|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   delitev stroškov
21.4.2005 1:14:13   
nejcko

Pri nama tudi ne poznava moje-tvoje. Vse je najino oz. naše. Tam, kjer je, se pač vzame.



(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   delitev stroškov
21.4.2005 7:49:12   
Tjula
Pri nas na koncu meseca seštejeva položnice (stanovanje, elektrika, telefon, časopisi itd.) in dava na pol. Drugače pa, hrano itd. kupujeva enkrat en, enkrat drug, kakor je pač prilika. Pozabiva nikoli plačat. Sva vestna državljana.
Denar za lastne potrebe? Kako to misliš? Svoje stvari (obleke, kozmetiko itd.) si kupujem sama s svojim kešem, mož pa svoje stvari s svojim. A ni tako najbolj logično?:zmeden2:

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   delitev stroškov
21.4.2005 7:58:57   
Luni
Pri nas je pa takole: skoraj vse redne mesečne položnice (elektrika, komunala, telefon-hišni, RTV, kabelska, glasbena, časopis :zmeden2: ) plačujem jaz (trajnik). Mož plačuje položnico za vrtec in šolo ter svoj mobitel (jaz pa svojega). Vse mesečne izdatke za gospodinjstvo ter darila za otroke, praznovanja rojstnih dnevov krijem jaz. Večje stroške, kot je nafta, registracija avta, popravila (npr. strojev) krije moj. Pošteno. Vsak svoj račun. Dokler imaš, imaš :zmeden2: , hahaaaa Sicer pa glede tega nimava težav.

:muca:

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   delitev stroškov
21.4.2005 8:21:43   
Anonimen
No pri nas pa vse redne stroške plačujem jaz, vključno z njegovimi cunjami denimo. Za velike stvari (recimo zdaj obnavljamo kopalnico) pa z veliko pripombami odpre tošel voča.

(odgovor članu india)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   delitev stroškov
21.4.2005 8:28:13   
Olivija
imava ločene račune. Kaj pa vem, jaz se počutim dost bolj tko, tako mi ni treba nikol razlagat kaj sem kupila. Trenutno pa plačujem v glavnem hrano jaz, ker pač on na turbo način odplačuje avto. Pa tudi vse cune za tamalo kupim. Položnic pa zaenkrat ni (v smislu (vidva kr varčujta za hišo)- pa se vsakič znova ponujava ;)

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   delitev stroškov
21.4.2005 9:00:08   
baguSka
Ena kuverta za oba.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   delitev stroškov
21.4.2005 9:06:57   
Carmen
Midva imava njegovo plačo za pokritje stroškov (vseh, vključno s počitnicami), mojo pa šparava (je trenutno pač večja). Sva ugotovila, da tko največ prihraniva. In tko kot on ne komplicira, če jaz zapravljam mal po nepotrebnem, tut jaz ne kompliciram, ko se prihranki porabljajo, glavno da je vedno v skupno zadovoljstvo.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   delitev stroškov
21.4.2005 9:52:48   
Anonimen
Midva imava skupen denar. Položnice sicer večinoma plača on, ker dela v banki in je bolj enostavno. Za Leo pa nkupujem jaz, ker mi je to v veselje, njemu pa odveč. Vse ostalo pa vsak malo.

Za lastne potrebe? Kaj je že to? :zmeden2:

(odgovor članu india)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   delitev stroškov
21.4.2005 10:14:34   
kofetek2010
Midva pa se vsak drug mesec vzdržujeva :)- En mesec on plača vse račune, naslednji pa jaz. Enako je pri hrani in ostalih stvareh. Nimava nekega "skupnega" računa, pa tudi delitve na moje in tvoje nimava. Kadar je moj mesec za plačevanje in mi slučajno "zmanjka" mu pač rečem in mi da, naslednji mesec pa jaz njemu. Pa ne da bi morala prosit, sploh ne, ampak samo rečem in je, lahko bi tudi samo vzela, če že vzamem pač povem.;) Se pa fajn sliši, da mi je mož kupil to in ono :)-

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   delitev stroškov
21.4.2005 10:17:39   
Gina
Jaz pa mislim, da imajo ločen denar samo v družinah kjer
- ali so tako "mahnjeni" na denar, da ga ne morejo delit niti s tistim človekom, ki ga imajo kao najraje
- ali pa ne zaupajo svojemu partnerju, da ne bo ali preveč ali za "napačne reči" (tiste, ki drugemu ne pomenijo dosti) zapravil denar. (Če imaš denar skupen itak lahko zapravljaš za karkoli si želiš, ne da bi te drug zmerjal, samo moraš to pustiti tudi možu, oz. se moraš zmenit, za kaj varčuješ in koliko varčuješ. Če se pa bi že ločil, gre pa itak vse, kar je na katerikoli knjižici na pol, ne glede na to, da sta denar prej delila)

Meni se tak odnos med dvema zdi kot odnos med dvema cimroma (jaz bi takega imela s prijateljico, če bi skupaj živeli), ne pa med partnerjema.

No, zdaj me pa hitro napadite, ker si drznem tako mislit:)-:)-:)-

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   delitev stroškov
21.4.2005 10:23:10   
baguSka
Gina moj napad nate je: da se strinjam s tabo.;)

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   delitev stroškov
21.4.2005 10:30:21   
Anonimen
Tako je, krenamami, imaš prav, moramo že zdaj mislit na tiste čase, ko se bomo ločevale!

(odgovor članu india)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   delitev stroškov
21.4.2005 10:37:32   
Dadi
Midva imava skupen denar.Tako da se nič ne kregamo kdo bo kej plačal...

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   delitev stroškov
21.4.2005 10:37:52   
baguSka
Ja ja itak - jst že dons vsak dan razmišljam
kaj vse mu bom pobrala k bova šla narazn.:)-

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   delitev stroškov
21.4.2005 10:39:29   
mimamomi
:bravo:

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   delitev stroškov
21.4.2005 10:49:32   
Olivija
ker živiva pri mojih :bravo:, bo če bom jest pasja eden on lahko brez vsega ostal, kr naj dokaže kolk je vlagal.

Tega pa res upam, da ne bom zmožna, ker mu pa v tem primeru mislim izplačat, pa tud če bom morala kredit vzet.

LP

PS: pa tudi zemlja za bodočo hišo je moja, pridobljena pred IZS. Avto je pa on kupil že med IZS.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   delitev stroškov
21.4.2005 10:54:33   
Olivija
;)mislim, da definitivno spadam pod prvo alinejo, ona pa pod drugo - zaradi tega je pa pametno, da je ločeno.

sem pa težko prislužen denar (nočno delo za računalnikom) vložila v opremljanje dnevne sobe, tako da tko hudo spet ni.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   delitev stroškov
21.4.2005 11:01:19   
Olivija
tipkarska napaka: on meni ne zaupa glede denarja, kar čist štekam, ker imava pač različne interese.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   delitev stroškov
21.4.2005 11:15:20   
mimica
Vsaki mesec dava enako v skupno blagajno in iz nje trošiva za stroške, darila sorodnikom,... Ko načrtujeva vačji nakup dava tudi pol-pol. Denar, ki nama ostane pa vsak porabi po svoje. Takšen način sva izbrala, ker je on bolj nor na tehnične stvari, ki naenkrat stanejo več, jaz pa rada zapravljam manjše zneske, ampak dostkrat. Mislim, da ko imaš ves denar na kupu kaj hitro pride do prepira, če denarja zmanjka, pa si je on ali ona privoščila več kot je bilo potrebno. Tako trpi celo gospodinjstvo, pri nama pa trpi denarnica le od enega in drugi mu lahko posodi. Ne vem, ne predstavljam si, da ne bi imela svojega denarja s katerim lahko delam kaj hočem.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   delitev stroškov
21.4.2005 11:25:59   
Gina
Babu, midva imava denar skupen, pa vsak od naju lahko dela z denarjem, kar hoče. Meni moj še enkrat ni rekel, kaj pa si to kupila, niti jaz njemu. Imava pa res podobne interese.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   delitev stroškov
21.4.2005 11:57:30   
kalimero
No, Gina, jaz se s tvojo teorijo ne strinjam. Midva imava denar ločen. Nihče od naju ni mahnjen na denar. Zaupava si. Enostavno stvar funkcionira brez problema. In to, da imava račune ločene, ne pomeni moje-tvoje. On plača položnice, jaz hrano, tanka pač tisti, ki naleti na prazen tank. Sama imam že dva meseca srečo, da ne pridem na vrsto.:bravo: Pač tako pride. Nihče se ne obremenjuje. Obleke in frizerja si plača vsak zase, za otroke pač tisti, ki jih pelje po nakupih ali k frizerju. In če enemu zmanjka, pač da drugi.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   delitev stroškov
21.4.2005 11:59:18   
mimica
Ja, meni pa gredo lasje pokonci, ko si prinese domov tehnični pripomoček, ki ga nujno rabi ali pa srajco, ki zgleda enaka kot vse druge v njegovi omari :)-
Moram pa rečt, da večino denarja tako porabiva v skupne namene.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   delitev stroškov
21.4.2005 12:00:05   
zoya_
Midva imava vsak svoj račun in mava razdeljeno, da vsak nekaj plača in vsak enkrat da v trgovini. Če enmu prej zmanjka denarja, da pa drugi. Ni tiste stroge delitve vsak pol. Tudi jaz kdaj plačam za njegove otroke kakšne cunje ali pa kej, samo ne bom rekla zdej, da mi naj da nazaj. Vsak svoj račun, ampak najin denar.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   [Brisano sporočilo]
21.4.2005 12:14:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu india)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   delitev stroškov
21.4.2005 12:26:44   
Gina
Ja, kalimero, ampak vidva si očitno ne "polagata računov", torej imata vendarle denar skupen, si rekla:.. kdor pride na vrsto...se ne obremenjujeva s tem, kdo... Pa najbrž tudi šparata skupaj, se pravi, tudi če vsak na svojem računu, gre denar za skupne potrebe. Temu jaz ne rečem čisto ločen denar. Govorila sem o tistih, ki denar v sebi delijo na moj, tvoj, oz. preštejejo, koliko so zapravili na koncu meseca, pa plača vsak polovico, oz. vrne drugemu.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?