|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
9.10.2008 15:13:05   
pomladno_dete
IZVIRNO SPOROČILO: wii

No gremo po vrsti:
- med popadki lahko hodiš, pri meni je bilo celo zaželjeno,da se hitreje odpiraš, namestijo ti CTG, ki jim nudi intermitetni nadzor, tako prosto hodiš koliko zmoreš, lahko kaj spiješ, imaš tudi žogo,...
- meni so menjavali položaje kot za stavo, pa na nizki postelji, pa gremo na visoko, pa na rimsko kolo, pa levo, pa desno, pa na vse štiri s podprtim zgornijm delom telesa,... ampak glede na to, da se ja naša pupa odločila priti na svet po 12h urah, mamica je bila čisto fuč, sem si želela le postelje in roditi, sem pa rodila v bočnem položaju in  ne hrbtnem
- uporabijo vse kar imajo najprej, šele potem grejo na medikamentozne, invazivne postopke, umetne sem dobila zadnjih 10 min, ker so začeli utripi padati, moji popadki pa prešibki, pa še to je bilo vse na  bazi sodelovanja, pa če sem jaz za, pa če se strinjam, babica je sedela poleg mene in sve dihale in dihale, mogoče ti to pove nekaj o neinvazivnosti oz. ne poseganju v naravni potek dogodka, da čakajo 10 dni po PDP-ju in šele potem sprožijo, če se v tem času nič ne zgodi, tukaj bi morala roditi na datum, rodila pa sem 7 dni po terminu
- želela sem brez epiziotomije, ampak ni šlo, mi je zdravnik povedal, da se bom raztrgala in da mi priporoča, spet je pretehtal z mano vse možnosti in nato moja odločitev
Prilagodijo se ti na vse načine in kje se le da, seveda pa je vse to v primeru normalne nosečnosti in poroda


odlično, odlično! hvala, wii! evo to, to je nekaj zame. naj začnem kar šparat, ne user posted image ?


(odgovor članu wii)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
9.10.2008 15:15:12   
pomladno_dete
IZVIRNO SPOROČILO: wii

Aja, pa še to, če si slučajno kje blizu Feldbacha oz. te zelo zanima imajo dan odprtih vrat 18. oktobra 2008 od 9.30 do 16.00, kjer si lahko vse pogledaš in prepričaš na lastne oči, vprašaš,...

Imajo tudi ambulatni poord, ampak to je že druga tema...



Ooo, punce! KRASNE STE! Evo, si bom kar rezervirala prosto soboto. Seveda grem pogledat, če bo le zneslo, pa še kako prijateljico bom s seboj vzela user posted image

(odgovor članu wii)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
9.10.2008 15:20:41   
wii
Jaz sem še občasno na vezi z njimi  ( z eno izmed babic )in iščem vse rešitve ki bi bile možne, da bi prišla še enkrat do njih, ja tudi šparam, ampak 2500 - 3000 E pa tudi glih nimam na vrtu zakopanih tako, da.... rešitve, rešitveuser posted image

(odgovor članu pomladno_dete)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
9.10.2008 15:27:38   
pomladno_dete
IZVIRNO SPOROČILO: wii

ampak 2500 - 3000 E pa tudi glih nimam na vrtu zakopanih tako, da.... rešitve, rešitveuser posted image


ja, enako pri meni user posted image

(odgovor članu wii)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
9.10.2008 17:16:22   
Ringarajčka
Pozdravljene!
Na spletni strani http://www.babyweb.at/portal/page.asp/1862.htm so statistični podatki za 25 porodnišnic v Avstriji (v spodnjem delu spletni strani odpri pdf-dokument z naslovom Grafik Geburtenkliniken in Österreich). Gre za podatke o odstotkih carskih rezov, vakuumskih porodov, rezanja presredka.
Rezultat iste raziskave so tudi ocene porodnišnic (gl. spodaj).
Ali poznamo kaj podobnega za slovenske porodnišnice?
LP

WIEN
Privatklinik Döbling - sehr gut (95 von 100 Prozentpunkte)
Semmelweis Klinik - sehr gut (87)
Rudolfinerhaus - sehr gut (85)
Goldenes Kreuz - sehr gut (84)
AKH Wien - sehr gut (83)
SMZ-Ost - gut (77)
St. Josef - gut (75)

NIEDERÖSTERREICH
Landesklinikum St. Pölten - sehr gut (86)
KH Amstetten - sehr gut (84)
KH Wr. Neustadt - gut (78)

BURGENLAND
KH Eisenstadt - sehr gut (81)

STEIERMARK
Privatklinik Graz-Ragnitz - gut (79)
Sanatorium St. Leonhard - gut (77)
LKH Feldbach - gut (76)
LKH Graz - gut (71)

KÄRNTEN
LKH Klagenfurt - sehr gut (86)

OBERÖSTERREICH
Diakonissen-KH Linz - sehr gut (89)
Klinikum Kreuzschwestern Weis - sehr gut (87)
Barmherzige Brüder Linz - sehr gut (84)
AKH Linz - gut (77)

SALZBURG
Diakonissen KH Salzburg - sehr gut (81)
LKH Salzburg - gut (78)

TIROL
LKH Inssbruck - sehr gut (82)
Sanatorium Kettenbrücke Innsbruck - gut (78)

VORARLBERG
KH Feldkirch - sehr gut (83)

(odgovor članu pomladno_dete)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
9.10.2008 20:16:08   
rija
glede na to, da ima Feldbach 76, kako je šele v oni za 95....madonca...

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Ringarajčka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
10.10.2008 9:03:51   
Dr. House
IZVIRNO SPOROČILO: rija

glede na to, da ima Feldbach 76, kako je šele v oni za 95....madonca...


naslednjič, ko bom šel rodit, grem tja


_____________________________

Nisem ptič, pa vseeno serjem ljudem po glavi.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
10.10.2008 9:51:47   
wii
če nimaš nič proti, a te lahko spremljam? user posted image  Rada bi te doživela v vlogi porodniceuser posted image  s tvojo palico, zalogo tablet, ki bo absolutno premalo, glede na tvoj prag bolečine in tremi študenti okrog tebe, ki tako nimajo pojma zakaj boš tam....

(odgovor članu Dr. House)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
10.10.2008 9:53:15   
wii
če pa bo še Wilson s tabo, potem pa tako nimam kaj za razmišljati....

(odgovor članu wii)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
10.10.2008 10:00:42   
Dr. House
IZVIRNO SPOROČILO: wii

če nimaš nič proti, a te lahko spremljam? user posted image  Rada bi te doživela v vlogi porodniceuser posted image  s tvojo palico, zalogo tablet, ki bo absolutno premalo, glede na tvoj prag bolečine in tremi študenti okrog tebe, ki tako nimajo pojma zakaj boš tam....


Wilson mi je obljubil, da tablete dobim intravenozno.


_____________________________

Nisem ptič, pa vseeno serjem ljudem po glavi.

(odgovor članu wii)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
10.10.2008 19:11:51   
BUŠICA
dr. House je dvospolnik!!!!!! ali pa samo nedokončani transexualec. nismo vedeli-zdaj pa.
sicer pa, pohvale za feldbach-strokovni so bolj kot pri nas in tam vsi do zadnjega delajo s srcem!

(odgovor članu Dr. House)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
13.10.2008 16:53:54   
kaya2007
se pridružujem pohvalam, tudi moj porod je bil super!

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
15.10.2008 14:58:09   
MikyMiska
Oj,

jaz upam, da kdorkoli od teh naših kmetavzov porodnišničnih danes to bere...in da se vsaj malo zamislijo zakaj pa ni takšnega veselja glede naših porodnišnic!!!!!

Kako bi bila srečna, da bi lahko jaz danes hvalila približno tako tudi katero od naših porodnišnic-recimo našo mb porodn., ampak mene je GROZA, ko se spomnim svojga poroda pri njih. Škoda...

Ne vem ali so pri  nas tako nečuteč kader ali imajo kakšne druge probleme? Ah, kdo bi to vedel...modra pa kdo!



_____________________________

Pa smo tukaj :)

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
16.10.2008 10:51:39   
BUŠICA
Ne vem ali so pri nas tako nečuteč kader ali imajo kakšne druge probleme? Ah, kdo bi to vedel...modra pa kdo!


enkrat je ena napisala, da ji je prijatelj ginekolog rekel, naj si kakega poroda v vodi ne zmišljuje-po mojem ta G ni nikoli še poroda v vodi niti videl!! če bi kaj o tem vedel in to tudi videl, takih pripomb ne bi bilo. zame to definitivno pomeni, da se v Lj kaj prida ne naučijo! sestre pa so itak povsod sfrustrirane.

(odgovor članu MikyMiska)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   [Brisano sporočilo]
16.10.2008 11:08:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu BUŠICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
16.10.2008 21:46:08   
saline
IZVIRNO SPOROČILO: MikyMiska

jaz upam, da kdorkoli od teh naših kmetavzov porodnišničnih danes to bere...in da se vsaj malo zamislijo zakaj pa ni takšnega veselja glede naših porodnišnic!!!!!




Daj, prosim, vsaj tukaj bi lahko malo boj izbirala besede!
Če je kdo tu kmetavz, si to ti, ki se tako pogovarjaš!
Ubogo tvoje dete, ki že zdaj tako posluša...

(odgovor članu MikyMiska)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
17.10.2008 5:54:47   
pomladno_dete
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
zal mi je za vas, da ste izkusile slabo stran SLO porodnisnic - ampak res ni povsod tako! user posted image


metulj, tole pa moram res nujno komentirat. Ja, ti si imela dobro izkušnjo, in vesela sem zate. Poleg tebe ima tako izkušnjo tudi še prenekatera druga porodnica. Jaz in poleg mene še prenekatera druga porodnica pa imamo slabe (in morda nekaj dobrih trenutkov ter osebja vmes tudi).

Točno to pa je tisto, kar je NAROBE: ker je to, ali bo porodnica v Sloveniji doživela dobro ali slabo porodno izkušnjo (z izkušnjo ne mislim ne na bolečino ne na potek poroda, ki se lahko izide tudi s smrtjo novorojenčka, mislim pa na DOBER ALI SLAB ODNOS OSEBJA do porodnice ter na njihovo SEZNANJENOST S FIZIOLOGIJO PORODA in podpiranje, ne rušenje slednje), čista LOTERIJA! To pa je zame in še za marsikatero žensko NESPREJEMLJIVO. Vložek na navadni loteriji je cirka par evrov, tule gre pa za zadeve, ki te spremljajo do konca tvojega življenja. In ena velika žalost je, če so tako pomembne zadeve odvisne samo od sreče, na koga naletiš.
 
Feldbaško porodnišnico ženske hvalijo prav zato, ker je pri njih korekten, prijazen odnos (če pustimo ob strani dejstvo, da je strokovnost glede medicinskih posegov na povsem enaki ravni, kot pri nas, glede drugačnih pogledov na fiziologijo poroda pa so precej pred nami) DEL SISTEMA, oziroma je v sam sistem vgrajen. Zato se take zgodbe, kot je moja, ne morejo dogajati. Lahko se seveda zgodi tragičen izid, lahko se zgodi prav enak potek poroda, kot pri meni, pa vseeno bo občutek za porodnico povsem drugačen, če bo vedela, da ima v vsakem trenutku 100% podporo, ne pa, kot pri nas, kjer podpora ni nekaj samoumevnega, kjer moraš zanjo moledovati, jo pogosto ne dobiš, predvsem pa je odvisna od sreče.
 

< Sporočilo je popravil pomladno_dete -- 17.10.2008 5:56:18 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
17.10.2008 9:13:23   
carmelita
jaz sem pa 2x rodila v Postojni in imam čudovite spomine na poroda, na bolnišnico in na celotno osebje. če grem še kdaj rodit, grem definitivno v Postojno.
oba poroda skupaj sta trajala 2,5h.
pri drugem porodu sem ševečetjo lepo v porodno dobila, kar sem se zmislila so mi ustregli. še sestre na oddelku so se mi zdela preveč ustrežljive in se mi je zdelo, kot da se non stop vrtijo okrog nas.
tudi v Sloveniji imamo super porodnišnice in osebje.
če pa vam je ta Feldbach tako super, pa lepo šparajte in pojdite tja rodit. brani vam ne nihče

(odgovor članu pomladno_dete)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
17.10.2008 9:30:34   
pomladno_dete
Carmelita, zelo lepo, sem vesela zate. Prebrala pa sem že vse žive porodne zgodbe, se pogovarjala z ogromno porodnicami in ja, žal tudi iz Postojne dobivam tako lepe kot malo drugačne informacije. Iz Feldbacha pa samo pozitivne. In to je problem. Pred prvim porodom sem brala samo pozitivne, rekla sem si, da se ne bom že vnaprej strašila, in res se nisem. Potem pa šok. In kot zdaj raziskujem, nisem edina in še zdaleč tudi v Postojni ni vse rožnato, kot mi pripoveduje prenekatera mamica.

Verjemi, da bi z veseljem rodila v Sloveniji, če bi le vedela, da bodo zagotovo upoštevali moje želje; to je, seveda, če želje ne bodo v nasprotju z dobrobitjo ploda - v tem primeru se jim seveda takoj odpovem. Moja izkušnja in izkušnja premnogih je žal, kakršna je, in zdaj se bojim iti tudi v na primer Postojno, ker poznam preveč črnih scenarijev tudi v tej porodnišnici, ki je sicer znana kot "porodnicam prijazna". Iz FB pa niti enega. To dejstvo je zanimivo samo po sebi.

< Sporočilo je popravil pomladno_dete -- 17.10.2008 9:31:26 >

(odgovor članu carmelita)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
17.10.2008 9:34:00   
pomladno_dete
Pa še nekaj: ne gre za ustrežljivost osebja, kot si napisala. Če bi dobro prebrala: ne želim si, da bi mi ustregli v vsem, kar bi si zmislila. Ne rabim ustrežljivega osebja. Rabim samo osebje, ki ve, kakšna je fiziologija poroda, in ki jo zna podpirati, kar pomeni, da porodnico vzpodbuja pri tem, da njeno telo večino dela opravi samo.

(odgovor članu carmelita)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
17.10.2008 10:44:30   
carmelita
pomladno dete, mi je žal, da ti je prvi porod ostal v slabem spominu.
veš, jaz sem se tudi kar nekaj časa odločala za drugega otroka. mene pa je bilo malo strah tega, da drugič ne bo šlo tako hitro kot prvič. hvala bogu, da je bilo tudi v drugo expres. najhujše mi je bilo to, ker me niso iz porodnišnice spustili prej kot po štirih dneh, ampak takšna so pravila.
saj jaz tudi ne rabim, da je osebje non stop v bližini. kokt sem rekla, za moje pojme so se mi v PO še preveč posvečali. sem tudi sestram takoj rekla, da bom otročka previjala sama, čeprav ga načeloma one prve 3 dni. in mi je bilo čist mimo, takrat ko sem videla kakšno v nejvečji gužvi gnjavit, da naj ji naprimer stehtajo otroka, čeprav je bila tehtnica vedno na voljo.
a ja, in obakrat sem rodila čisto naravno. o kakšni Ea sploh nisem razmišljala, ker mi je to popolnoma brez veze. in v porodni, ko sem čakala, da v tisti silni gužvi pridem na vrsto, sem lahko počela kar sem hotla in moje želje so bile upoštevane od zaćetka do konca.
in da dojenje steče full pomagajo.
moja izkušnja je pač zelo dobra, hvala bogu.

(odgovor članu pomladno_dete)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
17.10.2008 12:48:02   
pomladno_dete
IZVIRNO SPOROČILO: carmelita
obakrat sem rodila čisto naravno.


Pod "naravno" se lahko razume marsikaj; v slovenskih porodnišnicah največkrat pomeni to, da je porod vaginalen, brez EA in brez izhodne operacije, recimo vakuuma.  Meni pa "naravno" pomeni nekaj drugega, zato bi želela preveriti, kaj s tem misliš. Lahko poveš, kako je bilo z iztisom? Domnevam, da v leže. Bi ti dovolili, če bi tako želela, iztisniti v kakem drugem položaju, na tleh, recimo čepe? Močno dvomim. Če pa je to res, potem potrebujem še kak podatek več - ali so babice usposobljene za rojevanje v pokončnih položajih? kako je s predrtjem mehurja oziroma z umetnim pospeševanjem poroda z drugimi sredstvi (umetni popadki)? Ali poskušajo porod pospeševati na kak drug, manj agresiven način oziroma ali te načine sploh poznajo? Katere pripomočke za čimbolj pokončne položaje lahko uporabljaš (recimo rimsko kolo, pručko, ribstol, v strop napeto vrv, žogo)? Še veliko vprašanj bi imela, pa naj bo zaenkrat dovolj.

(odgovor članu carmelita)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
19.10.2008 10:19:52   
pomladno_dete
Živjo, punce,

sporočam, da sva imela s partnerjem v soboto lep izlet v Feldbach. In kar sem videla tam, me je po travmatični izkušnji z eno od naših porodnišnic globoko presunilo.

Pa ne zaradi kake ultra boljše opreme, kot jo imajo pri nas. Niti ne zaradi številnih preprostih in manj preprostih pripomočkov, ki ženski omogočajo svobodno gibanje in položaje za odpiranje ter mehčanje porodnih poti (pručka, romansko kolo, ribstol, nizka postelja, postelja za rojevanje, na kateri lahko rodiš kleče ali čepe, ker se prelomi na polovici in se spodnji del spusti nizko, kad za porod v vodi). Niti ne zaradi možnosti rabe akupunkture, homeopatije ter aromaterapije pri porodu.

Nič od tega me ni presenetilo, saj tudi pri nas že poznajo žoge in podobno. Pretresel me je en sam preprost stavek ene od članic osebja: "We center our birth praxis AROUND THE WOMAN." Če je ženski dobro, je namreč velika verjetnost, da se bo enako godilo tudi otroku. Pa ta porodnišnica niti ni med najbolj "naprednimi", da se razumemo. Pri nas pa je praksa osrediščena na sistem, ne na žensko.

Komentar mojega partnerja, ki sicer ni zelo dovzeten za kakšno alternativo, videl pa je, kaj se dogaja pri nas: "Pa tako malo je treba". Mislim, da to veliko pove.

< Sporočilo je popravil pomladno_dete -- 19.10.2008 10:20:09 >

(odgovor članu pomladno_dete)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
19.10.2008 20:46:51   
wii
Me veseli, da ni bilo vse tisto kar smo povedale tiste, ki smo bile tem prenapihnjeno. user posted image  user posted image  user posted image  In si se prepričala na svoje lastne oči in ušesa. Vprašala bi te, če si slučajno stopila v stik z dr. Miglarjem glede poroda Slovenk tam? Dobila sem ene informacije glede poroda gor, ampak jih res ne bi rada dala na net preden ne bodo 100% preverjene.
lp

(odgovor članu pomladno_dete)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
19.10.2008 23:09:55   
pomladno_dete
Ne, wii, ker je od prvega poroda šele pol leta, ga imam še vedno v spominu, in ko sem stopila na oddelek v Feldbachu, so me tako preplavila čustva, da sploh nisem mogla nič. Solze so mi kar tekle. Kar nisem mogla verjeti, da je kaj takega mogoče. Šele na koncu sem spregovorila par besed z gospo, ki je stala pred plakatom Qualitätsmanagement ali nekaj takega. Me je čist vrglo - nadzor kakovosti, pa to user posted image  V bolnici! Še bolj pa, ko mi je razlagala, da za njih kakovost ni samo strokovnost osebja, ampak tudi njihova prijaznost ter še posebej zadovoljstvo porodnic in njihovih svojcev. Aaaaaaaaa. In to je JAVNA institucija, ne privatna klinika.

Ja no skratka, samo s to gospo sem govorila, pa je bilo vseeno vse hitro jasno. Če se bom res odločala za it gor, bom pa že stopila v stik z Miglarjem ali kar s kliniko in se podrobneje pogovorila. Samo mali problemček mam, ne govorim nemško. No pa bo že nekako.

Informacij pa morda res raje ne objavljat preuranjeno, da ne bo kakšne frke po nepotrebnem.

(odgovor članu wii)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.
Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?