|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
2.9.2008 23:53:27   
pipi
Prosila je brez komentarjev.

(odgovor članu lewinsky)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
3.9.2008 7:08:04   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: pipi

Prosila je brez komentarjev.


ja in? Potem bi ZS pisala svojim frendam, ne pa zadevo objavila na JAVNEM forumu, kjer imamo VSI pravico odgovarjati in kometnirati.

(odgovor članu pipi)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
3.9.2008 10:00:23   
osiris
Jaz sem moji začela uvajat gosto hrano pri 3m. Preprosto zato, ker mleka ni in ni hotela! To težavo smo imeli že v porodnišnici. Mleka (tudi mojega) ne mara. Jedla je zelo malo, vsak obrok je bil en velik jok. Poskusili smo vse (enih 7 vrst mleka, veliko različnih cucljev)... Nič ni bistveno pomagalo. Posledično je zelo malo pridobivala na teži (900g v prvih treh mesecih).

Pri 3m sem ji začela kuhat jabolka in ji dajat samo vodo v kateri so se kuhala. Okus ji je bil zelo všeč, pa čeprav ni bilo sladko. Čez dva dni sem ji v vodo iztisnila malo soka in tako sem stopnjevala. Počasi sem jo začela navajat tudi na žličko (malo kosmičev v mleko). Pri 3,5m smo že imeli 1-2 sadna obroka na dan. Mleko ji dajem v spanju, drugače ga noče. Velikokrat ji v mleko dodam malo rižolinota ali kaj podobnega, potem tega poje bistveno več.

Razlike smo opazili vsi. Že prej je bila punca precej vesela in živahna, sedaj je stalno nasmejana, veliko piska, skoraj se že plazi, ...
Pri 4m smo šli na tehtanje in se je v enem mesecu poredila za 600g. Bili smo navdušeni. Ko jo je videla medicinska sesta je takoj rekla, da se je vidno popravila.

Sedaj ima 4,5m. In je tako priden in pozitiven otrok.

Vem, uvajanje goste hrane priporočajo po 6m... bla, bla, bla.
Vse je to lepo.... v teoriji. V praksi pa; vsaka mati pozna svojega otroka najbolje. Včasih je treba začet prej, včasih pa pozneje.

Lažje je naredit malo mleka, otrok poje,.... Kuhat kašice ni ravno enostavno. Kupovat jih pa stalno tudi ne moreš.

Ko pogledam svojo punčko in njene sijoče oči in ko se spomnim kakšna je bila prej, mi ni niti malo žal, da sem začela uvajat gosto hrano pri 3m! Vsaka mati naj se odloči kot misli, da je za njenega otroka najbolje!!!!!



(odgovor članu pipi)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
3.9.2008 14:50:08   
pipi
Ja saj vem user posted image , jaz se samo hecam, ker je najprej meni "prijazno" odgovorila, da brez komentarjev, ampak najbrz samo tistih, ki ji ne pasejo.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
4.9.2008 13:13:54   
xerox
IZVIRNO SPOROČILO: pipi

Ja saj vem user posted image , jaz se samo hecam, ker je najprej meni "prijazno" odgovorila, da brez komentarjev, ampak najbrz samo tistih, ki ji ne pasejo.



Napisala sem brez komentarjev tistim, ki nimajo izkušenj z zgoraj zastavljenim vprašanjem, ne pa tistim, ki mi ne pašejo.
Čisto nič ne bi imela proti, če bi mi kakšna mamica napisala, da je poskusila (in ne kaj misli o tem) uvajati malo pred četrtim mesecem in da se je izkazalo za zalo slabo in da tega nikomur ne priporoča, da je to katastrofa in tako naprej!!! Njej sigurno ne bi rekla brez komentarja!!


< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 5.9.2008 22:47:34 >

(odgovor članu pipi)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
4.9.2008 13:35:25   
Emcek
No pri nas pa je bilo takole....
Nekje pri 4 mesecih je pričela kazati neznanski interes na hrano. Ker je bila polno dojena in kaj drugega ni bila vajena sem pričela z "uvajanjem".
Ob času kosila sem njen ležalnik postavila k mizi, kjer je dobila žličko... kaj pa je bilo na žlički?
Voda od jabolčnega kompota (seveda so se kuhale samo jabolke v vodi brez vsakršnih dodatkov). Najprej samo ena, čez kakšen teden dve. Ko sva to počeli kakšne 3 tedne sem kompot spasirala. Komaj bi lahko rekli, da je kaj drugega kot malce zgoščena voda.

Pred 6 meseci je poskusila še korenček, bučko, krompir (ki pa ji ni bil všeč), brokoli in cvetačo. S poskusila mislim, da je bilo "GH" največ 2-3 žličke na dan. Toliko da je videla, da obstaja še kaj drugega. 1 obrok sva nadomestili nekje pri 7 mesecih. Se je pa potem spet ustavilo in kakšen teden ali dva ni hotela nič drugega kot dojenje.

Sedaj pri skoraj 10 mesecih (jutri jih bo napolnila) ima dnevno 3 obroke (zajtrk, kosilo in večerjo) ter vmes dojenje in kakšen kos sadja. Pa tudi sedaj ne poje nekih bajnih količin.

Odločitev je tvoja. Čeprav sem zagovornica polnega dojenja, brezpleničarstva in povezanega starševstva sem z uvajanjem pričela pri 4 mesecih. Zakaj? Ker otrok sam ve bolj kdaj je na to pripravljen, kot pa vsi pediatri skupaj. Najbolj pomembno je, da znaš poslušati svojega dojenčka. Sam "pove", ko je pripravljen. O tem pa je bilo že veliko napisanega.

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
4.9.2008 13:42:15   
evitaeva
pozdravljena xerox,
no pri nas smo s GH zaceli ko je tamala imela 4m 1 teden ker je bila bolj slab jedec mleka, na pediatrični kliniki so nam rekli naj pred 4 nebi začeli, tako smo malo počakali. malo sem po forumu prebrala da naj bi začeli s zelenjavo ali pa samo s sokcom od sadeža, ampak jaz sem začela z banano fino zmiksano in malo mleka zraven, tako da je bilo cisto tekoce. 3dni sem po 2-3 male žlike dajala nato pa 1 dan pavza in nato poskusila se z jabolkom. In mala je bila navdušena nad tem sploh pa nad žličko user posted image je veselo odpirala usta in papcala, ze prej je pa nas opazovala kako jemo in z rokicami grabila po našem kosilu user posted image in odpirala ustka tako kot da bi tudi ona jedla. na srečo ni bilo nobenih reakcij na GH, tako da bom se naprej tako uvajala....

lp


(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
4.9.2008 21:13:22   
hijenca
Naš fantič bo čez 4 dni dopolnil 4 mesece. In danes sem mu v AM dala majhno žličko riževih kosmičev, ki se čisto stopijo. V flaško in mali je z veseljem pojedo. Moram pa rečt, da ni več nič bruhal oz. polival zvečer, ker ponavadi se še enkrat preoblačima, danes pa je bilo vse ok. Dala sem mu pa zato, ker se mi je začel ponoči prebjat, ker je lačen. Drugače pa sma sedaj že en mesec spala celo noč. Je pa Hipp rižek, ki se stopi in je brez sladkorja, glutena in...

Če pa bo ponoči kakšna reakcija, pa vam povem jutri.

_____________________________

Sonček Vid ( 8.5.2008 ob 10.36)
Sonček Jakob (4.5.2011 ob 10.43)
Sonček Filip (4.5.2011 ob 10.44)

(odgovor članu evitaeva)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
4.9.2008 22:03:45   
butt3rfly

IZVIRNO SPOROČILO: xerox

IZVIRNO SPOROČILO: pipi

Ja saj vem user posted image , jaz se samo hecam, ker je najprej meni "prijazno" odgovorila, da brez komentarjev, ampak najbrz samo tistih, ki ji ne pasejo.



Napisala sem brez komentarjev tistim, ki nimajo izkušenj z zgoraj zastavljenim vprašanjem, ne pa tistim, ki mi ne pašejo.
Čisto nič ne bi imela proti, če bi mi kakšna mamica napisala, da je poskusila (in ne kaj misli o tem) uvajati malo pred četrtim mesecem in da se je izkazalo za zalo slabo in da tega nikomur ne priporoča, da je to katastrofa in tako naprej!!! Njej sigurno ne bi rekla brez komentarja!!


A ti je zdaj malo bolje jasno ali ti še kakšno skico narišem???


1. mislim, da ni potrebno tako ostrega tona. name deluješ preveč napadalno, sorry. obnašajte se svojim letom primerno.
2. jst sm dala mojmu kr tko za probat malo fruteka pri 4ih mesecih. bilo mu je všeč, vendar enostavno ni znal jesti na žličko. zato sem se odločila, da bom počakala še kakšen mesec in takrat mu je šlo dosti bolje. tak da jst svetujem uvajanje pri enih 5ih, 6ih mesecih. kam se ti pa mudi. še dovolj časa bo imel, da se bo navadil na gosto hrano.


_____________________________

Hale: "Are you accusing me of being in someones pocket, you hypocrite son-of-a-bitch? You've been on Clay's tit since you were a goddamn uniformed officer. He barks and you jump. Whole town knows it. "Chief of Police". What a goddamn joke."

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
7.9.2008 18:24:21   
mixi
ojla!

No jaz sem mali začela dodajat pri treh mescih in pol in je že vse živo pa ji tudi odgovarja gh. dosti bolj kot aptamil ki mi ga je pojedla 900 ml na dan


_____________________________

10.5.08 je na svet prijokala naša pikica Kaja, ki mamici vsak dan bolj nagaja

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
7.9.2008 19:13:43   
Seven*
Menim, da bi si vsaka mamica morala prebrati tale clanek.

Ali so vsi otroci pripravljeni na gosto hrano točno pri 6. mesecih? Seveda ne, nekateri otroci malce prej, nekateri celo mesec ali dva kasneje. Ne glejte na koledar, ampak opazujte svojega otroka. Kdaj je pravi čas za uvajanje goste hrane, nam bo povedal otrok sam, z določenimi znaki. Tudi če je otrok mlajši od šest mesecev in je "osvojil" nekatere znake za pripravljenost na gosto hrano, nikar ne hitite. Zdrav dojenček, ki je "zrel" za gosto hrano, naj bi:
- samostojno in dobro sedel
- imel razvito koordinacijo roke-usta
- izgubljal izrazit refleks izplazenja jezička, ki je potreben za sesanje
- otrokova prebavila so že dovolj zrela za sprejem druge hrane (nezrelost vidimo tako, da otrok izloča cele koščke neprebavljene hrane)
- je sposoben hrano prežvečiti in pogoltniti
- dobiva ali že ima zobe in ima veliko željo po žvečenju
- kaže izrazito zanimanje za hrano na krožnikih družinskih članov in grabi hrano z njih
- nenadno povečanje števila podojev (ki nimajo vzroka v bolezni, zobenju, poskokih v rasti ali zaradi spremembe običajnega načina življenja v družini)

Z uvajanjem goste hrane ne začnite, če otrok pravkar preboleva prehlad ali kakšno bolezen, čeprav morda kaže že vse znake "pripravljenosti".

Opazujte svojega otroka in njegove razvijajoče se spretnosti. Če v nekaj dnevih (4 ali 5) pogostejše dojenje ne preide nazaj na prejšnjo raven, je verjetno res že čas, da našega dojenčka začnemo seznanjati z gosto hrano.




pobrano iz naslova:
http://med.over.net/forum5/read.php?94,1978731,1978738#msg-1978738


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu mixi)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
7.9.2008 19:24:52   
Paštetka
jaz sem začela kakšen teden pred 4. mesecem. Najprej vodo-kompot od jabolke, kakšne 3 dni, potem riževo kašico, ki se lahko povsod zraven zmeša.

Naša P v primeru, če je otrok samo dojen, priporoča dojenje do 6. meseca, če je na AM, pa  uvajanje po 4. mesecu. Poleg tega svetujejo pri nas v posvetovalnici, da se pri 7. mesecih naj otrok že prehranjuje skoraj tako kot cela družina (postopoma prehaja na družinsko prehrano), torej, da je že skoraj vse in da se takrat ko začen otrok jesti počasi, postopoma ukinjati dojenje.

Jaz sem pri obeh tako naredila (čeprav se je hčerka samo dojila, sin dojenje +  AM). Torej uvedla GH okrog 4. meseca, ter prekinila z dojenjem ob 7. mesecu. Brez težav.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 7.9.2008 19:30:20 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
7.9.2008 21:08:58   
Anonimen
Uvajanje pred 4.mesecem


user posted image

Sicer pa xerox, povej mi, ali tvoj malček pred 4. mesecem že sedi? Ali nima več izplazenja jezička? Ali ga zanima hrana, ko vidi tebe, da ješ? Ali ima dobro razvito koordinacijo roke - usta? Dobiva ali že ima zobke? Ima veliko potrebo po žvečenju? Je sposoben hrano prežvečiti in pogoltniti?
To vse so namreč znaki, da je pripravljen na uvajanje goste hrane. In ni jih za zanemariti.

(odgovor članu sandra85)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
7.9.2008 21:50:35   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: hothien

Uvajanje pred 4.mesecem


user posted image

Sicer pa xerox, povej mi, ali tvoj malček pred 4. mesecem že sedi? Ali nima več izplazenja jezička? Ali ga zanima hrana, ko vidi tebe, da ješ? Ali ima dobro razvito koordinacijo roke - usta? Dobiva ali že ima zobke? Ima veliko potrebo po žvečenju? Je sposoben hrano prežvečiti in pogoltniti?
To vse so namreč znaki, da je pripravljen na uvajanje goste hrane. In ni jih za zanemariti.


user posted image


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
7.9.2008 22:04:07   
kristinaj
jaz sem naši začela dajati pri 4m pa sem videla da ni imelo smisla,ker je šlo povsod drugam le v usta ne... in sem počakala še en mesec...

zakaj pa ne dati otroku zvečer v flašo malo rižolinota? tako je bolj sit in lepše in daljše spi, pa tudi kakšen sokec + voda čez dan mu ne bo škodil.....

jaz naši sicer nisem tega dajala, ker ji je mleko zadostovalo

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
8.9.2008 7:01:48   
Dashenka
Ja, moja hči je začela jest gosto hranopri 4m. Sadne in zelenjevne kašice.

Pri 6m je imela 2 gosta obroka in bila pripravljena na uvajanje mesa, testenin in mlečnih izdelkov.

Gosto hrano pa sem uvajala v skladu z navodili naše pediatrinje, starejše in izkušene gospe, ki se le pogorjlivo nasmehne ob vseh novotarijah, ki se vse po vrsti izkažejo bolj kot ne za muhe enodnevniceuser posted image .



(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
9.9.2008 10:00:46   
Estrella*
IZVIRNO SPOROČILO: hothien

Uvajanje pred 4.mesecem


user posted image

Sicer pa xerox, povej mi, ali tvoj malček pred 4. mesecem že sedi? Ali nima več izplazenja jezička? Ali ga zanima hrana, ko vidi tebe, da ješ? Ali ima dobro razvito koordinacijo roke - usta? Dobiva ali že ima zobke? Ima veliko potrebo po žvečenju? Je sposoben hrano prežvečiti in pogoltniti?
To vse so namreč znaki, da je pripravljen na uvajanje goste hrane. In ni jih za zanemariti.



Zobki, ta je pa močna! Nisem vedela, da so zobki tudi merilo? Potem  bi moj sin ostal na mleku do 11mesecauser posted image user posted image
Pa še to, moja je stara 3,5m pa je polno dojena in dobiva kapljice AD3 po žlički in posledično nima izplazenja jezička.Je pripravljena na GH??
Vsi ti znaki, ki si jih naštela ima po mojem mnenju težo le prvi. Se pa strinjam s tistimi, ki pravijo, da opazuj otroka in boš vedel kdaj je čas ali pa tudi probaj in boš videl če gre. Vsak otrok je poglavje zase .
 
Sinu sem začela uvajat GH(pred6l) pri 4m, ker so P tako svetovali. Bil je zelo ješč in je GH lepo sprejel in predvsem brez težav. Ko še šel pri dobrih 11m v vrtec je jedel že popolnoma vse in ni imel težav s tam pripravljeno hrano, tako kot par sovrstnikov, ki se je potem izkazalo, da so jim starši začeli prepozno uvajat GH(po6m)
 
No, sedaj se pa skašlajte!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
9.9.2008 23:58:49   
Pia77
IZVIRNO SPOROČILO: Estrella*

Ko še šel pri dobrih 11m v vrtec je jedel že popolnoma vse in ni imel težav s tam pripravljeno hrano, tako kot par sovrstnikov, ki se je potem izkazalo, da so jim starši začeli prepozno uvajat GH(po6m)



Po moje ni bil problem v tem, da so začel prepozno uvajat, ampak da so imel prepočasen tempo (lahko otrok ni maral jest, saj ni nujno, da so starši krivi... je pa res, da je dosti otrok, ki pol leta jedo samo pasirano. Moja sorodnica, stara eno leto, pa je npr. prvi dan v vrtcu dobila za jest matevža in pečenico. :)

(odgovor članu Estrella*)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
10.9.2008 11:16:33   
Estrella*
IZVIRNO SPOROČILO: Pia77

IZVIRNO SPOROČILO: Estrella*

Ko še šel pri dobrih 11m v vrtec je jedel že popolnoma vse in ni imel težav s tam pripravljeno hrano, tako kot par sovrstnikov, ki se je potem izkazalo, da so jim starši začeli prepozno uvajat GH(po6m)



Po moje ni bil problem v tem, da so začel prepozno uvajat, ampak da so imel prepočasen tempo (lahko otrok ni maral jest, saj ni nujno, da so starši krivi... je pa res, da je dosti otrok, ki pol leta jedo samo pasirano. Moja sorodnica, stara eno leto, pa je npr. prvi dan v vrtcu dobila za jest matevža in pečenico. :)


Saj tu je keč; kako hitro oz. počasno uvajanje hrane je primerno? Če začneš prej , si lahko privoščiš zelo počasno uvajanje, če pa začneš šele okoli 7m imaš pa malo časa za tak način in je lahko za kakšnega otroka prehitro.
 
Problem v vtrtcu je bil ravno v tem, da niso znali grizit hrane, pol stvari še jedli niso in niso znali sami jesti. Vzgojiteljica je glasno povedala, da oni otroke ne futrajo, ker za to ni časauser posted image
Počasno in kasno uvajanje si lahko privošči tisti, ki ne bo dal otroka v vrtec.

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
10.9.2008 15:26:48   
xerox
IZVIRNO SPOROČILO: hothien

Uvajanje pred 4.mesecem


user posted image

Sicer pa xerox, povej mi, ali tvoj malček pred 4. mesecem že sedi? Ali nima več izplazenja jezička? Ali ga zanima hrana, ko vidi tebe, da ješ? Ali ima dobro razvito koordinacijo roke - usta? Dobiva ali že ima zobke? Ima veliko potrebo po žvečenju? Je sposoben hrano prežvečiti in pogoltniti?
To vse so namreč znaki, da je pripravljen na uvajanje goste hrane. In ni jih za zanemariti.



Ja valda da že sedi, pa tudi hodi že.
A tvoj pri štirih še ni hodu??user posted image
Moj je šou včeri fuzbal igrat pa je dal dva golauser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
10.9.2008 15:28:35   
xerox
IZVIRNO SPOROČILO: xerox

IZVIRNO SPOROČILO: hothien

Uvajanje pred 4.mesecem


user posted image

Sicer pa xerox, povej mi, ali tvoj malček pred 4. mesecem že sedi? Ali nima več izplazenja jezička? Ali ga zanima hrana, ko vidi tebe, da ješ? Ali ima dobro razvito koordinacijo roke - usta? Dobiva ali že ima zobke? Ima veliko potrebo po žvečenju? Je sposoben hrano prežvečiti in pogoltniti?
To vse so namreč znaki, da je pripravljen na uvajanje goste hrane. In ni jih za zanemariti.



Ja valda da že sedi, pa tudi hodi že.
A tvoj pri štirih še ni hodu??user posted image
Moj je šou včeri fuzbal igrat pa je dal dva golauser posted image .



Da o zobkih sploh ne govorim, ma že stelne vešuser posted image

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
10.9.2008 15:31:58   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: xerox


Da o zobkih sploh ne govorim, ma že stelne vešuser posted image


Kakšni pa so to?

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
10.9.2008 15:34:31   
xerox
upss sem se mal zatipkala. Mislila sem stalne, ker mlečnih že nima več od prvega mesecauser posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
10.9.2008 15:45:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: xerox

IZVIRNO SPOROČILO: hothien

Uvajanje pred 4.mesecem


user posted image

Sicer pa xerox, povej mi, ali tvoj malček pred 4. mesecem že sedi? Ali nima več izplazenja jezička? Ali ga zanima hrana, ko vidi tebe, da ješ? Ali ima dobro razvito koordinacijo roke - usta? Dobiva ali že ima zobke? Ima veliko potrebo po žvečenju? Je sposoben hrano prežvečiti in pogoltniti?
To vse so namreč znaki, da je pripravljen na uvajanje goste hrane. In ni jih za zanemariti.



Ja valda da že sedi, pa tudi hodi že.
A tvoj pri štirih še ni hodu??user posted image
Moj je šou včeri fuzbal igrat pa je dal dva golauser posted image .


Sploh ne razumeš kaj ti hoče človek povedat. Ko bo sedel in ko bo večina ostalih znakov prisotna, bo pripravljen na GH. In oprosti ker mi ni smešno, moja še pri 19ih ne hodi namreč.

(odgovor članu xerox)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
10.9.2008 15:58:05   
xerox
Od moje sosede tamala je šele pri 8 mesecih začela sedeti. A potem bi jo morala šele takrat uvajati, pa tudi zobkov še ni imela takrat? Vsak otrok se drugače razvija, eni prej eni kasneje.

Sicer pa, mi gre na živce, če nekdo kaj vpraša kar ni današnja doktrina, začnejo padati raznorazni komentarji ali takoj napad na to osebo. A se ne da lepo povedat: mislim, da to ni uredu, to je uredu, to je prezgodaj itd.

Ne pa takoj, kam se ti pa mudi, ja kaj boš pa nardila s tem otrokom, ja dej mu šnicl in podobni komentarji, ki mi grejo nauser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?