|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 18:33:01   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: metka_zone
Midva imava isto zaščito in se da biti brez otrok tudi sedem let ali pa tri, ne se zdaj zgovarjat na zaščito lepo te prosim!
Sama sedaj poskrbi za tega otroka in ne obremenjuj bivšega s svojimi problemi, ker on je vedel pri čem je , ti pa še zdaleč ne.



user posted image Imata isto zaščito, misliš NIČ? S svojimi problemi?!? A niso tud njegovi? Resnično ne morem verjet, da ženske tako razmišljate in prelagate krivdo 100 % na njo. In še enkrat kot sem že napisala pa kalbo tudi pa še kakšna prisebna oseba: če je bil dec dovolj zrel, da je seksal, ne glede na starost, naj sedaj enakopravno prenaša posledice. Pikapolonica prav maš WTF?!?

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 18:51:00   
loredana
IZVIRNO SPOROČILO: karmy

po prvem njenem postu sem dobila občutek da bo imela otroka, z njim ali brez njega, kar po eni strani razumem, ker ima še ene 2 dodatni leti da ima sploh normalno nosečnost, in še posebno ker je zdaj to njena prva nosečnost se ne bo pustila prepričati, še posebno ne nekomu ki je z njo le mesec dni. 

Če se pa delaš francoza pri teh stvareh, imaš pa skrite namene ki ni nujno da upoštevajo tvojega partnerja, in grejo čez zid tudi za to. Meni je vse skupaj prava smešnica, pa brez zamere user posted image

 

Mislim enako. In zadnjič mi je ena tule najedala kako lahko otroka podtakneš, saj da nismo kukavice cccccc

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 18:58:56   
F*S*M
IZVIRNO SPOROČILO: pajci

Pri zaščiti sva oba vedela kako in kaj in je bla skupna odločitev,
nerodno je to, da si je premislil, jest pa še zdaj ne razumem zakaj?
Ja zdaj zelo težko razmišljam kako bom zahtevala preživnino, saj mi je nalep in na grd način prosil, zateval, da grem delat splav. Kako takemu očetu sploh rečeš za preživnino?





Samo tole bi ti povedala, brez urejenega očetovstav in urejene preživnine NI otroških dokladov, ki vedno pridejo prav, pa če jih imaš samo za en žakl plenic.


_____________________________

Moje sonce je začelo sijati 13.05.2006 ob 20.39

(odgovor članu pajci)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 19:18:08   
ronja
Midva imava isto zaščito in se da biti brez otrok tudi sedem let ali pa tri, ne se zdaj zgovarjat na zaščito lepo te prosim!

To je odvisno predvsem od tega, koliko sta plodna... Eni se grejo pazi metodo celo življenje, samo taki tudi navadno ne zanosijo prvi mesec, ko jo ukinejo...
Poleg tega pri tej metodi bolj on lahko njo zafrkne kot obratno. Če bi mu lagala, da je na tabletkah, bi bilo drugo, tako pa po moje ni tako, da bi ga ona izkoristila.

pajci, povej mu sicer, da je otrok gotovo njegov, ker ga nisi nikoli varala, da pa nima do njega nobene odgovornosti, saj zdaj itak ne moreš več delat splava, če sta se par mesecev pregovarjala sem pa tja. Tako da zdaj je ladja že odplula in ti bo v vsakem primeru dal mir. Povej mu, da bi rada uredila otroške dodatke in zrihtajta papirje, ki so potrebni, potem pa mu boš dala za vekomaj mir, če bo tako hotel. Saj zdaj si se že malo utrdila iz forumauser posted image .

Punce in fantje, če bi bili samo načrtovani in zaželeni otroci, bi vsi že zdavnaj izumrliuser posted image . Se strinjam, da je pač pazi metoda izredno nezanesljiva zadeva in najini punčki sta bili obe zaželjeni in pričakovani in pazi metode se jaz s svojo plodnostjo ne bi nikoli šla, ampak dajte no! Kdo pa pravi, da smo tisti, ki imamo samo načrtovane otroke kaj boljši starši? Zdaj je, kar je, zanosila je, rada bi otroka obdržala, naj ga ima! Zato še ne bo slaba mama, no! Otrok se bo mogoče imel čisto fajn, precej boljše kot tam, kjer se kregajo, tepejo ali popivajo - pa tega ni tako malo... Tako da jaz ne bi tukaj moralizirala, kako bo otroku hudo pri taki mami. ja, sta pač naredila napako, ki je bo otrok samo vesel - vsak je (vsaj na začetku) rad na svetu in če se mu nekaj hudega ne zgodi ali dogaja, potem tako tudi ostane. jaz sem prav vesela, da sta moja takrat nezrela starša imela sestro tako zgodaj, čeprav je bilo mami zelo strah, (čeprav je bila načrtovana). Če ne bi, bi verjetno prej šla narazen in nihče ne bi mogel tipkat teh vrstic... jaz rada živim in verjamem, da bo njen otrok tudi, tako da se verjetno ne bo doživljal kot napako svojih staršev. pa tudi ni fer, da bi ga mi tako označili!

(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 19:19:10   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: loredana

IZVIRNO SPOROČILO: karmy

po prvem njenem postu sem dobila občutek da bo imela otroka, z njim ali brez njega, kar po eni strani razumem, ker ima še ene 2 dodatni leti da ima sploh normalno nosečnost, in še posebno ker je zdaj to njena prva nosečnost se ne bo pustila prepričati, še posebno ne nekomu ki je z njo le mesec dni. 

Če se pa delaš francoza pri teh stvareh, imaš pa skrite namene ki ni nujno da upoštevajo tvojega partnerja, in grejo čez zid tudi za to. Meni je vse skupaj prava smešnica, pa brez zamere user posted image

 

Mislim enako. In zadnjič mi je ena tule najedala kako lahko otroka podtakneš, saj da nismo kukavice cccccc


Ja jaz sem "najedala" in trdno stojim za tem prepričanjem. Če dec noče otrok, naj ne seksa al pa naj sam poskrbi za svojo zaščito in naj se ne zanaša na to, da mora za zaščito poskrbet ženske. Mislimuser posted image

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu loredana)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 19:24:39   
metka_zone
hotla sem rect, da ce res ne bi hotela imet otrok, bi se zaščitila na vse možne načine in pika. vem da ni sama vsega kriva, ampak lepo prosim, tko stara pa ga biksa kot 15-letnica. eno je da imaš tako zaščito v resnem razmerju, druga pa v enomesečnem in ne me narobe razumet. nama je vseeno če imava še kakšnega user posted image  več, ampak da je spala s bivšim takoj in potem še tole...user posted image ne vem! nisem v teh vodah!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 19:25:40   
ronja
Lukec, se strinjam, ženska pa lahko vseeno zafrkne partnerja, če mu laže, da je na tabletkah. Ampak tu ni bilo tako.

Je pa hecno, kako se ljudje tudi v dolgoletnih zvezah o tem ne pogovarjajo dosti... Moja sodelavka po naključju hodi ali je že mogoče poročena (sem malo ven iz službe padlauser posted image ) z lubijevim sodelavcem. In tako se midve pogovarjava na eni zabavi in mi omeni, kako sta se zmenila z lubijem in že leto delata na user posted image , pa še nič in je bila kar malo žalostna... In potem ji seveda zaželim, da se ji želja čimprej uresniči in se ji celo res čaz par mesecev že pričakuje. Vse krasnouser posted image . Ampak pazi to: ljubi se pogovarja s tem sodelavcem v praktično istem času in on pravi, da zdaj pa absolutno še ne otrok. In potem je bil kar paf, ko se je napovedal user posted image . Mislim?user posted image Sva najprej mislila, da sva se zmotila in nista tadva skup, pa ni tako... Prav hecno! Ona ga je verjetno enkrat vprašala, če bi zdaj pa lahko začela delat na user posted image in ukinila tabletke, on je rekel ok in niti ne pomislil kaj dosti... ne vem, kako bi bilo drugače. ampak dečko je bil potem čisto presenečen, da je otrok tako hitro prišel - pa sta bila skoraj 2 leti brez kontracepcije in je bila ona že kar mal živčna, da še ni bilo nič?user posted image Ampak otroka mata pa oba radauser posted image , konec dober, vse dobro.

Torej, ni važno, kako pride do user posted image , (če ni glih neko posilstvo ali incest, seveda) važno je, kako potem delajo z njim...

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 19:26:34   
ronja
hotla sem rect, da ce res ne bi hotela imet otrok, bi se zaščitila na vse možne načine in pika.

ampak a ne velja isto zanj? ker se noben od njiju ni zaščitil, bi torej domnevala, da sta si otroka želela oba, on pa si je potem premislil...

(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 19:31:32   
metka_zone
tukaj imaš prav! ampak če jaz ne bi hotla imet otrok, bi jemala tabletke, kondom, v primeru sumljivosti pa še tabletke za po spolnem odnosu.Kar se pa njega tiče pa je mogoče preveč zaupljiv, ali pa si je mislil, da bo ona v celoti za vse poskrbela- ampak to bi se morala pogovoriti skupaj...ma že sama ne vem več.prevelika zmešnjava! glavno, da bo za otroka dobro poskrbela, vse druga je user posted image .....

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 19:39:45   
ronja
Če je pa napisala, da ona ne more met tabletk, on pa ne mara kondoma in da sta to oboje oba vedela... Nič ni bil zaupljiv, samo mislil ni ničuser posted image

(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 20:04:29   
lukec
user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Če je pa napisala, da ona ne more met tabletk, on pa ne mara kondoma in da sta to oboje oba vedela... Nič ni bil zaupljiv, samo mislil ni ničuser posted image


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 20:20:44   
pravljica
IZVIRNO SPOROČILO: pajci

Ja težko bom razložila predvsem to, da si oče tega otroka ni želel,
kako naj to človek otroku pove...



ampak oče mu bo potem povedal, da itak ni njegov pravi oče, kaj boš pa potem?

meni je to čisto fer, mislim, da ti pač še pravi čas pove, da si otroka ne želi in konec, ti še imaš čas razmislit - splav ali ne (kar je tudi povedal na začetku zveze, torej si tudi ti to vedela in imela možnost 100% zaščite, zakaj ravno on in kondom?)...me zanima, če bi ti rodila otroka v nasprotnem primeru - torej, če si ga ti ne bi želela in bi hotela na splav in bi oče želel otroka tudi brez tebe user posted image  kje je pa tu pravica?

čisto vse je v ženskih "rokah", če si ga oče želi ali ne, njega noben ne bo vprašal, ko prideš na splav...če bi ga rad imel in ženska ne, ga ne bo imel, če ga noče in ženska hoče, bo zanj plačeval celo življenje...za spočetje pa sta kriva oba popolnoma enako (razen v primeru posilstva seveda) user posted image  

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu pajci)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 20:23:31   
pravljica

...če je bil dec dovolj zrel, da je seksal, ne glede na starost, naj sedaj enakopravno prenaša posledice. Pikapolonica prav maš WTF?!?


niti približno ne more enakopravno prenašat posledice...prenašal bo točno tisto, za kar se bo ženska odločila user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 20:30:39   
loredana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Če je pa napisala, da ona ne more met tabletk, on pa ne mara kondoma in da sta to oboje oba vedela... Nič ni bil zaupljiv, samo mislil ni ničuser posted image


Ja, njej se je pa plan izšel, ker se je prijelo. Če otrok nočeš, se ne greš loterije.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 20:31:19   
lukec

IZVIRNO SPOROČILO: pravljica


...če je bil dec dovolj zrel, da je seksal, ne glede na starost, naj sedaj enakopravno prenaša posledice. Pikapolonica prav maš WTF?!?


niti približno ne more enakopravno prenašat posledice...prenašal bo točno tisto, za kar se bo ženska odločila user posted image


Kar je čist pošteno, ker prej ni tuhtal na to. Ženska je priznala napako in je pripravljena posledice, ki jih ta prinaša, tudi odgovorno sprejeti, on pa ne.

Mah, ne da se mi več!Preberite si še enkrat kalbov odgovor in videle boste kakšno je pošteno in zdravo moško stališče.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 20:31:59   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: loredana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Če je pa napisala, da ona ne more met tabletk, on pa ne mara kondoma in da sta to oboje oba vedela... Nič ni bil zaupljiv, samo mislil ni ničuser posted image


Ja, njej se je pa plan izšel, ker se je prijelo. Če otrok nočeš, se ne greš loterije.


JAP!

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu loredana)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 20:57:58   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: pajci

ali imate zame kak nasvet?



Mam. Pokliči svojo najboljšo prijateljico in pejta na čvek. Tukajle boš dobila samo moraliziranje in se boš počutila še slabše.
Kar je, je. V svojem življenju si najbrž že večkrat bila na dnu in torej veš, da od tam poti vodijo navzgor. Srečno!


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu pajci)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 22:07:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: metka_zone

hotla sem rect, da ce res ne bi hotela imet otrok, bi se zaščitila na vse možne načine in pika. vem da ni sama vsega kriva, ampak lepo prosim, tko stara pa ga biksa kot 15-letnica. eno je da imaš tako zaščito v resnem razmerju, druga pa v enomesečnem in ne me narobe razumet. nama je vseeno če imava še kakšnega user posted image  več, ampak da je spala s bivšim takoj in potem še tole...user posted image ne vem! nisem v teh vodah!


Kje je spala z bivšimuser posted image
Spala je z takratnim tipom, prvi mesec.....fak, le kako more, bi mogla minimalno pol leta se sam za roke držat neuser posted image
Zaščito uporablja isto k ti....nikakvo. Kje ti pol pravica jo obsojat. Aja ker teb je vseeno al še en pride na svet al ne. Pohvalno in odgovorno.

Bogi dedc ja. Revež. Ne mara kondoma, spustu je not, una zmešana koza pa noče it ubit otroka. Bogi dedc res. Sej pravjo da je ženska ženski vedno najhujši sovražnik.....
Zdej pa tec svojmu možu hitro noge umit.....da ne bo revež bogi.....

< Sporočilo je popravil brisačkarca -- 2.2.2009 22:09:13 >

(odgovor članu metka_zone)
  Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Partner zahteva splav
3.2.2009 6:07:49   
mojca345
IZVIRNO SPOROČILO: pajci

Pri zaščiti sva oba vedela kako in kaj in je bla skupna odločitev,
nerodno je to, da si je premislil, jest pa še zdaj ne razumem zakaj?
Ja zdaj zelo težko razmišljam kako bom zahtevala preživnino, saj mi je nalep in na grd način prosil, zateval, da grem delat splav. Kako takemu očetu sploh rečeš za preživnino?



zakaj ? ker se je usral..dokler je govoril in samo govoril o stvareh, ki si si jih želela slišat je blo cool, ko pa je spoznal, da bo mogu kej NAREST, te je pa nadru, ker on si v resnici ne želi otrok imet. bila si mu pa očitno všeč, če te je dol dal...sam on bi tebe dol dajal da bi se imel fino, otrok pa ne bi imel ne...to še ni na njegovem repertoarju al pa tut nikol ne bo...

prvo sta se zmenila, da ne bosta imela otrok..ane ? najbrž si ti rekla, on se je samo strinjal...zato, da sta kao imela skupno točko...pol je ratal SLUČAJNO in si ti začutila, da bi ga pa kar naenkrat zdej imela, če je že tle a ne...in on se je zopet strinjal...čeprav sploh ni vedu na kaj ti pritrjuje...

skratka tudi ti si mal zmedena tle in se enkrat tko odločiš, drugič tko...če bi resno mislila, daotroka nočeš imet, bi šla direkt splav delat...believe me...v bustvu pa zdej za njega zgleda vse skup ena finta, da si ga zaj****...prvo si rekla, da ne, pol da ja, pol se mu je pa zmešal..in najbrž misli, da si ga sam na foro vrgla...seveda je očitno preglup, da bi skužu življenjsko lekcijo...

po tvojih zadnji stavkih na konc, pa sem dobila feeling, da ti je zdej pravzaprav čist vseen za njega...tut za tist dnar te ne skrbi..al bo al ne za preživnino...mislim, da si ti kr dobila tisto kar si hotla...mogoče tudi na nezavedni ravni..drgač pa boljše otrok, kot pa gnil tip...

bom ap tko rekla...nadaljevanje....obstajajo tudi cool tipi, k si želijo družine....ko ga boš spoznala boš vedela...

p.s.: 10 decov napravi babo ta pravo ženskouser posted image

uživi !
ko pa se je najbrž malo pogovril z prijatelji, je pa se šele zavedal, kaj temu sledi ....odrekanje, odgvoornosti, denar, ujetost...itd...itd..

(odgovor članu pajci)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Partner zahteva splav
3.2.2009 8:35:29   
metka_zone
veš kaj brisačkarca,ne posplošuj zadeve, ker sploh ni tko. Rekla sem, da pač mi ni ok, da spiš s tipom takoj, ko ga spoznaš-1 mesec, ampak če se nekaj dogovorita, mora ta dogovor držat, pa ni važno, kdo je kriv. Ampak moje mnenje je, da se vedno najde zaščita za sexs in ne zdaj mene moralizirat, ker imam takšno mnenje. A si se ti dala takoj dol s tvojim tipom?Verjetno da ne in na kraj pameti ti verjetno ni prišlo, da bi kar takoj imela otroka z njim, verjetno si se dobro zaščitila!Pa ne mi rečt, da ta punca ni mogla uporabiti niti enih tabletk, ko pa jih je na tržišču cela gora, lepo te prosim!Saj niso vse iste in njena G bi morala vedeti, katere so ok!
Tip tudi ni nedolžen, ampak kako boš moškemu razlagala o KTABLETAH, ter o ginekoloških težavah, če ga poznaš 1 mesec?Jaz osebno sem za vzdržnost vsaj toloko časa, da se dobro spoznata in če se ne, pol pa nič!Mislim, name si se spravla!!!

(odgovor članu mojca345)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Partner zahteva splav
3.2.2009 8:43:30   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: lukec
IZVIRNO SPOROČILO: loredana
IZVIRNO SPOROČILO: karmy
po prvem njenem postu sem dobila občutek da bo imela otroka, z njim ali brez njega, kar po eni strani razumem, ker ima še ene 2 dodatni leti da ima sploh normalno nosečnost, in še posebno ker je zdaj to njena prva nosečnost se ne bo pustila prepričati, še posebno ne nekomu ki je z njo le mesec dni. 

Če se pa delaš francoza pri teh stvareh, imaš pa skrite namene ki ni nujno da upoštevajo tvojega partnerja, in grejo čez zid tudi za to. Meni je vse skupaj prava smešnica, pa brez zamere user posted image
 

Mislim enako. In zadnjič mi je ena tule najedala kako lahko otroka podtakneš, saj da nismo kukavice cccccc


Ja jaz sem "najedala" in trdno stojim za tem prepričanjem. Če dec noče otrok, naj ne seksa al pa naj sam poskrbi za svojo zaščito in naj se ne zanaša na to, da mora za zaščito poskrbet ženske. Mislimuser posted image

user posted image  škoda, to sem pa zamudila user posted image

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Partner zahteva splav
3.2.2009 10:43:43   
lukec
user posted image  Ah, sej je blo hitr mim!

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Partner zahteva splav
3.2.2009 10:49:49   
Anonimen
Tip tudi ni nedolžen,
 
Vidš zato sm te citirala. Tud ni nedolžen. Kk to misliš?
50:50 je!
Ti pa misliš da je ona bolj kriva!
Bolano!
Pol jo pa še obtožuješ ker ona priznava svojo napako, on pa ne, ti ga pa braniš. Kako to misliš držat dogovora? Naj bi šla na splav?

(odgovor članu lukec)
  Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Partner zahteva splav
3.2.2009 11:38:51   
ronja
meni je to čisto fer, mislim, da ti pač še pravi čas pove, da si otroka ne želi in konec, ti še imaš čas razmislit - splav ali ne

Ja, to bi se tudi meni zdelo čisto fer. Prepričevat nekoga, da mora oz. da naj naredi splav, pa ne. Glede na to, da se je odločila obdržat otroka pa - zakaj bi ona morala bit 100% zaščitena - saj se je odločila za otroka...

Glede splava pač ni pravice - v zahodnih deželah ženska odloča, ker ona nosi otroka in je njeno telo. Ponekod pa še vedno tudi ženske rojevajo otroke moškim na ljubo, brez skrbi, tako da je verjetno 50-50... Tega ne moreš naredit tako, da bi bilo pravično, ker je pač sranje, če se v tako pomembni stvari oče in mama ne strinjata... Kaj bi pa tebi bilo pravično? Da ne bi imela tega otroka, čeprav ga zdaj hoče imet? In bi splav naredila njemu na ljubo? Saj noče nič od njega...

Ja, njej se je pa plan izšel, ker se je prijelo. Če otrok nočeš, se ne greš loterije.

Pa zakaj hudiča to velja samo za ženske? če on ni hotel otrok, naj pa on ma kondom! Zakaj samo ženska, če ni na teh blesavih tabletah, potem avtomatično hoče otroka, če pa moški ne naredi nič, pa je neka žrtev??? Če nista hotela otrok, bi se lahko zaščitila. Ker se nista, noben, sta pač sprejela riziko. Riziko se je izkazal za pozitivnega, otrok je nastal in ona se je odločila, da ga bo obdržala, kar je njena pravica. On je za ta riziko vedel že prej. saj mu verjetno ni rekla, da če bi se zgodilo, bo šla pa splav delat in bi zdaj prelomila obljubo (kar bi še vedno imela pravico, res bi bilo pa nefer v tem primeru zahtevat karkoli od njega). Sem za enakopravnost, ampak pomislite tudi na to, da je imel on prav enake možnosti kot ona, da se zaščiti, celo večje, če ona slabo prenaša tabletke.  Jaz jih tudi ne bi jemala, preveč vem o njih. Pa če bi recimo po nekem čudežu zdaj zanosila , mi lubi nima za moje pojme prav nobene pravice najdeat, da naj naredim splav. Lahko pošteno pove, da se boji in da (še) ni pripravljen na še enega otroka (kar bi ga čisto razumelauser posted image ), ampak da naj naredim splav ali da moram obdržat otroka, to je pa drugo - žalim slučaj, je pač moje telo. Ja, je bogi, se strinjam, ampak se sam odloča, kdaj bo dal kondom gor. Če ve, da ženska nima kontracepcije, potem točno ve, kaj se gre. Če bi mu lagala, je drugo. Tako je pa čisto sam kriv.

Pa, punce, ne bit tak krute, no! Seveda si ljudje tudi premislimo! Ko enkrat vidiš tisto malo pikico na UZ, se pač nekaterim od nas nekaj premakne. je bila sicer zaželena, vendar si zelo težko predstavljam,d a bi čutila drastično drugače, če pa ne bi bila. Materinski nagon je pač močan. In navsezadnje ima zakonsko pravico si premislituser posted image .
Se strinjam, premišljevanje je skrajno smotano za tiste, ki so z nami, ampak j* ga, tako pač je. Torej, najprej sta si premislila oba, noben pa ni vedel, v kaj gre, niti še tega ne vesta, dokler user posted image ne priveka na svet. POtem se je on ustrašil in si premislil nazaj. Zakaj bi ona mela nek zlobni plan zadaj? Katera bo pa mislila, da bo pri 38ih prvi mesec zanosila? Nepredvidene stvari se zgodijo, vsem.

metka zone, dogovorila se nista do konca. Dvomim, da bi ona pristala na to, da bo v primeru, da bi se zgodilo, šla delat splav. In on verjetno ne bi pristal na to, da bi otroka obdržala, če bi se zgodilo. Enostavno se nista pogovorila, kaj pa, če se zgodil. To je ostalo odprto in zato je zdaj problem. Če bi se to dejansko menila, bi najverjetneje uporabljala neko kontracepcijo, ker ne bi hotela, da pride do tega če. Ampak se nista zmenila in zato sta oba čisto enako kriva.
Tabletke tudi niso 100%, če smo že pri tem. pa če maš probleme z estrogeni in pa progesteronom, potem je čisto vseeno, katere tabletke, ker vsaj eno od tega majo čisto vse tabletke not! Pa če jemlješ kortikosteroide recimo tabletke niso glih 100%, ampak lahko lepo pade na 85%. Hvala lepa za tako zaščito!
Lej, imaš dvojna merila: ker se ona ni zaščitila, je očitno hotela otroka in ga je zafrknila. On pa ravno tako ni bil zaščiten, pa je ni nič zafrknil, čeprav si je tudi premislil (na začetku nosečnosti sta se SKUPAJ odločila, da otroka obdržita)?user posted image

Lahko ti povem iz svoje izkušnje, da drugače čutiš, ko si noseča 6 tednov in ko si 12. Precej več kot 2x drugače... Pri 6ih tednih meni ss ni bil nekaj hudega, ko mi je pa v 12. tednu grozil, pa mi je bilo grozno! Enostavno začneš čutit drugače. In če sta se najprej odločila, da bosta otroka obdržala, se je ona na to misel navadila in otroka pričakovala in ga že malo vzljubila. Potem pa naj ga ubije? jah, ne gre tak, no! (pa nisem na splošno proti splavu, samo sem proti siljenju v splav ali delanju splava zaradi nekih obljub... - saj veš, ena (mislim, da rija), je obljubila enemu sošolcu, da bo spala z njim na 30. rd - sreča, da je ne drži za besedo...)

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Partner zahteva splav
3.2.2009 12:22:51   
loredana
Eh Ronja, a bi ti prepustila zaščito tipu, s katerim si en mesec, in če si NE želiš otrok? Jaz vem da bi, če ne tablet, uporabila kaj drugega, makar mu nataknila kondom. 

En sam blef je ta zgodba, od vsega začetka.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?