|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
19.11.2008 13:05:35   
ronja
Meni bi bilo tudi čudno, da bi bili stari starši ata ali mama. Ampak po moje je brezveze, da se sekiraš, v tem primeru bi se recimo lahko oglasila: "Mami se samo še zrihta, pa ti pride dat lupčka, medtem ti bo pa babi čaj naredila!", ap bo mala vedela, tašči pa lepo povej, da si lahko izbere, kaj bo, samo ne mama ali mame ali kaj podobnega. Verjetno ni mislila nič slabega, hotela se je pač povezat z otrokom in ker zna samo to rečt, potem hoče bit to... Jaz bi to diplomatsko reševala tako, da bi tamalo na vse pretege učila rečt babiuser posted image .

Aja, pa držim pesti za user posted image naslenji mesecuser posted image

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
19.11.2008 13:10:38   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: anabanana

Vsi otroci ki jih jaz poznam kličejo svojo mamo MAMA. Jaz sem tudi svojo in jo še vedno.

Očitno sem padla z marsauser posted image

Babice so pa ena babi, druga baka, meni je všeč, da se loči kdo je kdo.


Jaz sem želela, da me mali kliče mama, no, pa me ne, mi večinoma reče mami. čeprav mi je mama lepše. Je pa mama Kati moja mama, tašča pa babi J. Tako da je rešeno.

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
19.11.2008 13:17:07   
Leela
Kako pa tamala drugače taščo kliče? tudi mama ali kako (takrat ko te ni). Saj, če imate določeno da je ona babi se bo že s časom porihtalo. En pripetlaj te ne sme razjezit.

Mojo taščo kliče mali mama V., je pa na našem koncu to kar pogosto in me sploh ne moti.

aja, ker si imela pa PMS ti je pa itak tričetrt oproščeno.user posted image
Drugače se pa zaradi takoh stvari res ne splača razburjat, sploh če se super zastopte.

< Sporočilo je popravil Leela -- 19.11.2008 13:21:49 >

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
19.11.2008 13:19:06   
annya
Mama je samo ena in edina!!!Tašča pa je edin lahk babi,oma...!!!Jaz tega sigurno ne bi pustila!

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
19.11.2008 13:49:00   
NATAŠI
povej tašči, da si karkoli na mame,mami,mamo .... to ti in da bo ona lepo babi... No jaz na tvojem mestu bi ji povedala ker sem take sorte tip da ne morem držati v sebi ... in boš vidla da bo vse lepo in ok ... zato se ne sekiraj ampak lepo v pogovoru, ko bo naneslo na to povej da si to ti ..

(odgovor članu annya)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
19.11.2008 14:23:46   
petra2a
Glej..mi se vsakič, ko se odpravimo k tašči in tastu na obisk (verjemite..najraje sploh šla ne bi) skoraj skregamo kako se bo kdo klical. Zakaj se spričkamo?Vsakič ko tast pestva tamalo reče...NA, PEJD K STARI MAMI ( dobro..vse lepo in prav)ČE ME V ISTI SAPI NE BI VPRAŠAL...Al kako se bomo klicali. Halooooo? Že 9 mesecev ena in ista zgodba.. Pa sem enkrat popenila in sem rekla, da če se bojo zmenli, jima lahko rečemo STRIC pa TETA. Od takrat je mir...user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
19.11.2008 14:29:20   
ronja
petra, stari so žeuser posted image . Moj oče še vedno vsakič, ko sva pri njem, vpraša mojega lubija, (če jaz slučajno še spim), če ne bom nič jezna, če bo že prej jedel zajtrk brez mene... Mislim, ko sem bila stara 12 let, sem jim (staršem, lubija takrat še poznala nisem) rekla, da naj me zbudijo ob vikendih, da bomo skupaj jedli zajtrk (starši bi morali bit po moje veseli, če otrok izrazi tako željouser posted image ) in od takrat je že več kot 2x toliko let, pa še vedno isto... Nimaš kaj, stari so in vedno bolj bojo sklerozniuser posted image . njegova mami se vsakič, ampak res vsakič, ko jemo tam, čudi, ko praviva, da midva tudi ne soliva dosti (ona vedno pravi, da je premalo solila, pa za najine pojme je prej preveč kot premalo in vsakič praviva, da je super, da midva tako ne soliva ničesar, ker uporabljam ogromno drugih začimb...) samo smeješ se jim lahko, jezit se tako nima smislauser posted image

(odgovor članu petra2a)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
19.11.2008 17:34:55   
Hans
Tudi mi smo imeli podobne probleme, pa sem vztrajala da je tašča lahko samo stara mama in ne mama, pa se je svak norce delal z mene. Sem vseeno vztrajala, ker sem pač menila, da otroci najprej kličejo ma-ma in s tem mislijo na mami. Moja tašča pa ne želi da jo kličejo babi, sedaj jo moja kliče stara mama, ostali vnuki pa mama.

_____________________________

Nikoli ne obupajte! Če vam ne uspe v prvo, bo mogoče v drugo ali pa v tretjo! UPAJTE !

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
19.11.2008 19:05:47   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: annya

Mama je samo ena in edina!!!Tašča pa je edin lahk babi,oma...!!!Jaz tega sigurno ne bi pustila!


Nas otrok se vcasih dere : mamaaa, mamiiiiii, maaaammmaaaaa, pa moj moz nazaj zakrici  - evo me, prihajam....
In zdaj ne vem ali otrok ne ve kdo je mama, a kdo ati, a bi morala moza okoli kepe, kaksno zlo se je s tem naredilo.... Zaskrbljena sem tudi nad sabo - kako sem mogla to dovoliti in to veckrat.... ko otrok zakrici mama, mora bit mama na razpolago in nihce drug... ma kaj ce se jaz nekaj rihtam ali tusiram ali karkoli, letet s pod tusa direktno do otroka, da ne bi otrok mislil, da je njegov ata njegova mama in da ima mamo, ki ima lulcka... kaksna zmesnjava.. kaksna katastrofa.......

< Sporočilo je popravil Misek -- 19.11.2008 19:12:29 >


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu annya)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
19.11.2008 19:11:42   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Hans

Tudi mi smo imeli podobne probleme, pa sem vztrajala da je tašča lahko samo stara mama in ne mama, pa se je svak norce delal z mene. Sem vseeno vztrajala, ker sem pač menila, da otroci najprej kličejo ma-ma in s tem mislijo na mami. Moja tašča pa ne želi da jo kličejo babi, sedaj jo moja kliče stara mama, ostali vnuki pa mama.


in kmalu jo bo tudi tvoja klicala mama, tako kot vsi ostali....


Ne glede na poimenovanje, vas bodo otroci imeli radi nic vec in nic manj ali boste mama ali mamica ali mamca ali karkoli drugega.
Moje prepricanje je, da je poimenovanje problem mam, ki so rahlo negotove glede svojega polozaja v otrokovih oceh in jim doloceno striktno poimenovanje s strani otrok pomeni nekaksno zagotovilo polozaja. Kar se samega otroka tice, vas ima enako rad, tudi ce vas klice marsovka.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Hans)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
19.11.2008 19:14:08   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: Splet.Ka

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Drugače pa moj otrok mojo mamo kliče mama, pa mi je to čisto v redu. Nikoli nisme pomislila, d abi s tem lahko bilo kaj narobe. Stara mama se skrajša v mama, meni je to čisto običajno. Taščo kliče pa babi, pa mi je tudi čisto vseeno oz. čisto prav. Sploh ne vem, v čem je point teh poimenovanj. Kr neki.


Ampak tebe verjetno ne kliče mama, ane?



Ne. A ne kličejo vsi otroci mamico mami? No, ali pa vsaj zelo velika večina.


Mene moj mulc kliče mama. Že od začetka. No, včasih sem bila vmes celo mamica.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
19.11.2008 19:19:05   
Anonimen
Naš mali je star 16 m in nas vse kliče mama ali meme. Sicer če mu rečeš mami al ati al babi al dedi, točno ve kdo je kdo, sam ne zna pa tega še izgovorit, zato vse kliče tako kot edino zna in  gleda osebo, ki jo želi, če pa te osebe ni zraven, mu pa pomagaš z naštevanjem in ob pravi besedi se nasmeje. Sem pa mnenja in v naši ožji familiji se tko počne, da vsak posebej ve kje mu je mesto, zato tudi ko mali reče babici mama mu ta odgovori npr:,,Ja ljubček, bo ti babi dala piškotka ali čajčka.......,,

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
19.11.2008 19:20:52   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: annya

Mama je samo ena in edina!!!Tašča pa je edin lahk babi,oma...!!!Jaz tega sigurno ne bi pustila!


Nas otrok se vcasih dere : mamaaa, mamiiiiii, maaaammmaaaaa, pa moj moz nazaj zakrici  - evo me, prihajam....
In zdaj ne vem ali otrok ne ve kdo je mama, a kdo ati, a bi morala moza okoli kepe, kaksno zlo se je s tem naredilo.... Zaskrbljena sem tudi nad sabo - kako sem mogla to dovoliti in to veckrat.... ko otrok zakrici mama, mora bit mama na razpolago in nihce drug... ma kaj ce se jaz nekaj rihtam ali tusiram ali karkoli, letet s pod tusa direktno do otroka, da ne bi otrok mislil, da je njegov ata njegova mama in da ima mamo, ki ima lulcka... kaksna zmesnjava.. kaksna katastrofa.......


Ja, se popolnoma strinjam. Moj mož se tudi včasih oglasi, ko me mulc kliče. Pa mu ni biološki oče, kaj šele mama. user posted image  Pa mi do zdaj vse to sploh ni padlo v ušesa. user posted image  Saj mi niti zdaj ne bo.

In kaj šele si mora misliti bratranec od mojega očeta, ko sem njegovo mamo klicala nona. user posted image  Ker so jo pač tak klicali njeni vnuki, sem jo še jaz. Pa ni bilo nikomur nič čudno. user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
19.11.2008 20:17:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Misek
Ne glede na poimenovanje, vas bodo otroci imeli radi nic vec in nic manj ali boste mama ali mamica ali mamca ali karkoli drugega.
Moje prepricanje je, da je poimenovanje problem mam, ki so rahlo negotove glede svojega polozaja v otrokovih oceh in jim doloceno striktno poimenovanje s strani otrok pomeni nekaksno zagotovilo polozaja. Kar se samega otroka tice, vas ima enako rad, tudi ce vas klice marsovka.


se strinjam

meni je čist vseeno kak me bo klicala pa kak bo mojo mami al pa taščo, tasta...
to bo njena odločitev.

pa tud tašča sama prav da naj ji reče babi moja mami pa mama pa kokr jih bo klicala jih pa bo.

jz sm od moje mami mamico tud klicala mami pa ne da bi jo imela raje kot svojo, ni je čez mamico, sam od mami brat je bil tolk mlaj od ostalih da je bil 9 let sam starej od mene in jo je on klical mami pol sm jo pa še jz, pa se moja mami ni nič kacurla al pa kej podobnega.
pa še sedaj ji rečem mami.

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
19.11.2008 21:21:07   
ronja
Naš mali je star 16 m in nas vse kliče mama ali meme. Sicer če mu rečeš mami al ati al babi al dedi, točno ve kdo je kdo, sam ne zna pa tega še izgovorit, zato vse kliče tako kot edino zna in gleda osebo, ki jo želi,

Pri nas je tudi podobno, samo da kliče samo najudva, midva sva pa oba mama, heheuser posted image . Babic in dedkov še ne kliče. no, včasih mi prinese telefon, pa jih pokličevauser posted image .

Se strinjam z miškom, da nas bodo imeli otroci enako radi ne glede na poimenovanje, vendar mi vseeno ne bi bilo vseeno, kako me mala kliče - saj mi tudi za druge ni. Pač kak vzdevek ti je všeč, kakšen ti pa ni...

Sem pa navajena na babice in dedke in si ne predstavljam, da bi klicala pač še koga drugega mama, ne jaz ne tamala... Ni pa nobena babica in noben dedek izrazil take želje, tako da nimamo teh problemov, vsi so radi babi ta in ta in deda in dedi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
19.11.2008 21:30:40   
Anonimen
Nič nisem rekla, ampak v sebi sem skoraj počila...


In v cem je tak hud problem?

Ma vesela bodi, da ima otrok rad vse, tudi babice in dedke in kaksnega strica in teto.
Saj lepa beseda je lepa rec, ampak s tem se navsezgodaj obremenjevati...kaj pa vem.

(odgovor članu Zanica)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
19.11.2008 21:32:02   
maja24
Jest svoji mamici rečem MAMI,mamini mamici pa rečem MAMA tako je tut za atijevo(kličem ga pa ATI) mamico.
Sploh pa se mi zdi kr neki da bi mogla moja hčerka ločevat moje pa od mojga starše dedi-babi al pa mama-atauser posted image
Sploh ne bom komplicirala,ker čez 15 let mi bo pa govorila "tastara"user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ela čebela


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
19.11.2008 23:34:10   
tweed
user posted image  Torej pri nas bi morali skakat čez balkon, ko je Neli (je bila nekaj užaljena, ker ji nisva pustila) rekla dediju: Mamica ni moja mamica, babi je moja mamica, pa je bila stara 19 mesecev...

Škoda se razburjat zaradi malenkosti...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu maja24)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
20.11.2008 7:40:28   
kalbo
Jest pa ne vem kaj nej naredim. Moja leto in pol stara deklica lepo izgovori deda, mamico kliče mami, taščo mama, mojo mati babi, tetinaga psa Aja, teti pravi Deja, bratcu reče Blaššš, sam oči pa noče rečt. Sigurno jo je deda našuntal, da noče rečt oči. Ja res, pa zadnje čase opažam, da se dedija dosti bolj razveseli kot mene. Meni se srce trga, res treba bo naredit red....

Zdej pa resno...zresnite se. user posted image

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
20.11.2008 8:05:39   
MLADAMAMICA
Tudi sama se strinjam da je le oseba ki jo je rodila lahko MAMI, MAMA, MAMICA... vsi drugi so raje po imenu kot pa mame in atiji.

Pa ne delajte razlike (nekateri). Vaše mame so lahko MAMA tašče pa ne. Otroka naučite da ste vi mama/i/ica medtem ko so pa tašče in vaše mame lahko le babiji in dedki. Ker če je lahko vaša mama otroku mama, je lahko tudi od vašega partnerja mama (tašča) otroku mama. user posted image  RAZMISLITE

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
20.11.2008 8:07:56   
MLADAMAMICA
To je moje mnenje. Pa se opravičujem, ker odgovor ni za kalbo ampak na splošno. Zanici in podobnim dajem za prav. user posted image

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
20.11.2008 8:31:25   
MAŠKA
Otroka naučite da ste vi mama/i/ica medtem ko so pa tašče in vaše mame lahko le babiji in dedki. Ker če je lahko vaša mama otroku mama, je lahko tudi od vašega partnerja mama (tašča) otroku mama.


Točno tako sem jaz razmišljala. Zato sva midva z možem ata/i in mama/i, babice in dediji pa babi M. in dedi R.... 
Se mi zdi, da če eno babico poimenuješ mama, drugo pa babi, daješ takoj eno v prioritetni polažaj, jaz pa želim, da bi otrok obojne stare starše enako spoštoval. Ampak, roko na srce, včasih kljub temu opažam, da poskuša bit ena babi v ospredju in glavna, sploh če se skupaj znajdeta user posted image .

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
20.11.2008 8:37:48   
Anonimen
Kaj je pa pri tem kaj takega?Huje bi bilo, da bi se spravljala na otroka in grdo ravnala z njim, takrat bi lahko ti norela, zaradi besed pa ne.
Otrok dobro ve kdo je njegova mama, ne bo zamnejal, ne boj se.
Moja stara mama je bila vedno mama, lastno mamo sem pa klicala mami.
In zaradi tega se nista pogrizli med sabo.
Ne imejte lastne otroke za bubce, da nič ne razlikujejo.

< Sporočilo je popravil neva6 -- 20.11.2008 8:39:23 >

(odgovor članu anabanana)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
20.11.2008 10:15:56   
ronja
Otrok dobro ve kdo je njegova mama, ne bo zamnejal, ne boj se.

Saj po moje se ta mamica ni bala, da bi otrok zamenjaval obe "mami", ampak ji je šlo na živce, da se babi postavlja v vlogo mame, pa čeprav samo z besedami... Včasih so mali detajli, ki ti pač dajo nek občutek, pa ga je težko racionalno utemeljit, je pa zato intuicija toliko močnejša... Kar se mene tiče, me še nikoli ni prevarala, razum pa je že kdaj mimo trofniluser posted image .

Tudi pri meni je bilo na začetku parkrat prav čudno ob tašči, pa so bile vedno neke malenkosti in so mi vsi govorili, da naj ne kompliciram - na koncu se je pa izkazalo, da sem imela prav, to so bili pač mali znakci, posledice nečesa večjega... Bi bilo boljše, če bi takrat ob tistih malenkostih pokazala zobeuser posted image . Zdaj mi ne gre več nič na živce, ker smo pač poštimali zadeve (vsaj zaenkrat tako zgleda, verjetno pride ruker, ko se 2. rodi...)

Pa kakorkoli - če ji to ni všeč, ma vso pravico, da pač zahteva, da so babice babice, ona pa mama in vse izpeljanke od tega. Zakaj bi bila zato strašno čudna? Saj mora tudi babica razumet, kje ji je mesto (mislim, da je tu problem, ne v tem, da bi se bale, da otrok ne bo razlikoval)... Jaz ne bi nobeni babici pustila, da bi bila mama za mojega otroka, ker sem pač mama jaz in če vse stvari poizkušamo kolikortoliko pravilno poimenovat, zakaj ne bi še babic in dedkov?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
20.11.2008 10:28:54   
Anonimen
Pih, dej no pretiravat, na vsako besedo se obesite in naredite iz tega celo tragedijo.Kaj pa ti veš kaj je ta babica pojmovala po besedo mama, lahko je kot stara mama, pa tamali še n more vsega izreč.Pa j de, zdej bo pa kar zamenjala mamo.Preveč ste posesivne pa sovražne do tašč, to že vrabci čivkajo na strehi.In, če kakšna vaša mama ali tašča, samo prdne, vam že ni prav.Dobre so vam pa, ko vam čuvajo ooke kajne.Meni moj vnuk tudi včasih
reče mama, ga ne popravljam, se sam in ni konec sveta in ne pomeni, da se skušam vrinit kot njegva mama in njegovo pravo zamenjat.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?