|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 8:56:39   
Anonimen
Glej, mič, ne mislim več debatirati o tem, ker smo itak že zašli.

Te kdo sili, da moras user posted image

- od kod ti potem toliko podatkov, da smo danes vsi učitelji zanič, da samo suhoparno nabijamo snov, ki je itak bv, zraven pa itak zehamo in jamramo???

Zgolj tvoje posplosevanje. V prevec postih pisem, da so dobri in da so slabi in da biti dober zahteva oseben napor. O tem, da imate moznost zgolj suhoparnega podajanja snovi, da nimate moznosti poleg tega se vzgajati in delati dobro, pisete ucitelji sami in pljuvate v lastno skledo tudi tam, kjer ne bi bilo potrebno. Ne mores vedno delati po svoje, imas pa kot odrasla odgovorna oseba vedno tudi to moznost.

Sem ti že enkrat v eni debati napisala, pa bom še enkrat, in vsem, ki mislijo, da vsak, ki ne ustreza profilu učitelja, ne bi smel poučevati: 10-15% učiteljev je učitejev z veliko začetnico (a s to žilico v sebi so se že rodili), vsaj 60-70% učiteljev je dobrih učiteljev, ki morda res niso čisto in povsem rojeni za ta poklic, a v svojo uspešnost zato vlagajo  toliko več truda in ljubezni, ostali pa rmogoče v šolo res hodijo samo na šiht.

Šole po svetu lahko kar zaprejo, ker tistih 10-15% učiteljev žal ne more poučevati vse svetovne populacije.

Gaussova porazdelitev mi je jasna, ze od srednje sole.
In sol ne rabijo zapirat, ker je samo teh 10 do 15% dobrih, bi morale pa sole definitivno zapreti vrata tistim 10 do 15%, ki so na drugi strani Gaussove krivulje.

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 9:01:18   
Anonimen
Očitno si res imela slabo prfokso za slovenščino, da te ni naučila, da le čevlje sodi naj kopitar.


In o cem zdaj sodis ti user posted image

Te moram razocarat, na celi crti.

Res je, da me je slabo naucila postavljati vejice in pike (je imela tri, stiri tipske naloge iz gramatike user posted image ), nas je pa zelo dobro naucila misliti z lastno glavo in nam zelo subtilno kazala, kako sta povezana klasicna literatura in sodobna dogajanja. Ucila nas je cisto prevec za "neko uciteljico slovenscine", ceprav se je zdelo, da to pocne z levo roko in zgolj iz lastnega uzitka in  zanimanja za aktualna dogajanja. No, saj slovnica je tudi bila, zbog reda user posted image .

< Sporočilo je popravil Mič II -- 10.5.2009 9:06:33 >

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 9:03:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

E, vidiš, učitelji pa ne morejo. Zaradi vseh obveznosti, ko jih je nejcko zgoraj omenila.


Ja, seveda ne morejo user posted image .

Nihce, ki dela v sistemu, ne more nic, ker je sistem po definiciji tak, da ne omogoca osebne svobode. Vecini to pase, ker pac hodi samo v sluzbo.

Imas pa vedno moznost, da delas po svoje, vedno, ce hoces. Ne 100%, v dolocenem delu pa vedno.


(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 9:10:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: sonček33

Mič - ja, učitelji se med seboj razlikujejo...žal tudi predmeti...pri glasbi si morda lahko privoščiš nekaj ur petja več..., pri matematiki bi težje šlo...račun je račun..., pri zgodovini imaš tisoč in eno možnost, da sicer morda suhoparne podatke in letnice obogatiš s sijajnimi zgodbami, anekdotami...Pri slovenščini se da marsikaj predelati na zanimiv in zabaven način, ampak kako prav postaviti vejice, pa velike in male začetnice, stavčni členi....pač ne gre, no gre, le težje


user posted image  in zakaj naj bi bilo pri matematiki težje?


Spet eden od kupljenih stereotipov.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 9:12:25   
AnciM
Jaz sem še vedno mnenja, da je zašel šolski sistem. Ko se je uvedla devetletka, je začela barka tonit. Sedaj pa samo upam, da je že na dnu in da nižje ne more več it. Vsaka stvar se enkrat obrne na bolje in po vsakem dežju enkrat posije sonce. Zato jaz še vedno vztrajam v šolstvu.

Debata se je začela s katastrofo v srednjih šolah, končala pa z vzgojo. Mi zna katera povedat kako naj vzgajam 16 letnike, 17 letnike... če pa mi njihovi starši tedensko hodijo jokat kako so nemočni. Kako jih otrok pošlje v pm, kako jih otrok tepe... Dejstvo je, da je današnja predšolska vzgoja naravnana zelo otroku prijazno. Nihče ne postavi otroku strogih meja, kaj lahko in kaj ne in da če prestopi mejo, da bo sledila kazen. Torej če je že od nekdaj otrok navajen, da ni sankcij, zakaj bi se začel kot najstnik nanje ozirat.

Kar se pa profesorje tiče. Preveč jih je že obupal nad mladino, preveč jih je mnenja, da se ne splača več trudit. Imamo pa ravno toliko maneverskega prostora za poučevat, da se še da naredit snov zanimivo. Sama poučujem matematiko in moram rečt, da zaenkrat je še vsak dojel kaj mu želim povedat, če je le kako domačo nalogo naredil. Bonbončki in rožice v srednjih šolah niso prepovedani, dijakom pa veliko pomagajo pri razumevanju. Kje pa piše, da moramo snov razlagati samo s strokovnim jezikom, ki sma ga še mi dojeli šele na faksu. Marsikaj se da razložiti po domače. To pa naredi tudi ure znosnejše.


_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 9:22:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

Jaz sem še vedno mnenja, da je zašel šolski sistem. Ko se je uvedla devetletka, je začela barka tonit. Sedaj pa samo upam, da je že na dnu in da nižje ne more več it. Vsaka stvar se enkrat obrne na bolje in po vsakem dežju enkrat posije sonce. Zato jaz še vedno vztrajam v šolstvu.

Debata se je začela s katastrofo v srednjih šolah, končala pa z vzgojo. Mi zna katera povedat kako naj vzgajam 16 letnike, 17 letnike... če pa mi njihovi starši tedensko hodijo jokat kako so nemočni. Kako jih otrok pošlje v pm, kako jih otrok tepe... Dejstvo je, da je današnja predšolska vzgoja naravnana zelo otroku prijazno. Nihče ne postavi otroku strogih meja, kaj lahko in kaj ne in da če prestopi mejo, da bo sledila kazen. Torej če je že od nekdaj otrok navajen, da ni sankcij, zakaj bi se začel kot najstnik nanje ozirat.

Kar se pa profesorje tiče. Preveč jih je že obupal nad mladino, preveč jih je mnenja, da se ne splača več trudit. Imamo pa ravno toliko maneverskega prostora za poučevat, da se še da naredit snov zanimivo. Sama poučujem matematiko in moram rečt, da zaenkrat je še vsak dojel kaj mu želim povedat, če je le kako domačo nalogo naredil. Bonbončki in rožice v srednjih šolah niso prepovedani, dijakom pa veliko pomagajo pri razumevanju. Kje pa piše, da moramo snov razlagati samo s strokovnim jezikom, ki sma ga še mi dojeli šele na faksu. Marsikaj se da razložiti po domače. To pa naredi tudi ure znosnejše.



Se strinjam. Rada poučujem matematiko. Veselim se z vsako njihovo dobro oceno. Učim jih učit se matematiko. Le vzgajat nočem. Nočem se ukvarjat še z vzgojo otrok in disciplino v razredu (lahko bi rekli, da sem učitelj, ki je obupal nad mladino user posted image ). Zato ostajam pri inštrukcijah. Tam je ena na ena. user posted image  Tam je hoteti, ne morati.user posted image

< Sporočilo je popravil natasa77 -- 10.5.2009 9:23:13 >

(odgovor članu AnciM)
  Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 9:28:00   
bumerang
Mič, žal mi je - učitelji ne morejo, ne nočejo. Zakaj? Ker nad njimi bdi inšpekcija. Včasih je prišla na vsake kvarte en bot in nisi niti vedel, kdaj je, zdaj hodi redno in pregleda vsako vejico. Ko pride, je na šoli obsedeno stanje. Tudi zato, ker je potrebno stvari popravljat za nazaj pa ne zato, ker je učitelj delal narobe ampak ker so mu povedali, da naj dela tako kot se je kasneje izkazalo za narobe. In gorje, da je zapisano kje kaj drugače kot mi moralo biti.
Vsak starš lahko za vsak - in bom zdaj napisala točno to besedo - prdec poda anonimno prijavo in v roku par tednov imaš inšpekcijo nad glavo in takrat gorje, da so stvari drugačne kot so predvidene po učnem načrtu.
In ker imam dovolj dolgo delovno dobo, da sem učila po najstarejšem, starem in novem potem lahko primerjam kako je bilo včasih in kako je zdaj in koliko časa sem imela včasih za kakšno besedo izven in koliko ga imam zdaj. In tu, Mič, nimaš besede, ker nisi iz foha in nimaš izkušenj. Lahko verjameš, lahko pa tudi ne. Mi je vseeno.

Glede otrok pa - to so vendar mavrični, indigo in kakršnokolikodrlajsasti otroci, ni čudno, da je tako kot je.




_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 9:33:40   
Anonimen
Jaz sem še vedno mnenja, da je zašel šolski sistem. Ko se je uvedla devetletka, je začela barka tonit. Sedaj pa samo upam, da je že na dnu in da nižje ne more več it. Vsaka stvar se enkrat obrne na bolje in po vsakem dežju enkrat posije sonce. Zato jaz še vedno vztrajam v šolstvu.

Debata se je začela s katastrofo v srednjih šolah, končala pa z vzgojo. Mi zna katera povedat kako naj vzgajam 16 letnike, 17 letnike... če pa mi njihovi starši tedensko hodijo jokat kako so nemočni. Kako jih otrok pošlje v pm, kako jih otrok tepe... Dejstvo je, da je današnja predšolska vzgoja naravnana zelo otroku prijazno. Nihče ne postavi otroku strogih meja, kaj lahko in kaj ne in da če prestopi mejo, da bo sledila kazen. Torej če je že od nekdaj otrok navajen, da ni sankcij, zakaj bi se začel kot najstnik nanje ozirat.

Kar se pa profesorje tiče. Preveč jih je že obupal nad mladino, preveč jih je mnenja, da se ne splača več trudit. Imamo pa ravno toliko maneverskega prostora za poučevat, da se še da naredit snov zanimivo. Sama poučujem matematiko in moram rečt, da zaenkrat je še vsak dojel kaj mu želim povedat, če je le kako domačo nalogo naredil. Bonbončki in rožice v srednjih šolah niso prepovedani, dijakom pa veliko pomagajo pri razumevanju. Kje pa piše, da moramo snov razlagati samo s strokovnim jezikom, ki sma ga še mi dojeli šele na faksu. Marsikaj se da razložiti po domače. To pa naredi tudi ure znosnejše.



Debata se je tudi zacela z nevzgojeno mladino v soli, ki pocne, kar se ji zljubi.

Me pa veseli tvoj zadnji odstavek :).

Verjamem, da je dostikrat tezko (kot da so ostale sluzbe lahke?), se pa vedno da. Kaj se da, je tvoja izbira, ali jamras, kako je sistem zanic (to so govorili ze v nasih casih, da je usmerjeno izobrazevanje katastrofa user posted image ), ali gres po svoji poti naprej.

Mislis da je zmesnjava se en razlog vec da gres svojo pot, pravi Loesje plakat.  


(odgovor članu AnciM)
  Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 9:42:09   
Anonimen
In ker imam dovolj dolgo delovno dobo, da sem učila po najstarejšem, starem in novem potem lahko primerjam kako je bilo včasih in kako je zdaj in koliko časa sem imela včasih za kakšno besedo izven in koliko ga imam zdaj. In tu, Mič, nimaš besede, ker nisi iz foha in nimaš izkušenj. Lahko verjameš, lahko pa tudi ne.


Ne, ne morem vedeti, ker nisem tam. Da so se casi spremenili-seveda, povsod je vec papirjev bolj kot zivimo v dobi racunalnikov, ne samo v soli. Ceprav so spremembe v osnovi dobre, je obicajno tako, da v prvi fazi zahtevajo predvsem veliko papirja, dejanski ucinek v praksi pa se pokaze z zamikom...ce prej ne pride do nove reforme user posted image .

Imam pa vso pravico do tega, da mislim, da si tako mladina danes kot mladina vcasih zasluzi spostljiv odnos pri poucevanju. Ucitelji, ki so ucili mene in ucijo se danes, imajo enak odnos do dijakov kot so ga imeli do nas, in dijaki imajo enakega nazaj. Iste fore, na eni in na drugi strani user posted image .

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 9:47:00   
Anonimen
meni je pa predvsem en fenomen zanimivuser posted image (zdej sem pripravljena na linč, sam sej nau prvičuser posted image )

zanimivo mi je, da že vrabci po drevesi čivkajo, pa tudi s komerkoli, ki ima vsaj malo, pa tudi veliko stika se pogovarjam, vsi so mnenja, da so učitelji najbolj zjamran "foh"user posted image oni so najbolj bogi, najbolj obremenjeni, najmanj cenjeni in razumljeni, noben jih ne spoštuje, noben se ne zaveda kako odgovornost nosijo, koliko dela imajo in kaj vse morjo, reveži. uglavnem, ga ni poklica kjer bi še boljt trpeli, delali, kjer bi imeli večjo odgovornost. po drugi strani je pa vsak lohk učitelj, sam da faks nardi, nobenga sita ni, ki bi mal ločil pleve ven.
in sej vem - tle gor na RR ste same sposobne, predane, srčne, odlične učiteljiceuser posted image da ne bo kake pomote.

samo zanimivo mi je, zakaj velja takšno mnenje ( seveda se šolniki ne strinjajo, ampak vsi drugi se pauser posted image )

zakaj recimo to ne velja za tajnice, medicinske sestre, dimnikarje, avtomehanike itd? zakaj za noben drug poklic ne velja takšno mnenje, edino za učitelje pa? pa to ni samo moje mnenje, to je mnenje večine. moj tast, k je bil vsa leta ravnatelj, recimo, je popolnoma istega mnenjauser posted image on sam pravi da je katastrofa, samo on je poseben kaliber, pa jih je hitro vse na svoje mesto postavil, pa koga tudi odpustil ( kar mislim da se po šolah redko dogaja, veliko pa jih je postavil pred dejstvo - al bojo delali tko kt je treba, al pa si nej drug poklic iščejo, ker od njega tud priporočil ne bo).

tko da mal se je že za zamislit nad tem po moje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 9:50:37   
tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Mič, iz majhnega zraste veliko, veš.

Ja, tudi naši starši so verjetno zvijali roke nad glavo nad nami. ampak mi smo vseeno odraščali ne nekem času, kjer je bil red še strog (in tog, če hočeš) - govorim za mojo generacijo, v katero spadata še Volga in Splišni, za ostale ne vem - torej 70-ta. In če boš brala kakšne debate, malo poglej naše odgovore; nikoli ne zaničujemo nižje izobraženih, nikoli ne zmerjamo lenih trgovk, nikoli ne bentimo čez krivično državo in sistem, ker smo pač odraščale v obdobju, kjer je bilo znanje super cenjeno, vsako delo pa super častno; odraščale v času, ko si si mogel sam pomagati in se sam prekleto znajti, da si imel kaj več kot drugi.

Pa beri odgovore kakšnih punc, ki so deset let mlajše od nas - za njih so trgovke itak vse lene in še predobro plačane za svojeo lenobo. Za preživetje bi redkokatera  šla delat delo za kakšno stopnjo izobrazbe manj, kot jo ima, država pa  jim krade in je krivična.

Pa beri odgovore kakšnih 20-letnic: trgovke bi za svojo plačo itak mogle delati še ponoči, same pa bog ne daj da bi metlo vzele v roke za lastno preživetje. Državo je treba goljufat in krast, ker je itak sistem tak, da jih naravnost sili v to ...


Ja, mladina je vedno malček drugačna od ta starih. In mladina vedno postane enkrat "starina". Bog se nas usmili, na stara leta - današnja mladina se nas itak ne bo. Morda nas bodo celo žive zakopali, da ne bodo imeli dolžnosti do nas!user posted image




Še ena iz 70-ih, ki se popolnoma strinja z zgoraj napisanim.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 9:51:17   
Anonimen
Ullaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, si ze postavila ograjo okrog hise?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 9:52:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Ullaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, si ze postavila ograjo okrog hise?


na balkonuuser posted image

a misliš da bo premaluser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 9:52:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Ullaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, si ze postavila ograjo okrog hise?


na balkonuuser posted image

a misliš da bo premaluser posted image



No, bomo videli.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 9:53:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Ullaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, si ze postavila ograjo okrog hise?


na balkonuuser posted image

a misliš da bo premaluser posted image



No, bomo videli.


po moje najboljš da električnega pastirja napeljemuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 10:40:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

zakaj recimo to ne velja za tajnice, medicinske sestre, dimnikarje, avtomehanike itd? zakaj za noben drug poklic ne velja takšno mnenje, edino za učitelje pa?



Na to je pa zelo preprosto odgovoriti: ker neglede na vse, so učitelji še vedno med najbolj samozavestnimi ljudmi. In se zavedajo, kaj je narobe, kaj se bi lahko izboljšalo in bodo šli do Poncija Pilata, da bi sistem spremenili in izboljšali. Samo ko prideš do končne točke in se kljub trudu nič nespremeni, potem izgubiš veselje do svojega poklica. Izgubiš poslanstvo.
Samozavestni poklici so še npr.: zdravniki, policisti, pravniki, sodniki. Ti se vedno potegnejo zase in za svoje pravice in v družbi zato veljajo za tečne, sitne, nezadovoljne. Ste že kdaj slišali, da bi medicinske sestre zdravnike poslale v rodne kraje? Ali ministra? Kolikor jih poznam (in jih kar nekaj), jim kronično primanjkuje tista dokončna odločnost, zavedanje lastne pomembnosti, integriteta. To učitelji imajo. In jim gre na k..., ker se jim to velikokrat odvzema že doma. Moji ubogi krofki, cukrčki, sončki,... koliko naloge so jim dali, kaj vse se morajo naučiti, bom kar jaz, mama, naredila nalogo namesto njih, da se ne bodo toliko matrali. Ker so grški bogovi za 13. letnico veliko preveč zahtevna tema user posted image  (izjava ene mame). Takega ckrljanja svojih otrok je zelo veliko.

Pa da ne bo zdaj izpadlo, da so vsi učitelji fajn. So tudi slabi, seveda in tisti ne bi smeli biti v šoli. Vendar, velika večina ima talent, ima smisel za poučevanje. Tu pa  nekaj stvari manjka. Prvo je izobraževanje bodočih učiteljev, ki je katastrofalno. Tako malo, kot sem odnesla od pedagoških predmetov na faksu, nisem od nobenega drugega. Eno samo teoretiziranje. Velika večina novih učiteljev stopi v razred popolnoma nepripravljenih. Nimaš pojma, kako ti bo časovno znesla priprava, kakšna je zakonodaja, kakšne obveznosti te čakajo še zraven poučevanja, kako se pogovarjati s starši, kako se spopasti z razgrajači, kako vzpostaviti avtoriteto... In če ima 3/4 staršev probleme z uveljavljanjem avtoritete pri enem samem dvoletnem otroku, kako bo en zelenec, ki običajno niti svojih otrok še nima (da bi imel vsaj malo prakse user posted image ), ukrotil 25 najstnikov?
Učni načrti, o teh sem že nekaj napisala: natrpani do onemoglosti in še bi kaj trpali notri. Pa vem, da učitelji neprestano težijo k njihovi spremembi, a kaj ko so na ministrstvu gluhi.
Birokracija: da spišeš prirpavo, ki bo všečna inšpekciji, ki bo vsebovala vsak predviden stavek v razredu in bo časovno ter seveda vsebinsko ustrezna, traja. Na dan pa nimaš samo ene ure, za vsako je potrebno narediti tako pripravo. 
Pa še in še je. In seveda tudi niso vsi učenci razgrajači. Na enih šolah so. Na drugih pa se morajo učenci, tako kot učitelji, podrejat nesmiselnemu in zastarelemu šolskemu sistemu. Sistemu, ki nima  blage veze z današnjim hitrim tempom, nasičenim z informacijami. 
Tako da se mi zdi bolj smiselno kot iskanje slabih učiteljev in krivljenje njih za vse probleme, od staršev pomembno, da otrokom privzgojimo občutek odgovornosti do  sebe in drugih, ter da tudi sami začnemo pritiskati na pristojne k spremembam na boljše.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 10:49:12   
Anonimen
Na to je pa zelo preprosto odgovoriti: ker neglede na vse, so učitelji še vedno med najbolj samozavestnimi ljudmi. In se zavedajo, kaj je narobe, kaj se bi lahko izboljšalo in bodo šli do Poncija Pilata, da bi sistem spremenili in izboljšali. Samo ko prideš do končne točke in se kljub trudu nič nespremeni, potem izgubiš veselje do svojega poklica. Izgubiš poslanstvo.


jo ankica sori, sam zdej sem pa iz stola skor padla od smehauser posted image user posted image user posted image user posted image

pa ne morš nouser posted image

odkrito - večje bedarije že dolg nisem slišala....


aha, vidim da si učiteljico, no pol me ne preseneča tvoj postuser posted image

a veš kaj je moj tast reku eni učiteljici (razredna stopnja), k je pršla jamrat k njemu, da nekaj dodatno ne more, da to pa naj ji ekstra plača ( a pol bi pa lohk) ker cele noči ne spi, k ma takšne priprave? ji je reku da če pa po 20. letih ko uči en in isti razred, mora cele noči bedet zarad priprav, pa res škoda da je učiteljica in da je zadnji cajt, da si začne iskat službo drugje.
in točno tko je - ne me flancat z blazotnimi pripravami no...sploh na razredni stopnji, ajd, sej je vsake tolk kej na novo, pa je treba se prilagodit, sam da maš pa vsak dan toooolk dela in ne vem česa, pajade. (zato pa maste 20urni delovnik, plačani ste pa isto 40, k so vse te priprave vštete notri. itd. ) abeseda je abeceda, seštevanje je seštevanje, zgodovina je skoz ista, biologija tud, kemija enako, matematika je matematika, slovenski jezik je tud skoz iste, ma dajte no.

jst bi vas dala mal v gospodarstvo delat, za par let, pol pa nazaj v šole - bi poljubljali šolska tla.

to se mojmu tastu pozna - k ni skoz v šolstvu, k je prej še kaj drugega delal in je dost bolj prizemljen zarad tega, ker ve kako zadeve stojijo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 10:50:16   
Anonimen
se pa strinjam kar se staršev, vzgoje in potuhe in ostalih bedarij tiče - to pa je poglavje zase, katastrofa uglavnem.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 10:57:55   
Anonimen
Samozavestni poklici so še npr.: zdravniki, policisti, pravniki, sodniki. Ti se vedno potegnejo zase in za svoje pravice in v družbi zato veljajo za tečne, sitne, nezadovoljne.


sej ok, potegnt se zase,m pa si mogoč večjo plačo izborit je eno, ampak bit najbolj bogi in nerazumljen in obremenjen je pa drugo. in to je razlika - od teh ni noben tolk zjamran, kot učitelji. in če je tok hudo in nevzdržno in naporno - sej je dost stvari še, k se jih da počet v lajfuuser posted image so pa presneto redki, k se spravjo iz šol počet kaj drugega, ker čeprov je tok oh in sploh naporno in vse, jim očitno še zmeri paše.

kolk ma plače učitelj začetnik? pa kol ma plače začetnik v gospodarstvu, z isto stopnjo ( primerljivo)?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 11:08:17   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Imam pa vso pravico do tega, da mislim, da si tako mladina danes kot mladina vcasih zasluzi spostljiv odnos pri poucevanju. Ucitelji, ki so ucili mene in ucijo se danes, imajo enak odnos do dijakov kot so ga imeli do nas, in dijaki imajo enakega nazaj. Iste fore, na eni in na drugi strani user posted image .


A kdo temu oporeka?

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

jst bi vas dala mal v gospodarstvo delat, za par let, pol pa nazaj v šole - bi poljubljali šolska tla.

to se mojmu tastu pozna - k ni skoz v šolstvu, k je prej še kaj drugega delal in je dost bolj prizemljen zarad tega, ker ve kako zadeve stojijo.



Čisto slučajno sem imela več kot dovolj priložnosti in stika tudi z gospodarstvom tako da lahko iz lastnih izkušenj povem, da, generalno gledano, ni ravno tako. So seveda službe, v katerih si veliko bolj obremenjen kot v šoli, zato pravim generalno. Ampak če takole po vatlu povprek pogledam eno delovno mesto, ki ga ima kolegica diplomirana ekonomistka, potem ne bi ravno trdila tega kar trdiš ti.

Tvoj stric je očitno padel na vseživljenjskem izobraževanju kajti toliko sprememb kolikor jih je bilo v zadnjih letih na razredni stopnji ni bilo prej cela desetletja. Nižje kot gremo po vertikali, več sprememb je bilo!

Se sicer ne strinjam, da bi bili učitelji samozavestni, po moje je težko najti toliko ovc, ki bi hkrati enako, istočasno blejale v isto smer in spraševale pastirja, kaj še lahko storijo poleg tistega, kar jim je bilo naročeno. In če bo ena od ovc blejala drugače, jo bodo same ovce po glavi (tu je razlika med učitelji, zdravniki in sodniki). 
Kot se tudi ne strinjam s tem, da so jamrajoča populacija.
Učitelji ne jamrajo, samo pojasnjujejo dejansko situacijo na očitke, ki si jih tudi ti tako nonšalantno zapisala. Ker nekateri ne pustimo pljuvanja po sebi in po lastnem poklicu, potem zapišemo kakšno je stanje v resnici. Če tebi pojasnjevanje situacije deluje kot jamranje, to ni naš problem.
Kdor ni za v razred, slej ko prej iz razreda odide, ker nihče ni sposoben normalno preživeti v situaciji, kot je zadnja leta. In to ni jamranje, je dejstvo.  

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 11:25:04   
Anonimen
No, lepo, date spravljam v smeh, ta je menda pol zdravja user posted image .

Ulla, nisem učiteljica, z možem imava svoje podjetje, sem se samo šolala za to, pa me je že na faksu minilo. Ko sem imela vsakodnevni stik s starši, ki so jamrali. Ja, to, kar praviš za učitelje: so jamrali, kako so njihovi otročki ubogi. In bi se strinjala z njimi, da so otroci preobremenjeni, ampak ker so jamrali zaradi bedarij,  zato ker se je učiteljica slovneščine "spomnila" povezat pouk slovenščine z geografijo in so morali na podlagi enega opisa poiskati omenjene kraje na zemljevidu.

A veš, tako je to: vsi, ki opravljajo en poklic, si misiljo, da je drugim veliko lažje. Če jaz poslušam tajnice, so najbolj boge na svetu. Ampak dejstvo je, da le malo vem o njihovem delu. Vem, kako je v trgovini. In večina strank misli, da smo glavni nategatorji samo zato, ker smo trgovci. Posploševanja, ki izhajajo iz zunajega videza, ne veš pa podrobnosti. Če mene vprašaš, jamrajo v javni upravi user posted image .

Šibam zdaj, mala joka.

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 11:28:40   
Anonimen
bumerang se strinjam.

sam vseen - nisem si jaz tega zmislila, to jemnenje večine. in če poslušam prjatlco - njena mama uči angleščino - kolk da je živčna, a tabletih, da kolk ma naporno službo, kolk je boga, kolk se nič ne da, sam kriči nad vsemi itd.

pa upokojena učiteljica slovenščine - da hb da je v penziji, ker verjetno še enga leta nebi preživel, da groza, da če bi se še enkrt odločala, ziher nebi šla v to ( kt da jo je kdo silil da to dela do penzijeuser posted image ) itd.

pa tamle prof. telovedbe - vsak dan vozičkam mim - tuli nad otroki kaki nesposobni zagovedani lenuhi souser posted image in da brcajo žogo kt pedriuser posted image pa da se bo enga lepga dbeva ustrelil, ker more poučevat take debile(ne vem kaj čakauser posted image ) ja halo no.....in to pr telovadbi, k bi pa res lohk vladalo neko fajno sproščeno vzdušje...

po moje je problem pa glih v tem, k je res lohk učitalj pa kr glih vsak. pri vseh drugih poklicih se mi zdi da je vsaj mal selekcije, sploh v gospodarstvu se morš res izkazat pa bit s srcem pri stvari. učitelj je pa kr vsak, k se mu fajn zdi da bo 2 mesca poleti fraj, nardi faks in do penzije dela škodo mladini.

in ne, moj tast ni nič zadaj, je kar lepo v koraku s časomuser posted image sam tko je, neglede na spremembe, če ti po 20ih letih delovne dobe morš cele noči priprave pisat - ja sori, pol pač res ni najbl modro da si v tem poklicu.
a drugje pa ne gre čas naprej, niso spremembe, ena računovodkinja, a misliš da 20 let dela po istem sistemu, da nima nobenih novosti, pa k more uradni list skor na pamet znat, pa poznat zakonodajo vso, k se tud kar naprej spreminja itd? pa nobene ne slišim da kolk je uboga in necenjena itd,

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 11:31:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Imam pa vso pravico do tega, da mislim, da si tako mladina danes kot mladina vcasih zasluzi spostljiv odnos pri poucevanju. Ucitelji, ki so ucili mene in ucijo se danes, imajo enak odnos do dijakov kot so ga imeli do nas, in dijaki imajo enakega nazaj. Iste fore, na eni in na drugi strani user posted image .


A kdo temu oporeka?


Seveda, v osnovi oporekate.
Sistem je slab, vzame prevec casa za priprave, in ne dopusca kakovostnega poucevanja, kaj sele vzgoje.
Na drugi strani pa nemogoci dijaki. Ampak....jaz nic ne morem, ker sem v sistemu.

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 11:31:25   
Anonimen
In bi se strinjala z njimi, da so otroci preobremenjeni, ampak ker so jamrali zaradi bedarij


ja no, to je tud res po eni strani, da so preobremenjeni, kolk enih bedarij morjo znat, k ti v življenju nič ne koristijo, v praksi pa itak zmrznejo. pa to o straših tud itak skoz pravim - katastrofa, nej mi kdo en šamar prpelje, če bom kdaj podobne bedarije počela.
ma res je cel šolski sitem do vratu v drekuuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 11:36:00   
Anonimen
Ulla, nisem učiteljica, z možem imava svoje podjetje, sem se samo šolala za to, pa me je že na faksu minilo.


no, a vidš, to se men zdi pošteno, ne pa da vztrajaš, ker se ti recimo ona dva meseca dopusta prikazujeta pred očmiuser posted image pol si pa drzneš še jamrat kolk trpiš v svoji službi in da če bi se še enkrt odločal, bi se za drug poklicuser posted image

glih zanč je soseda modrovala (zdej zaključuje gimnazijo) da bo šla na pedagoško, ker je to najboljš - ziher državna služba, fajn plače in malo dela, pa še dva mesca dopusta user posted image ( seveda se strinjam da si malo preveč rožnato predstavlja in da tko pa tud ni - samo to je problem - k taki pol faks nardijo pa poučujejouser posted image )

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?