|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: škodljiva plastika
6.2.2009 20:35:19   
deja87
m uporabljamo NUBY steklenicke...
te ne vsebujejo bisfenola a.

user posted image

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: škodljiva plastika
7.2.2009 11:55:51   
kaja02
lep pozdrav!!!

sem klicala v BC, pa so mi odgovorili, da še nimajo nobenih podatkov o škodljivosti plastičnih izdelkov, ki vsebujejo oznako 7; pri njih še ni bila inšpekcija niti niso dobili inf. da morajo te izdelke izločit iz prodaje. Tako da lončka ne morem vrnat, oz. da naj pokličem čez kakšen teden!!!

drugače pa ga bom lahko vrnila brez računa!

_____________________________

Kaja, 9.1.2002
Leja, 2.8.2008

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: škodljiva plastika
7.2.2009 14:24:21   
kekec in mojca
Mene je ta post prav šokiral. Šla sem gledat naše stekleničke, marsikatera je prišparana še od prvega otroka in je stara 5 let. Sicer jih nismo veliko uporabljali, imamo pa več vrst: avent (nimajo oznake), beauty baby (Miller - te jo imajo in to prav vse, ki smo jih imeli, pa največ uporabljali!), babylove (DM, nimajo oznake)...

Ful me je zaskrbelo, sploh ker je zdaj toliko raka okoli nas... znanec se bori z rakom na prostati...

In potem sem šla preverit še marsikateri lonček oz. plastični krožnik z Wall-e robotom, Twitijem, Strela McQueen in vsi, razen zadnjega, vsebujejo oznako 7.


_____________________________

Kdor vesele pesmi poje, gre po svetu lahkih nog.

(odgovor članu deja87)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: škodljiva plastika
7.2.2009 15:30:35   
Čmrlika
IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

kle ap najdem MAM izdelke? nekaj malega vem, da majo v mullerju.


pikapolonica je glavni uvoznik...pa v tušu majo Tudi


Midve mava vse od MAm user posted image

_____________________________

Sreča je iskanje, je ti in tvoja pot.
Najina sreča je prišla 19. aprila 2008....naslednji paket sreče je z nami od 21.februarja 2010...Naša pot je zaključena in da...iskanje se je splačalo...srečna sem !

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: škodljiva plastika
7.2.2009 15:30:43   
Čmrlika
IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

nevem, zakaj se ti izdelki ne umaknejo z prodaje, če so tako nevarni kot pišejo. v tgovinah o tem ne vejo čisto nič.
me je kar strah za tiste mamice, ki tega niso zasledile, pa bojo še nadalje uporabljale te flaše. user posted image



Ok, punce, zakaj takoj taka panika...? Grozljivo je, ja...meni je sestra že pred časom govorila o tem...dela na takem področju... pa nisem nekaj ful razmišlajala o tem...pa niti čekirala,,,me je pa zdaj ena kolegica prosla in jo bom povprašala, pa vam kaj več povem...

ampak, JL. ima prav, če bi blo res tak hudo, bi v sekundi leteli izdelki s polic...bomo videli kaj bo...pazljivost pa je dobrodošla...ampak ...panika je odveč zaekrat po moje.

_____________________________

Sreča je iskanje, je ti in tvoja pot.
Najina sreča je prišla 19. aprila 2008....naslednji paket sreče je z nami od 21.februarja 2010...Naša pot je zaključena in da...iskanje se je splačalo...srečna sem !

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: škodljiva plastika
7.2.2009 15:34:16   
Čmrlika
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

Ah ti američaniuser posted image user posted image user posted image . A obstaja kakšen link iz Slovenke strani, kjer opozarjajo na nevarne izdelke?  Ker dokler ga ni, se požvižgam na take in drugačne zgodbice onkraj luže.user posted image


zveza potrošnikov slovenije




http://www.zps.si/varnost/index.php

Sem na hitro pogledala...pa ni nič...ačl pa pa ne vidim...mi ni všeč ta panika.user posted image

_____________________________

Sreča je iskanje, je ti in tvoja pot.
Najina sreča je prišla 19. aprila 2008....naslednji paket sreče je z nami od 21.februarja 2010...Naša pot je zaključena in da...iskanje se je splačalo...srečna sem !

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: škodljiva plastika
7.2.2009 21:32:57   
katicka
meni se zdi da vse preveč hitro paničarite.vsi plastični izdelki imajo  v trikotniku oznako od 1 do 7. Vse te plastične mase z označbami od 1 do 7 so narejene na osnovi Bisfenola A (BFA), torej so vsi plastični izdelki potencialno nevarni, eni bolj, drugi manj.

(odgovor članu Čmrlika)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: škodljiva plastika
7.2.2009 22:01:52   
ema111
ja, ne vem, ne piše glih na vsaki plastični flaški neka številka.

bi raje uporabljala stekleno, pa imajo samo NUK in žal tisti cuclji ne odgovarjajo, oziroma vsi ostali podobni njim, ki bi se lahko zmontirali na to flaško.
Vleče samo z  Avent  in Mam (veliiiiko rajši ima mam) cuclji, za te pa še nisem našla steklene flaške.user posted image

(odgovor članu katicka)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: škodljiva plastika
7.2.2009 22:14:24   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: ema111

ja, ne vem, ne piše glih na vsaki plastični flaški neka številka.

bi raje uporabljala stekleno, pa imajo samo NUK in žal tisti cuclji ne odgovarjajo, oziroma vsi ostali podobni njim, ki bi se lahko zmontirali na to flaško.
Vleče samo z  Avent  in Mam (veliiiiko rajši ima mam) cuclji, za te pa še nisem našla steklene flaške.user posted image


drži, ja.

(odgovor članu ema111)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: škodljiva plastika
8.2.2009 9:29:25   
Ryssa
IZVIRNO SPOROČILO: Čmrlika

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

Ah ti američaniuser posted image user posted image user posted image . A obstaja kakšen link iz Slovenke strani, kjer opozarjajo na nevarne izdelke?  Ker dokler ga ni, se požvižgam na take in drugačne zgodbice onkraj luže.user posted image


zveza potrošnikov slovenije




http://www.zps.si/varnost/index.php

Sem na hitro pogledala...pa ni nič...ačl pa pa ne vidim...mi ni všeč ta panika.user posted image


Eh američani prosim lepo, kje pa sploh piše da so si američani to zmislili?
Malo preberite kaj je to bpa http://en.wikipedia.org/wiki/Bisphenol_A
Očitno si ni to kar nekdo izmislil.

Hvalabogu da nas je nekdo opozoril vsaj za eno škodljivo stvar. Sama se nikoli ne bi poglabljala v to.
In zakaj bi moralo pisati na zvezi potrošnikov? Bo pisalo čez pol leta, pa boste potem zganjali paniko...
Ko bo večina flašk bpa free, bojo pa pisali o tem kako so bile te z bpa škodljive...

Jaz vem da bom previdna, vse za zdravje.



(odgovor članu Čmrlika)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: škodljiva plastika
8.2.2009 10:22:02   
Ryssa
Še tole sem našla:


Resnica o plastiki

Nekateri raziskovalci že kar nekaj časa opozarjajo na nevarnost oziroma varnost različnih plastik, s katerimi se srečujemo prav vsak dan. Ko se plastika stara oziroma ko je izpostavljena vročini, lahko sprošča posamezne elemente, iz katerih je narejena. Najbolj nevarni so bisfenoli (oziroma BPA), ki plastiko naredijo močnejšo. Omejene kemikalije so v našem življenju prisotne na vsakem koraku: v vsaki hiši. BPA je v vsaki steklenički za dojenčke, v otroških igračah in npr. v zavesah za tuš. BPA v naš organizem pride preko hrane in vode, ki jo zaužijemo. Včasih se zgodi, da BPA prehaja tudi skozi kožo, vendar je le-to manj pogosto. BPA je nevaren zaradi tega, ker moti delovanje endokrinega sistema; »posnemajo« določene hormone in tako vplivajo na spremenjeno delovanje določenih hormonov, kar lahko vpliva negativno, še posebej pri otrocih. Da bi se izognili prepogosti izpostavljenosti nevarnim plastikam, se izognite plastenkam in igračam, ki imajo oznako 3 ali 7, saj le-to pomeni, da plastika vsebuje precej BPA. Prav tako zaužijte čim manj hrane iz konzerv, predvsem hrane, ki je kisla že po naravi (npr. konzervirani paradižniki). Izognete se lahko tudi gretju hrane, ki je v plastični embalaži, v vaši mikrovalovni pečici.




(odgovor članu Ryssa)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: škodljiva plastika
8.2.2009 10:26:11   
Čmrlika
IZVIRNO SPOROČILO: Ryssa

IZVIRNO SPOROČILO: Čmrlika

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

Ah ti američaniuser posted image user posted image user posted image . A obstaja kakšen link iz Slovenke strani, kjer opozarjajo na nevarne izdelke?  Ker dokler ga ni, se požvižgam na take in drugačne zgodbice onkraj luže.user posted image


zveza potrošnikov slovenije




http://www.zps.si/varnost/index.php

Sem na hitro pogledala...pa ni nič...ačl pa pa ne vidim...mi ni všeč ta panika.user posted image


Eh američani prosim lepo, kje pa sploh piše da so si američani to zmislili?
Malo preberite kaj je to bpa http://en.wikipedia.org/wiki/Bisphenol_A
Očitno si ni to kar nekdo izmislil.

Hvalabogu da nas je nekdo opozoril vsaj za eno škodljivo stvar. Sama se nikoli ne bi poglabljala v to.
In zakaj bi moralo pisati na zvezi potrošnikov? Bo pisalo čez pol leta, pa boste potem zganjali paniko...
Ko bo večina flašk bpa free, bojo pa pisali o tem kako so bile te z bpa škodljive...

Jaz vem da bom previdna, vse za zdravje.





Jaz nisem rekla, da bi moralo pisati na ZPS ! Vprašala je kje opozarjajo na nevarne izdelke!, in sem jim odgovorila za stran, ki jo poznam...

O paniki pa sem že zgoraj svoje povedala...kaj smo že požrli, pa ne vemo user posted image  
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sreča je iskanje, je ti in tvoja pot.
Najina sreča je prišla 19. aprila 2008....naslednji paket sreče je z nami od 21.februarja 2010...Naša pot je zaključena in da...iskanje se je splačalo...srečna sem !

(odgovor članu Ryssa)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: škodljiva plastika
8.2.2009 13:40:38   
Ryssa
Ja res je, kaj smo že požrli in kaj še bomo. Ampak če lahko zaščitim svojega otroka pred vsaj eno stvarjo, ga tudi bom. 

(odgovor članu Čmrlika)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: škodljiva plastika
8.2.2009 19:17:43   
ema111

IZVIRNO SPOROČILO: Ryssa

Ja res je, kaj smo že požrli in kaj še bomo. Ampak če lahko zaščitim svojega otroka pred vsaj eno stvarjo, ga tudi bom. 



se podpišem !

(odgovor članu Ryssa)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: škodljiva plastika
8.2.2009 20:58:38   
marita
za mojega sina uporabljam steklene flaške od nuka.

(odgovor članu ema111)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: škodljiva plastika
9.2.2009 10:43:12   
Čmrlika
K&M-- sem govorila s sestro, niso prav pri njih delali analiz, je pa prišla okrožnica, nek članek v službi ven...in me je že takrat opozorila...bo povprašala konkretno vodjo teh zadevščin kaj ona pravi,ampak se je strinjala z mano ,da je panika odveč...zaenkrat...če bi ble res hude ugotovitve, raziskave, bi oni že imeli takoj drugi dan z inšpektorat  zadevo v analiziranju, pa tudi izdelki bi v sekundah bili umaknjeni z  vseh polic in v vseh medijih objavljeni...Malo se tole vse preveč napihuje..kaj pa bo, bomo pa videli...vsekakor pa zdajmam ziher ful flaške doboe prodaja...sploh ko majo tako fajn oznako na veliko gor da je brez BPa-ja user posted image user posted image

_____________________________

Sreča je iskanje, je ti in tvoja pot.
Najina sreča je prišla 19. aprila 2008....naslednji paket sreče je z nami od 21.februarja 2010...Naša pot je zaključena in da...iskanje se je splačalo...srečna sem !

(odgovor članu marita)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: škodljiva plastika
9.2.2009 12:37:31   
kekec in mojca
Hvala, Čmrlika, za tvoj zadnji post. Saj po naravi ne zapaničarim kar takoj, ampak tale post... konec koncev danes je že vse rakotvorno, se mi zdi.

Me pa jezi, ko malemu kupujem večino bio izdelkov v prepričanju, da je to zdravo za njega, potem pa mu postrežem v taki posodi... user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Kdor vesele pesmi poje, gre po svetu lahkih nog.

(odgovor članu Čmrlika)
Neposredna povezava do sporočila: 67
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?