|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: šole mam že pun k....
8.9.2008 20:04:55   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: haloze

Po enem tednu jih mam že pun k...... In zakaj?

Ker smo naročili knjige po seznamu, ki so ga lani dobili in zdaj je pametna učiteljica ugotovila, da enega del. zvezka ne bodo rabili in to pri SLO, danes pa mi je zavrelo, ko je prineso domov naročilnico za revije in da jim je učiteljica rekla, da si morajo OBVEZNO naročiti Ciciban.  Pa ne more nekdo od mene zahtevati, da moram otroku, ki mu ta revija sploh ni všeč, to naročiti.  Pa saj majo zadosti berilo, da tam ven berejo, ne da rabijo še ta Ciciban.
Jaz mu ga 100% NE naročim. Mu bom rajši eno drugo, ki si jo želi meti. Na prvem sestanku v šoli bo še veselo.
Kaj na šolah, kamor hodijo vaši otroci tudi take izvajajo? Pa če bo treba grem do ravnatelja, ker mam te učitelce pun kufer.



Moje mnenje je, da je reakcija malo prehuda. Noben učitelj si ne namišljuje kar nekaj v tri krasne. Običajno se take stvari uporabijo za sprostitev pri/ med poukom ali v času podaljšanega bivanja, kjer otroci z veseljem rešujejo naloge, režejo in sestavljajo,.............. Tudi pri nas smo se starši odločili za Zmajčka, ki ga bodo otroci prejemali v šoli in tisti dan bo Zmajčkov dan. Po moje je boljše to, kot da jim vklopijo TV in risanke ali kaj podobnega. KOnec koncev gre za okoli 35€ na letni ravni in tak znesek se da hitro dobiti.

Me pa izredno moti tvoj negativen odnos do učiteljice, ki ga bo kmalu zaznal tudi tvoj otrok in to ni nikoli dobro, ker bo to začel slej kot prej izkoriščati in bo vedel, da ima v tebi zaveznika. Učiteljici sploh nisi dala možnosti in me prav zanima ali si ti v svojem poslu 100% in brez napak. Mislim, da bi bilo v dobro tvojega otroka, da zaupaš v učiteljičin način poučevanja in napadaš njenih pristopov. Če se je pojavila težava, verjamem, da jo bosta lahko rešile z učiteljico in to se od tebe tudi pričakuje. Če boš zaradi ene revije takoj letela k ravnateljici, mislim, da ne boš pustila ravno dobrega vtisa. Ker v šoli se bodo dogajale hujše stvari.
Poleg tega pa počakaj na sestanek in boš videla kaj se boste starši dogovorili.

lp, Mojca


(odgovor članu haloze)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: šole mam že pun k....
8.9.2008 20:11:43   
goa
Mali otroci male skrbi in mali stroški. Veliki otroci velike skrbi in veliki stroški. To je še samo začetek. Ko pridejo v srednjo šolo, ki je po navadi oddaljena dlje od kraja bivanja, nastanjeo stroški s prevozom, internatom, kup knjig, kopij... Na faksu pa tako ali tako. Stanovanje se plača ogromno, hrana enako, prevoz še več. Noben te nič ne vpraša. Tistih 100000 kopij moreš fotokopirat. Nekateri zahtevajo svoje originalne knjige, katere moreš imeti s sabo na izpitu. Vse to stane 10000x več kot oš. Polovico tistih stvari, ki jih kopiraš, ker jih moraš pa nikoli ne uporabiš. Ker profesor da stvari v fotokopirnico in jih kao potebuješ za izpit, jih seveda kopiraš, potem pa v njih nič pametnega in greš kopirat nove zapiske. In to je negokončana zgodba. Da ne omenim, da se za vpis v višji letnik plača 25 eurov. Stroški za prevoz znašajo 500 eurov letno, stanovanje 1500, hrana 1000, kopije 500, pa še oblečti se moramo.
NIkoli ni lahko. Vrtec je drag, oš je draga, sš je draga, faks je drag.

_____________________________

Vedno lahko dosežeš vse kar si želiš, samo vztrajati je treba.

(odgovor članu tananejka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: šole mam že pun k....
8.9.2008 20:17:24   
haloze
janjja,če si zračunam vse stroške, od učbenikov pa oblačil za dva, sem tudi tu nekje. Ja kaj moreš, otroci-naše bogastvo, pač stanejo.

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: šole mam že pun k....
8.9.2008 20:19:58   
tananejka
IZVIRNO SPOROČILO: goa

Mali otroci male skrbi in mali stroški. Veliki otroci velike skrbi in veliki stroški. To je še samo začetek. Ko pridejo v srednjo šolo, ki je po navadi oddaljena dlje od kraja bivanja, nastanjeo stroški s prevozom, internatom, kup knjig, kopij... Na faksu pa tako ali tako. Stanovanje se plača ogromno, hrana enako, prevoz še več. Noben te nič ne vpraša. Tistih 100000 kopij moreš fotokopirat. Nekateri zahtevajo svoje originalne knjige, katere moreš imeti s sabo na izpitu. Vse to stane 10000x več kot oš. Polovico tistih stvari, ki jih kopiraš, ker jih moraš pa nikoli ne uporabiš. Ker profesor da stvari v fotokopirnico in jih kao potebuješ za izpit, jih seveda kopiraš, potem pa v njih nič pametnega in greš kopirat nove zapiske. In to je negokončana zgodba. Da ne omenim, da se za vpis v višji letnik plača 25 eurov. Stroški za prevoz znašajo 500 eurov letno, stanovanje 1500, hrana 1000, kopije 500, pa še oblečti se moramo.
NIkoli ni lahko. Vrtec je drag, oš je draga, sš je draga, faks je drag.


Ojoj, kaj nas še čakauser posted image . Kako se bomo šele takrat pritoževaliuser posted image user posted image

Hvala "goa" ker si delila tele stroške z namiuser posted image


(odgovor članu goa)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: šole mam že pun k....
8.9.2008 20:31:15   
lelaval
Najbolje, da se kar navadiš


Se podpišem user posted image user posted image
Moji najstarejši so v petek, ko je imela 1. na urniku tehniko rekli, da moramo kupit še delovni zvezek - junija, ko smo dobili seznam, kaj potrebujejo, še ni bilo tega učitelja, zdaj pa ta delovni zvezek potrebujejo. Jupi - zopet v nabavo po šolske stvari.
Za revije pa nikoli niso rekli, da so obvezne, sta pa večja2 že v vrtcu imela vedno naročene revije.


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: šole mam že pun k....
8.9.2008 20:33:28   
haloze
mojcažiga, nisem rekla, da bom takoj letela k ravnatelju, ampak če bo treba. Sicer pa sem se že malo  ohladila od prejle, ko je ta mali prišo iz šole. Prej pa sem bla jezna ko hudič.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: šole mam že pun k....
9.9.2008 8:07:51   
paulina
Jaz mislim, da tale jeza izvira od drugod, ni Ciciban kriv. Sicer pa, naša hči ne bere več Cicibana , ampak rajši Rebelde.user posted image Tako da nam sploh ni treba več Cicibana kupovat.

(odgovor članu haloze)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: šole mam že pun k....
9.9.2008 8:15:31   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: haloze

mojcažiga, nisem rekla, da bom takoj letela k ravnatelju, ampak če bo treba. Sicer pa sem se že malo  ohladila od prejle, ko je ta mali prišo iz šole. Prej pa sem bla jezna ko hudič.


Ja, nič hudega tudi če bi šla, kar se mene tiče. Ampak vem, da najraje pa takih nimajo, ki za vsako figo letijo ravnatelju, ker takih staršev je kar precej. Zato pa je nekako tako, da najprej poskusiš urediti z učiteljem, nato z razrednikom in šele nato se pride do ravnatelja.

Je pa tudi druga stran, ki je v prejšnjem postu nisem omenila in to je, da običajno s tako potezo (ne bom naročila, plačala,.....) najslabšo potegnejo prav otroci, ki hitro postanejo tarča posmeha in to tudi nekateri učitelji izkoriščajo. Čeprav moram omeniti, da je takih izredno malo, so pa. Večina pa jih je še zmeraj takih, ki dejansko poskušajo malo začiniti pouk. No, to velja predvsem za razredno stopnjo. Kasneje, sploh pa v srednji šoli, pa je že večini malo mar koliko stropkov ste imeli z obveznim seznamom in radi predpisujejo stvari za kar tako.
Ampak proti vetru lulati ne fajn.

lp, Mojca

(odgovor članu haloze)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: šole mam že pun k....
9.9.2008 9:28:26   
nena m
Včeraj smo imeli roditeljski sestanek. In lahko rečem samo - uboge učiteljice. Dobro, da sploh še katera hoče učit.

Drugače pa pride pri nas malica + kosilo za nižjo stopnjo 3,65 EUR/dan - to je za 20 dni 73,00 EUR.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: šole mam že pun k....
9.9.2008 9:38:58   
nuala
Saj vem, da bom malo mim ampak ne morem si pomagat.
Moj otrok gre v četrtek prvič v šolo, v prvi razred. Pojma nima, kaj za v šolo rabi, dobili nismo nobenega seznama. Knjuge dobijo baje v šoli, ostalo pa, no, morda dobimo kak listek. Otroci v šoli nosijo čevlje, cel dan. Nimajo organizirane malice ali kosila, čeprav so v šoli od 8.00 do 16.15. In pozimi jim ne kurijo, čeprav je v razredu cca 10 stopinj, poleti pa ne hladijo, čeprav so temperature v razredu okoli 30 stopinj.

Evo, sori, zmeri se mi zdi, da starši v sloveniji sploh ne vejo, kaj imajo....

Cicibana jaz na tvojem mestu pač nebi naročila, če si se tako odločila. Naj pa skopirajo zanj strani, ki so pomembne.


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu haloze)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: šole mam že pun k....
10.9.2008 21:58:33   
haloze
Nuala, oprosti vprašanju, ampak kje pa ti živiš?

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: šole mam že pun k....
11.9.2008 21:28:22   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: haloze

Pa če bo treba grem do ravnatelja, ker mam te učitelce pun kufer.



Jaz se sploh ne čudim, da imajo nekateri učenci tako nespoštljiv odnos do učiteljev, če starši (zaradi enega delovnega zvezka in revije za katero sploh še ni preverjeno, če je učiteljica rekla, da jo morajo naročiti ali je to dodal otrok) že po enem tednu šole tako reagirajo. Za dobro otroka je vedno najboljše sodelovanje otrok, staršev in učiteljev. Mislim, da tako starši kot učitelji želijo otroku samo najboljše.

(odgovor članu haloze)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: šole mam že pun k....
18.9.2008 17:32:01   
*tedy*
Pri nas je bilo v prvem razredu tudi obvezno!!!! pa ga niso  uporabili niti enkrat!!!! ( mi smo ga imeli itak naročenega doma že prej in je celo težila da se mora naročit v šoli) POtem pa seveda jest nisem bila tiho in v drugem to pač ni šlo več skozi, tako da potem ni bilo več treba.
Imajo pa sedaj v četrtem novo foro; obvezne superge samo za športno!!!. No pa tud to ni šlo, tako da tisti k jih ima ok, ostalim ni treba kupovat ( s tem da je seveda večina že kupila) .

Ti kr reci naj ti ne bo nerodno, če se ti ne zdi prav.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 38
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?