|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
7.5.2009 9:33:40   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: {TaMaLa}


Meni je samo žal tistih 3 leta ko sva se oba živcirala, pa sekirala pa kregala zaradi tega ker itaq nisva nič dosegla. Raje bi kaj bolj koristnega naredla tisti čas.



Večje grdobije, še nisem slišala....kaj pa je bolj koristnega, kot borba za otroka. A na odvetnika pa nista pomislilauser posted image . Pa ne mi reč, da se ne da nič doseč, ker se da. Je trnova pot, to je res, ampak se da.

Od odvetnika sem slišala za primer, ki se je zgodil pred dvema mesecema. Ena mama bi na vsak način rada kaznovala bivšega s tem, da mu odvzame pravice do otroka. Otrok je bil en vikend pri očetu, na kar se mu ob 10ih zvečer prikaže policija na vratih, da so prišli po otroka. Poklical je odvetnika, odvetnik pa novinarja. Žal je tako, da morajo odvetniki izsiljevat z novinarji, potem se policisti vsaj držijo zakona. Niso imeli nobenega naloga, popolnoma ničesar. Nekdo je kao prijavil, da oče pijan po stanovanju razgraja in da ima pri sebi otroka. Oče je bil popolnoma trezen, otrok pa je že spal.
Priguncala se je še socialna, ki je ostala brez besed. Novinar je klical načelnika policije, na kak način to njegovi policisti hodijo po otroke.... v glavnem na koncu so se vsi umaknili.
V medije ta zgodba ni prišla, ker se je oče tako odločil.

Ta primer sem napisala zato, ker pišete kako se nič ne da. Seveda te kot laika lahko povsod obrnejo kot smrkavca. Najemite odvetnike, pa bodo očetje dobili pravico do stikov z otoci. Ne pa prosim bluzit, da se ne da.

(odgovor članu {TaMaLa})
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
7.5.2009 9:36:22   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: ANNALEE

in kaj mi preostane...da pustim vse skup pa zaćnem na novo


najemi odvetnika!!!!!!!!!! Tvoj dela v ZDA, najbrž ne za drobiž, tako da mu ga ne bo problem plačat.

(odgovor članu ANNALEE)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
7.5.2009 11:15:15   
mama54
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: ANNALEE

in kaj mi preostane...da pustim vse skup pa zaćnem na novo


najemi odvetnika!!!!!!!!!! Tvoj dela v ZDA, najbrž ne za drobiž, tako da mu ga ne bo problem plačat.


Kako pa bo skrbel za otroka, če dela v ZDA? Ali bo otroka odpeljal v ZDA? Ali bo ta čas ko je v ZDA za otroka skrbeli tuji ljudje. Potem je le boljše, da otrok ostane pri mami na Hrvaškem. Tukaj beremo eno plat zgodbe, morali pa bi slišati tudi zgodbo mamice tega otroka. Ker ne vemo kaj je vse v ozadju je težko komentirat in dajat nasvete.

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
7.5.2009 11:17:38   
mika
mama54, sej tukaj ni nič jasno. A si opazila, da mama z otrokom v bistvu ni veliko na hrvaškem.....ta zgodba je precej mutna.

(odgovor članu mama54)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
7.5.2009 14:57:11   
mama54
IZVIRNO SPOROČILO: mika

mama54, sej tukaj ni nič jasno. A si opazila, da mama z otrokom v bistvu ni veliko na hrvaškem.....ta zgodba je precej mutna.


Mika, sem ja, saj zato pa nisem hotela komentirat. Mama ima hišo na hrvaškem , otrok nima doma, ker se neprenehno selijo, oče, ki je ZDA hoče skrbništvo istočasno se tožijo, da je otrok na hrvaškem in ne zna jezika. Naša dva mala sta vsako  leto vsega skupaj po mesec do dva v Nemčiji in znata kar dobro nemško govorit. Začela pa sta na otroškem igrišču med drugimi otroci. Mama pa je itak najbolj pokvarjena. Brez veze.

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
8.5.2009 21:47:51   
{TaMaLa}
eh... jebe se njim, glavno je da majo oni svoje zadeve pošlihtane (če jih sploh seveda majo) se veš kak pravijo: bog je najprej sam sebi brado ustvaril. teh zgodb maš na miljone pol ko pa pride do tega se pa zgovarjajo da niso vedli, nimajo pristojnosti, da ni njihova krivda.... tak je to v današnjem svetu .... žal..... jaz osebno bi najraje šla tja pa bi vse postrelila res dobesedno :S

(odgovor članu ANNALEE)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
8.5.2009 21:56:05   
{TaMaLa}
mika naj se sliši grdo kak se čej... tak je zakaj bi pa skrivala resnico? če bi bla ti na mojem mestu pa doživela vse kar sem jaz zaradi tega otroka pol na koncu je pa otrok že spran z muhami njegove mame in govori in dela tako kot ona hoče te pol mine. žal niso vse zadeve tak lepe kot očitno je tvoj lajf.

Pol mi pa ti povej kaj lahko sploh narediš na sodišču če zmeraj dobiš sodnico ko je od njene mame sošolka bla v šoli in so še sedaj v zelo tesnih stikih + tega je pa na socialnem (ni važno na katerem) tudi njena kolegica na drugo socialno pa ni varjante da greva sva probala, prav tako pa tudi ne na sodišče!! ko bi bla v moji koži teh 3 leta bi vedla o čem govorim. tak da ne kvasi bedarij. na koncu si brez dnarja, brez pravic a kljub temu moraš plačat tud če ti za preživetje in za položnice ostane 50€ na mesec. jebi ga tak je dan danes.

btw: verjemi da odvetniki niso vsemogčni!!! Vse je odvisno od sodnice kako stališče oziroma kak pogled ma ona na te zadeve!

< Sporočilo je popravil {TaMaLa} -- 8.5.2009 22:07:34 >

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
8.5.2009 22:55:12   
mama54
TaMaL pri dodelitvi ne igra glavno vlogo sodnica. Če ni sporazuma zahteva sodišče mnenje CSD, pedopsihiatrov, sodnih izvedencev. Vsi ti izprašajo otroka, ravnajo se po njegovih željah.. Na podlagi vseh pričevanj, se sodišče odloči. Nikakor pa ne more nihče vedet kateri sodnik ali sodnica bo dobil ravno to zadevo v reševanje . Da bi pa to zadevo dobila ravno njena sošolka pa je iz trte zvito.

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu {TaMaLa})
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
9.5.2009 14:47:11   
{TaMaLa}
Glej tak je blo. dvomim da je blo vse samo naključje, ker je zmeraj na obravnavah in na csd prišla 10 - 15 min prej ven iz iste pisarne kjer je bla pol obravnava in iz pisarne se je slišal smeh itd...ter sodnica je bla zmeraj ista, prav tako na CSD. kljub temu da je na csd zahteval drugo je ni dobil. na tem področju jih pa dela kr nekaj ne sam ena. da so si pa kolegi je pa ona sama priznala. iz trte zvito je pa v naši državi marsikaj.

< Sporočilo je popravil {TaMaLa} -- 9.5.2009 14:50:37 >

(odgovor članu mama54)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
9.5.2009 17:25:09   
mama54
IZVIRNO SPOROČILO: {TaMaLa}

Glej tak je blo. dvomim da je blo vse samo naključje, ker je zmeraj na obravnavah in na csd prišla 10 - 15 min prej ven iz iste pisarne kjer je bla pol obravnava in iz pisarne se je slišal smeh itd...ter sodnica je bla zmeraj ista, prav tako na CSD. kljub temu da je na csd zahteval drugo je ni dobil. na tem področju jih pa dela kr nekaj ne sam ena. da so si pa kolegi je pa ona sama priznala. iz trte zvito je pa v naši državi marsikaj.


TaMaLa, glej, če je to tako kot praviš. Pride sklep iz sodišča, ko je zadeva končana. In, če vidiš, da se ti je zgodila krivica imaš zmiraj možnost pritožbe na višje sodišče. Tam pa sigurno nima spet kakšne znane sošolke. Isto je na CSD, če nisi zadovoljna z njihovim delom, podaš možnost , da skličejo timski sestanek. In isto imaš možnost se pritožit na delo CSD, na Ministrstvo za dom in družino. Povsod pa ne more imeti znancev. In je še nekaj ustanov na katere nasloviš pritožbe. Jaz vem, če bi se morala boriti za svojega otroka(hvala bogu, da moji gredo vsi proti štiridesetim)bi ubrala vse pravne poti, ne glede na čas in denar. Seveda, pa moraš imeti argumente s katerimi lahko razpolagaš in dokazuješ. Tam kjer je volja je tudi moč.

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu {TaMaLa})
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
14.5.2009 19:43:03   
ANNALEE
najprej pozdrav da sem spet med vami...sem bla na kratkem oddihu....ja tako je da otroka vprašajo in upoštevajo njegove želje,,,,ne mi s takimi tu srat ko še zdaleč ni res....da odvetniki kaj dosežejo...seveda da ampak dolgotrajen postopek ampak bomo seveda poskusili...aja ne ne bi živeli v ZDA, je samo gor zaradi nuje..otroka bi oba vzgajala. da mi ne vrjamete kakšna je mama...ijoooo milo rečeno sem pisala zelo obširno...seveda imama tud midva napake ...ampak takšne ne....no sicer pa bomo vidli kaj bo iz tega
odvetnika sma najela....in čez 5 tednov tud on pride z zDA da se lahko srvar začne..

(odgovor članu mama54)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
15.5.2009 8:35:58   
itata
če je oče otroka večino časa v ZDA sigurno ne bo otrok dodeljen njemu, ker to da otroka dodelijo očetu, potem pa za otroka skrbi njegova punca (nima veze z leti, izobrazbo in ostalimi zadevami) ne bo šlo skoz. nikol ne bosta uspela na tak način, pa je lahk mama še tko grozna. tudi to,d a si od prijatelja slišala, da fant od mame od otroka prekupčuje z drogami... sori to tud ne bo šlo skoz. vidim sicer tvojo iskreno željo, da poskrbiš za otroka, ampak samo tvoja želja ne bo dovolj, OČE mora imeti konkretne argumente zakaj bi bilo otroku bolje pri njem in kako mu lahko nudi boljše življenje. CSD pa je načeloma nagnjen v korist mam, ker je so otroci mlajši ko so bolj navezani na mame, ne glede na to kakšne so mame. pa do 8 ali 10 leta mislim da otroka nič ne sprašujejo pri kom želi biti... ker se smatra, da niti nima sposobnosti "odločanja" o tem - tako da ni da socialne delavke ne bi žlele teh otrok videt.
vsekakor pa je najbolj za otroka, da se bivša partnerja tolk k sebi spravita, da se pogovorita in skupaj najdeta rešitev!! ti povem iz prve roke, da je to edini primeren način. pa ne govorit, da ni možno, samo malo se mora vsak nazaj povlečt, kako lepo besedo rečt pa grejo zadeve lažje.

_____________________________

www.pravni-nasvet.si

(odgovor članu ANNALEE)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
15.5.2009 8:56:43   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: ena pač

Torej lahko mama odpelje otroka tud v Ameriko, in če sodišče določi, da ima oče otroka vsak vikend, se pač vsak teden odpravi v Ameriko?? Mislim, da ni to kr tako enostavno odpeljat otroka, kamor si pač mama zaželi.


Tudi jaz tako sklepam in to tudi na podlagi teme, ki je na RR že bila prav o tem. da se mama ni mogla preselit, ko bi se rada, prav zaradi stikov.

Drugače pa postopek dodelitve skrbništva in določitve stikov ni tako kompliciran, da ga povprečno inteligenten človek ne bi mogel razumet.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
15.5.2009 10:22:21   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: {TaMaLa}

.

Pol mi pa ti povej kaj lahko sploh narediš na sodišču če zmeraj dobiš sodnico ko je od njene mame sošolka bla v šoli in so še sedaj v zelo tesnih stikih + tega je pa na socialnem (ni važno na katerem) tudi njena kolegica na drugo socialno pa ni varjante da greva sva probala, prav tako pa tudi ne na sodišče!! ko bi bla v moji koži teh 3 leta bi vedla o čem govorim. tak da ne kvasi bedarij. na koncu si brez dnarja, brez pravic a kljub temu moraš plačat tud če ti za preživetje in za položnice ostane 50€ na mesec. jebi ga tak je dan danes.

btw: verjemi da odvetniki niso vsemogčni!!! Vse je odvisno od sodnice kako stališče oziroma kak pogled ma ona na te zadeve!


Te pravljice pa lahko komu drugemu pripoveduješ. Takšnega sodnika se po hitrem postopku izloči, pravzaprav bi se moral sam...lepo te prosim....materina prijateljica sodi kako bo z otrokom....a na tem CSD samo njena kolegica dela ?.....

Vaš odvetnik je pa bil najbrž kakšen materin bratranec in spet niste nič mogli......





(odgovor članu {TaMaLa})
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
20.5.2009 9:17:46   
ANNALEE
em ne ne ....fant je trenutno v ZDA ..pride domov in ne gre več nazaj...pač je bil to nujen primer da je šel gor...seveda pa bomo pol bivali v sloveniji...sej drugače vem da ni šans da otroka dobima... će bi bil skoz gor..no nasvet sem js obema že dala, naj se vsedeta pa pogovorita ker gre za otroka...fant je šel do nje, in mu ona rekla da se z njim meni lahko sam prek sodišča... povedal ji je tud daa nikakor ne bo dovolil da bo otrok šel na hrvaško v šolo...ne zna on tega jezika in škoda da bi mu s tem vzeli praviico do uspešno končane šole..jah vem da otroci hitro poberejo jezik ampak oni so zase doma in na igrišče ne hodi...večinoma časa preživi za tv aali pa računalnikom ...ko pride očetu sploh ni hotel ven hodit če ga nisma na nek način podkupla...ker na silo ne gre z otrrokom..ampak zdaj se je glede tega tud poboljšalo ker sma mu razložla in dopovedla par stvari...da naju more poslušat, ker drugačebo hit nosil očala...je včasih še mučno ampak gre...hm moje mnenje je,da ne glede na vse da ima fant pravico do otroka in mu nudit pač ist najboljš. nič ne bi mela proti če bi otrok bil pri njej pa da bi več časa posvetila njemu in da bi se ona preselila v slovenijo...ampak tako ne gre,,,vem da je rahlo mučno ker ma otroka še eno leto starega, ampak če se je odločla pri svojih letih met dva pol more tud bit sposobna dva vzgajat,,,in jima nudit pozornost,,,težko ga tudi pripravimo do tega da gre nazaj u poreč , toso pravi showi, najhuje je videt otroka jokat ko more it, odpor ima do njenega fanta, in vedno me sprašuje če mam ivanota ( njegovega polbrata) raje ko njega... ker vedno pačč ker je ivano sstar 1 leto vsi v njega ,,,in potem misli da pač njega ne maramo... je težko zelo ker vedno razlaga kak on ne bi bil v poreču da bi bil pri atiju ,,,ampak ja vem da je premajhen da bi se odločeval. zato se boma pa midva borila zanj,,,

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
20.5.2009 9:38:41   
kalbo
Veš ANNALEE, moja mama se tud ni umivala, ni bla sposobna skrbet za otroke, družino, mela je veliko kurbirjev, mene pa malega sta foter pa njegova 21 letnica vsak drugi vikend drgnila ker sva bila tako umazana, da se je še odtok zamašil....

To vse, kar sem zgoraj napisal je širila okol nova žena mojega očeta pri rosnih 20tih, ko je bila zelo zaljubljena vanj, tko da je tvoja zgodba na precej majavih temeljih, pa leta so tukaj še najmanj važna.

(odgovor članu ANNALEE)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
20.5.2009 19:51:27   
mama54
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Veš ANNALEE, moja mama se tud ni umivala, ni bla sposobna skrbet za otroke, družino, mela je veliko kurbirjev, mene pa malega sta foter pa njegova 21 letnica vsak drugi vikend drgnila ker sva bila tako umazana, da se je še odtok zamašil....

To vse, kar sem zgoraj napisal je širila okol nova žena mojega očeta pri rosnih 20tih, ko je bila zelo zaljubljena vanj, tko da je tvoja zgodba na precej majavih temeljih, pa leta so tukaj še najmanj važna.


Kalbo boljše še jaz ne bi mogla napisat.user posted image

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
21.5.2009 22:49:43   
ANNALEE
ej mal smo preveč zašli...js nimam nič od tega da bi nekoga podcenjevala,,...no way...ampak tak je..ni fora kako skrbi zanj...ampak res pa se na otroku opazi kolk je deležen pozornosti...nihče ni popoln to vem..tud js nisem...niti tip...ma vsak svoje napake..ampak a ne bi svojmu otroku želela najboljše in pomisla nanj in vzela stanovanje vsaj v kopru da bi hodu v slovensko šolo...če štekate....in če bi mela sama čisto vest ne bi šla dol živet...pač beži...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
21.5.2009 23:26:35   
pipic
ja,ja,ja...
Ona je vse bed,otrok nič ne zna,ti vse veš kaj otrok dela,vidva sta pa oh in splohuser posted image

(odgovor članu ANNALEE)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
21.5.2009 23:51:17   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: ANNALEE

ej mal smo preveč zašli...js nimam nič od tega da bi nekoga podcenjevala,,...no way...ampak tak je..ni fora kako skrbi zanj...ampak res pa se na otroku opazi kolk je deležen pozornosti...nihče ni popoln to vem..tud js nisem...niti tip...ma vsak svoje napake..ampak a ne bi svojmu otroku želela najboljše in pomisla nanj in vzela stanovanje vsaj v kopru da bi hodu v slovensko šolo...če štekate....in če bi mela sama čisto vest ne bi šla dol živet...pač beži...


Ok ves cas sem spremljala tole debato in se zadrzevala,da ne pisem in napisem cesa, kar nocem...ampak po vseh tvojih postih je clovek, milo receno, zmeden. In nekako tako delujes tudi sama. Zato predno gres na kaksno obravnavo v zvezi s skrbnistvom skusaj uredit svoje misli in custva, tako do te mamice kot do svojega partnerja in njegovega otroka.

Tole odebeljeno iz tvojega posta: to JE bistvo in fora tvojega vprasanja in problema s skrbnistvom. Ce bos/bosta hotela dokazat, da je otroku bolje z ocetom kot z mamo je prav to, da mama zanj ne skrbi dovolj dobro kljucni argument. In ne govorimo o pozornosti, ampak o splosni skrbi za otroka.

To, da je zivcen ob ucenju meni, kot uciteljici, ne pomeni nic. Vsak otrok je drugacen in sele ko individualno delas z njim lahko presodis zakaj je zivcen in ce ta njegova nemirnost izvira iz odpora do ucenja, nezmoznosti koncentracije ali cesa drugega. Tako na slepe oci pac ne more nihce tu od nas vedet ali je vzrok v maminem pristopu, ker je lahko tudi v tvojem: vsi otroci se nocejo ucit pesmic npr. al pa barvat...otroku je treba prisluhnit, predvsem pa ga slisat.

Jezik ni ovira za izobrazevanje...sploh pa ti je Mic povedala, da bo po zakonu prej klican v solo v SLO kot na Hrvaskem tko da to ni relevanten razlog. Itak se pa 5 letnik nauci vsakega jezika tko usput, ni treba ga nic silit v karkoli. Poskusaj razmisljat bolj na siroko in vidit stvari z razlicnih zornih kotov: a zdej jst otroka odpeljem na Dansko bom pa takoj ta najbolj slaba mama ker otrok ni v SLO soli? prosim lepo. Tko da NE, ne stekam...in zdi se mi, da se marsikdo tukaj na RR ne.

Sploh pa, dobila si nasvete, take in drugacne, vsak pomaga po svojih moceh. Kot studentka pa ves, da ti je na voljo brezplacna pravna pomoc na Univerzi v LJ ali MB, tam ti bodo najbolj vedli svetovat tocno za vajin primer kako in kaj...pa brez takih in onakih "sosolk" od mame, ker SLO pa tud ni tko majhna, da bi pa cist vsaka pravna pisarna imela eno taksno mamino "sosolko" a ne? Mislim celo, da ima ta pravna pisarna UL tud svojo spletno stran kjer lahko zastavis vprasanje, tko da niti ni treba za prve informacije it tja osebno.

(odgovor članu ANNALEE)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
22.5.2009 23:42:29   
ANNALEE
pipic s tabo se mi ne da...ker zgleda da nisi dorasla svojim letom...tanja nisem js nič zmedena glede čustev..sem napisala da otrok noče pri mami bit zanj je to nekkaj najhujšega ko se more vračat....vedno reče  v joku...ati pa kdaj bom lahk skoz pri teb...jao ej ne razumete al nočete razumet...zgleda da ste res dobre mamici in mislite da pač drugačnih ni na svetu....ampak lej niso vse take...žžal...js sam hočem otroku najboljše...aja pa da nimam pristopa do otroka...to ne govorit ...ker otrok se le z mano hoče učit...ker znam z njimi mam mlajšega brata in iz tam sem si dobivala izkušnje...da je živčn...mogoč sem se grdo izrazla...bom rekla raje da ni sproščen...js vem da se otrok hit uči...ampak zakaj bi mu potrebno hodit v tujo šolo če ma tukaj boljše pogoje...res da bi znal en jezik več....ampak zaka bi dol zdeloval naprimer z 2 če bi lahk tu s 5...a štekaš...ocene so pomembne žal..da pač bo lahko u življenju daleč prišel...ja sej zna dokaj angleško govorit... angleško že zarad igric ko jih preigra...da lahk gre mama kam se ji zdi z otrokom...čak mal....a zakaj pa majo otroci očeta da jim preživnino plačuje al da so z njim ....mislim ne tak razmišljat...otok ma dva starša..da bi se preselila v sloveniijo bi blo vse kar trenutno želima...in boma dosegla...ker za otroka daš še zadnji dih...če niti v vrtec ga ni do vpisala...tu ga izpisla in ko šla dol pač je sama rekla škoda denarja če je lahk doma...sej cool sam otrok se najvveč nauči v vrtcu...in ma prijatelje in vse...ne pa da brez igric en dan pa se mu svet podere..

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
22.5.2009 23:44:04   
ANNALEE
mah bedna si
IZVIRNO SPOROČILO: pipic

ja,ja,ja...
Ona je vse bed,otrok nič ne zna,ti vse veš kaj otrok dela,vidva sta pa oh in splohuser posted image


(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
23.5.2009 8:15:13   
pipic
ANNALEE moj otrok tudi joče,da hoče iti z atijem in biti z njim-povej kako si potem ti to razlagašuser posted image
da vidimo tvojo razlago tega

Ni point da nočemo razumet ,point je  v tem,da ne veš kaj pišeš-enkrat je tako ,drugič je tako!!!!
Se vidi da ni vse "čisto" .

Zakaj bi otroku treba hodit v tujo šolo?Draga moja zakaj pa ne??Misliš da so v Slo boljši pogojiuser posted image

Veš,če mojega otroka vprašaš kaj si včeraj delal cel dan ti bo odg,da je spal in gledal risanke ter jedel user posted image

Če bi bilo tako vse kot ti pišeš,verjemi da mati ne bi več imela otroka,če bi non sto bežala v tuje države,ups ne živi na hrvaškem oz. kako je že.Tukaj si se že začela zapletat.
Zato mi smrdi in če se ti z tem ne moreš sprijaznit draga moja da nekateri pač trezno razmiljamo in ne blebetamo v tri dni-tvoja stvar

A misliš da vsak naseda tako z otrokom?Da te bomo vsi hvalili in te dvigovali v višaveuser posted image

veš kalbo ti je lepo napisala in mislim da drži tudi pri tebi,tvoja "zgodbica" to potrjuje

(odgovor članu ANNALEE)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
23.5.2009 8:57:23   
skuštrana
ampak zakaj bi mu potrebno hodit v tujo šolo če ma tukaj boljše pogoje...res da bi znal en jezik več....ampak zaka bi dol zdeloval naprimer z 2 če bi lahk tu s 5...a štekaš...


Jaz sem pa mislila, da je matematika povsod ista, pa fizika tudi..Pa kemija. Torej so razlike med državami in v Slo bi imel to 5 na Hr pa 2. A misliš da je na Hr toliko težji učni programuser posted image Glledejezika pa - moja tamala ima v vrtcu 3letnico, ki govori portugalsko, angleško, nemško in hrvaško..S tem, da doma hrvaščine ne uporabljajo, naučila se jo je izključno med vrstniki.

Punca, skuliraj se malo, no. Tole kar ti pišeš nima ne repa ne glave, še najmanj pa smisla. Pa brez zamere.




_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu ANNALEE)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: TEŽAVE S SKRBNIŠTVOM...NUJNO RABIM NASVETE
23.5.2009 9:03:03   
skuštrana
sploh pa ti je Mic povedala, da bo po zakonu prej klican v solo v SLO kot na Hrvaskem


Tole pa ni nujno, naša bi bila istočasno klicana v šolo na Hr in v Slo, ker je na Hr še vedno sistem , da grejo v prvi razred otroci rojeni do od začetka maja do konca aprila, v Slo pa pač poberejo cel isti letnik - naša je januuar 2005 in bo šla na Hr isto v šolo kot bi šla v Slo, s tem da bo na Hr med najmlajšimi v razredu , v Slo bi bila pa med najstarejšimi. Bo pa eno leto prej zaključila šolanje, ker nimajo 9 letke.

SAMO, ČE OTROK NI NA HR PRIJAVLJEN ITAK NE BO KLICAN V ŠOLOuser posted image user posted image Tako da sploh ni problema, ker bo v šolo klican samo v Slouser posted image Ali pa je to spet en Annalleein nonsenuser posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?