|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Česa starši nikoli ne bi smeli reči otroku
13.5.2009 10:18:54   
Anonimen
grozauser posted image

po moje si nareila pravilno, jaz bi tudi vztrajala pri tem. onadva bosta že prišla k sebi, to je itak samo izsiljevanje, na koncu bosta že popustila. sam je pa to totalno gnilo.

sma pa ravno včeraj z mojo mami mele podobno debato. in to zato, ker je tam ena sokrajanka čisto hin in proč in zgrožena, ker je njen sin ( živi in dela v lj) priznal da je gej. in je za njo konec sveta zdej in takšno. no, pa sma se pogovarjale pol v tej smeri in je rekla mami, da ona pa vse sprejme, bilo kaj, da edino če bi pa njen sin ( al pa hčerka) drogo dilal otrokom po šoli in takšno, da v takem primeru ga pa definitivno potera od bajte in da se ne prikaže več. čeprov mislim da tud v tem primeru nebi blo tolk drastično.

u glavnem, hotla sem povedat......user posted image pojma nimam kajuser posted image

vztrajaj pri svojem, dedca si tud fajn pred dejstvo postavla, naj se izkaže zdej.

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Česa starši nikoli ne bi smeli reči otroku
13.5.2009 10:38:22   
Lenck
Bumerang in rosisa, nisem proti veri, sploh ne. Želim le, da se otrok sam odloči glede svoje vere in tudi glede krsta.

Še najbolj pa sem proti temu, da se otroka krsti, da se pač ga. To povsem izniči pravi pomen krsta, ki ni v obredu in ceremoniji, in otroka z vodo lahko oblijem tudi doma! Ravno pravi verniki bi morali to razumeti. Vsaj meni se tako zdi...

Zaradi tega ne želim dati krstiti otroka. Če bo otrok kasneje izbral krščansko vero, v redu, podpirala ga bom in mu ne bom preprečevala. Tako kot če bo izbral kako drugo vero. Da le ne bo v nasprotju z mojimi osnovnimi načeli - samomorilski kult ne dobi moje podpore user posted image

In ja, jaz sem pripravljena na vse. Bodoči mož pravi, da se meni in bebi ne bo odrekel nikakor. Ampak če do tega pride, ne bom pustila, da mojega otroka takole izsiljujejo. Ne bom. In pika. Ker potem ne gre več za krst, ne za vero, ne za prilagajanje, ampak nekaj zelo grdega: živi in delaj, kot jaz želim, ali pa te nimam rada. In tega se ne grem.

_____________________________

Svet je takšen, kakršnega vidiš. In vidiš ga tako, kot ga želiš videti.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Česa starši nikoli ne bi smeli reči otroku
13.5.2009 10:45:20   
water lily
Lenck, midve podobno razmišljaveuser posted image

Meni je tudi najbolj grozno poroka in krst kar tako. To naj bi bilo izraz vere. In pravi vernik nebi nikoli nekoga silil narest nekaj v kar ne verjame. Ker bi s tem grešiluser posted image

(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Česa starši nikoli ne bi smeli reči otroku
13.5.2009 11:15:25   
ikajug
...samo tako...v jezi, žalosti in obupu človek marsikaj reče, za kar mu je potem žal....ni nujno, da se bo tašča držala svojih besed.....mogoče bo najsrečnejši človek na vajini poroki....pusti času čas, kajti tudi ona dva bosta spoznala, kako hudo sta se zmotila....:)
tudi moj oče je vedno govoril, da ga v cerkev nikoli in nikdar nobeden ne dobi....pa je bil najbolj ponosen oče, ki je spremljal hčer do oltarja....tako da....jaz se na tvojem mestu ne bi živcirala brez veze, sploh ker nisi sama:)....



_____________________________

Caecus ne iudicet de colore.

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Česa starši nikoli ne bi smeli reči otroku
13.5.2009 11:23:19   
liliana
Kot je moja predhodnica zapisala se v jezi in razočaranju marsikaj reče kar se ne misli dobesedno......

So pač njegovi starši verni in jim ti obredi dosti pomenijo......

Midva poročena sicer nisva, sva različnih "krščanskih ver".....otroka pa sva dala krstiti.....sicir ni bilo nobenih pritiskov s strani starih staršev......tudi sama imava od teh cerkvenih obredov opravljen krst in nič drugega....pa sva se odločila, da hčerko dava tudi krstiti.....samo midva oba pač krst pojmujeva kot del tradicije.....kot barvanje jajčk za veliko noč in kot praznovanje božiča.......

(odgovor članu ikajug)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Česa starši nikoli ne bi smeli reči otroku
13.5.2009 11:26:42   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: water lily

Moja mami je tudi verna. Zelo. Midva sva samo civilno poročena. Otroci ne bodo krščeni. Je sprejela. Sčasoma. Nikoli pa me ni mela zato manj rada ali pa mi take govorila. Vprašaj svojo taščo če je izsiljevanje greh? Če je že slišala za spoštovanje drugih in drugačnih? Če jo njena vera tega ne uči? Če jo vera uči zavrečt sina in obsojat ljudi?




Bravo.

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Česa starši nikoli ne bi smeli reči otroku
13.5.2009 11:28:28   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Lenck

Bumerang in rosisa, nisem proti veri, sploh ne. Želim le, da se otrok sam odloči glede svoje vere in tudi glede krsta.

Še najbolj pa sem proti temu, da se otroka krsti, da se pač ga. To povsem izniči pravi pomen krsta, ki ni v obredu in ceremoniji, in otroka z vodo lahko oblijem tudi doma! Ravno pravi verniki bi morali to razumeti. Vsaj meni se tako zdi...

Zaradi tega ne želim dati krstiti otroka. Če bo otrok kasneje izbral krščansko vero, v redu, podpirala ga bom in mu ne bom preprečevala. Tako kot če bo izbral kako drugo vero. Da le ne bo v nasprotju z mojimi osnovnimi načeli - samomorilski kult ne dobi moje podpore user posted image

In ja, jaz sem pripravljena na vse. Bodoči mož pravi, da se meni in bebi ne bo odrekel nikakor. Ampak če do tega pride, ne bom pustila, da mojega otroka takole izsiljujejo. Ne bom. In pika. Ker potem ne gre več za krst, ne za vero, ne za prilagajanje, ampak nekaj zelo grdega: živi in delaj, kot jaz želim, ali pa te nimam rada. In tega se ne grem.


In bravo, Lenck.

(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Česa starši nikoli ne bi smeli reči otroku
13.5.2009 11:34:14   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Lenck

Bumerang in rosisa, nisem proti veri, sploh ne. Želim le, da se otrok sam odloči glede svoje vere in tudi glede krsta.

Še najbolj pa sem proti temu, da se otroka krsti, da se pač ga. To povsem izniči pravi pomen krsta, ki ni v obredu in ceremoniji, in otroka z vodo lahko oblijem tudi doma! Ravno pravi verniki bi morali to razumeti. Vsaj meni se tako zdi...

Zaradi tega ne želim dati krstiti otroka. Če bo otrok kasneje izbral krščansko vero, v redu, podpirala ga bom in mu ne bom preprečevala. Tako kot če bo izbral kako drugo vero. Da le ne bo v nasprotju z mojimi osnovnimi načeli - samomorilski kult ne dobi moje podpore user posted image

In ja, jaz sem pripravljena na vse. Bodoči mož pravi, da se meni in bebi ne bo odrekel nikakor. Ampak če do tega pride, ne bom pustila, da mojega otroka takole izsiljujejo. Ne bom. In pika. Ker potem ne gre več za krst, ne za vero, ne za prilagajanje, ampak nekaj zelo grdega: živi in delaj, kot jaz želim, ali pa te nimam rada. In tega se ne grem.


Sam nebi tegale napisal niti črko drugače. Tvoj mož je pa naredil eno veliko napako, ker se je pustil vrečt s tira. Jest bi na vse to rekel OK, pa bi se obrnil na peti, pa bi šel. To bi mamo čisto razorožilo. Mame ne bo pobralo zarad tega, ona točno ve, da ga ima s tem v šahu in izsiljuje.

Pri nas je bil dolgo mir, pol je pa enkrat tastu malo pijanemu ušlo, da me ljudje ogovarjajo, ker otrok ne nesem h krstu. Takega viharja pomoje ni doživel svoj živi dan, kot ga je takrat. Zjutraj ko so se pa glave ohladile sva šla pa dol in zahtevala, naj povesta kdo ogovarja, tašča pa v jok. Ona ma solze na ON OFF, ker z njimi zelo lepo manipulira s tastom in svakom. Name pa to nima učinka.
Ko sem jo vprašal, zakaj bi mogel nest otroka h krstu, mi odgovori, da zato, ker se to spodobi...opraviš pa je...ker sosedi govorijo. Men pa ravno to vrže temo na oči. No tud opravljivo sestrično sva isto minuto poklicala in ji povedala, da naj je to ne briga. Zdaj je mir. Moraš pa pri tako pomembnih stvareh s tastarimi na hard, da jim je tisti hip jasno, da ne bo šlo skozi.

(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Česa starši nikoli ne bi smeli reči otroku
13.5.2009 11:39:57   
lananai
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: water lily

Moja mami je tudi verna. Zelo. Midva sva samo civilno poročena. Otroci ne bodo krščeni. Je sprejela. Sčasoma. Nikoli pa me ni mela zato manj rada ali pa mi take govorila. Vprašaj svojo taščo če je izsiljevanje greh? Če je že slišala za spoštovanje drugih in drugačnih? Če jo njena vera tega ne uči? Če jo vera uči zavrečt sina in obsojat ljudi?




Bravo.


Se strinjam popolnoma.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Česa starši nikoli ne bi smeli reči otroku
13.5.2009 11:40:27   
lananai
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: Lenck

Bumerang in rosisa, nisem proti veri, sploh ne. Želim le, da se otrok sam odloči glede svoje vere in tudi glede krsta.

Še najbolj pa sem proti temu, da se otroka krsti, da se pač ga. To povsem izniči pravi pomen krsta, ki ni v obredu in ceremoniji, in otroka z vodo lahko oblijem tudi doma! Ravno pravi verniki bi morali to razumeti. Vsaj meni se tako zdi...

Zaradi tega ne želim dati krstiti otroka. Če bo otrok kasneje izbral krščansko vero, v redu, podpirala ga bom in mu ne bom preprečevala. Tako kot če bo izbral kako drugo vero. Da le ne bo v nasprotju z mojimi osnovnimi načeli - samomorilski kult ne dobi moje podpore user posted image

In ja, jaz sem pripravljena na vse. Bodoči mož pravi, da se meni in bebi ne bo odrekel nikakor. Ampak če do tega pride, ne bom pustila, da mojega otroka takole izsiljujejo. Ne bom. In pika. Ker potem ne gre več za krst, ne za vero, ne za prilagajanje, ampak nekaj zelo grdega: živi in delaj, kot jaz želim, ali pa te nimam rada. In tega se ne grem.


In bravo, Lenck.


Se tudi strinjam popolnoma.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Česa starši nikoli ne bi smeli reči otroku
13.5.2009 11:44:59   
Rožica I
Najbolj brezveze je, da se partnerja spreta zaradi besed drugih oseb. Govorim iz izkušenj. Zato je, po moje, najbolje, da partnerja ne obremenjuješ s tem, da gresta zdaj še vidva narazen, če ne bo zadeve zrihtal. Ker on je itak s teboj, deli tvoje mnenje glede poroke in cerkve- in jasno, da se ne bo sedaj šel, na materino izsiljevanje, cerkveno poročit.
Sedaj si pač mora zbistrit glavo in se predvsem fizično oddaljit od njih. Na koncu bo pa tako, kot bosta vidva hotela, s taščo in tastom na poroki ali pač brez njiju. 
Samo ne naskakuj ga zdaj še ti, da ne bo v navzkrižnem ognju.
Težav nimata vidva, težave ima on sam. S postavljanjem mej.

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Česa starši nikoli ne bi smeli reči otroku
13.5.2009 11:53:34   
lananai
Še moj odgovor... Sama nisem verna in niti nisem bila vzgajana v veri. Vera mi nič ne pomeni. Je pa moj precej veren. Želi si, da bi bili najini otroci krščeni in tega mu ne bom odrekla. Itak se bodo enkrat v prihodnosti sami odločili, če jim ta vere in zakramenti karkoli pomenijo ali ne.
Vsekakor pa se ne bi pustila od nikogar manipulirati. In vera zaradi ceremonije same nič ne pomeni. Moj to razume. Ko bo enkrat čas za najino poroko, se bo cerkveno poročil samo on, jst ne. Pa bi se bila pripravljena poročiti cerkveno, če bi si tega želel. Ne moreš nekomu vsiljevati vere, ker ga lahko s tem le še bolj odvrneš. Vsak naj se odzove po svoji vesti in prepričanju. Zame so večji hinavci tisti, ki grejo v cerkev se pokazat z novim plaščem, kot tisti, ki so dobri po srcu, pa čeprav druge vere ali neverniki.

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Česa starši nikoli ne bi smeli reči otroku
13.5.2009 12:18:36   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: Lenck

Bumerang in rosisa, nisem proti veri, sploh ne. Želim le, da se otrok sam odloči glede svoje vere in tudi glede krsta.

Še najbolj pa sem proti temu, da se otroka krsti, da se pač ga. To povsem izniči pravi pomen krsta, ki ni v obredu in ceremoniji, in otroka z vodo lahko oblijem tudi doma! Ravno pravi verniki bi morali to razumeti. Vsaj meni se tako zdi...

Zaradi tega ne želim dati krstiti otroka. Če bo otrok kasneje izbral krščansko vero, v redu, podpirala ga bom in mu ne bom preprečevala. Tako kot če bo izbral kako drugo vero. Da le ne bo v nasprotju z mojimi osnovnimi načeli - samomorilski kult ne dobi moje podpore user posted image



Ti razumeš krst po svoje, jaz ga pač po svoje, obe imava do tega pravico. Ker zame je ni vere čez vero v "živi in pusti živeti". Če bi na krst gledala tako kot ti, potem ga pač krstit ne bi dala, vsekakor ga pa ne bi dala zaradi tega, ker bi se bala, kaj bodo rekli drugi.
Krst zame tudi ni izključno sprejem v vero, zame je sprejem v življenje, katolik pa ne tisti, ki je bil krščen, ampak tisti, ki redno hodi k maši in moli. Ker potem katolik tudi ni tisti, ki uporablja kontracepcijo in ki se v petek ne posti.
Jaz sem tudi krščena pa se ne opredelujem kot katolik ampak kot vernik.
Ampak kot pravim, to je moj osebni pogled na vero in hvala bogu, da si ga lahko privoščim in živim brez da bi bila kamenjana. 

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Česa starši nikoli ne bi smeli reči otroku
13.5.2009 13:17:10   
Lenck
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: Lenck

Bumerang in rosisa, nisem proti veri, sploh ne. Želim le, da se otrok sam odloči glede svoje vere in tudi glede krsta.

Še najbolj pa sem proti temu, da se otroka krsti, da se pač ga. To povsem izniči pravi pomen krsta, ki ni v obredu in ceremoniji, in otroka z vodo lahko oblijem tudi doma! Ravno pravi verniki bi morali to razumeti. Vsaj meni se tako zdi...

Zaradi tega ne želim dati krstiti otroka. Če bo otrok kasneje izbral krščansko vero, v redu, podpirala ga bom in mu ne bom preprečevala. Tako kot če bo izbral kako drugo vero. Da le ne bo v nasprotju z mojimi osnovnimi načeli - samomorilski kult ne dobi moje podpore user posted image



Ti razumeš krst po svoje, jaz ga pač po svoje, obe imava do tega pravico. Ker zame je ni vere čez vero v "živi in pusti živeti". Če bi na krst gledala tako kot ti, potem ga pač krstit ne bi dala, vsekakor ga pa ne bi dala zaradi tega, ker bi se bala, kaj bodo rekli drugi.
Krst zame tudi ni izključno sprejem v vero, zame je sprejem v življenje, katolik pa ne tisti, ki je bil krščen, ampak tisti, ki redno hodi k maši in moli. Ker potem katolik tudi ni tisti, ki uporablja kontracepcijo in ki se v petek ne posti.
Jaz sem tudi krščena pa se ne opredelujem kot katolik ampak kot vernik.
Ampak kot pravim, to je moj osebni pogled na vero in hvala bogu, da si ga lahko privoščim in živim brez da bi bila kamenjana. 


bumerang, oprosti, če sem napisala tako, da lahko razumeš, da obsojam tvoj pogled na vero. to resnično ni bil moj namen! spoštujem odločitev in izbiro vsakega posameznika, kako in v kaj veruje in kako s tem živi... in isto želim zase. kar sem napisala, je moj pogled na krst in vero, če imaš ti drugačnega, ne bom vrgla nobenega kamna user posted image   sicer pa se glede verskih zadev res trudim čimbolj delovati po načelu "živi in pusti živeti".

hvala tudi ostalim za razmišljanja.

nekdo je napisal, da naj partnerja ne napadam zdaj še jaz - saj ga ne. samo zase vem, kje stojim. on bo sam izbral svojo pozicijo, jaz ga k temu ne bom silila. mislim pa, da je vseeno prav, da ve (in nič več kot ve), kaj si o tem mislim jaz. nikakor pa mu ne mislim zdaj skakat za ovratnik, češ, ha, kaj boš pa ti zdaj.


_____________________________

Svet je takšen, kakršnega vidiš. In vidiš ga tako, kot ga želiš videti.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Česa starši nikoli ne bi smeli reči otroku
13.5.2009 13:25:08   
mateyka
az da mu ne bom lagala, da mu bom v vsakem primeru stala ob strani, ker mu ne bom. Če bom lahko, mu bom, 100 %, če pa se bo odločil proti meni, lahko pozabi vse skupaj. Ker mene in otroka ne bo nihče tako izsiljeval.


jaz pa tega ne razumem - ti in otrok sta eno in isto? se pravi proti tebi je enako kot proti otroku? meni se ne zdi. mislim, zdaj si še noseča, samo čez par mesecev bosta vidva že 2 ločeni osebi user posted image hočem rečt, otrok je tako tvoj kot njegov. tvoj nič bolj kot njegov. in je svoja oseba. zakaj bi imela samo ženska možnost odločanja kako in kaj z otrokom? meni to ni ok, vse večje odločitve morata starša sprejeti kupaj, še posebej, če so družina.
pa kako se bo odločil proti tebi tudi ne vem - da bi te zdaj kar zapustil? ta bi bla pa mal huda no.. ne moreta se sprekljat za vsako malenkost na kufre. in ja, to je malenkost, če primerjaš, da je on tvoja ljubezen in oče tvojega otroka. če pa ni, potem pa.. veš kaj mislim? mejta se rada in vedi, da sedaj ko si noseča, te znajo hormoni mal razpištolit. in verjamem da bo vse ok čez nekaj mesecev, samo počakaj, da se ti približa rok user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 13.5.2009 13:27:12 >

(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Česa starši nikoli ne bi smeli reči otroku
13.5.2009 13:30:01   
kalbo
Meni pa nasedanje na manipuliranje staršev ni malenkost. Eno je, če bi on res želel krst otroka, drugo je pa, da to izsilijo iz njega tastari, to sta dve bistveno različni situaciji. v prvi se strinjam s tabo, v drugi pa nikakor ne.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Česa starši nikoli ne bi smeli reči otroku
13.5.2009 13:35:06   
Žaži
Ah, take reakcije tašč (in tudi mam) sploh niso tako redkeuser posted image . Moja stara mama (očetova mama) je ob šoku da jaz ne bom krščena obelodanila da umira, vlegla se je v posteljo in en teden glumila umiranje, da bi izsilila krstuser posted image . Ko sta ji oče in mama šla skupaj povedati da krsta kljub vsemu ne bo, je ženska čudežno vstala iz postelje in je še danes, 30 let kasneje še kako živa in jaz nekrščena in tudi še vedno živauser posted image .


Tako da pustita da se pomiri, pa bo tudi še na poroko prišla. Če ne pa tudi ne, saj je to vajin dan in ne njen, boljša prva zamera kot zadnja.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Česa starši nikoli ne bi smeli reči otroku
13.5.2009 13:51:07   
kamilija

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: water lily

Moja mami je tudi verna. Zelo. Midva sva samo civilno poročena. Otroci ne bodo krščeni. Je sprejela. Sčasoma. Nikoli pa me ni mela zato manj rada ali pa mi take govorila. Vprašaj svojo taščo če je izsiljevanje greh? Če je že slišala za spoštovanje drugih in drugačnih? Če jo njena vera tega ne uči? Če jo vera uči zavrečt sina in obsojat ljudi?




Bravo.

user posted image user posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Česa starši nikoli ne bi smeli reči otroku
13.5.2009 13:58:46   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Tvoj mož je pa naredil eno veliko napako, ker se je pustil vrečt s tira. Jest bi na vse to rekel OK, pa bi se obrnil na peti, pa bi šel. To bi mamo čisto razorožilo. Mame ne bo pobralo zarad tega, ona točno ve, da ga ima s tem v šahu in izsiljuje.


Točno tako. user posted image  Ko sem jaz moji mami povedala, da se bova z mojim poročila samo civilno - ker nama obema tako paše, je tudi rekla, da to sploh ni nobena poroka in je potem pametovala v nedogled. Ko je videla, da ji noben argument ne pomaga, je pa isto uporabila zadnje orožje in rekla "ja potem pa mene ne bo na poroko" - jaz sem pa rekla: "v redu, kakor hočeš". Potem je bila kar mal užaljena, češ da mi je vseeno če pride ali ne, pa sem ji rekla, da jaz sem jo povabila in bom vesela, če pride, prisilit je pa ne morem in je to čist njena odločitev. Od takrat dalje ni rekla niti besedice več na to temo in vso pregovarjanje in izsiljevanje se je v hipu končalo.

Tako da - izsiljujejo samo dokler vidijo, da ima to kak efekt - če pa bi videli, da ga nima, bi po mojem kar hitro odnehali.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 13.5.2009 13:59:42 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Česa starši nikoli ne bi smeli reči otroku
13.5.2009 14:00:35   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: kamilija


IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: water lily
Moja mami je tudi verna. Zelo. Midva sva samo civilno poročena. Otroci ne bodo krščeni. Je sprejela. Sčasoma. Nikoli pa me ni mela zato manj rada ali pa mi take govorila. Vprašaj svojo taščo če je izsiljevanje greh? Če je že slišala za spoštovanje drugih in drugačnih? Če jo njena vera tega ne uči? Če jo vera uči zavrečt sina in obsojat ljudi?


Bravo.

user posted image user posted image


Tudi jaz ploskam na tole. user posted image  Zelo lepo povedano.

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Česa starši nikoli ne bi smeli reči otroku
13.5.2009 14:03:23   
resnično srečna
nobena juha se ne poje tako vroča kot se skuha...

včasih starši izsiljujejo, turijo svoje, pa na koncu ugotovijo, da so s tem veliko veliko izgubili...in se potegneje nazaj...

naša mala tudi ni bila zaželjena pri tastu in tašči...sta bila malo šokirana...no saj niti ne vesta, da sta moja tast in tašča...sva pobrala cote in se lepo odselila (stanovala sva v mansardi)...

poročila sva se v najinem slogu...kavbojke, da, brez prstanov...ampak dan je bil najin...od začetka do konca...in najbolj sva uživala...

ko se je pikica rodila jo je tašča prišla pogledat...in potem se je začelo...vabilo na nedeljsko kosilo...pa skupaj na izlet, pa oni k nam, pa skupni Božič...

jaz se ne znam držat...ne zamerim človeku izrečenega v efektu in odpuščam napake...taka pač sem...

in vidva bosta tudi sčasoma ugotovila...predvsem pa bodo ugotovili njegovi starši...da delajo napako...vnuček/vnukinja bo ravno tako njihova...če bo krpščena ali ne...o tem ali bo hotel/a kasneje obiskovati verouk, se krstiti in verjeti v nekaj tudi vsako nedeljo pri maši se bo pa že sama odločila...

pa srečno in lepo poroko si privoščita!

pip

G


_____________________________

She
May be the face I can't forget.
A trace of pleasure or regret
May be my treasure or the price I have to pay.
She may be the song that summer sings.
May be the chill that autumn brings.
May be a hundred different things
Within the measur

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Česa starši nikoli ne bi smeli reči otroku
13.5.2009 15:11:53   
Vijoličarka
Strinjam se, da gre tukaj za zelo hudo obliko izsiljevanja. Če sta se vidva nekaj dogovorila o svoji poroki, svojem zakonu in svojem otroku, potem nima nihče pravice, da se v to meša.

Variacij, ki bi jih tvoja tašča lahko izvedla, je več:

- če se boš poročil s tem necerkvenim dekletom, nisi več moj sin
- če se ne boš poročil v cerkvi, nisi več moj sin
in tako naprej...

Tašča vama odreka tisto osnovno pravico, ki jo ima vsak človek, da ravna v skladu s svojimi verskimi in političnimi prepričanji (če pustim ob strani ekstreme, ki so nezakoniti, celo kriminalni).

To Žal, če ona tako deli ljudi na dobre in slabe, na vredne in nevredne, je to njen (hud) problem. Očitno bi bilo bolje, če bi bila ti npr. cervena, z vsemi zakramenti, otroci krščeni in pri verouku, pa četudi bi bila ti slaba oseba in bi njenega sina onesrečevala. user posted image

Ta njena zahteva nima nobene zveze z vero. Jezus sam je rekel: 'V hiši mojega Očeta je veliko bivališč.' in še: 'Kar koli boste prosili v mojem imenu, bom storil, da bo Oče poveličan v Sinu.  Če me boste kaj prosili v mojem imenu, bom jaz to storil.' Brez da upošteva dogme RKC, se verniku ni treba bati, da bi bila kakšni nedolžni duši pot v nebesa zaprta, zato ker na zemlji ni opravil predpisanega obreda. Kajti Bog je dober in da je Bog dober, je vendarle bistvo.

Torej lahko ona kot babica prosi Boga (lahko tudi preko sina Jezusa), naj varuje in sprejme  njenega vnučka in ga sodi po njegovih dejanjih in ne po izpolnjevanju formalnosti.

Recimo, da pripadnik kakšnega plemena iz Amazonije, ki je vse življenje živel zgledno v skladu s svojimi običaji in vero, za krščanstvo pa še ni nikoli slišal, pride pred svetega Petra in ta mu razloži, da ni opravil potrebnih prilizovalnih obredov na zemlji in je zato obsojen na večni Pekel, a Ivan Grozni (vzdevek vse pove), pa se medtem lepo valja po nebesih, saj se je dal v zadnjih izdihljajih posvetiti v meniha. Ja, pajade!

V resnici se tašča obnaša naravnost grozljivo. Ne le, da se bo odpovedala sinu, ampak bo zavrgla tudi nedolžnega vnuka in to samo zato, ker ne bo krščen.

Kot pravi Kalbo, bi se tudi sama tisti hip obrnila na petah in odšla.

Postavlja se tudi vprašanje, če tašča tokrat zmaga, kaj bo naslednja zahteva? Katera vajina odločitev ji čez tri leta ne bo všeč, da bo zagrozila, da se odpove sinu? Ali se sploh zaveda, kakšna mati se je pokazala?

Tvojega bodočega moža čaka precej dela. Sam s seboj bo moral razčistiti marsikaj in se odločiti. To, da sploh razmišlja, da je on kriv, ker je mati zdaj žalostna in obupana, je precej slab znak. Mati si je svoje nesreče kriva sama.

Če bi se meni zgodilo kaj podobnega, pač s starši ne bi več komunicirala. Poslala bi jim povabilo na poroko, četudi ne bi prišla, bi ju obvestila, da se je rodil njun vnuk/vnukinja, potem naj se pa sama odločita, oziroma naj preverita, če je v njunih srcih kaj krščanske  ljubezni do sočloveka ali samo s cerkvenimi dogmami in 'kaj bodo sosedje rekli' oplemenitena sebičnost. Če se bosta odločila za slednje, bosta imela najbrž, ko pride njun čas, ko bosta zase odgovor dajala, precej zanimivo debato s Sv.Petrom pred nebeškimi vrati, katere rezultat zna biti za njiju veliko presenečenje.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu resnično srečna)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Česa starši nikoli ne bi smeli reči otroku
13.5.2009 15:21:02   
bumerang
Samo je pa lepo brat, kako nam mladim dol visi za to, kar pravijo sosedje, upam, da je tudi v resnici tako. Ker če je, se bo slovenski značaj tekom desetletij bistveno spremenil. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Česa starši nikoli ne bi smeli reči otroku
13.5.2009 15:39:55   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Lenck
.... kar mene niti najmanj ne moti, če me ne rinejo v to. Ampak kar je sledilo...

... kaj mislite?

Mislim, da tašča ni idealni človek. Da ravna sicer narobe, a poizkusi razumeti drugače. Ne glede na vse, njena predstava je najbrž bila, da bo otrok krščen. Ta njena predstava (dobra ali slaba) je v trenutku porušena. Lahko rečeš kaj me briga - in si takšna kot vsi. Ali pa poskušiš razumeti njeno reakcijo, ki je v resnici odziv zaradi njene nemoči. Bolj kot izgleda močan nastop, bolj zares je brez moči. In ker jo to prizadene (parav ali narobe) tako globoko, na osnoven nivo - zato odregaira v osnovnem nivoju - basic level, z vso močjo.

Kaj pa ti misliš? In predvsem, si pripravljena biti boljši človek in razumeti, a to ne pomeni spremeniti svoje prepričanje, pomeni samo razumeti njeno prizadetost in ji zato njeno reakcijo odpustiti. Skupaj boste že našli pravi odgovor. In skupaj boste "celo življenje". Vedno boš njena snaha in ona bo vedno tvoja tašča. Če se bosta naučili razumeti druga drugo, se pogovarjati, bo življenje vseh vas precej lepše - ali pa si boste ustvarilu pekel.
Pogovarjaj se z njo, zakaj ji to tako veliko pomeni. Predvsem poslušaj. In nato ji povej zakaj tebi tako veliko pomeni. Poskusi njo razumeti in povej ji da tudi ti pričakuješ da te bo skušala razumeti.

(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Česa starši nikoli ne bi smeli reči otroku
13.5.2009 15:45:51   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Meni pa nasedanje na manipuliranje staršev ni malenkost. Eno je, če bi on res želel krst otroka, drugo je pa, da to izsilijo iz njega tastari, to sta dve bistveno različni situaciji. v prvi se strinjam s tabo, v drugi pa nikakor ne.


mislila sem da je ta situacija malenkost, ki ju ne bi smela spravit narazen. ne da je nasedanje staršem malenkost user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?