|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
20.3.2009 8:32:06   
Volga
No, naš je dosegel pa 25 točkuser posted image  bravo mali.

(odgovor članu liza.p)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
20.3.2009 8:34:56   
al1*
Tudi naš 25! user posted image Bil je strašno ponosen nase.

_____________________________

lp


(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
20.3.2009 8:36:51   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: al1*

Tudi naš 25! user posted image Bil je strašno ponosen nase.


naš še sploh ne ve, mu moram popoldne povedat, pa v Mcdonalds ga pelat user posted image

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
20.3.2009 13:13:24   
mily
user posted image  Čestitke vsem!


Joj našo je pa tako prizadelo, da se je zmotla! Si sploh nisem mislila da si tako k srcu jemlje! Sem ji zjutraj povedala, pa je takoj začela tuhtat kaj je naredila narobe in ko sem prišla pogledat v sobo, če se rihta je jokala user posted image . matr no, sem jo komaj potolažila, da sem jst vseen ponosna na njo, da ni to nič takega, da je vseeno super pisala.

_____________________________

Ali poznate najzanesljivejše sredstvo, s katerim lahko pahnete v nesrečo svojega otroka?
Dovolite mu, da bo počel vse, kar se mu bo zahotelo.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
20.3.2009 13:16:05   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: mily

user posted image  Čestitke vsem!


Joj našo je pa tako prizadelo, da se je zmotla! Si sploh nisem mislila da si tako k srcu jemlje! Sem ji zjutraj povedala, pa je takoj začela tuhtat kaj je naredila narobe in ko sem prišla pogledat v sobo, če se rihta je jokala user posted image . matr no, sem jo komaj potolažila, da sem jst vseen ponosna na njo, da ni to nič takega, da je vseeno super pisala.


Ja, saj mene je tudi tega strah, ko bo enkrat prišlo dotega, ker je mali tudi blazno "tekmovalen" oz. rad bi bil povsod najboljši. Počasi mu to že izbijam iz glave, samo je pa res težko gledat otroka, ki je žalosten zaradi, za nas, nepomembnih zadev, njemu pa pomenijo v tistem trenutku vse na svetu.

Saj bo, mily.

(odgovor članu mily)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
20.3.2009 13:50:29   
mily
Mah eh, bo mogla prebolet. Smo ja komi prvi razred! Sam jst si kr mal mislim, da jo bo tole še moril. Ker tudi pri drugih stvareh je taka, da če ni vse takoj kot si zamisli, je pol razočarana. Že pesmice ko se more naučit in si jih res hitro zapomne, ampak ne vem, če se po enih 15 minutah še moti, takoj pade v jok, da itak ne zna in ne bo nikol znala. Pa ponavadi pol narediva premor in ko se možgani mal spočijejo gre spet vse lepo. Sam prehit obupa nad seboj!

_____________________________

Ali poznate najzanesljivejše sredstvo, s katerim lahko pahnete v nesrečo svojega otroka?
Dovolite mu, da bo počel vse, kar se mu bo zahotelo.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
20.3.2009 13:54:21   
gita10
Po eni strani je to kar fajn, da se malo sikirajo - ne preveč seveda.Mojemu je čisto vseeno. Zgleda, da so punce bolj skrbne, kot pa fantje ali pa so še bolj otročji. Moj očitno še kar misli, da je vrtcu. Pa upam, da bo vsaj tam do tretjega razreda dojel, da je v šoli.  

(odgovor članu mily)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
20.3.2009 15:37:03   
bori2
Naša je zbrala 20 toč. Bila je huda sama nase, ker je 1 zgrešila,...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
20.3.2009 15:47:40   
Gina
Za 1. razred naloge niso bile tako zelo lahke. Če so imeli vse prav, so morali zelo zelo zelo natančno poslušati navodila (te naloge v bistvu vsako leto temeljijo na zavajanju, ker so odvečne reči notri)  + imeti precej dobre predstave. Čestitke vsem, ki so tekmovali!

(odgovor članu bori2)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
20.3.2009 16:00:47   
Erdbeere
Pri nas pa rezultati sploh še niso na voljo user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
20.3.2009 16:32:46   
mojcaziga
Pri nas tudi ne user posted image

Ampak je povedal, da se je pri eni zmotil

lp, mojca

(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
20.3.2009 18:18:32   
mama54
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Za 1. razred naloge niso bile tako zelo lahke. Če so imeli vse prav, so morali zelo zelo zelo natančno poslušati navodila (te naloge v bistvu vsako leto temeljijo na zavajanju, ker so odvečne reči notri)  + imeti precej dobre predstave. Čestitke vsem, ki so tekmovali!


Gina, ti boš bolj vedela. Koliko nalog je bilo za rešit v tretjih razredih. Naša je dobila 40 točk, pravi pa , da je imela dve nalogi narobe, ker jih ni dobro razumela. Učiteljica pa je povedala, da je dobila bronasto priznanje, isto kot lani v drugem razredu. Bili pa so štirje otroci iz njenega razreda na tem tekmovanju.

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
20.3.2009 20:38:42   
Abby
Naša Maja je zbrala vseh 25 točk. Ona in še ena sošolka. Pa je skoraj pozabila povedati. Jo je pa cel teden prej skrbelo, da ne bo slučajno zbolela, pa ne bo mogla tekmovat, ko se je tako veselila. Se mi pa zdi, da je najpomembnejše pri teh nalogah, da pozorno poslušajo oz. preberejo navodila.

_____________________________

MAJA 8.4.2002
FILIP 4.3.2005

(odgovor članu mama54)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
21.3.2009 10:56:37   
karamela
Moj sine ni  dobil priznanja, vendar sem vseeno ponosna nanj, da se je potrudil. user posted image user posted image user posted image  bravo

Učiteljice - prosim če mi lahko katera ve odgovoriti na vprašanje. Zanima me kakšni so bili testi, ali je možno zahtevati vpogled.   Sploh ne mislim iz tega razloga, da komisji ne zaupam ali pa da je bilo napačno ocenjeno,100% zaupam ,  vendar imam 1 šolčka, sama sem nazadnje teste pisala 20 let nazaj pa me tko za dušo zanima, kakšne teste so imeli...

pa še pravila me zanimajo. Moj še ne zna brati, pa enega vprašanja ni razumel, pa je učiteljico vprašal če lahko ponovi vprašnje in ni  hotela ? Ali so taka pravila, da lahko prebere vpršanje samo 1x.

Čestitke vsem našim  prvošolčkem, ki so sodelovali user posted image user posted image

(odgovor članu liza.p)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
21.3.2009 11:00:24   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: karamela
pa še pravila me zanimajo. Moj še ne zna brati, pa enega vprašanja ni razumel, pa je učiteljico vprašal če lahko ponovi vprašnje in ni  hotela ? Ali so taka pravila, da lahko prebere vpršanje samo 1x.

Čestitke vsem našim  prvošolčkem, ki so sodelovali user posted image user posted image


Tudi naš ni slišal celega navodila in mu ni še enkrat ponovila. In to nalogo je imel tudi narobe. Ni katastrofe, smo zadovoljni, da se je sploh želel udeležiti tekmovanja, se mi edino ne zdi fer, ker je izgubil točke zaradi neslišanega navodila in neznanja.  Naš zna sicer malenkost brat, ampak vseeno ne dovolj, da bi si sam prebral, po njegovem, dolgo navodilo.

lp, mojca

(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
21.3.2009 11:19:06   
Eca
Priznanje dobi 1/3 učencev iz celega razreda, ki je tekmoval. Npr. če je tekmovalo 18 učencev iz vseh prvih razredov šole, dobi 6 tekmovalcev (najboljših) priznanje, ne glede na to koliko točk so zbrali.

Natančno ne vem koliko je bilo v nižjih razredih možnih točk, tako da ne morem reči, če je 20 točk veliko ali ne.
Za 8. in 9. razred je bilo možnih 120 točk. Pri nas smo delili petice tistim, ki so dosegli vsaj 50% možnih točk. Na drugih šolah ne vem kako je.
Glede vpogleda... ne vem koliko je to smiselno....mi ne popravljamo teh testov ampak rezultate vstavimo v računalnik in potem ta razvrsti in točkuje nalogo posameznika. Mi dobimo samo rezultate, ki pa so neuradni. Uradni bodo menda (ne me za besedo držati) po 24.3.09.
Možne so še spremembe, kdo gre dalje na višji nivo tekmovat (to pride v poštev za 7., 8. in 9.r). Trenutno je računalnik to razvrstitev naredil glede na število učencev na oddelek (ali šolo)  ali nekaj takega, ne vem čisto točno katero pravilo je uporabil.

Če želite videti samo naloge - kako se rešuje, pa se obrnite na učitelje, ki so na vaši šoli vodili tekmovanje. Verjetno se da kaj fotokopirat.

Lp, Eca


_____________________________

Mene pa kamin greje...

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
21.3.2009 11:26:34   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Eca

Mi dobimo samo rezultate, ki pa so neuradni. Uradni bodo menda (ne me za besedo držati) po 24.3.09.
Lp, Eca



Naši učitelji zgleda sploh še niso vnesli, ker se rezultata ne da videti. Bomo očitno mogli počakat kar na uradne user posted image , pa nas že pošteno firbec daje user posted image

lp, mojca

(odgovor članu Eca)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
21.3.2009 16:57:20   
Gina
Koliko nalog je imel letos 3. razred ne vem, zato ne morem dati odgovora tukaj.

Naloge se lahko prebere večkrat, v bistvu se jih lahko prebere mnogokrat, kar je tudi zaželjeno, sploh pri prvčkih. Naloge so bile težke, zato ni čudno, da jih nekdo ni razumel. je pa res, da otroci želijo pojasnilo zraven, pa ga ne smeš dati, čeprav je težko razumljiva naloga.

Testne pole mislim da niso na vpogled, niti učitelji jih nimamo v rokah, gredo do organizatorja na šolskem nivoju, ki vnese direktno obkrožene črke otrok v računalnik (obkrožajo odgovore a,b,c,...) Za tisto ki si želi nalog:
Recimo letos je bilo za 1. razred eno vprašanje približno tako: **** ima enega psa in nekaj mačk. Kolikor imajo mačke tačk, toliko je pasjih smrčkov. Koliko je psov? Ali pa so bili narisani akvariji, pa je bilo vprašanje, v katerem je največ rib (narisane so bile pa še trave in raki), ali pa Katera žoga je na polici z namanj pokali, levo od pokala (ali nekaj takega)? Potem je bil narisan kenguru v vsaki možnosti (a,b,c,..) v različnih likih. Ponekod so bili tudi liki v likih, ali pa so se križali. Obkrožiti so morali tistega, ki je samo v krogu in ne v trikotniku. Ene naloge se pa ta hip ne spomnim, bi morala pomislit, pa imaš najbrž dovolj za ustvarit si sliko. :)

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
21.3.2009 18:27:19   
staši
Ej ,pri mojih dveh totalno razočaranje .Sta kar v en glas rekla da drugo leto ne bosta več tekmovala .
Tamali prvošolček je revček imel prav samo eno nalogo in ko sem mu rekla kako to ,je začel ihtat in skoraj jokat da naj grem jaz pisat pa da bom videla kako je bilo težko .Sem mislila da ga ne bo tako prizadelo .no pa je bil tudi žalosten ker je zelo slabo   razumel naloge pa bi mu morala verjetno učiteljica kaj pomagat pa ne sme.
Starejša ,četrti razred pa itak ni nek matematik pa se je vseeno prijavila ,ker je reševala stare teste od 2005 pa je rekla da niso niti približno bili taki in je zelo veliko logičnega razmišljanja pa ni šlo ,in je bila kar jezna .Imela je prav dve nalogi od ne vem kolkih.
Sem pa res gledala stare teste od 2005 jim je dala učiteljica domov da naj rešujejo pa ni glih tako lahko ,moraš res bit malo matematik ..res so dobri tisti ki dosežejo vse točke .Čestitke vsem kengerujčkem.user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
21.3.2009 21:16:35   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Naloge se lahko prebere večkrat, v bistvu se jih lahko prebere mnogokrat, kar je tudi zaželjeno, sploh pri prvčkih. Naloge so bile težke, zato ni čudno, da jih nekdo ni razumel. je pa res, da otroci želijo pojasnilo zraven, pa ga ne smeš dati, čeprav je težko razumljiva naloga.




Pri naših so jih prebrali samo enkrat. Najprej svojemu nisem verjela, ko mi j p ovedal, da jo je prosil, če mu lahko prebere še enkrat ker ni slišal pa ni hotela. No, na koncu pa sem slišala od večih staršev, da so tudi njihovi otroci povedali isto.

No, mene bolj kot rezultat muči to, da rezultati še vedno niso vidni. Ne vem kaj mečkajo user posted image

lp, mojca

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
22.3.2009 19:04:27   
mojcaziga
Kako pa že ene veste, da so dobili priznanja? Je to že zraven vnešeno poleg rezultatov?

lp, mojca

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
22.3.2009 19:21:45   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Kako pa že ene veste, da so dobili priznanja? Je to že zraven vnešeno poleg rezultatov?

lp, mojca



Če ima otrok vse naloge prav, je zihr dobil priznanje. Ostali pa ne vedo. Drugače pa je brez smisla se sekirat. En dobi, drug pa ne, pa kaj? Privoščimo vsem dobitnikom, vendar ne jemljimo tegatekmovanja čisto preresno. To ne more biti nek strašen pokazalec tvoje sreče v lajfu, če dobi priznanje ali pa ga ne, a ne. NI fajn od otrok preveč pričakovat, pa svoje ambicije nanj prenašat. bolj fajn je, če smo samo veseli, če nekaj dobi, če pa ne, pa pač ne, kaj pa potem. user posted image  NO jaz to tako gledam.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
22.3.2009 19:22:40   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

. bolj fajn je, če smo samo veseli, če nekaj dobi, če pa ne, pa pač ne, kaj pa potem. user posted image  NO jaz to tako gledam.


Tudi jaz.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
22.3.2009 19:27:23   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Kako pa že ene veste, da so dobili priznanja? Je to že zraven vnešeno poleg rezultatov?

lp, mojca



Če ima otrok vse naloge prav, je zihr dobil priznanje. Ostali pa ne vedo. Drugače pa je brez smisla se sekirat. En dobi, drug pa ne, pa kaj? Privoščimo vsem dobitnikom, vendar ne jemljimo tegatekmovanja čisto preresno. To ne more biti nek strašen pokazalec tvoje sreče v lajfu, če dobi priznanje ali pa ga ne, a ne. NI fajn od otrok preveč pričakovat, pa svoje ambicije nanj prenašat. bolj fajn je, če smo samo veseli, če nekaj dobi, če pa ne, pa pač ne, kaj pa potem. user posted image  NO jaz to tako gledam.


Eh, saj verjetno smo se napačno razumeli. Mi še sploh ne poznamo rezultatov, po njegovih besedah pa je vsaj ena naloga napačno rešena, kar sploh ni problem. Sem vesela, da je sploh s takim zadovoljstvom kengurujška pričakoval in potem oddelal. Mene je bolj kot ne zanimalo, ker se jih veliko pogovarja, da so priznanja dobili, navkljub temu, da otroci niso dosegli vseh točk. Se pravi, bolj babji firbec kot kaj drugega.

Mi pa smo z našim,s priznanjem ali brez njega, super zadovoljni user posted image user posted image user posted image user posted image in on to ve.

lp, mojca

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
22.3.2009 22:13:27   
anajan
Za radovedne starše:
1. Priznanje prejme 1/3 učencev posameznega razreda (pr. 1/3 od vseh prvošolčkov na šoli).
2. Rok za vnašanje rezultatov je 5 dni, tako da boste starši najkasneje v ponedeljek zvečer lahko preverili rezultate svojih otrok tudi na spletni strani
3. Rešene testne pole vaših otrok si imate pravico ogledati, ker spadajo testi med izdelke vaših otrok. Običajno se testne pole hranijo pri učitelju, ki je organizator šolskega tekmovanja.

O št. možnih točk obvestim v naslednjih dneh.

P.S.
Pohvalite vse otroke za sodelovanju in jih vzpodbijajte k sodelovanju.



_____________________________

Vsak dan je nekaj posebnega.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?