|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: vikanje/tikanje
2.5.2009 15:59:43   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
nimam pojma. v angleščini je to eno in isto user posted image

Ej, kako je to fajn user posted image

Jaz taščo in tasta vikam, ker nista nikoli izrazila drugačne želje. Onadva me tikata. Moj mož pa svojo taščo in tasta (moja starša) tika, ker sta mu sama rekla, da naj ju in so se hitro zmenili med sabo user posted image


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: vikanje/tikanje
2.5.2009 16:04:50   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: truncus


Pozdravljene,

mene pa zanima v kakšnem odnosu ste s partnerjevo družino (še posebej s taščouser posted image user posted image )-jih/jo vikate ali tikate?

Lp



s tastom se tikava in je res car

taščo vikam, ker mi še nikoli v vseh teh letih ni rekla, da je ne rabim... sicer sem se pa že navadla- se počiva tudi z zelo vljudnim vikanjem user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu truncus)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: vikanje/tikanje
2.5.2009 16:09:32   
Anonimen
Jaz v.d. taščo in tasta vikam, ker mi še noben od njiju ni rekel, da ju lahko tikam. Moj dragi pa mojadva tika, ker so se tako zmenili. Se drugače z v.d. taščo in tastom super razumemo, samo pač tako je ... no pa tut meni je bolj naravno, da ju vikam ... nekako mi 'ti' ne gre z jezika.

< Sporočilo je popravil Otika -- 2.5.2009 16:10:46 >

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: vikanje/tikanje
2.5.2009 18:16:09   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

IZVIRNO SPOROČILO: tailor

čeprav nam grejo včasih na živce jih vseeno spoštujemo user posted image



Če bi blo to res, potem bi se skor vse tašče in snahe spoštovale med sabo. Po moje je pa ravno obratno (vsaj v večini primerov)- če taščo lahko tikaš, potem si že v tako dobrem odnosu z njo, da si že bolj kot ne prijateljica al pa vsaj kolegica. In itak imaš v takih odnosih več tistega pravega spoštovanja in ne sam strahospoštovanja).Hočem povedat, da lahko nekoga, ki mu rečeš kdaj brigaje se zase, veliko bolj spoštuješ kot pa nekoga, ki mu samo kimaš (misliš si pa itak čist nekej drugega).


Se podpišem.

S taščo se tikava.

Z bivšo taščo in tastom se vikamo, ker je bivša tašča enkrat pred davnimi leti, ko sem ji rekla, da me ni treba vikat izjavila, da to, da bi ona mene tikala, se pa ne bo nikdar zgodilo. OK, pa nič - kdo ji če pomagat.user posted image user posted image  

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: vikanje/tikanje
2.5.2009 18:54:55   
donat

vikamuser posted image jih, edino pa jih po imenu kličem, no, včasih mi uide, pa se popravimuser posted image


lp

(odgovor članu truncus)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: vikanje/tikanje
2.5.2009 18:57:07   
Felicita
meni sta pa oba rekla naj ju tikam, pa preprosto ne morem user posted image tko da ju vikam oz. se najbolj pogosto kr izognem 'osebnim' nagovorom user posted image

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu donat)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: vikanje/tikanje
2.5.2009 19:25:43   
ljupka
Jaz taščo in tasta vikam,in že od prvega dne ju kličem mama in ate!Sem pa tudi  40 let mlajša ,tako da drugač ne morem.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: vikanje/tikanje
2.5.2009 21:25:07   
ZmajTolovaj
Ja mojadva sta tudi stara, starejša od moje stare mame, čeprav mi je tašča rekla, naj jo tikam, je ne morem, ona mene normalno tika.
Moj pa mojo mami tika, sta se zmenila, fotra pa kar nekak ne more user posted image Se najrajš izogne user posted image


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: vikanje/tikanje
2.5.2009 22:20:22   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

Jaz taščo in tasta vikam,in že od prvega dne ju kličem mama in ate!Sem pa tudi  40 let mlajša ,tako da drugač ne morem.


enako user posted image

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: vikanje/tikanje
3.5.2009 10:12:37   
ronja
Oba vikam, ker mi pač še nikoli nista rekla, da naj ju tikam. Lubi moja starša tika, ker sta mu že dokaj zgodaj povedala, da tako želita. Je pa hec, kadar smo vsi skupaj in se oni med sabo seveda tudi tikajo in potem samo jaz pri mizi vikamuser posted image - ampak me to ne moti, mi ni važno. Po svoje je mogoče neka distanca celo ok. Smo se pa zadnjič spoznali s taščinimi sorodniki in je njen brat rekel, da naj ga kar tikam - to mi je bilo pa prav hecno, hehe, ker sem ga prvič videla in sem ga morala tikat, njo pa poznam že 10-11 let, pa jo seveda vikam. Ampak tudi ona vika svojo taščo, tako da je to verjetno pač tradicija.

(odgovor članu truncus)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: vikanje/tikanje
3.5.2009 10:15:44   
tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: truncus


Pozdravljene,

mene pa zanima v kakšnem odnosu ste s partnerjevo družino (še posebej s taščouser posted image user posted image )-jih/jo vikate ali tikate?

Lp




Na njuno željo že od vsega začetka tikam.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu truncus)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: vikanje/tikanje
3.5.2009 19:32:45   
muška
user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: truncus


Pozdravljene,

mene pa zanima v kakšnem odnosu ste s partnerjevo družino (še posebej s taščouser posted image user posted image )-jih/jo vikate ali tikate?

Lp



midve sva v super odnosu, ampak je ne morem tikat, čeprav ona želi tako user posted image

Moj mož pa moje starše tika.... so v manjši starostni razliki, in so pili na tikanje... tak da ... mamo se fajn user posted image

(odgovor članu truncus)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: vikanje/tikanje
3.5.2009 20:56:35   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: muška



midve sva v super odnosu, ampak je ne morem tikat, čeprav ona želi tako user posted image



Po moje je tukej tut nekej vzgoje...Kolk so nam vcepljal, da je to nujno znak spoštovanja pa to. Sam da se vidi na zunaj. Kaj pa ti v resnici čutiš pa itak ni pomembno. Važn je, kaj drugi vidjo na ven.
Sej vikanje je čist ok...sam če ti pa nekdo reče, da bi rad, da ga tikaš...Meni osebno gre na živce, če me nekdo še vedno vika, ko mu rečem, da naj me tika...In mu težim tolk časa, dokler ne popusti...user posted image user posted image
Drugač pa je meni tut včasih (posebej starejše ljudi) težko začet tikat, pol pa nekej časa vikam pa mal tikam pa se zapletam...Pol se pa počasi navadim...
Mi gre pa na živce tut, če me nekdo, predvsem v službi od strank, kar tika, čeprav mi je čisti tujec pa še tak odnos je, da je vljudno, da se vikaš...
Kokr je Gita rekla-južnjaki tikajo kr vse po vrsti...včasih so mi prov smešni s tem. K da smo krave skup pasl.

< Sporočilo je popravil picola1 -- 3.5.2009 20:58:19 >

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: vikanje/tikanje
3.5.2009 21:49:14   
amaya
jaz jo tikam...oziroma kar oba. Imamo tak odnos že od začetka. Imava tudi zelo prijateljski odnos in si veliko poveva. Ko sta se ločevala sem ji jaz veliko stala ob strani. Tudi okoli sva veliko hodile, da so naju včasih imeli za mamo pa hčerko....SVA: danes žal časa zmanjkuje...otroci, delo, nov partner...moram rečt, da prav pogrešam te dneve. S tastom sem tudi v zelo dobrem odnosu in njegovo novo partnerko prav tako.

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: vikanje/tikanje
3.5.2009 22:46:40   
Zofy
Taščo vikam, čeprav je izrazila željo, da jo tikam. In ko sem jo začela tikat, se je v zelooo kratkem roku (mislim, da kar naslednji vikend) počutila kar preveč domačo in se vtikala v naju, najino vzgojo in ravnanje z otrokom in smo se takoj tako skregali, da se od takrat naprej vikamo. Pa tudi,če bo še kdaj izrazila željo po tikanju, ji je ne bom izpolnila. Vikanje da vsaj eno minimalno razdaljo, ki bi bila lahko v mojem primeru še malo večjauser posted image

_____________________________

Svet je poln lepote, ko je srce polno ljubezni.


(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: vikanje/tikanje
3.5.2009 23:44:13   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: Zofy

Taščo vikam, čeprav je izrazila željo, da jo tikam. In ko sem jo začela tikat, se je v zelooo kratkem roku (mislim, da kar naslednji vikend) počutila kar preveč domačo in se vtikala v naju, najino vzgojo in ravnanje z otrokom in smo se takoj tako skregali, da se od takrat naprej vikamo. Pa tudi,če bo še kdaj izrazila željo po tikanju, ji je ne bom izpolnila. Vikanje da vsaj eno minimalno razdaljo, ki bi bila lahko v mojem primeru še malo večjauser posted image


user posted image user posted image To je pa še ena plat te medalje, ja...

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: vikanje/tikanje
4.5.2009 6:12:48   
CUKRČEK
Taščo po tanovem tikam.....mi je sama predlagala, da jo tikam. Tasta pa še vedno vikam, ker ni on nič rekel, da bi ga tikala...še čakamuser posted image




_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: vikanje/tikanje
4.5.2009 8:27:04   
aprilčica07
Oba vikam,  nikoli nista rekla, da naj ju tikam, pa vem, da bi to tudi zeloo težko izvedla. Ju pa mož od partnerjeve sestre, tika, ker je pr bajti že 20 let, jst sem pa še daleč do takega stažauser posted image user posted image user posted image user posted image Partner pa tudi moja dva vikauser posted image   

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: vikanje/tikanje
4.5.2009 8:44:53   
Anonimen
Najdeš neko kompromisno rešitev med "vi" in "ti" pa jih ne nagovoriš spljoh.

(odgovor članu aprilčica07)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: vikanje/tikanje
4.5.2009 8:45:04   
Nikita***
Oba vikam in nazivam po imenu, ker pač to nista moja mama in oče (da bi tašči npr. rekla mama, mi še na kraj pameti ne padeuser posted image ). In ne, meni vikanje še zdaleč ne pomeni izraz spoštovanja. Je pa res, da mi tudi nikoli nista rekla, naj ju tikam in tudi če bi mi, bi ju še naprej vikala. 

_____________________________

EX JERY

Ženska, ki je pretrpela izgubo otroka, se ničesar več ne boji. (židovski pregovor)

http://www.freewebs.com/trini-horjulska/

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: vikanje/tikanje
4.5.2009 19:58:26   
hariba
Prvo taščo in tasta tikam, ker je bila taka njuna želja. Se zelo dobro razumemo. Drugo taščo pa vikam, tudi ona me, čeprav sem ji že dostikrat rekla naj me tika. Moj tudi vika mojo mamo, mu ni nikdar rekla da  naj je ne.

(odgovor članu Nikita***)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: vikanje/tikanje
5.5.2009 22:05:14   
hrchy
ce bi bilo po moje, bi oba vikala, ker se mi zdi tako prav, vendar je vd. tasta zelo kmalu povedal, da ga moram tikati, tako da se trudim... ampak mi gre se vedno vcasih malo tezko z jezika...
strica in teto od mojega tikam
moj mojo mamo vika

(odgovor članu hariba)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: vikanje/tikanje
6.5.2009 13:24:19   
mojamura
jaz vikam starše od mojega, nobeden mi rekel, da ju naj tikam, tašča je celo enkrat poudarila ta je vikanje znak spoštovanja (yeah wright) in da ''ta mlada'' mora to upoštevatuser posted image ...to njihovo odločitev upoštevam.

pripomnim pa naj to da meni gre na qurac to vikanje....in če meni osebno nekdo reče: "Gospa a je to vaš avto?" se počutim staro 1000 let. torej vsem že v štartu povem, da ne maram vikanja in da zaradi boljših odnosov oz. sproščenosti prosim, da se me tika...mater je vikanje neka uradna stvar....še dobro da si tašča ni zmislila, da jo moram onikat user posted image

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: vikanje/tikanje
6.5.2009 13:56:06   
josephine27
jaz oba vikam ker ju tudi mož vika ( zanje je to znak spoštovanja in pač to upoštevam). kličem ju pa po imenih.

_____________________________



(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: vikanje/tikanje
6.5.2009 14:15:37   
Taddy78
Vsi vikamo njegovo omo, taščo in zasta pa samo jaz...kot je že ena napisala, mi noben od njiju ni rekel da smo na ti, pa pač ostaja tako, s tem da bom počasi 8 let, kaj sva skupaj.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?