|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kakšne plače??
26.1.2009 19:55:52   
dushka
prodajalka v trgovini s tekstilom, 440 neto brez prevoza in malice. Delam vsako soboto. V nedeljah in praznikah trenutno ne smem delat, ker sem noseča.

Drugače imam pa VII stopnjo izobrazbe. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Kakšne plače??
26.1.2009 19:58:01   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: dushka
440 neto brez prevoza in malice imam pa VII stopnjo izobrazbe. 

A ne me *ebat... user posted image

(odgovor članu dushka)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Kakšne plače??
26.1.2009 20:11:10   
dushka
Tako plačo sem dobila nazadnje. Upravljam poklic za IV stopnjo izbobrazbe, čeprav imam jaz VII stopnje izobrazbe. Nisem dobila boljše službe. So me pa vsaj zaposlili za nedoločen čas.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Kakšne plače??
26.1.2009 21:49:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: dushka

Tako plačo sem dobila nazadnje. Upravljam poklic za IV stopnjo izbobrazbe, čeprav imam jaz VII stopnje izobrazbe. Nisem dobila boljše službe. So me pa vsaj zaposlili za nedoločen čas.


Katera smer izobrazbe? Pa še iščeš dalje, ali si se s tem sprijaznila? Res škoda. Ker verjamem, da si dosti truda vložila, da si prišla do VII. stopnje.

(odgovor članu dushka)
  Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Kakšne plače??
27.1.2009 1:51:50   
nežoli

Sem iz čoška SLO, univerzitetna VII. stopnja, plača malo nad 1000 EUR. (35. razred, čez 2 leti bo po Virantu 1790 bruto, oz. neto 1200). Saj se ne pritožujem, a 1500 bi bilo res o.k. Več plače (in s tem več odgovornosti, manj prostega časa..) pa ne želim.
Malo za lase privlečeni so mi tisti mag. in dr. ki imate 500 EUR/mesec Čestitke pa srednješolskim z 1000 EUR, ki delate pri privatnikih. Predvsem pa  pohvale tem privatnikom. To se mi zdi realna in o.k. plača, glede na izobrazbo. Seveda je odv.  še od dela ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Kakšne plače??
27.1.2009 7:17:17   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: dushka
So me pa vsaj zaposlili za nedoločen čas.

To danes JE nekaj vredno, čeprav ni garancija. Definitivno je pa še vedno bolje to, kakor pa sedeti doma (brez denarja sploh).
Ampak da pa s 7. stopnjo ne dobiš službe... oprosti, sem iz prakse (iskanja službe), ampak a je v današnjih časih RES že tako težko?

(odgovor članu dushka)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Kakšne plače??
27.1.2009 9:12:49   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: dushka
So me pa vsaj zaposlili za nedoločen čas.

To danes JE nekaj vredno, čeprav ni garancija. Definitivno je pa še vedno bolje to, kakor pa sedeti doma (brez denarja sploh).
Ampak da pa s 7. stopnjo ne dobiš službe... oprosti, sem iz prakse (iskanja službe), ampak a je v današnjih časih RES že tako težko?



verjetno je odvisno tudi katero smer oz fax je naredila .... npr: ekonomistov je malo morje, verjamem da ti težko dobijo delo, kljub dobri izobrazbi

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Kakšne plače??
27.1.2009 9:14:21   
Kerensa*
A pa ni ekonomija ena taka... vsestranska izobrazba, da lahko (z njo) delaš malo manj kot kjerkoli? user posted image

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Kakšne plače??
27.1.2009 10:03:33   
dushka
ja, diplomirala se lih iz te smeri, ki ne dobiš službe. Iz področja tekstila. Seveda, da nameravam poiskat novo službo. Še prej si pa nameravam ustvarit družino. Drugače pa niti slučajno ne nameravam delat kot ena navadna prodajlka.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Kakšne plače??
27.1.2009 12:53:27   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

A pa ni ekonomija ena taka... vsestranska izobrazba, da lahko (z njo) delaš malo manj kot kjerkoli? user posted image


ne bi rekla....oz. odvisno od tega kako ti ''kjerkoli'' pojmuješ


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Kakšne plače??
27.1.2009 13:00:37   
Pikapolonica_
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

A pa ni ekonomija ena taka... vsestranska izobrazba, da lahko (z njo) delaš malo manj kot kjerkoli? user posted image


V Sloveniji je nasploh preveč ekonomistov, pravnikov, pa potem tistih, ki imajo opravjeno VS komerciala, poslovni sekretar ... itd
Množično primankuje pa tistih iz smeri gradbeništva, elektra, kemije, nepedagoške matematike. Sploh zdravnikov nam primankuje.

Je kar malo skeri, ker dejansko le redkokdo dela v tistem poklicu, za katerega se je izšolal. Je pa škoda tudi to, da se več mladih ne vpiše na kemijo ali medicino. Saj študij je težak, ampak potem imaš vsaj malenkostno prednost pri iskanju službe, kot pa tisti s pravne ali ekonomske fakultete. Realnost je žal takšna.


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Kakšne plače??
27.1.2009 13:21:05   
cursa
VII. stopnja, onkološki, 950 E

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Kakšne plače??
27.1.2009 18:28:19   
Anonimen
Je pa škoda tudi to, da se več mladih ne vpiše na kemijo ali medicino. Saj študij je težak, ampak potem imaš vsaj malenkostno prednost pri iskanju službe, kot pa tisti s pravne ali ekonomske fakultete. Realnost je žal takšna.


Pa se tezja bo, po moje, kar se medicincev tice.
Ko bo nasa generacija stara, bo cela populacija precej starejsa kot danes, vecji bo delez starih in bolnih. Me prav zanima, kdo nas bo zdravil. Kitajci?

(odgovor članu Pikapolonica_)
  Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Kakšne plače??
28.1.2009 14:38:02   
diamantina
Prej 380€ z delom preko SŠ, drugače zdaj samo štipendija 180€ (v devetem mesecu že težko kaj delam). Ja, tudi taki se moramo znat preživet. Moj ima na leto (ker je privat, težko rečem na mesec, ker je delo odvisno od sezone) neto (brez predvidenih in možnih stroškov): 25- 30 000 € + dohodek od kmetijstva (subvencije+prodaja pridelka), ki znaša malo manj kot 5000€ na leto (ker se z njim ne ukvarjava intenzivno, imava pa biološko pridelavo - malo ampak dobro).   

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Kakšne plače??
28.1.2009 14:53:29   
kalbo
Kdaj boste nehal primerjat plačo z izobrazbo in jo boste začel primerjat z delom, izkušnjami, spretnostjo in najpomembneje povpraševanju in ponudbi po določenih poklicih.

Lahko si doktor znanosti na področju umetnostne zgodovine, pa lahko delaš kvečjemu v knjižnici ali kot kak raziskovalec, lahko si pa doktor znanosti na področju elektrotehnike recimo. Na štrom faksu se delodajalci dobesedno tepejo za diplomante, ker tega kadra ni. Ne bo dolgo, ko se bodo privatniki začeli tepst za elektrikarje, pa lesarske tehnike, pa mehanike. Tem poklicem bo plača drastično poskočila in že vidim, kako bo šlo to raznim magistrom, ki so magistri le zaradi podaljšanja statusa v nos. Treba je bit realen in priznat, da če si stručko na svojem področju si zaslužiš višlo plačo od povprečne, pa to nima veze z izobrazbo.

(odgovor članu diamantina)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Kakšne plače??
28.1.2009 15:01:58   
diamantina
Se strinjam s kalbo. Je kriuto, ampak resnično. Tudi jaz se bojim, kako bo s službo, plača tako vem, da bo nizka, pa bom (manjka mi še samo diploma) profesorica slovenskega jezika, sam kaj mi to pomaga ... upam, da bom nekak.


(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Kakšne plače??
28.1.2009 15:08:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Kdaj boste nehal primerjat plačo z izobrazbo in jo boste začel primerjat z delom, izkušnjami, spretnostjo in najpomembneje povpraševanju in ponudbi po določenih poklicih.

Lahko si doktor znanosti na področju umetnostne zgodovine, pa lahko delaš kvečjemu v knjižnici ali kot kak raziskovalec, lahko si pa doktor znanosti na področju elektrotehnike recimo. Na štrom faksu se delodajalci dobesedno tepejo za diplomante, ker tega kadra ni. Ne bo dolgo, ko se bodo privatniki začeli tepst za elektrikarje, pa lesarske tehnike, pa mehanike. Tem poklicem bo plača drastično poskočila in že vidim, kako bo šlo to raznim magistrom, ki so magistri le zaradi podaljšanja statusa v nos. Treba je bit realen in priznat, da če si stručko na svojem področju si zaslužiš višlo plačo od povprečne, pa to nima veze z izobrazbo.


Ja no, zame 600€ ni plača za programerjauser posted image

Drgač pa.....izobrazbauser posted image .....jaz sem ekonomist pa delam v telekomunikacijskem inžiniringu.....vse se da naučit če se hočeuser posted image
Za električarje ipd. se pa že tepejo. Ker jih primanjkuje. Pa tud dobro so plačani. In mene to niti približno ne moti, pa če majo zarad mene sam osnovno šolo.

< Sporočilo je popravil brisačkarca -- 28.1.2009 15:18:22 >

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Kakšne plače??
28.1.2009 15:15:06   
Lalica1
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Kdaj boste nehal primerjat plačo z izobrazbo in jo boste začel primerjat z delom, izkušnjami, spretnostjo in najpomembneje povpraševanju in ponudbi po določenih poklicih.

Lahko si doktor znanosti na področju umetnostne zgodovine, pa lahko delaš kvečjemu v knjižnici ali kot kak raziskovalec, lahko si pa doktor znanosti na področju elektrotehnike recimo. Na štrom faksu se delodajalci dobesedno tepejo za diplomante, ker tega kadra ni. Ne bo dolgo, ko se bodo privatniki začeli tepst za elektrikarje, pa lesarske tehnike, pa mehanike. Tem poklicem bo plača drastično poskočila in že vidim, kako bo šlo to raznim magistrom, ki so magistri le zaradi podaljšanja statusa v nos. Treba je bit realen in priznat, da če si stručko na svojem področju si zaslužiš višlo plačo od povprečne, pa to nima veze z izobrazbo.


Vse pa le ni odvisno od izkušenj. Tudi od tega kje delaš, kako dobro stoji tvoje podjetje, direktorja,... A misliš, da en zidar, ki dela 30 let v svojem fahu in ga privat vsi kličejo za zidarijo nima nobenih izkušenj? Mislim, da jih več skoraj ne more imeti, pa vseeno dobi mizerno plačo. Pa menda gre za iskani kader (gradbeništvo) in oh in sploh...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Kakšne plače??
28.1.2009 15:24:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Kdaj boste nehal primerjat plačo z izobrazbo in jo boste začel primerjat z delom, izkušnjami, spretnostjo in najpomembneje povpraševanju in ponudbi po določenih poklicih.



pod tole se 10000000% podpišem user posted image user posted image user posted image   Je že res, da je v SLO postala izobrazba prevelik faktor. Včasih smo tisti z V. stopnjo bolj cenjeni, ker nismo tako zahtevni pri plačilu ter zato, ker nas ponavadi izkušnje izpostavije iz gore papirjev, ki jih delodajalec dobi za en sam oglas.

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarica

Za električarje ipd. se pa že tepejo. Ker jih primanjkuje. Pa tud dobro so plačani.



Moj je V. st. elektrotehnik pa ma plačo slabšo kot jaz ki imam V. stopnjo splošne izobrazbe... Tuki res ni pravila....

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Kakšne plače??
28.1.2009 16:57:32   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Treba je bit realen in priznat, da če si stručko na svojem področju si zaslužiš višlo plačo od povprečne, pa to nima veze z izobrazbo.

Yep. Dokazano.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Kakšne plače??
28.1.2009 18:47:55   
Anonimen
Kdaj boste nehal primerjat plačo z izobrazbo in jo boste začel primerjat z delom, izkušnjami, spretnostjo in najpomembneje povpraševanju in ponudbi po določenih poklicih.


Izobrazba je eden od elementov, ki vpliva na placo, poleg sposobnosti in izkusenj, ni pa edini element.

Dobro je, da smo v povprecju cedalje bolj izobrazeni, vendar se sposobnosti za delo kljub visji pridobljeni formalni izobrazbi ne vecajo sorazmerno z rastjo stevila izobrazencev, tako z diplomami kot tistih z magisteriji. Od tu razocaranja, da ne dobimo sluzbe v svoji stroki in da nismo primerno placani, ker pac vsak s solo ni tudi dober pri delu.

Vcasih je veljalo obratno, ce se ne bos ucil, bos delal user posted image , danes pa ce nisi sposoben delat, se bos pa cimdlje ucil. Zagotovo velja, za lep delez diplomantov in magistrandov (ali kako se ze lepo rece tistemu, ki je opravil magisterij).

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Kakšne plače??
28.1.2009 19:23:14   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Lalica1

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Kdaj boste nehal primerjat plačo z izobrazbo in jo boste začel primerjat z delom, izkušnjami, spretnostjo in najpomembneje povpraševanju in ponudbi po določenih poklicih.

Lahko si doktor znanosti na področju umetnostne zgodovine, pa lahko delaš kvečjemu v knjižnici ali kot kak raziskovalec, lahko si pa doktor znanosti na področju elektrotehnike recimo. Na štrom faksu se delodajalci dobesedno tepejo za diplomante, ker tega kadra ni. Ne bo dolgo, ko se bodo privatniki začeli tepst za elektrikarje, pa lesarske tehnike, pa mehanike. Tem poklicem bo plača drastično poskočila in že vidim, kako bo šlo to raznim magistrom, ki so magistri le zaradi podaljšanja statusa v nos. Treba je bit realen in priznat, da če si stručko na svojem področju si zaslužiš višlo plačo od povprečne, pa to nima veze z izobrazbo.


Vse pa le ni odvisno od izkušenj. Tudi od tega kje delaš, kako dobro stoji tvoje podjetje, direktorja,... A misliš, da en zidar, ki dela 30 let v svojem fahu in ga privat vsi kličejo za zidarijo nima nobenih izkušenj? Mislim, da jih več skoraj ne more imeti, pa vseeno dobi mizerno plačo. Pa menda gre za iskani kader (gradbeništvo) in oh in sploh...



Sam ta zidar s 30 leti izkušenj ne dela za 600 EUR na mesec, ampak dela za 10 EUR na uro, pa sem to najnižjo tarifo rekel.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 28.1.2009 19:24:37 >

(odgovor članu Lalica1)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Kakšne plače??
28.1.2009 19:27:05   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: živa25

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Kdaj boste nehal primerjat plačo z izobrazbo in jo boste začel primerjat z delom, izkušnjami, spretnostjo in najpomembneje povpraševanju in ponudbi po določenih poklicih.



pod tole se 10000000% podpišem user posted image user posted image user posted image   Je že res, da je v SLO postala izobrazba prevelik faktor. Včasih smo tisti z V. stopnjo bolj cenjeni, ker nismo tako zahtevni pri plačilu ter zato, ker nas ponavadi izkušnje izpostavije iz gore papirjev, ki jih delodajalec dobi za en sam oglas.

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarica

Za električarje ipd. se pa že tepejo. Ker jih primanjkuje. Pa tud dobro so plačani.



Moj je V. st. elektrotehnik pa ma plačo slabšo kot jaz ki imam V. stopnjo splošne izobrazbe... Tuki res ni pravila....



Ja odvisno kaj tvoj elektrotehnik dela. Lahko en k ma gimnazijo pa je samouk pri enem fohu zasluži trikrat več od njega.

Programerji, pa sploh ne rabjo šole, če so dobri. Vse pokupjo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Kakšne plače??
28.1.2009 19:29:45   
diamantina
Mič, tistemu, ki magistrira, se reče magister user posted image  user posted image



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Kakšne plače??
28.1.2009 19:33:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: diamantina

Mič, tistemu, ki magistrira, se reče magister user posted image  user posted image





O šit user posted image , sem vlekla logiko iz diplomanta.
Samo se en dokaz, da nismo vsi za v sole user posted image .

(odgovor članu diamantina)
  Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?