|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 13:27:13   
Marogica
Jaz za 14 ljudi sigurno NE BI kuhala....ker se mi ne bi dalo, ker nimam toliko loncev, ker nimam toliko krožnikov in pribora, ker nimam ljudi kam posedet, ker....v glavnem to bi pri meni odpadlo.

Bi pa kupila manjši narezek, spekla svinjsko pečenko(jo postegla hladno), dodala kakšne kisle kumare, gobe, česnovo omako, 2-3 solate, kruh.....in to je to. VS eskupaj bi nadevala na eno mizo, pa naj si ljudje sami strežejo.

p.s. Pa seveda kar plastične krožnike za goste.

KOnec koncev pridejo ljudje voščit, ne pa se nažirat(jaz sem izvzetauser posted image )



_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 13:35:31   
tanikaa
Marogica meni ni večjega užitka od pripravljanja kosila za večjo skupino ljudi.

In zdaj sem se še spomnila, kaj bi bilo obvezno k puranu.

Solata z mocarelo in granatnim jabolkom. Mocarelo narežeš na majhne košče, granatno jabolko izluščiš sredico, dodaš mocareli. Gor stisneš sok ene limone, dva stroka česna in izdatno preliješ z domačim olivnim oljem. Posuješ s petršiljem, premešaš. SUPER SOLATA.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 13:41:28   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Pikapolonica_

IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

user posted image  Ga posoliš, popopraš, namažeš z medom (za lepo skorjo), začimbe pač daš gor. user posted image  Pa tudi znotraj ga moraš fajn namazat. To se čez noč čudovito prepoji, tak da je tudi na primer bedrca okusna, ne pa samo površina. Jaz ga včasih pošpricam tudi z viskijem. Saj točnega recepta itak nimam. Dam gor kar je pač pri roki. Aja, pa tudi zenf da ful dober okus.

Včeraj sem glih delala svinjsko pečenko v pečici, pa sem meso namazala z zaseko. Sanjsko.


Kako pa to zgleda, med pa viski in zenfuser posted image A bo užitno? Ker če to naredim, pri nas bo pol moje in moževe familijeuser posted image , če ne bo za jest, mi sporoči naslov, da jih k tebi pošljem....da se vi zmeniteuser posted image A si 100% da daš med na puranauser posted image



Med se res lahko da na meso (piščanec, pura, svinska rebrca), vendar vsi tega okusa ne marajo. Naša familija je že ena takih, pa naj še tako malomedu daš na meso, je nam že fuj. Raje namažem maslo po koži pa pride isto fajna skorjica.

V glavnem ne eksperimentiraj na tolikih ljudehuser posted image


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 27.10.2008 13:42:01 >

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 13:45:11   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


V glavnem ne eksperimentiraj na tolikih ljudehuser posted image



Joj, tole je pa čisto res. Je poleti ena bivša sodelavka povabila na piknik in je vse meso ostalo, ker smo se vsi spraševali, zakaj je tako sladko oz. drugačno, kot smo ga vajeni., Pa je rekla, da ga je z medom mazala. Pa je moj isto rekel, ne njej, meni, da se na toliko ljudi pa res ne dela eksperimetnov.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 13:49:00   
Pikapolonica_
Gospodicno Taniko sem spregledalauser posted image Zredit nas hoceuser posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 14:09:27   
honey
Hvala vsem za odgovore in nasvete.

Zdaj moram samo še ugotoviti, kje bom našla kakšnega velikometražnega purana user posted image , da bom lahko uresničila idejo.

Drugače pa:
- prostora imamo dovolj (bomo kar 2 gasilski garnituri postavili v jedilnico in bo dovolj prostora za vse),
- pribora in krožnikov imam tudi dovolj, tako da to me ne skrbi,
- nikakor pa nisem za pizzo za rojstnodnevno kosilo (to bi prišlo v poštev npr. če bi bila "zabava" popoldan oz. proti večeru - pa jo imam rada, da ne bo pomote, samo nekako mi ni pizza za kosilo).

Ja, pa najbrž bom še en kos svinjine spekla, za sestro bom pa itak nekaj nemesnega naredila, tako da bom imela tudi druge stvari. Puran bo pa glavna jed.

Aja, pa nisem še nikoli pekla purana, tako da nisem izkušena pri tem. Ampak si predstavljam, da ni kakšne hude umetnosti - ravno tako moraš paziti pečenko ali kakšno drugo meso v pečici, da se ti ne zažge in da ga polivaš.

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 14:27:48   
Anonimen
Kosilo za rojstni dan se mi ne zdi slaba ideja. Jaz bi ga sestavila tako- juha/predjed, zelenjava, meso, solata, sladica.

Za začetek bi naredila klasično juho, takšno, kot jo jedo vsi. Meso bi pekla na žaru(piščanec, pleskavice, kotleti). Obvezno bi dodala zelenjavo, ker vsi ne marajo mesa(popečene bučke, pečena paprika na česnu, zelenjavna nabodala pečena na žaru). Priloga bi bil pomfri in dušen riž. Solata bi bila zelena, zeljnata, fižolova.


Pol ure do uro po obroku pa še sladica- če ima mož rojstni dan, obvezno torta.user posted image

Če boš imela pečeno na žaru, se lahko odločiš, da izpustiš riž/krompir. Namesto tega lahko ponudiš ajvar in gorčico.

Ne pozabi na svež kruh, ne glede na to, kaj boš postregla!

Izbira dobre pijače je pomembna skoraj tako, kot izbira dobre hrane- zato priporočam navadno vodo, negazirane sokove, gazirane sokove in nekaj alkohola(predvsem dobro vino in kakšno pivo).

Pa dober tek!

(odgovor članu honey)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 16:11:20   
Sibil_
Honey-če še nisi pekla purana ga tudi sedaj ne, ker bo zelo verjetno kot žagovina. Puran je namreč velik in se ne prepeče, lahko se ti zgodi da bo noter surov, zunaj pa zažgan.user posted image
No, jaz imam kar nekaj kilometrine v kuhinji in zelo rada kuham, pa purana (celega) ne bi pekla. Če že raje en lep kos odojka in kakšno kračo, pa mogoče kak piščanec zraven, to bi po moje vsi cenili. Puran je tak, kako naj rečem, ne glih najboljši.

No, odloči se itak sama, pa prosim poročaj, me prav zanima....user posted image

Aja-drugače sem pa tudi jaz bolj pristaš kuhanja, sploh če je žlahta. Pa z užitkom skuham, sploh ko vidim kako z užitkom pojejo.

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 18:44:56   
robinzon
Tudi jaz imam precej kilometrine v kuhinji, pa se purana ne bi postopila pečt na tak dan, ker ga doslej še nisem. Če ga vseeno boš, se pozanimaj, koliko časa se peče, po mojem nanese kar nekaj ur.

Sama bi za tako priliko raje spekla piščančji žur. Pri nas so vedno znova navdušeni nad njim, tako dober je. Recept je na kulinariki. So pa to pečeni koščki piščanca s pršutom, sirom in smetano.

Za tiste, ki niso ljubitelji perjadi, pa še en kos svinjske pečenke in mogoče govedina iz juhe v hrenovi omaki.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 19:15:36   
uršika***
Pa če boš kuhala juho, boš najbrž dala not kakšen lep kos govedine+ kakšen dunajski zrezek speci za otroke, pa imaš lepo tri vrste mesa. Serviraj na plošče, zraven pa priloge- jaz bi dala pražen, riž pa mogoče še mlince in solato in imaš super kosilo. Priloge serviraš pa v keramične sklede, vsak si vzame kar mu diši. Itak pa da ti nekaj mora ostat, menda ja ne boš računala točno koliko lahko kdo poje????
Če ti pa obiski še malo potegnejo v popoldne, pa boš te mesne plošče lahko lepo preoblikovala in ponudila še enkrat hladno meso s kruhom in kakšnimi kislimi kumaricami in podobnim. Za rezervo pa imej v hladilniku šunko ali vratino, da lahko dorežeš zraven.
Nimaš veliko dela, pa za vsak okus se najde nekaj.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 19:22:58   
uršika***
Glede purana je pa tko, da ga moraš pečt tako dolgo, kot ima kilogramov. Za piščanca-kokoš je ena ura, ker ima piščanes cca1 kg. Drugače bi pa pomojem lažje naredila np. piščančja bedrca-
isto jih daš pečt v pečico, v pol urce so gotova, nimaš svinjaka- ko je treba stvar razkosovat in ne boš se jezila, ker ti fila ven iz purana leti, ali pa ker je na sredini še surov, zunaj pa že zažganuser posted image
Razmisli, čimbolj si olajšaj delouser posted image
pa seveda sporoči kako bo šlo

(odgovor članu uršika***)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kosilo za rojstni dan
3.11.2008 8:11:24   
honey
Samo sporočam, kako je šlo.

V četrtek sem imela k sreči dopust. Najprej sem spekla biskvit za sadno torto, nato sem šibala na krvodajalsko akcijo, ko sem tam opravila, sem dirkala v mesnico po purana (ja, sem se odločila za purana), nato po malega in domov. Potem sem dokončala prvo torto, nato sva s sinekom naredila biskvit še za nutella torto, sem na hitro skuhala nekaj za pojest in šibala dalje. Tako da sem, ko sem končala torto, začela delati na puranu. Najprej sem pripravila nadev, potem pa sem to zatlačila v purana, ga zašila in zvezala in postavila v pečico. Ker sem bila poučena, da se peče puran toliko časa, kot ima kg, sem si naštimala uro za ob 4.00 (gostje so bili povabljeni za ob 12.00). Purana sem pokrila s folijo, prižgala pečico na 180°C in šla nazaj spat. No, ob 6.00 sem se zbudila in potem sem ga od 6.00 naprej na približno 30 min polivala z omako, ki se je nabirala v pekaču. No, in glej ga šment, ob 10.00 je  bil puran že pečen, čeprav je imel 8 kg!!!! Tako da sem ga imela potem še 2 uri na 50 °C v pečici, da je ostal topel. Bil je pa tako lepo pečen, da kar res ni bilo user posted image  Pa dober  tudi user posted image  Pa sploh ni kakšna umetnost ga spečt. Mogoče je bilo edino pametno, da sem ga imela ves čas pokritega s folijo, da se mi ni preveč zapekel po vrhu, ampak se je lepo enakomerno spekel skozi in skozi, pa še hrustljavo pečen je bil. Sem naredila skomine? user posted image  

(odgovor članu uršika***)
Neposredna povezava do sporočila: 37
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





8 najboljših zdravih zajtrkov za nosečnico
Če ste brez idej, kaj bi si pripravili za zajtrk, da bi bilo zdravo in bi koristilo vam in vašemu razvijajočemu se otrok...
Danes so na jedilniku šparglji
photo
Šparglji so znani po svojem zdravilnem učinku. Preverite kuharske trike, ki jih morate poznati pri pripravi jedi iz špar...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?