|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
6.5.2009 15:39:35   
hariba
IZVIRNO SPOROČILO: larilu

IZVIRNO SPOROČILO: hariba

V poklicne šole se itak večinoma vpišejo učenci, ki jim že v osnovni šoli se ni dalo učit in so raje razgrajali in špricali in jih na druge šole  ne bi sprejeli.
No tole je pa čist zgrešeno,če pogledaš osnovne šole lahk vidiš da so učitelji eni in isti in da so nekaterim otrokom naklonjeni že od začetka,pač poglejmo resnici v oči,da je to mišljenje čist zgrešeno ker če si imel v osnovni šole dvojke si nič več ne zaslužiš kot da bi šel na eno poklicno šolo pa čeprav se učiteljicam ni dal mal več ukvarjat s tabo da bi ti snov razumel ampak sam da poskrbi za tiste pametne riti. In da je v poklicnih tako in na gimnaziji pa ne ja pa a ste slepi al kaj?isto sam tm uredijo na drugačen način da ne izve cela slovenija pri poklicnih naj bi bil pa že itak standarduser posted image otroc niso nč krivi če se staršem ne da z njimi ukvarjat,oni pač sledijo poteku življenja k drgač ne znajo,učitelji pa bi mogl znat si postavt respekt prvo do sebe in k bodo sebe spoštoval bodo potem tud otroc sam sej pravm da mora bit pravilna vzgoja pri starših kot tudi pri učiteljih.

Ma stem se pa ravno ne strinjam, da so krive samo lene učiteljice za tiste,ki imejo že v osnovni šoli dvojke. Saj učenci s slabšimi sposobnostmi dobijo učno pomoč. Druga skupina so pa tisti, ki so dovolj sposobni za boljše ocene, vendar raje motijo pouk. Ti imajo v večini takšne starše, ki za vsako slabšo oceno, za vsako ostrejšo besedo prihitijo v šolo, češ kakšns krivica se je mulcu zgodila.  Za slabe ocene  je potem pri njih zmeraj krivo nepravično ocenjevanje.Nikakor pa ne trdim, da se kdaj komu ne zgodi krivica. Kdo je pa kriv, da odgovarjajo.




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
6.5.2009 19:16:36   
Anonimen
Tam kjer je sola dobrina ni niti zametka takih zgodb.


Hvala za tole zgodbo... sem bila zadnje dneve zaradi te gripe in recesije pa vsega tega sranja ze mal v dilemi... Take zgodbe pa me samo utrdijo v najini odlocitvi, da delava tisto kar je bolje za otroke in ostajamo tu kjer smo. user posted image


(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
6.5.2009 21:01:13   
Splišni
Otroke je treba vzgajati tako, da oni niso glavni. Da se svet ne vrti okoli njih. In jim privzgajat empatijo, sočutje. In sem paše tudi to, da če ga sošolec povabi na RD in se mu ne gre, vseeno mora it. Mora se postavit v kožo sošolca, ki povabi otroke, se blazno veseli tega praznovanja, potem jih pa pol ne pride. To ni lepo. Tak fantek se mu mora smilit. Kakor se mu mora smilit tudi učiteljica v razredu, ki je nihče ne uboga. Govorim za 1 razred, približno. Mora jo spoštovat in se znat postavit v njeno kožo, kako bi se on počutil, če bi se trudil, pa ga nihče ne bi ubogal.
No, toliko konkretnih primerov za zdajle, ker za več nimam časa. V tem smislu je v glavnem treba vzgajat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
8.5.2009 9:34:19   
barika
najprej je treba prevzgojiti starše, potem učitelje,šele nato otroke.

evo primer, moj sin je star 18 mesecev, včeraj se pogovarjam s sosedo, ki ima 4 leta sterega otroka, in tra njen sinček se je zakadil v mojega, ga odrival, tepel, ona pa nič user posted image user posted image , jaz pa njega stran tiščala .. mislim no, njen se to ne zdi nič takega...  mah, mene je kar groza, kaj bo čez 10 let, ko ga bo zagrabla "taprva" puberteta.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
8.5.2009 9:42:23   
end1
pa ti tej tvoji sosedi nisi znala nič rečt

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
8.5.2009 9:44:44   
barika

IZVIRNO SPOROČILO: end1

pa ti tej tvoji sosedi nisi znala nič rečt


a bi ji rekla,dej tega nevzgojenga mulca stran od mojga? Ne, njemu sem z očitnim glasom rekla, da se to ne dela, da malega boli itd ... pa se nihče od njiju ni kaj ekstra sekiral.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
8.5.2009 11:43:05   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Otroke je treba vzgajati tako, da oni niso glavni. Da se svet ne vrti okoli njih. In jim privzgajat empatijo, sočutje.
S tem se strinjam.
In sem paše tudi to, da če ga sošolec povabi na RD in se mu ne gre, vseeno mora it.
S tem se pa ne morem strinjat. A otrokova volja nič ne velja potem? A otrok ne sme imeti pravice do odločanja v primerih, ki niso žviljenjskega pomena? Postranskih zadevah, kot je vabilo na RD. In potem ga v končni fazi vzgojiš v tistega, ki je vedno na uslugo, ki vedno naredi tisto, kar od njega zahtevajo, ki ne zna reči NE in ki se ne zna postaviti zase. Moje mnenje.
Mora se postavit v kožo sošolca, ki povabi otroke, se blazno veseli tega praznovanja, potem jih pa pol ne pride.
Vedno nekdo pride in če povabiš cel razred, vedno nekdo pride. pri našemu jih je bilo od 24 povabljenih 22.
To ni lepo. Tak fantek se mu mora smilit. Kakor se mu mora smilit tudi učiteljica v razredu, ki je nihče ne uboga. Govorim za 1 razred, približno. Mora jo spoštovat in se znat postavit v njeno kožo, kako bi se on počutil, če bi se trudil, pa ga nihče ne bi ubogal.
Ravno včeraj sem šla spet kot pav z govorilnih ur in tudi na to temo, ki jo omenjaš, sem dobila same pozitivne povratne informacije in pohvale. Tako da, ZAENKRAT kaže, da smo na pravi, kar se vzgoje tiče.
No, toliko konkretnih primerov za zdajle, ker za več nimam časa. V tem smislu je v glavnem treba vzgajat.


In ja, hvalim sem, če se tako zdi.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
8.5.2009 13:13:51   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: barika


IZVIRNO SPOROČILO: end1

pa ti tej tvoji sosedi nisi znala nič rečt


a bi ji rekla,dej tega nevzgojenga mulca stran od mojga? Ne, njemu sem z očitnim glasom rekla, da se to ne dela, da malega boli itd ... pa se nihče od njiju ni kaj ekstra sekiral.


ja saj staršu tega otroka bi mogla rečt ne pa otroku, on sam po sebi ni kriv, da tako dela. itak da se nista sikirala, če si pa ti vzgajala njunega otroka. To je to, bojimo se povedat kar mislimo.

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
8.5.2009 13:37:51   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: barika


IZVIRNO SPOROČILO: end1

pa ti tej tvoji sosedi nisi znala nič rečt


a bi ji rekla,dej tega nevzgojenga mulca stran od mojga? Ne, njemu sem z očitnim glasom rekla, da se to ne dela, da malega boli itd ... pa se nihče od njiju ni kaj ekstra sekiral.


ja saj staršu tega otroka bi mogla rečt ne pa otroku, on sam po sebi ni kriv, da tako dela. itak da se nista sikirala, če si pa ti vzgajala njunega otroka. To je to, bojimo se povedat kar mislimo.



ja, na žalost je včasih tako, ja. Drugače sem pa dovolj odločno rekla, da bi si lahko ona prišla gor, da naj da otroka stran, pa ga je gledala in se mu smejala ... kaj češ, ko bo pa otrok njo prevzgajal, bo pa jokala ..

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
8.5.2009 18:01:00   
sanja nk.
hmm vzgoja je tko tko težka stvar, ker nikoli ne veš kaj je prav kaj ne , ne smeš biti preveč strog, ne smeš preveč popuščat,
če si preveč strog in otroku ne pustiš dihat, in pa da te vse posluša, iz njega narediš nekoga po katerem bodo vsi vse življenje hodili, če pa preveč popuščaš, pa imaš nazadnje lahko nekoga ki mu nič ni dobro,...malega mafijozotauser posted image
potem ta zagovor mladine, pri meni je tako, če se kdo spravi na mojega otroka, sem vedno na njegovi strani, ga zagovarjam seveda, čeprav pri mojima to ni treba sta sama sebi odvednikuser posted image , z njima pa že doma poračunamuser posted image z kaznijo.

in kot je Volga napisala, sem strogo proti temu , da bi se otroke zakonsko discipliniralo, celo z tepežom user posted image user posted image user posted image , pa kam to pelje...200 let nazaj...
da bodo vsi v strahu...
čisto odvisno je od šole in otrok, pri mojima v razredu takih stvari ni, no se najde primerek, samo ne moreš, zdaj za vse to uvest, to se lahko hitro zlorabi z strani učiteljev, ker imaš v tem poklicu isto nažalost psihopate kot vsepovsoduser posted image .
Je pa nekaj, ko sem jaz hodila še v šolo, je bilo zmeraj najbolj mir v razredu kjer se je profesor hecal z nami, tisti ki se je res trudil da bi nas nekaj naučil, čisto sproščeno je bilouser posted image in rezultat , nobenega pm in podobno, ker je imal drugačno vzgojo in predavanja.
Danes treba z mladino in otroci delati drugače, tako pač je, samo če pri mojima na fuzbalu pogledam, mi je trener rekel, da včasih so se drli na mulce, pa so se bal pa poslušal, danessssuser posted image hmm je rekel samo nekaj skritizira, pa tamali že teniske mečejo po travi, pa jezno zapuščajo igrišče, nekaj se je res premaknillo v glavah in pomoje na bolje, ker če pa z malimi igralci dela prijateljsko, da jim prijazno pove , razloži, pa je vse okey, tega imajo najraje, osebo z katero so lahko na ti...
Lepa beseda vedno lepo mesto najde.

Glede šolstva pa niso krivi otroci, no nekaj malega tudi, ampak so krivi kot prvo starši ki ne vzgajajo,potem pa predvsem učiteljiuser posted image user posted image , naše šolstvo je žal narejeno tako, da pri tebi iščejo neznanjeuser posted image user posted image , moja mlajši ima profesorco, ki vedno pred tablo vpraša najprej na splošno in potem če mali ne zna , vedno vpraša, kaj si se učil in če pove po resnici in če tisto res zna, dobi kljub temu 5, meni je taka prfoksa caricauser posted image .

Pa še nekaj glede tepeža, če bi bilo v šoli dovoljeno nasilje za reševanje problemov, potem je jasno, da bi male glave, vse probleme skozi življenje reševale z tepežom, ja kam bi pa prišli, kaj bi potem tut direktor v službo moral tepsti neposlušne delavce, imamo zato raje druge načine, kaj neuser posted image

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
9.5.2009 8:42:22   
Anonimen
Smo se včeraj pogoavarjali s profesorico na srednji šoli in sem bila kar zgrožena. kakšne da delajo dijaki, a nič jim ne moreš. Med poukom poslušajo muziko, kartajo, ni da ni...ali pa jih sploh ni med poukom, ker sploh ne talajo več neopravičenih ur in ukorov, da o izključitvah sploh ne govorim.

Bo kakšna učiteljica lahko povedala še kaj več, samo, če dajo ta trenutek podpisat peticijo, da smejo disciplinirat otroke v šoli, pa magari če je to ena okoli ušes, jo prva podpišem.



Kot da tega nismo delali mi user posted image .
To je pri teh letih normalno, na ucitelju je samo, da to omeji toliko, da se s tem ne moti ostalih.

Toliko kot mi to pove o "danasnji mladini" (kdaj je bila ta pri sestnajstih, sedemnajstih drugacna?), m to pove o uciteljih in njihovi tako profesionalni sposobnosti poucevanja kot o njihovi sposobnosti obvladovanja razreda najstniskih ucencev. Po domace. Uciteljem, katere smo spostovali in so si spostovanje po obeh plateh zasluzili, smo navedene stvari poceli v razumnem obsegu in tako, da ostalih ni motilo. Tistih, ki si tega niso zasluzili, smo delali stalo. Imeli smo sreco, da je bila takrat se vecina "stare garde", da se nismo prevec razpustili. Pac vsi ne morejo biti ucitelji v srednji soli.

In da mi dajo eno okrog uses? Ja pa kaj se.
Nas je kar nekaj uciteljev vikalo od prvega letnika srednje sole in odnos je bil obojestransko spotljiv.

Da mi da eno okrog uses? Pa kaj se, saj sem konec koncev odrasla oseba.

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
9.5.2009 21:24:04   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Smo se včeraj pogoavarjali s profesorico na srednji šoli in sem bila kar zgrožena. kakšne da delajo dijaki, a nič jim ne moreš. Med poukom poslušajo muziko, kartajo, ni da ni...ali pa jih sploh ni med poukom, ker sploh ne talajo več neopravičenih ur in ukorov, da o izključitvah sploh ne govorim.

Bo kakšna učiteljica lahko povedala še kaj več, samo, če dajo ta trenutek podpisat peticijo, da smejo disciplinirat otroke v šoli, pa magari če je to ena okoli ušes, jo prva podpišem.



Kot da tega nismo delali mi user posted image .
To je pri teh letih normalno, na ucitelju je samo, da to omeji toliko, da se s tem ne moti ostalih.

Toliko kot mi to pove o "danasnji mladini" (kdaj je bila ta pri sestnajstih, sedemnajstih drugacna?), m to pove o uciteljih in njihovi tako profesionalni sposobnosti poucevanja kot o njihovi sposobnosti obvladovanja razreda najstniskih ucencev. Po domace. Uciteljem, katere smo spostovali in so si spostovanje po obeh plateh zasluzili, smo navedene stvari poceli v razumnem obsegu in tako, da ostalih ni motilo. Tistih, ki si tega niso zasluzili, smo delali stalo. Imeli smo sreco, da je bila takrat se vecina "stare garde", da se nismo prevec razpustili. Pac vsi ne morejo biti ucitelji v srednji soli.

In da mi dajo eno okrog uses? Ja pa kaj se.
Nas je kar nekaj uciteljev vikalo od prvega letnika srednje sole in odnos je bil obojestransko spotljiv.

Da mi da eno okrog uses? Pa kaj se, saj sem konec koncev odrasla oseba.



Ne, oprosti,  mi tega nismo delali. Drugo ti pa drugič odgovoim, ker me mali ganja za stiskanje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
9.5.2009 21:32:43   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Otroke je treba vzgajati tako, da oni niso glavni. Da se svet ne vrti okoli njih. In jim privzgajat empatijo, sočutje.
S tem se strinjam.
In sem paše tudi to, da če ga sošolec povabi na RD in se mu ne gre, vseeno mora it.
S tem se pa ne morem strinjat. A otrokova volja nič ne velja potem? A otrok ne sme imeti pravice do odločanja v primerih, ki niso žviljenjskega pomena? Postranskih zadevah, kot je vabilo na RD.




Povabilo na RD ni postranskega pomena, za tistega, ki vabi, definitivno NI postrasnskega pomena. Tako da, če ni to res neka konfliktna oseba, ki se mu s tem, da se ne udeležiš njegovega RD, da kaj vedet, potem je edino vljudno, da se na vabilo odzoveš oz. se, če ne moreš iti, vljudno opravičiš. Ne pa da če se ti slučajno ne gre, pa pač nikomur nič ne muskneš in ne greš. To ni spoštljivo do tistega, ki vabi. Pa če je otrok ali pa odrasel. Tako otroka učiš ignorance, nespoštovanja občutkov drugih. Ker kaj pa mene briga, če bo un žalosten, jaz ne grem, ker se mi pač ne gre, ker je glavno, kaj se MENI da.

< Sporočilo je popravil Splišni -- 9.5.2009 21:33:47 >

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
9.5.2009 21:35:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

mi tega nismo delali.


Mi pa smo.
Jaz konkretno sem poslusala Iggy Popa (al kako se ze napise), uradna verzija je bila pa klasika, da se lazje skoncentriram user posted image .

Izkljucili pa tudi niso nikogar.

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
9.5.2009 21:41:50   
Anonimen
to je že res, da smo tud mi počeli bedarije, pa jezikali, pa neupoštevali, pa poslušali  muzko, pa kako uro špricali itd. ampak je vseen blo drgač, je vseen bil en bolj spoštljiv odnos,kaj pa vem, vseen je bla neka meja, do kje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
9.5.2009 21:43:23   
bumerang
No, mi smo tudi pri enih učiteljiv kartali (spomnim se ene, ki nas je prosila samo to, da smo pri kartanju obrnjeni naprej da se skozi okna tako opazno ne vidi, kaj delamo) pri drugih pa istočasno sedeli pri miru kot kipi, odvisno od avtoritete, ki si jo je učitelj ustvaril.

Je pa stvar s popuščanjem pri ocenjevanju v poklicnih šolah bolj kot s čim drugim povezana s financiranjem. V srednje šole že nekaj let prihajajo v primerjavi z desetletjem nazaj močno okrnjene generacije in če ni dijakov, ni financiranja s strani ministrstva, ni vseh oddelkov in posledično ni službe. Torej so pozitivne ocene za vsako ceno več ali manj posledica borbe za število dijakov, oddelkov torej tudi učiteljskih mest. In velikokrat na učitelje bolj kot dijaki in starši pritiskajo ravnatelji ki dobesedno zahtevajo pozitivne ocene.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
9.5.2009 21:44:07   
Anonimen
to je že res, da smo tud mi počeli bedarije, pa jezikali, pa neupoštevali, pa poslušali  muzko, pa kako uro špricali itd. ampak je vseen blo drgač, je vseen bil en bolj spoštljiv odnos,kaj pa vem, vseen je bla neka meja, do kje.


Tega ne vem, ali je bilo manj ali bolj, ker ne poznam dovolj dobro srednjesolcev danes.

Je pa dejstvo, da smo ucitelje, ki nas niso spostovali, je** direktno v glavo.
In obratno.

Saj clovestvo se v dvajsetih letih ni menda kapitalno spremenilo user posted image


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
9.5.2009 21:53:03   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Otroke je treba vzgajati tako, da oni niso glavni. Da se svet ne vrti okoli njih. In jim privzgajat empatijo, sočutje.
S tem se strinjam.
In sem paše tudi to, da če ga sošolec povabi na RD in se mu ne gre, vseeno mora it.
S tem se pa ne morem strinjat. A otrokova volja nič ne velja potem? A otrok ne sme imeti pravice do odločanja v primerih, ki niso žviljenjskega pomena? Postranskih zadevah, kot je vabilo na RD.




Povabilo na RD ni postranskega pomena, za tistega, ki vabi, definitivno NI postrasnskega pomena. Tako da, če ni to res neka konfliktna oseba, ki se mu s tem, da se ne udeležiš njegovega RD, da kaj vedet, potem je edino vljudno, da se na vabilo odzoveš oz. se, če ne moreš iti, vljudno opravičiš. Ne pa da če se ti slučajno ne gre, pa pač nikomur nič ne muskneš in ne greš. To ni spoštljivo do tistega, ki vabi. Pa če je otrok ali pa odrasel. Tako otroka učiš ignorance, nespoštovanja občutkov drugih. Ker kaj pa mene briga, če bo un žalosten, jaz ne grem, ker se mi pač ne gre, ker je glavno, kaj se MENI da.


Tokrat se bom ugriznila v jezik in molčala, čeprav me kar za ušesiskeli. Boš že vedela zakaj.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
9.5.2009 21:56:33   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Otroke je treba vzgajati tako, da oni niso glavni. Da se svet ne vrti okoli njih. In jim privzgajat empatijo, sočutje.
S tem se strinjam.
In sem paše tudi to, da če ga sošolec povabi na RD in se mu ne gre, vseeno mora it.
S tem se pa ne morem strinjat. A otrokova volja nič ne velja potem? A otrok ne sme imeti pravice do odločanja v primerih, ki niso žviljenjskega pomena? Postranskih zadevah, kot je vabilo na RD.




Povabilo na RD ni postranskega pomena, za tistega, ki vabi, definitivno NI postrasnskega pomena. Tako da, če ni to res neka konfliktna oseba, ki se mu s tem, da se ne udeležiš njegovega RD, da kaj vedet, potem je edino vljudno, da se na vabilo odzoveš oz. se, če ne moreš iti, vljudno opravičiš. Ne pa da če se ti slučajno ne gre, pa pač nikomur nič ne muskneš in ne greš. To ni spoštljivo do tistega, ki vabi. Pa če je otrok ali pa odrasel. Tako otroka učiš ignorance, nespoštovanja občutkov drugih. Ker kaj pa mene briga, če bo un žalosten, jaz ne grem, ker se mi pač ne gre, ker je glavno, kaj se MENI da.


Tokrat se bom ugriznila v jezik in molčala, čeprav me kar za ušesiskeli. Boš že vedela zakaj.



Ne, ne vem zakaj in me niti ne zanima.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
9.5.2009 21:57:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

to je že res, da smo tud mi počeli bedarije, pa jezikali, pa neupoštevali, pa poslušali  muzko, pa kako uro špricali itd. ampak je vseen blo drgač, je vseen bil en bolj spoštljiv odnos,kaj pa vem, vseen je bla neka meja, do kje.


Tega ne vem, ali je bilo manj ali bolj, ker ne poznam dovolj dobro srednjesolcev danes.

Je pa dejstvo, da smo ucitelje, ki nas niso spostovali, je** direktno v glavo.
In obratno.

Saj clovestvo se v dvajsetih letih ni menda kapitalno spremenilo user posted image



to žeuser posted image

ampak nismo uničevali lastnine in takšno, ma vseen nismo bli čist brez spoštovanja, nouser posted image

kaj pa vem...

jst vem da sem recimo razrednika direkt v p.m. polsla, ker je bil tak ritolizniški hinavc. ampak! pred razredom sem se vgriznila v jezik, ma razpočla sem se skor od besa, ampak sem si mislila ne smem ga s takimi ponižat pred vsemi. sem mu povedla v kabinetu in pokasirala ukor pred izključitvijouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
9.5.2009 21:59:35   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

to je že res, da smo tud mi počeli bedarije, pa jezikali, pa neupoštevali, pa poslušali  muzko, pa kako uro špricali itd. ampak je vseen blo drgač, je vseen bil en bolj spoštljiv odnos,kaj pa vem, vseen je bla neka meja, do kje.


Tega ne vem, ali je bilo manj ali bolj, ker ne poznam dovolj dobro srednjesolcev danes.

Je pa dejstvo, da smo ucitelje, ki nas niso spostovali, je** direktno v glavo.
In obratno.

Saj clovestvo se v dvajsetih letih ni menda kapitalno spremenilo user posted image




In ker jih ne poznaš, se ti zdi čudno. Tudi jaz jih direktno ne poznam, poznam pa eno učiteljico, ki se trga na vse konce in kraje, pa nič ne doseže, ker niti nima nekih "pooblastil",. da karkoli ukrene. Recimo, ko ne gre več, kliče starše v šolo, na osebni mobitel, pa nihče ne pride na govorilne ure. Otrok hodi ali pa ne k pouku, neopravičene ure nikomur nič ne pomenijo, otrok več ne izključujejo iz šol, negativnih ocen ni,torej samo tisti nekajMNS ali ne vem, kako se reče in potem, če je otrok "negativno "ocenjen, torej z MNS, mu mora profesor izdelati individualen program in z njim delati,da naredi popravca. Če pa že pride kateriod staršev v šolo, pa zagovarja svojega hroščeka, sončeka, krofeka, ....in da profesorju vedet, da je on "gnoj" in ne njihov otrok.

Ne bom preveč bluzila, vem samo, da ni nobenega spoštovanja več, nobenega "strahu" pred profesorji, pred negativnimi ocenami, vse je" boli me đoko". In nobenega "strahu" pred starši, meni ocene itak nikoli niso bile problem, pa sem vseeno vedno na trnih čakala mamo, da je prišla z govorilnih ur. In bi me bilo sram pred njo, da bi morala od učiteljice poslušati, kakšne pi.zda.rije počnem.

Mič, v dvajsetih letih se je OGROMNO spremenilo. Žal na slabše.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
9.5.2009 22:01:36   
Anonimen
ma vseen nismo bli čist brez spoštovanja, nouser posted image


Danasnji srednjesolci tudi niso, menda.
Saj se jim zmesa, da vsak dan vse po spisku nekam posiljajo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
9.5.2009 22:04:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

ma vseen nismo bli čist brez spoštovanja, nouser posted image


Danasnji srednjesolci tudi niso, menda.
Saj se jim zmesa, da vsak dan vse po spisku nekam posiljajo.


menda niso, pa menda palčki tud obstajajouser posted image

jst živim bliz OŠ in lohk rečem sam OMGuser posted image user posted image    ne vem kaj bom, k bo treba otroke dat v šolo....mrbit mi pa kak gospodov glas zaukaže nej jih doma šolamuser posted image user posted image pa problem rešenuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
9.5.2009 22:06:20   
AnciM
Žal vas moram obvestit, da se cveki počasi umikajo tudi iz gimnazij. Ko bo izpeljana celotna prenova gimnazij, bo tudi v njih veljal nov sistem ocenjevanja. Nihče ne bo dobil cveka, ampak samo ne bo dosegel minimalnih standardov - NMS. Žalostno je, da je pri vsem tem celotna snov razdeljena na posamezne sklope in dijaku ni potrebno na "popravcu" popravljati celega leta, ampak samo tisti del, ki ga ni opravil. Pravijo, da je to Finski sitem ocenjevanja. Pozabljajo pa, da je balkanska miselnost pri nas preveč ukoreninjena, da bi lahko funkcioniral skandinavski sistem.

Stanje z disciplino pa je nažalost takšno ravno zaradi razloga, ki ga je omenila bumerang. Z vseh strani pritiskajo na profesorje, ki imajo preveč negativnih dijakov. Češ, da se bo zaradi njih "usu" razred in bo zaradi njega veliko manj ur in posledično ne bo zaposlitev za učitelje.  Šola mora biti prijazna dijaku.


_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
9.5.2009 22:07:13   
nejcko
Se že dva dni spravljam pisati odgovor, ker je toliko za napisati na to temouser posted image

Naj se najprej navežem na Mič.
Ja, tudi mi smo med poukom klepeteli in kartali (pismu, pri enem učitelju smo ga celo piliuser posted image ), ampak smo to vedno počeli na skrivaj, prvič, ker nismo hoteli biti zaloteni, drugič, ker nismo hoteli motiti drugih. Zelo dobro smo se namreč zavedali vseh posledic, ki nas lahko doletijo. Danes pa se mladini očitno je.be tako za prvi kot za drugi razlog, ker se prekleto dobro zavedajo, da posledic praktično ni. In to je ena glavnih razlik med nekoč in danes; učenci imajo samo pravice, dolžnosti oz. posledic za napačna ravnaja pa ne. Ni opominov, ni ukorov, ni izključitev.
Za to je kriv sistem in samo sistem in splošna naravnanost sloveske družbe: hočem, daj mi, pravico imam, pripada mi, kaj mi pa moreš.

Res je veliko odvisno od učiteljev. Tako kot v vseh poklicih so tudi tu dobri in slabi, ampak to še ne pomeni, da se slabe lahko popolnoma degradira kot ljudi. In to, da se enega (neavtoritativnega) učitelja pošlje v p.m., se ga zmerja, se mu odgovarja, je zame samo izraz popolne nekulture današnje mladine. Tudi mi smo imeli kar nekaj učiteljev, pri katerih smo si lahko dovolili več, kot pri ostalih, ampak nikoli, res nikoli nismo (si nismo niti upali tudi zaradi prej omenjenih posledic) nobenega nikamor poslali, nobenega nismo zmerjali, se mu režali v obraz ali ga kakorkoli drugače degradirali kot človeka. Naj je bil učitelj še tako "slab", smo do njega gojili dolžno spoštovanje kot do starejše osebe, kot do avtoritete, ki jo je kljub vsem predstavljal. Gre namreč samo za izraz bontona, vljudnosti, medčloveškega spoštovanja, priznavanje pravil in avtoritete inštituciji - tega danes ni več!
In kako naj bo, če pa otroci skoraj vsakodnevno poslušajo svoje starše, kako so vzgojiteljice nesposobne in neprimerno skrbijo za njihove srčEke, kako so vse porodajalke lene in goljufive, kako država samo krade ... kako je ves svet bolan in krivičen do njih, jim hoče samo slabo, kako so vsi ljudje nesposobni, leni, etc. V osnovni šoli se otrokom itak godijo nepopravljive krivice od prvega do zadnjega dne ... Jah, res ni čudno, da ko končno lahko primejo malo vajeti v svoje roke, si dajo duška ne samo zase, ampak očitno še za svoje staršeuser posted image

Slo. šolstvo je kot sistem šlo totalno v tilt. Ravnatelji sploh niso več ravnatelji (ne vsi, da ne bo pomote), ampak so managerji, ki se trudijo samo za lastno rit, zakoni, ki jih ta ali ona vlada sprejme, pa so iz leta v leto bolj bolani. Glavarina je že eden od takih ukrepov, ki je slo srednješolstvo prignal do te mere, kjer je danes.
Že tako ali tako zaradi družbene naravnanosti ni skoraj nobenega zanimanja več za določene poklice, potem pa še financiranje po glavah ... jah, ni čudno, da se vsak ravnatelj bori za slehernega dijaka, pa čeprav bi se ta posral pred katedrom. Gre samo še za številke. Da obstanejo programi, da imajo učitelji službo in konec koncev da mladina ne postopa po cesti. In da se lahko Slovenija kot država hvali, kako izobražen folk imauser posted image In tako država pritiska na ravnatelje, le-ti na učitelje, starši na učitelje in ravnatelje, učitelji na učence (kolikor in kjer je to sploh še mgoče), ... mulariji se pa gladko je.be za vse, ker točno vejo, da bodo šolo (zaradi sistema) naredili, pa če serjejo pred katedrom ali pa pridejo 1x na mesec v šolo samo kakšnega prižgat.

No, ampak na srečo ni povsod tako. Nekateri ravnatelji so kljub vsemu še vedno z glavo na pravem mestu, kar se odraža tako pri učiteljih kot tudi pri učencih in pri celotnem šolskem vzdušju.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?