|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: mešani zakon
25.2.2009 16:32:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Jaz sem zadovoljna, da si ti s svojim življenjem zadovoljna in ti verjamem da si, in temu ne oporekam, oporekam pa posploševanju tvojega zadovoljstva na celoten islamski svet.




IZVIRNO SPOROČILO: ****

Potem pa da spet ne obupas bom ze kar sedaj zakljucila, da ti prihranim ...obup.user posted image



Se strinjam. Tema ni namenjena najini diskusiji o pogledu na svet ampak problemom, ki jih ima Mika.



Ne Mika , gita je in tud iz te debate so bo kaj naucila...

In res bo bolje da ne smetiva prevec itak sva si ze veckrat povedali vse kar sva si imeli za povedat...

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: mešani zakon
25.2.2009 16:33:52   
bumerang
A nisi rekla, da boš nehala?

IZVIRNO SPOROČILO: ****
Se vedno trdim, da se vedno spotaknes ob mene kadar je debata o Islamu in da obcutim mrznjo do mene kot do pripadnice Islama in s tem delam zakljucek da " mrzis" Islam... jasno?
 
Ce temu ni tako, pa sama ves. jaz tako vidim in obcutim stvar in pika.

Jaz se nate sploh nisem obračala, ti si se zame zapela. Torej bi lahko tudi jaz zapisala, da me sovražiš, ker se s tabo ne strinjam.
In ponavljam še enkrat: Ne dovolim ti, da presojaš o tem, kako jaz svet čutim in vidim, in ne dovolim ti, da o meni pišeš, da kogarkoli sovražim, jasno?
 
Evo? Jaz sem ga uvedla? Po cem pa to sklepas? Halooo???
Po tem kar si ti napisala.

In koliko ljudi so ze ubili?? Ma daj se obesas na neke zadeve, ki v praksi sploh ne zivijo...
In to v Europi. Halo! Daj zbudi se pocasi no... Se v Egiptu se to ne prakticira...
Hvala bogu, da v Evropi niso. Če niso. Ker tega ne vem. Ne enega ne drugega.
Da to določilo obstaja, sama nisem niti vedela. Si me o tem poučila kar ti sama!
Če niso, to ni slučajno. Ravno zato, ker vera ne igra primarne vloge. Ne dvomim pa v to, da niso "ubili" koga v islamskih državah. Ubili v narekovajih, ubije se namreč lahko tudi kaj drugega kot telo!
 
Kako, kako? Se obešam na neke stvari, ki se v praksi ne živijo? Potem nisi prava muslimanka, če ne živiš tega, kar je zapisano v Koranu, a se ne ravno ti hvališ s tem in obsojaš vse tiste druge muslimane, ki se ne držijo po črki vsega, kar je zapisano? Zakaj potem Mikin mož (ali katerikoli pač) ne bi smel DOPUŠČATI (in ne soodločati) otrokom verske svobode?
 
Daj zbudi se pocasi no...
Oh, kakšen nivo. Kakšno spoštljivo naslavljanje in odnos!




_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: mešani zakon
25.2.2009 16:39:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

A nisi rekla, da boš nehala?

 
Evo? Jaz sem ga uvedla? Po cem pa to sklepas? Halooo???
Po tem kar si ti napisala.




Ker sem rekla da ti prihranim obup in da sem zakljucila bom tudi res zakljucila...

Samo tole zgoraj bi pa rada, da pojasnis.

Prosim, pojasni!

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: mešani zakon
25.2.2009 16:46:55   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Ne se zdaj ven vlect... dobro se ve kaj si mislila.
Jaz se nikjer ven ne vlečem. Stojim za tem, kar napišem. Če se ti tlačiš v moje povedi in ob tem počutiš užaljena, to ni moja nesramnost ampak tvoja avtoprojekcija.

Sej ne verjames sama sebi kaj pises a ne? Ja kaj pa je muslimanu tako hudega? V cem bi si pa moral premisliti?
Ja. Ne boš verjela. Verjamem in to popolnoma. Verjamem v svobodo vsakega človeka in to, da je nekdo apriori v nekaj prisiljen, doživljam kot prvovrstno nasilje.
A v čem bi si moral premisliti? V čemerkoli. Vsak ima pravico, da si premisli, in vsak ima pravico do možnosti, da si premisli.
 
A ga kdo slii da se drzi cesar koli?
Ja. Načela, ki se jih mora držati za ceno svojega življenja.

Sploh ne vem kaj tebe tok moti?
Motijo me krivice. Tudi take, ki se ne dogajajo meni.

In kako jaz kot muslimanka posegam v tvojo svobodno voljo? Ma dej se sama ne ves kaj bi rada...
A sedaj te moti ze tud ce se ne strinjam s tvojim razmisljanjem in je to poseg v tvojo osebno voljo, lepo te prosim no. Potem se sploh pogovarjat ne smem s tabo, ker stem krsim tvojo svobodno voljo...res adijo pamet.

Glej, ****, svet se ne vrti okoli tebe in okoli tvojega načina življenja. Ti nisi Islam in Islam je še vse kaj drugega kot to kar živiš ti.
Bi kvečjemu lahko jaz trdila isto - da zate drugi sploh ne smejo razmišljat in zapisati tistega, kar mislijo. Ker razmišljati ni potrebno, odgovore na vse že poznamo. So zapisani in kar je zapisano, je lepo in prav. In točno tako kot je zapisano.
Glede ostalih trditev v tem odstavku pa - nisi razumela tega, kar sem hotela zapisat. In ker tale debata, po moje, ne vodi nikamor, se mi tudi ne da ponavljat in razlagat.
 




_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: mešani zakon
25.2.2009 16:57:32   
Anonimen
Bumerang: Ne misli da ti nimam kaj za povedat.. na vse bi ti lahko repricirala toda sem ti povedala, da ne bom in ce jaz nekaj recem se tega tudi drzim.

Se vedno pa cakam tvoj odgovor.

Hvala.

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: mešani zakon
25.2.2009 17:02:25   
bumerang
Nisem jaz tista, ki je izpostavljala svoj obup nad drugimi, torej boš kvečjemu prihranila svoj obup in ne mojega (= ne projiciraj svojih potreb name).

Uvedla v smislu, da si ga ti iztrgala iz okolja, v katerem je bil rojen, in peljala drugam, kjer je način življenja ključno pogojen z vero.
In da ti prihranim - vem, da si napisala, da se je sam odločil in vse ostalo!
In če smo že pri tem, zdaj tiste klobase izpred mesecev ne bom iskala in brskala po njej, ampak skoraj stavila bi, da se fraza, ki mi jo očitaš, ne nanaša nate osebno ampak se začne z "Mati, ki..."!
Bi bilo pa mogoče fajn, da bi Gita našla tisto klobaso in prebrala vso debato glede na probleme, ki jih ima.


Gita, vrni se nazaj, tema je tvoja. user posted image


p. s. Sem pa vesela, da si se zapela name in da sem dojela najino relacijo. Ker sama iz tiste debate nisem izšla z zamerami, čeprav si bila velikokrat "tosta". Sem si prihranila razočaranja.


Kasneje:

IZVIRNO SPOROČILO: ****

Se vedno pa cakam tvoj odgovor.

Hvala.


Dovoliš? Sem ga še pisala.

< Sporočilo je popravil bumerang -- 25.2.2009 17:03:20 >


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: mešani zakon
25.2.2009 17:23:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Nisem jaz tista, ki je izpostavljala svoj obup nad drugimi, torej boš kvečjemu prihranila svoj obup in ne mojega (= ne projiciraj svojih potreb name).

Hvala ker si tako dobra in mislis name.

Uvedla v smislu, da si ga ti iztrgala iz okolja, v katerem je bil rojen, in peljala drugam, kjer je način življenja ključno pogojen z vero.
In da ti prihranim - vem, da si napisala, da se je sam odločil in vse ostalo!

Torej ce se je sam odlocil, zakaj trdis da sem ga jaz nekam odpeljala in iztrgala iz okolja? Pa ce ti bo kaj lazje pri srcu, sin se je za Islam odlocil ze v Sloveniji.

In če smo že pri tem, zdaj tiste klobase izpred mesecev ne bom iskala in brskala po njej, ampak skoraj stavila bi, da se fraza, ki mi jo očitaš, ne nanaša nate osebno ampak se začne z "Mati, ki..."!

Grem ti jaz poiskat ampak ti posljem na ZS, ker ne mislim smetiti.

Bi bilo pa mogoče fajn, da bi Gita našla tisto klobaso in prebrala vso debato glede na probleme, ki jih ima.


Gita, vrni se nazaj, tema je tvoja. user posted image


p. s. Sem pa vesela, da si se zapela name in da sem dojela najino relacijo. Ker sama iz tiste debate nisem izšla z zamerami, čeprav si bila velikokrat "tosta". Sem si prihranila razočaranja.

Nisem zapela nate, toda takrat so me nekatere tvoje besede naredile naravnost zalostno in to z otrokom, ki bi mi ga ce bi zivela v Italiji  morali vzeti, ker sem " nora" me je pa prav prizadelo...
 
Ob vsem skupaj sem si naredila nek vtis o tebi, morda je napacen morda ne ampak tako pac je.


Se tole dodajam, ce sem te danes jaz s cim uzalila se ti pa opravicujem. user posted image

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: mešani zakon
25.2.2009 17:31:15   
bumerang
Ob vsem edino tole:

IZVIRNO SPOROČILO:
Gita, vrni se nazaj, tema je tvoja. user posted image



_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: mešani zakon
25.2.2009 17:47:06   
gita10
Evo mene nazaj. saj ne vem kaj naj rečem. hvala bogu za mojega muslimana in da se o veri ne pogovarjamo doma, ker tole bi bilo pa kruto. Neglede na to, da sem poročena z muslimano in, da spoštujem vse vere nebi nikoli nikomer solila pameti kaj je prav in kaj ne. Mene moti odnos do žensk, ki jih imajo nekateri - v Bosni je cel kup primerov, ko je žena doma in uboga moža, mož odloča kakšen avto bodo kupili, mož odloča kako velika hiša, kam na dopust in podobno. Kot sem že v enem od prejšnih postov povedala imam svakinjo, ki je končala medicino pa sedi z otroci doma, življenje se ji vrti okoli moža in otrok. Jaz osebno obožujem oba dva ampak nista prioriteta v mojem življenju: Otrok bo čez par let odšel, mož pa lahko že jutri in kaj bo z mano - če ne bom imela svojega življenja. In ko svojo svakinjo vprašam zakaj živi tako reče da " tako čovjek želi i ja sam sretna da ga usrečim" in jaz seveda spustim slušalko da ne bi kaj preveč rekla.
Ko sem v začetku napisala da me moti njihova glasba "cigumigu" me moti in je nikoli ne bom pustila poslušati v naši hiši - tudi jaz v Bosni ne vrtim slovenske glasbe .
V svojem avtu pa naj posluša kar hoče otrok bo pa itak glasbeno izobražen pa upam, da mu kaj takega sploh všeč ne bo.

No kaj sem hotela povedati - moti me odnos moških do žensk in ne mi trdit da ženske niso v slabšem položaju- že itak se moramo trikrat več trudilti in delati da nas opazijo na delovnem mestu in potem če še mož tega ne vidi nevem kaj bi. Drugače pa sem ko sem spoznala Amirja prebrala prevod Kurana in so podobnosti z našim Svetim pismom zelo velike zato ne razumem vseh teh vojn glede ver. Stara zaveza - kuran veliko podobnosti.
Ne trdim da so vsi takšni -npr svakinja vse posluša moža medtem ko pa v Bosni absolutno tašča nosi hlače v hiši in ona razporeja denar, investicije...
In ko zagalami še jaz utihnem.

ja moža sem vprašala glede vere - pa je njegov odgovor bil, da je to naša stvar in da se stem ne misli več ukvarjati, da če me ni prepričal prej me verjetno tudi sedaj ne bo. Bomo pa celo noč delali na drugem otroku mogoče bo pa ta musliman.

Midva se imava zadnje dni zelo lepo in že dolgo nisva bila zaljubljena in nora en na drugega tako kot sva sedaj - prihaja pomlad zato mi je sadaj tako teško pisati o tem kar sem začela.

Moj mož je iz vasi, kjer živijo totalno drugače od nas. Otroci niso imeli takšne izobrazbe kot mi, ni poznal gledališča, opere, potovanja, to da se ena plača zapravlja za otroške dejavnosti, da ima ženska hišno pomočnico.... in to so problemi  o katerih sem želela govoriti ne pa o tem ali je moj otrok obrezan ali ni.







(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: mešani zakon
25.2.2009 18:08:02   
Anonimen
Samo to ti bom rekla:

Ne sodi vere po ljudeh...ampak ljudi po veri.

pa srecno, ker sem ze vse povedala kar sem imela za povedat.user posted image

(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: mešani zakon
25.2.2009 18:34:23   
gita10
**** sedaj sem šele prebrala celo tole klobaso, ker prej v službi tega nisem mogla. Ti si pravzaprav tista, ki si svojo vero zatajila šele zdaj razumem zakaj toliko zapenjaš v ta verska vprašanja zato, da sama sebi bolj verjameš da si se prav odločila. Ker v 6 letih nisem srečala muslimanke, ki bi tako goreče zagovarjala svojo vero in to da mora otrok bit vzgojen po očetu- to verjetno nobena ženska čisto ne verjame in sedaj si ti večja muslimanka kot tiste, ki so v tej veri celo življenje. Ali ne spoštuješ svojega bolj kot moževega? Oprosti za te besede samo jaz vem nekaj če človek ne spoštuje svojega ne more tujega- in tvoje je krščanstvo in ne Islam.   

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: mešani zakon
25.2.2009 18:53:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

**** sedaj sem šele prebrala celo tole klobaso, ker prej v službi tega nisem mogla. Ti si pravzaprav tista, ki si svojo vero zatajila šele zdaj razumem zakaj toliko zapenjaš v ta verska vprašanja zato, da sama sebi bolj verjameš da si se prav odločila. Ker v 6 letih nisem srečala muslimanke, ki bi tako goreče zagovarjala svojo vero in to da mora otrok bit vzgojen po očetu- to verjetno nobena ženska čisto ne verjame in sedaj si ti večja muslimanka kot tiste, ki so v tej veri celo življenje. Ali ne spoštuješ svojega bolj kot moževega? Oprosti za te besede samo jaz vem nekaj če človek ne spoštuje svojega ne more tujega- in tvoje je krščanstvo in ne Islam.   


Gita:

1. Nisem jaz zapela, ampak mlada mamica...kateri pa samo pritrdim, saj ima popolnoma prav.
2.Da sem se prav odlocila nisem nikdar niti za sekundo podvomila...
3. Pravila kako je s tem v islamu si ne zmisljujem jaz ampak je tako zapisano...
4. V Islamu sem se nasla predno sem spoznala moza. Najprej sem prestopila v Islam sele potem sem se porocila z muslimanom...
Se pravi je moje enako kot mozevo, vsaj kar se vere tice tako da spostujeva isto. kar se tice pa narodnosti pa moji otroci tocno vedo, da so pol slovenci in govorijo tekoce slovensko...Pa tvoj pozna Bosno? Zna tudi bosansko?
Ali je tvoja narodna pripadnost vec vredna od moza??
5. Ti temu lahko reces zatajiti jaz pa temu recem da sem se nasla...
6.Hvala za tvoje mnenje.




In nazadnje sem prav vesela da sem nasla tako goreco vernico in mi bos morda ti znala razlozit tole: ( ker to me je med drugim pripeljalo do Islama )
Saj kot zavedna in tako goreca katolicanka vendar ne bos imela tezav pri razlagi :



Izpoved vere: že leta iščem nekoga, ki bi mi to malce podrobneje razložil. V mislih imam razlago, ki bi bila razumljiva vsakemu, ne pa razne filozofske razlage, ki jih verjetno še tisti, ki jih podaja ne razume.
Naj nekdo razloži katoliško izpoved vere tako da bodo 5 letni otroci znali narediti obnovo.
Zanimivo je tudi, da ko v Sloveniji povprašam po veroizpovedi mi ljudje največkrat odgovorijo, da so katoliki. Potem pa ko povprašam če razumejo izpoved vere, moram marsi kateremu od njih najprej pojasnit kaj sploh to je. In če povprašam še naprej ali razume povedano ali še bolj natančno, ali razume to v kar naj bi verjel? Je odgovor vedno: Ne.
In ta odgovor pove dovolj.
Upam, da bos ti pripravljena malce pojasniti nekatere zadeve, že v naprej hvala.

No, to izpoved vere naj bi prvi zapisal Sv. Peter in se glasi:
»Verujem v enega Boga, Očeta vsemogočnega. Stvarnika nebes in Zemlje, vseh vidnih in nevidnih stvari. In v enega gospoda Jezusa Kristusa, edinorojenega sina Božjega; ki je iz Očeta rojen pred vsemi veki in je Bog od boga, luč od luči, pravi Bog od pravega Boga; rojen, ne ustvarjen, enega bistva z Očetom, in je po njem vse ustvarjeno; ki je zaradi nas ljudi in zaradi našega zveličanja prišel iz nebes. In se je utelesil po svetem Duhu iz Marije Device in postal človek. Bil je tudi križan za nas, pod Poncijem Pilatom je trpel in bil v grob položen. In tretji dan je od mrtvih vstal, po pričevanju pisma. In je šel v nebesa, sedi na desnici Očetovi. In bo spet prišel v slavi, sodit žive in mrtve; in Njegovemu kraljestvu ne bo konca. In v svetega Duha, Gospoda, ki oživlja; ki izhaja iz Očeta in Sina; ki ga z Očetom in Sinom molimo in slavimo; ki je govoril po prerokih. In v eno, sveto, katoliško in apostolsko Cerkev. Priznavam en krst v odpuščanje grehov. In pričakujem vstajenje od mrtvih in življenje v prihodnjem veku. Amen.«

Se pravi začne se: »Verujem v enega Boga, Očeta vsemogočnega. Stvarnika nebes in Zemlje, vseh vidnih in nevidnih stvari. In v enega gospoda Jezusa Kristusa, edinorojenega sina Božjega; ki je iz Očeta rojen pred vsemi veki in je Bog od boga... «

Najprej v prvem delu se trdi, da je Bog eden nakar pa v nadaljevanju sledi, da ima On sina in da je tudi on Bog, kakor njegov oče, saj je iz njega rojen??
Kaj je zdaj eden ali dva? Skratka skrajno kontradiktorno!


In še vedno sem pri besedah: »Verujem v enega Boga, Očeta vsemogočnega. Stvarnika nebes in Zemlje, vseh vidnih in nevidnih stvari.«

Kar pomeni, da priznavajo da je Bog vse ustvaril nato pa sledi:

»... in je po njem vse ustvarjeno.«

Se pravi je Jezus vse naredil in dokončal.

Torej na ta način potrjujejo, da je poleg Boga Stvarnika, še en stvarnik, kar je povsem nelogično. Kajti če je Bog Stvarnik vsega kar se vidi in česar se ne da videti bi bilo v to treba vsekakor všteti še Jezusa, saj spada v skupino tistega kar se da videti... ampak potem sledijo besede, da je Jezus stvarnik vsega in da on ni ustvarjen.
Res naj razume kdor zmore...
Kdo je potem ustvaril vse pred Jezusom , če je šele po njem vse ustvarjeno?
Kako to, da če je Bog ustvaril, vse vidno in ne vidno se pravi vse? Kaj zdaj vse ali vse razen Jezusa? Kajti on naj ne bi bil ustvarjen?

In samo razmisli o teh besedah: Jezus je bog, rojen in iz enega bistva z očetom... potem pa sledi, da se je spustil z neba in se je utelesil po svetem Duhu iz Marije Device in postal človek.

Se pravi ni ga poslal Bog ampak se je on sam..in pa predvsem bil je rojen se pravi telesen že v nebesih potem pa se spusti na Zemljo in se še enkrat utelesnjuje.
Res zelo zanimivo...he,he
Toda ni čudno to, da je on bistvo z očetom ali pa, da je telesen...ampak je čudno, da se je utelesilo nekaj, ki ni ne bit niti telo.. se pravi Bog sam.
Le zakaj bi Bog stvarnik in gospodar vsega sploh imela potrebo po ustvarjanju sina - človeka in ga utelešati v telo Marije?

Toda potem pa greš prebirat še Sveto pismo in glej ga zlomka tudi v Evangeliju sami sebi rušijo svojo ideologijo samo za primer:

Apd 17,24 -25

24 Bog, ki je ustvaril vesolje in vse, kar je v njem, on, ki je neba in zemlje gospodar, ne domuje v svetiščih, ki jih je zgradila človeška roka. 25 Njemu sploh ni potrebno, da bi mu stregle človeške roke, temveč sam vsem daje življenje in dihanje in vse.

 
Upam da mi bos razlozila katolisko izpoved vere tako kot jo bos razlozila svojemu otroku. Saj jo vendar moras razumeti, ker v to verjames in temu sledis. user posted image  

Hvala.

ps: sem , mal popravila, da je bolj razvidno.


(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: mešani zakon
25.2.2009 19:33:27   
gita10
Glej moj sin pozna Bosno - skoraj celo. Bil je v vseh večjih mestih in ve da je glavno mesto Sarajevo. Prav tako, da z babico in dedkom 2 x na teden govori bosansko po telefonu, tako da pozna svojo identiteto.
kar se pa vere tiče je tako. Mi verujemo v enega boga stvarnika nebes in zemlje, ki ima sina Jezusa, ki je zaradi nas prišel iz nebes in verujemo v njegovo mater Marijo. Jezus je sin od Boga in je poslanec naše vere kot pri vas Muhamed. ( tudi to moj sin ve ). Bog je utelesil preko Marije device svojega sina, da je alhko poslanec naše vere. In to je tako logično napisano, da sploh ni kaj filozofirat. Bog ne potrebuje ničesar- mi smo tisti, ki potrebujem. Jaz ne trdim da je moja vera prava vendar jo potrebujem. potrebujem vero v Boga , potrebujem vero v Jezusa in najbolj kot ženska potrebujem vero v Marijo. Da mi je lažje - pa naj obstaja Bog ali ne. Spomnim se, ko mi je umrl oče in mi je bilo najbolj hudo od žalosti se mi je srce trgalo in takrat mi je vera pomagala da sem z molitvijo prebrodla tiste teške čase-Ateisti plačajo psihiatre za to,  jaz imam molitev.
In nisem velika vernica verujem samo, da je nekaj kar je nad nami nad ljudmi, kar nas kaznuje- tudi to verjamem da  za svoje napake enkrat odgovarjaš, ne verjamem pa v duhovnike in v spoved. In priznam napake naše vere. Držim se pa 10 božjih zapovedi kolikor se morem in upam, da se jih bo tudi moj sin.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: mešani zakon
25.2.2009 21:30:31   
maca m
****, ti pa res znaš zakomplicirat.

Gita user posted image user posted image user posted image

Zelo lepo si to zapisala. Jaz verujem v Boga, sem cerkveno poročena in grem nekajkrat na leto k maši. K spovedi ne hodim, ker mi ni do tega, da bi župniku povedala, da včasih zakolnem ali pa izustim kakšno nedolžno laž. Drugih grehov nimam (ne ubijam, ne kradem, spoštujem očeta in mater....). Vsak večer pa zmolim sveti angel varuh moj....za mojo družino.
To je meni dovolj in res je kot pravi gita, da mi potrebujemo Boga. Tudi jaz se v trenutkih obupa obrnem k njemu in verjamem, da mi pomaga.




_____________________________

V sanjah in ljubezni ni nič nemogoče.
(J.Arony)

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: mešani zakon
25.2.2009 22:23:57   
maca m
Še nekaj bi vprašala ****....
Razumem ženske, ki se rodijo s to vero, da nosijo ruto. Kako to, da si se ti odločila, da jo boš nosila? Jo moraš nosit ali je to tvoja svobodna odločitev? Brala sem, da jo imaš tudi, ko prideš v Slovenijo.

Se opravičujem za smetenje teme, ampak to me pa res zanima.


_____________________________

V sanjah in ljubezni ni nič nemogoče.
(J.Arony)

(odgovor članu maca m)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: mešani zakon
25.2.2009 22:37:43   
gita10
Ja to pa mene tudi, ker od moža sestrične,mama, sestra so vse zelo verne. 5 krat na dan klanjajo , ni važno kje so one so bodo odmaknile in šle klanjat , nejejo svinjine, ne pijejo alkohola  vse kar morajo samo oblečeno so pa čisto po evropsko oziroma še krajše. Edino ko je ramazan in gredo v đžamijo takrat se pokrijejo - tudi jaz se ko grem v đamijo.

(odgovor članu maca m)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: mešani zakon
25.2.2009 23:08:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

Glej moj sin pozna Bosno - skoraj celo. Bil je v vseh večjih mestih in ve da je glavno mesto Sarajevo. Prav tako, da z babico in dedkom 2 x na teden govori bosansko po telefonu, tako da pozna svojo identiteto.

Lepo.

kar se pa vere tiče je tako. Mi verujemo v enega boga stvarnika nebes in zemlje, ki ima sina Jezusa, ki je zaradi nas prišel iz nebes in verujemo v njegovo mater Marijo. Jezus je sin od Boga in je poslanec naše vere kot pri vas Muhamed. ( tudi to moj sin ve ). Bog je utelesil preko Marije device svojega sina, da je alhko poslanec naše vere. In to je tako logično napisano, da sploh ni kaj filozofirat.

S tem nisi prav nic razlozila zgoraj zapisanega in zgoraj postavljenih vprasanj?
Razlozi mi zgoraj postavljena vprasanja saj so iz tvoje izpovedi vere in v to ti verjames.
 
Nadalje Jezus za vas ni samo poslanec ampak je Bozji sin in Bog. Zalostno da ne ves v kaj verjames ?!
 
Nadalje vse kar si zgoraj zapisala je tocno to v kar verjamemo muslimani in ne vi katoliki. Kajti muslimani verjamemo v Jezusa kod Bozjega poslanca med tem ko vi katoliki verjamete vanj kot v Boga in Bozjega sina.Muslimani verjamemo da je Marija njegova mati in ga je brezmadezno rodila ter je ena izmed 4 najboljsih zensk kar jih je kadarkoli zivelo in jih bo zivelo, vi katoliki pa verjamete da je Bozja mati. Se pravi mama od Boga.
 
A ni zalostno da se tako trudis bit katolik pa niti tega v kaj verjames ne ves ( vsaj dokazano po zgornjem zapisu ) in niti ne znas razloziti. Res zalostno.user posted image
 
Bog ne potrebuje ničesar- mi smo tisti, ki potrebujem. Jaz ne trdim da je moja vera prava vendar jo potrebujem.

Jaz pa trdim , da moja je. Evo  za spremembo od  ki, niti v svojo vero nisi sigurna in potem se najdes in ocitas nekaj meni , da se rabim dokazovati in iskati opravicila...user posted image

potrebujem vero v Boga , potrebujem vero v Jezusa in najbolj kot ženska potrebujem vero v Marijo. Da mi je lažje - pa naj obstaja Bog ali ne.

Tudi jaz verjamem v Boga in Jezusa in Marijo in Mohameda ( Arabci namrec pisejo Mohamed z o ne z u kot Bosanci) pa ne zato ker to potrebujem. Ampak zato ker vem, da je tako prav.

Spomnim se, ko mi je umrl oče in mi je bilo najbolj hudo od žalosti se mi je srce trgalo in takrat mi je vera pomagala da sem z molitvijo prebrodla tiste teške čase-Ateisti plačajo psihiatre za to,  jaz imam molitev.

Boga se je treba spomniti vsak dan in to veckrat ne samo takrat ko nam je hudo. In lepo, da se zavedas , da ti samo Bog lahko pomaga in se nanj obracas v tezkih momentih s prosnjami... probaj se ga spomnit se takrat ko ti je lepo.


In nisem velika vernica verujem samo, da je nekaj kar je nad nami nad ljudmi, kar nas kaznuje- tudi to verjamem da  za svoje napake enkrat odgovarjaš, ne verjamem pa v duhovnike in v spoved.

Spet razen spovedi ne vem ali si muslimanka ali si katolik? Katoliki namrec verjamejo, da je Jezus za njih trpel in bil krizan...in s tem prevzel grehe ljudi nase...
 
Med tem ko muslimani verjamemo v kazen in da za svoje napake odgovarjamo.

In verjames v duhovnike in spoved? O.k.... seveda ze razumem. seveda duhovniki so en tak lep zgled ce spustimo tistih nekaj pedofilov... oni lepo zivijo v pomankanju in skromno ter sirijo Jezusov nauk tako z dejanji kot z besedam, ja vrajt he,he... Vatikan pa ves v zlatu, Slovenski gozdovi, gradovi celo edini otok ki ga imamo v njihovi lasti, tam na drugi strani pa slovenska raja, ki se nekateri pa zelo verni komaj prezivljajo...
Ja v duhovnike in Cerkev kot institucijo pa res z lahkoto verjame clovek...user posted image
 
Spoved? Ja zakaj jo pa rabis? A nisi rekla da verjames v Boga? A mislis da te Bog ne slisi in rabis posrednika al kaj? Zkaj ze spoved?
In kje jo je pa Jezus zapovedal? Kje je Jezus govoril o spovedi?
 
A tole :
 
 "Katerim grehe odpustite, so jim odpuščeni; katerim jih zadržite, so jim zadržani." (Jan22,23)
 
A to je lahko teoloski temelj za sveto spoved. Ja, res je naj verjame kdor mora.
Se dobro da se odpustki ne placajo vec.user posted image user posted image



In priznam napake naše vere.

Se pravi da sama trdis da ima katoliska vera napake pa vseeno vtrajas in se je oklepsa in si celo upas ocitati nekomu drugemu to je v tem primeru meni , ki sem nasla nekaj kar nima lukenj, kar je brez napak in kar je simpl in enostavno za verjet in ne rabim dvomit da sem svojo vero zatajila?? Halooo?

Držim se pa 10 božjih zapovedi kolikor se morem in upam, da se jih bo tudi moj sin.

Ja lepo saj se jih tud sosedov Janez, ki sploh veren ni. Ker 10 Bozjih zapovedi v bisvu ni nic drugega kot osnova nekega moralnega cloveka. Zato da zivis tako kot pravi 10 Bozjih zapovedi ne rabis cerkve , ampak dobre starse , ki te naucijo biti posten in moralen.





Evo tko... zdaj pa razmisljaj, kako dobro poznas svojo vero in v kaj verjames. Pa se vedno mi lahko razlozis katolisko izpoved vere in odgovoris na vprasanja , ki sem jih zgoraj zapisala??
 
A ti jaz Islamsko izpoved vere razlozim? Peace of cake:
 
Ni ga Boga razen Boga in Mohamed je njegov poslanec.
 
Blazno tezko za razumet a ne??user posted image



(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: mešani zakon
25.2.2009 23:16:21   
Tanja55

Ok ****, tole je cist iz konteksta tele teme in se opravicujem za smetenje ampak hej, ceprav je ze pozno in sem blazno utrujena, bom skusala tole odgovorit. Ce se kaj ne bo jasno pa lahko obrazlozim v naslednjih dneh, ce bom znala seveda. Nicejsko-carigrajska veroizpoved gre takole:

Verujem v enega Boga
Očeta vsemogočnega,
Stvarnika nebes in zemlje,
vseh vidnih in nevidnih stvari.

In v enega gospoda Jezusa Kristusa,
edinorojenega Sina Božjega,
ki je iz Očeta rojen pred vsemi veki
in je Bog od Boga, luč od luči, pravi Bog od pravega Boga,
rojen, ne ustvarjen, enega bistva z Očetom,
in je po njem vse ustvarjeno,
ki je zaradi nas ljudi in zaradi našega zveličanja
prišel iz nebes.
In se je utelesil po Svetem Duhu
iz Marije Device in postal človek.
Bil je tudi križan za nas, pod Poncijem Pilatom je trpel
in bil v grob položen.
In tretji dan je od mrtvih vstal, po pričevanju Pisma.
In je šel v nebesa, sedi na desnici Očetovi.
In bo spet prišel v slavi,
sodit žive in mrtve,
in Njegovemu kraljestvu ne bo konca.

In v svetega Duha, Gospoda, ki oživlja;
ki izhaja iz Očeta in Sina,
ki ga z Očetom in Sinom molimo in slavimo;
ki je govoril po prerokih.

In v eno, sveto, katoliško in apostolsko Cerkev.
Priznavam en krst v odpuščanje grehov.
In pričakujem vstajenje (od) mrtvih
in življenje v prihodnjem veku.

Amen.
Najprej tole: Sv. Peter ni napisal veroizpovedi. Ce si mislila sv. Pavel potem morda si mislila na stevilna pisma, ki jih je pisal posameznim krscanskim skupnostim na Vzhodu. Ampak tudi sv. Pavel, ceprav je velikokrat razumljen kot zacetnik Cerkve (namenoma pisem z veliko zacetnico) ni napisal veroizpovedi. V taksni obliki, kot jo izrekamo kristjani danes je bila izoblikovana in potrjena na koncilu v Niceji leta 325 in se zato imenuje nicejsko-carigrajska veroizpoved. Leta 431 so jo na koncilu v Efezu ponovno potrdili kot edino veljavno obliko veroizpovedi in dolocili, da se je ne sme vec spreminjati.
 
Problem, zakaj je bilo tako, je prav v tej obliki ki tebe moti oziroma ti je sporen. Imenuje se Filioque in sicer da vse izhaja iz Oceta IN Sina in da je Jezus Kristus v dveh oblikah, hkrati bog in clovek. Zato kristjani verjamemo v trojno naravo Boga oz. sveto Trojico, torej Oceta, Sina in Sv. Duha. Bog je troedini, torej v treh oblikah, a hkrati en Bog. Skozi stoletja so se stevilni burno sprasevali kako je to mogoce in si skusali to razlagati s tremi oblikami (slikanje Oceta kot starca, sina kot mladega moskega, Duha kot goloba). Verjemi kar hoces, ampak razlaga je pac taksna, da je Oce ustvari ves svet in vse kar je po njem ustvarjeno ... torej vse kar je okrog nas. Jezus pa je ni ustvarjen ampak rojen:
edinorojenega Sina Božjega,
ki je iz Očeta rojen
utelesen in rojen po Mariji (devici, ker je brezmadezna, ker je rodila brez greha...in ne kot ljudje dojemajo direktno, da je devica in potem kako naj rodi...itd.). Svetem Duhu iz Marije Device in postal človek. Da je do taksnega spocetja lahko prislo je moralo priti do delovanja Sv. Duha in zato je tukaj Bog prisoten se v tretji obliki. On je tisti, ki ozivlja in verjamemo, da je Biblija napisana po navdihnjenju sv. Duha, torej preko prerokov je deloval Bog v obliki sv. Duha. Torej, ne Jezus ni bil telesen v nebesih ampak se je utelesil kot bog v cloveski podobi, torej prav to kar je motilo ze toliko ljudi in ce bi prevladala Arijanska veroizpoved potem bi ne bilo tega dela Filioque in ne bi bil Jezus Kristus hkrati bog in clovek. Taksno obliko veroizpovedi (verujejo, da je Jezus Kristus v trenutku smrti clovek, ne pa Bog in zavracajo Devico Marijo kot Teotokos, torej Bogorodico ce hoces, ali mater Bozjo) imajo se vedno Nestorijanci, ki so se po preganjanju v 5. stoletju naselili na podrocju danasnjega Irana.

Zakaj je utelesenje tako kljucno za dojemanje krscanstva? Razlog je v tem, da ce ni utelesenja potem smrt na krizu nima cene. Je brezpredmetna in ne prinasa nobenega odresenja, ker ce je bil Jezus clovek potem ni resitve za nas, ni odresenja.  Potem takem je tudi vprasanje celotnega delovanja Jezusa vprasljivo. In prav to je tisto, ****, kar so vsi muslimanski polemiki skozi stoletja trdili: namrec da je krscanstvo napacno, ker je Jezus samo clovek ne pa bog, in je prerok, tako kot so bili pred njim ze mnogi. Je predzadnji prerok, pred Mohamedom in za njim ni nobenega preroka vec. Ker je zgodovina dopolnjena in je oznanjenje koncano. Razlika je samo ta, da se za krscanstvo to oznanenje konca ze z Jezusom (zato je govora o dopolnitvi...skozi srednji vek se je celo oblikovala cela tradicija vzporejanja stare in nove zaveze t. i. concordantia veteris et novi testamenti = Eva iz stare zaveze je npr. predispozicija Marije v novi zavezi, torej prva je storila greh, druga ga je  s svojim delovanjem odkupila, ce hoces no, ta izraz je mal cuden ampak zdele se mi ne da nic drugega potuhtat). No, sej Judje bi pa lahko spet svoje udrihali in rekli, da ne eni ne drugi nimamo prav, ker  Mesija se pride in odresitve se ni, dopolnitve pa tudi ni.
 
Torej, jaz zase pravim, da molim k istemu bogu kot drugi, verjamem, da je en sam Bog, ampak ljudje ga dojemamo skozi razlicne prizme. Za ene ima sest nog in devet rok (kar poglej kaksnega Visnuja ali pa Krisno ali pa Ganesha, ki ima slonji nos), za ene se razkriva v treh oblikah hkrati, za druge je nesnoven in neviden. Dejstvo je, da vsi verjamemo v neko presezno metafizicno enoto, ki nam (morda/med drugim) pomaga osmisljati nase lastno zivljenje. Resnicno pa ne razumem, zakaj je treba zagovarjati eno v nasprotju z drugim. Kakrsna ze oblika Boga, tudi ce je konstrukt cloveskega misljenja, je Bog vedno nekaj pozitivnega. Ne razumem, zakaj bi kdaj koli zelel, da bi se ljudje v njegovem imenu prerekali ali pobijali. To ni vec delovanje Boga ampak cloveskega ega. 
 
ne vem-- upam, da je moj odgovor vsaj malo osvetlil stvari.

(odgovor članu maca m)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: mešani zakon
25.2.2009 23:19:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: maca m

Še nekaj bi vprašala ****....
Razumem ženske, ki se rodijo s to vero, da nosijo ruto. Kako to, da si se ti odločila, da jo boš nosila? Jo moraš nosit ali je to tvoja svobodna odločitev? Brala sem, da jo imaš tudi, ko prideš v Slovenijo.

Se opravičujem za smetenje teme, ampak to me pa res zanima.



Meni se ni treba nic opravicevat user posted image

Vsaka zenska muslimnka nosi ruto po svoji lastni volji. Nosimo jo zato ker je to del Islama, tako kot molitev ali pa post...

Vse delas po lastni volji in za svoja dejanja bos nagrajen ali pa kaznovan...

pa se mal dalsa razlaga ; klik

A lahko jaz vprasam, zakaj so pa nase stare mame nosile krila do tal pa dolge rokave in pa ruto?

Zakaj pa nune nosijo ruto?

Drugace pa saj ni samo ruta del Islamskega nacina oblacenja...Ruta je samo del celote... in pa tudi za moske so pravila, da ne bi spet o tem kako smo samo zenske na tapeti.user posted image


(odgovor članu maca m)
  Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: mešani zakon
25.2.2009 23:25:11   
Anonimen
Tanja55 jaz vem da ti obvladas user posted image  Saj to je tvoj studij vendar..toda jaz bi samo rada razlago veroizpovedi, ki jo bo razumel 5 letnik in neko logicno razlago na moja vprasanja ne pa filozofije.user posted image

In logicno je da bi mi moral to znat razlozit vsak katolik, saj vsako nedeljo pri masi izgovarja verjamem....bla, bla, bla..


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: mešani zakon
25.2.2009 23:30:44   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: maca m

Še nekaj bi vprašala ****....
Razumem ženske, ki se rodijo s to vero, da nosijo ruto. Kako to, da si se ti odločila, da jo boš nosila? Jo moraš nosit ali je to tvoja svobodna odločitev? Brala sem, da jo imaš tudi, ko prideš v Slovenijo.

Se opravičujem za smetenje teme, ampak to me pa res zanima.



Se na tole moram odgovorit. Moja babica tud nosi ruto, ej hej pa ni muslimaka. Joj nekaj bo narobe z njo verjetno, ker se cist sama zavestno odeva v ruto.user posted image user posted image  Jst se tud odenem v ruto, ko piha... a ti pa krono nosis al kako? al pa smucarsko kapo?? mogoc je pa to enemu busmanu iz Papue Nove Gvineje  ful cudno in bo rekel, joj a ves uni tam pod Alpami pa ene cudne kape nosijo...Pred kaksnimi 100 leti so vse nase prababice v Sloveniji nosile ruto, kar kaksnega Miska Kranjca al pa Voracna beri...bi ti citirala kaksen odlomek pa ga ne morem trenutno...je pac bila del izrocila, tko kot pri damah klobuk. In kaj zdaj?

Pa ne nosijo rut samo tiste, ki se rodijo s to vero!! maricka nazaj, Z vero se NE RODIS...ce ze, se rodis V vero (oz. veroizpoved, verovanje), ne pa Z njo...ker je ne drzis za roko ali pac?


(odgovor članu maca m)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: mešani zakon
25.2.2009 23:45:35   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Tanja55 jaz vem da ti obvladas user posted image  Saj to je tvoj studij vendar..toda jaz bi samo rada razlago veroizpovedi, ki jo bo razumel 5 letnik in neko logicno razlago na moja vprasanja ne pa filozofije.user posted image

In logicno je da bi mi moral to znat razlozit vsak katolik, saj vsako nedeljo pri masi izgovarja verjamem....bla, bla, bla..




hja, ves kaj ti bom rekla user posted image user posted image  5 letnik se ne bo spraseval o trojni naravi Boga, njemu bo cist logicno da je troedini, tko kot je Visnu cist logicen enemu Indijcku pri 5 letih. Sej ce beres Malega princa lepo vidis, da to kar odrasli vidimo kot klobuk, mali princ z ocmi otroka vidi boo, ki je pojedla slona user posted image user posted image  
 
mal tezko je preprosto razlozit nekaj o cemer so se ljudje prerekali 2000 let (in se se vedno prerekajo). Lahko samo posplosis in reces Bog je troedini, Oce, Sin in Sv. Duh; utelesen po Sinu in navdahnjen od Sv. Duha. Ampak se vedno en Bog.  In pol mas nekaj podobnega kot Ni ga Boga razen Boga in Mohamed je njegov poslanec.
 
A ves kregamo se samo zato, ker ne moremo razumet, da bi lahko vsi verjeli v istega ENEGA Boga. Jst pa vseeno mislim, da je to to...prav en je za vse nas, razumemo ga pa drugace. To pa ne vem zakaj bi bilo tako napacno...ceprav zdej bodo pa udrihali po meni kolk nisem prava kristjanka. No ja, jst sem ekumenska kristjankauser posted image user posted image  sej ves, vedno za spravouser posted image .
 
 


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: mešani zakon
25.2.2009 23:49:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55



Najprej tole: Sv. Peter ni napisal veroizpovedi. Ce si mislila sv. Pavel potem morda si mislila na stevilna pisma, ki jih je pisal posameznim krscanskim skupnostim na Vzhodu. Ampak tudi sv. Pavel, ceprav je velikokrat razumljen kot zacetnik Cerkve (namenoma pisem z veliko zacetnico) ni napisal veroizpovedi. V taksni obliki, kot jo izrekamo kristjani danes je bila izoblikovana in potrjena na koncilu v Niceji leta 325 in se zato imenuje nicejsko-carigrajska veroizpoved. Leta 431 so jo na koncilu v Efezu ponovno potrdili kot edino veljavno obliko veroizpovedi in dolocili, da se je ne sme vec spreminjati.
 
Tega nisem vedela. Hvala za info. pri verouku so nas namrec ucili da naj bi bil Pavel ali Peter...
Je pa ta podatek se tok slabsi se pravi da nima nobene veze z Jezusom. Zelim povedat da Pavel in Peter sta bila vsaj njegova ucenca...
Torej to v kar katolik verjame je nekaj kar se je nekaj farov 325 let po Jezusu dogovorilo, da se bo v to verovalo. Tud uredu.

Problem, zakaj je bilo tako, je prav v tej obliki ki tebe moti oziroma ti je sporen. Imenuje se Filioque in sicer da vse izhaja iz Oceta IN Sina in da je Jezus Kristus v dveh oblikah, hkrati bog in clovek. Zato kristjani verjamemo v trojno naravo Boga oz. sveto Trojico, torej Oceta, Sina in Sv. Duha. Bog je troedini, torej v treh oblikah, a hkrati en Bog.

Se pravi vse izhaja iz Boga in Jezusa? Se pravi je Jezus ze od nekdaj?
Se pravi Jezus je clovek in Bog? A potem je Bog sam sebe poslal, da se je rodil ali pa imate dva Boga? Se pravi da potem ne verjamete v enega Boga kot zacnete veroizpoved al kaj?
 
In tole odebeljeno mislis da ljudje razumejo? In pa predvsem verjamejo. Al je tri v enem al je pa eden.In kaj sploh je sveti duh?
 
Jaz verjamem da ga ni Boga razen Boga in pika konec kompliciranja, ki ga itak normalen clovek ne more dojet.
 
...je Bog vedno nekaj pozitivnega. Ne razumem, zakaj bi kdaj koli zelel, da bi se ljudje v njegovem imenu prerekali ali pobijali. To ni vec delovanje Boga ampak cloveskega ega. 



Se pa strinjam, da vsi molimo k istemu Bogu in pa da ste nam katoliki po  veri najblizji. In da je Bog vedno nekaj pozitivnega, kar je slabega je iz nas ljudi, ker to je tudi point osebne lastne volje in od tu tudi vojne...

Samo kot poznavalka pa lahko tudi poves koliko ljudi je skozi stoletja pomrlo pod zastavo z krizem in koliko pod zastavo z polmesecem?

(odgovor članu Tanja55)
  Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: mešani zakon
25.2.2009 23:55:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55


Se na tole moram odgovorit. Moja babica tud nosi ruto, ej hej pa ni muslimaka. Joj nekaj bo narobe z njo verjetno, ker se cist sama zavestno odeva v ruto.user posted image user posted image  Jst se tud odenem v ruto, ko piha... a ti pa krono nosis al kako? al pa smucarsko kapo?? mogoc je pa to enemu busmanu iz Papue Nove Gvineje  ful cudno in bo rekel, joj a ves uni tam pod Alpami pa ene cudne kape nosijo...Pred kaksnimi 100 leti so vse nase prababice v Sloveniji nosile ruto, kar kaksnega Miska Kranjca al pa Voracna beri...bi ti citirala kaksen odlomek pa ga ne morem trenutno...je pac bila del izrocila, tko kot pri damah klobuk. In kaj zdaj?

Pa ne nosijo rut samo tiste, ki se rodijo s to vero!! maricka nazaj, Z vero se NE RODIS...ce ze, se rodis V vero (oz. veroizpoved, verovanje), ne pa Z njo...ker je ne drzis za roko ali pac?





Tanja55, Zelo dobro si tole napisala.user posted image

(odgovor članu Tanja55)
  Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: mešani zakon
26.2.2009 0:02:44   
tweed
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Samo kot poznavalka pa lahko tudi poves koliko ljudi je skozi stoletja pomrlo pod zastavo z krizem in koliko pod zastavo z polmesecem?


Kot okvirni poznavalec bom rekel, da pod obema zastavama mnogo preveč...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?