|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: konec dojenja
1.8.2008 14:02:11   
JEŠA
Sandra85 hvala ti.... Glih včeraj  sva se zmenila z mojim, da ko prideva z dopusta bova začela delat na temu. Najprej jo moram odvadit od dnevne joške za zaspat. Ne vem še kako user posted image  Pol pa sem mislila, da bi pri 11 mescih (16.8) začela še ponoči. MA ne vem kako bo, ker že zdej tuli kot zmešana če jo pospravim. Namreč je pokupal že 9 zobek (zgornja štirka) in bi vse rada grizla, tiste dneve ko ji predre kakšen zobek ona grize tudi mojo bradavico in pol se razjezim in pospravim joško ona pa kot da je konc sveta......user posted image user posted image

Morem pa se primit tudi jaz v roke in reč KONC in ne sme mi bit žal in ne smem popustit ko jo bom slišala tulit.

Bom pa probala ta vikend (sem sama) ji dat za pit ponoči vodo,... MA ko začnejo tulit in porivat flaško oz. pri nas lonček z nastavkom kaj naj naredim????

Upam, da mi uspe.

Držte pesti

LP. 

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: konec dojenja
1.8.2008 14:15:01   
JEŠA
Sandra85 oz. vse punce ki ste imele takšne težave kot jaz kako pa vam jih je ratalo dat popoldan spat brez joške?????

LP

(odgovor članu JEŠA)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: konec dojenja
1.8.2008 14:48:42   
Anonimen
JEŠA, tudi meni bi/bo kak nasvet prav prišel.. user posted image  Čez dan spi 2 rundi in vedno zaspi po dojenju.. Ne vem kako naj ga odvadim. Včeraj npr. sem imela nujne opravke in sem ga za eno rundo spanja pustila mojemu, da bi ga uspaval, ma.. Ni šlo. Sploh ni zaspal..

(odgovor članu JEŠA)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: konec dojenja
1.8.2008 23:25:30   
sandra85
uspavanje čez dan: js sem ukinla uspavanje na joški (čez dan) že nekje pri 7.m, uspavanje na joški je bilo samo še zvečer in ponoči. dojil pa se je še za malico nekje do 9.m. kako mi je uspelo? nevem. js mislim, da je to tudi veliko od otroka odvisno. mogoče pa je bil on že v tej fazi, ko se je hotel počasi odstavit, nevem.
no, nej še povem, da imamo mi tak problem, ker ne zna drugače zaspat (ne zvečer ne čez dan) kot da se kdo vleže z njim na posteljo in ga boža in carta dokler on ne zaspi, pol se ga šele lahko premesti v posteljico.
tako da mi smo ga tako navadli, da ga uspavamo in je zelo vesel-zato ni niti potreboval joške, ker se na tak način carta in uspava.

1. korak je definitivno ta, da morate ukinit dojenje čez dan! uspavajte ga na kak drug način-mogoče tako kot mi.
ko vam to uspe, pol bo vseskupaj zelo, zelo lažje. zdaj je user posted image navajen, da dobi joško kadarkoli se mu zahočeuser posted image
vsakič, ko se bo hotel čez dan dojit, ga zamotite z kako igro, cartanjem, vodo, piškotkom,.....mogoče je žejen, lačen,....ni nujno da rabi joško




no, JEŠA, tianna, poročajta, če vama uspe ukiniti dojenje čez danuser posted image


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: konec dojenja
2.8.2008 11:45:35   
Anonimen
Moj sine se čez dan doji samo pred uspavanjem, za vse dugo je tu GH in voda. Joške niti ne pogreša. Valda bi jo zagrabil, če bi mu ponudila, vendar mu ne. Ne vem, ne vem..

(odgovor članu sandra85)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: konec dojenja
2.8.2008 13:27:46   
JEŠA
Bo huda,..............user posted image

Čez dan sem večinoma sama in mala zaspi le ob joški, ko pa je z mojo mamo ji zaspi na rami,... Po mojem me voha,...še posebej mleko. Mojega ni in sem probala to noč ko se je zbudila prvo rundo jo malček zibat, pa ji dat vodo,... NIČ le joška jo je pomirila za zaspat.

Čez dan ji ne dajem joške le za zaspat. Ma jo bova naslednji teden na dopustu probali čez dan ukinit, naslednji vikend (je podaljšan) pa jo odvadit od joške. Držte pesti, vsekakor bom pa poročala kako bo. Zdej imam le za prepričat sama sebe, da je to najbolje!!!!!user posted image

Se bojim, da ....ne vem opisat,.... ne bo več samo "moja ", upam, da razumete.

Lep vikend,...LP JEŠA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: konec dojenja
2.8.2008 13:32:35   
JEŠA
Tianna vidim, da imava isti problemček. Tudi moja spi čez dan dve rundi. Vem pa, da je to malček razvada, ker ko se vozimo v avtu (ob tistem času ko ima za spat) zaspi sama brez problema in BREZ JOŠKe.

Kolko pa je star tvoj? Kaj pa ponoči? Mi zaspimo okoli 23 in spimo do 9,30 al 10. Zbuja pa se na 2 vrh glave 3 ure, in hoče joško.... Po poletju moremo uredit tudi urnik odhoda v posteljo. Poznam pa dve prijateljici, ki sta dojili in so se malčki ponoči nonstop zbujali, ko sta ukinili dojenje pa nič več,...Me zanima če bo moja enako?!user posted image

LP Ješa

(odgovor članu JEŠA)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: konec dojenja
3.8.2008 22:44:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: JEŠA

Tianna vidim, da imava isti problemček. Tudi moja spi čez dan dve rundi. Vem pa, da je to malček razvada, ker ko se vozimo v avtu (ob tistem času ko ima za spat) zaspi sama brez problema in BREZ JOŠKe.

Kolko pa je star tvoj? Kaj pa ponoči? Mi zaspimo okoli 23 in spimo do 9,30 al 10. Zbuja pa se na 2 vrh glave 3 ure, in hoče joško.... Po poletju moremo uredit tudi urnik odhoda v posteljo. Poznam pa dve prijateljici, ki sta dojili in so se malčki ponoči nonstop zbujali, ko sta ukinili dojenje pa nič več,...Me zanima če bo moja enako?!user posted image

LP Ješa


Tudi moj zaspi v avtu, brez problema, brez joške.

Moj čmrlj ima 10.mesecev. Spati ga dam okrog 21:30h. Seveda zaspi z dojenjem. Prvič se zbudi okrog 5h, se podoji in zaspi do kakšne 8h. Če se zbudi kej prej, mu dam dudo. Včasih pomaga, včasih ne.. Če ne, potem pa joška sigurno pomaga..

To, da bi ga kdo drugi dajal spati, pri nas odpade. Dragi dela full različno, večinoma nočne.. Sine je navajen zaspati z mano, z dojenjem. Res, da še 1 leto ne grem v službo, ma vseeno.. Rada bi ga naučila, da zaspi brez joške. Kako, ne vem.

JEŠA, močno upam, da nama bo uspelo! Čaki, koliko je stara tvoja pikica? A čez dan pije kej drugega, al se samo doji?

(odgovor članu JEŠA)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: konec dojenja
3.8.2008 22:47:23   
Anonimen
Aha, sem prebrala koliko je stara. user posted image  Moj pa bo 11.mesecev 27.8. In tudi pri nas je hudo, ko grejo zobki. user posted image  Ja ne vem, neki bo treba narediti. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: konec dojenja
4.8.2008 22:17:46   
annie
Tianna in Ješa, niste edine, ki imata "joškomanijake" user posted image . Naš tudi, še posebej ponoči ne zna nazaj zaspat, kot pa z joško user posted image Sem ga že poskusila z vodo pretentat, pa ni šans user posted image

Čez dan ga samo tako kot ti Tianna pred spanjem podojim (1x/dan), je pa res, da mi ga je sedaj že večkrat čez dan uspelo brez joške uspavati user posted image , ampak mora biti res zelo zaspan in potem z dudo zaspi user posted image Tako, da čez dan ga bo lažje odvaditi, pravzaprav ga sedaj poskušam odvajati dnevnega dojenja...kako pa bo z nočnim pa se mi sploh ne sanja...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: konec dojenja
5.8.2008 7:05:05   
anju
še dva takšna sva tu. moj falot ima skoraj 14 mesecev in jaz kar nekako čakam, da ga mine zizanje. pač slišala sem, da tud sami nehajo... ampak se bojim, da je vedno močnejša navadauser posted image brez zize se sploh ne umiri. še priklopljen skori prevale dela preden zaspi...
sem poskusla tako, da sem ga na trebuh polegla, ga prijela ogkrog pasa in ležala tako zraven, da se ni mogu izmuznit. včasih uspe. ma se joka, da je težko poslušatuser posted image

(odgovor članu annie)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: konec dojenja
5.8.2008 22:59:55   
deloza
No, tudi jaz morem povedat, da je moja pikica stara 3 mesece in pol in se še zmeraj dojiva. Ampak se mi zdi, da se več ne napapca od mojega mleka in da potrebuje več.
Če ima katera podobno izkušnjo, naj mi prosim pove

Hvala

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: konec dojenja
6.8.2008 15:10:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: deloza

No, tudi jaz morem povedat, da je moja pikica stara 3 mesece in pol in se še zmeraj dojiva. Ampak se mi zdi, da se več ne napapca od mojega mleka in da potrebuje več.
Če ima katera podobno izkušnjo, naj mi prosim pove

Hvala


Odpri novo temo, boš dobila več nasvetov kot tu. Tu se namreč pogovarjamo o koncu dojenja. Zate pa predvidevam, da bi še rada dojila. user posted image  Po čemu pa sklepaš, da se ne napapca več? Se ti zdi, da ti primanjkuje mleka? Večkrat jo pristavi, da se poveča povpraševanje in bo tudi ponudba večja. user posted image  Ne obupaj prezgodaj, če si še želiš dojiti. Škoda bi bilo.

Pa srečno. user posted image

(odgovor članu deloza)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: konec dojenja
9.8.2008 22:42:08   
Anonimen
Punce, kakšna je situacija? Pri nas je nespremenjeno.. Le z joško zaspi. Včeraj sem probala brez, pa sem ga samo razdražla. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: konec dojenja
9.8.2008 23:39:25   
soncipunci
tudi midva počasi zaključujeva z dojenjem. ta mesec bo star eno leto in sem prav ponosna (NA OBA), da nama je toliko časa dobro uspevalo. zdaj mali že kaže, da mu ni več do joške in ga imam namen poslušati. zvečer včasih sploh noče več, zjutraj pa se zelo z veseljem priklopi. in včasih hoče tudi pred opoldanskim počitkom. tako je že ene tri tedne. želela sem si dojiti do enega leta, če bi se tudi on strinjal in očitno nama bo uspelo. če pa bo za kakšen dan manjkal, pa nič ne de. drugače pa imam srečo, da se je sam odločil nehati... in z viški mleka tudi ne bo težav...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: konec dojenja
10.8.2008 23:41:36   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: soncipunci

tudi midva počasi zaključujeva z dojenjem. ta mesec bo star eno leto in sem prav ponosna (NA OBA), da nama je toliko časa dobro uspevalo. zdaj mali že kaže, da mu ni več do joške in ga imam namen poslušati. zvečer včasih sploh noče več, zjutraj pa se zelo z veseljem priklopi. in včasih hoče tudi pred opoldanskim počitkom. tako je že ene tri tedne. želela sem si dojiti do enega leta, če bi se tudi on strinjal in očitno nama bo uspelo. če pa bo za kakšen dan manjkal, pa nič ne de. drugače pa imam srečo, da se je sam odločil nehati... in z viški mleka tudi ne bo težav...


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image super!!!!!

tianna, mogoče pa le malo počakaj, nej dopolno vsaj 1 leto. večkrat se otroci odstavijo sami okrog enega leta. a čez dan ga še vedno samo na joški uspavaš? kaj pa če se uležeš na vajino posteljo in ga fajn k sebi stisneš, pa probaš, da bi tako zaspal?


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu soncipunci)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: konec dojenja
11.8.2008 10:27:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sandra85


tianna, mogoče pa le malo počakaj, nej dopolno vsaj 1 leto. večkrat se otroci odstavijo sami okrog enega leta. a čez dan ga še vedno samo na joški uspavaš? kaj pa če se uležeš na vajino posteljo in ga fajn k sebi stisneš, pa probaš, da bi tako zaspal?



Ja sej bom počakala, kaj pa naj. user posted image  Ja, čez dan ga samo na joški uspavam. Vsaj to bi rada nehala, čez noč bi še. Tako pa sploh noče zaspati, če me ni. Ma sem se že ulegla zdraven in vse, ma ne zaspi. user posted image  Al pa sem bla premalo vztrajna in sem mu dala joško.

(odgovor članu sandra85)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: konec dojenja
11.8.2008 14:26:58   
JEŠA
No, da poročam.....

Na dopustu nama je ratalo mali spremenit ritem (skoraj 100%). Čez dan spi le 1x, včasih 2x in to brez joške. Prve dneve je bila malček kriza. Postavili sva jo v voziček in jo peljali, gugali..... na začetku je gnjavla, jokala se dvigivala,...proti koncu tedna pa smo jo le polegli dvakrat obrnili voziček in že je spala... in to tudi po 2, 2,30 uri. Smo pa podaljšali dopust in za  vikend šli še do mojih, ki so na dopustu in nama je že v avtu zaspala tako, da je spet vse skupaj pomešala....

No vglavnem vstajamo okoli 8,30-9... super ker prej je spala do 10,00 10,30 11,00, zaspala pa ful pozno s skakanjem na postelji. Sem pa jo morala v petek in včeraj ko smo se vrnili iz dopusta ponovno popoldan malček podojit.

Ponavadi zaspi okoli 13, danes ni šans..... sem ponovno probala okoli 13,40 je jokala ma sem vstrajala ji dala pleničko (ČISTO, da ni dišala po joški) in mi je uspelo... zaspala je brez joške. Sedaj vidim, da je joška velika razvada. Odkar jo nima čez dan mi spi dosti več, prej pa je spala po rundah ker se je vmes zbudila in je vedela da bo dobila joško.....Ma upam, da bo spala, ker sem voziček(komaj komaj privlekla v 1. štuk), in ni na zraku. Hočem zlikat, pa pospravit dokler spi. Ma če se zbudi jutri ostanem raje zunaj z knjigo v roki in klinc hišna opravila... Da ne bo pomote, moja ko je joško je celi obrok in ne le malček za cartanje,.... Je pa že skoraj vso gosto hrano, pije pa iz kozarca z nastavkom.

Nočno dojenje sva mislila ukinit ta vikend, ma bova še malček počakala, da dobiva še postaljo v njeni sobici, da jo pol preseliva in da preživi noči moj z njo.... Tako, da bom še poročala.... Upam, da mi uspe in tudi drugim.
Tianna probaj tako kot jaz z vozičkom, pa mi poročaj,....Sandra85 hvala ti in se še priporočamo za nasvete.

LP JEŠA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: konec dojenja
11.8.2008 15:27:45   
Anonimen
JEŠA, super! Sem vesela za vas! user posted image

Glede vozička: Do 6.meseca mi je čisto vsak dan zaspal v vozičku, tudi po 3h. Po 6.mesecu pa ni šans, da bi zaspal. In tako je tudi sedaj, pri skoraj 11.mesecih. Je okolica preveč zanimiva, da bi zaprl učke. Pa tudi če ga dam v voziček, ko mu je ura za spati in greva na doooolg sprehod, ne bo zaspal. Vsak brrrrrrrm, ki gre mimo, mora videti, vse pešce itd.. Ja ne vem.. Brez joške bi mi zaspal edino, če bi ga dala v avto in šla en krog. user posted image  Evo, zdaj sem ga podojila, je takoj zaspal in bo spančkal kakšne 2uri.

(odgovor članu JEŠA)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: konec dojenja
11.8.2008 19:35:28   
JEŠA
Tianna vse kar si zapisala je bilo tudi oziroma je še vedno pri meni.....

Mala ne zaspi na sprehodu, zaspi naprimer: na dopustu pod borovci, ni bilo nikogar in sem porivala voziček gor in dol,...danes pred hišo (hiša ima 7  stanovanj) na površini 10 m, od avta pa do hiše, pa ponovno do avta,....

Probaj. Prvi dan je bila idrija ni in ni hotela, sva jo izmenično najprej moj pol pa jaz. Zaspala je po približno 20 minutah mogoče je bilo še več. Probaj.

No moja je danes spala skoraj 2 uri, ampak morem nekaj izumit, da mi zaspi v posteljici, ker voziček mi je težek z njo vred, da nosim v 1 štuk. A ne bi jo rada dvigovala in dajala iz vozička, nosila do prvega štuka in jo pol dala v posteljico, ker če se zbudi bo tulla, da ji dam joško.user posted image

No bomo še vidli.

LP Ješa

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: konec dojenja
13.8.2008 23:17:22   
sandra85
JEŠA user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image tako naprej!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu JEŠA)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: konec dojenja
16.8.2008 18:59:31   
JEŠA
No punce kako gre,...

Pri nas nespremenjeno, čez dan smo brez joške(vendar v vozičku, da zaspi),  ponoči pa,.......user posted image user posted image user posted image JOŠKA in JOŠKA..... zbujanje na uro in pol,  dve,.....

Sem se odločla, da bom počakala do enega leta, takrat grem po dopustu tudi v službo in če bo huda ,....mislim nonstop vstajanje in če se mi bo psihično poznalo in če bodo posledice v službi bom joško ukinila kar hitro, če ne bom pa dojila največ do novega leta, takart bo mala stara 15 mesecev.

Mogoče pa me preseneti in neha sama user posted image user posted image user posted image

Lep vikend,

LP JEŠA


(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: konec dojenja
17.8.2008 10:18:10   
Anonimen
Ah.. Tudi pri nas nespremenjeno. No, vi ste vsaj čez dan brez. user posted image  Sem probala z vozičkom, ma sploh ne zaspi. Fuuuuull začne tečnariti in hoče ven. Ni šans, da bi zaspal. V avtu pa ga tudi ne mislim voziti. user posted image

(odgovor članu JEŠA)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: konec dojenja
17.8.2008 10:22:05   
Seven*
Pri nas se je izšlo, ko sem otroka dala k sebi v posteljo, da je spal pri meni. Podojil se je ko se je želel, jaz pa sem se naspala.

S kompliciranjem (če se ne izide) boste še bolj utrujene in sitne. Tale metoda pri kakšnih vžge, pri kakšnih pa tud ne..

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: konec dojenja
17.8.2008 10:34:32   
Anonimen
Sej moj čmrlj itak spi pri meni. user posted image  user posted image  user posted image  Sej ponoči ni problem. user posted image  Podojim ga zvečer, da zaspi in še 1x proti jutru, to je čez kakšnih 8,9 ur. Naše noči so zadnje čase super. user posted image  Meni sploh ni problem dojenje ponoči. Rada bi le, da mi čez dan zaspi brez joške. Spi namreč 2 rundi na dan. In ne morem ga uspavati na noben drug način, kot pa z joško. user posted image

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?