|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Mami, kje je moj oči?
28.10.2008 10:37:24   
sazi
Nisem noben strokovnjak, zato bi itak svetovala kak posvet pri psihologu, svetovalki ali komurkoli že.
Bi se pa samo malo obregnila ob nekatere odgovore.
Jaz v nobenem primeru nbe bi razlagala, da sta se z očkom veliko kregala in odločila, da ne bosta živela skupaj - ker to ni res. Jaz bi se še zamislila, če bo v tem primeru otrok kdaj jezen name, da sem odgnala očeta ali kaj takegauser posted image .
Morfa ravno direkten odgovor 3-letniku, da ga oče ne mara tudi ni najboljša ideja.
Enostavno mu povej, da je očka odšel, še predno se je rodil. Zdaj še ne bo razumel, enkrat pa bo. POvej mu, da je očka odšel, da pa je ostal samo z mamico in ostalimi, ki ga imajo zelo radi.
Kar se pa urejanja z očetom tiče; zdaj na silo neke preživnine, če ga otrok sploh ne zanima, niti ni priznal očetovstav sploh ne bi zahtevala (če seveda lahko preživiš brez tisto nekaj denraja, katerga pa morda vseeno nikoli ne bi videla). Bi pa poizkusila kvečjemu za vedno se uradno znebiti možnosti, da se vrine v vajino življenje. Ker kaj pa, če se čez nekaj let spomni, da on bi pa vseeno imel otroka? Očetovstvo brez problema dokaže. Kako gre to? Jaz bi v tem primeru poizkusila izsiliti kaj v stilu, da se otroku odpoveduje.
Kot rečeno, pa se na te stvari ne spoznam in bi bilo potrebno povprašati kakega strokovnjaka (za 1. problem svetovalko v vrtcu in psihologa, za 2. problem pa koga, ki se ukvarja z družinskim pravom).

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Mami, kje je moj oči?
28.10.2008 13:18:58   
Massa26
user posted image user posted image user posted image user posted image

Verjetno bi jaz tudi rekla, da je oče pač odšel in mu tekom odraščanja poskusila čimmanj boleče razjasnit resnico.

In čeprav tega ne sprašuješ, ti iskreno svetujem, da zbereš moč in urediš očetovstvo in preživnino.

In joj kako ob vsaki taki zgodbi zasovražim take neodgovorneže user posted image .

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Mami, kje je moj oči?
28.10.2008 13:30:07   
honey
Se opravičujem, ker bom malo smetila temo, ampak bom povedala drugo izkušnjo: kaj naredi ločena mamica, ki ima z bivšim možem dogovorjene stike, ko on že 7 tednov ne pride po otroke? Kaj naj pa ona reče otrokom, zakaj jih očka ne pride iskat oz. pogledat?

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Mami, kje je moj oči?
28.10.2008 14:23:33   
urška
koliko so otroci  stari, honey?

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Mami, kje je moj oči?
28.10.2008 14:31:06   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: ciciban

Ne govori otroku,da ga ocka ne mara!!!! Res ni lepo,da je tako ravnal,mogoce ni dorasel vsej zadevi..???.Poskusi otroku razlozit,da sta se z ockom odlocila,da je za vse najbolje,da zivita loceno!Da sta se prevec kregala....Ce se da,tudi ne govori nic slabega o njegovem ocetu,konec koncev je to le njegov oce.


Se satrinjam. Reci, da sta se kregala, da ni bil dober do tebe in tako sta šla živet vsaj posebej. Po moje bo zaenkrat to zanj dovolj.

Moja sestra je bila v podobni situaciji in je po nasveti tete psihologinje tako naredila. Otrok je imel ves čas v podzavesti, da ima nekje očeta, ki pa do mamice ni bil dober, zato ne živita skupaj. Ko je bilo dekle toliko staro, da je začela sama hodit po svetu, ga je tudi strečala, spoznala in videla, da res ni kaj prida. Tako da vse skupaj zanjo ni bilo skorajda nič travmatično.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu ciciban)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Mami, kje je moj oči?
28.10.2008 14:32:16   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: honey

Se opravičujem, ker bom malo smetila temo, ampak bom povedala drugo izkušnjo: kaj naredi ločena mamica, ki ima z bivšim možem dogovorjene stike, ko on že 7 tednov ne pride po otroke? Kaj naj pa ona reče otrokom, zakaj jih očka ne pride iskat oz. pogledat?


Jaz bi rekla, da je službeno nekam šel.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Mami, kje je moj oči?
28.10.2008 19:31:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: ciciban

Ne govori otroku,da ga ocka ne mara!!!! Res ni lepo,da je tako ravnal,mogoce ni dorasel vsej zadevi..???.Poskusi otroku razlozit,da sta se z ockom odlocila,da je za vse najbolje,da zivita loceno!Da sta se prevec kregala....Ce se da,tudi ne govori nic slabega o njegovem ocetu,konec koncev je to le njegov oce.


Se satrinjam. Reci, da sta se kregala, da ni bil dober do tebe in tako sta šla živet vsaj posebej. Po moje bo zaenkrat to zanj dovolj.

Moja sestra je bila v podobni situaciji in je po nasveti tete psihologinje tako naredila. Otrok je imel ves čas v podzavesti, da ima nekje očeta, ki pa do mamice ni bil dober, zato ne živita skupaj. Ko je bilo dekle toliko staro, da je začela sama hodit po svetu, ga je tudi strečala, spoznala in videla, da res ni kaj prida. Tako da vse skupaj zanjo ni bilo skorajda nič travmatično.


user posted image če je bila tako srečno in noro zaljubljena eno leto in pol, zdaj pa naj otroku reče, da ni bil dober do nje?
zato ker si ni želel otroka?
pa ne pravim da je prav če dedc sklizne, v 21. stoletju se tkole igrat in ponesreči zanost je za moje pojme totalno bebasto in neodgovorno. in zdej, če ženska ne želi otroka, ni pripravljena, gre delat splav. in je vse ok. če si dedc ne želi otroka in ni pripravljen, je pa tahuj baraba. on ne more it delat splava. ženske prisilit pa tud ne more, če ona hoče imet otroka. sej kul, samo ne pol govorit da ni bil dober do njeuser posted image
in me zanima, koliko žensk, ki si otroka ne želijo, ga absolutno nočejo, bi ga obdržale samo zato, ker si ga pa dedc želiuser posted image

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Mami, kje je moj oči?
28.10.2008 21:21:48   
Mišni
v 21. stoletju se tkole igrat in ponesreči zanost je za moje pojme totalno bebasto in neodgovorno. in zdej, če ženska ne želi otroka, ni pripravljena, gre delat splav. in je vse ok. če si dedc ne želi otroka in ni pripravljen, je pa tahuj baraba.


Ne, ni baraba, ampak lahko prevzame svoj del odgovornosti do otroka. Če pa ne, je pa treba pač otroku nekaj reči, in bolje to, da ni bil dober do mame, kot da jo je zapustil, ker se je on rodil.
Saj tisto,d a ni bil dober do mame, se pozneje, ko je otrok dovolj star, da kaj razume, lahko bolj razloži. Zaenkrat pa tako.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Mami, kje je moj oči?
29.10.2008 8:45:13   
Leela
anja res si pogumna.

Strinjala bi se z Mišni, otroku povedat primerno za njegovo starost. In čeprav sta bila zaljubljena je on bil grd z njo, ker jo je zapustil. Če imaš nekoga rad ga ne zapustiš zaradi tega.
Otrok se je zgodil in zato sta potrebna dva. Določena odgovornost obstaja.

Zame je tip gnoj. Saj ni treba, da ima stike z njim, naj vsaj prizna da otrok obstaja. ampak najbrž se boji, da bi moral plačevati preživnino.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Mami, kje je moj oči?
29.10.2008 10:54:10   
KOLIBRI
Ko smo že pri preživnini, jaz bi na tvojem mestu uredila to zadevo. Saj denar ni zate, temveč za otroka. Če že sproti shajaš tudi brez tega, bi pa denar lahko nalagala in kasneje otroku iz tega npr. plačala študij, kupila avto, pomagala pri rešitvi stanovanjskega problema, karkoli.
Otrok ima pravico do preživnine.

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Mami, kje je moj oči?
29.10.2008 10:55:34   
tinatona
pa ne pravim da je prav če dedc sklizne, v 21. stoletju se tkole igrat in ponesreči zanost je za moje pojme totalno bebasto in neodgovorno. in zdej, če ženska ne želi otroka, ni pripravljena, gre delat splav
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

Najprej nisem mislila komentirat, ampak čez tole pa ne morem... Kako pa ti veš da nista bila zaščitena (da lahko obsojaš)? Ne rečem da nekateri niso odgovorni in se ne zaščitijo... nekateri imamo pa to smolo (al pa srečo ker jaz sem zdaj čist happy da imam sinka) da zanosimo kljub zaščiti.

anja85
  najina zgodba je precej podobna, s to razliko da je moj bivši podpisal očetovstvo (na njegovo željo, ko je imel sin 18 mesecev). Bivšega v stike ne moreš prislit, če jih ne želi. Moj pride na obisk morda 2x na leto in ti povem, da bi bilo veliko bolje če ga ne bi bilo. Jaz sinu vedno povem, da očka pač živi drugje, mi2 pa z babico in dedkom. Je pa zdaj pri treh že tako ˝občutljiv˝ na te zadeve, ker se veliko bolj zveda zunanjega sveta. In verjamem da je zanj težko, ker imajo večina njegovi prijateljčki očka doma, on ga pa nima. Pri nas se je to začelo izražat z agresijo, tako da mi2 veliko rešujeva s pogovori. Je pa sin že pred enim letom sam začel govorit da je njegov oče lump in ko sem ga vprašala zakaj, je rekel da zato ker nič k njemu ne pride (pa sama zelo pazim da se nič grdega o očetu ne pogovarjam pred njim).

Jaz bi na tvojem mestu sinku povedala, da se je njegov očka odločil da ne bo živel z vama... in mu razložila da je pač več družin. Mojemu je bilo to zaenkrat dovolj. Ko bo starejši mu pa lahko že kaj več poveš.

Pa srečno!!!

LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Mami, kje je moj oči?
29.10.2008 12:38:17   
martita
kar se razlage tiče, mora biti ta primerna otrokovi starosti. vsekakor pa ne bi očeta blatila pred otrokom, niti mu govorila, da ga ne mara. vsaj pri 3. letih ne.

glede očetovstva in preživnine pa bi ti svetovala, da te stvari porihtaš, saj je to otrokova pravica. res je tudi, da lahko otrok kasneje sam toži na očetovsto oz. za preživnino, a ne vem zakaj ne bi že prej sama poiskusila in otroku prihranila tovrstne težave, saj bo imel že drugih dovolj.  oče mora prevzeti del odgovornosti, pa če mu je to všeč ali ne. očitno beži pre njo in se dela , da se nič ni zgodilo. če ne drugega, naj vsaj preživnino plačuje. jaz vem, da bi ga prisilila v to in ne bi pustila, da njegovo življenje teče brezbrižno dalje. pa ne iz maščevalnosti, ampak zato, ker je dovolj star, da mora sprejeti posledice svojih dejanj.

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Mami, kje je moj oči?
29.10.2008 12:44:43   
tinas
jaz bi mu pa rekla, da očeta nima.
zato ker je nekdo prispeval seme, da je otrok nastal si še ne zasluži naziva oče!
to bi za moje pojme itak moralo biti ločeno (oče, kot starš in oče kot biološki starš). saj nekdo, ki otroka ni še nikoli videl, si tega naziva ne zasluži. on je isto oče kot neznani darovalec semena. prav tako so lahko izjemni očetje moški, ki niso biološko povezani z otrokom.
Torej jaz bi mu rekla, da očeta nima in ko bi otrok razumel spočetje, bi mu povedala, da je nekdo bil in ga je spočel skupaj z mano, vendar to ni in ne more bit njegov oče! lahko, da bo imel takrat že drugega očeta, ki ga bi imel rad user posted image

kaj pa bi potem rekla mama otroku, ki ga je rodila s pomočjo darovanega jajčeca. veš, jaz nisem tvoja mama user posted image

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Mami, kje je moj oči?
29.10.2008 14:07:06   
maja24
IZVIRNO SPOROČILO: ciciban

Ce se da,tudi ne govori nic slabega o njegovem ocetu,konec koncev je to le njegov oce.


Oprosti,tut če je biološki oče še ne pomeni da je oče,a nisi prebrala da se za svojega otroka tut mal ne pobriga.
Če je pa to zate oče sm pa jest nevem kajuser posted image To zame ni oče,sorrčiuser posted image

_____________________________

Ela čebela


(odgovor članu ciciban)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Mami, kje je moj oči?
29.10.2008 15:11:47   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: maja24
če je biološki oče še ne pomeni da je oče,a nisi prebrala da se za svojega otroka tut mal ne pobriga.

Otroka zanima samo eno: Kje je njegov oči. Vsa ostala vaša mnenja so zato bedasta. Ker otroka ne zanima zakaj, kako, .. ker niti ne more tega predelati.

Zanima ga enostavno samo: Kje je moj oči?

In to brez nekega flancanja o pravicah, dolžnostih, značaju ipd. Ker na otrokovo vprašanje nimate odgovora pa pač pišete tisto kar veste. user posted image

(odgovor članu maja24)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Mami, kje je moj oči?
29.10.2008 15:14:54   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ciciban
,konec koncev je to le njegov oce.

Ja, in samo zarukan brezobziren samozadosten kmetavzar je sposoben otroku reči, da je njegov oče nič vreden.


(odgovor članu maja24)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Mami, kje je moj oči?
29.10.2008 15:17:01   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil


Zanima ga enostavno samo: Kje je moj oči?





No, in ti, kaj bi ti otroku odgovoril???

Daj vsaj en koristen nasvet ... in tudi sam ne pametuj brez vezeuser posted image


(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Mami, kje je moj oči?
29.10.2008 15:20:04   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: ciciban
,konec koncev je to le njegov oce.

Ja, in samo zarukan brezobziren samozadosten kmetavzar je sposoben otroku reči, da je njegov oče nič vreden.




In kakšna je vrednost tega očeta????

V treh letih - koliko je temu očetu narasla vrednost, recimo, če je bila njegova izhodiščna vrednost semenodajalec?

Je zdaj prišel že morda do vrednosti angela varuha? Do tolažnika? Tistega, ki otroka prehranjuje? Varuje? Oblači? Ga poboža? Mu da obliž na rano?   Aha, ga bo čez kakšno leto naučil voziti kolo?


Oh, seveda ... oče je pa le, kajne!!! Z veliko začetnico ... ki je ni niti na papirju - le zakaj neki ne?

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Mami, kje je moj oči?
29.10.2008 15:31:09   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
In kakšna je vrednost tega očeta????

Tebi nikakršna, otroku pa neprecenljiva - pa če ti je prav ali ne.

Vsiljevati svojo oceno ničvrednosti otroku pa je vsaj za mene grobo poseganje v otrokovo najožjo intimo. Ampak tebi (ne tebi osebno ampak podobno mislečim) to ni problem, saj ni tvoj otrok. In takšni so tudi nasveti.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Mami, kje je moj oči?
29.10.2008 16:20:40   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
In kakšna je vrednost tega očeta????

Tebi nikakršna, otroku pa neprecenljiva - pa če ti je prav ali ne.

Vsiljevati svojo oceno ničvrednosti otroku pa je vsaj za mene grobo poseganje v otrokovo najožjo intimo. Ampak tebi (ne tebi osebno ampak podobno mislečim) to ni problem, saj ni tvoj otrok. In takšni so tudi nasveti.



Jaz se ne strinjam s tem, da se otroku reče, da je njegov oče ničvreden, in mislim, da nobena ni tega svetovala. Sem pa za to, da se otroku pove resnica; torej. z očkom sva se razšla, še predno si se rodil. Ne vem, zakaj ga ni ob nama, ob tebi, žal, ne vem, a morda ti bodo stvari bolj jasne, ko boš malo večji.
Ne vem, zakaj je nekaterim staršem tako težko priznati, da na vsa vprašanja nimajo odgovorov. Otroci to lažje sprejmejo, kot si mislimo.

Torej, sem za resnico, brez olepševanja in kovanja očeta, ki ga NI, v zvezde, brez romantičnosti, ki je NI ... torej, otroku povedati resnico. Poznam vsaj dva primera, kjer se je taka resnica super obnesla in tudi otroka sta stvar čisto normalno sprejela, zaradi tega nista imela nobenih osebnostnih težav. Eden je zdaj že odrasel ... nekje pri svojih 10 letih je sam prišel do zaključka, da očeta, ki se ne spomni na njegov rojstni dan, ne potrebuje, in to zadevo za veke pokopal.


Aja, pa še vedno nio nobenega pametnega nasveta od tebe ... kot ponavadiuser posted image


< Sporočilo je popravil nejcko -- 29.10.2008 16:21:08 >

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Mami, kje je moj oči?
29.10.2008 19:54:57   
Colt
Anja 85, samo en iskren poklon in spoštovanje, ker si se odločila za življenje....navkljub nasprotnim sugestijam. Na koncu bosta zmagala ti in sad tvoje modre odločitve. Pogumno naprej.

Grega 

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Mami, kje je moj oči?
29.10.2008 21:05:22   
Anonimen
Torej, sem za resnico, brez olepševanja in kovanja očeta, ki ga NI, v zvezde, brez romantičnosti, ki je NI ... torej, otroku povedati resnico.


Res je.
Tudi ce se zlazes, bo prvic otrok to cutil in drugic enkrat izvedel resnico.

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Mami, kje je moj oči?
29.10.2008 21:12:28   
tweed
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Vsiljevati svojo oceno ničvrednosti otroku pa je vsaj za mene grobo poseganje v otrokovo najožjo intimo. Ampak tebi (ne tebi osebno ampak podobno mislečim) to ni problem, saj ni tvoj otrok. In takšni so tudi nasveti.


Skoraj nihče ni rekel, da naj otroku pove, da je oče ničvreden... Večina nasvetov je bila, da se otroku pove po resnici, vendar se mu ne ustvarja iluzij, da je to oče, ki za vogalom samo čaka, kdaj bo pritekel in objel otroka...
Iskrenost v odnosih je in mora biti temelj dobrega sobivanja. Laži je dovolj izven tega doma. Resnica brez olepševanja pa bo prinesla rezultate, ki si jih mati želi, otrok pa nujno potrebuje.

Moj odgovor otroku (ker ne poznam celotne zgodbe, bom uporabil domišljijo) bi bil, da se je oče odločil živeti drugje, ker ni želel živeti z mamico. Seveda tu sledi 50x zakaj, ki pa so otroškospecifični, zato je potrebno počakati na slehernega...
LP

< Sporočilo je popravil tweed -- 29.10.2008 21:13:45 >


_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Mami, kje je moj oči?
29.10.2008 22:59:38   
Zofy
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

samo prisilit preko nekih ustanov človeka, ki mu ni...


Saj ne pravim, da bi ga prisilila.
Bi pa poskusila.


Jaz bi poskusila že zaradi otroka. Bo vsaj dedoval kaj čez...x let. Jah, treba je tudi malo pragmatično razmišljat.

Drugače pa je to ista zgodba, kot jo je imel moj mož. In sedaj je v poznih 30. letih in nihče od prijateljev (tudi tistih, ki jih pozna od malih nog) ne ve, da ima nekje biološkega očeta in da je "ati" v bistvu očim. Jaz bi se s socialno delavko pogovorila, ker pri mojemu možu očitno niso pravilno ravnali, da ima še danes take "travme". Še meni je to povedal šele, ko sva bila že 2 leti skupaj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Mami, kje je moj oči?
29.10.2008 23:40:05   
ronja
Reci mu: "Oči ne živi z nami, kot nekateri drugi očiji, on živi tam pa tam, ime mu je tako in tako, če te bo kdaj zanimalo, ti ga lahko pokažem. Ko boš velik, pa boš lahko šel sam k njemu in se zmenil z njim vse, kar te bo zanimalo. Do takrat pa sem tu zate, če boš karkoli rabil, ok? Veš, ti nimaš očija blizu, nekateri pa nimajo dedjia - si predstavljaš, kaj bi brez dedija?" (če ima dedija rad, seveda:) "Vsak ima nekoga bolj blizu, drugega pa manj. Imaš pa tudi ti očija, brez skrbi, samo ni tak oči kot sosedov. Mogoče pa kdaj najdeva še kakega očija, ki bo živel z nami in se boš lahko z njim igral košarko, ok?"

Se strinjam z ullo in mič, da ni nobene potrebe, da bi otroku lagala, da sta se kregala in potem razšla. Saj je niti ni po tem vprašal. Odgovori mu enostavno na vprašanje: kje je oči - da ni pri vas in kje živi. Zakaj ne živi pri vas? Tako sta se odločila, on si je želel drugačno življenje kot ti, ti pa si si najbolj želela prav njega - sina. In zdaj se imate vsi lepo, on in vidva.

(odgovor članu anja85)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?