|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: porodnišnica Postojna
28.6.2010 11:38:12   
arruba
Blondy, jaz imam podobno situacijo - živim v LJ in nameravam rodit v PO, moj dragi pa dela v KP, za povrh pa ima še 9 dni pred PDP-jem pravosodni izpit user posted image . Od mene do PO je pol ure, enako pa tudi od mene do LJ porodnišnice, če je center zabasan, tako da mi je s tega vidika pravzaprav vseeno.

Tako da sem se že zmenila s par kolegicami, da naj imajo od 15-tega naprej vse ves čas vklopljene telefone, če bo sila, me bo pač peljal kdo drug, če bom ravn sama doma, rešilca pa bom klicala le, če bo kaj šlo narobe in ne bom smela v avto. Sem zdaj ful bolj mirna, ko vem, koga naj pokličem, če bom slučajn sama doma, ko se bo začela akcija.

Je pa tudi res, da bo to najin prvi user posted image , kar pomeni, da bi imela najbrž dost časa, da pridem do PO, tudi če bi stanovala v MS.

(odgovor članu blondy83)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: porodnišnica Postojna
6.8.2010 21:49:12   
nina42
Rodila sem v Postojni pred nekaj leti...
no da začnem s pozitivnim, babica Nataša je bila res super, ostali pa ne preveč... ena babica- starejša je bila grozna, prihajala je vsake toliko časa in me vsakič vprašala: "A se vam je za jošk obesu?" ker se pač hči ni spuščala dovolj hitro...
Zdravniki so bili trije... prišli in šli, nič posebnega
Motilo me je predvsem to, da te ne upoštevajo in kljub temu, da sem imela porod v vodi sem morala prihajati ven iz banje vsake pol ure, da so me pregledali in na koncu sem morala biti še zadnjo uro ali dve zunaj v ležečem položaju, kolena k glavi itd. Skratka, to sploh ni bil porod v vodi, kot je bilo dogovorjeno... in zakaj? Ker je njim tko lažje?!
Skratka ležim na hrbu in naenkrat mi prerežejo presredek, ker že dolgo traja... šivanje me je bolelo bolj kot cel porod, sedet in hodit pa še en mesec nisem mogla normalno...
Hčero sem hotela že v porodni sobi podojit, ampak je kar spala in mi je babica rekla, da naj jo pustim, da se bo že zbudila ko bo lačna. To se mi je zdelo logično in sem mislila ok.

Na oddelku sem imela nadstandarsno sobo in tudi mož je prespal pri meni prvo noč. Z dojenjem mi niso nič pomagale in so kar dajale flaško, ko so odpeljale dojenčke na preglede in to...
Nekajkrat sem pozvonila za pomoč pri dojenjnju in so me vsakič na hitro odpravili, da če ne gre, pa naj poskusim kasneje.... potem so ji pa dajali flaško, ko sem se tuširala... skratka z dojenjem so mi zajebxxx vse kar se je dalo
Ponoči sem želela imeti tamalo pri sebi in so bili proti, ker sem vztrajala, so rekli, da moram imeti prižgano luč, če bi bilo kaj narobe... Ko sem si ponoči ugasnila luč, da bi lahko normalno zaspala, brez da mi neonke svetijo v glavo so mi sestre prihajale prižigat luč... tako da nobeno noč nisem uspela nič spat.
Toliko o upoštevanju pacienktinih želja...
Ne vem, zdaj ko gledam za nazaj bi mogoče morala imeti drugačen pristop ali kaj ne vem.... Mislim, da jim je tudi šlo v nos, da sem imela nadstandardno sobo, ker so skoz nekaj vihale nos, da gledam tv.... ja kaj pa naj delam??? wc in kopalnica pa sploh nista v sobi, tko kot naj bi bilo, ampak na hodniku...
Ne vem, če je kje boljše, ali pa sem preveč zahtevna za slovenske porodnišnice...

(odgovor članu arruba)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: porodnišnica Postojna
9.8.2010 19:53:10   
maa2010

IZVIRNO SPOROČILO: nina42

Rodila sem v Postojni pred nekaj leti...

Toliko o upoštevanju pacienktinih želja...
Ne vem, zdaj ko gledam za nazaj bi mogoče morala imeti drugačen pristop ali kaj ne vem.... Mislim, da jim je tudi šlo v nos, da sem imela nadstandardno sobo, ker so skoz nekaj vihale nos, da gledam tv.... ja kaj pa naj delam??? wc in kopalnica pa sploh nista v sobi, tko kot naj bi bilo, ampak na hodniku...
Ne vem, če je kje boljše, ali pa sem preveč zahtevna za slovenske porodnišnice...



Te popolnoma razumem, da si razocarana, jaz bi tudi bila ob takem pristopu babic in sester. Ni mi pa nikakor jasno kako to, da so te silili v tale litotomni polozaj in ti se brez dovoljenja? prerezali presredek user posted image Groza.
Mislim, da je Postojnska bolnisnica edina z nadstandardnimi sobami in tole seveda doplacas, temu primerno bi se morale tudi sestre vesti. A v drugih sobah kjer so ostale porodnice spale pa je lahko bila luc ugasnjena?
Kdaj pa si rodila ce smem vprasati? Midva z partnerjem tudi razmisljama, da bi vzela 2 urno voznjo v zakup za porod v vodi, pa skupno bivanje v nadstandardni sobi. Boma se sla na informativni ogled in povprasala o tem kaksen je postopek pri izbiri polozajev, oskrbi otroka po porodu in podobno.

(odgovor članu nina42)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: porodnišnica Postojna
10.8.2010 9:13:53   
nina42
Ja ostale niso imele svojih novorojenčkov pri sebi, ker so "Mamicam prijazna porodnišnica" jih imajo čez noč ločene... Pol se pa tam skupno jokajo.... kar nekaj...
Plačaš ohoho za vse skupaj, potem pa si kao neki 2. razredni, ker kaj si pa ti misliš da si v hotelu...
Jaz bi šla na tvojem mestu v Mursko, ti je bližje in tudi full zagovrjajo porod v vodi... ne vem, pojdi pogledat obe banji, ker v Postojni je bolj mala, tako da meni ni bilo najbolj všeč, ker si ne potopiš celega trebuha pod vodo in še skoz te ven terajo...

(odgovor članu maa2010)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: porodnišnica Postojna
10.8.2010 10:37:49   
maa2010
sploh nisem vedela, da imajo v Murski Soboti tudi bano, no, bom preverila. Drugace pa imama Avstrijo se blizje, ampak financno gledano je to se vecji zalogaj. Hvala za informacijo in veliko uzitkov v materinstvu user posted image

(odgovor članu nina42)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: porodnišnica Postojna
10.8.2010 21:08:14   
nina42
IZVIRNO SPOROČILO: maa2010

sploh nisem vedela, da imajo v Murski Soboti tudi bano, no, bom preverila. Drugace pa imama Avstrijo se blizje, ampak financno gledano je to se vecji zalogaj. Hvala za informacijo in veliko uzitkov v materinstvu user posted image


Sporoči kako je v Murski, če boš šla pogledat, mene tudi še čaka en podvig čez 8 mesecev user posted image in razmišljam o tej opciji, da bi šla kak teden pred rokom v mb k tašči, potem ko se mi začnejo popadki pa v mursko... razen če prišparam za Avstrijo, lahko bi kaka banka nudila krediteuser posted image
Veliko sreče in užitkov v materinstvu tudi tebiuser posted image

Ravno sem gledala na Preverjeno:
http://poptv.si/multimedia/preverjeno-porod-na-domu.html

Res sramota, da se moramo nosečnice same borit za svoje osnovne pravice v 21. stoletju...

< Sporočilo je popravil nina42 -- 10.8.2010 21:09:21 >

(odgovor članu maa2010)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: porodnišnica Postojna
13.8.2010 11:21:07   
arruba
Zdravo,

moje mnenje o porodnišnici v Postojni pa je - SUPER, in če se bomo odločili še za kakšnega otročka, grem zagotovo spet tja. Tudi jaz sem se odločila za nadstandardno sobo in mi ni žal, saj sem se dejansko počutila kot v hotelu, ne pa kot v porodnišnici. Na voljo je bilo tudi dovolj brisač, spalnih srajčk in pleničk za user posted image , če rabiš, brez težav dobiš tudi nastavke za dojenje, kremo za bradavice ipd. Moram pohvaliti prav vse - ekipo, ki mi je pomagala pri porodu ter vse sestre v porodnem bloku -  vsi so ful prijazni, s snažilkami vred! Pa nimam nobenih poznanstev ali vez v Postojni, da bi bili mogoče zato do mene kaj drugačni kot do drugih. Cena nadstandard sobe pa se mi tudi ne zdi tak grozna - 25 EUR na dan, za kar imaš veliko več prostora kot v skupnih sobah, popoln mir, možnost obiskov cel dan, svoje toaletne prostore, TV (no ja, kot da ga rabišuser posted image )..

Nina42 - jaz sem imela svojo kopalnico, tako da mi je čudno, da je ti nisi imela kljub nadstandardu? Pa HB da sem jo imela, saj sem zaradi velikosti otroka imela precej težek porod, vključno z obsežno epiziotomijo, tako da sem se tuširala tudi po 10_x_ na dan.

< Sporočilo je popravil arruba -- 13.8.2010 11:23:31 >

(odgovor članu nina42)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: porodnišnica Postojna
20.8.2010 9:55:23   
nina42
IZVIRNO SPOROČILO: arruba


Nina42 - jaz sem imela svojo kopalnico, tako da mi je čudno, da je ti nisi imela kljub nadstandardu? Pa HB da sem jo imela, saj sem zaradi velikosti otroka imela precej težek porod, vključno z obsežno epiziotomijo, tako da sem se tuširala tudi po 10_x_ na dan.


Ne vem, očitno nisva bili v isti sobi

(odgovor članu arruba)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: porodnišnica Postojna
21.8.2010 10:22:31   
*Mojca*
Nadstandardne sobe na desni, če hodiš po hodniku proti njim, nimajo svojega wcja, na levi pa ja...

_____________________________

Follow your dreams and keep on trying...

Luka, 24.6.2008
Sara, 26.12.2009

(odgovor članu nina42)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: porodnišnica Postojna
25.8.2010 7:48:36   
alli
Tudi jaz razmišljam o nadstandardni sobi v Postojni.Saj 25eur na dan nitaka reč,sploh če je vse v redu in greš po 4 dneh domov.Samo če pa dojenček dobi kakšno zlatenco,se pa zna zavlečt tudi do 2 tednov.A mislite da bi v tem primeru lahko po 4 dneh šla nazaj v navadno sobo,ker drugače bi me ob pogledu na račun pomoje kap? user posted image

(odgovor članu *Mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: porodnišnica Postojna
25.8.2010 22:09:48   
nina42
Po mojem ja, ker tudi obratno gre, razen, če bi recimo bilo vse polno bi morala počakat kak dan, ampak ponavadi je bolj gužva za nadstandardne sobe, tako da bi ti verjetno bila katera hvaležna za zamenjavo user posted image

(odgovor članu alli)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: porodnišnica Postojna
31.8.2010 18:26:11   
hermy1
Pozdravljene!

Včeraj 14 dni sem rodila v PO porodnišnici in bi tudi sama rada napisala nekaj besed.

Najprej sam porod - sanjski (v dveh urah), babica Minka neznansko nežna in prijazna. Povsem je sledila mojim željam in skupaj sem dočakala porod, ki sem si ga lahko samo želela. Zato se lahko samo še enkrat zares lepo zahvalim.

Oddelek...dvajset let nazaj sem rodila v Lj porodnišnici in moja pričakovanja so bila povsem drugačna. Sem namreč zagovornica tega, da je dojenček ves čas pri mami in sem bila tu kar malo zgrožena. Že v porodni sem napisala, da  želim svojo hči ves čas pri sebi. Nisem pa pričakovala, da bo to kaj posebnega.
Hvala bogu sem imela svojo sobo, ker sicer si ne predstavljam, če bi bilo to sploh mogoče v običajni sobi, saj sem šele kasneje dojela, da so po večini (mislim, da sem bila res edina) mamice otročke dale čez noč v drugo sobo. Verjetno me zato ne bi ravno prijazno gledale, če bi moja potem jokala user posted image !
Pričakovala sem, da bo pediater prišel v sobo, pa jih odpeljejo in drugje pregledajo...tako svojega otroka nagca vidiš verjetno šele doma...razen, če ni pod lučko, kot moja. Saj pride potem vse razložit in povedat in je dr. Kunstelj res prijazen...ampak zakaj ne morejo tega storit v sobi, ko si poleg?

Poleg tega so jih preoblačile (skoraj) vedno v otroški sobi in se tudi nimaš kje naučit, če tega še ne znaš. Saj mogoče drugim mamicam pokažejo...verjetno so zame smatrale, da že vse obvladam, glede na to, da je to moja tretja user posted image ?

Vem, da sem zahtevna in zoprna (leta mi to dovoljujejo), vendar se mi zdi prav, da to povem, da se boste lažje odločile in vedele že prej, kaj hočete.

Sicer pa je res, da so bili vsi prijazni,...nimam kaj reč (razen, da so malo težje sprejeli moje "čudaštvo") in sreča za nadstandardno sobo...v njej se res počutiš carsko, z obiski se pa ni treba potikat po hodnikih.





(odgovor članu nina42)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: porodnišnica Postojna
31.8.2010 22:17:05   
nina42
Se čisto strinjam, meni so cele noči sestre prihajale prižigat luč, ker sem hotela imeti user posted image pri sebi, česar oni ne prakticirajo... Potem pa spi, če zmoreš user posted image Da ne omenjam, tega, da ti ne pomagajo niti z dojenjem, kaj šele z oblačenjem in previjanjem. Pri prvem otroku pač tega še ne znaš... ampak oni so pač mamicam prijazna porodnišnica user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu hermy1)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: porodnišnica Postojna
31.8.2010 23:20:35   
hermy1
IZVIRNO SPOROČILO: nina42

Pri prvem otroku pač tega še ne znaš... ampak oni so pač mamicam prijazna porodnišnica user posted image user posted image user posted image


Zdaj je samo vprašanje, katerim mamicam user posted image ??

To je bil glavni razlog, da sem se javila, ker se mi zdi fer, da vedo to še ostale, ko razmišljajo, kje rodit.

(odgovor članu nina42)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: porodnišnica Postojna
31.8.2010 23:39:02   
*miska.mcc*
2x rodila v lj, 1x v po. ce bi se 1x, bi sla vlj!


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu hermy1)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: porodnišnica Postojna
2.9.2010 10:03:10   
dolenjka
Mi je žal, da imate take izkušnje s PO user posted image  Jaz sem tam rodila 2x, pa še 18x bi, ampak vseeno ne bom user posted image
Je pa res, da se mora človek malo zase potegniti v življenju. Prvič sem se jaz malo nazaj držala, ker ne veš kaj in kako, drugič sem pa kar vprašala vse kar me je zanimalo, pa mal "potežila" čeprav ni bilo nujno, ampak sem točno vedela, da tam imam pomoč, doma je pa ne bo user posted image  Je pa res, da otročkov nisem imela pri sebi ponoči, ker sem vedela, da je to edini čas, ko se lahko"spočijem in nabiram moči", ker doma je pač treba vstat in podojit....
Jaz bi Po priporočala, če pa vas kaj žuli, pa jim to pač povejte, ker so oni tam zaradi vas in vaših sončkov in ne vi zaradi njih user posted image  Pa srečno!

_____________________________

24.2.2008 je pokukala na svet moja sreča, mala deklica Tara! 28.9.2009 se ji je pridružil še lepotec Maks in zdaj je moja sreča popolna!

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: porodnišnica Postojna
8.9.2010 9:13:16   
nusi
Tudi jaz sem rodila v PO in sicer letos maja. V PO sem šla predvsem zaradi želje po EA, pa sem na koncu zaradi prehitrega poroda ostala brez. Torej prvih 11 ur sem preživela na ginekološkem oddelku, ker mi je odtekla voda, nič pa ni kazalo, da bom rodila. Sestre so bile prijazne, hrana pa res zelo dobra.  Ob 23.30 sem kar na enkrat začutila močne popadke na dve minuti, poklicala sestro, ki me pospremila do porodne sobe, babica me je pregledala in ugotovila, da sem se v 1 uri odprla iz 2 na 8 cm in da gremo rodit. Prosila sem jo še za klistir, ker bi me drugače poslali kar brez, ker se je baje tako mudilo in mi je ustregla. Okoli polnoči sem torej ležala na mizi, babica mi je razložila, da lahko takoj pokliče anesteziologa, vendar bo prepozen, ker preden vstavijo kateter in vse traja kar nekaj časa, ki ga jaz nisem imela. No, pa smo se šli naravni porod, brez maske in brez vsega - na mojo željo. Babica Sonja in še ena mlajša, sta me cel čaz držali za roko, me spodbujali in hvalili, močili čelo in se nasploh trudili, da bi mi bilo čim lažje, mož je seveda prišel tik pred koncem, že pri izstisu, ker je pridrvel iz LJ. Če ne bi onidve opravljali še njegove vloge res ne vem kako bi bilo. Presredek mi je ob zadnjem popadku prerezala, ker sem imela tudi pred tem vnetje in baje potem koža ni tako raztegljiva, pa tudi glava ni in ni hotela ven. Skratka pet minut pred 1.00 smo bili že konec. Na oddelku so bile sestre prijazne, imela sem svojo sobo s kopalnico.
Ena malda sestra pa je bila prav pasja, prav videlo se ji je, da se ji ne da delat pa sem jo pač kr ignorirala, če je kej pametovala sem rekla ja, ja se obrnila stran in kao spala.
Imam pa par pripomb: 1. nihče se ne trudi, da bi ti steklo dojenje, potem, ko sem kar eno, ki mi je kosilo prinesla napadla, da zdej mam pa dost in nej mi pokaže mi je prinesla nastavek user posted image - je pa res, da je pol šlo
2. babyhendling - položajev nošenja, podiranje kupčka SF, sem spet eno starejšo nadlegovala
3. nego dojenčka, popka, široko povijanje...so mi pokazali zadnji dan, v cca 3. minutah

Torej porod super, nega po porodu dobra, lahko bi bilo še bolje, je pa definitivno bolje kot v LJ, zato bom šla naslednjič spe t PO.

(odgovor članu dolenjka)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: porodnišnica Postojna
13.9.2010 13:34:02   
manuelca
no da povem svoje še jaz..user posted image

Postojna je zakon...če bom spet imela za rodit grem direkt tja in nikamor drugam...moj G je Dr. Merlo in je fenomenalen, mislim da mi je bil porod najmanj pol lažji ker sem mu zaupala in je bil on zraven, pa dve babice ki sta neverjetni, prijazni, pridni, sestre na oddelku tudi, same pohvale...
imela CR urgentno, je bilo tudi natrpano in nagužvano, da so porodnice ležale na sredi sobe na intenzivni ampak kaj pa češ, če je naval je naval ampak moram reči, da so se maksimalno potrudili za nas in nas gledali full lepo...sestra na intenzivni, pa je pravi angelček. Rez je strokoven, in se ga niti vidi ne...skratka vse pohvale, priporočam.

sicer je minilo že več kot tri leta od kar sem rodila, ampak sem prepričana da so stvari lahko samo še boljše...

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: porodnišnica Postojna
14.9.2010 16:07:23   
krokar
Kaj mogoče katera ve kako je s plačilom storitev v porodnišnici? Ali je možno plačilo s kartico (npr. MASTERCARD....), ali pride v poštev samo gotovina?

(odgovor članu manuelca)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: porodnišnica Postojna
15.9.2010 21:09:41   
Leela
mislim, da se da plačati tudi s kartico (samo, da je denar user posted image ) Sicer pa najbolje, da kar pokličeš in vprašaš.

jaz sem svoje mnenje že napisala, moram pa potrdit napisano v zadnjih parih postih: babica Minka čudovita, Dr. Merlo resnično doktor z veliko začetnico, sestra na intenzivni neverjetno prijazna (mislim, da je Bernarda), in še ena sestra, ki je bila na intenzivni, prav tako je bila na vizitah z doktorji. Tudi Taševa bi pohvalila. Sicer preveč neposreden, ponavadi neolikan, ampak vredu zdravnik (mi je delal carski rez), aka Dr.House.
Kristan - no comment. Če ga ne boste srečali niste nič zamudili.

(odgovor članu krokar)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: porodnišnica Postojna
16.9.2010 11:34:24   
krokar
Sama sem tudi 1. rodila v Postojni in nimam besed za dr. Kristana. Saj baje, da je super zdrav, nima pa nobenga odnosa do pacientk. Vakum mi je naredil prefektno, tako da se moji punčki že naslednjib dan ni nič poznalo- to svaka mu čast. Sam odnos, komentarji....pa ...ma nimam besed. Že tako sem bila zmučena po celem dnevu v porodni in on za piko na i. Tudi njegove vizite so bile kar neki, če primerjam z Likarjem, Taševem in Merlom!!

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: porodnišnica Postojna
2.10.2010 13:42:04   
Ajra RR
Jaz sem 3x rodila v PO in sem bila vedno zelo zadovoljna. Nimam pripomb.

(odgovor članu krokar)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: porodnišnica Postojna
2.10.2010 14:22:16   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: nina42

Se čisto strinjam, meni so cele noči sestre prihajale prižigat luč, ker sem hotela imeti user posted image pri sebi, česar oni ne prakticirajo... Potem pa spi, če zmoreš user posted image Da ne omenjam, tega, da ti ne pomagajo niti z dojenjem, kaj šele z oblačenjem in previjanjem. Pri prvem otroku pač tega še ne znaš... ampak oni so pač mamicam prijazna porodnišnica user posted image user posted image user posted image




jaz sem v Po rodila 2006 in 2008, pa so me večina spodbujale k dojenju, še posebno pri hčerki, ker sem bila na intenzivni 36 ur in se je že navadla na flaško, pa tudi previjt so jih prišle v sobe in nam vse lepo pokazale. mogoče pa v nadstandarni sobi nimaš tega konforta. Sem pa jaz za skupne sobe, saj sem imela zeloooo dobre cimre in kljub CR prvič, pa posledično bolečega trebuha, sem se narežala. So me pa sestre že na intenzivni naučile, kako naj se po operaciji smejem, al pa kihnem. Same pohvale še enkrat.

Dr. Kristan - dobre izkušnje, prvič mi je bil na CR in mi je ginekolog po prvem pregledu rekel, da skoraj ne more verjet, da je bil urgentni CR, ker je bil rez perfekten, prav tako sem ga imela v drugo, na začetku sicer, ampak me je pohavlil, češ, da sem pridna, čeprav sem bla že sama sebi tečna zaradi zelooo močnih popadkov.

(odgovor članu nina42)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: porodnišnica Postojna
6.12.2010 12:19:14   
j.b.
Moja izkušnja v Po porodnišnici je zelo pozitivna.user posted image user posted image user posted image
Rodila sem 6 dni po PDPju, torej sem hodila vsake 2 dni na ctg - vsi prijazni in ok. Tudi pri porodu so bile babice prijazne. Res je, da se je ena študentka učila na meni, vendar je bila prijazna in nežna. Porod je trajal okol 10 ur, z umetnimi popadki. Pa se mi je zdelo da sta babca in študentka velikkrat prišle pogledat in vprašat kako sem. Ko je začelo malo bolj fejst bolet, me je študentka bodrila in "hvalila da sem korajžna" in to mi je dalo novih moči. Ko je prišla zadnja faza poroda je prišla že nova babica, tudi ful prijazna, in z njeno pomočjo sem rodila velikega fanta, brez šivov! V roku pol ure mi je otroka pristavila k prsim.
Umes (med mojimi popaski) sta dve še rodili na sosedni postelji (loči ti dve postelji samo zavesa). To je bil mogoče še največji minus, ker ravno ko sem prišla na porodno mizo (še brez popadkov) je glih ena imela iztis, in je fiksala, norela in kričala kot norauser posted image Kot prvorodko sem se jo grozno ustrašilauser posted image no ... poroda user posted image

Bivanje v navadni sobi je bilo super. Imela sem dve fesjt cimri. Vse tri smo bile prvorodke, in posledično totalne nevednice. Zato smo non stop klicale sestre za pomoč pri tem, pa pri onemuser posted image user posted image user posted image Pa so sestre bile ustrežljive, in prijazne. Glede previjanja , so nam to pokazali 2i dan bivanja tam, potem smo previjale same. Če kej nismo znale je spet zvonil zvončekuser posted image . Dojenje so spodbujale in tudi pomagale da je lažje steklo. Rahlo osorna je bila samo ena sestra, ampak se je dalo preživet (slab dan pa to).
Hrana super, čistilke face, dobila sem 1 paket vložkov in dvoje seksi gatke. Brisač in spalnih srajc dovolj. In meni osebno je super da ti ga odpeljejo ponoči. Neprespanih noči je dovolj domauser posted image
Ko grem naslednjič grem defenitivno spet v Postojno!user posted image

(odgovor članu arruba)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: porodnišnica Postojna
9.12.2010 21:28:38   
biba_leze*
IZVIRNO SPOROČILO: hermy1

IZVIRNO SPOROČILO: nina42

Pri prvem otroku pač tega še ne znaš... ampak oni so pač mamicam prijazna porodnišnica user posted image user posted image user posted image


Zdaj je samo vprašanje, katerim mamicam user posted image ??

To je bil glavni razlog, da sem se javila, ker se mi zdi fer, da vedo to še ostale, ko razmišljajo, kje rodit.



SO SORY mogoče si ti ravno na take naletela. HERMY v PO sem rodila 1 dan pred teboj in ti rečem da so ZAKON. Meni SO sestre pokazale kako se otroka previje, preobleče - SAMO VPRAŠAT JE TREBA! Najbrž so sklepale da res ti vse znaš, glede na to da jih nisi nič vprašala. Pokazale so mi tudi hendling in pa najbolj pomembno, pomagale so mi pri dojenju. Večkrat so bile več kot pol ure z mano, da so gledale če otroka pravilno pristavljam in NAJBOLJ MI JE BLO VŠEČ TO, da so se večkrat kar narisale na vratih sobe in vprašale kako gre dojenje in če rabim pomoč. Bila pa sem v navadni sobi. Res pa je, da so otroka čez noč odpeljale neglede na to, da sem na obrazec napisala, da ga želim ob sebi tudi ponoči, kar mi sicer ni blo ne vem kako ok, ker pol doma sem pa vedela eno več ko je mala celo noč jokala. Tam je bila še čistilka ful prijazna. Vsi so ful prijazni in naslednjič grem definitivno spet tja.

(odgovor članu hermy1)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?