|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
20.11.2008 11:10:19   
ronja
neva, jaz nimam pojma, kaj je ta babica mislila, ampak glede na to, da je to mamico tako zmotilo, je verjetno nekaj zadaj, saj se kartako nihče ne sekira zaradi ene besede... Pa saj ves čas pravim, da ni problem, da bi otrok zamenjeval mamo in babico, to SPLOH ni problem!

Če sem prav razumela, se mama ni jezila, da je otrok klical mame, ampak da je tašča samo sebe poimenovala mame.
Pa ne izkoriščamo vsi babic, veš?user posted image kadar imajo čas in si želijo, seveda ne branimo stikov, nikoli pa ne pričakujemo, da bojo pazile kadarkoli se bo nama zljubilo. Imava dovolj prijateljev, da se vedno kdo najdeuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
20.11.2008 11:32:56   
Zanica
IZVIRNO SPOROČILO: neva6

Pih, dej no pretiravat, na vsako besedo se obesite in naredite iz tega celo tragedijo.Kaj pa ti veš kaj je ta babica pojmovala po besedo mama, lahko je kot stara mama, pa tamali še n more vsega izreč.Pa j de, zdej bo pa kar zamenjala mamo.Preveč ste posesivne pa sovražne do tašč, to že vrabci čivkajo na strehi.In, če kakšna vaša mama ali tašča, samo prdne, vam že ni prav.Dobre so vam pa, ko vam čuvajo ooke kajne.Meni moj vnuk tudi včasih
reče mama, ga ne popravljam, se sam in ni konec sveta in ne pomeni, da se skušam vrinit kot njegva mama in njegovo pravo zamenjat.


Niste videli mojega posta, da sem pač pretirano reagirala.... ampak, na začetku smo se zmenili da je tašča "majka", ker pri njih tko rečejo, moja mama je baka.
Otroka mi čuva, hvala bogu za to, ampak za to dobi njen sin (mlajši) plačan dijaški dom in žepnino v Avstriji, pa še dodatne stroške-izlete, obleke in podobno. Nikakor jo ne izkoriščamo, in ona to dela z velikim veseljem! Itak bo naša hčerka kmalu v vrtec (zdaj bo še več, ker bomo še vedno plačevali stroške za mlajšega brata od moža + vrtec.). Zato ne more noben rečt da mi izkoriščamo taščo. Bila mi je dobra prej, dobra mi je zdaj in dobra mi bo v bodoče. Nismo vse snahe take zoprnice.... če mi to ni všeč , da se je oglasila namesto mene, ne pomeni da jo ne maram.








(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
20.11.2008 12:00:43   
kalbo
Men pa res zadnje čase par stvari ne gre v glavo. Ene se sekirajo, ker otroci nočejo z vrtca, spet druge komplicirajo s poimenovanji....to vse vodi, v to, da boste morda nekoč posesivne tašče. Za vašega otroka nikoli ne bo nič dobro. Če ne morete zdaj spustit otroka iz svojega okrilja, bo to težko narest tud ko bo ta otrok mladenič ali mladenka pri 20tih letih.
Otrok je samo vaš in odvisen samo od vas v prvem letu življenja, potem je pa počasi treba spustit malčka v svet, ker ne bo večno prisesan na vaše prsi ampak bo zrasel v močno samostojno in odgovorno odraslo osebo, saj si to kot starši vsi želimo mar ne?
Videvam mamice in njihove skoraj štiriletne dečke, ki do tistega dne, ko so prišli v vrtec še nikoli in nikdar niso bli brez mame. Pri teh letih je lahko otrok že pravi mali korenjak, ki gre pogumno v neznano in zanimivo (beri vrtec). Seveda so potem travme in problemi. Na te stvari je treba mislit prej in kdaj dat otroka iz rok. Naša dolžnost je, da svoje otroke pripravimo na zunanji svet, ki ni vedno rožnat.

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
20.11.2008 12:21:06   
majcci
Meni je tudi smešno malo vse skupaj. Pa saj je res vseeno kako koga poimenuješ.
Jaz sem vse klicala mama, svojo mamo, obe babici in še prababico, pa še od mojega mama je zdaj mama, pa imam eno mamo user posted image .
Kot otrok so me doma naučili, da jim rečem mama, tako da je bila ena babica mama J., druga mama M, prababica pa samo mama ali mama T., svojo mamo pa sem klicala običajno mami. Pa s prababico smo živeli skupaj, pa ni bilo nikoli problemov z razlikovanjem kdo je kdo.
ko sem bila malo starejša je mama M izrazila željo, da bi jo klicala ali stara mama ali pa nona in sem se odločila za nono. Drugo babico pa v večini primerov kličem mama, včasih stara mama (bolj v pogovoru z drugimi, njej osebno rečem mama). Zakaj pa ne? Saj vem kdo je moja MAMA.
Od dragega mamo pa tudi poimenujem mama, ker ima moj malo sestro in je tako bolj logično, da je mama in da je ne poimenujem po imenu. Navsezadnje pa je mama mojemu dragemu, ki mi pomeni največ. In sem njo in atana, ter brata in sestro sprejela za svojo družino.
Ko bova pa midva imela otroke, pa mi je tudi vseeno kako bo katera poimenovana. Če bo vse po sreči, bo otrok imel 2 babici in 3 prababice. Prababice (najine babice) bodo verjetno ostale kar nona, bica in stara mama. Moja mama bo verjetno babi, njegova pa bica (tako je v našem okolišu, čeprav mi ni preveč všeč, če pa si bo tako želela sprejmem, meni osebno je bolj všeč babi). Če bo pa katera želela drugačno poimenovanje, pa tudi prav.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
20.11.2008 12:24:45   
ronja
No, ja, jaz popravim tudi, če kdo kravo poimenuje konj, da je to krava - pa si zato ne lastim ne krave ne konjauser posted image .

Se pa strinjam, da se morajo otroci navadit na druge ljudi in sem vedno vesela, ko se ima mala fajn pri drugih. To tudi probam dopovedat nekaterim, ki me recimo sprašujejo, zakaj vendar iščem kdaj še kako drugo varstvo, če pa je tašča vedno pripravljena pazit malo, češ, kaj se matraš, brezveze... Ampak meni se zdi ok, da je mala z različnimi ljudmi, da spozna tudi tete in strice in oni njo, da se ne boji bit pri varuški... Poleg tega lahko pa enkrat tašča ne bi imela časa ali bi kaj zbolela, ko bi pa res nujno rabila in bi bilo težko, če ne bi mela komu drugemu rečt.

Pa saj je ja fino videt svojega otroka, kako pogumno zakoraka stran od tebe in raziskuje in se niti ne obrne, da bi videl, kje si, ker je popolnoma samozavestenuser posted image , a ne? ne vem, meni se vedno fajn zdiuser posted image . babicam pa vseeno rečemo babiuser posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
20.11.2008 12:29:59   
ronja
Verjetno je vse stvar navade - pri nas je bila mama samo mama, vse ostale pa babice, tete... Moj lubi se je recimo odločil za očija, malo zato, da je drugače od vseh ostalih (on svojemu očetu itak reče v gl. fotr, prej je bil pa ati, moj oče je bil zame vedno oče, tako ima zdaj on svoje poimenovanje), malo pa tudi zato, ker imam jaz na ati zelo slabe asociacije (to je bil moj dedek, na katerega imam slabe spomine) in sem mu rekla, da sem bom seveda navadila, če si želi bit ati, če mu je pa vseeno, bi ga pa rajši klicala oči. Mogoče se mi zato upira, da bi bili stari starši mama ali atauser posted image , hehe.  Mu pa njegova starša zdaj dostikrat rečeta ati, pa me nič ne moti.

Če bi si zelo želeli, bi se verjetno navadila, čeprav mi je babi in dedi vedno zvenelo precej bolj prijazno - tudi v pravljicah so bili dedki vedno dobri (jaz nisem mela nobenega dedka, oba sta hotela bit nekaj drugega: en je bil ati, drugi pa atek, nikoli pa tega nisem povezovala z očetom, ker se že sliši čisto drugače, mama in mame je bolj podobno).

Je pa moj oče zelo alergičen na to, da bi mu kdo rekel nono, hehe. Živi namreč na primorskem in tam večinoma tako rečejo in kar pikce dobi, ko mu kdo reče: zdaj si pa nono! Pa pravi, da ni nono in nikoli ne bo nono, ampak je ponosen dediuser posted image . Tak da sploh nismo samo mame mahnjene na poimenovanja, očitnouser posted image . Pač en vzdevek ti je blizu, drugi pa ne...

< Sporočilo je popravil ronja -- 20.11.2008 12:33:37 >

(odgovor članu majcci)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
20.11.2008 12:43:55   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Men pa res zadnje čase par stvari ne gre v glavo. Ene se sekirajo, ker otroci nočejo z vrtca, spet druge komplicirajo s poimenovanji....to vse vodi, v to, da boste morda nekoč posesivne tašče. Za vašega otroka nikoli ne bo nič dobro. Če ne morete zdaj spustit otroka iz svojega okrilja, bo to težko narest tud ko bo ta otrok mladenič ali mladenka pri 20tih letih.
Otrok je samo vaš in odvisen samo od vas v prvem letu življenja, potem je pa počasi treba spustit malčka v svet, ker ne bo večno prisesan na vaše prsi ampak bo zrasel v močno samostojno in odgovorno odraslo osebo, saj si to kot starši vsi želimo mar ne?
Videvam mamice in njihove skoraj štiriletne dečke, ki do tistega dne, ko so prišli v vrtec še nikoli in nikdar niso bli brez mame. Pri teh letih je lahko otrok že pravi mali korenjak, ki gre pogumno v neznano in zanimivo (beri vrtec). Seveda so potem travme in problemi. Na te stvari je treba mislit prej in kdaj dat otroka iz rok. Naša dolžnost je, da svoje otroke pripravimo na zunanji svet, ki ni vedno rožnat.



user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
21.11.2008 20:18:04   
komarka
Men tud vroče rata kadar ma zašča kakšne posesivne. Sam se tamau ne da za kar sem seveda neskončno hvalezna. Je pa res da te bolj spikne(vsaj mene) kadar nisi zihr vase, al pa kadar ti drugi hočejo podturit filing da nisi dost dober-a...
Sam ne bi se pa šla pregovarjat z njo, če drugace laufajao odnosi-ker ne bi blo nc bolš.

kar se pa klicanja tiče naju pa najib tamau kliče po imenih(popačenih) - ker ne slisi nikogar ki bi naju kljical "ati" in "mami"(moja interpretacija). čeprav se midva neki trdua: pejt k atiju/ammici bla bla. star je pa 14 mesecev. Otroci so zelo prakticni in nardijo to, kar ma ucinek.razumejo pa itak mnogo vec kot znajo povedat.


(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
24.11.2008 23:37:30   
smrka
IZVIRNO SPOROČILO: Bojana26

Ko je hčerka začela govoriti je tašča rekla, da ji naj reče mama. Ostali vnuki ji pač tako rečejo. Jaz in očka pa sva takoj vse postavila na realna tla, da ima Živa samo eno mamo in enega očeta in to sva midva.

Lahko je babi ali pa po imenu. Je včasih padla kakšna pripomba na to temo, zdaj pa se je sprijaznila da je pač babi.


Ves, eni klicejo svoje stare starse MAMA, svojo pravo mamo pa MAMI. Tako da nevem zakaj se razburjas. Tudi nekateri otroci vikajo svoje stare starse in svoje starse... 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
29.11.2008 22:46:33   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: annya

Mama je samo ena in edina!!!Tašča pa je edin lahk babi,oma...!!!Jaz tega sigurno ne bi pustila!
user posted image user posted image

(odgovor članu annya)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
29.11.2008 23:23:23   
MTFP
No jaz sem tudi ena izmed tstih, ki mami kliče mami, obe stari mami pa mama. Le prababico sem klicala babi.
In tudi moj otrok, bo mojo mami verjetno klical mama (nekako se mi zdi premlada za babi), taščo bo pa klical kakor bo želela. Ostalih 6 vnukov, ki jih ima jo kličejo mama tasta pa ata. Čeprav mislim, da bi jo naš lahko klical tudi babi, saj je že v letih (vsi njeni ostali vnuki so že polnoletni). Ampak saj pravim, kakor bodo sami želeli, tako naj bo.


(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
29.11.2008 23:32:11   
bodoča
IZVIRNO SPOROČILO: Zanica

IZVIRNO SPOROČILO: kamilija

Jaz mislim, da ni problem v tem, da tamala ne loči. Ampak v tem, da je tašča vedela, da kliče mamico, pa se je ona oglasila.


točno to...


In če ne boš povedala, da te moti, se bo tako nadeljevalo.

Mene ne moti, če imajo takšne in drugačne ljubkovalnice, ampak mama (mami, mamica, mame...) in ata (ati, oče, očka,...) sta samo ena.

Zato pa obstajajo različna poimenovanja za različne sorodstvene vezi, ne vem no, jaz sem imela zelo rada svojo babi pa ji nikoli ne bi rekla zavestno mama.

Drugače pa sma se midva z možem zmenila, da boma malega učila rečt babi + ime in dedi + ime. Jaz sem pa soje razlikovala tako, da je bila ena babi in druga oma.

_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
29.11.2008 23:43:29   
mišk
Pri nas pa je tako, da sem jst mami, mož je ati, moja mami je za hčerko mama, moj ati je zanjo ata, tašča je babi, tast pa je dedi.user posted image
Tako naj bi še najbolj razločli kdo je kdo. Pri nas nismo nikol imeli navade starim staršem reči babi ali dedi ipd, ampak mama in ate. Babice in dedki so bili v mojem otroštvu pač v knjigah in bolj v mestnem okolju. SEdaj je seveda stvar popolnoma drugačna, a jst bom ostala pri svojih navadah.
Bi pa tudi mene motlo, da bi jo tašča "učila", da je ona mami. 

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
30.11.2008 6:29:39   
snorlax
Jaz kličem mojo mamo, staro mamo in taščo - mama. Pa točno vem, katera je prava mama.user posted image

_____________________________

LANI: - 18 KG

LETOS: ????

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Ma me je razkurila tašča dans
30.11.2008 14:24:18   
Leela
snorlax a nisi nič zmedena user posted image . Tudi pri nas so si sami izbirali kaj bodo. Jaz sem imela babi.
Tašča je mama, tast je dedi, moja mami je pa nona. So si sami izbrali.
Čisto vse je odvisno od navad in tukaj ni iskati globjega pomena.

(odgovor članu snorlax)
Neposredna povezava do sporočila: 65
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?