|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: porodnišnica Izola
2.12.2008 12:22:25   
blaža
Če bi morala it še enkrat rodit, bi se pozanimala kako je z izbiro babice in kakšno pravico imam odklonit določeno babico.

(odgovor članu mama_milchy)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: porodnišnica Izola
2.12.2008 13:02:35   
mama_milchy
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Če bi morala it še enkrat rodit, bi se pozanimala kako je z izbiro babice in kakšno pravico imam odklonit določeno babico.


Blaža, o tem sem tudi jaz razmišljala; bom malo kolegico povprašala, ki je gor zaposlena; mene nič ne vleče v Izolo, če samo pomislim na to žensko, mi je slabo. Kolko so punce user posted image  govorile o Ravnikarju, da kakšen je in kako je strog in kaj ti jaz vem še kaj, je on pravi angelček proti njej.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: porodnišnica Izola
2.12.2008 19:45:19   
poka1
Ha ha... tle ni več debate o porodnišnici Izola ampak o Nati...bi morali zamenjat naslovuser posted image user posted image user posted image user posted image

mama_milchy jaz sem mela podobne probleme z njo, ko ti. meni je celo rekla, da ona ne namerava dojit namesto mene in da otrok ćuti, da sem slaba mamauser posted image  Da vam ne povem kako sem se takrat počutla...vsak dan na viziti sem prosila zdravnikre da me pošljejo domov, pa me niso hoteli, ker sem imela CR.

Pa še Nata naj bi mene čuvala...jo pozna ena moja kolegica in jo je poklicala, da naj malo popazi name...Še danes to očitam moji kolegiciuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

26.12.2007 smo dobili Ažbeta 57cm,4710g
23. 3. 2009 smo dobila Ulo 53cm. 3940g

(odgovor članu mama_milchy)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: porodnišnica Izola
2.12.2008 20:15:29   
dskubin
Joj punce, ampak najbolj pomembno je da imamo naše sončke user posted image

Sem pa tudi jaz med srečnicami, ki sem 2x kasirala našo ljubljenko - tole tanajbolj omenjeno. Če bom šla še kdaj gor in jo slučajno zagledam, prisežem, da ne prestopim praga user posted image

Aja, pa še nekaj glede njenih izjav. Nekdo bi ji že končno mogu enkrat povedat, da če njo tko boli pri seksu, delata nekaj zelo zelo zelo narobe user posted image

< Sporočilo je popravil dskubin -- 2.12.2008 20:23:02 >


_____________________________

I don't know who you are -
But you probably deserve a hug.

(odgovor članu poka1)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: porodnišnica Izola
4.12.2008 12:27:33   
danmit
Ma mi jo lahko katera opiše po videzu,da jo bom lahko takoj

prepoznala.Jaz se bom psihično pripravla tudi zanjo.

Rok 18.12.08
Lepo se imejte!

(odgovor članu dskubin)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: porodnišnica Izola
4.12.2008 19:10:48   
mama_milchy
IZVIRNO SPOROČILO: danmit

Ma mi jo lahko katera opiše po videzu,da jo bom lahko takoj

prepoznala.Jaz se bom psihično pripravla tudi zanjo.

Rok 18.12.08
Lepo se imejte!



sej na njo se ti ni treba pripravljat, jo takoj prepoznaš. Je pa visoka, temna, črne lase nad čelom malo plešasta; že ko začne govorit, jo prepoznaš
Srečno, morda pa boš te sreče in je ne boš imela

(odgovor članu danmit)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: porodnišnica Izola
4.12.2008 19:57:15   
pocka
Ma kaj to je tista,ki zgleda kot ena Fata? Jaz se spomnim ene ful smotane, ampak ne tako ekstremno kot ve opisujete. Zdaj me pa zanima ali sploh mislim tapravo. Tudi jaz imam namreč rok marca, pa me malo skrbi,da jo dobim pri porodu...imam namreč velike probleme z držanjem jezika za zobmi user posted image , mislim,da mi tole pri njej ne bo kaj dosti koristilo.user posted image  

_____________________________

Taja - 16.03.2007
Blaž - 20.03.2009

http://picasaweb.google.com/mylittledecocorner



(odgovor članu mama_milchy)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: porodnišnica Izola
4.12.2008 20:07:56   
blaža
Ma kaj to je tista,ki zgleda kot ena Fata?


ja to bo ta!user posted image

(odgovor članu pocka)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: porodnišnica Izola
4.12.2008 20:28:11   
pocka
Aaaaha, jaz nisem imela velikih problemov z njo,se je celo lepo pogovarjala z mano...no,edino,enkrat,ko sem že rodila in je mali šlo vse skozi plenico zvečer,sem pozvonila,da rabim pajacek za preobleči user posted image , pa me je ful neki nazjala in mi zabrisala tiste cunjice na mizo.user posted image Ja sorry,otrok se je polulal...user posted image

Je pa moj prišel enkrat na obisk proti večeru,ko ni bilo uradnih obiskov,ker je cel dan delal (sva bile s user posted image same v sobi, tako,da ni nobenega motil) in ga Nata ful napi...di,da kaj dela ob tej uri gor in on ji samo zabrunda jaaa jaaa in pride v sobo in reče meni : Ja,zdej bo pa še čistilka name kričala al kaj!" Sem skoraj počila od smeha, pa on tudi,ko sem mu povedala,da je to babica in ne čistilka.user posted image


_____________________________

Taja - 16.03.2007
Blaž - 20.03.2009

http://picasaweb.google.com/mylittledecocorner



(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: porodnišnica Izola
4.12.2008 20:53:44   
poka1
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Ma kaj to je tista,ki zgleda kot ena Fata?


ja to bo ta!user posted image



Fata zgleda dosti boljš, ko ona.user posted image

_____________________________

26.12.2007 smo dobili Ažbeta 57cm,4710g
23. 3. 2009 smo dobila Ulo 53cm. 3940g

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: porodnišnica Izola
10.12.2008 16:29:05   
moana
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   pa kj se je kdaj kdo že pritožil čez to fato... al kaj je že... nata no.... ne vem... kj ni kake knjige pritožb...al kko to gre?? ... mislim te je kr groza it gor rodit...




(odgovor članu poka1)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: porodnišnica Izola
27.12.2008 8:45:26   
Jelcy
Naj povem se jaz mojo izkusnjo v Izolski porodnisnici. Pri porodu je bila prisotna babica Danica...sicer ni bila ravno zleht, prijazna pa tudi ne...uradna, mi je delovala jezna (najbrz je imela slab dan). Ampak na sreco je vse trajalo 2 uri in pol tako da smo tudi to potrpeli. Zraven je bla se dr. Smajila ki je pravi user posted image ...hodila me je gledat kako se odpiram, me bozala po roki in mi rekla:" ne skrbite, pomagali vam bomo". Ne morem je prehvalit, kako je ta zenska prijazna in profesionalna!

No...ker sem rodila 6:40, je bila ravno menjava izmene in je prisla Nata, me vprasala za tel st. da je poklicala moje starse domov, me hodila gledat kako je s krvavitvami in kasneje se peljala pod tus. Je bila full prijazna, ampak zato ker pozna mojo mamo, so delale skupaj toliko let in ji je moja mama "tezila" ...da ko pridem rodit naj bo prijazna.

Sestre na odelku so pa ble full prijazne, hrana dobra....z vsem sem bila zadovoljna, pa se 1 dan prej so me pustili domov:) Tako da naslednjic spet Izolauser posted image

(odgovor članu moana)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: porodnišnica Izola
21.1.2009 22:10:37   
tominikapiki
A veste, da jaz pa sploh ne vem, katero babico sem imela pri porodu? (po imenu). Imela je dolge sivo-blond lase. Sem slišala, da je kao ful profesionalna in izkušena, ampak prijazna pa ni bila, meni pa to kar pomeni. Skratka, da zakaj sem prišla rodit, da še nisem dovolj odprta (v porodno me je poslala G), pa kako so boge, da jih je premalo (babic) in bla bla bla, kako so premalo plačane...pa potem mi je EA popustila, pa je rekla, da je nemogoče, ker da imam dozo na ful itd..in ko sem jokala od bolečin, je rekla, da se zanalašč ne trudim pravilno dihat (ona mi je kazala čisto drugače kot na materinski šoli). Aja, pa še to, fulkrat je kar zginla, enkrat mi je ena cevka ven padla, pa jo je šel (to babico) fant iskat, pa jo je našel v eni sobi zraven, ko je kadila! Na porodnem oddelku!....pa frendica mi je rekla, da te v Lj na tej isti postelji odpeljejo v sobo z mamicami. Tle pa ne. Jaz sem bila od Ea čisto švoh, pa tista mlada punca, ki je prišla pome (da se stuširam), sploh ni vedela, da sem imela epiduralno. Jaz sem se komaj stuširala, ta mali se je pa ves čas sam jokal v porodni, nikogar ni bilo zraven (fant je moral it kaa po treh urah domov). Mleko sem dobila šele 4. dan, in ta mali se je cele noči drl, vam povem, da se mi je že mešalo v glavi...ko sem klicala ponoči za glukozo ali za oblekce, ker je bil premočen, so ful grdo gledale...pa ni mi bilo všeč, da je kopalnica zunaj (v lj je baje notri v tej sobi-zraven), tako da moraš zmeraj cimri govorit, naj ti ga počuva...skratka, jaz sem samo molila, da mali ne bo dobil zlatenice in da bova šla lahko domov...pa cimre...ja...kar zavijale so z očmi, ker je moj cele noči jokal,...mislim...haloo? Da ne rečem, da je prvi dan, ko smo prišli domov, ta mali začel lepo spat in skoraj nikoli ne joka. Čisto by the way :)))

(odgovor članu Jelcy)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: porodnišnica Izola
21.2.2009 21:33:20   
amaya
Vse to kar ste napisale bi jaz poslala direktno direktorju bolnice Izola, ker je zrelo za ukrepanje.
Tudi sama sem imela babico Nato in to čisto na koncu. ne bom razlagala o njenem obnašanju, ker je splošno znano. Ker sem epileptik in med nosečnostjo nisem jemala zdravil sem zahtevala nadstandardno sobo, kjer naj bi ostal tudi moj z mano. Vse je bilo zmenjeno s prejšno babico, pol pa pride ta in neki tečnari, da nima ključa, da ne bo ona postiljala dodatne postelje....v glavnem štala. Sem se hotela že pobrat s tamalim takoj po porodu domov. Jaz sama z otrokom se nisem upala biti v sobi. Sploh pa če je tako bi mi morali sestro namestiti v sobi in bi ta morala biti z mano 24 ur na dan. HB pride mimo moja babica me pozdravit, da gre in ji povem za težave, ki jih imam z Nato...ta jo gre nadret...drugi dan pa si sobim že glavno medicinsko sestro, ki se na dolgo in na široko opavičuje. Ženska je zrela za odpoved in mogoče tudi za kakšno tožbo.
Tudi sama po porodu nisem mogla ustat iz postelje (valda po samem vakuumu, jedla nič cel dan,...) mi ona zateži naj vstanem in naj hodim...mene noge niso držale in vrtelo se mi je za umret. Končno po 5 poskusih šteka, da me bo mogla s posteljo vred odpeljati.....

Po tistem incidentu je bila pa do mene neverjetno prijazna....

Potem je pa tu še ena sestra, ki je mojemu fakiča pokazala, on jo je pa videl...hahhahahahaha...bi mogli videti izraz na njenem obrazu...in to vse: ZARADI NADSTANDARDNE SOBE, KI JO SAM PLAČAŠ, PA ŠE NA VELIKO TI JO PONUJAJO NA OGLASNI DESKI  PRED GINEKOLOŠKO AMBULANTO!


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu tominikapiki)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: porodnišnica Izola
21.2.2009 21:34:11   
amaya
Zdaj junija me čaka drugi porod in sem že prav firbčna kaj bo....Ravnikar je pa ZAKON!

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: porodnišnica Izola
20.3.2009 10:42:27   
tralala
Pritožba poslana! Odgovor sem dobila, da so to pritožbo obravnavali zelo resno in tudi ukrepali. Bomo videli....oz. upam, da ne. Iz vsega srca si je ne želim imeti pri tretjem porodu.

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: porodnišnica Izola
27.5.2009 12:16:37   
mayamaya
ejla!

a katera kej ve, če je že kaj ''novega'' tam gor na hribu? kakšne spremembe na boljše glede osebja (sej veste na koga mislim user posted image ).

dejte kej spodbudnega napisat nam, ki nas hrib še čaka user posted image


_____________________________

Neja...sonček, ki ne zaide!!!

(odgovor članu tralala)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: porodnišnica Izola
27.5.2009 15:35:46   
zmajči25
Tudi mene zanima, če je kaj novega.... Je katera pred kratkim rodila tam?

(odgovor članu mayamaya)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: porodnišnica Izola
2.6.2009 8:24:33   
zmajči25
 Tralala je že kaj novega glede tvoje pritožbe? Je "super Nata" še vedno tako "prijazna"user posted image ? Nima nobena nič novega za povedat?

(odgovor članu zmajči25)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: porodnišnica Izola
2.6.2009 9:11:43   
giotti
Berem o raznih porodnišnicah, da se bom lažje odločila. Ma, me pa vaše zgodbice niso nič kaj navdušile nad Izolo. In ja, tudi mene blazno zanima, zakaj smo vsi samo tiho in nihče nič nikomur ne reče ali se pritoži? Slovenski karakter pač, zato pa potem delajo kot hočejo in pri nas se še vedno rojeva na najbolj primitiven način, ker smo tiho. Tudi jaz sem imela včeraj precej slabo izkušnjo s sestro pri G na pregledu in razmišljam, kako je najbolj primerno ukrepati, če sploh.
Mene tudi zanima, če ima Tralala kaj novic.
Sicer pa, a mogoče katera ve, če se da v kakšni porodnišnici izbirati babico, seveda z doplačilom, to mi je jasno.
Srečno, pupe, kjerkoli boste rodile. Tudi mene zaenkrat Postojna še najbolj privlači, če že moram rodit v Sloveniji.

(odgovor članu zmajči25)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: porodnišnica Izola
2.6.2009 9:53:30   
komarka

IZVIRNO SPOROČILO: pekmez

,edino,ki moraš met otročička stalno pri sebi...se ne moreš niti odpočit od poroda...vsaj ponoči,bi jih lahko odnesli,da se naspiš...ker ko tvoj neha jokat,joče od cimre...
ampak v redu...je pač porodnišnica prijazna novorojenčkomuser posted image ...mamicam malo manj...((((:





Mogoče malo mimo teme, ampak jaz res ne razumem kako bi mamica po porodu lahko brezskrbno spala, če bi bil njen otroček v čisto drugi sobi.

Da ne govorim o tem kakšen šok je za doječka, če ga tako odaljijo od mame!!! A ste vedele, da vsako srce ustvraja magnetno polje in da sta srci mame in otročka zelo povezani. Otrok ki je do 1m stran od mame, še čuti njeno srce, dlje pa ne...

Jaz nisem mogla spat, ker sem bla čist budna od adrelanila in želela sem občudovat novo bitje ki je prišlo na svet, ki sem ga po 9 mesecih končno spoznala...



(odgovor članu pekmez)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: porodnišnica Izola
3.6.2009 18:42:46   
mayamaya
misim, da pekmez ni mislila čišto nič slabega kar je povedala, pač njeno mnenje.

sem pa sigurna, da bi punce tukaj gor rade vedela konkretno kaj se trenutno dogaja v Izoli tako, da punce kar korajžno na plan s svojimi izkušnjami.

ene nestrpno čakamo user posted image



_____________________________

Neja...sonček, ki ne zaide!!!

(odgovor članu komarka)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: porodnišnica Izola
4.6.2009 9:18:44   
tralala
Evo mene, da malo pohvalim...v pon. sem preživela eno noč na hribu in je bila celotna izkušnja zelo pozitivna. Nisem še šla rodit (jutri bom 37 teden), sem pa šla na zunanji obrat. Na srečo sem pri dr. Lovšinu, kjer bom vedno vse pohvalila. Tudi dr. Guzej je bila zelo prijazna z mano. V porodni sobi (oz. pred porodno na CTG-ju) sem bila v dveh dneh kar 3x in Nate nisem srečala, če pa bi jo, ne bi bila več v enem kosu, bi sigurno dobila popadke. No, vse babice so bile zelo prijazne in vsi so se pogovarjali z mano, torej so mi povedali, kaj dogaja. Zunanji obrat je tudi uspel in ga priporočam. Sem bila prav vesela, da mi ni potrebno na carski. Zdaj moram samo še držat pesti, da tako ostane.
Moje mnenje je, da je porodnišnica Izola čisto povprečna porodnišnica s par zelo izkušenimi doktorij in na žalost z eno osebo, ki kvari glas porodnišnice in vzdušje v porodni sobi.
Skratka, le pozitivno in vse bo ok. Saj bistvo je v profesionalnosti doktorjev in vedno moramo iskati kar je dobro, ne?

(odgovor članu mayamaya)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: porodnišnica Izola
8.6.2009 14:41:45   
babimaja
Mamice, očki,
pri porodu imate tako vi kot vaš otročiček svoje pravice, kar pa v nekaterih okoljih ni samo posebi umevno. Preberite si spodnji link, da boste pripravljeni in da boste zahtevali,  kajti pri nas smo glede tega kar precej za svetom.

preberite si tukaj:
http://www.mamazofa.org/aktualno.php?id=118

Ker porod in bivanje v porodnišnici hitro mineta, po porodu pa boste zaposleni z nešteto stvarmi, so tudi neugodnosti v porodnišnici prehitro pozabljene in odrinjene na stran. Na ta način pa se nikdar nič ne spremeni, niti za vas na naslednjih porodih, kot tudi generacijsko. Ne morem razumeti, da je lahko odnos do matere na porodni mizi še vedno tak, kot je bil pred 30 leti, zato sem se oglasila.

Če hočemo kot družba SPREMEMBE na tem področju, se morate mladi starši tako ob pozitivnih dogodkih kot ob negativnih izkušnjah razumno ODZVATI - PISMENO pohvaliti, kar je za pohvalit, pokomentirat, kar vas moti, predlagat, kaj bi se moralo izboljšat, se razjezit, kadar je kaj nesprejemljivo, kajti le tako bo prišlo do pozitivnih sprememb.

Ko sem jaz porodila svoja dva otroka, sem se zelo pozanimala tako o porodnišnicah, ki so mi bile na dosegu. Takrat je bila najnapredneša kranjska porodnišnica in oba otroka sem rodila tam, čeprav sem iz Ljubljane.

Ko so me odpustili, sem napisala zahvalno pismo, v katerem pa sem omenila nekatere neprijetnosti - zaradi stare arhitekture ni bila zagotovljena zasebnost na poti od porodne sobe do stranišča po klistiranju- na eni strani vhod za nove paciente, ti pa mimo z golo ritjo do stranišča npr... to sem napisala in tudi svoje želje, da bi lahko drugič rodila čepe (to je bila za tiste čase nepredstavljiva revolucija). Od takih pisem se potem stvari počasi premikajo na bolje.

V porodnišnico gremo rodit zaradi varnosti - zaradi tistega  minimalnega procenta, ko se lahko kaj zaplete. Pozanimajte se, preden greste rodit. Obiščite porodnišnico, povprašajte, ozrite se naokrog. Že ob sprejemu boste zaznali, ali se za vas dovolj zanimajo in na kakšen način se do vas obnašajo. Povprašajte, kako ukrepajo, če se kaj zaplete - kdaj naredijo carski rez, koliko časa bodo čakali pred odločitvijo, imata starša kakšno besedo pri tem. Kar nekaj nesrečnih zgodb je iz zadnjega časa na to temo.

Tule pa vam dajem zelo koristen link,  MAMA ZOFA, kjer si lahko preberete marsikaj, še posebej, če se nagibate k alternativi.

http://www.mamazofa.org

(odgovor članu mama_milchy)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: porodnišnica Izola
26.12.2010 8:11:31   
EleonoraT
Tema že nekaj časa miruje, ampak bom vseeno vprašala tukaj.
V 2011 bom drugič rodila in me zanima, če je babica Kristina še zaposlena v Porodnišnici Izola. Pri prvem otroku sem imela zelo pozitivno izkušnjo ob njej (pručka). Ali ve katera kako je z ultivo v tej P?

(odgovor članu babimaja)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?