|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: koliko porabite?
19.6.2009 10:10:43   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: mlea

Očitno je narobe, če imamo ljudje svoje razmišljanje in svoja prepričanja.user posted image user posted image


Ja, nekaj je hudo narobe, kadar so "razmišljanja in prepričanja" tako primitivna in omejena, nevredna človeka.

Obrni situacijo in se poskusi vživeti v vlogo gostitelja - da Hrvat pride v Slovenijo na obisk in take trosi, kot jih ti. Kako bi se počutila? Dobro?

Pa na splošno ne velja samo za naš odnos do Hrvaške, čeprav je ta najbolj izpostavljen. Velja povsod, kamor gremo, obnašajmo se kulturno in spoštljivo do soljudi in drugih kultur.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: koliko porabite?
19.6.2009 10:23:48   
Onasiss
Mislim, da je vse skupaj nastalo ravno zaradi njihovega obnašanja v Sloveniji in do Slovenije. Odnosi se niso zaostrili čez noč, pa tudi ne od naše osamosvojitve ne. Takšni pač so, mi pa smo takšni kakršni smo. O sami kulturi pa kdaj drugič.user posted image  

_____________________________

So what....

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: koliko porabite?
19.6.2009 20:33:24   
mala zirafa
Naj am povem da nas Tržačani nenormalno pljuvaljo in sovražijo,v obi in supernovo  pa vseeno pridejo(60%).Za bruhat.
Sem brala njihov forum, zato vem.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: koliko porabite?
19.6.2009 20:53:55   
viv_
Eno vprašanje za tiste, ki vse od doma sabo nesete?

A v Sloveniji v štacuni pa ne plačate? Sej isto stane... ker take razlike v cenah pa ni... user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: koliko porabite?
19.6.2009 21:07:34   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: viv RR

Mi mamo budget za 3 tedne kampiranja 1500 €. Pa ponavadi ene 10 prekoračimo.


Pa kako vam to rata, hudiča? Ne res, mi smo menda lani zaravili 2.500 evrov. 3 tedni po jadranski obali. Pa v bistvo nismo nikoli zunaj jedli. No, O.K., ene dvakrat, pa kakšna pijačka kdaj. Ampak res malo.
Pa kam gre nam denar potem?

Drugače se pa meni tzdi zdi normalno, da neseš s seboj, kkolikor pač moreš. Sploh pijača je tukaj ful cenejša, pa vse ostalo tudi.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: koliko porabite?
19.6.2009 21:22:22   
Dashenka
Meni se tudi zdijo tovrstna vprašanja hecna.

Če se ne prehranjujete v gostilnah, potem pa to še manj razumem.
Glede na to, da so cene hrane v Italiji, Avstriji, Sloveniji, Hrvaški zelo primerljive je normalno, da porabiš toliko, kot doma. Ne glede na to, kje kupuješ hrano.

Strošek je odvisen od prehranjevalnih navad, ne pa od lokacije.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: koliko porabite?
19.6.2009 21:33:20   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: viv RR

Eno vprašanje za tiste, ki vse od doma sabo nesete?

A v Sloveniji v štacuni pa ne plačate? Sej isto stane... ker take razlike v cenah pa ni... user posted image

Ne gre se za to koliko kje plačam, gre se za navade. Če sem jaz pač navajena na hrano iz Lidla jo bom tukaj kupila in peljala s seboj. Če sem navajena na moj golaž ga bom doma skuhala in nesla s seboj, če jem od kmeta kupljen meso, ga bom pač nesla s seboj, če imam doma na vrtu sadje in zelenjavo, jo bom pač nesla s seboj.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: koliko porabite?
19.6.2009 21:42:17   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: mlea

IZVIRNO SPOROČILO: viv RR

Eno vprašanje za tiste, ki vse od doma sabo nesete?

A v Sloveniji v štacuni pa ne plačate? Sej isto stane... ker take razlike v cenah pa ni... user posted image

Ne gre se za to koliko kje plačam, gre se za navade. Če sem jaz pač navajena na hrano iz Lidla jo bom tukaj kupila in peljala s seboj. Če sem navajena na moj golaž ga bom doma skuhala in nesla s seboj, če jem od kmeta kupljen meso, ga bom pač nesla s seboj, če imam doma na vrtu sadje in zelenjavo, jo bom pač nesla s seboj.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Aha, samo potem je pa še najbolje, da tudi doma ostaneš.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: koliko porabite?
19.6.2009 21:43:33   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka


IZVIRNO SPOROČILO: mlea

IZVIRNO SPOROČILO: viv RR

Eno vprašanje za tiste, ki vse od doma sabo nesete?

A v Sloveniji v štacuni pa ne plačate? Sej isto stane... ker take razlike v cenah pa ni... user posted image

Ne gre se za to koliko kje plačam, gre se za navade. Če sem jaz pač navajena na hrano iz Lidla jo bom tukaj kupila in peljala s seboj. Če sem navajena na moj golaž ga bom doma skuhala in nesla s seboj, če jem od kmeta kupljen meso, ga bom pač nesla s seboj, če imam doma na vrtu sadje in zelenjavo, jo bom pač nesla s seboj.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Aha, samo potem je pa še najbolje, da tudi doma ostaneš.

Ja, doma je itak najlepše.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   [Brisano sporočilo]
19.6.2009 21:44:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: koliko porabite?
19.6.2009 21:45:16   
sonček33
No pa je v bistvu samo viv odgovorila na vprašanje.

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: koliko porabite?
19.6.2009 22:56:03   
pikecpokec
IZVIRNO SPOROČILO: viv RR

Eno vprašanje za tiste, ki vse od doma sabo nesete?

A v Sloveniji v štacuni pa ne plačate? Sej isto stane... ker take razlike v cenah pa ni... user posted image


Ja, ampak pri nas daš zaslužit Slovencem, na Hrvaškem bi dal pa Hrvatom. To pa ne gre, ne? user posted image
S tem da se pri tem ne upošteva, da so razni Lidli, Hoferju in podobno itak tuje trgovine, kar pomeni, da konec koncev gre vse v isti budžet user posted image


_____________________________

Vsak igralec mora sprejeti karte, ki mu jih dodeli življenje.
Ko pa so v rokah, se mora sam odločiti, kako bo igral, da bo zmagal. (Voltaire)

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: koliko porabite?
19.6.2009 23:14:12   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Meni se tudi zdijo tovrstna vprašanja hecna.

Če se ne prehranjujete v gostilnah, potem pa to še manj razumem.
Glede na to, da so cene hrane v Italiji, Avstriji, Sloveniji, Hrvaški zelo primerljive je normalno, da porabiš toliko, kot doma. Ne glede na to, kje kupuješ hrano.

Strošek je odvisen od prehranjevalnih navad, ne pa od lokacije.


Ni res. Na Hrvaškem je vsa hrana dražja. Smo kupovali, tako da vem. Meso je dražje, vse je dražje. Pa smo v Mercatorju kupovali. V Novigradu. Sploh pijača pa zelo veliko dražja.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: koliko porabite?
19.6.2009 23:16:15   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: pikecpokec

IZVIRNO SPOROČILO: viv RR

Eno vprašanje za tiste, ki vse od doma sabo nesete?

A v Sloveniji v štacuni pa ne plačate? Sej isto stane... ker take razlike v cenah pa ni... user posted image


Ja, ampak pri nas daš zaslužit Slovencem, na Hrvaškem bi dal pa Hrvatom. To pa ne gre, ne? user posted image
S tem da se pri tem ne upošteva, da so razni Lidli, Hoferju in podobno itak tuje trgovine, kar pomeni, da konec koncev gre vse v isti budžet user posted image



Ne, sploh ne gre za to. Če bi bilo na Hrvaškem cenejše, bi gotovo tam kupila. Tako pa ne. Ker je dražje.

(odgovor članu pikecpokec)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: koliko porabite?
19.6.2009 23:23:50   
Katjusa
joj kolk je treba povedat okol vode,ki je pač eni nesemo 2 platoja s sabo.... smo bli že v kampu k se je zgodilo, da je vode zmanjkalo in so bla pol povsod opozorila, da ni pitna in tako je bogi trgovec v tisti mali trgovinci sredi ničesar v kampu ostal tud brez vode v par minutah.....
je blo fino k smo mel vsaj vodo za pit.... aja pa za tamalega bom letos vzela celo prekuhano vodo s sabo, ker je ne mislim tam prekuhavat:)
drugače pa ne vem kam to hodite jst imam s hrvati same dobre odnse in celo moj mož ima staro mamo dol pa je vse OK..... pač določene reči nesem s sabo ker mi tle al zrastejo na vrtu al pa vem da jem samo določene zadeve in da če se m9i dol zlušta posebne jih lahko kupim 10 prej k bom eno jedla.... kupujem pa dol vedno jogurte, ker so mi ful dobriuser posted image user posted image user posted image to je pa moj skoraj obvezen zajtrk na hrvaškem..... sicer se tle tud dobi njihov jogurt sam manjka njihova klima in ni tok doberuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pikecpokec)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: koliko porabite?
19.6.2009 23:53:50   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: viv RR

Eno vprašanje za tiste, ki vse od doma sabo nesete?

A v Sloveniji v štacuni pa ne plačate? Sej isto stane... ker take razlike v cenah pa ni... user posted image



viv, mislim, da pišem že stotič....Mi nesemo predvsem zato, ker se vse skupaj z nami pelje, ker enostavno, ko smo tam, le redko prestavljamo avto. In štiričlanska družina porabi nekje liter mlek,a minimalno 2-3  litra pijače, kg kruha, zelenjavo, ..........na dan...pa si seštej kilograme, ki bi jih morali vsak dan nostiti. 

Moj mož pravi, da ni magarac, da bo to vsak dan iz trgovine nosil, jaz se tudi ne mislim po vročini iti "dvigovanja uteži", zato vzamemo vse zraven. In ker imamo dva hladilnika in zmrzovalnik doli, kar pomeni, da te stvari lahko tudi kam damo, jasno. Za nas pomeni odhod v trgovino vsako jutro pravzaprav sprehod, kjer kupimo kruh in zelenjavo.

Glede na cene, o katerih pišejo, pa sem še toliko bolj vesela, da je tako, saj na koncu še prišparamo, čeprav to ni naš prvotni namen.

Mi smo pač čudni dopustniki...imamo radi mir, čim manj gužve in drenjanja, pa naj gre za trgovine, gostilne ali pa samo sprehode po "korzih". Za nas je najlepše, ko sedimo pred prikolico, gledamo na morje, in imamo vse pri roki.....dobesedno.

Ni mi lepšega, ko lahko naredim zase in mojega TIgra ledeno kavo enostavno "doma", ki jo spijeva leže...kafiči in gostilne na morju mi enostavno ne potegnejo, kar seveda ne pomeni, da nikoli ne gremo, je pa prava redkost, ker tega enostavno ne pogrešamo. Mi celo leto pogrešamo mir, biti skupaj med seboj, ne pa z ostalim svetom.

Kot sem rekla...smo pač čudni. Marsikdo bi rekel, da smo "Čehi"user posted image  Tudi prav....ker uživamo v tem.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: koliko porabite?
20.6.2009 8:21:41   
mala zirafa
Nič niste čudni, se strinjam s tabo Marogica.Dopust je zato da se dao na off, vsaj za nas tako velja.Zvečer anm paše kak daljši sprehod ob morju.Kot se spomnim z zadnjega kampiranja je bilo sadje in meso grozno drago, pa pijača tudi, ostalo, mleko itd. niti ne.To pa itak kupuješ sproti.Se pa splač po moje imet nekaj vode v avtu, kot je že ena omenila zgoraj, v priemru če jo zmanjka oz. da ni pitna.
Jaz bi vzela s sabo vso suho hrano, malo mesa za naslednji dan, omake v kozarcih, pašte, slano pecivo, obvezno sadje in zelenjavo, kar pač lahko.Zakaj pa ne.Glede na toda, da imajo moji starši bio njivo in ogromno zelenjave, ki je ne utegnemo ponavadi pojest.Pa sveda hladilnik sprazniš, da se ti hrana ne pokvari.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: koliko porabite?
20.6.2009 9:57:41   
sonce21
marogicauser posted image user posted image user posted image , kot bi brala sebe.user posted image

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: koliko porabite?
20.6.2009 10:08:25   
Anonimen
Sploh pijača je tukaj ful cenejša, pa vse ostalo tudi.


Ja, ker imajo plastenke pol kune doplacila za povratno embalazo, logicno. Gre pa sem noter tudi literski jogurt, samo za info.

Domaco zelenjavo sem vzela samo enkrat na pocitnice, ker je bila domaca in ker je bil tudi dopust v domacih krajih user posted image . Ne, hecam se, nimam nobenega gusta je vozit natlaceno v prtljazniku ne vem kako dalec.

Sicer pa ne nosim s sabo nic, nikamor, razen najljubsih mentol bonbonov in razen vode, ki jo ze itak vozim s sabo v avtu.

(odgovor članu Splišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: koliko porabite?
20.6.2009 10:11:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka


IZVIRNO SPOROČILO: mlea

IZVIRNO SPOROČILO: viv RR

Eno vprašanje za tiste, ki vse od doma sabo nesete?

A v Sloveniji v štacuni pa ne plačate? Sej isto stane... ker take razlike v cenah pa ni... user posted image

Ne gre se za to koliko kje plačam, gre se za navade. Če sem jaz pač navajena na hrano iz Lidla jo bom tukaj kupila in peljala s seboj. Če sem navajena na moj golaž ga bom doma skuhala in nesla s seboj, če jem od kmeta kupljen meso, ga bom pač nesla s seboj, če imam doma na vrtu sadje in zelenjavo, jo bom pač nesla s seboj.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Aha, samo potem je pa še najbolje, da tudi doma ostaneš.


user posted image user posted image

ps. mlea.
Nihce me a priori ne sovrazi, pa sem veliko po svetu, tudi na Hrvaskem in tudi v Trstu na kavi. Ljudje se obnasajo do tebe kot se ti do njih, razen kaksnega politicnega manijaka. Ta pa ni osnova za moje sodbe in stereotipe o drugih.

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: koliko porabite?
20.6.2009 15:23:43   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Sploh pijača je tukaj ful cenejša, pa vse ostalo tudi.


Ja, ker imajo plastenke pol kune doplacila za povratno embalazo, logicno.



Joooj, ne, ne samo za pol kune. Jaz sem bom jokat začela, ker ene res nočete razumet. Ali pa se delate, ne vem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: koliko porabite?
20.6.2009 15:39:29   
ada2
IZVIRNO SPOROČILO: mlea

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Vzela bom s seboj tudi veliko WC papirja, ker se mi na Hrvaškem vedno odpre in se tam rada fajn use.r.j.e.m.user posted image user posted image user posted image user posted image


S takšnim odnosom, se pa potem, ko pridete domov res ne čudit da so bili so vas neprijazni. Jaz bi bila tudi user posted image


Halo punca a ti mogoče kaj spemljaš zadnje čase poročila???? Mislim no, takee izjave, ki jih imajo me že pri nas nekem poženejo. Ampak o tem kdaj drugič.
Bom pa raje drugače povedala: Vodo tudi vzamem  seboj, saj je njihova zelo klonirana in mene požene če jo pijem.user posted image user posted image


Če ima nekaj politikov čudne izjave še ne pomeni, da je ves narod slab. Jaz imam z domačini v Dalmaciji zelo dobre izkušnje, pa tudi tu pri nas takoj čez mejo so zelo vredu ljudje in imamo tudi veliko prijateljev čez mejo. Prepir delata "Ljubljana" in  "Zagreb".
Pa voda ni klonirana ampak klorirana, če se že o tem pogovarjamo.

_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: koliko porabite?
20.6.2009 17:00:56   
fionca
Ko pa tole berem, mi je pa slabo in sram, da sem Slovenka. Pa lepo vas prosim, kdo vam je pa rekel, da morate na dopust na Hrvaško. Res je, da oni nimajo pozitivnega  odnosa do Slovencev, pa me tudi ne čudi ko tole berem, kaj vse folk nosi sabo na morje, saj ste slabši, kot so bili včasih Avstrijci, ko so v gostilni pili le kavo in mineralno vodo. Eni se hodijo na dopust "nažirat" -all inclusive, le ti bi vse "požrli" kar vidijo, da seveda ne bi kaj ostalo še za koga drugega in nič boljši bi sabo na morje vzeli še vodo. Po vsem tem me resnično ne čudi, kakšen odnos imajo nekateri do nas. Sicer pa moram priznati, da smo do sedaj mi imeli vedno dobre izkušnje s Hrvati, je pa res da  smo šli na dopust ne pa na stradanje!!! Ne preseravamo se z avtomobili, ogromno hišo... Je pa res, da še z družino nisem šla na dopust v daljne kraje, ker si pač tega ne moremo privoščiti, ker med letom zaradi tega ne stiskamo pri hrani...

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: koliko porabite?
20.6.2009 18:54:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Sploh pijača je tukaj ful cenejša, pa vse ostalo tudi.


Ja, ker imajo plastenke pol kune doplacila za povratno embalazo, logicno.



Joooj, ne, ne samo za pol kune. Jaz sem bom jokat začela, ker ene res nočete razumet. Ali pa se delate, ne vem.


Ne jokat, ne kupujem pijace, in pojma nimam koliko stane, ker je ITAK predraga. Razen da ima doplacilo za povratno embalazo, ki ga dobis potem nazaj.

(odgovor članu Splišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: koliko porabite?
20.6.2009 23:04:31   
Anonimen
A koliko porabimo? Preračunamo koliko dni bomo x 40-50 evr na dan. Sem spata tudi bencin. Brez kampa. Imamo pa seveda tudi za rezervo s seboj kartico, če bi slučajno crknu avto ali drugo. S seboj nesemo Union pivo (na HR dobiš samo polnjenega iz Splita, potem pa raje pijemo pana-ta je najboljši ali ožujsko),  radensko light (ker se je dol ne dobi), kakšne muslije,  in ostanke iz hladilnika + 1 liter mleka za prvi danuser posted image . Mi gremo za kakšen teden, tudi če malo dražje plačamo hrano, to v enem tednu sploh veliko ne znese. Smo enkrat imeli s sabo nevemkoliko makaronov, pa vrečk juhe, ki so bile v avtu, avto pa na soncu. Nazadnje so bili v makaronih črvi. Nikoli več toliko na rezervo.
Me pa zanima, koliko časa zdrži zmrznjen golaž v hladilni torbi, ker bi rada za dva ali tri dni vzela s seboj že pripravljeno hrano? Mislimo pa odpotovati okoli 3 ponoči, tam bomo pa ob 12ih? Je to smiselno?


< Sporočilo je popravil decembrka -- 20.6.2009 23:05:36 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?