ne je to, da mu hrano moraš hrano proč jemat.  Ker tako radi jedo!
V glavnem pa me najbolj moti to, da se za otrokom leta z žlico in se mu hrana vsiljujej v usta, se ga pita,... To babice znajo včasih naredit. Hodit za njimi in jih hranit s kakšnimi smokiji ali pa kruhom.
Na faxu smo imeli predavanje znanega MB pediatra Kanclera, ki je rekel da otroka lakota boli in da je sigurno ne bo trpel. Na neki način bo pokazal, da je lačen. Tudi če ne govori. Zato sploh ni potrebe skakat okoli, delat cirkuse in kuhat posebej. Če je lačen bo jedel. Kakšen dan posta mu ne bo škodil. To se pri nas obvezno zgodi, ko smo na vikendu. Enostavno nima časa priti za mizo in se usest pa pojest kosilo. Pa ga pustim. Juho nesem domov pa jo magari povečerja ali pa dobi naslednji dan.

< Sporočilo je popravil frutka -- 27.6.2008 9:13:49 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 9:16:53   
Mišni
Linoti so eden največjih šitov.

Že moja stara mama in mama sta rekli (pa od Volge tudi), da je to ... kaj že Volga, pomagajn mi ... ma ne morem se spomnit, pa da me napol prekolješ.


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 9:17:48   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Z večino se strinjam, dodala bi samo to, da je huje kot če otrok ne je to, da mu hrano moraš hrano proč jemat.  Ker tako radi jedo!


S tem se pa strinjam in mi velikokrat na pamet pride. To mora biti res grozno.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 9:19:36   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: karin24
Men je pa hecno trdit da so revni ljudje debeli. Revni ljudje glih tolk da majo kaj za jest, nimajo iz česa bit debeli.
Debeli bodo oz. so ljudje k jih srečaš v trgovini, pa tlačijo v voziček kao une ponaredke kokakole, pa miljon sokov, pa sok za razredčit, pa kremenatlce, pa ocvirke, pa polento, pa gajbo pira, pa gumaste bombone za tamale, pa še čips za tamale pa po možnosti še šteko malboro rdečih. Pa so recimo tam nižji srednji sloj. Niso pa revni. Ker če bi bli revni neb kokakole pili.


Tisti, ki so dejansko na robu revščine, so tudi lahko debeli, kar kakšni makaroni znajo biti poceni in potm jedo v glavnem to. Poznam nekaj takih revežev.

Tisti z roba revščine si pa edino hrano še lahko privoščijo in potem jim je to glavna okupacija. Kot nek smisel življenja, ker za nič drugega nimajo.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 9:22:18   
Volga
Verjemi, da si tega z "nižjim slojem" nisem sama izmislila user posted image  je pa res, logično pomisli: manj denarja, manj muzike oz. z malo denarja dobiš 3 kile belih merkatorjevih makaronov in samo eno pakungo barillinih PZ špagetov. Torej, kaj bo izbral tisti, ki prejema minimalko, torej 380-400 E? In kateri so bolj zdravi? Navadni beli ali PZ? In po možnosti bo tisti z manj denarja čez polil kakšno mesno omako, ki si jo pač naredi na zalogo, ali pa recimo drobtinice,  tisti, ki bo jedel PZ pa recimo paradajz omako. Kaj je bolj zdravo, kaj bolj redilno? In da bo potešil "lakoto" po sladkarijah, bo pojedel nevem, neko žnj čokolado, sestavljeno iz samega cukra, tisti, ki si lahko privošči, bo pojedel recimo rebro temne čokolade, ki pa je seveda dražja oa navadne. verjemi,d a je veliko povezanega z denarjem, pa četudi se ti hecno sliši.

Pa še nekaj, ker očitno ni vsem jasno, vsaj približno, ne rabimo zdaj razpredati v detajle, kaj je zdrava prehrana. Mislim, da bi bilo dobro, tako kot si nekateri prebirajo/mo knjige o vzgoji otrok, da bi mednje uvrstile tudi eno na temo zdravega prehranjevanja. Recimo Montignacovo. Bi marsikomu odprlo oči, ki misli, da je zdravo vse, kar pač ni nezdravo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 9:27:52   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Linoti so eden največjih šitov.

Že moja stara mama in mama sta rekli (pa od Volge tudi), da je to ... kaj že Volga, pomagajn mi ... ma ne morem se spomnit, pa da me napol prekolješ.



Kaj, Mišni? Ne vem....kaj misliš...

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 9:28:59   
Lenny
Ne vem, kaj sta rekli vajini stari mami, ampak moj oče je izjavil, da je to "fertik drek". Sorry za izraz ampak on od tega ne odstopi.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 9:30:50   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Linoti so eden največjih šitov.

Že moja stara mama in mama sta rekli (pa od Volge tudi), da je to ... kaj že Volga, pomagajn mi ... ma ne morem se spomnit, pa da me napol prekolješ.



Kaj, Mišni? Ne vem....kaj misliš...


Jaaaa, pa veš, no. Enkrat si že napisala ... mater ker se ne morem spomnit ... na koncu jezika imam

Lenny, to sicer ni to, ampak je pa zelo narozno opredeljeno.

Ma skozi mi gre po glavi bajpas in popoldekluser posted image  ampak to ni!

< Sporočilo je popravil Mišni -- 27.6.2008 9:31:52 >


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 9:44:39   
frutka_
Jaz tudi mislim, da je zdrava hrana dražja. Bi pa dodala še to, da je nekaj od SLO kuhinje kar fajn za kuhat. Recimo mleko pa žganci za zajtrk. Polenta na sploh z raznimi zelenjavnimi prilogami je fajn za kuhat zdaj. Ovseni kruh stane kila 2eura! Navadni beli pa niti ne euro.
Volga zakaj se ti od kafeta bruha?????user posted image ?

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 9:46:56   
Volga
Ah, Mišni, misliš galofak????

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 9:47:52   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Jaz tudi mislim, da je zdrava hrana dražja. Bi pa dodala še to, da je nekaj od SLO kuhinje kar fajn za kuhat. Recimo mleko pa žganci za zajtrk. Polenta na sploh z raznimi zelenjavnimi prilogami je fajn za kuhat zdaj. Ovseni kruh stane kila 2eura! Navadni beli pa niti ne euro.
Volga zakaj se ti od kafeta bruha?????user posted image ?


ne, ne, nisem pregnent. kar tako pač user posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 9:48:02   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Ah, Mišni, misliš galofak????


JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEJ!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 10:11:31   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

. Recimo Montignacovo. Bi marsikomu odprlo oči, ki misli, da je zdravo vse, kar pač ni nezdravo user posted image


ja na hrvaškem je prav prevod montignac za otroke.

IZVIRNO SPOROČILO: karin24


Men je pa hecno trdit da so revni ljudje debeli. Revni ljudje glih tolk da majo kaj za jest, nimajo iz česa bit debeli.


Ja mogoče je res hecno. ampak s tisto tvojo mineštro se glih ne naješ. če imaš malo denarja in rabiš celo družino nafutrat boš kupil stvari, ki nasitijo. in to je ponavadi škrobnata hrana, ki je znano da redi, nekvaliteni izdelki...saj so že zgoraj napisale.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?