|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: žepnina
9.11.2008 21:20:04   
picola1
Pa dobro, zdej se itak debatira že zarad debate same in ni sploh več direktnega odgovarjanja sanji...

Me pa sam zanima še neki: a mi zukej debatiramo o 50€ ali še o vseh dodatkih zraven? Ker 50€ čistega denarja na mesec za najstnika je še kar znosno...Mene osebno bolj 'motijo' vsi tisti dodatki ala 15€ za mobi, babice in dedki ter plačane vse ostale stvari...

(odgovor članu urška84)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: žepnina
10.11.2008 4:40:51   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: picola1
a mi tukej debatiramo o 50€ ali še o vseh dodatkih zraven? Ker 50€ čistega denarja na mesec za najstnika je še kar znosno...Mene osebno bolj 'motijo' vsi tisti dodatki ala 15€ za mobi, babice in dedki ter plačane vse ostale stvari...

Mislim, da je bilo osnovno vprašanje, ali je žepnina 50€/mesec za cca. 14-letnika premalo, dovolj ali preveč user posted image ... jaz še vedno vztrajam pri mnenju, da je to dovolj, da si cca. 14-letnik/-ca izpolni svoje male najstniške želje ali "potrebe", kakor so mobi kartice, maskare, kina in podobno... obleka, obutev, hrana, pijača, osnovna higienska sredstva, zavarovanja, šolske potrebščine in podobno - to je strošek staršev, ne vštet v žepnino... dodajam pa (če nisem slučajno že kje prej napisala), da se pa strinjam s tem, da mora cca. 14-letnik že znati sam varčevati (od svoje žepnine ali z dodatnim delom ali od daril drugih ljudi) za izpolnitev večjih želja ali "potreb", kakor npr. izlet v Gardaland, nakup računalnika ali dread-locksi user posted image .

Da se skrajša in pove bistvo - žepnina 50€/mesec za cca. 14-letnika/-co je primeren znesek.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: žepnina
10.11.2008 8:42:52   
picola1
Ok, osnovno vprašanje je res blo o 50€, samo nadalje izvemo še, da to še zdaleč ni 50€...Se še vedno strinjaš, da kljub vsem tistim dodatkom, ki jih še dobivata, ostane 'osnovna' žepnina, če se smem tako izrazit, 50€? In zakaj?
Hvala.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: žepnina
10.11.2008 19:44:06   
Kerensa*
Po mojem mnenju naj bi se strošek mobitela za osnovnošolca plačeval iz njegove žepnine, če le to dobiva... limit porabe (predplačniško ali naročniško) je stvar dogovora, odvisen najbrž prvotno od finančnega stanja staršev (in tudi višine žepnine)... na žepnino 50€ se lahko določi limit 15€, na žepnino 10€ pa je limit 5€ že težka stvar... zato lahko rečem, da se v Sanjinem primeru ne strinjam, da njena otroka krijeta iz svoje žepnine samo prekoračitev limita 15€ (torej npr. 3€ od žepnine, če porabita 18€)... še vedno pa je potrebno na to gledati individualno... če jim finančno stanje dopušča (kar očitno jim in s tem načeloma ni nič narobe, če so dobro situirani), potem je logično, da se tudi za otroke potroši več od povprečja... sicer pa je Sanja napisala, da imata otroka žepnino tudi za varčevanje (v 1. postu).

Jaz svojemu 11-letniku npr. ne dajem žepnine, ampak mu sama kupim, kar potrebuje in tudi, kar si želi, ampak slednje seveda ne vse, kar želi... kot prvo zaradi financ, ki ne dopuščajo izpolnitve vseh materialnih želja, kot drugo pa zato, ker sem v končni fazi še vedno jaz tista, ki precenim, ali je želja sprejemljiva ali ne... igrica za računalnik 1x mesečno - da, motor - ne... a kljub temu z vsemi željami in nepotrebnimi stvarmi (kamor v končno fazi zna spadati tudi mobitel, če tako pogledamo) presežem znesek 50€... kakor ga tudi Sanja... razlika je samo v tem, ali daš otroku gotovino direktno v roke in si kupi sam - ali pa mu kupiš ti... v končnem znesku ni bistvene razlike, kvečjemu v načinu... za denar, ki ga moj sin dobi kot darilo (kar pa ni velikokrat), pa pričakujem, da ga bo prihranil za izpolnitev kakšne od želja, za katero sem jaz mnenja, da lahko počaka.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: žepnina
11.11.2008 12:03:56   
sanja nk.
hello
sem ponovno na ringaraji , ha ha in ne morem verjeti da z ketero koli temo zadanem u polno, da se skor skregate med sabo, in da ubistvu potem ne da bi odgovorile meni ker še zdaj ne vem koliko dobijo vaši , no vem vsaj to da manj in kaj kupijo z tem ampak samo komentirate med sabo.

GINA to kar si napisala da počneta tvoja otroka je zelo super to smo mi počeli pred 20 leti in več seveda, in ne morem verjeti da to še zmeraj zažge med mladimi in tko........., nisem nikoli rekla da zapravita za kokice ker jih sploh ne marata ampak imata ta denar za razne stvari, tut onadva izdelujeta makete kot si napisala in jih spuščata po hribu ker sta modelarja in tut v lj ker živimo na obrobju se špilajo z sosedi, hodijo na fuzbal in košarko , podijo se z kolesi in prijatelji in nagajajo sosedomuser posted image , tko da nista ničesar prikrajšana........., sam živimo pač v mestu in ju vabi pač bowling , kino , biljard , pikado in jima nič ne branih , se zberejo skupaj in gredo potem na bus in se odpeljejo v center ali btc in , pač živijo mestno življenje........
ti imaš to prednost da živite na podeželju.....v ljubljani ne morejo iti prespat v vaški dom in kampirat sret dunajske user posted image user posted image ampak pač počnejo druge stvari ki so jim na razpolago. kamping in to pa gremo skupaj v kampe,.......

to z lokali , nikoli nisem rekla da hodi 12 letnik v lokale , pijača je bila mišlena iz trgovine , tako kot 14 letnik , sam za njega ne vem 100 procentno kje se nahaja po šoli v lj , verjeten je tudi že šel v kakšen lokal in .............

pa to ja , vrednote njima so mal drugačne kot mislite, predmeti so samo veselja , začasnouser posted image

KERENSA  opažam da sam ti razumeš situacijo pa brez zamere drugim user posted image user posted image

aja GINA motor si pa dovolila sinu user posted image , no to je pa stvar ki ju v tej hiši NIKOL NIKOL ne bosta dobila.da bom potem samo razmišljala kje sta al je vse uredu , raje kupim avto kasnej kot motor.......




(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: žepnina
11.11.2008 15:58:18   
Gina
Ja sanja, to kar sem jaz počela na dunajski kot otrok pred 30. leti očitno pri tvojih še kar zažge.user posted image user posted image  Meni je tudi hecno, da je komu to še danes všeč. Različni smo, a veš. Pa jaz nekako vseeno hočem vedeti tudi to, kje je moj otrok po šoli. Če je otroku namenjeno dobiti tako mamo, da ga vzgaja tako, da ima vsega polno rit, bo imel temu primerne posledice, včasih so tudi s smrtnim izidom zaradi posledic. Enako mnogo si je moj otrok izbral mene in posledično lahko umre z motorjem. Vsak od najinih otrok je izbral svoje sorte riziko. Kaj češ, tako to je.

p.s. nikoli ne reci nikoli

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: žepnina
11.11.2008 16:37:53   
sanja nk.
okey GINA videm da sploh ne razumeš kaj sem hotela povedati , ha ha kaj ti  misliš da kampiramo na dunajski user posted image user posted image user posted image user posted image , no zdej vem zakaj je gužva po ljubljani , ha ha ja in to sem počela 30 let nazaj tut, kaj ni zabavnouser posted image user posted image

okey tut to ne razumeš , z tem da 100 odstotno ne vem kje se nahaja je mišleno da smo na vezi sam njegi dopoldne ni , kako naj vem da mi prikriva da je šel kdaj tut v lokal , oprosti ko imaš tako perfektne otroke

ponavadi se glih perfektni otroci mal drugačni kot mislijo starši...................pa nima veze sej si rekla vsi smo na riziku , ane user posted image



(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: žepnina
11.11.2008 19:11:13   
Gina
Sanja lahko se posmehuješ kolikor hočeš, to nekaj pove zgolj o tebi in poleg vsega še zmeraj ne razumeš pointa. Tudi nikdar nisem trdila, da imam popolne otroke, prej nasprotno, velikokrat sem se morala zelo zelo trudit, da so moji otroci razumsko dojeli reči in jih ponotranjili, s tem da imamo zelo demokratično vzgojo, kar se mojih pojmov tiče. Je pa res, da anarhije pa nimamo, pa permisivne vzgoje tudi ne, ker se mi to dvoje zdi zanič. Zeloooooo zanič.
Torej se strinjam s tabo, da sva na popolnoma drugih valovnih dolžinah in da nima smisla, da si karkoli sploh še rečeva. Ostani tam, kjer si, te že pamet sreča.

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: žepnina
11.11.2008 19:16:08   
sanja nk.
okey končno sva istih mnenj, user posted image , preveč sva si različni 

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: žepnina
11.11.2008 21:04:51   
Kerensa*
Dajte no že to debato zaključit z besedami, da je 50€/mesec za 12-14-letnika preveč, pa basta. user posted image

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 85
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Pomlad je prebudila tudi klope
S pričetkom pomladi se prebujajo tudi na prvi pogled nedolžni klopi, ki prenašajo vse prej kot nedolžen virus klopnega m...
BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?