|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 11:15:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: higuys


Res ne štekam , praviš, da prevzemaš vso odgovornost. Kaj pa , če oče otroka si ne želi potomcev zaradi kakšne hujše dedne bolezni, pri kateri je samo prenašalec.




ja potem nej bi bil pa tolk pošten  pa to povedal, če bi res imel kako tako bolezen.

pomoje če bi imel bi ji moral to prej povedati zakaj noče otrok, če bi bil razlog ta ki si ga ti navedla.

a naj ona voha kaj naj bi prenašal. 

(odgovor članu higuys)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 11:18:59   
ronja
tako sem mu dala svobodo s tem, da sem mu rekla, da nisem prepričana da je on oče

Ma, kaj pa vem, če mu daš s tem svobodo - po moje ga kvečjemu razbesniš, ker to pomeni, da si ga varala...

Če ti dostikrat spodleti pri moških, potem se vprašaj, če imajo moški ali razmerja z njimi kak skupen imenovalec in ti zato vsakič padeš na isto foro.

Sicer je za razumet tudi njega, saj po enem mesecu pač nisi prepričan, če hočeš bit s to osebo do konca življenja ali vsaj še nadaljnjih 20  let, kolikor traja, da otrok odraste... NIč ni narobe, če se v takem primeru odločiš za otroka, seveda, jaz vedno navijam za user posted image user posted image , ampak razumem pa tudi fante, da če se zmenita, da ne bosta imela otrok, da je potem paf, če ga dobiš in obdržiš... Problem pri tem zmenjenju je to, da se ljudje ne zmenijo detajlov, kot je kontracepcijauser posted image .

Sicer imaš pa po moje srečo - če se ti ne bi zdaj to zgodilo, verjetno res ne bi imela nikoli otrok, ker pač vsako leto malo vpliva na plodnost,... Tako da uživaj v materinstvu in si zaupaj, pa malo preštudiraj zadeve oz. pojdi na kako mš, ker verjetno zdaj nisi kaj dosti v stiku z otroki. Boš bolj samozavestna in bo lažje.

(odgovor članu pajci)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 11:19:08   
higuys
vandame, to je bilo napisano kot primer. V smislu, če nekdo pri 40 izjavi da NOČE otrok jih pač noče. To ni kot iz vica, ko ženska reče ne pomeni mogoče in mogoče pomeni ja.

Razlogov za kaj jih ne želi pa je itak lahko milion, dejstvo je, da si on tega otroka ni želel.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 11:28:07   
pajci
Oj, še enkrat pojasnjujem,  ko sva se spoznala, sva rekla, da ne bova imela otrok,
zaščite nisva uporabljala  - in o tem govorim, da si sva tu bila enotna, jest sem imela probleme s tabletkami, on pa ni uporabljal kondomov - kao sva pazila - in se strinjam moja napaka... ni kaj
KO sva zvedela, da sem noseča sva se skupaj odločila, da otroka obdrživa je  pokazal celo navdušenje, skupaj sva že delala načrte, kje in kako bova živela... 
po treh , štirih tednih so se z njegove strani začeli pojavljati prvi dvomi, ki so se samo stopnjevali in stopnjevali..., razumela sem te dvome in mu pač rekla, da jest enostavno ne morem narediti splava in da prevzemam vso odgovornost za to,  ampak ON ni nehal, na vsak način mi je skušal dopovedati, da naj grem delati splav, da se ne zavedam kaj to pomeni in da on res ne želi te odgovornosti...
postalo je grdo in pač spravil se ja na moje stanovanje, ki da ni primerno, češ da nisem materinski tip ženske...
in to se je stopnjevalo in stopnjevalooo, tako da sem se zlomila in ga enostavno rešila pred obveznostjo...
pa kako naj bi zdržala, tud meni se je življenje čist spremenilo...

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 11:28:30   
Anonimen
Na začetku zveze sta se zmenla,da ne bota imela otrok.Katera zamisel je bila to?Partnerjeva,tvoja ali od obeh?Ali si pa ti kr prikimala,ko je tvoj partner predlagal,da ne bota imela otrok?

(odgovor članu higuys)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 11:33:12   
Ula3
zakaj toliko meljete, kar je je, zdaj ne more več nazaj in spreminjat dejstev.
Ti lepo uživaj svojo nosečnost, misli pozitivno, uredi si vse tako kot je treba...življenje včasih gledamo preveč negativno. veš koliko žensk je mamic samohranilk in se imajo lušno, mogoče bolj kot marsikatere "popolne" družine.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 11:46:19   
suncicica
tudi meni ni jasno kaj se toliko obremenjujete s preteklostjo- vprasala je kako v prihodnjosti razlozit otroku kdo je oce in kje je.
mnogi ocetje se enostavno ustrasijo in imajo tisoc izgovorov o neprimernem casu, nepripravljenosti in kaj vem cemu se.... tega jim mogoce ne gre tako zelo zameriti, ker vecina moskih v danasnjem casu zivi za avto sluzbo in zabavo.
nima pa zenski nihce pravice govorit naj gre na splav ce ona tega noce. bodimo postene in priznajmo da je obcutek ko izves da nosis otroka edinstven,in bi omehcal se vsako zensko ki se je prej odlocila da nebo imela otrok.

pomislimo samo koliko najstnicam se pripeti nezelena nosecnost,pa jih veliko obdrzi otroka.

moj nasvet....uzivaj v nosecnosti in svojem user posted image , vse ostalo se bo nekako resilo- vedno se.otroku pa povej resnico na njemu primeren nacin-da bo razumel. in ne delaj mu raznih utvar da ga ocka kje caka,ker lahko otroku s tem samo skodujes.sicer pa ti lahko na vsakem centru za socialno delo svetujejo kaj storiti v takem primeru.


_____________________________

Stella in Pia

(odgovor članu Ula3)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 11:49:15   
zmajaz
Vse kar lahko rečem je, da ti želim veliko sreče in zdravega otročka. user posted image
Pa strinjam se z Ullo3 - če si otročka želiš, preženi črne misli in poskušaj uživati v nosečnosti. 

(odgovor članu Ula3)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 11:54:49   
annya
Dokaz da leta nimajo nič z odrastlostjo,odgovornostjo itd.!Sem mnenja, da je prehitro prišlo do odnosov (vsaj jaz človeka po enem mesecu še niti približno ne poznam,kaj šele da bi z njim imela odnose-spolne da ne bo pomote),da o zaščiti sploh ne govorim, brez kondoma ni sexa (vsaj dokler zadeva ni resna,kar pa po enem mesecu ne more bit). "kriva" sta oba...predvidevam da so bili odnosti prostovoljni in ne pod prisilo,zdi se mi noro da bi deda matretirala z otrokom,če mi direkt pove da ga noče (je pa res,da bi mogla na to prej študirat),odločitev je samo na tebi,si želiš otroka ali ne??!!...jaz se s preživnino ne bi poniževala, in bi sama skrbela za otroka-če bi se že odločila zanj!

(odgovor članu Ula3)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 12:03:11   
end1
meni se vse skupi zdi ku film, in pol boš ti rodila in se bo premislu .... srečno user posted image , lepega in zdravga user posted image najprej. Ko pa se bo rodil pa razmišljaj naprej.

(odgovor članu pajci)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 12:06:18   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: annya

Dokaz da leta nimajo nič z odrastlostjo,odgovornostjo itd.!Sem mnenja, da je prehitro prišlo do odnosov (vsaj jaz človeka po enem mesecu še niti približno ne poznam,kaj šele da bi z njim imela odnose-spolne da ne bo pomote),da o zaščiti sploh ne govorim, brez kondoma ni sexa (vsaj dokler zadeva ni resna,kar pa po enem mesecu ne more bit). "kriva" sta oba...predvidevam da so bili odnosti prostovoljni in ne pod prisilo,zdi se mi noro da bi deda matretirala z otrokom,če mi direkt pove da ga noče (je pa res,da bi mogla na to prej študirat),odločitev je samo na tebi,si želiš otroka ali ne??!!...jaz se s preživnino ne bi poniževala, in bi sama skrbela za otroka-če bi se že odločila zanj!


Dobro povedano. Zelo dobro.

(odgovor članu annya)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 12:15:17   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

vandame, to je bilo napisano kot primer. V smislu, če nekdo pri 40 izjavi da NOČE otrok jih pač noče. To ni kot iz vica, ko ženska reče ne pomeni mogoče in mogoče pomeni ja.

Razlogov za kaj jih ne želi pa je itak lahko milion, dejstvo je, da si on tega otroka ni želel.


Potem pa naj ne seksa oziroma naj si natakne kondom, a ne, preprosto!
In napaka je bila samo njejauser posted image

< Sporočilo je popravil lukec -- 2.2.2009 12:19:07 >


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 12:15:47   
ronja
in se strinjam moja napaka... ni kaj

napaka je bila od obeh, saj sta oba vedela, kake so možnosti. Računat, da če se zgodi, bo pa ženska splav delala, tudi ni fer... treba se je zmenit: kaj pa če... Pri 38ih se po moje to že da.
Zdaj se probaj osredotočit na pozitivno, torej na malo bitjece v tebi in na dobre strani samohranilstva: saj tudi so:z nikomer se ti treba pogajat o vzgoji, prihranjene so ti razne vsiljive taščeuser posted image , pa še kaj bi se našlouser posted image . Sploh pa ni rečeno, da boš večno samohranilkauser posted image . Uživaj življenje, stanovanje je čisto v redu, če ravno štekerji iz stene ne visijo in se ga da segret nad 18 stopinj, ti boš pa tudi ok mami.

(odgovor članu pajci)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 12:18:56   
svita
Pa kaj si ga s takimi glupimi lažmi sploh podila stran od sebeuser posted image ? Pač bi mu povedala,da boš otroka obdržala, če ga pa on noče naj pa gre!

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 12:21:25   
pajci
Ja, saj sem, dan za dnem, pa ni in ni nehal pritiskat name...

(odgovor članu svita)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 12:27:52   
kalbo
Jest ne vem no. Pri 38 letih in pri vsej možni kontracepciji se greš metodo "moški pazi". Ja super no, res. Večina najstnikov ta hip je bolj odgovornih kot sta vidva. Če ni hotel otroka, bi si nataknil kondom, pa gotovo. Zdaj ima točno tolk odgovornosti, kot jo imaš ti. Splava pa od tebe ne more zahtevat. To je tvoja osebna odločitev in splav zagovarjam kot izhod v sili predvsem za najstnice. Zrela ženska pri 38 letih mora pa sprejet posledice svojih neodgovornih dejanj, prav tako to velja zanj, če ne še bolj.

(odgovor članu pajci)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 12:31:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

vandame, to je bilo napisano kot primer. V smislu, če nekdo pri 40 izjavi da NOČE otrok jih pač noče. To ni kot iz vica, ko ženska reče ne pomeni mogoče in mogoče pomeni ja.

Razlogov za kaj jih ne želi pa je itak lahko milion, dejstvo je, da si on tega otroka ni želel.


že mogoče sam je pa pri teh letih tud vedel kaj se ga gre sej ni bil "mulc" star 15 let da ne bi vedel do kaj lahko pride, pa še ta bi vedel da so lahko posledice.

pa najprej je bil proti pol k je zvedu se je veselil pol pa kao spet da ga nebi imel pa naj gre splav delat.

men če bi moj rekel da naj ga grem delat ne vem če je še "živ" (hecam se).

ne vem kaj naj ti svetujem. Najbolje da sedaj misliš sam na user posted image  in da se malo umiriš in uživaš v nosečnosti. Pol boš pa videla kaj bo čas prinesel.


(odgovor članu higuys)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 12:37:55   
Rožica I
Kar je, je. In hvala dobri sreči, da je user posted image !
Jaz bi na tvojem mestu uživala v nosečnosti, moškega pa pustila popolnoma pri miru. Mogoče kontaktiraj z njim le še toliko, da mu poveš, da si ga želela prizadeti, ko si omenjala drugega moškega, skratka, povej mu, da boš imela njegovega otroka z njim ali brez njega. In če pač ne bo spremenil pogleda, bi mu dala ne tvojem mestu tudi možnost, da ni zapisan kot oče otroka. Konec koncev ga ni hotel, to ti je jasno že na začetku povedal, tako da od njega nimaš kaj za pričakovat, žal.

Ti pa samo uživaj nosečnost na polno, saj malo bitje vse čuti že zdaj user posted image .

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   [Brisano sporočilo]
2.2.2009 12:42:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 12:59:29   
brigitaa
Če sm prav razumela je bil od začetka za to da otroka obdržita, potem je stvar prespal, in se je pač ustrašil odgovornosti, sicer pa nista več najbolj mlada, biološka ura gre dalje, boš videla otroško nasmeh, ti polepša dan , pa tudi življenje. Mnogo je parov, ki ne morejo imet otroka, mal o tem razmislite....
Pa lepo nosečnost!user posted image

_____________________________

Kar ne ubije, te samo okrepi

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 13:09:12   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Jest ne vem no. Pri 38 letih in pri vsej možni kontracepciji se greš metodo "moški pazi". Ja super no, res. Večina najstnikov ta hip je bolj odgovornih kot sta vidva. Če ni hotel otroka, bi si nataknil kondom, pa gotovo. Zdaj ima točno tolk odgovornosti, kot jo imaš ti. Splava pa od tebe ne more zahtevat. To je tvoja osebna odločitev in splav zagovarjam kot izhod v sili predvsem za najstnice. Zrela ženska pri 38 letih mora pa sprejet posledice svojih neodgovornih dejanj, prav tako to velja zanj, če ne še bolj.


In v piko je zadel ravno moški user posted image , medtem ko večina ženskih odgovorov obsoja a priori žensko. Kalbo, svaka čast!

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 13:16:25   
Nur
Kaj vas ni nič sram ker jo tako napadate.... težko ji je, vi pa ji še "pametujete".
Pravzaprav pa sploh ni napisla ali je za zaščito poskrbela ali ne...BTW jaz vem, da sem zanosila kljub zaščiti (mirena), morda je tudi v tej zgodbi bilo tako...

pajci...želim, da te komentarji ne poltočejo.....misli na svojo pikico, ki je z vsakim dnem večja....in ki bo kmalu postala tvoj najdražji zaklad...
Morda si očka premisli in bo tudi vzljubil vajino "kepico"...če pa ne, pa glavo pokonci, živimo v času ko nezakonskih otrok nihče več ne zmerja s "pankrti"...verjamem da vama bo lepo....

Preženi črne misli, uživaj v nosečnosti, boš videla kako je svet lepši, ko pestuješ user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 13:25:27   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: nuala

No, meni je nepojmljivo, da pri 38 po nesreci zanosiz z nekom, ki ga poznas samo en mesec, potem pa hoces otroka obdrzat, ceprav si ga prej nisi zelel. pred enim mesecem, mislim.
Glupo mi je moske tako prinasat okoli, daj vsaj reci raci raca.
Ti reva, res. A se ti zdi fer do otroka?

Ce ga bos obdrzala, bos pac morala razlozit situacijo, slej ko prej. Otrok bo v vsakem primeru najbolj vesel resnice.



Čaki mal. A moški pa nima nobene odgovornosti, ko namoči nagega pimpeka v nezaščiteno luliko? Zanimivo, da ženske tako razmišljate, res.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 13:30:04   
kalbo
Drugače pa Nur, ne, ni me sram. Toliko je govora o neodgovornih in nespametnih najstnikih, tu gre pa za dva zrela človeka, ki zavestno nista uporabljala kontracepcije in ravno zaradi tega se nimata kaj smilit sama sebi. Sprejet je treba odgovornost za svoja dejanja. Če sta lohk seksala, naj pa še za otroka skrbita in to velja za oba. Samo ona pač nima dosti izbire, zato je njej treba pomagat, deca je treba pa sunit v rit.

Kaj bi pa blo, da bi vsi vsevprek seksal, otroci bi se rojeval, mi bi pa jamral. Odgovoren odrasel moški ma da poskrbi za kontracepcijo, če noče otrok.


(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 13:31:27   
tweed
Sej sta se strinjala, da bosta oba pazila...user posted image

Odločitev je tvoja pajci, ne bom ničesar pametoval, saj je za to krepko prepozno, pa tudi prej ne bi zaleglo...
Je pa pametno razmislit, kako moškemu pač dopovedat, da naj nosi svoj del odgovornosti, saj je bila tudi njegova neodgovornost kriva za to, da mora odgovorno prevzeti odgovornost...

Drugače pa poskrbi za malo .   , in naj vama bo lepo; z njim ali brez njega...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?