|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 10:14:01   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Z večino se strinjam, dodala bi samo to, da je huje kot če otrok ne je to, da mu hrano moraš hrano proč jemat.  Ker tako radi jedo!


S tem se pa strinjam in mi velikokrat na pamet pride. To mora biti res grozno.


Tudi jaz to mislim. Moj tamau res malo je in res ni fino. Ampak ko pomislim, da otroku ne daš on pa bi rad jedel...

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 10:26:34   
mojamura
karin24, se strinjam z ostalimi glede cene zdrave prehrane.

lahko ti povem to iz lastne izkušnje, ker že od januarja furam montignaca

greš na obično malico, recimo pomfri dunajski solata - to dobiš že za 3,30€ , nekje kak evro več.

zdaj pa če grem jaz nekam ven jest, si moram naročiti nekaj a la carte, ker pod temi malicami ni zdravega obroka....se pravi, če rečem, da mi naj dajo kotlet iz žara, pa vprašam če majo za prilogo tudi recimo dušeno ali na žaru popečeno zelenjavo, (ne samo krompir, riž in testenine) ali tega ponavadi nimajo - ali pa zaračunajo dodatno, poleg si vzamem še solato, pa je cena moje malice že krepko nad 6 evrov. ali pa recimo kakšen solatni krožnik, ga ni pod 5 €.


podobno je v trgovini, kjer za 7 tankih rezin PZ kruha plačam skoraj 3 €....saj sama veš koliko daš za štruco belega kruha. isto je s testeninami pa recimo tablica 70-75% čokolade....



< Sporočilo je popravil mojamura -- 27.6.2008 10:27:28 >


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 10:31:08   
mojamura
meni se je že včasih zdelo, da je sin odvisen od hrane....ker je hotel nonstop nekaj glodati. potem pa sem videla od kje mu to - ja mene je videl. če se samo spomnim večerov eno leto nazaj recimo, sem zvečer ob televiziji odprla veliko vrečko čipsa, zraven pa kak ogabno sladki sok....ja sin je mel res super vzgled. no ampak sem se spremenila, način svojega razmišljanja, način prehranjevanja - in tudi to se na sinu pozna. Starši moramo biti svojim otrokom za vzgled, ne pa, da bi mi jedli junk food, otroka bi pa po drugi strani opozarjali, ja glej kakšen si, pasi malo naseuser posted image

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 10:41:46   
frutka_
Mojamura, jaz niti nimam navade kupovat takšne hrane. Raje kupim kakšne koruzne načose, tortilje, pistacije, oreške...To so tudi prigrizki, grisini palčke recimo s sezamom.
Od sadja pa itak vse kupim. Marogica zadnjič sem bila v Lidlu, ker si ga hvalila in sem bila full zadovoljna z izbiro sadja. Sicer nam raste večino okrog na vrtu pa na tržnici kupujem ampak kakšne stvari pa tudi v diskontih kupim.
Res smo straši vzgled. Najprej je treba doma začet. 

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 12:02:40   
Paštetka
Volga, nisem napisala, da so linoti bolj zdravi od doma kuhane prehrane. Nisem niti napisala, da so vsi za štedilnikom kreteni. Napisala sem, da jih ogromen  % ne zna pripraviti zdravega kosila in za tiste, ki vse razkuhajo velja, da je njihova hrana slabša od linotov in kašic. user posted image  kapiš? user posted image   Žal, pa se ti tega niti ne zavedajo, ker so trdno prepričani, da če je njihova mama kuhala brokoli eno uro, da se potem pač to tako kuha in je zdravo in se ne bodo niti naprej spuščali, če se brokoli tako kuha ali ne.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 27.6.2008 12:04:49 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 12:04:38   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

. Napisala sem, da jih ogromen  % ne zna pripraviti zdravega kosila in za tiste, ki vse razkuhajo velja, da je njihova hrana slabša od linotov in kašic. user posted image  kapiš? user posted image


Ja, saj zato sem pa napisala, če si morda opazila, da bi morali starši, tako kot je treba prebrati kakšno knjigo o vzgoji sem pa tja, obvezno prebrati tudi eno o zdravi prehrani. recimo Montignacovo.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 12:11:28   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

. Napisala sem, da jih ogromen  % ne zna pripraviti zdravega kosila in za tiste, ki vse razkuhajo velja, da je njihova hrana slabša od linotov in kašic. user posted image  kapiš? user posted image



Ja, saj zato sem pa napisala, če si morda opazila, da bi morali starši, tako kot je treba prebrati kakšno knjigo o vzgoji sem pa tja, obvezno prebrati tudi eno o zdravi prehrani. recimo Montignacovo.


Ne, nisem brala naprej, priznam user posted image . Bom zdaj user posted image .

Se pa zelo strinjam s tabo. Jaz sem pač imela kar nekaj let tako službo in sem se ukvarjala med drugim tudi s pravilno pripravljeno hrano in prehranjevanjem, pa sem morala prebrati ogromno literature. In šele potem ugotoviš koliko stvari delaš pri kuhanju narobe. In samo ta sprememba kuhanja in prehranjevanja se tako pozna, da si človek ne more misliti, da je sploh mogoče. Tudi kar se tiče hujšanja. Zato, pa tudi nisem pristaš raznih shujševalnih diet a la: cel dan nič jesti...

Pa tudi sam ta način prehranjevanja in priprave hrane ne pokaže rezultatov takoj. IN v tem je največji problem. Folk se odloči pravilno prehranjevati ali hujšati in ker rezultatov ni takoj, preneha - obupa še preden se pokažejo rezultati.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 12:25:10   
Felicity
Odgovor na 1.vprašanje.

Jaz opažam, da imajo debeli otroci ponavadi debele starše. Ni zdaj to 100%, ampak največkrat je. Vidiš očeta trebuhast (kot bi bil user posted image ) in z otrokom, ki je že prava mini različica očeta / mame, ponavadi še v roki vrečko čipsa ali smokija.

Velikokrat gledam ljudi v trgovini, kakšni so in kaj imajo po vozičkih. Ti je prav takoj jasno, da je vse v načinu prehranjevanja.

Saj ok, tudi prehranjevanje ni vse, je treba tudi fizična aktivnost, ki otrokom vsekakor manjka.
Pa ravno pred kratkih sem nekje prebrala, da ima veliko št. otrok v šolah opravičeno telovadbo, ampak v celoti. Ne da bi prilagodili program otroku.
In opravičeno imajo tisti, ki bi jo najbolj potrebovali. user posted image

Bojim se pa tudi, da je to posledica visokih cen sadja/zelenjave (bio-predelave), ki si jo marsikdo ne more več privoščit oz. prav malo.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   [Brisano sporočilo]
27.6.2008 12:25:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Pobalami)
  Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 12:30:52   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin

Paštetka mi lahko prosim priporočiš kakšno dobro knjigo o prehrani in pravilnem kuhanju? 


lahko ti jo jaz, če želiš. user posted image  meni je res kot nekak zakon o zdravi prehrani knjiga Jem, torej hujšam, avtor Montignac. Ima dve stopnji: prva je hujšanje, druga pa pač ohranjanje teže. Če boš šla na forum Hujšanje, boš videla odprto temo, se mi zdi,d a ima dulcinea tudi skenirano knjigo, tako da ti jo lahko pošlje. Obstajajo tudi Montignacovi recepti, tudi te lahko dobiš na netu.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   [Brisano sporočilo]
27.6.2008 14:05:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 14:36:31   
Paštetka
Nalin, ni samo ene  dobre knjige za priporočilo.  Tu so knjige, ogromno strokovnih člankov, ki jih najdeš v raznih športnih revijah, revijah za fitnes zdravo prehrano, potem splet, priloge... Tudi v skoraj vsaki kuharski knjigi piše ogromno na račun pravilnega načina prehrane, zdrave hrane.
Volga ti je eno že omenila, potem je tu npr. knjiga Hujšajmo z užitkom, kjer je 200 različnih receptov, navodila .... knjiga zdravilna moč sadja in zelenjave je tudi dobra...

Knjig je ogromno. Jaz sem pa največkrat črpala znanje iz kakšnih strokovnih člankov. Preštudirala sem že x knjig iz knjižnic. V vsaki knjigi najdeš nekaj, potem veliko se naučim iz kakšnih kuharskih oddaj.

S tem,da sem jaz taka, da če kaj preberem ali slišim, moram vedno dobiti neko utemeljeno razlago. Npr. Zakaj je bel kruh bolj zdrav od črnega oz. to igra pomembno vlogo pri hujšanju? Potem npr. zakaj je beljakovinska dieta najučinkovitejša? npr. zato, ker če poješ preveč beljakovin se te ne naložijo na rit, ampak jih izločiš.  Zakaj pravijo, da je zdravo po kosilu pojesti kakšno sadje? C- vitamin, železo, vezava itd. itd. Zakaj je lubenica idelana, ko ima otrok vročino? Zdaj ne bom razlagala zakaj in kaj, ker ni to namen tega Vprašanja, ki ga je zastavila Volga ...Vendar, če si npr. tako postavljaš vprašanja, ti je potem marsikaj jasno, in potem tako začneš tudi živeti.

In teh vprašanj oz. odgovorov, ne dobiš v eni sami knjigi. In ko povežeš vse to znanje, imaš na dlani ogromno fint, kako hitreje shujšati, se pravilno prehranjevati.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 27.6.2008 14:41:20 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 14:48:10   
Paštetka
tole sem 1x odprla na temo hujšanja, če katero zanima: Takrat sem bila še URSKA in ker sem se izpisala, so moji odgovori zato anonimni

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=657073&mpage=1&key=URSKA&#894678


< Sporočilo je popravil Paštetka -- 27.6.2008 14:50:26 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 15:07:40   
Primoza
Zdrava prehrana je en majhen košček problema, ki se mo v glavnem reče preveč sedenja na zadnji plati.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   [Brisano sporočilo]
27.6.2008 15:24:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Primoza)
  Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 23:14:10   
massylou
IZVIRNO SPOROČILO: mini11

To kar je prepovedano je vedno najslajše. Raje, kot da otroku dovolite le en košček čokolade se z njim tako ukvarjajte, da bo sploh pozabil, da ta košček čokolade želi.


Jap. Marsikdaj je prekomerno hranjenje bolj tolažba in cartanje. Razlogi za to so pa lahko vse živo: problemi v šoli, doma, z vrstniki, zapostavljenost, nesamozavest in nesprejemanje sebe (puberteta), občutek čustvene praznine.... Torej marsikaj.
Bolezenske debelosti so redkejše (sem spadajo tudi hormončki - pa ne mislim nosečnic, doječih mater ter drugih podobnih primerov).

Seveda je pa potrebno zdravo in uravnoteženo jesti, žvekati, in se držati: zajtrkuj sam, kosi s prijateljem, večerjo pa daj beraču. Se spomnim Jamieja Oliverja v eni od oddaj, ko je skušal prepričevati angleže, naj v OŠ uvedejo prava kosila, ne pa cenenih prigrizkov... Za zamislit...

< Sporočilo je popravil massylou -- 27.6.2008 23:18:01 >

(odgovor članu mini11)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 23:34:50   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: bodoča

Kot ste že večinoma vse povedale, je problem v tem, da se otroci premalo gibljejo in premalo zdravo jejo, stari pa nimajo časa in volje se z njimi ukvarjat.

Meni se zdi problem debelosti velik že pri dojenčkih, pa ne me narobe razumet, nimam svojega dojenčka na dieti. Sem pa menja, da ko pije flaško in jo potisne vstran, je pač dovolj, pa četudi je samo četrt spil, pa tudi ti keksi in podobne stvari, ki mu jih ponujajo razni obiski in ostali, tega enostavno ne maram. OK, kak priboljšek kdaj pa kdaj, ne mi pa otroka posiljevat s sladkim ali kakšno žemljo 1 uro po kosilu.

Me je bilo vedno groza, da ne bo moj otrok debel, da se bo komaj plazil, že zaradi tega, ker sem tudi sama debela in vem da ni prijetno, še manj pa zdravo.



Se strinjam, predvsem z drugim odstavkom. Predvsem ne štekam tega, da nekateri nosijo na sprehode vsega boga s sabo. Od žemelj, grisinov, piškotov, čokoladic... in ves čas samo jemljejo vso to hrano iz torbe. Ne me narobe razumet, moja hčerka tudi vse to dobi, ampak v mejah normale. Npr. za malico piškot in jabolko. Poskušam se držat tega, da se med obroki ne je. Ker vsakih 15 minut en grisin pomeni četrt kosila ali pa še to ne. In čez 1 uro je seveda lačna. In spet grisini... pa je začaran krog tukaj.
Sem pa sama naredila veliko napako, ja, ker sem ji ob uvajanju GH dala za pit instant čaj. Za drugega otroka vem, da ne bom tako naredila, ker hčerka še zdaj ne pije vode, če ni vsaj kapljica soka noter.

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 23:44:08   
Anonimen
Po vsem prebranem je se najboljsi od vseh receptov dober zgled.

Zdravo zivite in zdravo se prehranjujte najprej sami pa ne bo tezav :).

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 23:45:46   
Naja30
Ja, sej tisto škatlo piškotov pojem, ko tamala že spi. user posted image

Hecam se. No, včasih je pa tudi res.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 23:46:36   
Anonimen
Ja, sej tisto škatlo piškotov pojem, ko tamala že spi. user posted image


user posted image user posted image

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
27.6.2008 23:49:52   
massylou
user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
28.6.2008 7:21:22   
ami2
Nalin, meni je všeč tudi knjiga Otrok v formi (o prehrani, ideje za telovedbo od dojenčka do šolarja).

(odgovor članu massylou)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
28.6.2008 15:03:25   
hariba
Bi pa še nekaj dodala, kaj je prevelikokrat vzrok za debelost, ne samo nezdrava prehrana ampak tudi način prehranjevanja. Prvi izmed vseh kiksov je prehitro požiranje hrane. Če hrano prehitro požiraš, jo tudi preveč spraviš v želodec, potem pa ko se hrana napne, pa tišči in želodec se širi.

Točno to je problem pri mojem mlajšem sinu,on kadar je lačen  tako hitro je kot,da bi mu kdo krožnik odnesel,če ne bi bil dovolj hiter. Imam 4 otroke. Se trudim kuhat čim bolj uravnoteženo in zdravo,vsi razen 11 letnega  sina smo suhi,pa jemo iz istega lonca. Tudi gibamo se kar dosti,hodimo skupaj rolat in kolesarit. Ga je že kaka 3 leta preveč skupaj,ni ravno debel,a bi lahko imel kakih 5 kg majn. Opažam kadar so sami,da pojedo več kot sicerzato med drugim tudi zaradi tega gredo naslednji teden v počitniške delavnice,da ne bodo doma le za pc sedeli in hladilnika praznili.

(odgovor članu ami2)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
28.6.2008 15:23:43   
hariba
Pri nas so organizirane zastojn vadbe popoldan. Fuzbal vem da je ker ga kolega trenira. Košarka tud k so mojga vabil da trenira. Oboje zastojn.
Rabljena kolesa so skor zastojn, poti po sloveniji ogromno. Hribov ogromno. Pešpoti ogromno. Travnikov za noret ogromno. Rek in jezer za plavat brez vstopnin ogromno.
Zelje, repa, koleraba, kuhan krompir, ješprejn(ne vem kako je pravilno slovensko ), razne mineštre.....je ful cenej hrana kot pa čips, ponfri, dunajc, kokakola, ....
S tem da je s to hrano dosti manj dela kot pa z raznimi cvrtki, ker se sama kuha skor. Pa še zamrznit se jo da. [/quot
V mestu kjer živimo mi ni nič zastojn. Moj starejši sin že 7 let trenira nogomet in ga vsak mesec plačujem. Letos je vadnina mesečno znašala 30 €,5 dnevne priprave na Rogli 160 €,poleg tega je bilo treba plačati še klubski dre,pa rabijo še kopačke,dvoranske,štucne in ščitnike,voziti jih je treb vsako nedeljo na tekme v različne kraje,kar predstavlja tudi dodatne stroške. Je nekaj otrok nehalo prav zaradi tega trenirat,ker starši niso več zmogli plačevat. Lani je hodil tamlajši na košarko je bila 25 €,za rokemet letos pa 20 €,plavanje za tastarejšo hčerko je 30 €,balet pa 20.
Kar se tarvnikov za znoret tiče jih je v mestih tudi bore malo,pa tudi ne vem,če so na vasi kmetje zadovoljni,če kar pripelješ na travnik otroke divjat. V naši bližini je zelo malo možnosti za igranje otrok,sploh če so sami,zato kadar le imam čas gremo skupaj kolesarit ali rolat saj se bojim,da bi se jim kaj zgodilo. Nogometno igrišče v bližini je varovano in zaklenjeno kadar ni treningov in tekem,ker so se na njem zbirali narkomani,so se preselili pa na otroško igrišče,tako da v bližini ni ničesar kjer bi lahko otroci mirno divjali.
O ceni zdrave hrane so pa že druge dosti napisale. Imam prijateljico samohranilko,ki v fabriki zasluži 420€,za preživet ima 3 otroke,ker za drugo nima denarja večinoma jejo le makarone,najcenejši bel kruh,marmelado,krompir in kake cenejše paštete,tudi zelje kuha vendar samo od njega bi težko 8 ur v tovarni delala,je pa ona in 2 otroka predebela.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Debelost pri otrocih...zakaj?
29.6.2008 10:17:45   
janjja
Debelost ni dedna.
Na to temo je bilo ogromno raziskav. Ampak pač če so starši in vsi sorodniki debeli, so večinoma tudi otroci. Pa ne zaradi dednosti, ampak zaradi načina življenja te družine.


Se moram popolnoma stinjati. Jaz moji hčerki ne branim nobene hrane, hvalabogu ni preveč ješča in ne mara sladkarij, pa ji zato ponudimo stvari ki jih ima rada npr. lubenica in podobno.

Je čisto normalno dete in ima pri štirih letih 15 kg.
V vrtcu v njeni skupini je fantek ki je star 2,5 leti in tehta 26 kg.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Od hiše do hiše, od vrat do vrat ...
Včasih se mi zdi, kot da je tudi pust postal instanten. Hitro po kostum v najbližjo trgovino, malo naokrog po sladkarije...
Čarobni gozd v Supernovi
Supernova Ljubljana Šiška v marcu in aprilu prinaša pomladna doživetja za otroke Čarobni gozd.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?