|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Mami, kje je moj oči?
30.10.2008 9:36:33   
Anonimen
To je pa najbolj žalostna zgodba kar sem jih slišala zadnje čase user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Mami, kje je moj oči?
30.10.2008 9:47:03   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: maja24
če je biološki oče še ne pomeni da je oče,a nisi prebrala da se za svojega otroka tut mal ne pobriga.

Otroka zanima samo eno: Kje je njegov oči. Vsa ostala vaša mnenja so zato bedasta. Ker otroka ne zanima zakaj, kako, .. ker niti ne more tega predelati.

Zanima ga enostavno samo: Kje je moj oči?

In to brez nekega flancanja o pravicah, dolžnostih, značaju ipd. Ker na otrokovo vprašanje nimate odgovora pa pač pišete tisto kar veste. user posted image



Podpis.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Mami, kje je moj oči?
30.10.2008 9:47:37   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: ciciban
,konec koncev je to le njegov oce.

Ja, in samo zarukan brezobziren samozadosten kmetavzar je sposoben otroku reči, da je njegov oče nič vreden.




Podpis.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Mami, kje je moj oči?
30.10.2008 9:49:22   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
In kakšna je vrednost tega očeta????

Tebi nikakršna, otroku pa neprecenljiva - pa če ti je prav ali ne.


Pa še en podpis.

Otrok se s svojimi starši identificira. Tako da če se le da, otroka "naj ima očeta", takđšnega ali drugačnega. Ni nujno, da ga pozna, samo "naj ga ima". To je zanj zelo pomembno.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Mami, kje je moj oči?
30.10.2008 10:03:04   
Leela
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: maja24
če je biološki oče še ne pomeni da je oče,a nisi prebrala da se za svojega otroka tut mal ne pobriga.

Otroka zanima samo eno: Kje je njegov oči. Vsa ostala vaša mnenja so zato bedasta. Ker otroka ne zanima zakaj, kako, .. ker niti ne more tega predelati.

Zanima ga enostavno samo: Kje je moj oči?

In to brez nekega flancanja o pravicah, dolžnostih, značaju ipd. Ker na otrokovo vprašanje nimate odgovora pa pač pišete tisto kar veste. user posted image



Ja in kaj bi mu ti rekel? Kje je njegov oči? Ali bi bil tiho? Povedal bi mu pravljico ali resnico? Resnico, da sta se z mamo razšla najbrž. Zakaj pa sta se razšla pa je treba zelo previdno razložiti in zato zadeva ni tako preprosta in tudi nasveti tukaj niso slabi. Kako, da otroka ne zanima zakaj? Seveda ga zanima, zelo ga zanima. On z odgovorom kje je, ne bo zadovoljen. In ta zakaj mu je treba podati v njemu razumlivi obliki in tako, da bo doživel čimmanj pretresov zdaj in kasneje. Do tega , da je njegov fotr bedak bo prišel sam, ampak veliko let kasneje. Do takrat ko bo to spoznal pa mu je treba čimbolj zgraditi samozavest.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Mami, kje je moj oči?
30.10.2008 14:34:42   
karmy
jaz ne bi nič slabega govorila o očetu, pa tudi ne da ga ima rad, ker ga očitno nima. Pač povej mu da sta se razšla preden se je rodila, in da on ni nič kriv da sta se razšla...

moj sin je imel svojega pravega očeta 6 let samo enkrat na mesec, včasih še to ne... da bi kdaj poklical in vprašal kako je ali kaj potrebuje, ne.... po toliko letih sem se navadila, zdaj sem se preselila v anglijo, in sva se dogovorila da bo vsake toliko prišel, pa se tega ni držal... Zdaj ga moj sin niti ne omenja...in mu tudi nič ne manka


_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Mami, kje je moj oči?
30.10.2008 21:26:30   
sandrca
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
In kakšna je vrednost tega očeta????

Tebi nikakršna, otroku pa neprecenljiva - pa če ti je prav ali ne.


Pa še en podpis.

Otrok se s svojimi starši identificira. Tako da če se le da, otroka "naj ima očeta", takđšnega ali drugačnega. Ni nujno, da ga pozna, samo "naj ga ima". To je zanj zelo pomembno.


Seveda je za otroka pomembno da ima očeta. Samo ne vidim razloga, zakaj bi morala otroku lagat, da sta se z očetom kregala in ne vem kaj vse še. In potem pride obdobje pubertete, ko otrok zve kakšna je bila ubistvu resnica in je samo še bolj prizadet. Mati pa je potem ničvredna, ker mu je toliko let lagala glede očeta in si je on ustvarjal neko sliko, podobo.
In jasno potem ta oče po 18ih letih, ko je le dozorel pride k sinu in ga želi spoznati. In je fotr vse, mati pa, ki ga je 18 let živela in zanj dala vse, je pa nič.

Ma ja. Moj sin tut ne živi z biološkim očetom. Pa mu tut enkrat nisem in ne bom lagala, da ga ima biološki oče rad - le kako, če se mu je pa pri 2 letih odpovedal z izjavo na CSD, da je zanj ta otrok kot mrtev, ker ga ni videl 1 leto!!! F*** ***. In tudi mu ne lažem zakaj sva šla narazen. In mu ne bom. Ker ravno zaradi laži sva šla narazen.

Povej mu resnico, njegovim letom primerno. Tako kot je že ena napisala. Da sta šla z očetom narazen še predno se je rodil. Da ne veš zakaj ga ni ob tebi, da bo mogoče ko bo starejši lažje razumel. Ne laži mu! Ni vreden!



_____________________________

http://sandrcap.moj-album.com/

http://mojeigrarije.blogspot.com/

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Mami, kje je moj oči?
30.10.2008 23:06:09   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: sandrca

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
In kakšna je vrednost tega očeta????

Tebi nikakršna, otroku pa neprecenljiva - pa če ti je prav ali ne.


Pa še en podpis.

Otrok se s svojimi starši identificira. Tako da če se le da, otroka "naj ima očeta", takđšnega ali drugačnega. Ni nujno, da ga pozna, samo "naj ga ima". To je zanj zelo pomembno.


Seveda je za otroka pomembno da ima očeta. Samo ne vidim razloga, zakaj bi morala otroku lagat, da sta se z očetom kregala in ne vem kaj vse še.


Pa saj mu ne bi lagala, če mbi mu rekla, da se nista razumela. Ne da sta se kregala, ampak da se nista razumela. Saj se dejansko nista razumela in to v najbolj poglavitni stvari. Najbrž se nista objeta razšla ali kako.


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu sandrca)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Mami, kje je moj oči?
31.10.2008 3:00:27   
VERONICA
Pa sta se razumela, Mišni. Nekateri moški res zapustijo otroka (v smislu načina življenja) in ne ženo (s katero bi še mnoga leta veselo hodili ven, se zabavali, če otrok tega načina življenja ne bi preprečil).

Jaz sem za resnico in samo resnico. V količini katero otrok lahko sprejme seveda.

Mislim pa da biološko očetovstvo samo po sebi ni tako pomembno. Poznam kar nekaj ljudi kateri so šele kasneje v življenju dobili krasnega očeta.

Upam da se bo tudi pri vas to zgodilo.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Mami, kje je moj oči?
31.10.2008 8:02:32   
dory
Nisem brala prejšnjih odgovorov. Bi ti pa svetovala,da vse kar sta imela vidva z bivšem je vajina stvar...otroku tega ni potrebno razlagat,ker otroci še prehitro dobijo občutek krivde...če te bo vprašal, mu pač poveš,da je očka zelo zaposlen in da ko bo imel manj dela,se bosta že videla...da ga ima neizmerno rad in tako.....v življenju bo že prišlo tako,da se bosta srečala...naj otrok na svoje oči spozna svojo zgodbo...bodi nepristranska in mu stoj ob strani...in ne pljuvaj po očetu, kakršen že je...sej čas prinese vse odgovore tudi za nazaj in dejstvo, what goes around comes around drži kot pribito...

Govorim ti iz lastnih izkušenj...moj otrok me je sicer že vprašal po očetu ampak zaenkrat posebnih želja okrog njega nima...vem pa,da bo za svoje korenine rad poizvedel in takrat mu bom nepristransko stala ob strani...

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Mami, kje je moj oči?
31.10.2008 12:01:51   
angel_rebelde
Tale tema je glih prava zame.. verjamem, da se bom tudi jaz spopadla s tem, ko bo sin večji. In nevem, kaj bi mu sploh rekla. Bivšega blatila pred sinom ne bom, niti ne bom povedala, da me je pretepal. A je sploh prav? Ali bi mu morala povedati?

Se že dosti vnaprej obremnjujem s tem, ampak.. ko bo prišlo do tega, bi bila rada pripravljena.


_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Mami, kje je moj oči?
31.10.2008 13:05:10   
sandrca
Kaj pa vem. Pri 3eh je še premajhen da bi to zastopil. Pri ene 10ih pa je dovolj star, da mu lahko poveš tudi to.

Ja sej vem, za marsikoga sem čudna, vendar "igram življenje" z odprtimi kartami. Tako do moža, do prijateljev, sorodnikov, tako tudi do otrok.
In vem, da velikokrat komu ne paše, ko povem resnico, vendar tako je.


_____________________________

http://sandrcap.moj-album.com/

http://mojeigrarije.blogspot.com/

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Mami, kje je moj oči?
31.10.2008 22:39:54   
anja85
Bila sem pri svetovalni delavki, ki mi je svetovala podobni odgovor kot  ena od uporabnic:

citiram "Oči ne živi z nami, kot nekateri drugi očiji, on živi tam pa tam, ime mu je tako in tako, če te bo kdaj zanimalo, ti ga lahko pokažem. Ko boš velik, pa boš lahko šel sam k njemu in se zmenil z njim vse, kar te bo zanimalo. Do takrat pa sem tu zate, če boš karkoli rabil, ok? Veš, ti nimaš očija blizu, nekateri pa nimajo dedjia - si predstavljaš, kaj bi brez dedija?" (če ima dedija rad, seveda:) "Vsak ima nekoga bolj blizu, drugega pa manj. Imaš pa tudi ti očija, brez skrbi, samo ni tak oči kot sosedov.
Sicer me je nehal spraševati, ampak kome bo spet mu bom vsaj približno vedela kaj reči."

Kar se pa tiče preživnine, nesmiselno se mi zdi, da ga tožm, sicer vem da tudi on nosi del svoje odgovornosti, ampak res ne jaz,ne otrok ne rabiva njegovega denarja, ne zdaj ne nikoli. Če se je odločil da sina ne prizna, da ne bo del njegovega življenja mi njegova preživnina, ne pomeni ničesar.
Da bi zopet navezala stik z njim in mu razložila situacijo mi je res čisto mimo, ker če v 3 letih ni niti enkrat spomnil, da ima sina, zakaj bi se zdaj.

...če te bo vprašal, mu pač poveš,da je očka zelo zaposlen in da ko bo imel manj dela,se bosta že videla...da ga ima neizmerno rad in tako.....v življenju bo že prišlo tako,da se bosta srečala...naj otrok na svoje oči spozna svojo zgodbo...


Mislm da tole nikakor ne bi prišlo v poštev in bi sina na daljši rok samo prizadela in razočarala. Hmmm... nevem ne predstavljam si da bi potem ko bi se zavedal, mene obtožil, da sem mu vse otroštvo lagala. Ni vrjatne.Sem rajši za resnico, pa neglede kako kruta je.


_____________________________

Mamica!Nisem pticek,nisem veter, nisem soncek zlat, tvoj otrok sem ljuba mami in imam te srcno rad!

(odgovor članu sandrca)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Mami, kje je moj oči?
1.11.2008 8:22:42   
dory
A veš kaj...pozabila si na eno stvar...ljudje se spreminjamo in sama že zato raje ohranjam njegovega očeta v pozitivni luči, ker hočem,da ve,da je bil zaželjen ne nek plod ponesrečenega poskusauser posted image zato sem pač povedala,da je oče zaposlen,a da ga ima kljub temu rad...glede na omenjeno, ljudje se spreminjamo in morda,ko bo otrok večji se srečata, spoznata in otrok ugotovi,da vendarle ta njegov oče ni tak slabič,kot mu je to zvesto govorila mama...ne vem...

pa sem jst svojega bivšega tudi postavila pred vrata, zaradi njegove neresnosti in maščevalnosti...tudi preživnine nisem zahtevala,ker sem vedla,da mu je tale otrok zgolj breme...ampak to so stvari,ki sva se jih šla midva..otrok ni nič kriv...ko bo dost star in bo razmišljal s svojo glavo, bo že sam presodil kaj je prav in kaj ne...to so pač stvari,ki jih mi ne moremo predvidet, niti si domišljat,da mu z dobrimi besedami ustvarjamo nek ideal...meni je prav do te meje,da se pač ne počuti odrinjenega,nezaželjenega..vse ostalo bo gradil sam naprej...niti nimamo pravice vsiljevat svoje mnenje...čeprav ostati nepristranski je včasih težka, ampak je tako najboljše...

(odgovor članu anja85)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Mami, kje je moj oči?
1.11.2008 9:43:14   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: anja85

Kar se pa tiče preživnine, nesmiselno se mi zdi, da ga tožm, sicer vem da tudi on nosi del svoje odgovornosti, ampak res ne jaz,ne otrok ne rabiva njegovega denarja, ne zdaj ne nikoli. Če se je odločil da sina ne prizna, da ne bo del njegovega življenja mi njegova preživnina, ne pomeni ničesar.


Zame je taksen odnos sporen iz eticnega vidika. Otrok mora vedeti in mora obstojati podatek, kdo je njegov bioloski oce. Slovenija je majhna, jutri lahko sreca svojo polsestro, polbrata, pa niti ne bo vedel da sta sorodnika v prvem kolenu; lahko, da bo otrok potreboval podatke o druzinskih boleznih. Lahko se zgodi, da mu bo ta oce ali eventualni polbratje in polsestre edina resitev pri kaksni bolezni....
To, da bos otroku povedala kdo je on ga bos lahko k njemu odpeljala je eno, to da je nekdo uradno oznacen in vpisan kot oce je pa povsem nekaj drugega.
Zamisli si situacijo v kateri se oce po 20 lezih spomni iz **** razlogov, da ima sina. Ocetovstvo se zlahka dokaze... se ti ne zdi, da  si hitro lahko ti kriva, da oce ni smel zraven otroka, da nisi dovolila niti, da je zapisan kot oce....


IZVIRNO SPOROČILO: dory
pa sem jst svojega bivšega tudi postavila pred vrata, zaradi njegove neresnosti in maščevalnosti...tudi preživnine nisem zahtevala,ker sem vedla,da mu je tale otrok zgolj breme...ampak to so stvari,ki sva se jih šla midva..otrok ni nič kriv...ko bo dost star in bo razmišljal s svojo glavo, bo že sam presodil kaj je prav in kaj ne...


Otrok mu je v breme, pa nisi zehtevala prezivnino? S katero pravico? Prezivnina ni zate, je za otroka. In zgolj otrok se lahko odloci ali ja ali ne prezivnina. Dokler je pa se premajhen, v njegovem imenu ti lahko zgolj zbiras in hranis njegovo prezivnino, ce menis, da jo ti ne potrebujes kot sorazmerni delez za prezivljanje otroka.


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu anja85)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Mami, kje je moj oči?
1.11.2008 12:55:01   
ronja
No, dory, saj nista samo dve možnosti: ali da otroku rečeš, da je njegov oči živ user posted image ali pa da ga ima neizmerno rad... Navsezadnje nič od tega ni res! Jaz sem vedno za resnico, samo v primerni dozi in primerno povedano. Saj če mu reče, da oči pač ne živi z njima in da ga pač nima blizu, ni to nobeno opravljanje, ampak zgolj navajanje dejstev, ki jih 3letni otrok gotovo že sam lahko opazi. Zakaj bi mu lagala? jaz bi bila tudi zelo jezna, če bi ugotovila, da sta mi starša o čem tako pomembnem lagala. Že za kake druge ljudi se mi je zdelo neumno, če sta mi rekla, da me imajo radi, če nisem tako čutila. Saj otrok čuti, če ga ima nekdo rad! Nima smisla slikat pravljice, saj je ne rabi! Ni nesrečen, ne rabi nekega čudeža, rabi vedet, kaj se dogaja in to je to! Otroci marsikaj sprejmejo brez nekih tragedij!

Rajši mu poveš resnico (letom primerno, na primeren način in v primerni dozi, ampak še vedno resnico), s katero se mu ne bo treba non stop ubadat, da bi rešil nelogičnosti, ki jih prinese laž: "če me ima rad, zakaj me potem nikoli ne pokliče? Zakaj ga nisem še nikoli videl? Zakaj se ne zanima zame? Zakaj ne ve, kdaj imam rojstni dan?" Otroci VEJO, kdaj jih ima nekdo rad in kdo jih nima. Zakaj bi mu lagal o tem? Saj bo sam čutil, da to ni res in mu samo narediš probleme! ni treba, da mu rečeš, da je oči šel zato, ker si zanosila z njim, se strinjam, to po moje ni primerno za tako malega otroka (slej ko prej pa bo vsekarkor izvedel), ampak da mu pa rečeš, da ga ima neizmerno rad, je pa po moje grdo - ker ni res in ker ga zavajaš in mu daješ neko zelo čudno prestavo o tem, kaj pomeni imeti rad... Kar pa ni dobro, vsaj po mojem mnenju... Naj ve, kaj je prava ljubezen, če pa se kdaj v očijevem srčku kaj premakne, pa sploh super in bosta od tam naprej štartala.

Vsekakor je pa prav, da ve, KDO  je njegov oče, prav je, da mu ga pokažeš, če si to želi, tudi probaš navezat stik, če otrok izrazi to željo. Če ne gre, pač ne gre, vsaj veš, da si naredila vse, kar se da. Ampak zaenkrat še niste tako daleč: otrok želi samo vedet, kje je njegov oči in to mu lahko lepo razložiš.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Mami, kje je moj oči?
1.11.2008 12:59:16   
ronja
Bivšega blatila pred sinom ne bom, niti ne bom povedala, da me je pretepal. A je sploh prav? Ali bi mu morala povedati?


Dokler je mali, po moje ni treba. Ko bo pa večji in se bosta kaj pogovarjala o odnosih in verjetno tudi o vama z bivšim, pa se mi ne zdi nič narobe, če sin zve tudi to. Neke družinske skrivnosti navadno družino bolj razdvajajo kot povezujejo... otrok ne bo tega jemal tako tragično - ker ni tega nikoli videl in doživel, mu to ne bo pustilo psihičnih posledic. Bo pa bolj razumel tebe, zakaj si se tako odločila. Poveš mu lahko, da je bilo to že zdavnaj in da se je medtem lahko že spremenil in da sta se imela tudi lepo, da ni bilo ves čas grozno, vendar pa je bilo pač preveč, da bi lahko tako živela.

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Mami, kje je moj oči?
1.11.2008 21:12:10   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: anja85

Če se je odločil da sina ne prizna, da ne bo del njegovega življenja mi njegova preživnina, ne pomeni ničesar.

----------------------
Tu je, po moje, poglavitna napaka gledanja na celotno zadevo.
Preživnina ni namenjena tebi, kakor tudi ne vse ostalo, kar veže otroka in očeta. Zato, (še enkrat ponavljam, da je to samo moje mnenje), ne moreš zaradi lastne užaljenosti govoriti otroku, da ga oče nima rad oz. ga ne zanima. Četudi je res. Ker s tem samo zelo prizadeneš malo bitje.
Povej mu, ne vem, karkoli,..da se je pač oče pred njegovim rojstvom odločil, da ne bosta skupaj živela, ampak da če bi ga poznal (torej otroka), bi ga z veseljem obiskoval, ker je on (otrok) tako krasno dete.....
Skratka, kako grozno je to, da so užaljene bivše ženske tako zelo krute (predvsem in v glavnem do otrok) v opisovanju njihovega očeta in njegove ljubezni do otrok. Če bi se lahko distancirale od užaljenosti in prizadetosti zaradi odnosa z bivšimi, bi tudi otroci lažje sprejeli odsotnost očeta.

P.S.: Sem pa strnila misel iz več postov, citirala pa sem pač samo tega.

< Sporočilo je popravil Rožica I -- 1.11.2008 21:16:03 >


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu anja85)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Mami, kje je moj oči?
1.11.2008 21:18:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

IZVIRNO SPOROČILO: anja85

Če se je odločil da sina ne prizna, da ne bo del njegovega življenja mi njegova preživnina, ne pomeni ničesar.

----------------------
Tu je, po moje, poglavitna napaka gledanja na celotno zadevo.
Preživnina ni namenjena tebi, kakor tudi ne vse ostalo, kar veže otroka in očeta. Zato, (še enkrat ponavljam, da je to samo moje mnenje), ne moreš zaradi lastne užaljenosti govoriti otroku, da ga oče nima rad oz. ga ne zanima. Četudi je res. Ker s tem samo zelo prizadeneš malo bitje.


Moram napist user posted image .
Gledanje na vse iz lastnega zornega kota je seveda najlazje in po svoje najbolj logicno. Jaz sem mama, to je moj otrok in jaz vem, kako skrbeti za njega, da bo najbolj prav.

Vendar....otrok ni dan za najlazje in najbolj logicne poti. Vecinoma nam je dan, da sami presezemo svoja lastne omejitve in svoje lastne egocentricnosti, katerih ena je tudi ta.

(odgovor članu Rožica I)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Mami, kje je moj oči?
1.11.2008 21:24:41   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Moram napist user posted image .

--------------------
Sam ti napiš, Mič, te z veseljem preberem user posted image !

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Mami, kje je moj oči?
1.11.2008 21:27:42   
Anonimen
Hvala user posted image .

Bolj kratka sem bila danes.
Lahko pa tudi razdelam, ce je treba user posted image .

(odgovor članu Rožica I)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Mami, kje je moj oči?
2.11.2008 9:29:10   
ronja
Preživnina ni namenjena tebi, kakor tudi ne vse ostalo, kar veže otroka in očeta. Zato, (še enkrat ponavljam, da je to samo moje mnenje), ne moreš zaradi lastne užaljenosti govoriti otroku, da ga oče nima rad oz. ga ne zanima. Četudi je res. Ker s tem samo zelo prizadeneš malo bitje.
Povej mu, ne vem, karkoli,..da se je pač oče pred njegovim rojstvom odločil, da ne bosta skupaj živela, ampak da če bi ga poznal (torej otroka), bi ga z veseljem obiskoval, ker je on (otrok) tako krasno dete.....


Se strinjam. Otroku jaz v tem primeru ne bi govorila, niti da ga oče ima rad niti da ga nima. Saj tega otrok ne bo vprašal. Če pa bi že vprašal, bi se temu elegantno izognila in rekla, da ga oči pač ne pozna. Ampak da ga imajo radi vsi, ki ga (otroka) dobro poznajo, tako da se mu ni treba bat.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Mami, kje je moj oči?
2.11.2008 9:49:37   
Mišni
ni treba, da mu rečeš, da je oči šel zato, ker si zanosila z njim, se strinjam, to po moje ni primerno za tako malega otroka (slej ko prej pa bo vsekarkor izvedel), ampak da mu pa rečeš, da ga ima neizmerno rad, je pa po moje grdo - ker ni res in ker ga zavajaš in mu daješ neko zelo čudno prestavo o tem, kaj pomeni imeti rad...


Ja, s tem, kar je napisala Ronja, se pa zelo strinjam. S takimi stvarmi resnično otroku vzbujaš nezaupanje v ljudi in vase. Nezupanje v ljubezen.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Mami, kje je moj oči?
2.11.2008 11:02:12   
annya
Jaz bi mu razložla, da ga pač nima, tako kot eni nimajo mamic, babic, dedkov, bratov, sestric....po moje, ko bo mal večji in mu pač poveš resnico, kako je vse skupaj bilo, sploh ne bo hotel več slišati za očka. Kaj veš, mogoče pa bo dobil "novega" očka in ne bo več spraševal, kje je moj očka user posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Mami, kje je moj oči?
5.11.2008 12:17:52   
Wolfina
Nisem brala vsega, podajam svoje mnenje na izvirno vprašanje. Kar je naredil očka, je bilo predvsem neodgovorno. Mamici izražam čestitke za odločnost, odgovornost in veliko mero razuma, že pri teh letih. Zdaj pa k odgovoru, kaj reči ta malemu? Sem za odkritost, primerno njegovim letom in da se očeta kljub njegovemu dejanju ne blati. Sem namreč mnenja, da noben človek ni v osnovi slab, slaba so njegova dejanja. Da mu torej ne rečeš "oče te nima rad" ali "oče je slab človek, zato te je zapustil, še preden si se rodil". Ne. Jaz bi rekla, da oče ni bil pripravljen nanj, da se je prestrašil, da je bilo narobe, kar je naredil, vendar se je tako odločil. Obsojamo lahko njegovo dejanje, ne njega.

Zakaj? Zato, ker mu bo le tako morda lahko kdaj mali odpustil. Ker ne bo živel v prepričanju, da je njegov oče slab človek, ničvrednež, ampak nekdo, ki je v dani situaciji konkretno zamočil. Mislim, da je z vidika odnosa med materjo in otrokom, z vidika otrokove samopodobe in nenazadnje morebitnega odnosa z očetom v prihodnosti, tak pristop najbolj pošten. Konec koncev bo otrok kdaj kaj zamočil (razbil okno...) in mora vedeti, da zaradi tega ni slab, ampak da vsi delamo napake, pa zaradi tega še nismo slabi. In še vedno si zaslužimo ljubezen.

Srečno! 

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?