|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ima otroke?
3.3.2009 13:58:49   
benika
Preden si izvedela ti, kaj pa ona? Je vedela prej??


Ja, ona je vedela od samega začetka.

(odgovor članu barcaffe)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: ima otroke?
3.3.2009 14:00:22   
BUŠICA
zakaj pa ne detektiva? sestra je preveč zaljubljena, torej vskoči trezna sestra. mogoče detektiv izve nekaj, kar bo zaljubljeno streznilo in mogoče niso otroci, ampak ljubica, dve...

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: ima otroke?
3.3.2009 14:05:32   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

zakaj pa ne detektiva? sestra je preveč zaljubljena, torej vskoči trezna sestra. mogoče detektiv izve nekaj, kar bo zaljubljeno streznilo in mogoče niso otroci, ampak ljubica, dve...


kot a ameriških filmihuser posted image user posted image

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: ima otroke?
3.3.2009 14:12:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

zakaj pa ne detektiva? sestra je preveč zaljubljena, torej vskoči trezna sestra. mogoče detektiv izve nekaj, kar bo zaljubljeno streznilo in mogoče niso otroci, ampak ljubica, dve...


Mogoče pa samo težka preteklost, ki je še ni pripravljen deliti s svetom......

(odgovor članu BUŠICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: ima otroke?
3.3.2009 14:33:53   
Vijoličarka
Morda pa sestrin partner sploh ni skrivnosten. Morda samo sestra tebi ne razlaga vsega kar ve, ker tudi ne vem, zakaj bi ti morala. Preteklost njenega partnerja je stvar njega in tvoje sestre. Morda si preveč vsiljiva in te sestra pač še najlažje odpravi s tem da reče, da je skrivnosten.

Tudi sestra ni tvoj otrok, ampak je odrasla oseba, ki se sama odloča in bo morala tudi sama sprejeti posledice svojih odločitev.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: ima otroke?
3.3.2009 15:01:33   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: srki

NO, jaz bom pa po pravici povedala, da pa sem enkrat eno kolegico prosila za neko uslugo, pa mi sploh omenila ni, da bi bilo kaznivo ali pa se izgovarjala, da ne more. Šlo je pa za splošen podatek.
ž

nelkoč so vsi na veliko šnjofali za tabo, ker ni bilo sledljivosti vpogledov.....škoda.....zdaj pa je...in ti povem, da mojega x krat kdo kliče za kako oslarijo, pa ne pogleda...zakaj bi pa svojo službo na kocko dajal....da bo ena paranoična bejba vohunila za nekomuser posted image

a nič ne berete? kak so dursači vpogledovali v podatke....? samo škoda, da jih niso malo bolj "opomnili"user posted image


Mogoče, meni je ta oseba rekla, da bi jo mogoče preverili samo, če bi "vohunila" za kakšno znano oz. politično osebo. Drugače pa ni bil moj namen vohunjenje v smislu zjebat koga, sem to osebo pač prosila, da mi pogleda kdo je, ker me je na nek način ogrožala- z avtom, pa sem bila jezna ko pes pa sem pač hotela vedeti, kdo je ta bedak oz. bedakinja.

Drugače pa se še marsikatera informacija izve, pa ne rabiš tako preko službe vprašat, ampak npr. tako, da poznaš kakšnega policaja. Saj sem že enkrat pisala o neki sodelavki in njeni ločitvi s policajem, da ne govorim o tem, koliko nezakonitih info. o njem je dobila, pa ne boste verjeli, od policaja....skratka, marsikaj se dela.

Pa saj je Velikonja tudi javno spregovoril o bolezni ene znane osebe, pa ni bil kaznovanuser posted image user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: ima otroke?
3.3.2009 15:07:42   
barcaffe
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

IZVIRNO SPOROČILO: barcaffe

Namreč moj partner še do danes ni svojim kolegom povedal, da imam jaz otroka iz prejšnje veze. 4 leta sva že skupaj.
O tem sva govorila že mnogokrat, mu zabičala naj že enkrat pove, ker me to zelo moti in sem užaljena.
Ampak do danes še nič.
Ravno danes, je zopet obljubil....bomo videli kako bo.user posted image user posted image user posted image







če ni tajna, me zanima, zakaj taji tvojega otroka?
ali pa ga predstavlja kolegom kot svojega?


Niso ga še videli z mojim otrokom nikjer.


(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   [Brisano sporočilo]
3.3.2009 15:08:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu barcaffe)
  Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: ima otroke?
3.3.2009 15:09:00   
barcaffe
Verjamem, da mi ne morete odgovoriti, ker vam nisem napisla celotne zgodbe.
ko bom imela čas, vam jo bom, in potem prosila za vaše mnenje.
LP

(odgovor članu barcaffe)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: ima otroke?
3.3.2009 17:31:50   
mateyka
torej zanima me, če bi lahko kako izvedela če je ta fant že oče kakšnega otroka.


naj povzamem:

- direkt ga vprašaš
- vprašaš njegovo mamo/očeta/sestro/brata/širšo družino (če vam je sploh koga predstavil)
- najameš detektiva
- veze na upravni enoti, ministrstvu za notranje zadeve ali pa policiji

(odgovor članu lea23)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: ima otroke?
3.3.2009 17:47:55   
Anonimen
in ker imam svojo sestro zelo rada, si želim da bi tudi ona bila srečna. 


Torej vprasaj njo.
Od nekoga, ki me ima zelo rad, ne pricakujem, da vohuni za mano ali se manj za mojim partnerjem.

(odgovor članu lea23)
  Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: ima otroke?
3.3.2009 22:48:57   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

Pa še to.....dobra sestra se bo usedla s sestro in pogovorila. Ji probala dopovedat da se ne ženi z ljudmi k se jim ne zaupa. Ipd..


In vcasih to ne pomaga. Ljudje smo si razlicni in inzistiranje na tem kaj je prav in kaj ne v dolocenih situacijah ne pomaga. Pomaga pa iznajdljivost, da najdes nacin, da doloceni osebi nekaj poves.

Ker kle ni problem dedc, tud če laže. Problem je ženska k bi se poročila za vsako ceno očitno. Čeprav mu ne zaupa. Pa je kar še z njim. Pa še poročila bi se. Ona ma problem. In to velik. In dobra sestra bi ji to probala dopovedat.


In vcasih je treba nekoga enostavno soocit s situacijo. Nekatri ljudje zivijo v nekem svojem svetu. Necesa si morda tako zelijo, ali so tako zaljubljeni, da izklopijo razum. Zenske, ki so se zaradi partnerja odtujile od druzine, zenske, ki jih je pratner locil od vseh prijateljic, znancev... zenske, ki prenasajo to in ono... Tudi taksne so in zgrazanje im nic ne pomaga, tudi to ne, da je zaupanje temelj zveze, tudi to ne, da se s takim pac ne mores porociti.... Kako bi lep bil svet, ce bi se vse dalo dopovedat z razgovorom.

Ne pa šnofala po osebnih podatkih ljudi.....


Moja sestricna je bila taksna zenska. Nadvse zaljubljena v  cloveka brez skrupul. Vzel ji je celo zivljenje in krepko botroval temu, da je danes vec ni.

Srce vcasih nespametno govori. In vsak ima pravico zascititi sebe in svoje bliznje, pa magari z brskanjem po osebnih podatkih, z detektivi ipd. Ce bi to naredili v primeru moje sestricne, takrat na zacetku, ko je bil se cas... bi verjetno danes se bila ziva.

Zato ne govorit o dopovedovanju in sklicevanju na razumnost. Nekaterim to ne pomaga. Na zalost mnogih, ki nosijo taksne ali drugacne posledice zaradi ljudi brez skrupul in ljudi brez moci in razuma, da dolocene zadeve sprejmejo in resijo.



_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: ima otroke?
4.3.2009 1:58:07   
picola1
Verjamem, da ti je hudo za svojo sestro in da ji želiš samo najboljše...Samo meni osebno se ne bi zdelo glih fajn, da mi nekdo hoče na vsak način pomagat, če meni ni do tega...Bi se mi zdel vsiljiv in zatežen...Drugo je, če sestra prosi za pomoč oz. ti po vprašanju 'ali potrebuješ pomoč?' reče ja. Takrat se pač usedeš z njo in se pogovoriš in prediskutiraš o možnostih...(da ne pozabim omenit še tega, da bi odnehala takrat, če/ko bi videla, da ni pri sestri nobenega napredka in da se trudim zadevo rešit samo jaz)
Ja...o definiciji dobre sestre bi se dalo diskutirat...Meni osebno bi bila to oseba, ki bi mi najprej  zaupala svoje dvome (npr. če bi bila v tej dotični situaciji kot je tale tema) in vprašala, če pomoč potrebujem in če bi rekla ne, bi me pustila pri miru. Da bi mi pa kljub temu, da sem rekla ne, šla brskat po nekih podatkih in me poskušat rešit...Kr neki...Sej nisem majhen otrok. Če ne znam poskrbet sama zase kot odrasla oseba, je to samo moj problem. In se izgleda moram naučit na svojih napakah...Tako kot vsi. Ker samo tako obstaja velika verjetnost, da bomo naslednjič prekleto dobro razmislili...(nekateri pa se nikol ne naučijo lekcije in se jim zato ponavlja over and over again)

Mišek...moram rečt, da sem mal začudena nad tvojim razmišljanjem...A misliš, da bi tvoji sestrični lahko kdo dopovedal karkoli? Bila je zaljubljena in glede na to, da se je zaljubila v takšnega človeka, je morala imet tud precej patološko razmišljanje in delovanje...A misliš da se da takšne ljudi kar enostavno soočit s situacijo in že bojo spregledali in oh in sploh? Pa saj si iz te stroke, sej poznaš človeško psiho, no...
Takšni ljudje naredijo spremembo takrat, ko njim klikne v glavi...Ko se jim zgodi nekaj, kar naredi premik ne pa ko se nekdo najde, ki si je zamislil, da je njemu pa res treba pomagat spregledat...(še ljudje, ki se prostovoljno odločijo za psihoterapijo včasih rabijo leta in leta preden dejansko spremenijo neko dejanje ali razmišljanje-pač takrat, ko so v sebi pripravljeni na ta korak, ko so pripravljeni opustit obrambne mehanizme...pa kaj bi tebi to razlagala...user posted image )


(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: ima otroke?
4.3.2009 6:24:23   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: lea23
torej zanima me, če bi lahko kako izvedela če je ta fant že oče kakšnega otroka.

Če se je tvoja sestra odločila za poroko z moškim, o katerem tega ne ve, potem ne vem, zakaj naj bi to zanimalo tebe. Ona je sicer tvoja sestra in popolnoma verjamem, da jo imaš rada in da jo želiš zaščititi, vendar je ne moreš in po eni strani tudi ne smeš, če ona tega ne želi. Sploh pa je vmešavanje v tujo zasebnost nezakonito, pa čeprav gre za sestrino zasebnost - kar pa tukaj ne gre, temveč je tukaj v igri njegova zasebnost.

(odgovor članu lea23)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: ima otroke?
4.3.2009 7:06:01   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca
Da jaz zvem da kdo za mano poizveduje, o stvareh k so tajne, k folk k dela na takih dm podpiše da so tajni podatki.....ma bi nardila vse da budala nesposobna zgubi šiht. Če je stanovanje vpisano v zem. knjigo je javni podatek btw. Podatki k niso javni, pa jih nima kdo izdajat. 

dala sem ti samo primer. sicer pa to ne narediš za vsakogar, samo za takega človeka, ki mu zaupaš... no, uglavnem, jaz bi naredila, sem že in bom. pred tem pa precenim, ali me bo človek izdal ali ne (sploh, naredila sem le tistim ki jim res res zaupam). bistvo je, da ti ne bi izvedela, od kod je izvedel on npr. ker če je taka oseba, da bi ti povedal, sploh ne bi zvedu od nobenga. tko je povsod

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: ima otroke?
4.3.2009 7:27:46   
muška
IZVIRNO SPOROČILO: barcaffe

Namreč moj partner še do danes ni svojim kolegom povedal, da imam jaz otroka iz prejšnje veze. 4 leta sva že skupaj.
O tem sva govorila že mnogokrat, mu zabičala naj že enkrat pove, ker me to zelo moti in sem užaljena.
Ampak do danes še nič.
Ravno danes, je zopet obljubil....bomo videli kako bo.user posted image user posted image user posted image





Pa a misliš, da se tipi o tem pogovajajo? No tile okrog mene in moževi kolegi 100% ne. KO grejo na drink dol vžgejo moške debate, ne pa kaj ima kdo doma. Sicer pa ne vem, zakaj ti ne poveš, če že čutiš da morajo vedet? Saj niso člani družine ****u.
Če pa njegova družina tega ne ve (v tem pirmeru bi res tajil) v tem primeru pa res ne vem kaj še iščeš zraven njega.

Po drugi strani pa, kako veš da ne vejo? saj v 4 letih pa se ja marsikaj zve, a se niste še nikjer srečali?

(odgovor članu barcaffe)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: ima otroke?
4.3.2009 8:01:17   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: picola1
Mišek...moram rečt, da sem mal začudena nad tvojim razmišljanjem...A misliš, da bi tvoji sestrični lahko kdo dopovedal karkoli? Bila je zaljubljena in glede na to, da se je zaljubila v takšnega človeka, je morala imet tud precej patološko razmišljanje in delovanje...A misliš da se da takšne ljudi kar enostavno soočit s situacijo in že bojo spregledali in oh in sploh? Pa saj si iz te stroke, sej poznaš človeško psiho, no...
Takšni ljudje naredijo spremembo takrat, ko njim klikne v glavi...Ko se jim zgodi nekaj, kar naredi premik ne pa ko se nekdo najde, ki si je zamislil, da je njemu pa res treba pomagat spregledat....


Iskreno... vem, da je velika verjetnost, da bi s konkretnimi dokazi, situacija bila drugacna - ker ji ne bi (dokazi) dopustili kakrsno koli izmikanje. Ne bom podrobno razlagala situacije, je pa dalec od tega, da bi to bilo tako jasno in nedvoumno patolosko. Ujela se je v zacaran krog in ni imela moci sama prekiniti. Enostavno ni vedela vec komu verjeti. Bila je naivna, zasanjana oseba. Pa tudi precej custvena in nezna. Ji je pa zadnja leta bilo precej jasno kaj in kako. Takrat je imela pa se manj moci, da zadevo zakljuci.

In to ko pravis, da ko se tasnim ljudem zgodi nekaj, kar naredi premik.... morda bi pa soocanje z nedvoumnimi dokazi bilo tisto nekaj kar se je zgodilo in kar bi prineslo premik.

Na eni strani res stoji, da za ljudmi, ki jih imas rad ne vohunis, niti za njihovimi partnerji. Z druge strani stoji pa, da ljudi, ki jih imas rad - tudi zascitis. Celo takrat, ko sami morda niti ne vedo zakaj naj bi jih bilo treba zascititi. Tako kot scitis lastnega otroka, recimo hcerko - najstnico, pred fanti iz slabe druzbe, ceprav se njej to niti najmanj ne zdi potrebno.

Botroval je temu, da je prenehala jemati zdravila, ko bi bilo to nujno potrebno in celo prikrivala je, ker naj bi dokazala vsem, da se lahko pozdravi po naravni poti, pa jo je vozil okoli k raznim padarjem in istocasno prepriceval, da mu prepise vse kar ima, da bo lahko on zgradil hiso za njiju dva. Posledica tega prepricevanja je, da smo jo pokopali. In ko je bila na koncu v bolnici zadnji mesec zivljenja, je prisel samo enkrat, da naj mu nekaj podpise. Se na pogreb ga ni bilo.

Nevtikovanje, spostovanje izbire itn... so zelo lepe stvari. Vendar zascititi osebo, ki jo imas rad ima, po tej izkusnji, pri meni prednost. Ce nic drugega se ne ubadas potem z mislijo ali si naredil vse kar bi lahko, da bi pomagal. In kaj bi bilo, ce bi bilo. Da ne govorim o njeni mami, ki bi se sedaj raztrgala, ker se ni odlocila bolj "nesramno" poseci v zadevo. Lahko si samo predstavljas, kako se pocuti, ko pomisli, da ce bi morda posegla z "nespostljivimi" sredstvi, bi sedaj s svojo hcerjo kavo pila, namesto, da ji na zale nosi svece.





_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: ima otroke?
4.3.2009 8:11:19   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

...... Sploh pa je vmešavanje v tujo zasebnost nezakonito, pa čeprav gre za sestrino zasebnost - kar pa tukaj ne gre, temveč je tukaj v igri njegova zasebnost.


Ce bi vmesavanje v tujo zasebnost bilo nezakonito, bi 90% slovenije bilo po zaporih.
Ce bi vmesavanje v tujo zasebnost bilo nezakonito, osebni preiskovalci - detektivi, ne bi imeli kaj poceti, se manj pa delati.
Vtikovanje v tujo zasebnost je omejeno zgolj v toliko, da se podatki ne zlorabijo in da do njih nimajo dostopa ljudje, pri katerih ne obstaja ne pravni ne kakrsen koli drug upravicen interes, da bi te podatke zvedeli.
Vsak pa ima pravico precekirat osebo s katero ima namen ziveti, ali ze zivi, s katero sklepa posle in "posle" zasebne ali pravne narave. Referentka na salterju v banki nima pooblastil niti pravice, da ve koliko denarja imam, vendar ce zelim kredit, pa zve vse.  Mora pa paziti, da podatke ne zlorablja.  

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: ima otroke?
4.3.2009 8:39:30   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: lea23

pozdravljeni

sestra si je izbrala zelo skrivnostnega moškega, s katerim resno razmišljata o poroki. a ker ima ona že od začetka zelo slab občutek glede njegove preteklosti o kateri je zelo zelo skrivnosten, sem jst začela razmišljati da ima on že od prej družino, in otroke.



HHHHmmmmmm......kaj pa če razmišljaš narobe?....Hmmmmm....kaj pa če je morilec??? Ali pa zloglasni posiljevalec na pogojnem izpustu??? Ali morda nevarni psihopat na izpustu iz psihiatrične ustanove.....user posted image user posted image ....Potem je družina in otroci še najmanjši problem.





(odgovor članu lea23)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: ima otroke?
4.3.2009 15:35:07   
Lenck

IZVIRNO SPOROČILO: lea23

hvala za takšen odgovor,

oprosti vendar nisi si prebrala da ne želim vseh ostalih komentarjev.

podala sem vprašanje, na katerega si želim odgovor če morda kdo ve.

vse ostale nekulturne ženske pa se prosim umaknite s svojimi izjavami. upam da je bila to prva in zadnja, sicer pa s tem samo pokažete kakšne ste.


Lea, odgovor, da tak zakon nima dobrega temelja, nikakor ni nekulturen. Nekulturno je reči, da lahko odgovori samo tisti, ki odgovori, kar želiš slišati.

Edini "kraj", kjer bi lahko poiskala tak odgovor, je on. Skrivnostnež. Vprašanje je le, če tvojo sestro sploh zanima odgovor. Ker poročila z njim se bo ona, ne ti.

(odgovor članu lea23)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: ima otroke?
4.3.2009 16:54:51   
ronja
Hm, lahko pogledaš, če je v kraju, kjer živi/je živel, kak otrok z njegovim priimkom, za začetek. Najbolj strokoven pa bo gotovo detektiv.

lea, razumem, da hočeš sestri pomagat, ampak navsezadnje se bo sama odločala, mogoče tvoji podatki ne bodo nič spremenili... Moja sestra se je telepatsko zmenila z enim moškim, ki ga je sicer poznala, ampak nič več kot to, da bo pri njem stanovala in bosta skup, on pa seveda o tem ni nič vedel in ima med drugim že doooolgo živi z istim partnerjem (ja, fantom, punce ga sploh ne zanimajo, kar je ona tudi vedela, nekak naj bi bili po njenem vsi skup... Skratka, če si človek nekaj naslika, mu živ bog ne pomaga, morajo kar sami do tega prituser posted image ). Mi smo ji tudi hoteli pomagat, pa vprašat tega skrivnostnega moškega njenega življenja, če sploh ve, da prihaja k njemu živet, pa sta se starša zato precej namatrala, da sta prišla z njim v kontakt in zvedela, da on o vsem skup nič ne ve, pa še to prek njegove tajnice... Pomagalo ni pa nič, je vseeno šla tja. Tako da te razumem, da te skrbi zanjo, ampak dejansko ji ne moreš nič kaj dosti pomagat, je odrasla ženska in bo počela, kar bo hotela... Z bratom sva takrat celo pisala eni psihiatrinji, ker sta bila starša čisto obupana, pa noben ni vedel, kaj naj naredi... in nam je točno to odgovorila: da če bo hotela pomoč, ima očitno dovolj ljudi, da se lahko nanje obrne, dokler je pa noče, pa nimamo kaj naredit, pa čeprav gre na konec sveta (dobesedno in preneseno) in ne glede na to, kakšno je njeno duševno stanje. No, sestra je šla tja bogu za leđa, tip ji je sam povedal, kako in kaj, ona ima še vedno neke svoje fore, ampak hudega ji ni, mislim, da je zdaj bolj srečna kot prej. Pač rabi te svoje čustvene dirke sem pa tja, da ma dramo v življenju, pa verjetno tudi rabi, da vidi, da se drugi sekirajo zaradi nje, torej jo imajo radi... ne vem, tak si jaz to razlagam - zakaj bi sicer en nadpovprečno inteligenten človek poček take stvari? Ja, mam zanimivo familijouser posted image , od tod pa moj prag tolerance na raznorazne čudne poglede na svetuser posted image .

brisačkarica, ene pač privlačijo skrivnosti, neznano in tveganje in si ne predstavljajo življenja z nekom, ki nosi srce na dlani. Pač jim je to seksi, 100 ljudi, 1000 čudi (vsak jih ma vsaj 10user posted image ). In taki navadno nočejo videt resnice, tak da ne bojo šli sami za njo gledat... In če maš tako osebo rad, te malo skrbi, če se ti zdi, da drvi z glavo v zid... Pa bi ji rad prihranil udarec.
Možno je tudi, da ji je "dobra sestra" to probala dopovedat, da ima ona problem, pa ni padlo na plodna tla... In se pač dobra sestra dalje boji za svojo sestrouser posted image . Jaz se za svojo nič več ne bojim, mislim,da se ma čisto fajn, dolgčas ji vsekakor ni.
Je pa res, kar pravi Splišni, upanje umira zadnje, zato bi jaz verjetno spet probala pomagat, če bi se mi zdelo, da to rabi...

picola, včasih pač vidiš, da nekdo ne dela sam sebi dobro in mu hočeš dopovedat, da to ni ok, z vsemi možnimi načini...

Pa a misliš, da se tipi o tem pogovajajo? No tile okrog mene in moževi kolegi 100% ne. KO grejo na drink dol vžgejo moške debate, ne pa kaj ima kdo doma.

Joj, muška, a to čisto resno? Da se nič ne pogovarjajo o otrocih? Ma, meni je to malo čudno, lubi mi skoz govori kake zgodbice o otrocih sodelavcev... Sicer jaz barcafe razumem, ker ni nujno, da je družina tisto najbližje - lahko da si je bliže s kolegi in potem je to huje, da  njim taji kot da svoji mami, s katero ima malo stikov, recimo... ne vem, mene bi motile kakršnekoli skrivalnice.

(odgovor članu lea23)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: ima otroke?
4.3.2009 17:12:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: muška

IZVIRNO SPOROČILO: barcaffe

Namreč moj partner še do danes ni svojim kolegom povedal, da imam jaz otroka iz prejšnje veze. 4 leta sva že skupaj.
O tem sva govorila že mnogokrat, mu zabičala naj že enkrat pove, ker me to zelo moti in sem užaljena.
Ampak do danes še nič.
Ravno danes, je zopet obljubil....bomo videli kako bo.user posted image user posted image user posted image





Pa a misliš, da se tipi o tem pogovajajo? No tile okrog mene in moževi kolegi 100% ne. KO grejo na drink dol vžgejo moške debate, ne pa kaj ima kdo doma.



S tem se jaz ne bi strinjala.Moj moz se z sodelavci zelo veliko pogovarja o otrocih.Glede velike,je ponavadi debata o soli,kako se ucijo,kaj jim dela probleme...se najraje se malo "pobaha"kako je pridna.
O tamali pa sploh rad govori.
No,mogoce je on cudenuser posted image user posted image .

(odgovor članu muška)
  Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: ima otroke?
4.3.2009 20:44:27   
Ekaz
Kaj pa če bi preverila tam, kjer v službi?

(odgovor članu lea23)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: ima otroke?
4.3.2009 20:55:47   
maca m
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Pa a misliš, da se tipi o tem pogovajajo? No tile okrog mene in moževi kolegi 100% ne. KO grejo na drink dol vžgejo moške debate, ne pa kaj ima kdo doma.

Joj, muška, a to čisto resno? Da se nič ne pogovarjajo o otrocih? Ma, meni je to malo čudno, lubi mi skoz govori kake zgodbice o otrocih sodelavcev... Sicer jaz barcafe razumem, ker ni nujno, da je družina tisto najbližje - lahko da si je bliže s kolegi in potem je to huje, da  njim taji kot da svoji mami, s katero ima malo stikov, recimo... ne vem, mene bi motile kakršnekoli skrivalnice.



Ronja ima čisto prav. Moški se še kako menijo o otrocih. Je šel moj na fešto in ko sem ga spraševala kaj so večerjali in kako so se imeli.......je on govoril koliko je bila težka prijateljeva hčerka, ko se je rodila. In kako hudo je bilo, ko je dobila krčke.....
Včasih pride iz službe in mi predava o tem, kakšne vzgojne metode imajo pri sodelavcu, ki ima 10m sinka.... Pa kako se hvalijo vsak s svojim otrokom.



_____________________________

V sanjah in ljubezni ni nič nemogoče.
(J.Arony)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: ima otroke?
4.3.2009 23:21:16   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: picola1
Mišek...moram rečt, da sem mal začudena nad tvojim razmišljanjem...A misliš, da bi tvoji sestrični lahko kdo dopovedal karkoli? Bila je zaljubljena in glede na to, da se je zaljubila v takšnega človeka, je morala imet tud precej patološko razmišljanje in delovanje...A misliš da se da takšne ljudi kar enostavno soočit s situacijo in že bojo spregledali in oh in sploh? Pa saj si iz te stroke, sej poznaš človeško psiho, no...
Takšni ljudje naredijo spremembo takrat, ko njim klikne v glavi...Ko se jim zgodi nekaj, kar naredi premik ne pa ko se nekdo najde, ki si je zamislil, da je njemu pa res treba pomagat spregledat....


Iskreno... vem, da je velika verjetnost, da bi s konkretnimi dokazi, situacija bila drugacna - ker ji ne bi (dokazi) dopustili kakrsno koli izmikanje. Ne bom podrobno razlagala situacije, je pa dalec od tega, da bi to bilo tako jasno in nedvoumno patolosko. Ujela se je v zacaran krog in ni imela moci sama prekiniti. Enostavno ni vedela vec komu verjeti. Bila je naivna, zasanjana oseba. Pa tudi precej custvena in nezna. Ji je pa zadnja leta bilo precej jasno kaj in kako. Takrat je imela pa se manj moci, da zadevo zakljuci.

In to ko pravis, da ko se tasnim ljudem zgodi nekaj, kar naredi premik.... morda bi pa soocanje z nedvoumnimi dokazi bilo tisto nekaj kar se je zgodilo in kar bi prineslo premik.

Na eni strani res stoji, da za ljudmi, ki jih imas rad ne vohunis, niti za njihovimi partnerji. Z druge strani stoji pa, da ljudi, ki jih imas rad - tudi zascitis. Celo takrat, ko sami morda niti ne vedo zakaj naj bi jih bilo treba zascititi. Tako kot scitis lastnega otroka, recimo hcerko - najstnico, pred fanti iz slabe druzbe, ceprav se njej to niti najmanj ne zdi potrebno.

Botroval je temu, da je prenehala jemati zdravila, ko bi bilo to nujno potrebno in celo prikrivala je, ker naj bi dokazala vsem, da se lahko pozdravi po naravni poti, pa jo je vozil okoli k raznim padarjem in istocasno prepriceval, da mu prepise vse kar ima, da bo lahko on zgradil hiso za njiju dva. Posledica tega prepricevanja je, da smo jo pokopali. In ko je bila na koncu v bolnici zadnji mesec zivljenja, je prisel samo enkrat, da naj mu nekaj podpise. Se na pogreb ga ni bilo.

Nevtikovanje, spostovanje izbire itn... so zelo lepe stvari. Vendar zascititi osebo, ki jo imas rad ima, po tej izkusnji, pri meni prednost. Ce nic drugega se ne ubadas potem z mislijo ali si naredil vse kar bi lahko, da bi pomagal. In kaj bi bilo, ce bi bilo. Da ne govorim o njeni mami, ki bi se sedaj raztrgala, ker se ni odlocila bolj "nesramno" poseci v zadevo. Lahko si samo predstavljas, kako se pocuti, ko pomisli, da ce bi morda posegla z "nespostljivimi" sredstvi, bi sedaj s svojo hcerjo kavo pila, namesto, da ji na zale nosi svece.



Hm...bom najprej rekla to, da bi morda tudi sama razmišljala podobno, če bi bila v takšni situaciji, ko si bila ti oz. ste bili vsi...No...v bistvu sem se vpletla enkrat v en zanimiv primer, ko je na koncu prijateljica (ki je imela grozne težave s fantom) grozila s samomorom, jaz sem ji na vsak način hotela pomagat že od vsega začetka...no, na koncu je bil rezultat ta, da se je psihično skoraj čist sesula, začela delat na sebi in danes je totalno druga oseba...No, poanta tega je v tem, da mi je ona kasneje v pogovoru povedala, da ji nisem totalno nič pomagala s svojimi nasveti, da sem jo v bistvu čist zmedla, da še ni bla pripravljena naredit koraka in da ji je kliknilo nekega trenutka, ko sta spet imela svoje scene (ne takrat, ko sem bla jaz zraven).In ja, tut ona je imela vse črno na belem, na trenutke ji je blo vse jasno v teoriji, praksa pa poden...
No, potem sem se vpletla še v en primer reševanja prijateljice (spet problemi s fantom), rezultat nula, ona je še vedno z njim...
Naučila sem se pač iz izkušenj, da se ljudje ne bojo spremenili pa če jaz vlagam v njih še pa še energije...ampak zgolj in samo takrat, ko bojo oni sami prosili za pomoč pa še takrat ni sigurno...Je pa res, da se zavedam, da kdaj pa lahko pali tut to in po vsej verjetnosti bi jaz tut npr. svojemu možu al pa mami al pa odrasli hčerki želela pomagat, če bi bili v težavah. Ampak to bi se nehalo takrat (to mam naštudirano v teoriji, praksa bi bila morda drugačna), ko bi mi ta draga oseba rekla, da naj jo pustim pri miru, ker ne rabi moje pomoči ali ko bi videla, da po nekaj pogovorih, poskusih reševanja težav ne bi bilo haska...(ne govorim o tem, da mi ne bi iblo hudo) Ker roko na srce...a ima smisel? A bom to delala v nedogled zato, ker želim pomagat al zato, da si ne bom očitala, da nisem naredila vse in še več in še več in še več, kot je bilo potrebno? Al pa mogoče zato, ker imam druge motive (ker ko pomagam, se počutim tako fajn, tako dobra oseba in drugi morajo to videt in začutit)?
Drugače pa moje mnenje je, da ne moreš primerjat zaščite otroka z zaščito in pomočjo odrasle osebe.
Pa še to (odgovor tudi ronji): če bi men nekdo na vsak način hotel pomagat pa mi solil pamet pa mi na vse možne načine poskušal dopovedat, da nekej ni dobr zame...Lej, sori...sam jaz bi se odmaknila od take osebe, ker bi mi šla milo rečeno pošteno na živce. Kdo zavraga komu daje pravico, da ureja in kontrolira moje življenje? Če rečem, da ne potrebujem pomoči, je pač ne potrebujem (ok, objektivno gledano jo morda res, sam dejstvo je, da si je ne želim). Brrr, me kar zmrazi, če pomislim, da bi me nekdo posiljeval s svojo pomočjo in skrbjo zame...Kot da sem otrok, ki ni zmožen poskrbet zase...
Ma, sicer pa ne vem, kaj poskušam sploh komu kej dopovedat...Vsak naj počne, kar sam hoče...Če se vi tako dobr počutite tut prav...Men osebno pa je to čist patološko!(moram sam še pogruntat, zakaj me je zdej to vrglo iz tirauser posted image )

< Sporočilo je popravil picola1 -- 4.3.2009 23:27:13 >

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?