|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 11:36:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

sam tko je, neglede na spremembe, če ti po 20ih letih delovne dobe morš cele noči priprave pisat - ja sori, pol pač res ni najbl modro da si v tem poklicu.


To je nakladanje user posted image .
Pac je tako, da pred dvajsetimi leti, ko je ta uciteljica zacela uciti, ali pa se pet let prej, ko se je vpisovala na faks, se je zdelo, da bo vecno ucila po enem in istem kopitu. Ampak ni tako in od tu šok.

Sicer je pa tako, ce ucenci od uciteljev pricakujejo, da se ucijo (kot osnovno delo ucitelja), potem se morajo biti pripravljeni uciti tudi sami, vsak dan. Ampak kaj, ko je najbolj lusno jamrat user posted image .

In spremembe....nekatere so nujne, ker cas gre naprej in ne nazaj, nekatere pa so bile uvedene zgolj in samo zato, da se zascitijo uciteljska mesta ob pomanjkanju stevila ucencev. Ko jamrate, koliko je priprav, pljuvate tudi v lastno skledo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 11:39:34   
Anonimen
Pac je tako, da pred dvajsetimi leti, ko je ta uciteljica zacela uciti, ali pa se pet let prej, ko se je vpisovala na faks, se je zdelo, da bo vecno ucila po enem in istem kopitu. Ampak ni tako in od tu šok.


logično, ampak te priprave imajo vštete in v plačo in v delovni čas - plačanega 40 ur /teden, delajo jih 20. ok, kdo kdaj naredi kakšno naduro, sam jo dobi plačano, jst jih tud morm nares, pa še marsikdo. pol si pa drznejo spet jamrat, da razredna ura je itak neplačana in da zastonj tam visijouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 11:40:56   
Anonimen
In bi se strinjala z njimi, da so otroci preobremenjeni,


Preobremenjeni, zaradi sole?

Zgolj retoricno vprasanje. Kateremu zdravemu otroku se je kdaj zdelo, da ima mogoce premalo naloge? Pac jo je vedno prevec, pri zdravih otrocih.

Preobremenjeni so starsi, s solo, ki bi morala biti v prvi vrsti odgovornost otrok, pa je postala odgovornost in preokupacija starsev. Ja, valjda da so otroci preobremenjeni, ce jih mora polovica se starsem doma razlagat, kako so naredili domaco nalogo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 11:44:29   
AnciM
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

soseda modrovala (zdej zaključuje gimnazijo) da bo šla na pedagoško, ker je to najboljš - ziher državna služba, fajn plače in malo dela, pa še dva mesca dopusta user posted image


Razloži sosedi, da so ti rožnati časi minili. Poleti smo res veliko frej, seveda če si znaš naredit in ne jamraš skoz kako si ubog. Plača je šla po novem zakonu dol. Služba pa definitivno ni ziher. Vsako leto pristane na cesti v povprečju 100 učitelje/profesorjev. Nekatere srednje šole se zapirajo. Na osnovnih so tudi začeli jamrat, da ni otrok in da se ukinjajo oddelki.

Vidim pa, da je tu na RR ravno tako kot v zbornici. Samo jamranje. Če je res tako hudo bit v šolstvu, nam pa prostor dajte. Ne pa da se mladi ne moremo zaposlit. Eni bi pa z veseljem delali. In ne priprav ni toliko, da se jih ne da naredit. Če si narediš nek sistem, ni nikakršne krize. Učim na gimnaziji in na poklicni šoli. Lani je bila inšpekcija na gimnaziji, letos pa še na poklicni pa smo vseeno preživeli. Nehajte samo jamrat.

< Sporočilo je popravil AnciM -- 10.5.2009 11:48:08 >


_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 11:46:30   
AnciM
kakšno naduro, sam jo dobi plačano


Po novem zakonu ni nobena nadura plačana. Žal! Enako plačo dobi tisti, ki dela po 20 ur na teden v razredu, kot tisti ki dela 25 ur na teden.


_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 11:47:33   
Anonimen
Preobremenjeni, zaradi sole?


ja, čaki mič da gre tvoja v šolouser posted image
pa ni sam naloga - tiste je itak zmeri preveč, pa majo tko, da načeloma čez vikend ne dobivajo naloge ( nižje stopnje, za naprej ne vem)

mam sestro v 4. razredu devetletke in bratca v 1. in se sam za glavo držim včasih, kake majo? in po pravic povem, da nisem znala rešit enga računa za četrti razred!!! pa ne zato k mi je učiteljica umrla, ampak zato, ker si je nekdo zmislil en nov način seštevanja...ma sej sem že pozabla kak je blo, ampak nismo znali zračunat in je mami šla v šolo in je učiteljica pol pokazala in smo dol popadali skor, ker večje bedarije pa neuser posted image

ker zdej ni zadost da je 2 + 2 =4 ampak je še en kup vmesnih operacijuser posted image ( to je zdej matforno, ne spomenem se res kak točno je že blo)

in še ogromno je tega, kar je pač bedasto.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 11:50:10   
Anonimen
Po novem zakonu ni nobena nadura plačana. Žal! Enako plačo dobi tisti, ki dela po 20 ur na teden v razredu, kot tisti ki dela 25 ur na teden.


to pa težko verjamem, da je kak tak zakon, kjer se nadure ne plačujejo? user posted image

lahko pa da so malo prrazporedili, glih zato, da jim ni treba plačevat - to pa verjamem ( recimo manj časa na razpolago za priprave, govorilne ure itd. in morš avtomatsko bit več v razredu, za unih kompletnih 40 ur, plača je pa ista)

(odgovor članu AnciM)
  Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 11:50:27   
AnciM
ker zdej ni zadost da je 2 + 2 =4 ampak je še en kup vmesnih operacijuser posted image ( to je zdej matforno, ne spomenem se res kak točno je že blo


Saj ni čudno, da nihče ne mara matematike. Bog nam pomagaj! Eni pa res hočejo bit pomembni.


_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 11:53:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

Razloži sosedi, da so ti rožnati časi minili. Poleti smo res veliko frej, seveda če si znaš naredit in ne jamraš skoz kako si ubog. Plača je šla po novem zakonu dol. Služba pa definitivno ni ziher. Vsako leto pristane na cesti v povprečju 100 učitelje/profesorjev. Nekatere srednje šole se zapirajo. Na osnovnih so tudi začeli jamrat, da ni otrok in da se ukinjajo oddelki.

Vidim pa, da je tu na RR ravno tako kot v zbornici. Samo jamranje. Če je res tako hudo bit v šolstvu, nam pa prostor dajte. Ne pa da se mladi ne moremo zaposlit. Eni bi pa z veseljem delali. In ne priprav ni toliko, da se jih ne da naredit. Če si narediš nek sistem, ni nikakršne krize. Učim na gimnaziji in na poklicni šoli. Lani je bila inšpekcija na gimnaziji, letos pa še na poklicni pa smo vseeno preživeli. Nehajte samo jamrat.


Pri tvoji uri bi ziher poslusala user posted image , pa sem problematicna ucenka user posted image .

Me zanima, koliko imas tezav z dijaki pri pouku?


(odgovor članu AnciM)
  Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 11:58:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

ker zdej ni zadost da je 2 + 2 =4 ampak je še en kup vmesnih operacijuser posted image ( to je zdej matforno, ne spomenem se res kak točno je že blo)


Svasta no.
Ziher je bilo treba program in priprave zapolnit user posted image .

Razumem, da je sistem sistem, ampak da se mu sledi kot slepe kure, tega pa ne.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 11:59:19   
AnciM
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

Razloži sosedi, da so ti rožnati časi minili. Poleti smo res veliko frej, seveda če si znaš naredit in ne jamraš skoz kako si ubog. Plača je šla po novem zakonu dol. Služba pa definitivno ni ziher. Vsako leto pristane na cesti v povprečju 100 učitelje/profesorjev. Nekatere srednje šole se zapirajo. Na osnovnih so tudi začeli jamrat, da ni otrok in da se ukinjajo oddelki.

Vidim pa, da je tu na RR ravno tako kot v zbornici. Samo jamranje. Če je res tako hudo bit v šolstvu, nam pa prostor dajte. Ne pa da se mladi ne moremo zaposlit. Eni bi pa z veseljem delali. In ne priprav ni toliko, da se jih ne da naredit. Če si narediš nek sistem, ni nikakršne krize. Učim na gimnaziji in na poklicni šoli. Lani je bila inšpekcija na gimnaziji, letos pa še na poklicni pa smo vseeno preživeli. Nehajte samo jamrat.


Pri tvoji uri bi ziher poslusala user posted image , pa sem problematicna ucenka user posted image .

Me zanima, koliko imas tezav z dijaki pri pouku?


Dokler ne dojamejo, da jim na začetku povem pravila igre zato, da se jih vsi držimo in da tudi jaz ne bom popuščala, kar nekaj. Potem pa končno pride prva ura za ponavljanje za kontrolno jim pa razložim: "Vaje bomo delali, če boste tiho. Jaz snov znam in ne potrebujem več vaj. Vam sem jo pa tudi razložila in, če klepetate, to pomeni, da jo tudi vi znate in ne potrebujete vaj." Čudežno deluje! Samo ravnatelj še niki teži, ker imam rahlo več cvekov kot drugi. Vsako kontrolno popravljamo enkarat in dijaki neko ne dojamejo, da ni dodatnih šans. Potem pa popravce s 3 delajo. user posted image Važno, da smo naslednje leto spet skupaj.


_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 12:04:23   
Anonimen
AnciM, hvala za tole.


(odgovor članu AnciM)
  Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 12:09:50   
Anonimen
ancimuser posted image user posted image

na podobn način je nam tud en prfoks zanimanj zbudiluser posted image je reku isto - jst to znam, sej sem faks naredu, vi pa če se vam zdi da znate, lohk zarad mene tud greste iz razreda, če pa ne znate, pol pa mir in tišina, da vam lohk to znanje vbijem v beticeuser posted image

joj, kolk smo ga meli radiuser posted image pa za fiziko, k je bljak predmet drgačuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 12:17:38   
Gina
Malo sem brala, malo preskočila, malo brala, malo preskočila.... ker te debate res težko berem. Sita sem razlaganja kako je v šolstvu. Sita presitih riti razvajenih staršev in še bolj razvajenih otrok, sita pravic brez dolžnosti iz druge strani, sita poslušanja kolk jamramo, sita scanja proti vetru, sita borb za boljšo šolo za naše otroke, sita aktivnega ukvarjanja z zavodom in ministrstvom da bi oni kaj spremenili... v končni fazi te itak vsi povozijo, čim te morejo, ker vidijo zgolj sami sebe, sebe, sebe.... NI rešitve. V naši preljubi državi je ni.

Sama sem se iz vseh omenjenih razlogov odločila, da v par letih zapustim naš preljubi šolski sistem in grem v druge vode delat, čim si dokončno teren pripravim - kot predlagate nekateri za nas, učitelje, ki nam kaj v sistemu ni všeč. Dokončno sem se to odločila že kar nekaj mesecev nazaj. Ni ga denarja več, da bi bilo to vredno. In lahko ste prepričani, da marsikateri učitelj, ki bi mu jaz sama z veseljem svoje lastne otroke dala učit, dela na istem kot jaz.

Strinjam se z bumerang v celoti, tudi z nejcko in še kom.

Ankica veš, večjih ovc kot so učitelji nisem srečala. NObene samozavesti nimajo v povprečju. Zato pa je sistem tak, kot je. Trdim da učitelji nosijo velik del odgovornosti, ker samo "jamrajo", se pritožujejo, razlagajo, razlagajo....delajo pa tako, kot se jim reče. Vse, v celoti. Naredili (množično) niso nič, ampak nič zato, da bi bilo drugače. Vem, ker sem sama ves čas scala proti vetru menda že skoraj 20 let ali več. Ko bi rabila množice za sabo, so učitelji stisnili rep med noge pred oblastjo. Kaj hudiča pa je oblast, kot samo ena peščica ljudi, ki furajo svoje? Še ravnatelju se ne upajo učitelji nič reči, bojijo se jih - bedarija, niti svojih pravic ne poznajo - še zase se ne postavijo nikdar, kaj šele za recimo učne načrte za otroke. Je pa živa resnica, da se množica dodatnih del in visenje na šolah za brez veze, ter birokratizacija, pa seveda to, da je šola postala skoraj da fejst spolitizirana in vsaka reč na njej se gleda s strogo pravno formlanega stališča, ne več ljudskega - pozna na kvaliteti poučevanja. Na vse skupaj vpliva borba za delovna mesta, učitelji požrejo vse, samo da ne zgubijo služb, potunkajo v drek kogarkoli je treba (kot je to po vseh službah, kadar gre za tvoj lastni obstoj, osnovno plačo za preživetje), posledično vse skupaj vpliva na delo samo, kot bi povsod drugod.
Tudi je resnica, da večina učiteljev živi za otroke, jih imajo radi in se maksimalno trudijo. Govorim iz svojih izkušenj z množicami njih na OŠ. To nima nobene veze s postavljanjem zase. Otroci so jim sveti in fajn in v vsakega posebej se poglabljajo, ga skušajo razumet in mu po svoje pomagat. Marsikateri učitelj se tako naveže na "svoje" šolske otroke, da mu je strašno hudo, ko jih "odda" naprej. Skratka, učitelji bi se strgali za otroke. V resnici so pa iz vseh strani napadani, češ da so zanič in da jamrajo.

Zdaj bom pa zaključila, ker nima smisla da se ponavljamo. Vzgoja je zanič. Ne deluje. To je dejstvo. Šola je tudi zanič, ne deluje. To je tudi dejstvo. Ko bomo spremenili sistem dojemanja naših otrok, ter jim privzgojili določene pametne vrednote namesto tekmovalnosti in grebatorstva in pretiranega egoizma, pa ko bomo spremenili šolski sistem, učne načrte, znižali normative v razredih, naredili boljše pogoje za poučevanje, bodo razmere v vseh šolah drugačne. Prej pa ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 12:22:33   
Anonimen
gina sej s tabo se strinjam tule, pa skoz pravim, k te berem, če bi res bli vsi takšni, bi blo mega. pa niso in ti pač iz sebe izhajaš verjetno, pa ti mogoč ni jasno, da je pač tko.

naši otroci morjo v primerjavi z drugimi državami znat veliko več. pol se pa hvalijo kolk mamo kvalitetno šolstvo, k jih šopamo z miljonom enih podatkov, k jih bojo tist moment, k je ocena v redovalnici itak pozabli. in tud v življenju redko pridejo prav. me res zanima zakaj je to treba?

k smo se za kanado zanimali, pa za šolstvo tam in tko. otroci morjo ful manj znat. res, ne morš verjet. sam a zato kaj manj kvalitetno živijo, pa a zato kej manj strokovno svoje poklice opravljajo pol? mislim da ne no...sam sam čas skoz šolo  je pa bistveno drgač preživet.

pa še marsikje je tko.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 12:23:22   
Gina
Evo, tipičen primer, ancim, grebatorstvo, nekoga hitr v drek potunkat, da sebe povzdigneš. Evo, lahko greš namesto mene v šolstvo, samo malo še počakaj.

Sicer pa je meni sistem talanja cvekov, beri zastraševanja, da so zato otroc tiho, popolnoma mimo. Res mi je. Če ne znaš otrok zmotivirat, potem je dost slabo,da s cveki red delaš. Pravzaprav te lahko kdo prijavi. Zakon tovrstno nasilje prepoveduje in si kazensko odgovorna za te reči. poleg tega, če otroci vedno ponavljajo test to pomeni, da ne znaš razlagat - če kljub temu, daso kao tiho, nič ne odnesejo. Deklica draga, mene otroci spoštujejo, pa starši tudi, pa nimam takih metod.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 12:25:41   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

naši otroci morjo v primerjavi z drugimi državami znat veliko več. pol se pa hvalijo kolk mamo kvalitetno šolstvo, k jih šopamo z miljonom enih podatkov, k jih bojo tist moment, k je ocena v redovalnici itak pozabli. in tud v življenju redko pridejo prav. me res zanima zakaj je to treba?



Tale kokretni stavek sem jaz v javnost spravila, ker sem ga ponavljala v vseh člankih, ne le na rr-ju, tudi v mnogih cajtngih in na vseh uradnih inštitucijah. Sem pa fuuuuuul vesela, da se je prijel! Juhuhu, končno folk šteka!!! Rabila sem pa več kot 10 let. Glavno da je ratalo. Res mi je to fajn. In ne boš verjela, od ta novega ministra sem to isto slišala, kmalu bi do odra laufala, pa ga kar objela. Aja, ko sem prvič začela to omenjat pri novi devetletki, so me vsi gledali, kot da sem munjena in me čist pohodili. Zdaj je pa čas to dokazal, pa tudi ljudje bolj zavestno gledajo na to, bolj so razumni in se zavedajo le tega oz. sploh poglabljajo v to. Učni načrti bi morali biti drugačni. pa še niso. VEČ so v njih nabutali še dodatno. Naslednje leto stopijo v veljavo. Naš novi minister je za eno leto odložil zadevo. Podpisal je pa vse skup seveda še naš slavni Zver.

< Sporočilo je popravil Gina -- 10.5.2009 12:29:55 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 12:31:36   
AnciM
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Evo, tipičen primer, ancim, grebatorstvo, nekoga hitr v drek potunkat, da sebe povzdigneš. Evo, lahko greš namesto mene v šolstvo, samo malo še počakaj.

Sicer pa je meni sistem talanja cvekov, beri zastraševanja, da so zato otroc tiho, popolnoma mimo. Res mi je. Če ne znaš otrok zmotivirat, potem je dost slabo,da s cveki red delaš. Pravzaprav te lahko kdo prijavi. Zakon tovrstno nasilje prepoveduje in si kazensko odgovorna za te reči. poleg tega, če otroci vedno ponavljajo test to pomeni, da ne znaš razlagat - če kljub temu, daso kao tiho, nič ne odnesejo. Deklica draga, mene otroci spoštujejo, pa starši tudi, pa nimam takih metod.


Čisto nič se ne grebem. Ampak, da pa z vseh koncev poslušam kako je hudo v šolstvu, je pa tudi že malo too much. Zakaj se tako držite poklica, ki ga je tako težko delat? Pa delajte kaj drugega, da vam ne bo tako hudo.

Drugače pa še noben dijak od mene ni dobil nobenega cveka za disciplino ali kot opomin. Še v življenju ni bil noben kazensko vprašan, češ da je klepetal. Ker mi je to čisto mim. Cveke imajo, ker vsak test popravljamo enkrat in vsi testi morajo biti na koncu pozitivni. Pri vsej inšepkciji letos in lani mi niso našli ničesar kar bi delala narobe. Nikjer v zakonu namreč ne piše, da moram popravljat popravljalno kontrolno. Zakaj bi pa jaz cele dneve sestavljala in popravljala kontrolne, njim se pa za 2 uri ne da dol vsest. Njihove besede na vprašanje, zakaj so spet cvek pisali. Rahlo drugače je poučevat OŠ kot pa SŠ.


_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 12:32:19   
Anonimen
Sicer pa je meni sistem talanja cvekov, beri zastraševanja, da so zato otroc tiho, popolnoma mimo. Res mi je. Če ne znaš otrok zmotivirat, potem je dost slabo,da s cveki red delaš

Zakon tovrstno nasilje prepoveduje in si kazensko odgovorna za te reči.


S cveki bi delala red, ce bi kljub klepetanju odpredavala svoje in potem potalala tretjjino cvekov, da dijaki vdiijo, kaj "pomeni red".

Jasna pravila igre dijaki cisto ok razumejo, ce so postavljena na zacetku. Da so pa pri kontrolkah cveki, je pa tudi normalno. Ali zakon v srednjih solah ne predvideva vec ocene nezadostno?

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 12:33:20   
Anonimen
user posted image user posted image sam gina, eni pa še vseen mislijo da je fajn in potrebno da morjo vse to znat. kao znat. k itak ne znajo, ma pozabjo še preden so ven iz šole.

na splošni razgledanost more bit poudark, to ja. sam a je pe treba znat na pamet vse klinčeve letnice in datume itd? ma kje v življenju ti pa to koristi, oz. tist k mu, itak zna.

specializacije in piljenja nej bojo pol, ko se gre za poklic. ko se gre za tisto kar rabiš, od tega bo kvalitetno življenje. ne pa od tega, kdaj se je en murn rodil pa umrl.

pol se pa čudmo res, da je mladina neperspektivna, brez ciljev in takšna. sej jim jih ne znamo ponudit. ne doma, ne v šolah, ne nikjer.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 12:35:56   
Anonimen
se pa strinjam s tem, da red si je treba narest, magari cvekom...zdej po enis trani se jamra, kolk so otroc razvajeni pa nevzgojeni in takšni, po drugi jih je treba pa v rokavicah nosit?

to ni nasilje, če ti otroku za neznanje zarad neposlušnosti prpopaš cvek. Hb da še ima kdo strah pred njim, večini je pa že itak vseeno.

je pa res tud to, da če je pr enmu prfoksu ogromno cvekov, je tud za preverit zakaj tako.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 12:36:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

naši otroci morjo v primerjavi z drugimi državami znat veliko več. pol se pa hvalijo kolk mamo kvalitetno šolstvo, k jih šopamo z miljonom enih podatkov, k jih bojo tist moment, k je ocena v redovalnici itak pozabli. in tud v življenju redko pridejo prav. me res zanima zakaj je to treba?



Tale kokretni stavek sem jaz v javnost spravila, ker sem ga ponavljala v vseh člankih, ne le na rr-ju, tudi v mnogih cajtngih in na vseh uradnih inštitucijah. Sem pa fuuuuuul vesela, da se je prijel! Juhuhu, končno folk šteka!!!


Da ga se enkrat citiram, da se prime :).

Se strinjam, sem absolutno za znanje, za ucenje, in ravno toliko proti piflanju. Tega samo toliko, da zadosti higienskemu minimumu, recimo pesem se na pamet naucit in jo potem lepo zrecitirat je fajn, ker na pamet povedana pesem zveni drugace kot prebrana, ampak zrecitirana 1. svetovna vojna nima nobenega smisla.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 12:44:14   
sanja nk.
čisto tako za konec, pa naj se sliši malo egoistično, pa kaj se tok sekirate za naše šolstvo, sej ne rečem profesorji, ker jim je to stroka, verjamem, da jim vse ni všeč, pa bi marsikaj spremenili, samo je tudi pri njim en problem, veliko bi spremenii, začnejo pa ne.
Ne vem zdaj, pa sej šola ni bistvo življenja, čisto odvisno je od otroka, pa so lahko starši dobri ali pa slabi, če otroka nekaj zanima, bo to znal in se učil, če pa ne pa ne bo ****, nismo vsi za vse, tam je tut 2 dobra, če veš da ga to res ne zanima.
Vsaj jaz tako to gledam, profesor ne more biti zdaj, vzgojitelj pa še ne vem kaj, pa tudi ne more otroka prisiliti da vzljubi njegov predmet, lahko mu pomaga mu poskuša kaj razložiti, zdej da bi se pa obremenjeval ali je kaj naučil ali ne , je pa neumnost, ker 23 otrok ne moreš v razredu naučiti vse enako.
Da grem nazaj glede šole, to je zame samo stavba, kjer ti pač snov razložijo, potem pa je od otroka odvisno kok se bo učil in seveda staršev.
Da ne bom dolgovezila, ni samo šola učenje, učimo se vse življenje, pri mojih videm, da jih kaj nekaj ne zanima, sem vesela samo da je opravu, tisto kar pa ga veseli pa ima super in kdo sem zdej jaz, da naj ocenjujem in okazujem mojega otroka. Problem naših šol pa je, da učijo samo splošno, kar pa nekoga še posebej zanima pa mora tako ali tako dobiti izven šole, pa tudi kaj pa je šola na koncu, samo papir za nadaljne življenje, daje ti nek staž, dobro službo.....itd.
Kdo pa te še na koncu sprašuje, kakšen si bil v srednjiuser posted image ...
Tko da pravim šola ni bistvo je pot in važno za vsakega starša je, vsaj  jaz tako mislim, da otrok pridno hodi v šolo, pa da ima prepucano mnenje, kaj ga zanima, pa da potem še sam malo raziskuje v tej smeri.... neka obremenjenost pa ni potrebna, ker se ne da veliko spremeniti, če sploh kaj.
Pa pomembno je da otroka vzgojiš tako, da največ truda nameni stvarem ki ga veselijo, ker samo tako bo srečen, pa ne mislim z tem zabavni del.
Pa še nekaj , pa kaj imate toliko proti tekmovalnosti, v mejah normale je zeloo zdrava, saj brez tekmovalnosti nas ne bi bilo...življenje je tako, je borba.user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 13:17:53   
bumerang
Tudi jaz bom večino preskočila, se mi ne da, ker itak nima smisla, bi pa - se mi zdi, da je bila Mič - vprašala, če bi cveke za disciplino talala tudi za ceno svoje službe.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
10.5.2009 13:28:41   
Anonimen
Tudi jaz bom večino preskočila, se mi ne da, ker itak nima smisla, bi pa - se mi zdi, da je bila Mič - vprašala, če bi cveke za disciplino talala tudi za ceno svoje službe.


Verjetno bi to delala na enak nacin kot takrat, ko sem hodila v solo-ucitelju, ki je po krivici hotel dati cvek, sem zelo direkt povedala, da tokrat pa cveka ne bo dal. Takrat sem to naredila za ceno svoje ocene, ce bi bila uciteljica pa verjetno za ceno svoje sluzbe. Ampak nisem uciteljica in je to zgolj bi. S to razliko, da bi dajala cveke za neznanje (ki je lahko tudi posledica nediscipline), ne pa za nedisciplino samo, ceprav sem enega takega pokasirala celo v davnih casih, ko so v soli se vladali red in disciplina, kao.

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so znaki, ki kažejo na psihopatijo pri ...
Strokovnjaki na področju duševnega zdravja govorijo predvsem o teh štirih znakih.
Razhod: menjata se starša, ne otroci
Ločeni milenijci vse pogosteje puščajo svoje otroke, da živijo v družinskem domu, medtem ko starša živita z njimi v izme...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?