|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prašiček v stanovanju???
22.10.2008 9:05:47   
barika
Za mene so pa živali v stanovanju čist eno navadno mučenje in pika. Pa naj bo maček, hrček, pes prase ali pa kar koli drugega.

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Prašiček v stanovanju???
22.10.2008 11:25:20   
smigli
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Samo če bi bil v bloku, kako bi pa po stopnicah dol in gor prišel? A bi mu kaj drselo? Pa nogica ima tudi bolj kratke, pa zajeten životec ...


Tudi jaz sem pomislila no to. Ti pujski imajo kratke noge in posledično se lahko poškodujejo na kakih zajetnih stopniščih. Ne se smejat ampak lahko si poškoduje kolke in trebušček pa še genitalije ( če je samček). Vem, ker poznam primer jazbečarja, ki se je kar pošteno poškodoval.
Sicer je žival manjša, ampak še vedno težka, da bi ga na rokah nosila.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Prašiček v stanovanju???
22.10.2008 20:49:49   
Nikita***
Barika, prosim za argumente (zakaj se ti zdi, da je bivanje živali v stanovanju mučenje).
In ja, tudi meni so tile vietnamski prašički prav cartkaniuser posted image

< Sporočilo je popravil Nikita*** -- 22.10.2008 20:50:31 >


_____________________________

EX JERY

Ženska, ki je pretrpela izgubo otroka, se ničesar več ne boji. (židovski pregovor)

http://www.freewebs.com/trini-horjulska/

(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Prašiček v stanovanju???
23.10.2008 0:02:49   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: Nikita***

Barika, prosim za argumente (zakaj se ti zdi, da je bivanje živali v stanovanju mučenje).
In ja, tudi meni so tile vietnamski prašički prav cartkaniuser posted image


ker so omejeni s prostorom in ker jih lastniki peljejo na sprehod ene parkrat na dan.
Naši sosedje imajo v bloku velike pse, pa v kakšnih 40 kvadratih ali pe manj to ni glih fajn.

Pa ne zastopim ljudi, ki pustijo, da jih živali ližejo po obrazu in spijo v isti postelji in jejo skor toliko da ne za isto mizo.user posted image

To je pač moje mnenje.

(odgovor članu Nikita***)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Prašiček v stanovanju???
23.10.2008 9:49:17   
ursa30
IZVIRNO SPOROČILO: barika

Za mene so pa živali v stanovanju čist eno navadno mučenje in pika. Pa naj bo maček, hrček, pes prase ali pa kar koli drugega.


user posted image user posted image user posted image
a potem je bolje, da je žival zunaj na mrazu, dežju itd..pa naj bo to hrček ali pa pes? user posted image user posted image

s psom v bloku se je potrebno veliko več ukvarjati, ga večkrat peljati ven.

sama sicer ne živim v bloku, ampak v hiši. psa imam čez zimo in ponoči notri, čez poletje je pa zunaj čez dan, ko je toplo.
in moja psička je ful vesela, ko gre zvečer, ko je mrzlo, v hišo, v bistvu je skoraj raje notri kot zunaj.
tako da res ne razumem, zakaj bi bilo mučenje imeti živali notri?
zame je mučenje, da je pes zunaj, po cele dneve v pesjaku, ali pa na verigi in sam, brez človeške družbe.

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Prašiček v stanovanju???
23.10.2008 9:53:53   
barika
žival ima dlako in je prilagojena na življenje zunaj, ljudje smo jih pa začeli udomačevati, pa jih vozit v stanovanje.

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Prašiček v stanovanju???
23.10.2008 10:03:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: barika

Za mene so pa živali v stanovanju čist eno navadno mučenje in pika. Pa naj bo maček, hrček, pes prase ali pa kar koli drugega.


Hm....ljudje smo tud bli "narjeni" za zunajuser posted image
Smo bli tud kosmati, mel trdo kožo na podplatih.....
Zakaj se pa pol ti briješ, pa kožo drgneš, pa svojo rit na mehkem kavču v toplem stanovanju z centralno greješ?
Če si že tako za naravno.
Odvrzi britvice, pa pejd v gozd.

Pa krave k jih lepo na toplem na ponvi pečeš in potem poješ se ti verjetno ne smilijo a? Pa so tud narjene za zunaj veš? Pa jih zarad tvoje požrešnosti držijo na parih kvadratih, futrajo s hormoni, nikol ne vidjo sonca, pol jih pa še zakoljejo da jih ti lahko elegantno kupiš zapakirane v ogrevani trgovini.
Če si že za naravo.....pojdi ven z ošiljenim kolom in si sama ujem večerjo.

Hinavci.

(odgovor članu barika)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Prašiček v stanovanju???
23.10.2008 10:33:34   
Volga
Na večih temah sem že opazila, pa tudi v večih medijih, skratka povsod...madona, kako ste pa tile ljubitelji živali vedno nestrpni do drugače mislečih user posted image  da ne uporabim, še kakšne hujše besede.

Je nekrat ena spraševala za nasvete, ker je mala prinesla domov eno muco, ki jo je našla v smetrnjaku, drugo je nesla domov pa njena prijateljica, baje, ker mama te punčke tega pač ni vedela. Skratka, želela je nasvete, kako se ravna s tako malo muco, pa so jo ljubiteljice živali po nekaj postih napadle, da zakaj ni odnesla domov še druge muce, če ni prepričana, da jo je odnesla ona prijateljica in da naj pokliče mamo od punčkine prijateljice kaj in kako, itd...skratka, nikoli konca. Torej, če ponudiš prst, zagrabijo roko. Ja kaj ne, zdaj bo pa kar cel svet skrbel za zapuščene mačke, skrbijo naj tisti, čigar so in tisti, ki jim je to v veselje. Ne pa da se mačke razapasejo po celi ulici in širše. Aja, jih je treba nafotrat, potem dat sterilizirat in kastrirat, pa ....kot pravim, nikoli konca.

Barika, bolje, da odnehaš, ker te bodo zgrizle. mene so že parkrat, zato sem adnes samo tole povedala, zdaj bom pa tiho. Moje mnenje itak poznate.

Aja, če bi pa že prašiča imela, bi ga imela pa zunaj, v svinjaku oz. v šupi oz. bi mu naredila neko zavetišče.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Prašiček v stanovanju???
23.10.2008 11:10:07   
Anonimen
aha štekam.....pujs v 80kvadratov velkm stanovanju je mučen, pujs v svinjaku 2x2, k čaka na zakol je pa srečen.
Človek vsak dan nekaj novega izveuser posted image

< Sporočilo je popravil brisačkarca -- 23.10.2008 11:25:33 >

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Prašiček v stanovanju???
23.10.2008 11:11:28   
Anonimen
kako ste pa tile ljubitelji živali vedno nestrpni do drugače mislečih da ne uporabim, še kakšne hujše besede.


Ja gospa strpnauser posted image

Drugače pa pričakujem obrazložitev, če nekoga za mučitelja proglasiš. Tako realno. Jaz jo vedno dam.

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Prašiček v stanovanju???
23.10.2008 11:35:32   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

Drugače pa pričakujem obrazložitev, če nekoga za mučitelja proglasiš. Tako realno. Jaz jo vedno dam.


Jaz nisem nikogar proglasila za mučitelja živali.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Prašiček v stanovanju???
23.10.2008 12:02:55   
smigli
Če tako gledamo, je vsako živo bitje, ki smo ga iztrgali iz njegovega primarnega okolja, mučeno. In debata nima več konca.

Domače živali, ki so namenjene naši družbi in so primerno oskrbovane, niso prav nič mučene.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Prašiček v stanovanju???
23.10.2008 12:36:50   
ursa30
aha štekam.....pujs v 80kvadratov velkm stanovanju je mučen, pujs v svinjaku 2x2, k čaka na zakol je pa srečen.


user posted image user posted image user posted image  tako je...tut jts sm zdej poštekala, v čem je fora....user posted image user posted image

(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Prašiček v stanovanju???
23.10.2008 13:11:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

Drugače pa pričakujem obrazložitev, če nekoga za mučitelja proglasiš. Tako realno. Jaz jo vedno dam.


Jaz nisem nikogar proglasila za mučitelja živali.


Saj ne pričakujem obrazložitev od tebe, ampak od tiste k pravi da mučimo živali.
Ker ona trdi da ker imajo dlake(btw ljudje jih mamo tud) in morjo zato bit zunaj in jih nič ne zebe. Ker je naravno da so zunaj. Tud doge, jorkiji in podobne pasme k jih je človek naredil in k zmrnejo zunaj naj bi ble očitno zunaj. To je edino humano. Da jih damo ven zmrznit.

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Prašiček v stanovanju???
23.10.2008 13:18:05   
Felicita
brisačkarica, ne samo to - spustit mormo VSE živali, da bojo svobodno tekale in ble svobodne... pa kaj če nimajo za jest in se pokoljejo med sabo! pa kaj, če niso več prilagojene zunanjim razmeram! pa kaj, če nimajo zavetja! važno da so svobodne!
[sarcasm off]


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Prašiček v stanovanju???
23.10.2008 13:25:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

brisačkarica, ne samo to - spustit mormo VSE živali, da bojo svobodno tekale in ble svobodne... pa kaj če nimajo za jest in se pokoljejo med sabo! pa kaj, če niso več prilagojene zunanjim razmeram! pa kaj, če nimajo zavetja! važno da so svobodne!
[sarcasm off]



Ja itak. Tipično človeško. Prvo jih iztrgat iz okolja ker je človek tako len da se mu ne da več hrane lovit ampak si jo raj doma zapre pa jo ma na dosegu, pa k je šo to preveč dela raj narest farme kjer žival niti sonca ne vidi pa ovohava ena drugi rit ker nima placa, pa jih masovno klat da se človek kje preveč ne zmatra, da jih lahko že kar zapakirane kup, po možnosti že opohane. Pol privlečt vse možne živali domov, jih udomačit, "predelat" da niti niso več funkcjonalne......pol k pa vse to nadi bi se šel pa naravno(v imenu humanostiuser posted image ). Saj ne vem al bi se smejala al bi me blo sram da pripadam tako primitivni vasezagledani vrsti.

(odgovor članu Felicita)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Prašiček v stanovanju???
23.10.2008 14:01:56   
barika
Ja vidim, Volga da je ta tema za mene zaključena, ker ne bomo s tem nikamor prišli. Najboljše da pokličete društvo proti mučenju živali, pa mi par muh, ko mi letajo po stanovanju poberete, mene pa kr v čuzo zaprete.user posted image

Btw. brisačkarica, kje se pa omenja, da jaz jem oz. ne jem mesa?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Prašiček v stanovanju???
23.10.2008 14:06:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: barika

Ja vidim, Volga da je ta tema za mene zaključena, ker ne bomo s tem nikamor prišli. Najboljše da pokličete društvo proti mučenju živali, pa mi par muh, ko mi letajo po stanovanju poberete, mene pa kr v čuzo zaprete.user posted image

Btw. brisačkarica, kje se pa omenja, da jaz jem oz. ne jem mesa?



Saj se ne gre za meso. Ti trdiš da so vse živali za ven. Torej tudi take ki niso primerno za zunanje okolje ker poginejo. Tebi se to ne zdi naravno. Pa sem ti samo opisala zakaj ni več naravno nič. Ker smo ljudje naredili da ni nič naravno. Ker smo ljudje povzročili da živali več ne preživijo zunaj. Zato smo dolžni mi skrbet za njih. Ker smo jih sami udomačili. Tega se izničit pač več ne da.

Pa še vedno mi nisi razložila zakaj recimo pes v stanovanju 80, 60, 40 kvadratov trpi, pes v pesjaku 2x2 je pa srečen. Zaradi zraka? Sončka? Zakaj?
V bistvu me razlaga tega še najbolj zanima. Ker moji možgani ne dojemajo.

(odgovor članu barika)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Prašiček v stanovanju???
23.10.2008 14:17:37   
barika
Brisačkarica, jaz sem bila vzgojena v duhu, da žival ne sodi v stanovanje. Bila sem doma v hiši z veliko teraso in smo imeli psa, in pazi to, zunaj. Imela je svojo kočo in ograjo. Ko nas ni bilo doma je bila zaprta, ko smo prišli iz šole, službe, je bila skoz prosta.
In še vedno sem mnenja, da žival pač ne sodi v stanovanje.

Tako, za mene je debata zaključena.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Prašiček v stanovanju???
23.10.2008 14:24:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: barika

Brisačkarica, jaz sem bila vzgojena v duhu, da žival ne sodi v stanovanje. Bila sem doma v hiši z veliko teraso in smo imeli psa, in pazi to, zunaj. Imela je svojo kočo in ograjo. Ko nas ni bilo doma je bila zaprta, ko smo prišli iz šole, službe, je bila skoz prosta.
In še vedno sem mnenja, da žival pač ne sodi v stanovanje.

Tako, za mene je debata zaključena.


Saj tvoje prepričanje je čist uredu, dokler ljudi ki imajo pač radi živali ob sebi na pojstli ne proglasiš za mučitelje.
Mi smo tudi doma imeli živali zunaj, bog ne daj da bi jo not prnesla. Večina prijateljev ne razume kako imam lahko živali not. Sam nihče pa ne misli da jih mučim. Pač imamo različne poglede na to. Hvalabogu.

(odgovor članu barika)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Prašiček v stanovanju???
23.10.2008 18:34:58   
Ribica **
No, meni se pa zdi skoda, da imas psa/macko, ce mora to bitje bivati zunaj. Jaz imam psa rada poleg sebe, pa ce to pomeni, da me celo polupcka, da mi kdaj slucajno polize kroznik (ko ze pojem, seveda), da spi v moji postelji in da se valja po kavcu. Za gibanje je pa poskrbljeno - dolg sprehod kadar je le moznost, sicer pa igranje doma. Se lih tako zlaufa kot bi se zunaj na vrtu, v pesjaku se pa tko ne bi. Pa se 100x vec se s takim psom ukvarjas. Sploh krdelnih psov ne mores pustit samih zunaj v pesjaku.

In vsi psi sigurno niso za ven, ker nimajo prave dlake. Potemtakem je kitajski goli pes naravnost primeren za v pesjak, a ne, ker je pac pes. Sej nima veze, ce ga zebe pa ce bo umrl user posted image

< Sporočilo je popravil Ribica RR -- 23.10.2008 18:35:58 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Prašiček v stanovanju???
23.10.2008 18:44:33   
Nikita***
Tudi zame je nesmiselno imeti žival (v mojem primeru user posted image ), če ne bi mogel živeti z mano. Zakaj že?! Hudiča, saj je družinski član.

_____________________________

EX JERY

Ženska, ki je pretrpela izgubo otroka, se ničesar več ne boji. (židovski pregovor)

http://www.freewebs.com/trini-horjulska/

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Prašiček v stanovanju???
23.10.2008 21:54:41   
Laubica
UF kako se vam da toliko kregatuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu Nikita***)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Prašiček v stanovanju???
28.10.2008 15:38:00   
uršika***
A ni to tema o pujskihuser posted image user posted image user posted image user posted image

Meni so pujski full luštkani in bi ga z veseljem imela- samo ne vem, kako bi to vplivalo na stanovanje- predvsem na laminat- ker pujski imajo parkljeuser posted image

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Prašiček v stanovanju???
29.10.2008 9:13:06   
Ribica **
Psi pa kremplje user posted image  Slisalo se bi ga, kako hodi, pa mogoce bi bilo malo spraskano.

Jaz raje ne bi, kak parket imamo mi zaradi pasjih dirk po stanovanju.

(odgovor članu uršika***)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?