|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   porodnišnica Izola
12.11.2008 21:07:41   
amaya
O vseh porodnišnicah se tukaj piše samo o Izolski nič....le zakaj user posted image  user posted image user posted image user posted image

No odpiram temo, pa naj katera kaj napiše, da ne bom prva user posted image


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: porodnišnica Izola
12.11.2008 21:53:32   
glen
Pred 4 leti sem rodila v Izolski porodnišnici in z vsem sem bila zadovoljna.
Zdaj februarja spet pričakujem in bom spet rodila v izoli .jaz nimam nobene pritožbe čez Izolo

amaya sem pa bivša izolanka zdaj sem že 9 let v Portorožu,ampak sem velikokrat v Izoli ker mam mamo tamuser posted image

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: porodnišnica Izola
18.11.2008 15:38:53   
pekmez
Lep pozdrav,
evo me na sveže opečena mamica...rodila ta mesec.Pa naj vas malo potolažim.
Toliko slabega se piše o Izolski porodnišnici,da me je blo prav strah it rodit gor....sicer so pomankljivosti,ampak na splošno je mnjenje zelo dobro.

Sestre na oddelku so zelo prijazne,ničesar ne primankuje(spalne srajce,vložki,čaj),če te kaj zanima jih samo vprašaš,pa ti lepo vse povejo,pomagajo ti pri dojenju....
Babice tudi ful fajn (Kristina-ful faca,Iva-zelo strokovna...pa druge tudi,sam ne poznam njihova imena),edina ful smotana in neprijazna je babica Natauser posted image ,ne vem kako sploh lahko dela toliko let kot babica...bolj jo vidim  v tovarni na tekoče traku.(((:
Sobe so v super,kajti sta samo 2 noter-razen če ni gužve tudi 3,edino,ki moraš met otročička stalno pri sebi...se ne moreš niti odpočit od poroda...vsaj ponoči,bi jih lahko odnesli,da se naspiš...ker ko tvoj neha jokat,joče od cimre...
ampak v redu...je pač porodnišnica prijazna novorojenčkomuser posted image ...mamicam malo manj...((((:

Edina stvar,ki me je motila je ta,da izvajajo zelo malo epizjotomij-prerez presredka,tako,da je kar velik procent raztrganin(ena izmed njih),jaz sem sicer rodila na pručki,kjer je preglednost presredka slaba,ampak tudi tiste,ki so  rodile na pojstli so ble večina raztrgane...tudi patronažna je to opazila,ki hodi po domovih...pravi,da se babicam  mogoče ne da,ker  so jim zmanjšali plače...(ma mislim...)user posted image

Ginekologi tudi ful v redu-Dajzinger,Lovšin,Smajla,pa neka nova mlada iz Ljubljene...user posted image

Čistoča na nivoju...razen tuši,ki nimajo zaves in šprica vse naokoli...(((:

Pedijatrinje so tudi fajn (še posebej ena starejša,manjše postave-ful faca),ena izmed njih -mlada pa je malo zgubljenauser posted image ...ma dobro

Edina nevšečnost,ki me je doletela-razen raztrganine so ble dosadne cimre...so me ful utrujale...z eno sem se celo skregala...user posted image

Tako,da ...korajžno in srečno!!!user posted image
Če pa te še kaj zanima...samo vpraši.
pappapapa

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: porodnišnica Izola
18.11.2008 15:44:56   
pekmez
Aja,
pa če želiš epiduralno,kar fajn vztrajaj,da jo hočeš...ker meni so rekli,da se ne splača (3 cm odprta),ker bom hitro rodila,v Postojni ti jo dajo tudi ko si celo 7 cm odprt,če bi šla še enkrat rodit bi jo 100%  vzela.
Proti koncu,ko je že blo fajn hudo,sem prosla,da bi mi dali kaj proti bolečinam v žilo,pa tudi to niso hoteli dat,ker baje krajša porod...mahhh
Se mi zdi,da so ful za naraven porod...in čim hitrejši...(da se te rešijouser posted image )

(odgovor članu pekmez)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: porodnišnica Izola
23.11.2008 21:19:50   
poka1
Jaz pa o Izolski porodnišnici nimam kej lepega za povedat!! Fulll sem bila razočarana nad njihovim obnašanjem...moja največja mora pa je tako bila babica Nata. Ko sem vidla, da je prišla delat sem kr jokat začelauser posted image user posted image .
Zdej v drugo pa grem rodit kr v Postojno..bomo vidla kako bo tam.

_____________________________

26.12.2007 smo dobili Ažbeta 57cm,4710g
23. 3. 2009 smo dobila Ulo 53cm. 3940g

(odgovor članu pekmez)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: porodnišnica Izola
24.11.2008 19:47:08   
pekmez
Nevem zakaj ji sploh dovolijo,da še vedno dela v porodnišnici.... kogarkoli vprašaš...
ti zna kaj povedat o Nati,škoda da ta ženska kvari povprečje...
Aja,edina stvar,ki je primanjkovala so bli copati,tako je fajn,da jih s sabo vzemeš...
l.p.

(odgovor članu poka1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: porodnišnica Izola
24.11.2008 20:01:45   
Tinky
IZVIRNO SPOROČILO: poka1

.moja največja mora pa je tako bila babica Nata.


Hvala enako.
Nad porodnišnico in sestrami na oddelku imam same pohvale, nad Nato pa...mi je zamorila porod in je zaradi nje  spomin na porod nočna mora.


_____________________________

Teo 10.7.2008
Maja 27.7.2010

(odgovor članu poka1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: porodnišnica Izola
24.11.2008 20:09:10   
marty5
Hm, jaz sem o Izoli imela po 1. porodu še kar dobro mnenje, po 2. pa se je mnenje krepko poslabšalo user posted image . Oddelek je sicer ok, sestre so v veliki večini res prijazne in nekatere celo zlate - rojene, za delat v porodnišnici. Tudi za G nimam pripomb, pa mislim, da sem jih več ali manj dala vse čez user posted image . Sploh za Smajilo lahko rečem same pohvale.  Ampak porodni oddelek......to je pa srednji vek user posted image . Kot da te ni, ne tebe ne tvojih želj, prošenj. Nisem imela te sreče, da bi naletela na kako mlado babico (razen 1. sem imela eno zelo fajn nekaj ur do menjave izmene), ampak sem vedno imela tiste iz stare šole, ki jemljejo ženske kot neke sitnobe, ki kao samo jamrajo in mislijo, da so prve, ki bodo rodile.
Pa pustimo prijaznost ipd - lahko rečemo, da se preživi tudi brez tega. Na žalost pa je slišati tudi kritike na strokovnost. Jaz imam osebno zelo slabo izkušnjo z anestezistkami za EA....in nisem edina. Skratka, vse preveč minusov za moje pojme oz. preveč je odvisno od sreče, na koga naletiš.

Vse tiste, ki pa so rodile v PO mi povedo same lepe in vzpodbudne stvari - da tam so prijazni vsi - od vratarja do snažilke in poskušajo pustiti na ta dogodek, rojstvo otroka, samo lepe spomine. Ne vem, če bi šla še enkrat rodit, bi zelo konkretno razmišljala o Postojni.... 



_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu pekmez)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: porodnišnica Izola
24.11.2008 20:14:00   
marty5
Aja, Nata......njo na srečo nisem imela pri porodu, ampak enkrat na CTGju. In me je spraševala letnik rojstva prvega user posted image  in ko sem ji povedala (imam 2 letno razliko) mi je zabrusila nesramno nazaj, da kam pa se je tako mudilo - če ni šlo noge skupaj držat ??!! Sej takrat ostaneš ko en čuk...vsaj jaz sem, da ti ena kao strokovna oseba kaj takega reče. Sej pravim - počutiš se kot zadnja kobila, ki je prišla skotit. Žalost žalost - tudi jaz ne vem, kako je lahko še v službi. O njej slišiš največ - nič dobrega. Očitno pa se te pritožbe bolj prenašajo od ust do ust in ni nihče še resno dal uradne pritožbe.

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: porodnišnica Izola
26.11.2008 15:52:09   
fujdo
pozdravljene jst sm tudi ena izmed vas ki je rodila v izoli 2.10.no kar se tice babic sm imela sreco da sm imela rajko in mlado babico tanjo.super so.ginekologi so tudi res super.sestre so tudi ok ampak ce jih prosis za pomoc ponoci so full neprijazne.ma drugace je vse ok in res same pohvale.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: porodnišnica Izola
27.11.2008 21:51:49   
rebeca
Pozdravljene tudi jaz sem letos rodila v Izoli in sem bila zelo zadovoljna. Porod hitro v 2urah, babica Kristina enkratna, res nimam pripomb.

O Nati pa nebi komentirala, to je ogabno.

(odgovor članu fujdo)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: porodnišnica Izola
28.11.2008 22:05:06   
sams
jaz sem tudi rodila v Izoli. Moje mnenje je tako-tako. Sestre so bile prijazne samo, če jih nisi preveč spraševal. Če si jih, so ti zabrusile nekaj v stilu: Ja gospa, ni tako lahko biti mama, ne, se je treba kar navadit, mi ne bomo delali namesto vas.... In take variante. Tudi če sem jih vprašala za majhen nasvetek. Ful so smotane pri dojenju, ful silijo in so precej grobe. Še posebej Nata oz. tuttofare: ona je bila babica, nas je spremljala v tuš, nosila nam hrano, prevzemala delo od sester... Po mojem ful učinkovita za upravo, ampak katastrofa za porodnice in otročnice. Jaz sem jo enkrat hotela pljunit, ker mi je ful grobo šlatala joške in si ni niti razkužila rok in na splošno ne vem, kako take ženske sploh še opravljajo to delo. V Ameriki bi imela tožb toliko, da se ne bi videla ven. ****. Poznam primer, ko je bila medenična vstava, porod ni stekel in je rekla: kaj je ženska, si hotela uživati, zdej pa imaš!

Sem pa opazila, da če je tvoj moški s tabo, so fuuuul bolj prijazni.



(odgovor članu rebeca)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: porodnišnica Izola
29.11.2008 13:11:26   
Solero
V Izoli sem rodila pred enim letom in bom tudi naslednjič. Z vsem sem bila zelo zadovoljna, babica pri porodu mi je bila pisana na kožo (Danica), tudi epiziotomijo mi je naredila, ko je bilo treba, mi zraven vse razlagala, kaj počne, kako poteka, kaj naj jaz počnem, na mojo željo mi je pokazala tudi posteljico in mi vse razložila, mi pomagala prvič pristavit, ponoči me je prišla pokrit, mi pomagala pri tuširanju in oblačenju...vsi so bili do mene zelo prijazni in vedno strokovni, ničesar mi ni manjkalo, vložkov, hlačk, brisač in srajc na razpolago, vedno ob vsaki uri pripravljeni pomagat, posebej pri dojenju, tudi samo z dobro besedo...  Super porodnišnica.

Edino, kar me je zelo motilo, so bili obiski v sobah. Meni je popolnoma nesprejemljivo, da porodnico obiskujejo vsi po vrsti, se drenjajo po sobi, klepetajo, glasno smejejo... Kar se tega tiče, moram dat en velik, velik plus sestri Nati, ki je naredila mir ter jih postavila pred vrata. Pred oddelkom je prostorček s sedeži, v bližini je tudi avtomat s pijačami in obiski lahko tam potekajo. K mamici in dojenčku lahko pride ati in konec.
Pa še en plus za Nato: ko sem ostala sama v sobi, je dovolila mojemu možu, da je prišel k nama ob uri, ko ni bilo obiskov(tudi ob 21ih zvečer in pozneje), je imel tak urnik. In njene pripombe so bile res brez olepševanj in brez dlake na jeziku ampak velikokrat je imela prav.

Pa še to: prva dva dni sem bila precej lačna, ker so mi bili obroki premali. Hrana mi je bila super, ampak jaz bi še bila jedla. Tako da mi je mož nosil sendviče in jogurte. Tretji in četrti dan se mi je pa apetit ustavil in je bilo kosila dovolj.

Kar mirno v Izolo. Zelo v redu ljudje tam delajo.


(odgovor članu sams)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: porodnišnica Izola
29.11.2008 22:02:50   
žakoberin
laz sem tudi rodila v Izoli in sicer pred tremi leti. Porod - katastrofa, sem hotela da umrem jaz al pa otrok, sploh me ni brigalo, samo da bi bilo vsega čimprej konec! Pa naj omenim še to, da sem imela EA! Po osmih urah me je bolelo že vse za umret! Babica Nata! Ni vredno besed! Je bila jezna name kot sam hudič, samo zato, ker sem se odločila za epiduralno. In ko je bila že pretirano pasja, sem jo vprašala kaj sem ji naredila, da se tako nehumano obnaša do mene, bi bilo boljše, da sem držala jezik za zobmi, ker šele takrat se je utelesila v samega hudiča! Moj, ki bi ga tisti čas najraje zadavila, pa namesto da bi ji kako rekel, se ji je neki lizal od spreda  in zadaj, da bi vse skupaj malce ublažil. No po pol ure se je malo unesla, ma le za spoznanje! Z anestezistom sta se naglas kregala al naj mi povečajo dozo ali ne. Anestezist je kričal, da ne morem več tako naprej, ona je kričala, da ne bom čutila popoadkov. Ko sem začela zgubljati zavest, mi je prpopala gor še kisikovo masko, s katero sem mislila, da se bom zadušila, nisem mogla spoh dihat in sem jo vlekla dol, ona je pa kričala, da zaradi nje lahko crknem (dobesedno), da njo briga samo otrok in nobeden drug. Po porodu nisem čutila desne noge in valda sem teleblna na tla kot sem bla dolga in široka, in ona spet, da zaradi nje se lahko po vseh štirih vlečem do postelje, da ona mi že ne bo pomagala! Nekatere pravijo, da bolečino hitro pozabiš, jaz vem, da je ne bom do smrti! Sestre na oddelku, pa vse zlata vredne, še posebno takrat glavna sestra Mirijam, ki je bila vedno nasmejana in imela en kup vzpodbudnih besed in nasvetov prav za vse novopečene mamice brez razlike! Zdaj sem spet noseča 11 tednov in spet me čaka Izola. Zaradi Nate se res ne mislim fjakat v Postojno ali kam drugam. Vem pa, da bom drugič zagotovo odreagirala drugače na podobne izpade kot sem prvič, ko sem bila vsa presrana, ker nisem vedela kaj vse me čaka.
Izola! Dobra šola za drugič! 

(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: porodnišnica Izola
30.11.2008 19:01:30   
pekmez
To je to...zakaj nekatere ženske sploh dovolijo,da se nekdo tako grdo obnaša do njih...in so tiho???Ona je plačana,da je tam.Jaz se moram v službi tudi potrudit...neglede na to ali sem slabe ali dobre volje...ali je polna luna..ali sem se sprla s sodelavkami...ker če ne padajo pritožbe...
Nevem zakaj se nobeden ne upa nič rečt...tudi v knjigi pohval in pritožb...nobene pritožbe...
Tudi na ogledu porodnišnice,ko nam je pručko pokazala...ja,ampak to ni v redu,ker mi babice moramo čepet in nas križ boli...???Ne vem zakaj sploh nudijo pručke...

(odgovor članu žakoberin)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: porodnišnica Izola
1.12.2008 19:11:24   
šnucika
a me lahko katera razsvetli.....kako izgleda babica Nata?
Ker glede na vaše izkušnje,jaz nisem imela posla z njo,ko sem rodila.Sem imela eno babico,ki je na pol spala med mojimi popadki,ko pa je začelo zares,je prišla in z dr. Smajilo sta korektno in hitro izvedli porod.
Brez teženja,pripomb in komentarjev....
babica je pa bila taka bolj visoka,krajši lasje...očitno ne Nata,ker je bolj malo govorila.user posted image

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu pekmez)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: porodnišnica Izola
1.12.2008 19:31:22   
blaža
IZVIRNO SPOROČILO: poka1

.moja največja mora pa je tako bila babica Nata.


Hvala enako.
Nad porodnišnico in sestrami na oddelku imam same pohvale, nad Nato pa...mi je zamorila porod in je zaradi nje spomin na porod nočna mora.



Uh ta čarovnica Nata!!!!

Jaz sem jo potrefla po končanem drugem porodu. Na srečo. me je prišla iskat , da me pelje v sobo in se je kar nekaj vsajala name in mi moža podila domov?! Haloo?! Sem ji rekla, da bo mož kar ostal in da ga nima pravico podit, pa je rekla, da ja, da naj se pocartava in da naj gre, pa sem rekla, da bo šel ko bo ura!!!

Pri obeh porodih mi ni šla posteljica sama ven. Ni blo popadka in pri drugem porodu, ko se je otrok že rodil, ko so mi jo končno spravli ven, je vse zalila kriuser posted image . z moje perspektive je blo grozno videt. In pol so me babice, ki sem jih imela po porodu, čistle kot nore. Fulč so ble prijazne. Pol me je zeblo in mi je šel mož po nogavice.
Pa pride ta čarovnica in me napi...di, da glej mene, da sem v nogavicah v postelji. Halooo?! Če me je pa zeblo. In pol čez en cajt mi reče, da bova šle počasi v sobo. Jaz se dvignem v sedeč položaj in ko pride ona zatuli name, da glej kaj sem naredila, da zdej je pa vse krvavo!!user posted image  Ma jaz ji zatežim nazaj, da to je še od porodauser posted image user posted image user posted image . ma ubija ženska!!!

In pol gre z mano na vc in mi teži, da je treba na vodo. Halooo?! Ma s tabo tle? Ne bo nič in mi ni ratalo!user posted image


No oba poroda sta bla super v Izoli. čeprav sem sedaj preseljena in sem bliže Postojni sem šla tudi tokrat rodit v Izolo. Obakrat sem potrefla Dr. Smailo in sem bla zadovoljna. Prvič sem imela res strogo babico, pa še sama sem bla trda. Ta drugič pa so me kar dve zrihtale. So mi pritisnile na trebuh in je šlo. Super ekipa so ble!user posted image  Pa itak je blo hitro in tako sem bla vesela, da mi en Nata res ni mogla dosti pokvarit veselja in mi je še zdaj smešnouser posted image



Aja pa še nekaj o porodnem oddelku. Sesre so fanj, dokler jih preveč ne rabiš. jaz sem imela srečo in mojadva sta imela dober sesalni refleks in ni blo problemov z dojenjem, če ne štejem ragad in tistega začetniškega. Ena zraven mene je pa bla tako uboga ,ki ta mala se je drla od kar je prišla iz porodne. In noben ji ni pomagal. jaz sem ji svetovala vse mogoče, ma ni pomagalo, ker je bila mamica že ful nervozna. In pol je prišla ena sestra in mali vbrizgala glukozo tako hitro, da se je mala vsa zbruhala. meni je slabo nardilo, ko sem to vidla in če bi to mojemu otroku nardila, bi jo zadavla. In pol sem jaz ponoči zvonila, ki moja soseda si ni več upala in so ji jo končno malo odpeljali in še pripomnili, da zdej je pa mala mirna, ki ni mame zraven. Una revica je bla vsa iz sebe. Eno so fanj, druge pa ne preveč.

< Sporočilo je popravil blaža -- 1.12.2008 19:36:40 >

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: porodnišnica Izola
1.12.2008 19:38:44   
marty5
a me lahko katera razsvetli.....kako izgleda babica Nata?



Ko srečaš Nato, veš, da je to ona user posted image . Ne vem, kako naj se izrazim, da ne bi bila žaljiva - ampak že po obrazu vidiš, da je user posted image .

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: porodnišnica Izola
1.12.2008 19:49:27   
šnucika
IZVIRNO SPOROČILO: marty5

a me lahko katera razsvetli.....kako izgleda babica Nata?



Ko srečaš Nato, veš, da je to ona user posted image . Ne vem, kako naj se izrazim, da ne bi bila žaljiva - ampak že po obrazu vidiš, da je user posted image .


ja,no...saj moja babica je bila čudna,ampak ni nič žalila,komentirala,je lepo dremala,ko smo čakali na ta prave popadkeuser posted image

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: porodnišnica Izola
1.12.2008 20:05:57   
marty5
ampak ni nič žalila


Pol pa res ni bila Nata user posted image user posted image user posted image .

Sej, bi bilo marsikaj še za rečt, ampak boljše, da neham - to so stvari, ki bi jih vsaka s tako slabo izkušnjo (žalitve), morala uradno izreči in s tem mogoče pomagati, da se v prihodnje ne bi zgodile drugim. Ampak mi raje molčimo in pustimo, da gre mimo.....

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: porodnišnica Izola
1.12.2008 20:26:39   
blaža
ampak ni nič žalila

Pol pa res ni bila Nata .




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

A se ji mora kolcat danes!!!

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: porodnišnica Izola
1.12.2008 23:06:19   
poka1
IZVIRNO SPOROČILO: marty5

a me lahko katera razsvetli.....kako izgleda babica Nata?



Ko srečaš Nato, veš, da je to ona user posted image . Ne vem, kako naj se izrazim, da ne bi bila žaljiva - ampak že po obrazu vidiš, da je user posted image .


user posted image user posted image user posted image user posted image  Tocno tako!!!

_____________________________

26.12.2007 smo dobili Ažbeta 57cm,4710g
23. 3. 2009 smo dobila Ulo 53cm. 3940g

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: porodnišnica Izola
2.12.2008 8:05:19   
witto
Jast grem tudi rodit v Izolo, pa sem rekla, da če bo ona pri mojem porodu, da bom noge prekrižala in čakala na  drugo izmenouser posted image user posted image user posted image . ne res, tudi jast sem slišala o njej samo hude stvari. Moja svakinja je pri njej rodila,in ji je med porodom zbežalo:"aua, to boli za umret........." pa ji je odgovorila:" Ja, gospa, ko ste pa noge širila, pa ni bolelo?"user posted image  bolano..... pa druga kolegica, ko je šla rodit, jo je mož pripeljal ponoči ob 2. pa jo je pra......a zaprla samo v porodno, jo nafilala z tabletami, da ni čutila popadkov, in jo tam pustila do jutra. Mislim, halo?????? No comentuser posted image

(odgovor članu poka1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: porodnišnica Izola
2.12.2008 11:46:12   
danmit
zelo sem vesela da sem dobila nekaj informacij o Izoli,ker imam rok 18.12.2008 in živim v Izoli in bom tudi tukaj rodila.Delam na področju zdravstva ampak kljub temu se zavedam mogoče še bolj koliko pcientu pomeni osebje,zdravnik, topla besedaali samo dotik.Dr Smajila je tudi moja dr.Je nekaj najlepšega in mi ni žal da sem pri njej.Se ji zahvaljujem.Polna optimizma čakam veliki dan.

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: porodnišnica Izola
2.12.2008 12:09:39   
mama_milchy
No,ker že vse pišete o Izolski porodnišnici, da dodam jaz še moj zgodbo.

Rodila sem pred tremi leti in pol; sama sem bila že 9dan čez PDP in mi je babica na pregledu vstavla svečko, da to zadevo mal sproži in me poslala domov, da ne ležim gor v bolnici in mi rekla da nekje v 24urah bimogla rodit. Grem veselo domov, pohajam naokoli, rahli popadki ma nič strašnega, zvečer se stuširam in grem kao spat, pa ščipa tu in tam, po polnoči pa vedno bolj in nekje okoli 3 me moj odpelje v porodnišnico. Doma mi je nekaj odtekalo in sem mislila, da je voda ampak ni blo, je blo od svečke. Pridem gor in kdo je dežuren; Nata, me kao priklopi gor na ct, popadki prisotni kr pošteno že vendar vsa zaprta in nadre, da če ne vem kako zgleda, ko voda oddteče, da kaj vse rinemo takoj gor in bla, bla, bla user posted image jaz sem samo gledala, pol me pošlje na oddelek, da naj počakam tam dokler se ne začne. Grem dol, ob 6-ih, me spet šraufa, me pogleda sestra, pregledala te popakde in reče: Ja, gospa sej vas bo razneslo od popadkov, bom šli kr v porodno. Jaz pa jo prosim, da še malo počaka da bo vsaj menjava smene, no še malo je počakala pol me nekaj pred 7-mo gor priprelje in še vedno user posted image  od Nate v službi, me pogleda in reče: ja, kako pa misliš rodit, ko si pa še vsa zaprta, preveri prisotnost popodakov in reče, ah to bo trajalo do večera; mene panika. Pogledam tisto napravo, ki riše popakde, sploh jih ni mogla več risat, ker so segali čisto gor do vrha. Skratka, bili so zelo močni. No, pol mi začne pripravljat za porod (britje, klistir) in reče:ja, zdaj bom še zaradi tebe mogla podaljšat. Haloo, sej tistih par minut do smene bi jaz že počakala. No, me porine tam na wc in rče zdaj pa sedi in seri.
Do 8-me sem bla tam pa pride ena zelo prijazna babica in mi reče, da gremo počasi v porodno sobo, da me pregleda in da vidi na čem smo. Odprta slab 1cm, voda še vedno prisotna, popadki pa taki da je jooj. Mi naroči da grem malo hodit in da pride čez kake pol urce nazaj pa bomo vidli kako se bo lotla poroda. Res grem hodit, gor pa dol po hodniku kaj dosti nisem mogla od popadkov ampak je šlo nekako. Pride nazaj, me pogleda, odprta 2cm, preveri popadke in reče, d ami bo ob naslednjem popadku prebila vodo. In res; uu, je zapeklo. Voda odteče, kr na postelji, pol me nežno posede na stol zraven in zamenja vse rjuhe, me vrne na posteljo in kliče mojga, da naj pride ker se je začelo. Ura je bla 9:30, ko je prišel moj. Pa pride še ena sestra, pa Ravnikar (ki ni tak bav, bav kot pravijo). PA mi reče, da mi ne bojo dali nič proti bolečinam, ker bo to samo zavleklo porod in ker gre vse kot je treba, da naj malo stisnem zobe, ko bo fajn bolelo. Okoli 11-te sem pač rekla, da ne morem več in mi reče, gospa jaz vidim glavico oziroma eno čupico, ki rine ven. Jaz ji nisem verjela in mi je ponudla rokavice, da naj se dvigne in pošlatam dol, če je res. No, v trenutku ko sem se dvignila je mali Žigec že prišel ven.
V porodni so me pustile do 13-te ure, pol mi je pomagala pod tuš in do sobe in glej ga zlomka, celo kosilo so mi prišparale.

na oddelku je bila pa druga pesem, prvi dan nama je dojenje steklo, drugi dan se pa user posted image  ni in ni hotel dojit, je jokal in pride user posted image  pa reče, da kaj se tako dere, da če ne zna ga umirit, da če ne morem ga podojit in ga prime za glavco ter porine v joško; meni so solze pritekle, ker je blo boleče. Pa ji reče druga sestra,da ni lačen in da tudi na teži ne zgublja naj ne sili, bo že počasi prijel bradavico. Ona pa se začne še na sestro dret, da tako ne more otrok se dret, da to je bolnica, da kaj si mislim jaz da sem in bla, bla, bla. V pričo mene se je še na sestro spravla pol se pobere iz sobe in odivja vsa jezna. Ta ruga sestrra pa tolaži mene. Čez dan sva se spet nekako dojila, proti večeru pa nič. Zjutraj je bla spet user posted image ka v službi in vsa jezna pride v sobo, me nadre kot češ da imam preveč na omarci stvari (vodo, petit kekse in telefon) pa pogleda Žigo in reče gremo dojenje in ker ni hotu zagrabit, mu prinese nek nastavek; revček se je mantral ma ni šlo in ni šlo. Gre jezna ven in me pusti tako s polnimi joškami, me je že vse bolelo. Popoldan pa so mi prinesli pumpico da sem si mleko sčrpala ter mu dala po flaški. Sestra ga pogleda in mi reče, da ima neke mozoljčke okoli ustnic pa pogleda nastavek in reče, da to pa ja ni sterilno. Halooo, sem mislila, da bom znorela. Ta Nata mi je prinesla nastavek, ki sploh ni bil sterilen in Žiga je dobil vnetje ustnic, star 2dni. No, pol druga da dni je ni blo v službo in boljše.

Sedaj sem ponovno noseča vendar razmišljam a naj gre v Izolo al v Postojno; zaradi Nate se že ne bi vozla gor ampak ženska ni niti za delo z metlo.

No, pa še to: ko je moja mama mene rojevala jo je ta ista Nata pustila samo v porodni sobi in odšla pit kavo, ker je ravno pričela službo. Ko je porodničar slučajno zavil v porodno sobo, je ugotovil, da je v njej ženksa, ki je ŽE rodila in je ta otrok ovit v popkovino. Seveda je hitro ukrepal, mojo mamo spravil k sebi, mene odrešil te popokovine in je bilo na srečo vse OK. Kdo je bil glavni krivec za to? Nata, ker se njej zjutraj ob 6-ih še ni dalo delat.

Ženska je res user posted image , ne vem zakaj jo sploh še držijo gor.

(odgovor članu witto)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Je mogoč naravni porod po carskem rezu?
Kako pogost je naravni porod po carskem rezu, ali se priporoča in kako se na njega pripraviti, smo govorili z izr. prof....




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?