|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kakšne plače??
28.1.2009 20:10:34   
lucika
poleg praktičnega znanja rabiš tudi razvit smisel za pogajanja.
mene trenutno že pošteno jezi, ker ne najdem priložnosti za zarezat po mizi. vem, da delam dobro, vem, da delodajalec to tudi ve...pa ne pridem dlje kot do "nočnih samogovorov", ko si sestavljam potek debate. ampak dejansko do nje ne pride, če se na glavo postavim. Mi gre na jok, ko pomislim na plačo, ostalim pa nasmeh, ko slišijo zanjo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Kakšne plače??
28.1.2009 21:07:57   
čipka
delo: operater
kje: Ljubljana
plača: neto od 700-850€ z vsem vred
izobrazba: končana srednja zdr.-smer:bolničar


_____________________________

my little babygirl - moja največja sreča
-

(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Kakšne plače??
29.1.2009 9:52:30   
prestige
Delo v trgovini  950 do 1000 € z potnimi stroški in malico.

(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Kakšne plače??
29.1.2009 9:57:25   
Anonimen
Meni pa ni jasno zakaj štejete potne stroške in malico pod plačouser posted image
Ker to nekak ni primerljivo. Moj sodelavec se vozi 5 km, jst 50. Kaj mam pol jaz večjo plačo al kakouser posted image

(odgovor članu prestige)
  Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Kakšne plače??
29.1.2009 14:14:08   
Spiria
Sicer res ne spada pod "plačo", ampak meni je plača pač to, kar dobim na račun in s čimer razpolagam skozi mesec. S sodelavci se ne primerjam na ta način, ker itak smo v osnovi vsi enako plačani, pač na delovno dobo - izkušnje in izobrazbo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Kakšne plače??
29.1.2009 16:26:14   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

Meni pa ni jasno zakaj štejete potne stroške in malico pod plačouser posted image
Ker to nekak ni primerljivo. Moj sodelavec se vozi 5 km, jst 50. Kaj mam pol jaz večjo plačo al kakouser posted image


Verjetno štejejo zato, ker piše na plačilni listi na koncu "za izplačilo" in je tam neto plus malica in potni stoški.....in nekatera podjetja ne nakazujejo na račune posebej malice ter potnih stroškov in posebej neto plače, ampak vse skupaj.......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Kakšne plače??
29.1.2009 16:36:07   
nu_tella
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

Meni pa ni jasno zakaj štejete potne stroške in malico pod plačouser posted image
Ker to nekak ni primerljivo. Moj sodelavec se vozi 5 km, jst 50. Kaj mam pol jaz večjo plačo al kakouser posted image


Verjetno štejejo zato, ker piše na plačilni listi na koncu "za izplačilo" in je tam neto plus malica in potni stoški.....in nekatera podjetja ne nakazujejo na račune posebej malice ter potnih stroškov in posebej neto plače, ampak vse skupaj.......




Ja, a potem, če ima nekdo npr. 500 eur kredita, in mu ga trgajo od plače, dobi izplačano 550 na TRR pomeni, da ima samo 500 eur plače!??!? Jn da ima manj plače kot nekdo ki nima kredita in mu izplačajo 800 eur?!?
Na plačilni listi mora biti točno napisano kolko je kaj. Saj v končni fazi od bruto plačaš davke in prispevke od malce pa ne. Tako da noben ne more rečt, da ne ve kolko je njegova plača.
In ne. Ne moreš štet malce in prevoza v svoj mesečni "budget" ker ga porabiš...no razen če se v večih skupaj vozite...


_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Kakšne plače??
29.1.2009 16:47:17   
Spiria
Jaz seveda točno vem, kolk znaša moja bruto in neto plača, ampak plača kot prejemek je zame osebno pač skupni znesek, ki ga dobim nakazanega  na plačilni dan, pa magari če se na glavo postavte.  
Dobimo vse skupaj, je pa na plač. listi točno vse specificirano - neto, povračilo prevoza in regres za malico.  
In ja, jaz vse skupaj smatram kot moj budžet, ker za nafto recimo dosti manj porabim, kot pa dobim povrnjenih potnih stroškov, pa regresa za malico tudi dobim še nekaj nakazanega, čeprav imamo organizirano toplo prehrano  v naši menzi.

(odgovor članu nu_tella)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Kakšne plače??
29.1.2009 18:50:19   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nu_tella

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

Meni pa ni jasno zakaj štejete potne stroške in malico pod plačouser posted image
Ker to nekak ni primerljivo. Moj sodelavec se vozi 5 km, jst 50. Kaj mam pol jaz večjo plačo al kakouser posted image


Verjetno štejejo zato, ker piše na plačilni listi na koncu "za izplačilo" in je tam neto plus malica in potni stoški.....in nekatera podjetja ne nakazujejo na račune posebej malice ter potnih stroškov in posebej neto plače, ampak vse skupaj.......




Ja, a potem, če ima nekdo npr. 500 eur kredita, in mu ga trgajo od plače, dobi izplačano 550 na TRR pomeni, da ima samo 500 eur plače!??!? Jn da ima manj plače kot nekdo ki nima kredita in mu izplačajo 800 eur?!?
Na plačilni listi mora biti točno napisano kolko je kaj. Saj v končni fazi od bruto plačaš davke in prispevke od malce pa ne. Tako da noben ne more rečt, da ne ve kolko je njegova plača.
In ne. Ne moreš štet malce in prevoza v svoj mesečni "budget" ker ga porabiš...no razen če se v večih skupaj vozite...



O, ja....sem že govorila z kar nekaj ljudmi, ki so rekli da imajo samo toliko in toliko plače, ker imajo trgan kredit, razne članarine, pijačo med prehrano v službi.....je pač ogromno ljudi, ki "ne zna" prebrat plačilne liste, pa ne mislim s tem nikogar žaliti, in pri njih šteje samo to, kar je nakazano na bančni račun.......

Jaz recimo malice in prevoza ne "porabim" v celoti, ker imamo pač izplačano to v znesku po uredbi, torej si izplačamo najvišji znesek, ki ni obdavčen in ne zajem in ne zavozim toliko, kot prejmem.....torej mi nekaj vseeno ostane kar gre v moj "mesečni budget".....user posted image

(odgovor članu nu_tella)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Kakšne plače??
29.1.2009 21:13:04   
nu_tella
Ok res je, če si npr. blizu službe doma "profitiraš" ker ne porabiš dosti za malco, ker ješ verjetno v službi bolj malo in imaš dokaj normalne obroke doma, kar je ceneje kot v centru Ljubljane in še če si v gospodarstvu, ki ima skoraj 1x večjo malco kot javna uprava ;)))) ampak človek mora neki jest v vsakem primeru ;) In če si od daleč doma pač moraš neki jest, ke bit samo na sendviču do 18h. Tko, da v tem primeru priznam, da se to šteje v "budget" ;)

Kr se pa cene bencina tiče, ja na mesečni ravni ti zgolj za bencin ostane neki denarja, ampak to nej bi bilo tudi za amortizacijo avtomobila (tehnični, servisi,...)... za to pa zagotovo ta cena, ki jo dobimo ni zadosti (že večkrat preračunano od večih ljudi).

Jaz ne morem razumer, res ne, se opravičujem,user posted image kako laho eni štejejo samo plačo, ki je izplačana, če so jim pa prej še kredit odtrgali...a jaz, ki pa ga npr. sama nakazujem, imam pa zato višjo plačo??!?!? Khm. Kredit mi pa bogat stric plača?!? A dodatno zdravstveno zavarovanje jaz ne plačujem?!?!? A ker imam višje potne stroške kot sodelavka imam zato višjo plačo?....

Če sem še malo nesramna ;) bi itak mogli vedno govort o bruto plači. Sej je tudi od odlajšav odvisno kolko ima kdo neto ;)



_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Kakšne plače??
29.1.2009 21:14:20   
janca
Delam v prodaji od 800 do 1000 eur odvisno od stimulacije, brez prevoza in malice, to ne štejem zraven, ker ni plača. Delam samo dopoldne, včasih kakšno soboto ali nedeljo.
Moj user posted image ima s.p., zasluži več od mene,  tko da se nimamo kaj za pritoževat, saj smo skromni.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Kakšne plače??
30.1.2009 8:14:09   
Poka
Ljudje povedo plačo skupaj s potnimi stroški in malico zato, ker drugače se bi še kdo razjokal... user posted image

Jaz sem že enkrat napisala. Ker pa je tako, da enkrat imam službo enkrat pa ne, pa vsakič drugo, bi blo že fajn napisat koliko je povprečje na letni ravni. Bolj skromno user posted image Jeseni sem delalatri mesece nekje za 420 EUR neto. Pri potnih stroških so goljufali. Vse skupaj je prišlo okrog 800 EUR, z malico in potnimi stroški, ker so mi del plačali na roko (ne delodajalec sicer, starši od varovanke). Zračunala sem si, da če bi bila takoj po preteku službe na zavodu, da bi dobila z zavoda več. Prej sem imela neto okorg 900. Šolstvo. Pol sem bila nekaj mesecev brez. Zdaj spet delam v šoli ampak samo tri tedne. Moj ima sreča plače okrog 2000 NETO, sploh bi blo ful lepo in se sploh ne pritožujem, ampak študiram vseeno kako nekateri preživijo s 400 evri na mesec z otroki... Nama ne ostane nič, je pa res, da gradiva hišo to pa je itak jama brez dna. Zato sva odprla firmo ker drugače nikoli ne veš, kdaj boš mogoče tudi ti med tistimi reveži. Vse je namreč na tako majavih nogah... Pa krediti in vse to, nikoli ne moreš vedet. Važno pa je da ohraniš optimizem in ustvarjalnost, da če se kaj takega zgodi, da iz tega poiščeš priložnost. Jaz vem, da če prej nebi imela težav, sva bila oba brez službe, pa v otroštvu sva bila oba rveža, da se nikoli ne bi borila in odpirala firme, bila bi zadovoljna tam nekje z 800 EUR (vsak). Tako imap pa potem vedno večje potrebe, ker še se že ubijaš za vse to, moraš pa ja imet nekaj več.

In zdravnikom privščim višje plače, čeprav moj pravi, da so mafijci v belem in da je znanstveno dokazano, da so vsi zobozdravniki sadisti (kateri pussy je delal to raziskavo user posted image ) Ker vem, kakšen je sistem, marsikdo bi se tudi bolj potrudil, pa jim zj... sistem onemogoča. Eni strici tam gor si raje vzamejo zase.



(odgovor članu janca)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Kakšne plače??
1.2.2009 20:38:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

Meni pa ni jasno zakaj štejete potne stroške in malico pod plačouser posted image
Ker to nekak ni primerljivo. Moj sodelavec se vozi 5 km, jst 50. Kaj mam pol jaz večjo plačo al kakouser posted image


Verjetno štejejo zato, ker piše na plačilni listi na koncu "za izplačilo" in je tam neto plus malica in potni stoški.....in nekatera podjetja ne nakazujejo na račune posebej malice ter potnih stroškov in posebej neto plače, ampak vse skupaj.......


Vse skupaj je priliv na racun, placa je pa placa, neto, bruto, dodatki,....

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Kakšne plače??
2.2.2009 9:36:03   
Lalica1
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Lalica1

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Kdaj boste nehal primerjat plačo z izobrazbo in jo boste začel primerjat z delom, izkušnjami, spretnostjo in najpomembneje povpraševanju in ponudbi po določenih poklicih.

Lahko si doktor znanosti na področju umetnostne zgodovine, pa lahko delaš kvečjemu v knjižnici ali kot kak raziskovalec, lahko si pa doktor znanosti na področju elektrotehnike recimo. Na štrom faksu se delodajalci dobesedno tepejo za diplomante, ker tega kadra ni. Ne bo dolgo, ko se bodo privatniki začeli tepst za elektrikarje, pa lesarske tehnike, pa mehanike. Tem poklicem bo plača drastično poskočila in že vidim, kako bo šlo to raznim magistrom, ki so magistri le zaradi podaljšanja statusa v nos. Treba je bit realen in priznat, da če si stručko na svojem področju si zaslužiš višlo plačo od povprečne, pa to nima veze z izobrazbo.


Vse pa le ni odvisno od izkušenj. Tudi od tega kje delaš, kako dobro stoji tvoje podjetje, direktorja,... A misliš, da en zidar, ki dela 30 let v svojem fahu in ga privat vsi kličejo za zidarijo nima nobenih izkušenj? Mislim, da jih več skoraj ne more imeti, pa vseeno dobi mizerno plačo. Pa menda gre za iskani kader (gradbeništvo) in oh in sploh...



Sam ta zidar s 30 leti izkušenj ne dela za 600 EUR na mesec, ampak dela za 10 EUR na uro, pa sem to najnižjo tarifo rekel.



O ne dragi moj. To zadevo osebno poznam. Moraš ločiti med tem koliko stane ta zidar enega, ki ga najame in koliko denarja poptem dobi zidar. Vmes stoji delodajalec, ki pobere razliko!!!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Kakšne plače??
2.2.2009 18:16:21   
Kerensa*
Ko ste ravno pri zidarjih... moj tast je gradbenik s 35-imi leti delovnih izkušenj, zaposlen pa je v SCT-ju... v napačni firmi, ja, ampak na TRR dobi pa cca. 700€ netto... toliko o tem. user posted image

(odgovor članu Lalica1)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Kakšne plače??
24.2.2009 20:15:32   
Anonimen
Izobrazba: diplomirana ekonomistka
Delo, ki ga opravljam (ker pač drugega nisem našla): gospodinjska pomočnica
Plača: 700-800 eur vse skupaj.
Delam brez vikendov.


(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Kakšne plače??
25.2.2009 20:02:21   
suzi
_mala_ Če ni skrivnost kje oz. kako si dobila delo gospodinjske pomočnice. Jaz sem dipl. politolog, pa tudi nikjer službe za dobit, ko sem hotela na banko na šalter so mi rekli da sem overqualified - tolk o tem a hočemo delat. Bi pa z veseljem opravljala hišna dela, pucam rada, kuham zelo dobro - sem imela super učiteljico - taščo, peglanje pa obožujem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Kakšne plače??
25.2.2009 20:04:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: suzi

_mala_ Če ni skrivnost kje oz. kako si dobila delo gospodinjske pomočnice. Jaz sem dipl. politolog, pa tudi nikjer službe za dobit, ko sem hotela na banko na šalter so mi rekli da sem overqualified - tolk o tem a hočemo delat. Bi pa z veseljem opravljala hišna dela, pucam rada, kuham zelo dobro - sem imela super učiteljico - taščo, peglanje pa obožujem.


Lahku prideš k menuser posted image

Drgač pa en nasvet....če iščete službo za nižjo stopnjo, pozabte povedat da mate faksuser posted image

(odgovor članu suzi)
  Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Kakšne plače??
25.2.2009 20:12:39   
Casiopea
Računovodja, knjižim, delam plače, bilance, napoved davka, dohodnino, skratka vse ... 680 €, dipl.ekonomist. Januar, februar, marec delam od 7 do 5-7 (odvisno) in vsako soboto. Nadure dobim izplačane nekje konec aprila. Koliko bo ovrednotena letos, ne vem, lani je bila 6 € (čistega). Glede na to, da moram redno spremljati objave Durs uradne liste in svo možno spreminjajočo se zakonodajo ... ma plača je za en k. !!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Kakšne plače??
25.2.2009 20:18:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Casiopea

Računovodja, knjižim, delam plače, bilance, napoved davka, dohodnino, skratka vse ... 680 €, dipl.ekonomist. Januar, februar, marec delam od 7 do 5-7 (odvisno) in vsako soboto.


Zdaj razumem, zakaj toliko napak pri obracunu place user posted image .

(odgovor članu Casiopea)
  Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Kakšne plače??
25.2.2009 21:04:22   
inesc
univerzitetna izobrazba, državna uprava, LJ

Ne vem koliko bo znašala moja plača, ker sem še na porodniški. Sem pa v 42. plačilnem razredu + vodstveni dodatek + dodatek na delovno dobo + malica + potni stroški. Se bom pustila presenetit. Uspešnost so nam pa itak vzeli.user posted image

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Kakšne plače??
26.2.2009 8:25:18   
lananai
izobrazba: gradbeni inženir
delovne izkušnje: skoraj 3 leta
kraj: LJ
plača: ~1100€ + ~300€ (malica in potni stroški)

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Kakšne plače??
26.2.2009 22:48:28   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: inesc

univerzitetna izobrazba, državna uprava, LJ

Ne vem koliko bo znašala moja plača, ker sem še na porodniški. Sem pa v 42. plačilnem razredu + vodstveni dodatek + dodatek na delovno dobo + malica + potni stroški. Se bom pustila presenetit. Uspešnost so nam pa itak vzeli.user posted image


če bi imela 42. plačilni razred, bi mi bilo rahlo vseeno za tisto uspešnost. Dejansko mi je za uspešnost po novem sistemu vseeno.
Glede na situacijo je to itak zelo blag varčevalni ukrep.

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Kakšne plače??
27.2.2009 20:37:35   
inesc
Lej, sploh ne vem koliko mi bo plače naneslo, ker sem že pred tem novim sistemom odšla na porodniško. Je pa dejstvo, da danes prav pride vsak evro, sploh, če imaš še npr. kak stanovanjski kredit ipd., a ne??user posted image

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Kakšne plače??
27.2.2009 22:12:00   
Casiopea
Do sedaj je še nisem naredila. Verjetno imaš slabe izkušnje. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?