|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
28.7.2009 17:15:40   
luan
neovinuser posted image user posted image

(odgovor članu P1ka23)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
29.7.2009 22:01:43   
tejči28
elevit po priporočilu ginekologinje,tudi dobro sem ga prenašala.

_____________________________

8.9.2008 nas je razveselil prvi sonček
8.9.2010 pa smo dobili drugo sončico

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
21.8.2009 12:53:08   
tropical
Elevit - mičme ne zapira zaenkrat.

(odgovor članu tejči28)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
21.8.2009 13:03:57   
nogavicka80
Meni je ginekologinja Elevit odsvetovala. Zna biti težaven zaradi visoke vsebnosti (mislim da) vitamina A...meni je svetovala čisto navadno folno kislino! Kako se ji reče, sem pa že pozabila : /. Sicer pa me je potolažila, da si dete samo vzame vse, kar potrebuje. Samo ena stvar je, ki si je ne more....eeeem železo? Nosečniška pozabljivost...user posted image  Tako in tako pa ti bodo sproti jemali kri in videli, če kaj ne štima. Za zdaj pa je navadna folna dovolj. PA še v tem letnem času smo, ko je sadja in zelenjave, kjer so vse potrebne snovi, več kot dovolj.

(odgovor članu tropical)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
16.11.2009 11:07:32   
zala20
hej... mene pa nekaj zanima, če mi lahko katera odgovori...
jas sem imela 6 oktobra letos spontani splav... in ko sem bila po treh tednih pri ginekologu na pregledu, mi je rekel, naj še naprej jemljem folno kislino, saj imam spet namen zanositi... ko sem mu rekla da jem neovin, mi nič ni dejal.. zato nevem ali jih naj še naprej jem ali se odločim za katere druge tablete... prosim za nasvetuser posted image

(odgovor članu P1ka23)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
27.6.2010 11:10:48   
Soncchhek
Meni je ostala ena cela nedotaknjena škatlica Folacin....jo podarim če katera rabi ( naj mi napiše na ZS naslov), ker jaz sedaj jem CentraMed mami.

(odgovor članu zala20)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
5.7.2010 15:47:54   
Anonimen
Jaz jem elevit, tudi genikologinja mi je svetovala, da raje elevit, ker preprečuje slabokrvnost. Jaz sem bila in sem se jo komaj pa ne čisto znebila, zato sem se odločila za elevit zaradi železa.

(odgovor članu P1ka23)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
6.7.2010 19:17:00   
žabica13
punce pozor - če imate težave s ščitnico ne kupovat neovina, ker ima noter jod, kar pa pri težavah s ščitnico škodi. V lekarni vas pač ne bo noben na to opozoril, če ne boste povedale da imate težave s ščitnico. Raje še tu to napišem, ker sama sem jih že skoraj jest začela (neovin) ko sem k sreči izvedela da lahko naredi mi več škode kot koristi. Če pa teh težav nimate je verjetno čisto ok.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
9.7.2010 18:56:03   
Anonimen
Žabica hvala ker si obvestila!

(odgovor članu žabica13)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
23.7.2010 20:06:43   
Eruvande
Po informacijah mojega tirologa, samo Elevit nima joda...od vseh teh nosečniških vitaminov. Elevit me sicer zapira, ampak bolje to, kot da imam kake probleme z jodom. Sem pa pomoje kak mesec jemala Centramed mami...ampak pomoje nisem naredila prevelike škode.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
27.7.2010 8:53:22   
Abbott
Ja, elevit je kul.
Jaz pa itak vedno potem še Algeo promoviram. Dobre izkušnje. Pa ne samo moje. Tudi od drugih nosečk, ki jih poznam. 

(odgovor članu Eruvande)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
27.7.2010 11:53:49   
Soncchhek
Eruvande, jaz sem se v otroških letih zdravila za ščitnico, ker sem imela povečano...
no zdaj po nasvetu zdr. za ščitnico jem Centramed mami.....
in to je to.

(odgovor članu Abbott)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
6.12.2010 9:18:28   
šušu
Živjo.

Vidim, da je kar velika zmeda na tem področju. Jaz sem se poglobila v vse možne pripravke, ki so na voljo pri nas.
Kar je izrednega pomena pri vseh vitaminskih pripravkih je to, da imajo uravnoteženo sestavo vitaminov (prvi vpliva na resorbcijo ali biorazpoložljivost dugega).
Ker je edino Elevit registriran kot zdravilo (posebne zahteve glede kakovosti, sledljivosti...) sem se odločila za jemanje elevita. Vsi ostali pripravki so registrirani kot prehransko dopolnilo (=hrana), kar pa žal pri nas pomeni v praksi to, da niso tako kontrolirani kot npr. zdravila.
Elevit ima kar nekaj prednosti, ki jih pri ostalih nisem zasledila:
JOD - dovolj se ga dobi pri normalnem prehranjevanju (elevit ga nima, ostali ga imajo)
ŽELEZO- elevit ga ima kar 60 mg!!! to je pa že doza, ki naj bi (ob dodatku vit C- ki ga ima elevit dovolj) preprečeval hude slabokrvnosti
FOLNA KISLINA - ima jo največ (800mg - na spletu sem našla kar nekaj strokovnih člankov, ki podpirajo tezo, da je 400mg v povprečju zadosti, da pa se tveganje za nastanek raznih poškodb nevralne cevi bistveno zmanjšajo pri dnevnih vnosih 600mg). Druga teza je, da kontracepcija zniža zaloge B vitaminov v telesu in zato ženske, ki so jemale kontracepcijo, potrebujejo večje doze B vitaminov na začetku nosečnosti.

Minusi:
- velikost tablet (jaz prelomim na pol)
- črno blato, včasih zaprta (pijem Donat, pa je bolje)

Preverila sem tudi nekaj tujih spletnih strani, kjer se nosečke pogovarjajo o vitaminih in mislim, da lahko rečem, da sem se odločila prav.

Vsaka naj si najde tisto, kar ji ustreza...

(odgovor članu Soncchhek)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
9.12.2010 13:38:52   
trmica
Ko sem jaz spraševala lekarnarico, mi je povedala isto.

IZVIRNO SPOROČILO: šušu
Ker je edino Elevit registriran kot zdravilo (posebne zahteve glede kakovosti, sledljivosti...) sem se odločila za jemanje elevita. Vsi ostali pripravki so registrirani kot prehransko dopolnilo (=hrana), kar pa žal pri nas pomeni v praksi to, da niso tako kontrolirani kot npr. zdravila.


(odgovor članu šušu)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
11.12.2010 10:56:01   
matejast
Jemljem samo Tifol. Če nimaš slabosti in se normalno prehranjuješ (pestra, uravnotežena prehrana z dovolj sadja in zelenjave) potem ne potrebuješ nobenih dodatkov. Tako je men rekla moja G in kolegica farmacevtka.

(odgovor članu trmica)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
20.9.2011 7:28:10   
ajnas6
Punce pozdravljen, pa malo obnovimo tole tome.

Mene grozno zapira ravno Tifol. Zanima me če je Femibionom lahko kaj boljše, saj berem, da bi naj Tifol najmanj zapiral.

In ali bi kaj pomagalo, če dodam Algeo, da bi me manj zapiralo.

(odgovor članu matejast)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
20.9.2011 13:38:14   
cilla
Jaz po fembionu nisem imela težav, po elevitu sem imela malce driske. Če si zaprta, namesto tablet raje pij donat. Vsaj meni je vsaka dodatna tableta cel napor.

(odgovor članu ajnas6)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
22.9.2011 20:01:20   
bacio
Jaz sem na začetku jemala Elevit, sedaj pa sem v DM-u kupila Fidimami(mislim da se nakak tako reče) in mi sploh ne odgovarja.
Tak, da smo šli nazaj na Elevit:)

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
24.9.2011 20:41:34   
GregUr
Živjo!
Tudi jaz sem na Elevitu, po mnenju G najboljše na trgu, ker res vsebuje vse kar potrebujemo. user posted image
Res so ogrooomni, sam kaj čmo user posted image
Pri meni trenutno ne povzročajo nobenih težav, nisem zaprta, je pa blato res bolj temno kot ponavadi, zaradi železa.

(odgovor članu bacio)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
25.9.2011 10:42:37   
divjana
Meni je pa babica rekla, da v kolikor ima ženska uravnoteženo prehrano, se ji ni treba bati, da ne bi zaužila dovolj vitaminov, in ji povsem verjamem. Konec koncev - naše mame in babice niso jedle nobenih dodatnih vitaminov, pa smo OK, a ne? No, pa sem jaz kljub vsemu jedla elevit, se mi zdi, da dodatni vitamini ne škodijo (nohti so se mi super popraviliuser posted image ), seveda razen vitamina A, ki je malo problematičen. Nato sem probala še Fidimed Mami, nima vitamina A, pa še slo firma je - je treba podpirat našo ekonomijo user posted image . Zaprta sem pa bolj ko ne ves čas, pa mislim, da to ni povezano s tableti.
V glavnem, pomoje so čisto vsake tabletke za nosečnost dovolj dobre, in vsebujejo dovolj folne in vitaminov, saj jemo tudi drugo hrano, ki jih vsebujejo.
Pomoje se večina nosečnic preveč žre zaradi vsake malenkosti, in to pomoje bolj škodi otroku, kot pa 10 ug folne kisline premalo na dan.

Dont worry, be happyuser posted image

(odgovor članu GregUr)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
25.9.2011 22:23:01   
cilla
Po momoje se večina nosečnic preveč žre zaradi vsake malenkosti, in to pomoje bolj škodi otroku, kot pa 10 ug folne kisline premalo na dan.


Sploh glede na to, da naj bi tisto folno pravzaprav rabile samo do 5. tedna razvoja zarodka, kasneje pa nič več.

(odgovor članu divjana)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
25.9.2011 23:34:59   
Babybee81
Jaz sem na elevitu. Tudi v prvi nosečnosti sem ga jemala brez težav user posted image

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
29.9.2011 18:30:08   
lona85
Tudi meni so svetovali Elevit, ki ga pridni jemljem user posted image

(odgovor članu Babybee81)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
4.1.2012 7:52:08   
Poka
Nisem iz stroke, sem pa včasih pisala diete za druge in mi je malo jasno, kaj piše na nalepkah, zato sem si jaz tudi izbrala Elevit. Imam namreč sama že tako bolj slabo kri in premalo železa.

Res je, da če imaš uravnoteženo prehrano, dobiš vse, sam kdo jo pa ima? Jaz že ne... Eni mislijo, da jo imajo, sam krompir, zrezek, pa zraven mala solata, ni uravnotežena prehrana... Za malico pa eno jabolko. To ni to... Mi jemo premalo različne zelenjave, predvsem presne.  Pa tudi npr. sadja... Da ne govorimo o kvaliteti sadja v trgovinah, sadovnjaka pa na žalost nimam... 

Nimam pa nobenih težav s prebavo, ampak pijem pa res zelo veliko vode. Tudi velikost tablete - to pa res ni nek bav bav, še večje so - to so samo predsodki.

(odgovor članu lona85)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
4.7.2014 15:02:43   
mojapikica
Prodam Elevit tablete (rok uporabe do 02.2015), ker so mi ostali...V škatli jih je še točno 77 kosov (od 100-ih)...V lekarni sem za škatlico plačala 38,16 €...

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
VIDEO: Noro brcanje v trebuščku
video
Poglejte si nenavadno močno brcanje, ki ga je tale mamica doživljala v nosečnosti. Njen trebuh je dobesedno oživel, se p...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?