|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: mešani zakon
25.2.2009 11:43:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: benika


****, ne razburjaj se, ker se ne splača. Vevrca mora sama pri sebi pošlihtati zadeve in vzeti kako pomirjevalno sredstvo, da bo sploh lahko sposobna normalne komunikacije s sočlovekom.



hvala user posted image

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: mešani zakon
25.2.2009 11:43:40   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Vse ostalo o Islamu in pa kdo je musliman in kdo ne in kaj in kako....bla, bla,bla... ne mislim komentirat.
Kdor pozna sheriat ze ve kako in kaj...

se strinjam, tudi jaz bom nehala

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: mešani zakon
25.2.2009 11:44:45   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Hipoteticno si lahko musliman in krscen, lahko si krscen in obrezan.Hipoteticno je itak vse mozno... toda po pravilih pa tega ni.

Mlada mamica ti je zelela samo dopovedati, da se je treba pri veri odlocit ali si eno ali pa drugo pol pol ne obstaja saj v Islamu ne.

user posted image  hvala ker si razložila, sama nisem našla več besed, ker sem stokrat napisala isto in me še naprej ni "razumela"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: mešani zakon
25.2.2009 11:46:09   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: benika
****, ne razburjaj se, ker se ne splača. Vevrca mora sama pri sebi pošlihtati zadeve in vzeti kako pomirjevalno sredstvo, da bo sploh lahko sposobna normalne komunikacije s sočlovekom.

se strinjam user posted image

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: mešani zakon
25.2.2009 11:47:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA

IZVIRNO SPOROČILO: ****
Hipoteticno si lahko musliman in krscen, lahko si krscen in obrezan.Hipoteticno je itak vse mozno... toda po pravilih pa tega ni.

Mlada mamica ti je zelela samo dopovedati, da se je treba pri veri odlocit ali si eno ali pa drugo pol pol ne obstaja saj v Islamu ne.

user posted image  hvala ker si razložila, sama nisem našla več besed, ker sem stokrat napisala isto in me še naprej ni "razumela"


Ma saj men se zdi da so te bolj hecali kot nerazumeli user posted image  

(odgovor članu MLADAMAMICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: mešani zakon
25.2.2009 11:47:51   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: ****
IZVIRNO SPOROČILO: mika
NISEM MISLIA NA, POL ENO POL DRUGO. sorry, ne kričimuser posted image . Mislila sem predvsem na to, da če je otrok krščen in se kasneje  kot odrasel odloči za muslimansko vero.


O.k sam da ne kricis se ti...user posted image user posted image

Odebeljeno sem : JAZ. user posted image

torej nisi več krščanka? vzela si vse muslimansko in si muslimanka. o tem govorim, nemoreš se kar zmišljevat. bom se spreobrnila na muslimansko vero in še naprej hodila k maši user posted image  neki tazga sm hotla reč.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: mešani zakon
25.2.2009 11:48:36   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: mika


NISEM MISLIA NA, POL ENO POL DRUGO. sorry, ne kričimuser posted image . Mislila sem predvsem na to, da če je otrok krščen in se kasneje  kot odrasel odloči za muslimansko vero.





O.k sam da ne kricis se ti...user posted image user posted image

Odebeljeno sem : JAZ. user posted image


NO končno sem dobila odgovoruser posted image ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: mešani zakon
25.2.2009 11:50:35   
mary_lou
MLADA MAMICA si ti prava muslimanka? Glede na to da si v drugi temi napisala da vsako soboto spiješ kozarček vina?

_____________________________

Tai moj sonček sveti od 18.2.2008


Edina dilema če nič ne delaš je ta, da ne veš kdaj si gotov!

http://marylou.shrani.si

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: mešani zakon
25.2.2009 11:50:46   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA

IZVIRNO SPOROČILO: ****
Hipoteticno si lahko musliman in krscen, lahko si krscen in obrezan.Hipoteticno je itak vse mozno... toda po pravilih pa tega ni.

Mlada mamica ti je zelela samo dopovedati, da se je treba pri veri odlocit ali si eno ali pa drugo pol pol ne obstaja saj v Islamu ne.

user posted image  hvala ker si razložila, sama nisem našla več besed, ker sem stokrat napisala isto in me še naprej ni "razumela"


Ti mene nisi razumela, zdaj pa mislim, da se končno razumemouser posted image ...sicer sem pa jaz tud tako spraševala, kot da hočem polovičarstvo-sem šla še enkrat bratuser posted image

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: mešani zakon
25.2.2009 12:09:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA

IZVIRNO SPOROČILO: ****
IZVIRNO SPOROČILO: mika
NISEM MISLIA NA, POL ENO POL DRUGO. sorry, ne kričimuser posted image . Mislila sem predvsem na to, da če je otrok krščen in se kasneje  kot odrasel odloči za muslimansko vero.


O.k sam da ne kricis se ti...user posted image user posted image

Odebeljeno sem : JAZ. user posted image

torej nisi več krščanka? vzela si vse muslimansko in si muslimanka. o tem govorim, nemoreš se kar zmišljevat. bom se spreobrnila na muslimansko vero in še naprej hodila k maši user posted image  neki tazga sm hotla reč.


Jaz osebno sem muslimanka, toda na zalost sem Islam spoznala sele ko sem sla ze proti 30 letom. In ne morem zanikati in zanemariti od kje sem in kaksen je moj izvor, zato moram povedat, da sem slovenka in katoliske druzine in po katoliski veri imam vse zakramente ne samo krst, samo to zame danes ne pomeni nic. Ker v krst ne verjamem.

Ja to kar si opisala, da nekdo prestopi v Islam in hkrati se vedno prisostvuje katoliskim obredom je pa precej smesno ce ne celo noro in pravzaprav se mi zdi da nemogoce. Saj ce sprejme Islam vendar verjame v to in gre v to z srcem in pametjo.
Za nekaj se je treba odlocit v kaj bos verjel in cemu sledil. In nemogoce se mi zdi da v petek klanjas in verjames da je naprimer Jezus samo Bozji poslanec in je Bog eden in edini v nedeljo pa gres k masi in verjames da je Jezus Bog - Bozji sin in da je Bog tri v enem...

Mislim da se taki osebi rece da ni cisto pri pravi, al kako? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu MLADAMAMICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: mešani zakon
25.2.2009 12:14:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mary_lou

MLADA MAMICA si ti prava muslimanka? Glede na to da si v drugi temi napisala da vsako soboto spiješ kozarček vina?


To je pa zelo komplicirano vprasanje toda dokler verjame da je Bog eden in edini in je Mohamed njegov poslanec JE MUSLIMANKA.

(odgovor članu mary_lou)
  Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: mešani zakon
25.2.2009 12:55:14   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: mary_lou

MLADA MAMICA si ti prava muslimanka? Glede na to da si v drugi temi napisala da vsako soboto spiješ kozarček vina?


To je pa zelo komplicirano vprasanje toda dokler verjame da je Bog eden in edini in je Mohamed njegov poslanec JE MUSLIMANKA.


a Potem je po sheriatu alkohol dovoljen?


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: mešani zakon
25.2.2009 13:08:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: mary_lou

MLADA MAMICA si ti prava muslimanka? Glede na to da si v drugi temi napisala da vsako soboto spiješ kozarček vina?


To je pa zelo komplicirano vprasanje toda dokler verjame da je Bog eden in edini in je Mohamed njegov poslanec JE MUSLIMANKA.


a Potem je po sheriatu alkohol dovoljen?




Ne, ni dovoljen.

Vec o tem pa mal po "goglaj"...

Vem na kaj bos zapela...user posted image   Musliman po imenu in musliman ne grem v te vode...ker to musliman po imenu to so moje besede ne pa besede uradne islamske skupnosti.

Verjamem da poznas razliko med osebnim mnenjem in tistim drugim...


(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: mešani zakon
25.2.2009 14:14:54   
gita10
Takole obe najini družini so zelo verni. Moji so katoliki njegovi so muslimani. Ko sem spoznala snjegovega strica, ki je hodža je povedal takole: Zdaj sta poročena- v Islamu ni greh, da se musliman poroči z pripadnico druge vere samo da je verna- celo dejal mu je da naj me spodbuja da gojim vero v kateri sem odrasla in da naj spoštojem naše zakone ter da naj me ob nedeljah pospremi do  cerkev - ni mo rekel da naj pristvostuje pri maši ampak da me spodbuja- edini problem, ki je nastal je ta da jaz otroka vzgajam v katoliški veri ( seveda sva se to dogovorila midva) . Po njihovem naj bi se otroci vzgajali po očetovi v veri- ampak kot sem že rekla, da je zadnja moja ( levinja po horoskopu ) ima pač sin pravo katoliško ime, krščen je , hodi verounauku in z mano ob nedeljah v cerkev. 
Drugače pa se moj mož posti, praznujemo Bajram vedno v Bosni, vsako leto kupimo ****na, dvakrat pa smo bili ta čas v Sloveniji pa je bila vseeno baklava na mizi tako kot je bila potica za božič. ( edino pri alkoholu se jaz bolj držim njihove vire kot se je on - ampak ni sile )
Seveda v tem vzdušju otrok avtomatsko spoznava obe vere in ko sem začela to temo nikakor nisem imela v mislih razlik v veri ampak isključno razlike v mentaliteti ljudi, običajih - ne verskih.
Ker vera je položena dobesedno v zibko- in tisti otroci, ki verujejo, ki so v takšni družini odrasli pa naj bo Islam ali Krščanstvo bodo življenje gledali z drugačnimi očmi. Jaz nisem fanatik in pripravljena sem tudi na to, da ko bo odrasel da se lahko odloči za drugo vero ampak seveda bo potem moral istopiti iz Cerkve vsaj po mojem saj pri veri vsaj jaz mislim ni polovičarstva. Važno pa je da zakone pozna in da ga nobena od teh dveh ver ne uči krasti, ubijati...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: mešani zakon
25.2.2009 14:21:45   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: mary_lou
MLADA MAMICA si ti prava muslimanka? Glede na to da si v drugi temi napisala da vsako soboto spiješ kozarček vina?

Nisem, sej ne pravim da sem in ja v večih temah sem napisala da spijem kozarček, tudi v džamijo ne hodim, ampak kur`an sem pa prebrala

(odgovor članu mary_lou)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: mešani zakon
25.2.2009 14:24:52   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA

hočem ti reč, da je pravilno muslimanska barva bela, medtem ko pa je zeleno samo "rekla kazala" in sama sem glih tko mela zeleno za muslimansko barvo, dokler nisem prebrala kur`an-a, tko da ja, iz prve roke, bela barva je barva muslimanov. no, in ta tvoj kolega je "musliman v zrela leta", ne da bi vedel kaj islam zapoveduje.


Brez zamere ampak ta kolega je za mene osebno musliman samo po imenu. Oziroma se isce pa niti ne ve kaj isce...


Ja samo potem je njegova sestra tudi, ker sta oba čisto usekana na zeleno na "stara leta" ratala. Ker sta prepričana, da je zelena pač muslimanska barva. To je pa res čudno potem.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: mešani zakon
25.2.2009 14:27:22   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: mika
IZVIRNO SPOROČILO: ****
IZVIRNO SPOROČILO: mary_lou
MLADA MAMICA si ti prava muslimanka? Glede na to da si v drugi temi napisala da vsako soboto spiješ kozarček vina?

To je pa zelo komplicirano vprasanje toda dokler verjame da je Bog eden in edini in je Mohamed njegov poslanec JE MUSLIMANKA.

a Potem je po sheriatu alkohol dovoljen? 

ne ni dovoljen. pa zdej mam občutek da že delaš budalo iz mene. nikjer nisem napisala da sem "prava" muslimanka, tudi zavita nisem,... ampak mi je pa glupo, da se nekdo poroči s recimo slovencem, pa petdeset let nima pojma o islamu, pol pa istemu svojemu parnerju "uveljavlja" islam doma, ki pa sploh islam ni. no, sem zakomplicirala. rekla sem, da ta tip, ki je poročen z drugo narodnostjo potem pa kao hoče vse zeleno, ker je on "musliman". to zame ni musliman in ne pravim da sem jaz, prav tako grešim. ampak kot si sama rekla, je islam v meni. ps. greh gre iz ust in ne v usta

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: mešani zakon
25.2.2009 14:28:42   
Anonimen
gita10:

Vse kar ti je rekel njegov stric je res in prav je tako in res je za njih sedaj edini in velik problem pa to da ti otroka vzgajas v svojo vero.

Zato sem enkrat napisala, da se je treba te stvari pred poroko in predno pridejo otroci zmenit in dogovorit. Za muslimane je tako da gre vera po ocetu, muslimanka pa se tako ali tako poroci le z muslimanom.

Kako in kaj bo zdaj pri vas pa nimam idej, ker tvojega moza in njegovega imana ne poznam...

mislim pa si svoje, samo ne mislim tukaj pisat.


(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: mešani zakon
25.2.2009 14:33:42   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: gita10
edini problem, ki je nastal je ta da jaz otroka vzgajam v katoliški veri ( seveda sva se to dogovorila midva) . Po njihovem naj bi se otroci vzgajali po očetovi v veri- ampak kot sem že rekla, da je zadnja moja ( levinja po horoskopu ) ima pač sin pravo katoliško ime, krščen je , hodi verounauku in z mano ob nedeljah v cerkev. 
Drugače pa se moj mož posti, praznujemo Bajram vedno v Bosni, vsako leto kupimo ****na, dvakrat pa smo bili ta čas v Sloveniji pa je bila vseeno baklava na mizi tako kot je bila potica za božič. ( edino pri alkoholu se jaz bolj držim njihove vire kot se je on - ampak ni sile )
Seveda v tem vzdušju otrok avtomatsko spoznava obe vere in ko sem začela to temo nikakor nisem imela v mislih razlik v veri ampak isključno razlike v mentaliteti ljudi, običajih - ne verskih.

ok, no komment.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: mešani zakon
25.2.2009 14:35:59   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: ****
mislim pa si svoje, samo ne mislim tukaj pisat.

jaz tudi. sam res ne bom komentirala. ker če bi bila jaz dec - musliman, sigurno ne bi bilo tako, kot je zapisala ona. toliko spoštovanja do moža pa že imam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: mešani zakon
25.2.2009 14:38:19   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA
hočem ti reč, da je pravilno muslimanska barva bela, medtem ko pa je zeleno samo "rekla kazala" in sama sem glih tko mela zeleno za muslimansko barvo, dokler nisem prebrala kur`an-a, tko da ja, iz prve roke, bela barva je barva muslimanov. no, in ta tvoj kolega je "musliman v zrela leta", ne da bi vedel kaj islam zapoveduje.

Brez zamere ampak ta kolega je za mene osebno musliman samo po imenu. Oziroma se isce pa niti ne ve kaj isce...

Ja samo potem je njegova sestra tudi, ker sta oba čisto usekana na zeleno na "stara leta" ratala. Ker sta prepričana, da je zelena pač muslimanska barva. To je pa res čudno potem.

veš kaj jaz ne razumem? kje je bil prej? se je vrgu v "islam" da se očisti grehov. ma najbol na k... mi grejo taki, k so najprej skor ateisti, pol pa zagriženi verniki, brez pojma o pojmu. sam čula kazala. sicer pa to ni moja stvar

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: mešani zakon
25.2.2009 14:41:23   
gita10
Glej pri nas s tem nebo problemov, oziroma jih ni ker so pač tako sprejeli. In ko za Božič in veliko noč dobiva čestitke so naslovnjene na mene in na otroka. In pošlje jih skoraj vsa njegova družina ker tudi oni od naju dobijo čestitke za Bajram.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: mešani zakon
25.2.2009 14:46:21   
Anonimen
gita10:

Se pravi tvoj moz je musliman ti si katolik in vajini otroci bodo katoliki, sem prav razumela?

In tvoj moz musliman to sprejema?

Ne vem a naj se smejem al jokam...

Mi pa lahko naredis uslugo in ga vprasas:

Dragi, ena punca muslimanka te sprasuje ce se ti se vedno smatras za muslimana glede na to kako vzagajava najine otroke in ali se nic ne bojis Boga?

Pa mi povej kaj bo rekel.

Hvala

(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: mešani zakon
25.2.2009 14:46:52   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: gita10
Glej pri nas s tem nebo problemov, oziroma jih ni ker so pač tako sprejeli. In ko za Božič in veliko noč dobiva čestitke so naslovnjene na mene in na otroka. In pošlje jih skoraj vsa njegova družina ker tudi oni od naju dobijo čestitke za Bajram.

si prepričana? že ko je hotel da gresta samo na počitnice v bosno si nardila paniko, kaj pa če bo hotu tudi kej več?

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: mešani zakon
25.2.2009 14:49:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA

IZVIRNO SPOROČILO: ****
mislim pa si svoje, samo ne mislim tukaj pisat.

jaz tudi. sam res ne bom komentirala. ker če bi bila jaz dec - musliman, sigurno ne bi bilo tako, kot je zapisala ona. toliko spoštovanja do moža pa že imam.


Jah... kaj vse bi jaz napisala, pa se grizem v jezik...

(odgovor članu MLADAMAMICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?