|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: nuhalna svetlina
17.3.2009 17:50:36   
aprilčica07
o pegi1: lepo, da si se javila na raportuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image saj veš kako je, smo v podobnem sra.... pa mi ni vseeno za nobeno od nas tle gori......

a ti misliš, da bi nas že lahko klicali? jst še kr nekam mirno diham glede telefona, bom naslednji teden bolj panična, seveda če me ta teden res že kdo ne pokliče... kar pa ne bi blo dobro, a ne?user posted image user posted image user posted image user posted image  


_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: nuhalna svetlina
17.3.2009 23:11:24   
sabina84
Ja jz sm sm pa bla tak pogumna da sm klicala pa težila,14 dan je biu kao petek nč,čez vikend itak nč ne zveš,pol pa od pon. do čet.vsak dan po 14.uri sm jih matretirala,tk da se 3 dan sploh nisem rabla predstavlat so mi že kr rekl ni še,res pa je da če ste bol občutljive na arogantnost pol ne klicat ker une v lab.so tak čudne,pa arogantne da adijo sam mene to ne moti se mi prav je... kolk dela majo itd.,če je ne pač bo 1x da,in je blo 21 dan.
Jz sm pač klicala pa ni mi žal,čeprav te trese ko zvoni telpa ko se ti oglasi.... Vglavnem vse bo ok,vem men je lahk rečt,ampak bo kmal konec tega stiskanja pa nespanja. Kaj še 1 tedn mate? Nekatere pa še čaka... DRŽIM PESTI.

Pa pa

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: nuhalna svetlina
19.3.2009 14:26:49   
aprilčica07
sabina84: dobra si, da si upala klicat.. jst tega nisem sposobna narest.. sicer ni še 14 dni, bo jutri, ampak jst bom čakala na kuverte, ali pa me bojo kr oni klicali (upam, da ne)..

pegi1; mina2009: kako se držita?

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu sabina84)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: nuhalna svetlina
19.3.2009 19:02:29   
pegi1
nic novega, razen to, da so se moje slabosti s tem tednom koncno nehaleuser posted image  in zdej s pa reeeeeees zelim, da bi bilo vse ok, ker od zdej naprej bo pa nosecnost lepauser posted image

sicer pa danes sem naredila se eno crtico - stejem dneve, ko me ne poklicejo. drug teden bo stala, pomoje bom zivcna razvalinauser posted image
danes sem bila pri osebnem zdravniku, sem sla po bolnisko za tisti teden ko sem bila doma zaradi biopsijehr in sem vprasala zdravnico, v primeu, ce bo slucaaaaaaaaaajno kaj narobe, ce lahko pridem po bolnisko drug teden, pa je rekla absolutno da, no hvala bogu, da razume.

uglavnem punce drzte se.... se malo.

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: nuhalna svetlina
19.3.2009 21:53:56   
aprilčica07
pegi 1: ja, tako to je z živčki... zgleda, da smo vse prbližno glih.. danes zjutraj takoj po 8 mi je zazvonil mobitel... me je skoraj kap zadela, ko sem čula, da mi zvoni... HB je bla ena prijateljica, ki je nekaj rabla, če ne me sploh ne kličejo na gsm, ker vejo za situacijo... uffa, še kr nekaj dnevov je pred mano/nami in zase vem, da bom kr težko dihala...ampak po drugi strani smo z vsakim dnem bliže cilju.... :):):) super, da ti osebna zdravnica nič ne komplicira, jst sem takrat nagazila na enga čudaka, da me je kr delat hotel poslat.. no, zdaj imam pa uni papir od svoje ginekologinje in mi pač nima kaj, sicer je pa tudi res, da je zdaj pršla delat moja ta prava dohtarca in mislim, da ne bi/bo problemov, če bom kaj rabla dodatno:)

drži se in se beremo.


_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: nuhalna svetlina
20.3.2009 10:58:58   
taši84
ne vem kolk časa me še misljo pustit čakat....vsak dan sm bolj živčna. bhr sm mela 3.3. in dons je 18. dan. tiste z izkušnjami-v kolkih dneh te pokličejo če je karkoli narobe????po drugi strani pa se mi zdi da je vse ok.

_____________________________

**Septembra bomo trije....**

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: nuhalna svetlina
20.3.2009 12:43:57   
urshak
jaz sem izvid od AC iz Ljubljane dobila 23 dan

(odgovor članu taši84)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: nuhalna svetlina
21.3.2009 20:44:31   
Bety11
Mene pa zanima, ali poznate primer, da je NS bila 1,7 ali manj, nosna kost vidna in je AC pokazala vseeno, da otrok ima DS?

(odgovor članu urshak)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: nuhalna svetlina
21.3.2009 22:02:31   
pegi1
bety glej, merjenje nuhalne ti napove samo tveganje - to je nekaksen verjetnostni racun, ali se bolj po domace loterija... nihce ti samo na podlagi tega pregleda ne more zagotoviti, da otrok ne bo imel DS, cetudi imas tveganje 1:5000... je na zalost se vedno tista 1 na 5000 otrok, ki se vseeno rodijo z DS. horionska biopsija ali amniocenteza pa ti lahko 100% pove ali ima otrok DS, ker pregledajo kromosome in ce jih ima pac 47 (namesto 46) pomeni, da je downovcek.
je pa seveda povezano, cim visja je NS in cim starejsa je mati- vecje je tveganje... naceloma pa je NS 1,7 ok. vse kar je nekje do 2 je ok, nad dva te malo opozorijo, da pojdi delat se tisti krvni test, kar pa je nad 3,5 pa predstavlja vecje tveganje.
meni so jo na zalost izmerili 4,4mm in sem zato v zelo rizicni skupini, zato sem bila na biopsiji horionskih resic in sedaj cakam na rezultate.

srecno...

(odgovor članu Bety11)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: nuhalna svetlina
22.3.2009 7:53:29   
Bety11
Pegi1....uffff...To čakanje pa mora biti zelo mučno...Želim ti iz srca, da dobiš dober rezultat! Držim močno pesti!!! Koliko časa pa že čakaš?

Pri tebi je bila vidna nosna kost? Pa kakšen je bil srčni utrip? Ali so ti poiskali želodec, mehur, hrbtenico...? Ali je otročiček bil živahen ali pa čisto miren?

Pomembno pa je tudi, kdo ti je delal NS in kakšen se ti je zdel pregled.

Če ti ni odveč vse to pisati....

Srečno pegi1!!!
 

(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: nuhalna svetlina
22.3.2009 10:04:28   
pegi1
user posted image beti hvala.
ne ni mi odvec pisati o tem nasprotno, se mi zdi da je fino, da se o tem pogovarjamo. jaz zelim slisati tako zgodbe, kjer se je vse super izteklo kot tudi tiste, ki se ni, ker se mi zdi ce slednjih ne slisis in se tebi zgodi slab rezultat, se bolj travmiras, zakaj se je to moralo zgoditi ravno meni... zatorej... punce pisite cimvec o tem!!!

beti se par odgovorov tebi:
nosna kost je pri meni vidna (kar je dober znak, ker pri 80% downovckih ni vidna), tudi vsi ostali organi so bp. glede utripa si takrat nisem zapomnila, kaj so rekli... sem pa kasneje -ko so mi napovedali slab rezultat, sla to preverjat v literaturo in sem vidla ja, da ima nekaj s tem tudi otrokov utrip, ampak zase zal ne vem.

beti ce te tako zelo skrbi, pojdi mogoce najprej se na tisti krni test - le-ta ti lahko nekje 10x zboljsa ali zmanjsa verjetnost NS (ceprav pazi to je se vedno VERJETNOST, nic zagotovega)- jaz nisem sla, ker se mi ni splacalo, moje tveganje za DS je bilo 1:12 in tudi ce bi bil test super najboljsi, bi to pri meni se vedno pomenilo 1:120, kar je itak se ful rizicno (vse kar je pod 1:300 je rizicno), zato so me pac poslali na to preiskavo (BHR).

mogoce se to, preiskave niso samo zato, da ti odkrijejo DS, je se veliko drugih bolezni, vecjih okvar organov, zaradi katerih otrok ne bo prezivel in ki jih morebiti lahko raziskava pokaze (veliko jih seveda tudi ne more pokazati in so vidne sele po rojstvu)

ce pa si stara mislim da nad 37 let, pa ti itak brezplacno pripada AC.

sicer pa ne vem kako razmisljas... ce bi otroka obdrzala no-matter-what, na preiskave ne hodi... so zelooooooooo mucne in to cakanje je strasno. jaz cakam ze 14 dni- vsakic ko zazvoni telefon- me stisne (no ne vem ce ves, ce ugotovijo slab rezultat, te poklicejo, v nasprotnem primeru dobis izvide po posti nekje po 3 tednu)

lp

(odgovor članu Bety11)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: nuhalna svetlina
22.3.2009 10:38:18   
mina2009
zdravo pegi, jaz mislim, da si že ven iz nevarnosti. sigurno pa naslednji teden dobiš rezultate. ful ti držim pesti, ker je z mojim otročičkom zelo podobno. nosna kost vidna, prva ns 3.3, druga en teden kasneje 4.6. prvo razmerje 1:14, drugega mi pa niso niti računali, ker sem stara 37 let. jaz grem jutri teden na amnio in me vse to še čaka ampak vidim pri tebi in aprilčici da čas mine in tako bo tudi meni. bodimo optimisti in pozitivno naravnani.

(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: nuhalna svetlina
22.3.2009 11:42:30   
aprilčica07
mina2009: držim pesti za jutri, da mine vse brez problemovuser posted image user posted image user posted image
pegi1: vidim, da se dobro držiš.... jst kr neki migam, da minute hitreje minejo, danes ima moj rd pa malo več kuham in packam po kuhinji, tako, da se zamotim in ne mislim na jutri in naslednje dni.. joj, je mučno čakat.....
bety11: pegi ti je vse lepo odgovorila na njen odgovor nimam kaj dodat:)

Dekleta moja, saj bo bolše, ta negotovost je itak najhujša:)


_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu mina2009)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: nuhalna svetlina
22.3.2009 12:44:00   
mina2009
hvala aprilčica, ampak amnio imam jutri teden. držimo se in vse bo ok.

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: nuhalna svetlina
22.3.2009 19:53:33   
pegi1
mina2009 mene pa zanima, zakaj si se raje odlocila za AC, ker pises, da cakas na pregled ne vem cca 2 tedna, zakaj pa raje nisi sla na biopsijo horionskih celic- ki se dela do 14 tedna? bi lahko prej vedela...

(odgovor članu mina2009)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: nuhalna svetlina
22.3.2009 20:36:52   
taši84
zame se jutri začenja že četrti teden čakanja na izvid. upam da bo hmal.

_____________________________

**Septembra bomo trije....**

(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: nuhalna svetlina
22.3.2009 21:09:10   
mina2009
zdravo pegi1
moja odločitev je temeljila na sledečem:
-sorodnico, ki dela v bolnici Izola sem povprašala naj se pozanima glede biopsije.Ginekolog  iz Izole je svetoval biopsijo le če poznam dobrega ginekologa, ki to opravljajo, ker je poseg bolj zahteven kot amnio
-edina ginekologinja ki je zares dobra v MB dela amnio posege.  Vem da bi lahko šla v LJ ampak sem raje počakala v MB kjer je ta ginekologinja zelo dobra.            
- in ker so mi obljubili fish test to pomeni rezultate ( treh pomembnih kromosomov) v parih dneh - torej časovno bo šlo za razliko z biopsijo le en teden.
Tako da je pri meni odtehtala amnio, čeprav je biopsija ( v kolikor to opravi sober g) čisto OK.



(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: nuhalna svetlina
23.3.2009 8:57:15   
Bety11
Hvala punce za odgovore....

Moji rezultati NS so odlični in samo zaradi mojih let (43) je Pušenjak svetoval naj grem na AC, ker se tudi med 10 odličnih rezultatov skrije 1 s DS. No, jaz sem nekako prepričana, da je z otrokom vse OK in po vsej verjetnosti ne grem na AC, pa naj bo kar hoče.

Sem pa vprašala samo tako, če je slučajno med vami nekdo, ki je imela dober rezultat NS in slab rezultat AC, oziroma rodila otročička +47....

user posted image user posted image Meni pa isreno gre na živce, ker smo starejše dobesedno stigmatizirane. Takoj, ko nas zagledajo, so vsi obupali in niti slišati nočejo, da ni vse črno in belo. Res me to jezi...
Meni so se smejali, ko sem rekla, da mi ni problem zanositi in da ostanem noseča takoj.... Potem, ko so se prepričali, pa sem dala kri za hormonske izvide in kar niso verjeli, da so tako dobri.....Zdaj pa še ta NS.....

In potem ni čudno, da se jim izmuznejo DS pri mlajših mamicah, ker so oni prepričani, da tamo pa jih ne bo, pa več pozornosti (preveč) posvečajo nam starejšim. Brezveze....

Vse ženske v rodni dobi bi mogle biti enako obravnavane in vsaka nosečnost je individualna....

No....malo razglabljam.....

Pegi1....Mislim, da je s tvojim otročičkom vse OK, ker izvidov nisi še dobila. Če je kaj narobe, pokličejo že tretji dan....

Vsem, ki se odpravljate na AC, SREČNO!!!

(odgovor članu mina2009)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: nuhalna svetlina
23.3.2009 9:44:33   
taši84
sm pričakala poštarja ampak je prnesu sam en kup reklamuser posted image . upam da bojo res v tem tednu. se javim.

_____________________________

**Septembra bomo trije....**

(odgovor članu Bety11)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: nuhalna svetlina
23.3.2009 13:31:21   
aprilčica07
taši84: jst sem zihr, da je pr tebi vse ok, drgači bi te zagotovo že klicali... uf, meni pa teče tretji teden, danes je 17 dni od amnio pa se ne morem še oddahnit:(

pegi1; kako si?

mina2009: ja, sori sem falila datum, nevem zakaj sem mislila, da imaš danes amnio.. kakorkoli ti želim vse dobro, ot itak veš:):)

držite se!


_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu taši84)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: nuhalna svetlina
23.3.2009 15:38:22   
mina2009
danes sem imela uz pri ginekologiniji to je uz v 16 tednu in me je ful potolažla saj sva pogledali glavo, srce, rokice in nos. vse je ok in ne kaže da je kaj narobe. seveda vem da je to le mali % ampak sem že bolje. lažje čakam še en teden na amnio in potem na rezultate. 

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: nuhalna svetlina
23.3.2009 18:37:02   
pegi1
tasi84... zate sem ze jst cist zivcna, dej naj ti ze posljejo te izvideuser posted image !!! ti si zagotovo ven iz nevarnosti. ko dobis, se nam javi in porocaj kako izvid izgleda...

mina2009 super za taksno ginekologinjo, da te malo potolazi. sej bo hitro, se 1 teden, pol pa cakanje. ce te zanima: pri AC je tako, ce doplacas nekih cca 300 eur, ti naredijo test za tiste tri najpomembnejse kromosome in ti povejo rezultat ze v 3 dneh- imenuje se fish metoda- vprasaj genetika.

aprilcica07 jaz sem ok, vsak dan, ko se prevesi v vecer, bol srecna, da ni bilo nobenega klica. pomoje bos ti dobila po posti sele naslednji teden -zih v pondelkuser posted image , tko da bos se mal zivcna cez vikend. ampak mislim, da si tudi ti ze ven iz ta hujsega, ce ne bi ze poklical, kaj mislis?

punce drzte seuser posted image

(odgovor članu mina2009)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: nuhalna svetlina
23.3.2009 22:12:25   
sabina84
Lp. Spet vam mal vdiram v temo,sicer vas redno spremljam in vsem želim naj naj. TAŠI84 če teče 4 t je sigurn vse ok. IZVID pa ni nč posebnega,vaš podatki so gor,spodaj pa piše da so vam opravili amnio.in 46xx ali **** v oklepaju izvid normalen. Jz tud mislala da bom dobla vse razloženo,litanije napisane pa je sam en stavek. Zej ka pa kratice pomenijo pa tak vete,xx punčka, **** fantek.
Pa če hočete vedit al pa ne bote zvedle 100%. Jz sm bla kr vesela xx-ja.
Držim vam pesti....user posted image user posted image  za vse ki še čakate in ki bote morale čakati...


(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: nuhalna svetlina
24.3.2009 14:10:37   
aprilčica07
pegi1: ma kaj vem, enkrat se mi zdi, da je ta hudo minilo, pol se pojavi spet dvom kaj pa če me bojo še poklicali? nevem no, mislim, da bom ta teden še napsihirana pol bo pa lažje in bom upam zadihala in zvedla kaj je na stvari... tudi meni odleže  vsak dan na noveo, enkrat po 17uri.... :):):)
mina2009: super, da je videt vse ok, me veseli, naj ostane tako še naprej:):)




_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu sabina84)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: nuhalna svetlina
24.3.2009 14:11:20   
aprilčica07
taši84: a si dobila danes kaj po pošti?

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?