|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   AD3 KAPLJICE
10.6.2009 14:50:36   
brigita23
pozdravljene

zanima me če ste vse dajale v prvih treh mesecih kapljice AD3. Naš malček ima zaradi njih težave z kakanjem in mu jih najraje ne bi več dajala...kakšne so vaše izkušnje.

_____________________________

NAŠA SREČA JE NAŠE NAJVEČJE BOGASTVO
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: AD3 KAPLJICE
10.6.2009 14:50:57   
pipic
Greš do P in ti druge prepdiše

(odgovor članu brigita23)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: AD3 KAPLJICE
10.6.2009 14:57:53   
jernejav
Brigita, jaz mu jih za enkrat še ne dajem, bom počakala da napolni 3 mesece, potem pa počasi do polne doze.
Ga že sedaj dajejo krčki in slabo kaka, tako da bom počakala še malo.


_____________________________

Brez tebe življenje se prazno mi zdi
vsebino mu daješ edino le ti...

Anže je v najino življenje prijokal 28.3.2009

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: AD3 KAPLJICE
10.6.2009 14:58:40   
Hope2
Dajala in še dajem, ne samo prve 3 mesece. Imel je krče, vendar nič hujše zaradi AD3

Aja, obvezno sem mogla dajat dopoldan, če sem popoldan pa ga je matralo

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 10.6.2009 15:00:37 >

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: AD3 KAPLJICE
10.6.2009 14:59:36   
Pat74
Dajala vsem trem.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: AD3 KAPLJICE
10.6.2009 15:48:39   
jajula
mi smo dajali oleovit D3 in nismo mel problemov

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: AD3 KAPLJICE
10.6.2009 16:12:17   
anika87
Za kaj pa so te kapljiceuser posted image

_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: AD3 KAPLJICE
10.6.2009 16:19:37   
arupnik3
ojla
te kapljice so da dobi otrok dost vitamina A in D (pa še drugi so notr) da preprečujejo rahitis....

jst sm nekaj časa dajala potem sem nehala in spet dajala (krči) 

je pa tko če ne dojiš jih sploh ni treba dati ali pa čisto malo

lp

(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: AD3 KAPLJICE
10.6.2009 16:42:35   
Anonimen
je pa tko če ne dojiš jih sploh ni treba dati ali pa čisto malo


ja, itakuser posted image pa če si na soncu, tud neuser posted image


user posted image

(odgovor članu arupnik3)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: AD3 KAPLJICE
10.6.2009 17:12:30   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

je pa tko če ne dojiš jih sploh ni treba dati ali pa čisto malo


ja, itakuser posted image pa če si na soncu, tud neuser posted image


user posted image



user posted image ja ulla, nimaš kajuser posted image
In naša P je za na odpad, ker nam je še več kapljic predpisala odkar se več ne doji in od kar je več sončnih dni

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 10.6.2009 17:13:35 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
10.6.2009 17:50:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: AD3 KAPLJICE
11.6.2009 10:40:26   
Polonca s piko
Sem polno dojila in sem jih praktično nisem dajala (samo parkrat).
A ni to čudno, včasih jih niso predpisovali, zdaj jih pa morajo kar vsi otroci nujno uživat?! Ima že kdo korist od tega...
Poleg tega gre za vitamine, ki so sintetično pridelani in nekateri včasih naredijo več škode kot koristi.

Mislim, če je otrok dosti zunaj (pa ne ob 12h na soncu!) oz. ko je še zelo majhen in se doji, če mamica zdravo je, domačo zelenjavo, tudi meso... da ne more biti otrok kar rahitičen. No, najbrž je kaka izjema, a mene moti ta farmacevtski lobij; kar vsi morajo to jest user posted image

Pa še nekaj: vitaminizirana hrana (kosmiči, kašice...) v tujini velja za manj kakovostno, ker so ji dodani umetni vitamini, pri nas se pa to še promovira in povzdiguje! Grozno!

Toplo priporočam tale posnetek (je le povzetek večih predavanj pod naslovom Kaj se dogaja z zdravjem naših otrok?)
http://www.s12.si/component/option,com_seyret/Itemid,61/task,videodirectlink/id,770/

Ni direktno o kapljicah, je pa veliko drugih uporabnih informacij notr. Oprosti ker ti smetim v tej temi, a mislim, da bo koristilo vsem.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: AD3 KAPLJICE
11.6.2009 10:45:08   
Anonimen
Nam jih P sploh ni predpisala, ker bo vse potrebno otrok pridobil s sončkom oz. s tem, ko bo zunaj. In mislim, da ji tudi ne bi dajala, ker smo imeli do 4 mes zelo hude krče.

(odgovor članu Polonca s piko)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: AD3 KAPLJICE
11.6.2009 19:03:10   
Kaja08
Našga so AD3 kapljice zaprle in ni mogel kakati, zato smo z njimi prenehal in je dala potem D3. Smo pa pri približno pol leta prešli nazaj na AD3 in nismo imeli več problemov.

_____________________________

Žiga je car!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: AD3 KAPLJICE
12.6.2009 13:14:39   
brigita23
IZVIRNO SPOROČILO: Polonca s piko

Sem polno dojila in sem jih praktično nisem dajala (samo parkrat).
A ni to čudno, včasih jih niso predpisovali, zdaj jih pa morajo kar vsi otroci nujno uživat?! Ima že kdo korist od tega...
Poleg tega gre za vitamine, ki so sintetično pridelani in nekateri včasih naredijo več škode kot koristi.

Mislim, če je otrok dosti zunaj (pa ne ob 12h na soncu!) oz. ko je še zelo majhen in se doji, če mamica zdravo je, domačo zelenjavo, tudi meso... da ne more biti otrok kar rahitičen. No, najbrž je kaka izjema, a mene moti ta farmacevtski lobij; kar vsi morajo to jest user posted image

Pa še nekaj: vitaminizirana hrana (kosmiči, kašice...) v tujini velja za manj kakovostno, ker so ji dodani umetni vitamini, pri nas se pa to še promovira in povzdiguje! Grozno!

Toplo priporočam tale posnetek (je le povzetek večih predavanj pod naslovom Kaj se dogaja z zdravjem naših otrok?)
http://www.s12.si/component/option,com_seyret/Itemid,61/task,videodirectlink/id,770/

Ni direktno o kapljicah, je pa veliko drugih uporabnih informacij notr. Oprosti ker ti smetim v tej temi, a mislim, da bo koristilo vsem.



hvala, se kr strinjam, zato pa sem vprašala.

_____________________________

NAŠA SREČA JE NAŠE NAJVEČJE BOGASTVO

(odgovor članu Polonca s piko)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: AD3 KAPLJICE
12.6.2009 13:32:28   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Polonca s piko

Sem polno dojila in sem jih praktično nisem dajala (samo parkrat).
A ni to čudno, včasih jih niso predpisovali, zdaj jih pa morajo kar vsi otroci nujno uživat?! Ima že kdo korist od tega...
Poleg tega gre za vitamine, ki so sintetično pridelani in nekateri včasih naredijo več škode kot koristi.

Mislim, če je otrok dosti zunaj (pa ne ob 12h na soncu!) oz. ko je še zelo majhen in se doji, če mamica zdravo je, domačo zelenjavo, tudi meso... da ne more biti otrok kar rahitičen. No, najbrž je kaka izjema, a mene moti ta farmacevtski lobij; kar vsi morajo to jest user posted image

Pa še nekaj: vitaminizirana hrana (kosmiči, kašice...) v tujini velja za manj kakovostno, ker so ji dodani umetni vitamini, pri nas se pa to še promovira in povzdiguje! Grozno!

Toplo priporočam tale posnetek (je le povzetek večih predavanj pod naslovom Kaj se dogaja z zdravjem naših otrok?)
http://www.s12.si/component/option,com_seyret/Itemid,61/task,videodirectlink/id,770/

Ni direktno o kapljicah, je pa veliko drugih uporabnih informacij notr. Oprosti ker ti smetim v tej temi, a mislim, da bo koristilo vsem.



Že samo ko sem prebrala, da so američani odkrili, si lahko mislim svoje.

In da ne boš mislila, da včasih niso dajali umetnih vitaminov, še celo vitamiske inekcije so dajali novorojenčkom, dojenčkom, doječim materam.... Pa včasih je bilo mnogo več rahitisa kot danes, pa včasih je bilo tudi mnogo več težav z očmi pri malih otrocih, s tem da takrat še niso buljili non stop v televizijo in računalnik..... ma itak vsak po svojeuser posted image .
In kako naj mama živi zdravo z kupljenim brokolijem, ki ni videl dnevne svetlobe, ki nima niti 1/10 vitaminov, kot jih ima npr doma pridelani. Vsi ne živijo na kmetiji oz vsi nimajo doma vrta. Vsi ne poznajo kmeta, od katerega bi lahko kupovali in mu zaupali. Osebno poznam kmete, ki marsikaj dajo živalim za pojest, pravtako gnojijo in škropijo njive, vrtove. Folk pa kupuje od njega z mislijo, da je domače zdravouser posted image .

Drugače se strinjam s tabo, ampak težko je v današnjem času živeti popolnoma zdravo in se izogniti vsem "strupom"


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 12.6.2009 13:35:32 >

(odgovor članu Polonca s piko)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: AD3 KAPLJICE
12.6.2009 13:37:34   
brigita23
ja hope2  tudi s tabo se strinjamuser posted image , maš prav...no naj vam povem da mojemu Nikcu dajem že po 5 kapljic, tako da se je stanje nekak umirilo...sej krčov mi nimamo, mi smo imeli bolj problem z kakanjem. Zdej pa ga malo masiram in tudi kakanje je boljeuser posted image .

Hvala vsem za nasveteuser posted image

_____________________________

NAŠA SREČA JE NAŠE NAJVEČJE BOGASTVO

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: AD3 KAPLJICE
12.6.2009 22:03:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

je pa tko če ne dojiš jih sploh ni treba dati ali pa čisto malo


ja, itakuser posted image pa če si na soncu, tud neuser posted image


user posted image



user posted image ja ulla, nimaš kajuser posted image
In naša P je za na odpad, ker nam je še več kapljic predpisala odkar se več ne doji in od kar je več sončnih dni

Očitno da je res, ker je nam P rekel, da poleti če smo res veliko zunaj, naj tamali dajem polovično dozo. user posted image

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: AD3 KAPLJICE
12.6.2009 22:04:25   
sonček33
Brigita, milsim, da jih je kar potrebno dajati. Žal, četudi imata težave.

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu brigita23)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
12.6.2009 22:51:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sonček33)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: AD3 KAPLJICE
14.6.2009 21:20:47   
Greenie
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

je pa tko če ne dojiš jih sploh ni treba dati ali pa čisto malo


ja, itakuser posted image pa če si na soncu, tud neuser posted image


user posted image



Adaptirana mleka imajo veliko vitamina A in D že v svoji sestavi (dosti več kot materino mleko) zato se takrat dodaja manj AD3 kaplic.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: AD3 KAPLJICE
15.6.2009 15:32:49   
PC Baby
Naš je pa dobil drisko po njih in zdaj smo 1 teden brez, da P vidi če bo boljše.

(odgovor članu Greenie)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: AD3 KAPLJICE
16.6.2009 14:36:54   
_sanja_*
Mi jih ne jemo. Smo na AM že od vsega začetka. Dajem mu pa Oleovit. Pediatrinja je blazno proti, oleovit zanjo ni vreden popolnoma nič, samo AD3 so prave, ampak mojega fantka je preveč mučilo po njih. Še vedno jih ne jemo in jih tudi ne bomo.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: AD3 KAPLJICE
16.6.2009 20:29:58   
Taddy78
Včasih, včasih,včasih...ne vem kako še lahko primerjate prejšnje čase z današnjimiuser posted image
Včasih so dajali ribje olje otrokom, pa so živeli od kravjega mleka (seveda nepredelanega), meso so jedli mogoče 1x na teden in cele dneve delali na poljih...in kakšno je stanje njihovih kosti? Tega pa nobena ne omenja.

To da pa napišete da je dosti na soncu in da jih ne potrebuje. Če otrok leži v vozičku ni šans da pride kaj "sončnega vitamina D" do otroka, ker saj vemo,  ne smemo jih izpostavljati direktni sončni svetlobi. Ali kaj naredite? Jih postavite na sonce da žge po njih?

Umetno ali ne, je pa dokazano, da preprečuje osteoporozo v starejših letih, torej se ne omejujejo samo na to, da otrok ne bo rahitičen sedaj ko je še majhen.
Seveda ni nujno, da bo kaj narobe če jih ne dajete, ampak mene je P kar malo prestrašila in sem mu jih dajala-si ne bi oprostila če bi mi hodil recimo na O...

Vsaka po svoje, jaz bi se požrla da bi bilo kaj zato ker nekateri pravijo da so umetne in da z izpostavljanjem soncu in pravilno prehrano to lahko nadoknadimo...pomoje tudi...

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: AD3 KAPLJICE
16.6.2009 20:33:49   
Anonimen
Umetno ali ne, je pa dokazano, da preprečuje osteoporozo v starejših letih, torej se ne omejujejo samo na to, da otrok ne bo rahitičen sedaj ko je še majhen


pol pa bereš komentarje v stilu jst nisem dajala pa mojmu nič ne fali....pa 2 al pa 3 leta star otrok....user posted image

(odgovor članu Taddy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Imena za fantke in deklice, ki pomenijo lj...
Veliko staršev ime za otroka izbira glede na njihov pomen in med lepšimi je zagotovo ime, ki v svojem pomenu nosi ljubez...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?