|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: IUI
27.8.2008 14:52:40   
boob
kaaaaj. . to pa nebom. . . kr sami naj mi jih dajo user posted image

(odgovor članu oktavija)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: IUI
27.8.2008 15:56:40   
oktavija
IZVIRNO SPOROČILO: boob

kaaaaj. . to pa nebom. . . kr sami naj mi jih dajo user posted image


user posted image user posted image user posted image  Ha ha zdaj si me pa nasmejala... user posted image veš boš morala še veliko prebrat o vseh teh postopkih in zdravilih, da boš dojela bistvo...
Te ampule so verjetno mala malica proti vsem ostalim terapijam, ki jih dekleta dobijajo in prestajajo na drugih terapijah za IVF in ICSI... user posted image

To so zelo resne zadeve in ko se odločiš za kaj takega moreš bit trdno odločen, da si sposoben vse to prestati in žrtvovati velik del zravja in prevsem živcev da prideš do željenega cilja..user posted image

Sej v dvoje je vedno lažjeuser posted image , tako da skupaj z partnerjem preživljata slabe in lepe trenutke....

Želim ti veliko poguma!!!!user posted image

_____________________________

Tukaj lahko glasujete za našo princesko: http://www.maminajdi.si/index.php?option=com_joomgallery&func=detail&id=420&Itemid=220

(odgovor članu boob)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: IUI
27.8.2008 17:43:09   
tosja
http://www.ringaraja.net/forum/Javite_se_vse_ki_%C4%8Dakate_na_IUI/m_1486389/tm.htm


Tako smo klepetale...  Danes me razveseljuje moj mali čmrlek. Do IUI-ja pa ni prišlo,ker so prej folikli počili...


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu lenna)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: IUI
27.8.2008 17:50:24   
tosja
Kaj je umetna inseminacija?
 
I je ena od najstarejših tehnik zanositve z medicinsko pomočjo. Za razliko od stanja, ko se seme samo znajde v rodilih po naravnem spolnem odnosu /naravna inseminacija/, je umetna I postopek, ko seme vnesemo v rodila ženske v času, ki je najprimernejši za zanositev. Zaradi vpliva ang. literature v medicini, se za to obliko zdravljenja uporablja kratica AIH. AI pomeni, da gre za umetno inseminacijo (Artificial Insemination) z moževim (H=Husband) semenom, za razliko od AID, kjer D pomeni donorsko seme (seme neznanega darovalca).
 
Priprava za postopek inseminacije je zelo podobna običajnemu ginekološkemu pregledu. Seme, ki ga je dal soprog pacientke z mastrubacijo, prenesemo v nožnico ali v cervikalni kanal vratu maternice. Oploditev nastane v jajcevodu, zato želimo seme prenesti čim bližje mestu oploditve. Tako se semenčice ne zgubljajo v rodilih, kar je zelo pomembno, če je njihovo število majhno. Semenčice vnesemo v votlino maternice ali v jajcevod s posebno cevko s katetrom za inseminacijo. To je tanka plastična mehka cevka, ki ne poškoduje sluznico maternice med posegom. Metodo imenujemo IUI ali intrauterina inseminacija (uterus=maternica).
 
Za omenjeno metodo je pomembno, da moramo seme v laboratoriju pripraviti za prenos v maternico ali jajcevod. Postopek imenujemo "pranje semenčic". Z njim želimo razdvojiti gibljive semenčice od semenske tekočine.
 
 
KAJ VPLIVA NA USPEŠNOST POSTOPKA INSEMINACIJE?
I lahko opravimo v naravnem ciklusu. Takrat računamo na razvoj le ene jajčne celice. V primerih, ko želimo spodbuditi razvoj večjega števila jajčnih mešičkov (foliklov), spodbujamo njihov razvoj z zdravili. Ta so lahko v obliki tablet KLOMIFEN ali injekcij GONAL F, MENOPURE ali PUREGON. Razvoj foliklov spremljamo z UZ. Ko folikel doseže velikost, ki je značilna za dan pred ovulacijo, dobi pacientka injekcijo hormona hCG (Ovitrel), s katero sprožimo končno zorenje jajčne celice. I opravimo 24-38 ur po aplikaciji injekcije hCG, ko pride do sproščanja jajčne celice iz jajčnega mešička (ovulacija).
 
Nepričakovan zaplet med stimulacijo je razvoj velikega števila jajčnih mešičkov. Takrat lahko z  inseminacijo nastane nezaželena večplodna nosečnost. V takšnih primerih se pogosto odločimo za spremembo prvotneg NAČRTA in pacientki namesto I predlagamo eno od tehnik oploditve z biomedicinsko pomočjo (IVF lai ICSI), ko lahko v maternico prenesemo le želeno število zarodkov. 


I= inseminacija


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu oktavija)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: IUI
27.8.2008 17:51:28   
tosja
user posted image  user posted image  user posted image Dajmo IUI-jevke močno močno stiskam pestke!!! user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: IUI
27.8.2008 19:15:34   
neela
Evo, tle se moram še jaz pofočkat! Sicer na papirju še nisva uradna kandidata za IUI, ampak mislim, da bom dobila zeleno luč za postopek drugi teden, ko imam pregled v neplodnostni. Srčno upam in želim si, da pridem še to jesen na vrsto....tam nekje skupaj s Fargi....user posted image user posted image user posted image ...sem pa tud jaz na GK Lj.

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: IUI
27.8.2008 22:12:59   
Fargesia
neela, to bi bilo odlično!!!pa pol obe s trebuhi okol hodile!!

_____________________________

Nenehno izgubljam kilograme, pa me vedno najdejo.

(odgovor članu neela)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: IUI
28.8.2008 7:22:43   
boob
IZVIRNO SPOROČILO: oktavija

IZVIRNO SPOROČILO: boob

kaaaaj. . to pa nebom. . . kr sami naj mi jih dajo user posted image


user posted image user posted image user posted image  Ha ha zdaj si me pa nasmejala... user posted image veš boš morala še veliko prebrat o vseh teh postopkih in zdravilih, da boš dojela bistvo...
Te ampule so verjetno mala malica proti vsem ostalim terapijam, ki jih dekleta dobijajo in prestajajo na drugih terapijah za IVF in ICSI... user posted image

To so zelo resne zadeve in ko se odločiš za kaj takega moreš bit trdno odločen, da si sposoben vse to prestati in žrtvovati velik del zravja in prevsem živcev da prideš do željenega cilja..user posted image

Sej v dvoje je vedno lažjeuser posted image , tako da skupaj z partnerjem preživljata slabe in lepe trenutke....

Želim ti veliko poguma!!!!user posted image


'jutro Oktavija,

vem kaj so prestale ostale in sem tudi jaz že marsi kaj. . in tud prebrala sem si marsikaj  in tudi vem zakaj se gre pr tem in bistvo sem že zdavnaj dojela in sem marsi kaj pripravljena nares da pridem do željenega cilja in sem prepričana da nekoč bom

. . .ampak nisem si nikol predstavljala da si bom morala inekcije sama dajat. .

lp

(odgovor članu oktavija)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: IUI
28.8.2008 7:41:48   
oktavija
BOOB jutro tudi tebi!

Imam občutek, da si malo užaljena... No jaz nisem mislila nič slabega razen tega, da boš mogla sprejet dejstvo, da se je treba tudi pikat če je potrebno...

Morala bi videt kaj sem jaz počela s svojo prvo štopko....user posted image user posted image user posted image user posted image  Druga ja že bila 5 x bolje.user posted image .. zdaj pa če pridem do ampul bom že prava fikserka... taka je usoda vseh nas....

Pa lep dan ti želim!

Toša user posted image user posted image user posted image  hvala za dodatne informacije!!!user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil oktavija -- 28.8.2008 7:42:48 >


_____________________________

Tukaj lahko glasujete za našo princesko: http://www.maminajdi.si/index.php?option=com_joomgallery&func=detail&id=420&Itemid=220

(odgovor članu boob)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: IUI
28.8.2008 9:14:14   
boob
sorry. . danes sm mal nataknjena user posted image  , . . no sej zdej je že bolš, k sm jih že par user posted image  
Danes bi mogla dobit user posted image , pa nč kej dost ne kaže da bo, . . . napihnjena sm pa tok, - k žaba sm user posted image  pa prou nič uredu se ne počutim. . . . pa še ponovn pregled imam danes za ščitnico
Sej men sploh ni problem za špikanje, drugi naj me špikajjo kolkr je treba, sam sama user posted image  . . to pa nevem kako bo šlo.. . . kam se je pa sploh treba?

(odgovor članu oktavija)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: IUI
28.8.2008 20:05:30   
kitka1
Še jaz se vam pridružujem... Tudi čakam na IUI, v vrsto me je G. vpisala junija in rekla, da dobim pošto enkrat konec avgusta verjetno. Imam pa recept za gonal, kar pomeni, da se bom spet špikala (sem se že enkrat v postopku stimulacije). Tiste, ki še ne veste... Gre za čisto tanke iglice, take, kot jih imajo diabetiki. Sicer zgleda malo grozno, ko se moraš kar zabosti v trebuh, ampak prisežem, da boli približno toliko, kot če te piči komar.

Drugače pa sem imela HSG, partner spermiogram, laparo in histeroskopijo in hormonske preiskave. Skoraj vse bp, le majhno endometriozo sem imela - ampak naj ta ne bi ovirala zanositve že pred odstranitvijo. 6 mesecev sem bila na klomifenu, 1 m pa na gonalu. Super sem se odzivala, ampak se žal ni prijelo...

Sporočite, ko dobite pošto! Jaz bom tudi malo povprašala, kdaj približno bo to. Sicer upam, da res pride do konca avgusta, ker imam m v začetku septembra. Če pa ne pride, pa še toliko bolje :)

(odgovor članu oktavija)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: IUI
29.8.2008 8:15:05   
oktavija
Jutro drage moje!

Evo mene malo na raportu... Sem včeraj ramišljala, da glede na to da imamo povsod neke seznamčke bi si ga lahko umislile še tukaj....

Če lahko bi se jaz lotila dela...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tukaj lahko glasujete za našo princesko: http://www.maminajdi.si/index.php?option=com_joomgallery&func=detail&id=420&Itemid=220

(odgovor članu kitka1)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: IUI
29.8.2008 8:37:46   
boob
jutro,

. . jaz se strinjam.. . če imaš čas pa voljo. .

(odgovor članu oktavija)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: IUI
29.8.2008 20:28:45   
kitka1
Oktavija, ti se kar loti... Bo prav zanimivo, ker nas ni tako veliko. Jaz sem torej v pričakovanju prve pošte za IUI, trenutno zaključujem zadnji klomifenski ciklus, m naj bi (upam sicer, da ne!!!) dobila 5. 9.

(odgovor članu boob)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: IUI
29.8.2008 20:33:43   
Fargesia
oktavija, naredi ga! 

_____________________________

Nenehno izgubljam kilograme, pa me vedno najdejo.

(odgovor članu kitka1)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: IUI
1.9.2008 10:38:02   
oktavija
Jutro lubike moje!!!!

No vidim, da če vas nebom malo preganja in vspodbujala bo naša tema spet zamrla...user posted image user posted image user posted image  Kot sem obljubila sem se lotila seznamčka....


user posted image SEZNAM BORK ZA user posted image  S POMOČJO IUI:user posted image
 
  • Oktavija - 2.IUI - MB - test 07.09.2008
  • Obayifo - 1.IUI - Graz - test 08.09.2008
  • Fargesia - čaka na 2.IUI - LJ
  • boob - 1.IUI - LJ
  • kitka1 - čaka na 1.IUI - LJ
  • neela - čaka na 1.IUI - LJ
  • lenna - čaka na 1.IUI - LJ
user posted image user posted image   user posted image   user posted image     user posted image user posted image
user posted image


_____________________________

Tukaj lahko glasujete za našo princesko: http://www.maminajdi.si/index.php?option=com_joomgallery&func=detail&id=420&Itemid=220

(odgovor članu Fargesia)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: IUI
1.9.2008 10:56:35   
boob
ooooooo   tude me ga mamoooo user posted image user posted image user posted image user posted image

super

no jaz sem šla pa zdaj med malco po test FS, zdej se morem pa sam še opogumit in ga nrdit

(odgovor članu oktavija)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: IUI
1.9.2008 11:10:40   
daga11
se vam pridružujem - imela v petek 1. IUI v mb -zdaj pa 14 dni negotovih -torej jaz ima 13.9. datum ko naj bi dobila M če je do ponedeljka 15.9 ne bo bom naredila test--upajmo na najboljše!!!!!!!!
imela sem  pa 4 folikle -upam da bo kateri od teh poln

(odgovor članu boob)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: IUI
1.9.2008 13:19:33   
oktavija

user posted image SEZNAM BORK ZA user posted image  S POMOČJO IUI:user posted image
 
  • Oktavija - 2.IUI - MB - test 07.09.2008
  • Obayifo - 1.IUI - Graz - test 08.09.2008
  • Daga11 - 1.IUI - MB - test 13.09.2008
  • Fargesia - čaka na 2.IUI - LJ
  • boob - 1.IUI - LJ
  • kitka1 - čaka na 1.IUI - LJ
  • neela - čaka na 1.IUI - LJ
  • lenna - čaka na 1.IUI - LJ
user posted image user posted image   user posted image   user posted image     user posted image user posted image
user posted image



_____________________________

Tukaj lahko glasujete za našo princesko: http://www.maminajdi.si/index.php?option=com_joomgallery&func=detail&id=420&Itemid=220

(odgovor članu oktavija)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: IUI
1.9.2008 16:32:50   
Fargesia
oktavijauser posted image user posted image user posted image user posted image madonca, je lep tale naš seznam...user posted image

_____________________________

Nenehno izgubljam kilograme, pa me vedno najdejo.

(odgovor članu oktavija)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: IUI
1.9.2008 20:19:53   
neela
Ja, oktavija....res je tud meni ful všeč...sploh, ker je tako 'interaktiven', kar kaže samo to, kako tud me pokamo od pozitivizma....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...držim pestke za prve trepetalke!!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Fargesia)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: IUI
2.9.2008 7:36:26   
oktavija
user posted image Hvala za pohvale in komplimente, zdaj mi je pa kar nerodno ratal!user posted image

_____________________________

Tukaj lahko glasujete za našo princesko: http://www.maminajdi.si/index.php?option=com_joomgallery&func=detail&id=420&Itemid=220

(odgovor članu neela)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: IUI
2.9.2008 12:14:21   
oktavija
No grozno nobene nikjer jaz pa se tako trudim da tema nebi umrla!!!user posted image

_____________________________

Tukaj lahko glasujete za našo princesko: http://www.maminajdi.si/index.php?option=com_joomgallery&func=detail&id=420&Itemid=220

(odgovor članu oktavija)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: IUI
2.9.2008 13:32:44   
crvicek
Punce, kaj pa navijačice? Če me sprejmete, bi bila rada vaša navijačica!
Držim pesti za vse nas, da čimprej dočakamo user posted image .user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu oktavija)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: IUI
2.9.2008 14:09:26   
oktavija

user posted image SEZNAM BORK ZA user posted image  S POMOČJO IUI:user posted image
 
  • Oktavija - 2.IUI - MB - test 07.09.2008
  • Obayifo - 1.IUI - Graz - test 08.09.2008
  • Daga11 - 1.IUI - MB - test 13.09.2008
  • Fargesia - čaka na 2.IUI - LJ
  • boob - 1.IUI - LJ
  • kitka1 - čaka na 1.IUI - LJ
  • neela - čaka na 1.IUI - LJ
  • lenna - čaka na 1.IUI - LJ
user posted image user posted image   user posted image   user posted image     user posted image user posted image
 
 
user posted image
          NAVIJAČICE:
  • crvicek
user posted image



 
Crvicek seveda te sprejmemo, ti si naša prva navijačica!!!!user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Tukaj lahko glasujete za našo princesko: http://www.maminajdi.si/index.php?option=com_joomgallery&func=detail&id=420&Itemid=220

(odgovor članu oktavija)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?